Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 22, 2024 2:28 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 581 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte led 03, 2012 11:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
davidekMTB píše:
Dobrý večer,
velice Vám děkuji za odpověď. Rád bych se Vás zeptal na Váš názor na tento doplněk stravy
Prime pH - kapky

Prime pHPrime pH je katalyzátorem vody a kyslíku v krevním oběhu. Tato formule alkalizuje, neutralizuje, naplňuje kyslíkem a vyrovnává hodnotu pH těla.

Pomůže Vám v tom, aby Vaše krev snadněji nabírala kyslík z vody, a zesiluje účinek prášku neutralizujícího kyselinu.

• Je silným katalyzátorem kyslíku - napomáhá optimálnímu fungování buněk.

• Je jedinečnou, patentovanou formou chloritanu sodného (nie chloridu!), což má při svém alkalizujícím účinku i účinek proti-bakteriální a proti-mykózní, a do krevního oběhu přivádí nevázaný kyslík.

• Jeho lehce stravitelné komponenty zvyšují míru zásaditosti, nabijí energií a živí Vaše buňky, přičemž dávají do rovnováhy úroveň pH Vašeho organizmu.


Již téměř rok dodržuji protikvasinkovou dietu. Některé mé potíže se zmírnily. Nicméně můj hlavní problém je psychika. Vysledoval jsem, že po jakémkoli jídle a to i zelenině se necítím příliš dobře (únava, deprese, úzkost, nesoustředěnost). Cca 14 dnů piji 4 litry vody s jedlou sodou (1,5kávové lžičky na litr) a pozoruji určité zlepšení. Nicméně mě začaly dosti pobolívat ledviny, což si dávám do spojitosti s přísunem většího množství sody. Nedávno jsem narazil na výše zmiňované Ph kapky a rozhoduji se o koupi. Rád bych se Vás zeptal, zda je nějaký vhodnější a ohleduplnější přípravek než jedlá soda. (např. jsem narazil na výrobek Alkala N) - potřeboval bych co nejdříve něco, co by sodu mohlo nahradit a nebylo to tak nebezpečné a bylo schopné kyselost z těla co nejdříve dostat ven. Z informací, které jsem si stačil přečíst jsem usoudil, že by výše zmiňované Ph kapky mohla nahradit živá voda. Bohužel cena zařízení ve kterém se tato voda "vyrábí" je pro mne příliš vysoká. Také se chci zeptat, zda by se ph vody dalo zvýšit pomocí reverzní osmózy - na internetu jsem se dočetl že se dá tento přístroj zakoupit již kolem 1500,- a zda by takto upravená voda mohla nahradit výše zmiňované Ph kapky Prime.
Chci se Vás také zeptat, zda by mé stavy po jídle mohli způsobovat paraziti a překyselení po jídle by byla jejich vina \":)\"

Mnohokrát Vám děkuji

david P.

Překyselení má mnoho příčin a vždy je první psychika, pak strava a pití. Pitím se to dá rovnat nejsnadněji, ale sodu dlouhodobě zde nedoporučuji, to si raději kupte odkyselovací směs v DM drogerii. Odkyselovacích směsí je pochopitelně celá řada a od uvedených kapek si za tu cenu zázraky neslibujte, ty se nedějí, základ je v tom, aby člověk nepřekyseloval tělo vlastní psychikou a špatnou stravou, myšleno krmením kvasinek, tedy minimalizovat, nebo ideálně zcela vyřadit sacharidy a uvidíte. Osmotická voda je lehce kyselá, tou se pH rovnat nedá, jde pouze o čistou vodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř led 04, 2012 3:58 pm 
Offline

Registrován: úte črc 26, 2011 5:24 pm
Příspěvky: 86
Jarda píše:
Překyselení má mnoho příčin a vždy je první psychika, pak strava a pití. Pitím se to dá rovnat nejsnadněji, ale sodu dlouhodobě zde nedoporučuji, to si raději kupte odkyselovací směs v DM drogerii. Odkyselovacích směsí je pochopitelně celá řada a od uvedených kapek si za tu cenu zázraky neslibujte, ty se nedějí, základ je v tom, aby člověk nepřekyseloval tělo vlastní psychikou a špatnou stravou, myšleno krmením kvasinek, tedy minimalizovat, nebo ideálně zcela vyřadit sacharidy a uvidíte. Osmotická voda je lehce kyselá, tou se pH rovnat nedá, jde pouze o čistou vodu.

Znovu vám velice děkuji za odpověď
Dnes jsem si v lékárně nechal namíchat zásaditou směs, kterou doporučuje Kurt Tepperwein ve své knize:
Zásaditá směs
Natrium phosphoricum 10
Kalium bicarbonicum 10
Kalcium carbonicum 100
Natrium bicarbonicum 80
Magnesium carbonicum 50

Myslíte, že tato směs bude ohleduplnější k ledvinám nežli pouze jedlá soda? Lze tuto směs pít i dlouhodobě? Na internetu jsem se dočetl, že se nemá přesáhnout množství dvou čajových lžiček denně avšak já bych rád tuto směs (alespoň dočasně) použil na odkyselení vody, kterou piji po celý den. Bylo by toto možné? Po smíchání odkyselovací směsi s vodou se tvoří sedlina (látky se nerozpustí) mám vypít i tuto sedlinu? Také jsem měřil Ph vody po přidání této směsi a nic moc.. po přidání sody (stejné množství) se ph zvýší o mnoho více. Existuje nějaký přípravek, který by byl schopen zvýšit Ph vody jako soda a dal se užívat dlouhodoběji? Nebo jaká je nejlevnější možnost zvýšení ph vody?
Také uvažuji o koupi ionizátoru k výrobě živé vody - nicméně tato problematika je na delší studium a 15000 teď zrovna nemám \":)\"

Mějte se moc hezky,

David Pšolka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv led 05, 2012 1:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
davidekMTB píše:
Znovu vám velice děkuji za odpověď
Dnes jsem si v lékárně nechal namíchat zásaditou směs, kterou doporučuje Kurt Tepperwein ve své knize:
Zásaditá směs
Natrium phosphoricum 10
Kalium bicarbonicum 10
Kalcium carbonicum 100
Natrium bicarbonicum 80
Magnesium carbonicum 50

Myslíte, že tato směs bude ohleduplnější k ledvinám nežli pouze jedlá soda? Lze tuto směs pít i dlouhodobě? Na internetu jsem se dočetl, že se nemá přesáhnout množství dvou čajových lžiček denně avšak já bych rád tuto směs (alespoň dočasně) použil na odkyselení vody, kterou piji po celý den. Bylo by toto možné? Po smíchání odkyselovací směsi s vodou se tvoří sedlina (látky se nerozpustí) mám vypít i tuto sedlinu? Také jsem měřil Ph vody po přidání této směsi a nic moc.. po přidání sody (stejné množství) se ph zvýší o mnoho více. Existuje nějaký přípravek, který by byl schopen zvýšit Ph vody jako soda a dal se užívat dlouhodoběji? Nebo jaká je nejlevnější možnost zvýšení ph vody?
Také uvažuji o koupi ionizátoru k výrobě živé vody - nicméně tato problematika je na delší studium a 15000 teď zrovna nemám \":)\"

Mějte se moc hezky,

David Pšolka

Určitě je vhodnější a dá se pít i dlouhodobě i když vždy je nejlepší se rovnat do správného pH pitím čerstvých šťáv, živé vody a správným jílem. U toho, jaké docílíte výsledné pH vody přidáním toho prášku, bych se nepozastavoval nad nějakým nepodstatným rozdílem, ale sledoval bych jak to pracuje v těle, to může být naopak. Vypít to můžete pochopitelně všechno, proto to tam je. Z dlouhodobého hlediska je nejlevnější si dělat tu živou vodu i když zpočátku se to jeví drahé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv led 05, 2012 11:00 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Kolegyňa chcela tiež odkyslovať a tak si kúpila odkyslovaciu zmes v DM. Po víkende prišla s tým, že jej po jedinom pohári s jednou lyžičkou prišlo veľmi nevoľno. Strašne ju začal páliť žalúdok. Hovorí, že jej lekár už pred tým pri nejakom vyšetrení povedal, citujem: "že má nadbytok žalúdočnej kyseliny a tá jej vyžiera do žalúdka diery". Údajne jej tie diery aj zistili. Je to akési čudné, odkyslovacia zmes by mala práve spôsobiť uvoľnenie, či nie? Zaujímalo by ma, čo mohlo spôsobiť takú búrlivú reakciu po požití tejto zmesi?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pát led 06, 2012 1:29 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Sybilla píše:
...Hovorí, že jej lekár už pred tým pri nejakom vyšetrení povedal, citujem: "že má nadbytok žalúdočnej kyseliny a tá jej vyžiera do žalúdka diery"...

k dieram v zaludku neviem, ale moj manzel ma skusenost s tvrdenim lekara - kapacity - o nadbytku kyseliny v zaludku. dostal antacidy. po pozitivnom vysledku krkacieho testu vyskusal po jedle jest zazvor a vynikajuco mu to zabralo na tazkosti, takze zrejme opak bol pravdou.
ja mavam palenie v zaludku, ak zjem nieco mucno sladke, dmes z DM som mala a tusim to obsahuje nejaky cukor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pát led 06, 2012 10:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Kolegyňa chcela tiež odkyslovať a tak si kúpila odkyslovaciu zmes v DM. Po víkende prišla s tým, že jej po jedinom pohári s jednou lyžičkou prišlo veľmi nevoľno. Strašne ju začal páliť žalúdok. Hovorí, že jej lekár už pred tým pri nejakom vyšetrení povedal, citujem: "že má nadbytok žalúdočnej kyseliny a tá jej vyžiera do žalúdka diery". Údajne jej tie diery aj zistili. Je to akési čudné, odkyslovacia zmes by mala práve spôsobiť uvoľnenie, či nie? Zaujímalo by ma, čo mohlo spôsobiť takú búrlivú reakciu po požití tejto zmesi?

Ono záleží jaké kyseliny, pokud by šlo o chlorovodíkovou, což si lehko zjistí krkacím testem a krkla by si prakticky okamžitě, po vypití té dávky sody, jak dřevorubec po pivu na ex. Pokud má jiné kyseliny, tak to možné je, ovšem zde by šlo spíše o dávkování, protože k podráždění může dojít právě velkou dávkou odkyselovače. Pokud ta směs obsahuje cukr, jak píše členka ovekyska, tak by to teoreticky mohlo vydráždit i kvasinky, ale to je pouze teorie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pát led 06, 2012 4:52 pm 
Offline

Registrován: úte črc 26, 2011 5:24 pm
Příspěvky: 86
Jarda píše:
Určitě je vhodnější a dá se pít i dlouhodobě i když vždy je nejlepší se rovnat do správného pH pitím čerstvých šťáv, živé vody a správným jílem. U toho, jaké docílíte výsledné pH vody přidáním toho prášku, bych se nepozastavoval nad nějakým nepodstatným rozdílem, ale sledoval bych jak to pracuje v těle, to může být naopak. Vypít to můžete pochopitelně všechno, proto to tam je. Z dlouhodobého hlediska je nejlevnější si dělat tu živou vodu i když zpočátku se to jeví drahé.

Dobrý den,
dnes jsem vyzkoušel razantně omezit sacharidy.
Mé dnešní jediné jídlo se skládalo z:
cuketa: 5g. sach.
Kapusta růžičková: 9g. sach.
špenát: 2g. sach.
Brokolice: 4,5 g. sach.
Okurka 2,5g. sach.
Salát ledový: 4g. sach.
Lískové ořechy 2g. sach.

Celkem to tedy dělá 29g. sacharidů + lněný a olivový olej
I po tomto jídle mi nebylo dvakrát dobře
Mám 185cm a 62kg, kolik by pro mne bylo optimální množství sacharidů přijatých za den?
Ještě se chci zeptat, co by mohlo zpúsobovat takové zvláštní pálení na zádech (vždy na stejném místě v oblasti lopatky) na kůži není nic vidět. Mohlo by to být např. překyselením, které je uloženo v kůži či svalech?

Děkuji David P.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pát led 06, 2012 10:43 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Jarda píše:
Ono záleží jaké kyseliny, pokud by šlo o chlorovodíkovou, což si lehko zjistí krkacím testem a krkla by si prakticky okamžitě, po vypití té dávky sody, jak dřevorubec po pivu na ex. Pokud má jiné kyseliny, tak to možné je, ovšem zde by šlo spíše o dávkování, protože k podráždění může dojít právě velkou dávkou odkyselovače. Pokud ta směs obsahuje cukr, jak píše členka ovekyska, tak by to teoreticky mohlo vydráždit i kvasinky, ale to je pouze teorie.

Tak tu som sa trochu stratila, o aké iné kyseliny v žalúdku sa jedná okrem HCL?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob led 07, 2012 9:19 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
davidekMTB píše:
Dobrý den,
dnes jsem vyzkoušel razantně omezit sacharidy.
Mé dnešní jediné jídlo se skládalo z:
cuketa: 5g. sach.
Kapusta růžičková: 9g. sach.
špenát: 2g. sach.
Brokolice: 4,5 g. sach.
Okurka 2,5g. sach.
Salát ledový: 4g. sach.
Lískové ořechy 2g. sach.

Celkem to tedy dělá 29g. sacharidů + lněný a olivový olej
I po tomto jídle mi nebylo dvakrát dobře
Mám 185cm a 62kg, kolik by pro mne bylo optimální množství sacharidů přijatých za den?
Ještě se chci zeptat, co by mohlo zpúsobovat takové zvláštní pálení na zádech (vždy na stejném místě v oblasti lopatky) na kůži není nic vidět. Mohlo by to být např. překyselením, které je uloženo v kůži či svalech?

Děkuji David P.

Většina striktně bezsacharidových diet uvádí vhodné denní množství sacharidů cca 60 g na dospělou osobu, nicméně já se domnívám, že méně neuškodí, ale zase jít naprosto na dno, to může být problém, protože tělo si je nemusí být schopno tak rychle přeměnit z dodaného tuku, to se musí naučit stejně jako cokoliv jiného. Měl by jste popsat ten stav, nebylo mě dvakrát dobře, pod tím si mohu představit ledasco. Pálení na zádech, na to mě rozumné vysvětlení nenapadá, ale můžete vyzkoušet urinový obklad, nebo bentonit, či aztéckou hlínu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob led 07, 2012 9:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Tak tu som sa trochu stratila, o aké iné kyseliny v žalúdku sa jedná okrem HCL?

Ono ani tak nejde přímo o konkrétní kyseliny, spíše se jedná o kyselý toxický odpad, tedy směs různých kyselin, které se tam vytváří. Celkem spolehlivě to eliminuje dodání HCl, což zde i doporučuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob led 07, 2012 9:54 am 
Offline

Registrován: úte črc 26, 2011 5:24 pm
Příspěvky: 86
Jarda píše:
Většina striktně bezsacharidových diet uvádí vhodné denní množství sacharidů cca 60 g na dospělou osobu, nicméně já se domnívám, že méně neuškodí, ale zase jít naprosto na dno, to může být problém, protože tělo si je nemusí být schopno tak rychle přeměnit z dodaného tuku, to se musí naučit stejně jako cokoliv jiného. Měl by jste popsat ten stav, nebylo mě dvakrát dobře, pod tím si mohu představit ledasco. Pálení na zádech, na to mě rozumné vysvětlení nenapadá, ale můžete vyzkoušet urinový obklad, nebo bentonit, či aztéckou hlínu.

Tím "nebylo mi dvakrát dobře" mám na mysli ten můj stav po jídle, který popisuji výše: veliká únava, zmatenost, nesoustředěnost, úzkost.... které přetrvývají i po denním přísunu cca 30g sacharidů za den + lněný a olivový olej.
Také jsem si všimnul, že tento můj stav mám i po doplňování HCL do žaludku (4 kapky 10% HCL do 150ml vody) a to téměř ihned po užití, nevíte v čem by to mohlo být? Často mě také pobolívají ledviny-nemoéhlo by to mít spojitost s tím, že nezvládají odčerpávat ten "bordel" z těla?
Také bych se rád zeptal, jak trochu napravit bolest ledvin, které jsou způsobeny větším a dlouhodobějším užíváním sody, neboť to byl pro mne jediný způsob jak si odm mých pojídelních stavech ulevit.

děkuji
David


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob led 07, 2012 9:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
davidekMTB píše:
Tím "nebylo mi dvakrát dobře" mám na mysli ten můj stav po jídle, který popisuji výše: veliká únava, zmatenost, nesoustředěnost, úzkost.... které přetrvývají i po denním přísunu cca 30g sacharidů za den + lněný a olivový olej.
Také jsem si všimnul, že tento můj stav mám i po doplňování HCL do žaludku (4 kapky 10% HCL do 150ml vody) a to téměř ihned po užití, nevíte v čem by to mohlo být? Často mě také pobolívají ledviny-nemoéhlo by to mít spojitost s tím, že nezvládají odčerpávat ten "bordel" z těla?
Také bych se rád zeptal, jak trochu napravit bolest ledvin, které jsou způsobeny větším a dlouhodobějším užíváním sody, neboť to byl pro mne jediný způsob jak si odm mých pojídelních stavech ulevit.

děkuji
David

Ty stavy vypadají spíše jako detoxikační reakce a přiotrávení z toxinů, které vypouští odumírající kvasinka. S tou HCl je to totéž, ta kvasinku dobře likviduje a ledviny se mohou opravdu šprajcovat z přetížení. Z hlediska toho sodíku je vhodné si nechat v laborce udělat sodík a draslík, což vám odpoví z čeho ty problémy jsou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob led 07, 2012 10:11 pm 
Offline

Registrován: úte črc 26, 2011 5:24 pm
Příspěvky: 86
Jarda píše:
Ty stavy vypadají spíše jako detoxikační reakce a přiotrávení z toxinů, které vypouští odumírající kvasinka. S tou HCl je to totéž, ta kvasinku dobře likviduje a ledviny se mohou opravdu šprajcovat z přetížení. Z hlediska toho sodíku je vhodné si nechat v laborce udělat sodík a draslík, což vám odpoví z čeho ty problémy jsou.

Znovu Vám velice děkuji za rychlou odpověď.
A existuje nějaký "fígl" jak se těchto nepříjemných stavů zbavit, nebo je alespoň zmírnit (aspoň než s těmi přemnoženými kvasinkami úplně zatočím). Myslím, že mi docela pomáhala soda, ale ledvinám se to asi moc nezamlouvá... A ono se stěmito stavy docela blbě žije \":)\" A pokud by byl sodík či draslík zvýšený co dělat pak? Jak ledvinám ulevit?
Neznáte nějaký přípravek, kterým by bylo možné zvýšit Ph vody? Na internetu jsem našel jen nějaké přípravky do bazénů či akvárií.

Díky
David


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob led 07, 2012 10:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
davidekMTB píše:
Znovu Vám velice děkuji za rychlou odpověď.
A existuje nějaký "fígl" jak se těchto nepříjemných stavů zbavit, nebo je alespoň zmírnit (aspoň než s těmi přemnoženými kvasinkami úplně zatočím). Myslím, že mi docela pomáhala soda, ale ledvinám se to asi moc nezamlouvá... A ono se stěmito stavy docela blbě žije \":)\" A pokud by byl sodík či draslík zvýšený co dělat pak? Jak ledvinám ulevit?

Díky
David

Vždy se musí ty odpady dostat ven z těla a nejjednodušší je dát klystýr, to by mělo na hlavu zabrat prakticky hned. Spekulovat nad tím, čeho máte moc a čeho málo, to je zbytečné, dejte si to v laborce za pár korun vyšetřit a víte na čem jste, doplnit se dá oboje velice snadno..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob led 07, 2012 11:19 pm 
Offline

Registrován: úte črc 26, 2011 5:24 pm
Příspěvky: 86
Jarda píše:
Vždy se musí ty odpady dostat ven z těla a nejjednodušší je dát klystýr, to by mělo na hlavu zabrat prakticky hned. Spekulovat nad tím, čeho máte moc a čeho málo, to je zbytečné, dejte si to v laborce za pár korun vyšetřit a víte na čem jste, doplnit se dá oboje velice snadno..

Neznáte nějaký přípravek, kterým by bylo možné zvýšit Ph vody? Na internetu jsem našel jen nějaké přípravky do bazénů či akvárií. Ještě taková perlička: nedávno cca před 14 dny jsem byl na celkovém vyšetření moči a krve. Z výsledků paní doktorka vyčetla, že jediná zvýšená hodnota je bilirubín. Raději jsem si nechal výsledky okopírovat a doma jsem z nich vyčetl, že Ph mé ranní moči je 5,0 což si myslím že je dost kritické že? Jinak páni doktoři po popsání mých psychických stavů a celkové vyčerpanosti po jídle asi moc nevědí co semnou. Paní obvoďačka podobný případ prý nezažila (a to není nejmladší) a tak mě odeslala na gastrovyšetření, kde jsem teprve objednaný a paní doktorka z tohoto oddělení rovněž kroutila údivem hlavou... No mám takové tušení že budu pány doktory doporučen dříve nebo později na psychiatrii \":)\"A to i přesto, že téměř třičtvrtě roku žiju zdravě, ale až teď jsem se dozvěděl že do sebe stále dostávám zbytečně veliké množství sacharidů.
Dále se chci zeptat, zda je možné nechat si v nemocnici vyšetřit i Ph krve

Díky
David


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 581 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz