Prodám Ionizátor vody, přístroj je jako nový, se vším příslušenstvím a doklady. Zakoupen 2. 2. 2012 vztahuje se na něj tedy ještě dlouhou dobu záruka. Důvod, proč ho prodávám je, že se jedná o nevhodný dárek. Snad by někomu posloužil lépe než mě. Přikládám oficiální popis od výrobce. Původní cena 6500, nyní 4000. Při rychlém jednání možná sleva. Na požádání zašlu detailní fotky.
Ionizátor vody PTV-AL
Přístroj se vyznačuje velmi snadnou obsluhou a údržbou.
Kryt ionizátoru je vyroben v souladu se zásadami a požadavky hygienické kontroly potravin a léčiv.
Na výrobu elektrod se používají speciální kovy. Anoda je vyrobena z titanu a potažena směsí oxidů ruthenium a iridium. Katoda je vyrobena z nerezové oceli, která se používá pro zdravotnická zařízení.
Membrána splňuje požadavky, které jsou vyžadovány pro substance použité v procesech elektro-chemické aktivace. Ve výrobním procesu neexistuje jediný prvek, který by byl ohrožením životního prostředí nebo lidského zdraví. Výrobky jsou ekonomické, šetrné k životnímu prostředí, splňují požadavky na ochranu proti statické elektřině.
Technická specifikace modelu PTV-AL:
napájení: 230V / 50Hz
spotřeba: 100W
hmotnost : 1,2 kg
objem nádoby: 1.4 l
výroba alkalické (zásadité vody): 750 ml (0,75 l)
výroba kyselé vody: 650 ml (0,65 l)
nastavení časovače výrobního procesu: min. 1 minuta, max. 40 minut
ovládání: pomocí 4 tlačítek: (start, stop, ↑, ↓)
režim zobrazení časovače: digitální displej
rozměry přístroje: 190 x 160 x 200mm
Příslušenství přístroje:
1ks rezervní polopropustná mřížka pro membránu
20ks náhradních membrán
Upozornění: Nezaměňovat tento přístroj s ionizátory vzduchu a vody pomocí ozónu (O3), neboť technologie úpravy vody je zde naprosto odlišná.
Mnohdy špatný zdravotní stav naší populace, různé druhy onemocnění, je způsobena mimo jiné i častým překyselením organismu. To si způsobujeme sami především svým stravováním. Možností, jak tento ukazatel našeho nezdraví ovlivnit, je změna. Jednou z dosti důležitých a stále podceňovaných cest ke zlepšení našeho zdraví je vyrovnání kyselého prostředí našeho organismu, což nemusí být tak jednoduché, jak se na první pohled zdá, protože standardní stravování naší společnosti je postaveno převážně na kyselinotvorné stravě. Málokdo dnes dokáže být pouze na zelenině a ovoci nebo lépe pití ovocných šťáv, i když jsou tělu velmi prospěšné a jen tak je něco nenahradí. Dalším stále podceňovaným faktem je nedostatečný příjem čisté vody, což by mělo být aspoň 2,5 litru denně. Problém je v tom, že málokterá voda z vodovodu i voda balená má pH minimálně neutrální, což je 7. Nemluvě o dalších bonusech navíc, které v této vodě mohou být také přítomny (chemikálie, těžké kovy, mikroby). Ukazatel schopnosti vody pohlcovat škodliviny v těle a následně vylučovat, tzv. ORP je u vody z vodovodu a balené vody na tom ještě hůře. Voda, která se přirozeně a samočinně čistí vypařováním, průtokem horninami apod. je kvalitní, problém nastává až při zpracování, stání (v činnosti je život) a nedostatku kvalitních zdrojů. Jednou z nenáročných činností, jak přispět ke lepšímu zdravotnímu stavu je zmírnit překyselení organizmu právě konzumací zásadité vody a pomoci tak vrátit tělu jeho přirozené prostředí. Pitím zásadité vody, (tj. s vyšší hodnotou pH a ORP), nejen pomáhá tělu snížit kyselé prostředí, ale stává se mnohem odolnější vůči vnějším vlivům, mající často jako důsledek propuknutí nemoci.
Snižování kyselosti organismu chemickými látkami, jako je jedlá soda nebo tzv. tepperweinova zásaditá směs není příliš vhodná a přináší sebou i možná rizika. Přirozenější snižování kyselosti organismu je právě pomocí zásadité vody.
Možnost jak si takovou vodu k pití upravit je pomocí přístrojů zvaných ionizátory vody. Tyto přístroje používají principu elektrolýzy pro tvorbu vody alkalické neboli zásadité (živá voda) a vody kyselé (mrtvá voda). Zásaditá voda dosahuje hodnot pH v rozmezí 9 až 11,5 a kyselá voda v rozmezí 5 až 2.
Ionizovaná voda se získává z obyčejné vody, kdy během elektrolýzy, elektromotorické síly a selektivní membrána rozděluje na dvě části, ve dvou oddělených nádobách ionizátoru. Jedna část je napájena záporným nábojem (-), vzniká zásaditá voda pH (9-11,5) a druhá část je napájená kladným nábojem, vzniká kyselá voda pH (5-2).
Zásaditou, tzv. živou vodu pijeme běžným pitným režimem, nebo léčebně při větších hodnotách pH a ORP. Mrtvá voda je využívána převážně na úklid, praní, kloktání, funguje jako přírodní Savo, (je cítit zápachem chlóru). Jako zdroj vody složí voda z vodovodu nebo lépe čištěná pomocí filtru, který se dnes stává také častou výbavou domácností. Na trhu je široká řada takových filtrů, ale ne všechny zachovávají minerální složení vody, což je důležitou podmínkou kvalitního filtru vody pro pití.
Na trhu jsou profi ionizátory vody mnohdy v dosti vysokých cenových relacích a jelikož se snažíme nabízet kvalitní přístroje i v cenově přívětivějších relacích, našli jsme i tady řešení v podobě přístroje řady PTV a aQuator.
Příloha:
ptv_al_02.jpg [ 23.53 KiB | Zobrazeno 6050 krát ]