Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 22, 2024 4:33 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 581 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte lis 01, 2011 11:19 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
sulponet píše:
No ono toto vlákno je o tom...Ale jak naskočit do odkyselení je podle mne opravdu problém. Na začátku bych si položil otázku jestli jsem zakyselený a dále proč. Ona totiž kyselá moč asi ještě nemusí znamenat zakyselení, naopak slušně fungující organismus, který jen odbourává kyseliny, které vznikly při stravě nebo pohybu.Naopak stále zásaditá moč nemusí znamenat vše v pořádku, ale překyselenost a neschopnost organismu odbourávat kyseliny (píši zde z vlastní zkušenosti).Samozřejmě ideál je kolísání ph. Nicméně je podle mne důležitější si položit otázku, proč tady na tom fóru jsem a co zde hledám-tedy pokud by mi nic nebylo, asi bych zde nebyl a když zde jsem tak něco řeším, pravděpodobně nějakou nemoc nebo alespoň nepohodu při trávení atd. (ti, kteří dobře tráví a jsou celkově v pohodě, můžou jíst co chtějí a ani je nenapadne sem zavítat). No a veškeré problémy mají nějakou příčinu, to že jsem zakyselený je podle mne až důsledek nějaké příčiny. No a asi - po dvou letech tápání ve tmě - jsem si téměř jist, že ta prvotní příčina je kvasinka nebo parazit. Tedy pokud je člověk zamořený nějakým zvířátkem, pak tlačit do sebe zásadotvorné potraviny jako ovoce, ale i některou zeleninu, dále třeba těstoviny (určitě všichni známe tzv.vegetariány), může být kontraproduktivní, pak se situace většinou ještě zhorší, protože zvířátkům toto chutná a množí se (opět vlastní zkušenost).Samozřejmě se můžeme ptát, proč jsme zamoření - stres, přežírání,nerovnováha prvků v těle...? Tedy nabouraná imunita. A jak to rozplantat ? Těžko říct, taky v tom tápu, nejdříve možná vlasová analýza s dorovnáváním deficitů a tvrdý boj se zvířátky se vším co je zde popsáno a pokud se vám podaří vítězit, pravděpodobně si kyselost moči měřit už nebudete muset, protože vám bude tak jak nikdy:-) Nevím, jestli se mnou bude Jarda souhlasit, ale k tomuto jsem postupně došel metodou chyb a omylů.

Tak, na tom není s čím nesouhlasit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte lis 01, 2011 11:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
demon píše:
Hola, používáte někdo ph metr? BUde mi stačit tenhle do záhonku:

http://www.pohodoveceny.cz/produkty/zah ... 1-flo.html

nebo raději něco za 1-2 tisíce? Odebíráte jako "pro doktorku", čili střední proud moči do ampulky, nebo prostě močíte na sondu? \":D\"

Přístroj nedovedu posoudit, obrázek není možné dostatečně zvětšit, ale nevypadá špatně a za ty peníze, alespoň něco s ním změříte, myslím moč a vyhodit ho případně můžete vždycky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte lis 01, 2011 1:27 pm 
Offline

Registrován: sob říj 29, 2011 12:21 am
Příspěvky: 70
Jarda píše:
Tak, na tom není s čím nesouhlasit

Také já souhlasím, ale jasněji v tom nemam \":-)\"
Myslim, ze se na to da jit i opacnou cestou. Jelikoz tyhle breberky potrebuji kysele prostredi, tak si je vytvari, aby se jim co nejlepe zilo. Odkyselenim se jim vezme zivna puda a bud je to vyhubi nebo alespon omezi.
Sám Jarda tu dříve psal, že více než teorie je praxe a prostě se má člověk zkusit odkyselit a uvidí jak mu bude. (nevim jestli cituji dobre ale tak nejak to bylo \":-)\"
Nekolikrát jsem si nameril Ph ranni moce 5.5, takze myslim ze "zasadovy" clovek nejsem, naopak, jsem pekne kyselej.
Mohu mit prosbicku? Kdyz jsem shanel v lekarne tech 5 mineralu na smes, nabidli mi tohle, prý jsou to jen jine nazvy pro totez:
MAGNESII SUBCARBONAS LEVIS (Magnesium carbonicum)
CALCII CARBONAS (Calcium carbonitum)
NATRII HYDROGENCARBONAS (Natrium bibarbonicum)
KALII CARBONAS (Kalium bicarbonicum)
NATRII HYDROGENPHOSPHAS DODECAHYDRICUS (Natrium phosphoricum)

Mohl by na to kouknout odbornik, esi je to v pohode? diky \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte lis 01, 2011 2:34 pm 
Offline

Registrován: úte lis 09, 2010 8:26 pm
Příspěvky: 41
Pontiac07 píše:
Také já souhlasím, ale jasněji v tom nemam \":-)\"
Myslim, ze se na to da jit i opacnou cestou. Jelikoz tyhle breberky potrebuji kysele prostredi, tak si je vytvari, aby se jim co nejlepe zilo. Odkyselenim se jim vezme zivna puda a bud je to vyhubi nebo alespon omezi.
Sám Jarda tu dříve psal, že více než teorie je praxe a prostě se má člověk zkusit odkyselit a uvidí jak mu bude. (nevim jestli cituji dobre ale tak nejak to bylo \":-)\"
Nekolikrát jsem si nameril Ph ranni moce 5.5, takze myslim ze "zasadovy" clovek nejsem, naopak, jsem pekne kyselej.
Mohu mit prosbicku? Kdyz jsem shanel v lekarne tech 5 mineralu na smes, nabidli mi tohle, prý jsou to jen jine nazvy pro totez:
MAGNESII SUBCARBONAS LEVIS (Magnesium carbonicum)
CALCII CARBONAS (Calcium carbonitum)
NATRII HYDROGENCARBONAS (Natrium bibarbonicum)
KALII CARBONAS (Kalium bicarbonicum)
NATRII HYDROGENPHOSPHAS DODECAHYDRICUS (Natrium phosphoricum)

Mohl by na to kouknout odbornik, esi je to v pohode? diky \":-)\"

No je to ta jednodušší cesta, kterou jsem se taky ubíral, odkyselovače mám doma, hodně jsem jich do sebe nacpal, jen vždycky, když jsem je do sebe cpal, tak jsem si říkal, jestli si víc neškodím než pomáhám, protože kdo ví a pozná kterou z těch odkyselovacích solí zrovna tělo potřebuje? Co když potřebuje třeba jen např. vápník a já k tomu dodávám i draslík...Potom onen draslík asi bude navíc a teď co s tím tělo udělá? Nevím, třeba mi to někdo vysvětlí... Ale zase - je to jen můj názor, který nemusí platit...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte lis 01, 2011 10:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Pontiac07 píše:
Také já souhlasím, ale jasněji v tom nemam \":-)\"
Myslim, ze se na to da jit i opacnou cestou. Jelikoz tyhle breberky potrebuji kysele prostredi, tak si je vytvari, aby se jim co nejlepe zilo. Odkyselenim se jim vezme zivna puda a bud je to vyhubi nebo alespon omezi.
Sám Jarda tu dříve psal, že více než teorie je praxe a prostě se má člověk zkusit odkyselit a uvidí jak mu bude. (nevim jestli cituji dobre ale tak nejak to bylo \":-)\"
Nekolikrát jsem si nameril Ph ranni moce 5.5, takze myslim ze "zasadovy" clovek nejsem, naopak, jsem pekne kyselej.
Mohu mit prosbicku? Kdyz jsem shanel v lekarne tech 5 mineralu na smes, nabidli mi tohle, prý jsou to jen jine nazvy pro totez:
MAGNESII SUBCARBONAS LEVIS (Magnesium carbonicum)
CALCII CARBONAS (Calcium carbonitum)
NATRII HYDROGENCARBONAS (Natrium bibarbonicum)
KALII CARBONAS (Kalium bicarbonicum)
NATRII HYDROGENPHOSPHAS DODECAHYDRICUS (Natrium phosphoricum)

Mohl by na to kouknout odbornik, esi je to v pohode? diky \":-)\"

To není špatné složení a na začátek je určitě lepší, než třeba pouze jedlá soda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte lis 01, 2011 10:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
sulponet píše:
No je to ta jednodušší cesta, kterou jsem se taky ubíral, odkyselovače mám doma, hodně jsem jich do sebe nacpal, jen vždycky, když jsem je do sebe cpal, tak jsem si říkal, jestli si víc neškodím než pomáhám, protože kdo ví a pozná kterou z těch odkyselovacích solí zrovna tělo potřebuje? Co když potřebuje třeba jen např. vápník a já k tomu dodávám i draslík...Potom onen draslík asi bude navíc a teď co s tím tělo udělá? Nevím, třeba mi to někdo vysvětlí... Ale zase - je to jen můj názor, který nemusí platit...

To by jste nesměl ani nic jíst, protože by to okamžitě vyvolalo zásadní potíže a je tedy jasné, že tělo takto nefunguje. To má obrovské regulační možnosti a celkem snadno se zbaví toho, co nepotřebuje, nicméně pokud něco vůbec nemá, to je docela problém a i když si to v nouzi nejvyšší dovede většinou vyrobit, je lepší mu to dodat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř lis 02, 2011 10:31 am 
Offline

Registrován: úte lis 09, 2010 8:26 pm
Příspěvky: 41
Jarda píše:
To by jste nesměl ani nic jíst, protože by to okamžitě vyvolalo zásadní potíže a je tedy jasné, že tělo takto nefunguje. To má obrovské regulační možnosti a celkem snadno se zbaví toho, co nepotřebuje, nicméně pokud něco vůbec nemá, to je docela problém a i když si to v nouzi nejvyšší dovede většinou vyrobit, je lepší mu to dodat.

No to zní dobře, ale co potom výsledky analýzy, kdy např. já mám cca 100% přebytek vápníku, draslíku a sodíku...? Tělo si evidentně s přebytky neví rady a má potom smysl i přes tyto výsledky odkyselovat vápníkem, draslíkem a sodíkem? Mám pocit, že to moc logicky nezní...Tedy podle mne, jsme zase na začátku-vlasová analýza a případné odkyselování provádět tím, čeho mám nedostatek-u mne je to hořčík...Je to tak?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř lis 02, 2011 3:41 pm 
Offline

Registrován: sob říj 29, 2011 12:21 am
Příspěvky: 70
Urcite mate 100% pravdu v tom, ze je dobre dodavat telu to co mu chybi, kdyz existuje moznost jak to zjistit. Na netu jsem nasel velke mnozstvi spolecnosti, ktere tuto zalezitost nabizeji. Jedine co bych se optal,
zda je na vlasovou diagnostiku opravdu spoleh, respektive na firmy které to provádějí, protože jsem třeba nasel, ze to nabízí i nejaka maserka atd...
Existuji nejake akreditovane spolecnosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř lis 02, 2011 7:23 pm 
Offline

Registrován: úte lis 09, 2010 8:26 pm
Příspěvky: 41
Jukněte zde: http://www.biomol.pl/cze/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř lis 02, 2011 11:50 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 27, 2011 12:03 am
Příspěvky: 9
Zdravím,najela jsem na snižování pH v moči před necelým týdnem,začala jsem jíst pouze syrovou zeleninu a ovoce,štávy,zelený čaj voda s citronovou štávou,první tři dny jsem pila půllitr vody s jedlou sodou,nyní zařadím i kousek tepelně upraveného masa na bylinkách a Himalájské soli,ne víc než 100gr denně.Čekám na minerály a vitamíny,které jsem si objednala na zde uváděná doporučení.Cítím se velmi dobře,nejsem unavená,zpočátku jsem běhala často jak na malou tak na velkou stranu,ale už se to srovnává.Zarazila mě dnes jedna věc,ráno jsem měla ve stolici krev.Včera jsem cítila mírné chvilkové bolesti ve střevech a v oblasti uvnitř konečníku.Odchází mi z těla nějaký sajrajt nebo mám něco změnit co se týče stravy?Díky za odpovědˇ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv lis 03, 2011 10:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
sulponet píše:
No to zní dobře, ale co potom výsledky analýzy, kdy např. já mám cca 100% přebytek vápníku, draslíku a sodíku...? Tělo si evidentně s přebytky neví rady a má potom smysl i přes tyto výsledky odkyselovat vápníkem, draslíkem a sodíkem? Mám pocit, že to moc logicky nezní...Tedy podle mne, jsme zase na začátku-vlasová analýza a případné odkyselování provádět tím, čeho mám nedostatek-u mne je to hořčík...Je to tak?

Ano, logicky používat to, co mě chybí a to zase vytlačí, to, co mě přebývá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv lis 03, 2011 10:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Pontiac07 píše:
Urcite mate 100% pravdu v tom, ze je dobre dodavat telu to co mu chybi, kdyz existuje moznost jak to zjistit. Na netu jsem nasel velke mnozstvi spolecnosti, ktere tuto zalezitost nabizeji. Jedine co bych se optal,
zda je na vlasovou diagnostiku opravdu spoleh, respektive na firmy které to provádějí, protože jsem třeba nasel, ze to nabízí i nejaka maserka atd...
Existuji nejake akreditovane spolecnosti?

Tak naprosto spolehlivé není nic, nicméně nic spolehlivějšího asi ani není, tak to patrně jinak udělat asi nejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv lis 03, 2011 10:37 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
1pygmalion píše:
Zdravím,najela jsem na snižování pH v moči před necelým týdnem,začala jsem jíst pouze syrovou zeleninu a ovoce,štávy,zelený čaj voda s citronovou štávou,první tři dny jsem pila půllitr vody s jedlou sodou,nyní zařadím i kousek tepelně upraveného masa na bylinkách a Himalájské soli,ne víc než 100gr denně.Čekám na minerály a vitamíny,které jsem si objednala na zde uváděná doporučení.Cítím se velmi dobře,nejsem unavená,zpočátku jsem běhala často jak na malou tak na velkou stranu,ale už se to srovnává.Zarazila mě dnes jedna věc,ráno jsem měla ve stolici krev.Včera jsem cítila mírné chvilkové bolesti ve střevech a v oblasti uvnitř konečníku.Odchází mi z těla nějaký sajrajt nebo mám něco změnit co se týče stravy?Díky za odpovědˇ.

Tak u mnoha lidí střevo drobně krvácí a pokud nejde o nic zásadního, tak bych tomu zase nepřikládal takovou váhu, většinou to po pár dnech zmizí. Může jít o projev obnažené sliznice, ze které se odtrhla vrstva kvasinek, což se celkem rychle spraví. Pokud by problém přetrvával, je třeba si nechat udělat vyšetření, ale většinou to není nutné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv lis 03, 2011 2:03 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv zář 29, 2011 1:13 pm
Příspěvky: 27
Bydliště: Praha
1pygmalion píše:
Zdravím,najela jsem na snižování pH v moči před necelým týdnem,začala jsem jíst pouze syrovou zeleninu a ovoce,štávy,zelený čaj voda s citronovou štávou,první tři dny jsem pila půllitr vody s jedlou sodou,nyní zařadím i kousek tepelně upraveného masa na bylinkách a Himalájské soli,ne víc než 100gr denně.Čekám na minerály a vitamíny,které jsem si objednala na zde uváděná doporučení.Cítím se velmi dobře,nejsem unavená,zpočátku jsem běhala často jak na malou tak na velkou stranu,ale už se to srovnává.Zarazila mě dnes jedna věc,ráno jsem měla ve stolici krev.Včera jsem cítila mírné chvilkové bolesti ve střevech a v oblasti uvnitř konečníku.Odchází mi z těla nějaký sajrajt nebo mám něco změnit co se týče stravy?Díky za odpovědˇ.

Může se jednat o Vaše "kamarády", které se jako správní savci přisáli na střevní stěnu a teď se stěhují pryč z těla ven, to se projevuje právě krví (po stolici, nikoliv vyložene ve stolici). Druhá varianta je, že to jsou střevní polypy. Na ty polypy pomáhá absolutně vyřadit veškeré pečivo, které střevní stěnu dosti nepříjemně dráždí. Pokud se problém nebude opakovat, střevní stěna se zregeneruje pak je to ten první případ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv lis 03, 2011 2:50 pm 
Offline

Registrován: pon úno 21, 2011 1:55 pm
Příspěvky: 13
Zdravím pane Jardo

jak již jsem v minulosti psal podařilo se mi po 4 letech problémů ukecat gastroenterologa a ten mi přestal cpát tablety na zničení Hcl a napsal mi 1.7% Hcl s pepsinem v dávkách 3x denne lžíce. Stav se konečně zlepšil, ale dlohodobě se snažím odkyselit tělo a nedaří se. Zkoušel jsem zelený nápoj / pampeliška,jitrocel,kopřiva/dále sodu od firmy vitar s.r.o. - zde není vysloveně napsáno, že je bez hliníku a v žádné lékarně jsem bez hliníkovou opakovaně nedohledal/. Před časem jsem vám posílal dvoudenní výsledky měření ph a stále ten acidobazický píst je problémem. Dostanu se od ranních žlutých do odpoledních zelených hodnot, ale modrá je bez šance. Vím jak sodu užívat v souvislosti s Hcl aby se nevynuloval efekt....Po jak dlouhé době užívání sody by se měly hodnoty upravit, případně co zkusit jiného...četl jsem od vás hodně příspěvků, názory na foru, ale začíním mít v tom zmatky. Dále jsem neuvedl, že již 5 měsíců piju príma kefír z tib. houby, ale jak říkám to ph nějak zlobí..děkuji za radu a hezký den


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 581 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz