Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 01, 2024 12:21 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv dub 12, 2012 9:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
katkaKK píše:
Bramboráčky ani jiné dobré a nezdravé věci mi nikdy nic nedráždily (kromě chuti \":wink:\" )
Tak tu bolest určitě způsobil nahromaděný binec co neodešel při minulé . druhé očistě (vyšlo pouhých pár kousíčků). Včera jsem se po důkladném nahřátí ve vaně a pořádném pročištění vrhla na třetí. Vyšlo ze mě nejdříve spousta písku a žlutohnědých hrudek a pak min 20 zelených tuhých oválků cca 2cm. Vrtá mi hlavou jestli ten bordel v játrech je tekutý a "speče" ho do hrudek ta směs olej-grep nebo jesli je v těle v takovém stavu jak z něho vyjde. To ale nevím jesli je to možné že by se to tam vešlo \":?:\" Můžete mi to prosím vysvětlit?
Hezký den a děkuji za tyto stránky, hodně mě to posunulo k lepšímu \":D\"
Katka

Tak játra jsou orgán dutý, skoro velikosti vaší hlavy a mají v sobě tuším 10 km kanálků, čili proč by se tam nevešlo trochu bordelu, vejdou se ho tam celé hrstě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv dub 12, 2012 9:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Zuzana* píše:
Dobrý den Jardo, děkuji Vám za vyjádření. Jen se mi nechce věřit, že bych měla v sobě nějakého parazita, jelikož se cítím opravdu zdravá, až na akné na zádech to byl vlastně i důvod, proč jsem chtěla podstoupit jaterní očistu mimo nějaké další minimální drobnosti. Jak můžu zjistit, že mám parazity? Případně mohl byste mi poskytnout bližší návod na trojčátko nebo kde najdu bližší informace? Není u antihelmentické kůry větší riziko? Děkuji mnohokrát za odpověď.

Já jsem toho názoru, že je mnohem lepší věřit, že parazity v sobě mám, než se tvářit, že to není možné a přesto je v naší zemi má naprostá většina lidí. Zjistit to jde na Salvii, nicméně to vám nijak nepomůže, jednodušší je se pravidelně odčervovat a máte jistotu i klid.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv dub 12, 2012 9:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
[quote="Zuzana*":3oosj607]Děkuji všem za vyjádření, zkusím trojčátko, snad mě to neporazí \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv dub 12, 2012 9:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Nick34 píše:
Dobry den,

chtel bych se zeptat na nasledujici dotazy:
1. Je mozne udelat jaterni ocistu i bez Epsomske soli? Minule jsem mel pocit, ze jsem z ni byl dost dehydrovany.
2. Je vhodne pridat do oleje nejaky fungicit napr. pelynek/hrebicek pro boj s parazity?
3. Je vhodne delat jaterni ocistu kdyz si myslim, ze mam oslabene nadledvinky?
4. Jeste by me zajimalo nakolik jsou prospesne pro jatra kavove klystyry. S ocistou jater pomoci Epsomky se to asi neda srovnavat, ze?

Dekuji moc.

1)Ano, ale játra mohou být citlivější a něčím se musíte vyčistit, čili stejně potřebujete nějaké projímadlo.
2)Tak s tím bych rozhodně nečaroval.
3)Tím není co pokazit.
4)Nedovedu posoudit, ale pokud vyčistíte střevo, játrům určitě ulevíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát dub 13, 2012 3:30 pm 
Offline

Registrován: stř dub 04, 2012 2:22 pm
Příspěvky: 3
Jarda píše:
Tak alergie právě může znamenat reakce těch parazitů a pokud jde o ostropestřec, stále píšu, že funguje v lihu a oleji, ne v čajích a jiných vymyšlenostech, dělejte si ostropestřcovou kašičku http://www.zdravi-az.cz/doc/R07_64-65_J ... sticku.pdf.

Dobrý den pane Jardo, děkuji za Vaše vyjádření. Co jsem začala jíst ostropeřcový olej a pelyněk, tak se tlaky v podžebří již téměř neobjevují \":-)\"
Přeji příjemný víkend.


Naposledy upravil Zuzana* dne pon dub 16, 2012 7:31 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 14, 2012 1:53 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Zuzana* píše:
Dobrý den Jardo, děkuji Vám za vyjádření. Jen se mi nechce věřit, že bych měla v sobě nějakého parazita, jelikož se cítím opravdu zdravá, až na akné na zádech to byl vlastně i důvod, proč jsem chtěla podstoupit jaterní očistu mimo nějaké další minimální drobnosti. Jak můžu zjistit, že mám parazity? Případně mohl byste mi poskytnout bližší návod na trojčátko nebo kde najdu bližší informace? Není u antihelmentické kůry větší riziko? Děkuji mnohokrát za odpověď.

Já jsem toho názoru, že je mnohem lepší věřit, že parazity v sobě mám, než se tvářit, že to není možné a přesto je v naší zemi má naprostá většina lidí. Zjistit to jde na Salvii, nicméně to vám nijak nepomůže, jednodušší je se pravidelně odčervovat a máte jistotu i klid.

Este by som pripomenul, ze zakernejsia vec na parazitoch je, ze clovek moze byt roznasac. Napriklad asymptomaticky nosic cyst u ameb, a prave cysty sa likviduju velmi tazko. Takto moze roznasat parazity na slabsich jedincov vo svojom okoli, v ktorych sa uz poriadne rozvinu. Vsetci okolo neho su chori, ale on vyzera, ze je zdravy a po antiparazitalnej kure ani neciti rozdiel. Cize, jedina rozumna cesta, tak ako Jarda pise, je cistit sa od parazitov preventivne, je to proste otazka cisteho pochopenia zivotu. Ziadna mudra spolocnost nemoze dlhodobo bez ocisty parazitov prezivat a topit sa v stasti a zdravi, rovnako ako sa neda zit v byte, ktory sa nikdy neupratuje.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 15, 2012 6:43 am 
Offline

Registrován: čtv led 05, 2012 1:14 pm
Příspěvky: 4
Nejde ta epsomka něčím ochutit, ať to není takový humus? Vůbec to do sebe nemůžu dostat fuj...je mi z toho zle, jen co si na to vzpomenu \":shock:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 15, 2012 9:23 am 
Offline

Registrován: ned dub 15, 2012 9:12 am
Příspěvky: 1
Ahoj, tuto ocistu som skusila uz 2.x, ale mam s nou nejaky problem.
Prva bola min. rok v novembri (listopad), kedy som dodrziavala postup na minuty, dokonca som ani do 14h nejedla a rano som si urobila klystyr. Uz prva davka soli zabrala a behala som na zachod cely vecer. Vyplavilo sa zo mna kopec smeti a aj nejake kamienky, cca do 100, najvacsi asi 1cm. Najhorsia cast prisla po vypiti oleja a grepu. Nemala som slamku (brcko), ale pitie nebol problem. Avsak o 12 som takmer vsetko vyzvracala. Na druhy den ziadne problemy, este som sa cistila.

V marci (breznu) som bola u pana "ajurvedistu", ktory mi opat poradil ocistit "jatra", navyse som od zaciatku aprila (dubna) pocitovala pnutie v oblasti pecene, pod pravymi rebrami.

No a druhy pokus vcera dopadol podobne ako prvy. Postup dodrzany, grep som zamenila za citron, pila som cez slamku a v noci som spala v polosede, nech to zo mna opat nejde von cez usta. O pol 5 slo! Nadalej sa moje telo cisti, kamienky az tak zretelne nie su, skor ta "spina".

Ak by som este niekedy v buducnosti chcela tuto ocistu urobit, je nutne pit ten olej? Uz 1.davka soli mi startuje pochody... .
Dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon dub 16, 2012 3:12 pm 
Offline

Registrován: ned bře 18, 2012 10:00 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat. Chystám se provést očistu jater, ale jediné co mě trošku brzdí je klystýr. Musím ho opravdu před procedurou provádět, nebo se obejdu i bez toho? A případně jestli je klystýr nutný, jak ho provést? Dá se zakoupit nějaká sada na klystýr, nebo stačí jen takové malé jednorázové roztoky co se dají koupit v lékarně? Mám namysli třeba Yelou gel -je to asi 250ml roztoku v lahvičce - to se napění a vstříkne do konečníku. Děkuji za tipy a rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte dub 17, 2012 8:07 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
erikaa píše:
Nejde ta epsomka něčím ochutit, ať to není takový humus? Vůbec to do sebe nemůžu dostat fuj...je mi z toho zle, jen co si na to vzpomenu \":shock:\"

Mě to tak nepřijde a čistek mám za sebou už několik. Epsomku měj v lednici, ledová se pije líp. Po vypití je možné její chuť přerazit javorovým sirupem, jak je uvedeno v manuálu na stránkách http://www.zdravi-az.cz/Dalsi_druhy_ocisty00.php


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte dub 17, 2012 8:16 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
zabza píše:
Musím ho opravdu před procedurou provádět, nebo se obejdu i bez toho?

Obejdeš, protože tě spolehlivě protahne hořčík v epsomce jak před, tak hlavně druhý den po. Je ale dobré se zbytečně nepřežírat. Ostatně, pročistí tě i ta jabková šťáva...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte dub 17, 2012 8:30 pm 
Offline

Registrován: ned říj 09, 2011 7:23 pm
Příspěvky: 88
Jím vše syrové ,a přestal jsem trávit tuky.Po očistách mám jatra dle jaterních testů úplně čistá,na spodní hranici normy, jen mi zůstal hraniční bilirubin.Mám přětíženou slinivku. Má očista jater také vliv na slinivku,a jak se při očistě zanícená slinivka chová? Díky Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř dub 18, 2012 5:59 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
erikaa píše:
Nejde ta epsomka něčím ochutit, ať to není takový humus? Vůbec to do sebe nemůžu dostat fuj...je mi z toho zle, jen co si na to vzpomenu \":shock:\"

Mne epsomka problém vôbec nerobí, zato ale MMS áno, a obrovský... PFUJ... \":D\"

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř dub 18, 2012 9:08 pm 
Offline

Registrován: stř čer 29, 2011 11:46 am
Příspěvky: 55
Dobry vecer,
predne se vsem omlouvam, ze pisu svuj dotaz sem, ale nejak se mi nedari najit ty spravne informace. Chtela bych poprosit o radu ohledne celkove ocisty organismu, jestli neco takoveho vubec existuje. Nikdy jsem nic takoveho nepodstupovala a na internetu je spousta protichudnych rad, ze se v tom nezasvecenec tezko orientuje. Nekolik let (asi \"8)\" jsem se placala v bulimii, brala antidepresiva atd...ted uz jsem z toho venku asi tri roky a ackoli se muj stav velmi zlepsil, nektere veci bohuzel idealni nejsou. Strasne se mi napriklad kazi zuby, mam spatnou plet a nedavno mi byla zjistena anemie. Je mi jasne, ze muj organismus musi byt chudak pekne zaneseny, ale vubec nevim cim a jak zacit. Budu vdecna za jakoukoli radu.
Diky Eva


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř dub 18, 2012 9:49 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Eva83 píše:
...Je mi jasne, ze muj organismus musi byt chudak pekne zaneseny, ale vubec nevim cim a jak zacit. Budu vdecna za jakoukoli radu. Diky Eva

Nic jako celková očista, která mávnutím kouzelného proutku vyřeší všechno neexistuje, proto se ti nic takového najít nepodařilo...
Chce to v první řadě vybalancovat jídelníček zajišťující správné pH, z vlasové analýzy zjistit deficity minerálů a začat je rovnat, vitamíny doplňovat ovo/zel šťávama. Soubežně zahájit očisty střeva a pokračovat játrama, pak najet na parazity, případně další čistky a procedury jako jsou koupele atd. Vhodné je si dát prvotní cíl, například spravit pleť nebo upravit hmotnost a na ten se zaměřit. Postupně tě to navede na další věci a zjistíš, že je to obrovská chobotnice informací a vše souvisí se vším. Vyřešíš 1 problém a uvědomíš si, že má vazbu na x dalších věcí. Postupně se tím ale dá prokousat a zdraví si výrazně porychtovat. Chce to "jen" trpělivost a kuráž. Spousta lidí na tomto fóru si tím už prošla, takže máš o inspiraci a informace postaráno \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz