Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 2:13 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 04, 2010 8:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
Mám k Vám ještě pár dotazů :
- jaký je rozdíl ve vzhledu mezi cholest. a zvápen. kamenem / jak se v míse poznají /
- proč nevyjdou zváp. kameny snadno jako cholest.
- kamarád četl recept na očistu , kde se používá teplý olivový olej 3x po 100 ml - je rozdíl mezi teplým a studeným olejem v celkovém efektu
- před očistou se může brát sirná patlanice nebo ji vynechat cca. 2-3 dny před očistou
Děkuji za odpovědi .

Cholesterolové plavou a vápenné se potopí. Vápenné kameny jsou tvrdé a tak neprochází tak snadno jako cholesterolové. Podle mého názoru je to jedno, ale naši předci aplikovali na očistu rozpuštěné husí sádlo a to je teprve rána. Nesmí se používat žádný olej a jinak mastné potraviny, čili ani patlanice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater - únava
PříspěvekNapsal: pon dub 05, 2010 8:53 pm 
Offline

Registrován: pon dub 05, 2010 8:43 pm
Příspěvky: 6
Dobrý den přeji. Od známého jsem se o Vás dozvěděl a tak Vám zkusím napsat o radu.

Již třetí rok trpím nadměrnou únavou, kterou jsem před tím nepociťoval. Po prázdninách jsem začal stavět domek, postavil hrubou stavbu. Začátkem února jsem na týden odjel do Rumunska za zimní horskou turistikou. Po návratu jsem onemocněl, příznaky byly podobné chřipce, měsíc jsem musel být doma, jen jsem polehával. Cítil jsem ještě takové prázdno v žaludku. Poté jsem začal chodit do práce, bylo mi trochu lépe , ale o nějském zdraví se nedalo mluvit. Začal jsem chodit na různá vyšetření krve, jater, interna, imunologie a nikde nic nezjistili mimo snad prvniho vyšetření v hepatální poradně, kde mi řekli, že jsem údajně prodělal EB virózu. Už nevím, jestli to nebyl jen dohad. Od té doby se to postupně zlepšovalo, ale do normálního stavu jsem se ještě nedostal. Měl jsem prakticky celoročně virózy s častým výskytem oparů. To se zlepšilo, co jsem v prosinci loňského roku přestal jíst česnek a pomeranče.? Nevím , jestli to bylo jen díky tomu. Stav bez viróz a oparů jsem využil ke zlepšení fyzické kondice běžeckým lyžováním. V polovině března letošního roku jsem opět dostal nějaký zánět horních cest dýchacích s pěknou rýmou, který se táhl celý měsíc. Stále se , ale cítím unaven. Navíc vůbec nemám žádnou sílu. V rukách cítím pěknou slabost, když něco dělám.

Byl jsem i u nějakých léčitelů a podle všech jsem zdraví. Jenže já o tom bohužel nic nevím. Asi jsem blázen.

Takže možná další pokus. Děkuji za případnou odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater - únava
PříspěvekNapsal: pon dub 05, 2010 9:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
alanpro píše:
Dobrý den přeji. Od známého jsem se o Vás dozvěděl a tak Vám zkusím napsat o radu.

Již třetí rok trpím nadměrnou únavou, kterou jsem před tím nepociťoval. Po prázdninách jsem začal stavět domek, postavil hrubou stavbu. Začátkem února jsem na týden odjel do Rumunska za zimní horskou turistikou. Po návratu jsem onemocněl, příznaky byly podobné chřipce, měsíc jsem musel být doma, jen jsem polehával. Cítil jsem ještě takové prázdno v žaludku. Poté jsem začal chodit do práce, bylo mi trochu lépe , ale o nějském zdraví se nedalo mluvit. Začal jsem chodit na různá vyšetření krve, jater, interna, imunologie a nikde nic nezjistili mimo snad prvniho vyšetření v hepatální poradně, kde mi řekli, že jsem údajně prodělal EB virózu. Už nevím, jestli to nebyl jen dohad. Od té doby se to postupně zlepšovalo, ale do normálního stavu jsem se ještě nedostal. Měl jsem prakticky celoročně virózy s častým výskytem oparů. To se zlepšilo, co jsem v prosinci loňského roku přestal jíst česnek a pomeranče.? Nevím , jestli to bylo jen díky tomu. Stav bez viróz a oparů jsem využil ke zlepšení fyzické kondice běžeckým lyžováním. V polovině března letošního roku jsem opět dostal nějaký zánět horních cest dýchacích s pěknou rýmou, který se táhl celý měsíc. Stále se , ale cítím unaven. Navíc vůbec nemám žádnou sílu. V rukách cítím pěknou slabost, když něco dělám.

Byl jsem i u nějakých léčitelů a podle všech jsem zdraví. Jenže já o tom bohužel nic nevím. Asi jsem blázen.

Takže možná další pokus. Děkuji za případnou odpověď.

Vaše zadání je dosti obecné, na smysluplnou radu to chce detaily, jako jak probíhá defekace, jaké máte v průběhu dne pH moče, čím se normálně stravujete a podobně, abych si mohl udělat alespoň nějakou rozumnou představu o zdroji vašeho problému. Nicméně i z toho co popisujete se mi zdá, že trpíte značným překyselením a zvláště práce střeva a jater je špatná, proto se vám valí hleny do horních cest dýchacích. Pokuste se tyto detaily upřesnit a přepokládám, že se celkem rychle svých potíží můžete zbavit. Jasné je již teď, že detox střev a jater je nutností, čili to si trochu nastudujte, ať víte o čem se bavíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř dub 07, 2010 5:53 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Můžete napsat krátce postup s husím sádlem ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř dub 07, 2010 8:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
Můžete napsat krátce postup s husím sádlem ?

Jeden až dva dny strava bez tuku a pokud možno hodně jablek. Vyčistit střeva pomocí klystýrů, tak 4 hodiny před provedením pytlíkem horkých ječných otrub ohřívat fest oblast jater a ve 22 hodin vypít rozpuštěné husí sádlo. Kolik to přesně nevím, já jsem to takto nikdy nezkoušel, ale domnívám se, že cca 2,5 dcl by mělo játra bohatě vyděsit a donutit je vyházet kamínky. Ráno zase tak dva, až tři klystýry a je hotovo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv dub 08, 2010 6:28 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Děkuji Jaroslave , co je nejvhodnější na posílení jaterních buněk , aby se nadále kameny netvořily ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv dub 08, 2010 7:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
Děkuji Jaroslave , co je nejvhodnější na posílení jaterních buněk , aby se nadále kameny netvořily ?

Kameny nemají s buňkami jater nic společného, to je prostě bordel, který játra nedokáží v daném momentě zpracovat, tak ho zapouzdří a čekají na vhodnou dobu, kdy na to budou mít příležitost. Pokud jim tu šanci nedáte a trvale je zatěžujete, tak se kameny budou tvořit pořád, čili nejvhodnější je pravidelně játra čistit. Jinak na podporu jaterní činnosti je ostropestřec mariánský, což jsem zde již mnohokrát popisoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv dub 08, 2010 9:46 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Jarda píše:
Kameny nemají s buňkami jater nic společného, to je prostě bordel, který játra nedokáží v daném momentě zpracovat, tak ho zapouzdří a čekají na vhodnou dobu, kdy na to budou mít příležitost. Pokud jim tu šanci nedáte a trvale je zatěžujete, tak se kameny budou tvořit pořád, čili nejvhodnější je pravidelně játra čistit. Jinak na podporu jaterní činnosti je ostropestřec mariánský, což jsem zde již mnohokrát popisoval.

Všade sa dá dočítať, že ostropestrec podporuje činnosť pečene. Nikde ale nepíšu a to ani v stručnosti, ako sa to deje. Potom vyvstávajú otázky napr. na posilnenie pečeňových buniek. Možno by bolo fajn to ostatným trochu priblížiť. Teda ako podporuje?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv dub 08, 2010 12:00 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv bře 11, 2010 8:31 pm
Příspěvky: 26
Sybilla píše:
...Všade sa dá dočítať, že ostropestrec podporuje činnosť pečene. Nikde ale nepíšu a to ani v stručnosti, ako sa to deje. Potom vyvstávajú otázky napr. na posilnenie pečeňových buniek. Možno by bolo fajn to ostatným trochu priblížiť. Teda ako podporuje?

Hlavní účinek nese silymarin - souhrnné označení více látek (zejm. flavonolignanů). Silymarin má řadu příznivých účinků, zejména však na správnou funkci jater. Vede ke zlepšení metabolismu jaterní buňky, stabilizuje její buněčné membrány, podporuje regeneraci jaterní tkáně a je výrazným antioxidantem (odstraňuje nebezpečné látky, zvané volné radikály).
...
Důležitou funkcí jater je schopnost zneškodňovat nepotřebné látky nebo škodliviny jako jsou např. chemické přídavky potravin, léky, alkohol, ale i toxické látky z hub či virové infekce. Silymarin je v tomto boji pro játra výborným pomocníkem. Podněcuje syntézu bílkovin a tak podporuje regeneraci poškozených jaterních buněk. Významná je i regulace spotřeby glutathionu (látka tělu vlastní), který je velmi důležitý pro detoxikační procesy.

Zdroj: Ostropestřec


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv dub 08, 2010 8:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Všade sa dá dočítať, že ostropestrec podporuje činnosť pečene. Nikde ale nepíšu a to ani v stručnosti, ako sa to deje. Potom vyvstávajú otázky napr. na posilnenie pečeňových buniek. Možno by bolo fajn to ostatným trochu priblížiť. Teda ako podporuje?

rADo píše:
Hlavní účinek nese silymarin - souhrnné označení více látek (zejm. flavonolignanů). Silymarin má řadu příznivých účinků, zejména však na správnou funkci jater. Vede ke zlepšení metabolismu jaterní buňky, stabilizuje její buněčné membrány, podporuje regeneraci jaterní tkáně a je výrazným antioxidantem (odstraňuje nebezpečné látky, zvané volné radikály).
...
Důležitou funkcí jater je schopnost zneškodňovat nepotřebné látky nebo škodliviny jako jsou např. chemické přídavky potravin, léky, alkohol, ale i toxické látky z hub či virové infekce. Silymarin je v tomto boji pro játra výborným pomocníkem. Podněcuje syntézu bílkovin a tak podporuje regeneraci poškozených jaterních buněk. Významná je i regulace spotřeby glutathionu (látka tělu vlastní), který je velmi důležitý pro detoxikační procesy.

Zdroj: Ostropestřec

Tak rADo na to odpověděl myslím vcelku výstižně a to co napsal se opravdu nijak doplňovat nemusí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát dub 09, 2010 4:19 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
2 moka lžičky Mg na litr / zatím bez průjmu / na rozpuštění kamenů je asi málo , mohl by se dát třeba do kombuchy , jaké množství denně cca vypít / stačí 1 l nebo více / ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát dub 09, 2010 7:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
2 moka lžičky Mg na litr / zatím bez průjmu / na rozpuštění kamenů je asi málo , mohl by se dát třeba do kombuchy , jaké množství denně cca vypít / stačí 1 l nebo více / ?

S tím hořčíkem stále pomalu stoupejte, až se dostaví průjem a teprve potom se vraťte na předchozí dávku, kterou tělo akceptovalo a tu berte pořád. Do kombuchy by se to možná dávat mohlo, to vyzkoušené nemám, ale kombucha na rozpouštění kamenů asi žádný pozitivní vliv mít nebude. Jinak tělu neškodí a pít se dá, ale mnohem lepší je domácí kefír, případně vodní kefír-tibi, kde jsou na rozdíl od kombuchy bohatě zastoupeny probiotické bakteriální kultury, které se starají o dobrý stav střevního traktu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát dub 09, 2010 7:21 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Kombucha byla pouze příklad , protože voda s Mg nemá moc dobrou chut´. Ten 1l denně stačí ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát dub 09, 2010 9:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
Kombucha byla pouze příklad , protože voda s Mg nemá moc dobrou chut´. Ten 1l denně stačí ?

Ten dotaz přesně nechápu, pokud je ten jeden litr myšlen jako denní dávka pití, tak to je málo a pokud jako dávka kombuchy, tak to je bez problémů. Celkový objem vypité tekutiny by neměl klesnout pod 2,5 litru denně a raději pijte více.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 10, 2010 7:22 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Denní dávka pití : cca 1,5 - 2 l šťáv , 1 l čaje , 0,5 l kombuchy a od pátku ještě 1 l Mg+voda.
Jde mi o to , zda-li 1 l Mg / zatím 2 lžičky Mg s vodou / je dostatečná denní dávka , nebo je třeba dávku zvýšit . Pokud je dávka Mg nízká , tak vynechat šťávy nebo Mg lze přimíchávat do šťáv a kombuchy / nebude mít pak menší účinek než s vodou / ?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz