Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř čer 26, 2024 11:26 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 45  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát led 18, 2013 9:28 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Chtel bych se zeptat,

je tu nekdo kdo zacal brat jod na nejaky problem a ten problem se mu "prokazatelne", nebo aspon pocitove, zlepsil?

Vyresil si tu nekdo at uz jakkoliv, tedy treba nejen jodem, nejake problemy se stitnou zlazou?

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob led 19, 2013 10:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Pet píše:
sú rôzne kvapátka...podľa jedného je 80 kvapiek LR 5,6 ml a podľa druhého 2 ml. Viete mi povedať koľko teda má byť 80 kvapiek v mililitroch podľa vášho odporúčania?
ja užívam momentálne 5,6 ml denne v dvoch dávkach (2,8ml ráno a 2,8ml večer)...už asi dva týždne cítim občasné pichanie pri srdci a neviem či to nesúvisí s vysokými dávkami... roztok mám namiešaný 1g jódu a 2,5g jodidu draselného na 100 ml roztoku...neužívam príliš silné dávky?
ďakujem za odpoved

Tak všude zde píšu, že kapátko má být metrické, tedy 20 kapek na 1 ml, jinak je vhodné kapat jiné množství kapek, dle velikosti kapky. Dávka kterou berete, představuje tedy 112 kapek a nedá se říci, že jde o nějakou malou dávku, spíše hodně vysokou, nicméně dost záleží na deficitu, od toho jsou testy jak teploty pod jazykem, tak skvrna na pokožce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob led 19, 2013 10:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
panka píše:
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda když dám do klystýru Lugol, jestli náhodou nezničí i laktobacily.
díky

Tak určitě zničí i laktobacily, jde o velice silný prostředek a ten to čistí dočista dočista.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob led 19, 2013 11:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
Chtel bych se zeptat,

je tu nekdo kdo zacal brat jod na nejaky problem a ten problem se mu "prokazatelne", nebo aspon pocitove, zlepsil?

Vyresil si tu nekdo at uz jakkoliv, tedy treba nejen jodem, nejake problemy se stitnou zlazou?

Prokazatelně, tedy myšleno doložitelně lékařskou zprávou ne, ale jinak, kdysi jsem řešil dodávkou jódu stálou zimomřivost, která byla v zimním období dost nepříjemná, tedy evidentně sníženou funkci štítné žlázy. Stav se po aplikaci celkem koňských dávek lugolu poměrně rychle srovnal do normálu a již pár let mě to netrápí. Nicméně musím podotknout, že si několikrát ročně zkontroluji pomocí skvrny na pokožce momentální stav a pokud zmizí, zase tam něco dám, ale již ne tolik, ovšem u každého je to jiné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob led 19, 2013 11:23 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Jarda píše:
Prokazatelně, tedy myšleno doložitelně lékařskou zprávou ne, ale jinak, kdysi jsem řešil dodávkou jódu stálou zimomřivost, která byla v zimním období dost nepříjemná, tedy evidentně sníženou funkci štítné žlázy. Stav se po aplikaci celkem koňských dávek lugolu poměrně rychle srovnal do normálu a již pár let mě to netrápí. Nicméně musím podotknout, že si několikrát ročně zkontroluji pomocí skvrny na pokožce momentální stav a pokud zmizí, zase tam něco dám, ale již ne tolik, ovšem u každého je to jiné.

Dik, lekarsky zpravy nepotrebuju.
Znama ma nejake problemy se stitnou zlazou, tak ji to doporucim.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte led 22, 2013 6:07 am 
Offline

Registrován: stř led 02, 2013 11:52 am
Příspěvky: 10
skutočne musím potvrdiť, že aj ja lepšie zvládam zimu odkedy beriem LR...ešte minulý rok som snehovú guľu neudržal v rukách ani pár sekúnd a teraz sa s deťmi normálne guľujem...síce mi je stále zima na ruky a nohy a musím sa obliekať viacej ako druhí, ale neni to už také zlé ako po minulé roky...skôr ma trápi mierna bolesť štítnej žľazy...niekedy mám pocit akoby už čakala na svoju dávku jódu a potom sa upokojí...som zvedavý či sa mi naštartuje a raz bude pracovať ako má...niektorí priatelia ma odhovárajú od anorganického jódu...je mi jasné, že prírodný je lepší, ale vo vysokých dávkach si neviem predstaviť ako by sa dal brať...LR je historicky overený...beriem ho od novembra, ešte pár mesiacov vydržím a dám vedieť ako to dopadlo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte led 22, 2013 7:59 am 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
pv33 píše:
Dik, lekarsky zpravy nepotrebuju. Znama ma nejake problemy se stitnou zlazou, tak ji to doporucim.

Podle vlastní zkušenosti není v těchto případech doporučování opatrnosti nazbyt, protože se zhusta nedoceňují souvislosti a pak se může dobře míněná rada v lepším případě minout účinkem - viz Jarda na první straně tohoto vlákna :: ... samozřejmě v kombinaci se selenem, hořčíkem, vitamínem D3 a B6.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát úno 15, 2013 12:13 pm 
Offline

Registrován: stř říj 03, 2012 9:17 am
Příspěvky: 2
Nevím, jestli už to zde někoho napadlo, možná je to blbost, ale jak by na suplementaci mohla pomoct obyčejný snadno dostupný roztok Betadine, kde je hlavní účinnou látkou povidonium iodatum 100mg v 1ml vodního roztoku (odpovídá 10mg aktivního jodu na 1ml roztoku? Proti lugolu je to sehnatelné ve všech lékárnách a nestojí to svět.. Jen nedokážu posoudit, zda je tam toho množství dostatek..Nemáte někdo zkušenost?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon úno 18, 2013 8:11 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Zdravím všechny:), mám dotaz ohledně Lugolova roztoku. V lékárně to bez problémů namíchali, když jsem se ptala na koncentraci jódu, spočítali, že v 1 kapce by mělo být 5mcg \":shock:\" .... to se mi zdá hodně. Když jsem si chtěla udělat test s jodovou skvrnou, očekávala jsem, že to bude tím pádem hodně barvit. Ale opak byl pravdou - skvrna se prakticky nedá vytvořit, jak je roztok "řídký". Je téměř neviditelná od samého začátku. Je mi trapné se jich chodit ptát podruhé na koncentraci, když už to přede mnou jednou počítali. Kdo máte s jodem zkušenosti, můžete mi k tomu prosím něco napsat? Např. jestli máte skvrnu tmavou a jak zhruba? "Můj" Lugol barví zhruba jako silnější čaj rooibos \":D\" - tedy skoro vůbec \":(\" ... Mám pocit, že musím mít naopak nějakou nízkou koncentraci... \":?:\" Děkuji za odpovědi:).

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát úno 22, 2013 11:01 am 
Offline

Registrován: pon úno 04, 2013 12:09 am
Příspěvky: 14
celesta píše:
Nevím, jestli už to zde někoho napadlo, možná je to blbost, ale jak by na suplementaci mohla pomoct obyčejný snadno dostupný roztok Betadine, kde je hlavní účinnou látkou povidonium iodatum 100mg v 1ml vodního roztoku (odpovídá 10mg aktivního jodu na 1ml roztoku? Proti lugolu je to sehnatelné ve všech lékárnách a nestojí to svět.. Jen nedokážu posoudit, zda je tam toho množství dostatek..Nemáte někdo zkušenost?

Zdravim \":wink:\"
Tak presne tohle by mne tez zajimalo, jelikoz to je to jedine co se mi podarilo sehnat, tedy ten Betadine.
Nekde tu pan Jarda nekomu odpovidal, ze je to vlastne desinfekce a tudiz by nevidel v uzivani az tak velky problem, ale ze Lugol je lepsi.
Bohuzel s tim i zde v Nemecku kde ziji, delaji lekarnici kotrmelce jen to slovo slysi, koupila jsem tez radeji Betadin a uzivam 2kapky rano a 2kapky vecer v trose vody. Podle toho co jsem zde vycetla je barva toho pripravku zrejmne o neco tmavsi, jelikoz skvrna je dost tmava a ne svetla jak jsem si precetla o Lugolu. Ale nedokazu to kompetentne posoudit, nebot Lugol jsem jeste nikdy nevidela.
Stella


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř bře 13, 2013 10:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Pet píše:
skutočne musím potvrdiť, že aj ja lepšie zvládam zimu odkedy beriem LR...ešte minulý rok som snehovú guľu neudržal v rukách ani pár sekúnd a teraz sa s deťmi normálne guľujem...síce mi je stále zima na ruky a nohy a musím sa obliekať viacej ako druhí, ale neni to už také zlé ako po minulé roky...skôr ma trápi mierna bolesť štítnej žľazy...niekedy mám pocit akoby už čakala na svoju dávku jódu a potom sa upokojí...som zvedavý či sa mi naštartuje a raz bude pracovať ako má...niektorí priatelia ma odhovárajú od anorganického jódu...je mi jasné, že prírodný je lepší, ale vo vysokých dávkach si neviem predstaviť ako by sa dal brať...LR je historicky overený...beriem ho od novembra, ešte pár mesiacov vydržím a dám vedieť ako to dopadlo...

Tak je dobré jí vyhovět a nehrotit dávkování, raději déle a s rozumem, zde méně může znamenat více.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř bře 13, 2013 10:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
celesta píše:
Nevím, jestli už to zde někoho napadlo, možná je to blbost, ale jak by na suplementaci mohla pomoct obyčejný snadno dostupný roztok Betadine, kde je hlavní účinnou látkou povidonium iodatum 100mg v 1ml vodního roztoku (odpovídá 10mg aktivního jodu na 1ml roztoku? Proti lugolu je to sehnatelné ve všech lékárnách a nestojí to svět.. Jen nedokážu posoudit, zda je tam toho množství dostatek..Nemáte někdo zkušenost?

Nedovedu posoudit, teoreticky asi ano, ale netuším co všechno je v tom namícháno, je určen k povrchové aplikaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř bře 13, 2013 10:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
prokera píše:
Zdravím všechny:), mám dotaz ohledně Lugolova roztoku. V lékárně to bez problémů namíchali, když jsem se ptala na koncentraci jódu, spočítali, že v 1 kapce by mělo být 5mcg \":shock:\" .... to se mi zdá hodně. Když jsem si chtěla udělat test s jodovou skvrnou, očekávala jsem, že to bude tím pádem hodně barvit. Ale opak byl pravdou - skvrna se prakticky nedá vytvořit, jak je roztok "řídký". Je téměř neviditelná od samého začátku. Je mi trapné se jich chodit ptát podruhé na koncentraci, když už to přede mnou jednou počítali. Kdo máte s jodem zkušenosti, můžete mi k tomu prosím něco napsat? Např. jestli máte skvrnu tmavou a jak zhruba? "Můj" Lugol barví zhruba jako silnější čaj rooibos \":D\" - tedy skoro vůbec \":(\" ... Mám pocit, že musím mít naopak nějakou nízkou koncentraci... \":?:\" Děkuji za odpovědi:).

Pokud je v jedné kapce pouze 5 mcg, tak je to opravdu moc slabé, normální lugol má v jedné kapce cca 1,4 mg a ten silnější zhruba 5 mg.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv bře 14, 2013 7:52 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Jarda píše:
Pokud je v jedné kapce pouze 5 mcg, tak je to opravdu moc slabé, normální lugol má v jedné kapce cca 1,4 mg a ten silnější zhruba 5 mg.

Děkuji pane Jardo:). Mě se to zdálo podezřelé už podle té barvy....tak nevím podle čeho to u nás míchají....?Tzn., že takové koncentrace se člověk nemusí bát:).

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon bře 25, 2013 11:21 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Měla bych s dovolením dotaz na všechny, co berou nebo brali Lugol vnitřně - zda se u někoho vyskytly detoxikační projevy ve smyslu spuštění silné "zelené" rýmy, jednodenních bolestí kloubů, dutin, kašel, apod. Nevím, zda jsem prostě "jen" nemocná, nebo zda to může mít souvislost s braním roztoku? Sotva jsem se dostala na 5 kapek, začaly tyto problémy, dávku jsem poté stáhla na 2 kapky denně. V sobotu byla největší krize, teď už je to celkem OK, ale hleny ze mě jdou stále, dutiny citím a v noci mi začaly hnisat i oči, ale ty jsem zvládla urinou vcelku rychle a dobře. (Bojuji s kandidou, ale moc důsledná nejsem:(....) Má někdo vyzkoušeno, zde by mohla být mezi braním Lugolu a těmito příznaky souvislost, nebo jsem prostě jen chytla nějaké svinstvo \":roll:\" ?

Edit: Takže už mám pár dnů jasno, že minimálně v tomhle případě to bylo nemocí a ne jodem \":oops:\" ...

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Naposledy upravil prokera dne stř bře 27, 2013 11:34 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 45  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz