Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát zář 27, 2024 7:00 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 664 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 45  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř bře 27, 2013 7:31 am 
Offline

Registrován: pát srp 24, 2012 7:07 am
Příspěvky: 53
Beru Lugol cca od začátku podzimu. Vyšplhala jsem se na 10 kapek denně. To jsem dodržovala tak měsíc a pak na nějaký čas přestala brát Lugol úplně. Od nového roku beru 2-3 kapky denně. Zhubla jsem z ničeho nic, tak jsem Lugol přestala brát. Myslela jsem si, jestli nemám naopak teď zvýšenou funkci žlázy. Skvrna na ruce mi vydržela 12 hodin. Kapky jsem tedy vysadila, jenže ani ne po týdnu se mi opět špatně spí, vrátila se mi ještě větší zimomřivost. Teplota 36,4. Tak teď nevím co dál.
Je normální, že po vysazení se to tak rychle rozhodí? A navíc příznaky jsou viditelně horší?
Z čeho člověk může rychle zhubnout (mám 162 cm a 49 kg - naštěstí se mi to na této váze zastavilo).
Zkoušela jsem plivací test a jen tak 5-10% slin mi kleslo na dno. Takže sice kandidu mám, ale není to se mnou zas tak zlé. Nemůže to být tedy od Lugolu?

TAk po pár dnech se situace změnila. TEplotu mám celý den 36,7-36,9. Váha stále klesá, zimomřivost a spaní se zlepšilo.
Jestliže jsem vyburcovala Lugolem štítnou žlázu k větší činnosti, postačí, když ho nebudu užívat a ono se to srovná za pár dní, týdnů samo? Nebo jak dál postupovat?


Naposledy upravil panka dne pon dub 01, 2013 8:09 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř bře 27, 2013 9:09 am 
Offline

Registrován: čtv zář 15, 2011 7:34 am
Příspěvky: 90
Bydliště: Sereď
Pan Jardo berem denne 1 %-ny lugol v pol deci vody 12 kv. Ja ta davka OK?? Berem s lugolom aj tento selen 1 cps cize 200 mcg http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Se ... blets/6899


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv dub 04, 2013 7:33 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 02, 2011 11:09 am
Příspěvky: 59
Bydliště: Lysá nad Labem
Jarda píše:
Prokazatelně, tedy myšleno doložitelně lékařskou zprávou ne, ale jinak, kdysi jsem řešil dodávkou jódu stálou zimomřivost, která byla v zimním období dost nepříjemná, tedy evidentně sníženou funkci štítné žlázy. Stav se po aplikaci celkem koňských dávek lugolu poměrně rychle srovnal do normálu a již pár let mě to netrápí. Nicméně musím podotknout, že si několikrát ročně zkontroluji pomocí skvrny na pokožce momentální stav a pokud zmizí, zase tam něco dám, ale již ne tolik, ovšem u každého je to jiné.

Tohle jsem docela potřeboval slyšet. Na jaké dávky jste se až dostal? Kdysi jsem jód doplňoval lugolem a byl jsem asi na 60ti kapkách, skvrna mi vydržela asi 14 hodin. Pak jsem situaci podcenil a na nějakou dobu to přestal řešit. Teď jsem skvrnu zkoušel a nevydrží mi ani 5 hodin, tak jedu znova od začátku..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv dub 11, 2013 8:10 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob bře 30, 2013 6:02 pm
Příspěvky: 64
tak abych to trosku dal dohromady, pokud sem to dobre pochopil

TEST na jod - udelat kapku na vnitrni strane zapesti a rozetrit ji do kolecka kolem 1,5cm

pokud zmizne do 4 hodin ma clovek jodu malo

davkovani metrickym kapatkem ( pokud je jodu malo ) - 1.tyden - 1 kapka rano , 1 kapka vecer
2.tyden - 5 kapek rano , 5 kapek vecer
3. tyden - 10 kapek rano , 10 kapek vecer
a takhle pridavat az na nejakych 70 kapek rano a 70 vecer

pokud zmizne za vic jak 4 hodiny tak staci brat preventivne jednu kapku rano a jednu vecer

je to tak nebo se pletu? pokud se pletu , tak prosim o upresneni ( nejlip Jardu ) v jednom prispevku at to je vsechno pohromade, je to rozhazene po vic prispevcich a novy navstevnik se v tom moc neorientuje

_________________
Pošli do prdele každého dřív, než Tě stihne nasrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv dub 11, 2013 7:58 pm 
Offline

Registrován: stř zář 26, 2012 10:50 am
Příspěvky: 76
[quote="gorol":3vy1m4rv]tak abych to trosku dal dohromady, pokud sem to dobre pochopil

[b:3vy1m4rv]TEST na jod [/b:3vy1m4rv]- udelat kapku na vnitrni strane zapesti a rozetrit ji do kolecka kolem 1,5cm

pokud zmizne do 4 hodin ma clovek jodu malo

[b:3vy1m4rv]davkovani metrickym kapatkem ( pokud je jodu malo ) [/b:3vy1m4rv] - 1.tyden - 1 kapka rano , 1 kapka vecer
2.tyden - 5 kapek rano , 5 kapek vecer
3. tyden - 10 kapek rano , 10 kapek vecer
a takhle pridavat az na nejakych 70 kapek rano a 70 vecer

[b:3vy1m4rv]pokud zmizne za vic jak 4 hodiny tak staci brat preventivne jednu kapku rano a jednu vecer [/b:3vy1m4rv]

je to tak nebo se pletu? [b:3vy1m4rv][i:3vy1m4rv]pokud se pletu , tak prosim o upresneni[/i:3vy1m4rv][/b:3vy1m4rv] ( nejlip Jardu ) v jednom prispevku at to je vsechno pohromade, je to rozhazene po vic prispevcich a novy navstevnik se v tom moc neorientuje[/quote:3vy1m4rv]

tady je odkaz,kde je to podrobně posané:

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob dub 13, 2013 11:21 am 
Offline

Registrován: ned říj 21, 2012 10:31 pm
Příspěvky: 27
Dobry den delala jsem si test na jod, skvrna mi vydrzela 8 hodin, ale to uz byla hoooodne slaboucce videt. Tak jsem se chtela zeptat, jak se to pocita, jestli ma byt tak viditelna, jako kdyz ji udelam, anebo staci, ze je proste videt, i kdyz je to hooodne slaboucce ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 10:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
prokera píše:
Děkuji pane Jardo:). Mě se to zdálo podezřelé už podle té barvy....tak nevím podle čeho to u nás míchají....?Tzn., že takové koncentrace se člověk nemusí bát:).

Patrně nemusí, ale opravdu nemohu posuzovat něco o čem se neví o co jde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 10:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
prokera píše:
Měla bych s dovolením dotaz na všechny, co berou nebo brali Lugol vnitřně - zda se u někoho vyskytly detoxikační projevy ve smyslu spuštění silné "zelené" rýmy, jednodenních bolestí kloubů, dutin, kašel, apod. Nevím, zda jsem prostě "jen" nemocná, nebo zda to může mít souvislost s braním roztoku? Sotva jsem se dostala na 5 kapek, začaly tyto problémy, dávku jsem poté stáhla na 2 kapky denně. V sobotu byla největší krize, teď už je to celkem OK, ale hleny ze mě jdou stále, dutiny citím a v noci mi začaly hnisat i oči, ale ty jsem zvládla urinou vcelku rychle a dobře. (Bojuji s kandidou, ale moc důsledná nejsem:(....) Má někdo vyzkoušeno, zde by mohla být mezi braním Lugolu a těmito příznaky souvislost, nebo jsem prostě jen chytla nějaké svinstvo \":roll:\" ?

Edit: Takže už mám pár dnů jasno, že minimálně v tomhle případě to bylo nemocí a ne jodem \":oops:\" ...

Tak jód zlikviduje skoro všechny šmejdy v těle, čili od jódu to je prakticky nemožné, pouze by muselo jít o projevy detoxu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 10:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
panka píše:
Beru Lugol cca od začátku podzimu. Vyšplhala jsem se na 10 kapek denně. To jsem dodržovala tak měsíc a pak na nějaký čas přestala brát Lugol úplně. Od nového roku beru 2-3 kapky denně. Zhubla jsem z ničeho nic, tak jsem Lugol přestala brát. Myslela jsem si, jestli nemám naopak teď zvýšenou funkci žlázy. Skvrna na ruce mi vydržela 12 hodin. Kapky jsem tedy vysadila, jenže ani ne po týdnu se mi opět špatně spí, vrátila se mi ještě větší zimomřivost. Teplota 36,4. Tak teď nevím co dál.
Je normální, že po vysazení se to tak rychle rozhodí? A navíc příznaky jsou viditelně horší?
Z čeho člověk může rychle zhubnout (mám 162 cm a 49 kg - naštěstí se mi to na této váze zastavilo).
Zkoušela jsem plivací test a jen tak 5-10% slin mi kleslo na dno. Takže sice kandidu mám, ale není to se mnou zas tak zlé. Nemůže to být tedy od Lugolu?

TAk po pár dnech se situace změnila. TEplotu mám celý den 36,7-36,9. Váha stále klesá, zimomřivost a spaní se zlepšilo.
Jestliže jsem vyburcovala Lugolem štítnou žlázu k větší činnosti, postačí, když ho nebudu užívat a ono se to srovná za pár dní, týdnů samo? Nebo jak dál postupovat?

Vyzkoušel bych dodávat selen a nějakou dobu vyčkal, většinou se stav srovná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 10:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Milandr píše:
Pan Jardo berem denne 1 %-ny lugol v pol deci vody 12 kv. Ja ta davka OK?? Berem s lugolom aj tento selen 1 cps cize 200 mcg http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Se ... blets/6899

Tak je to v pořádku, ale pro větší deficity je dávka docela nízká a srovnání pak trvá opravdu dlouho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 10:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
gorol píše:
tak abych to trosku dal dohromady, pokud sem to dobre pochopil

TEST na jod - udelat kapku na vnitrni strane zapesti a rozetrit ji do kolecka kolem 1,5cm

pokud zmizne do 4 hodin ma clovek jodu malo

davkovani metrickym kapatkem ( pokud je jodu malo ) - 1.tyden - 1 kapka rano , 1 kapka vecer
2.tyden - 5 kapek rano , 5 kapek vecer
3. tyden - 10 kapek rano , 10 kapek vecer
a takhle pridavat az na nejakych 70 kapek rano a 70 vecer

pokud zmizne za vic jak 4 hodiny tak staci brat preventivne jednu kapku rano a jednu vecer

je to tak nebo se pletu? pokud se pletu , tak prosim o upresneni ( nejlip Jardu ) v jednom prispevku at to je vsechno pohromade, je to rozhazene po vic prispevcich a novy navstevnik se v tom moc neorientuje

Tak doba není 4 hodiny, ale 8 a rozpis je následující.
1 den 1 kapka, 2 den 2 kapky, 3 den 3 kapky ........ 5 den 5 kapek a pak těch 5 kapek berete týden.
Pak jedete 6,7,8,9,10 a těch deset zase týden. Pak jedete 12,14,16,18,20 a dvacet zase týden. Pak znovu nahoru, nyní 24,28,32,36,40 a zase týden. Pak po libovolném množství kapek na 80-100 a to se bere do srovnání skvrny a teploty pod jazykem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 10:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Jana5555 píše:
Dobry den delala jsem si test na jod, skvrna mi vydrzela 8 hodin, ale to uz byla hoooodne slaboucce videt. Tak jsem se chtela zeptat, jak se to pocita, jestli ma byt tak viditelna, jako kdyz ji udelam, anebo staci, ze je proste videt, i kdyz je to hooodne slaboucce ?

Stačí pokud je alespoň trochu vidět, ale kontrolujte častěji, ten stav již není nic moc, pokud má člověk jódu dostatek vydrží skvrna i déle než 24 hodin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2013 7:14 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Jarda píše:
Tak jód zlikviduje skoro všechny šmejdy v těle, čili od jódu to je prakticky nemožné, pouze by muselo jít o projevy detoxu.

Tak jsem to i měla na mysli:). Děkuji za odpověď.

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv kvě 02, 2013 8:02 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob bře 30, 2013 6:02 pm
Příspěvky: 64
muze brat lugoluv roztok tehotna ?

_________________
Pošli do prdele každého dřív, než Tě stihne nasrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát kvě 10, 2013 10:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
gorol píše:
muze brat lugoluv roztok tehotna ?

Tak teoreticky může, ale já to jako moc dobrý nápad nevidím, raději bych to u těhotné ženy řešil roztíráním po pokožce.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 664 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 45  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz