Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 7:23 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát čer 21, 2013 9:44 pm 
Offline

Registrován: sob bře 30, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 34
Dobrý večer všem, je možné jablka konzumovaná před očistou nahradit čerstvou zeleninou, konkrétně rajčaty a okurkou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát čer 21, 2013 9:57 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
pve píše:
Dobrý večer všem, je možné jablka konzumovaná před očistou nahradit čerstvou zeleninou, konkrétně rajčaty a okurkou?

Lze pouze nahradit jablecnou stavou, ktera je jeste lepsi. Zelenina, rajcata a okurka nemaji z hlediska ocisty jater smysl.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát čer 21, 2013 10:05 pm 
Offline

Registrován: sob bře 30, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 34
pv33 píše:
Lze pouze nahradit jablecnou stavou, ktera je jeste lepsi. Zelenina, rajcata a okurka nemaji z hlediska ocisty jater smysl.

Díky za vysvětlení, myslel jsem, že jablka se volí jen proto, že nejsou tučná a nespotřebovávají tak žluč, tj. zelenina by je mohla nahradit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob čer 22, 2013 9:29 am 
Offline

Registrován: sob čer 01, 2013 10:00 am
Příspěvky: 6
Dobrý den, mohla by se namísto klystýru při očistě jater použít sankha? Obzvlášť ten den po vypití oleje ráno - já dosud dělala klystýr, ale napadlo mě, že by se to tam i tak mohlo někde pocestě uchytit.. Dělám tak 3-4klystýry, ale stejně pak ještě v první stolici poté nacházím kamínky. Jinak malý tip - do soli si druhý den ráno liju jablečný koncentrát, už tak je to výkon to pozřít touhle dobou.. Děkuju, Lucka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon čer 24, 2013 3:08 am 
Offline

Registrován: pon čer 24, 2013 2:52 am
Příspěvky: 8
Dobrý den, prosím o radu, právě provádím očistu jater, vše jsem provedl dle návodu (pouze než jsem se dočetl, že po 18:00 se už nemá pít voda, jsem se asi v 19:00 napil, možná deci). A právě mezi tímto napitím a epsomkou ve 20:00 jsem už pociťoval tlak-bolest žaludku, která neustává, naopak mě bolest vzbudila v 01:00, bolest přechází až do zad, ani spát nemůžu a to mě ráno čekají ještě zbylé epsomky. Může tato bolest být způsobena, tím napitím vody? Mám z té bolesti nahnáno, děkuji Jiří


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon čer 24, 2013 7:31 am 
Offline

Registrován: stř kvě 08, 2013 3:17 pm
Příspěvky: 19
gio píše:
Dobrý den, prosím o radu, právě provádím očistu jater, vše jsem provedl dle návodu (pouze než jsem se dočetl, že po 18:00 se už nemá pít voda, jsem se asi v 19:00 napil, možná deci). A právě mezi tímto napitím a epsomkou ve 20:00 jsem už pociťoval tlak-bolest žaludku, která neustává, naopak mě bolest vzbudila v 01:00, bolest přechází až do zad, ani spát nemůžu a to mě ráno čekají ještě zbylé epsomky. Může tato bolest být způsobena, tím napitím vody? Mám z té bolesti nahnáno, děkuji Jiří

Nemyslím. Počkejme ještě, co na to řekne Jarda, kterej tomu na rozdíl ode mě rozumí, ale já si myslím, že napití vody způsobilo rozředění epsomky, což mohlo dále způsobit nejvejš to, že bytě to méně projímalo a odcházející obsah žlučníku by se déle zdržel ve střevech, a taky že by se méně uvolnily žlučovody, čili by odešlo méně kamínků a možná bys je mohl i nějak víc cítit, jak odcházejí, ale že by to mělo půdobit takové dramatické bolesti, to asi fakt ne... Navíc deci hodinu po té soli mně nepřijde až tak moc...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon čer 24, 2013 8:25 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
gio píše:
Dobrý den, prosím o radu, právě provádím očistu jater, vše jsem provedl dle návodu (pouze než jsem se dočetl, že po 18:00 se už nemá pít voda, jsem se asi v 19:00 napil, možná deci). A právě mezi tímto napitím a epsomkou ve 20:00 jsem už pociťoval tlak-bolest žaludku, která neustává, naopak mě bolest vzbudila v 01:00, bolest přechází až do zad, ani spát nemůžu a to mě ráno čekají ještě zbylé epsomky. Může tato bolest být způsobena, tím napitím vody? Mám z té bolesti nahnáno, děkuji Jiří

To deci v 19 by nemelo mit na nic vliv, s tim bych se nezatezoval. A vypil bych i ty ranni epsomky, epsomka se doporucuje i pri kolice, rozsiri zlucovody a lip to prochazi. Tedy to je z pohledu zlucniku a zlucovodu. Pises o bolest v zaludku, ale ani tam by ta epsomka nemela vadit.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon čer 24, 2013 8:41 am 
Offline

Registrován: pon čer 24, 2013 2:52 am
Příspěvky: 8
pv33 píše:
To deci v 19 by nemelo mit na nic vliv, s tim bych se nezatezoval. A vypil bych i ty ranni epsomky, epsomka se doporucuje i pri kolice, rozsiri zlucovody a lip to prochazi. Tedy to je z pohledu zlucniku a zlucovodu. Pises o bolest v zaludku, ale ani tam by ta epsomka nemela vadit.

Tak bolest ustala cca o pul4 ráno, v 6:00 jsem vypil další, okamžitě po vypití bolestivý tlak v žaludku, ale nějak jsem to dal, v 08:00 poslední, je to lepší než v noci, ale přesto, nikde jsem se o takové reakci na epsomku nedočetl, takže mě to úplně v pořádku nepřijde. ( Je to moje první čištění, napočítal jsem kolem 50ti kamínků, nebo spíš to byly takové měkké mazlavé plovoucí na hladině, nějvětší asi 1cm). Nevím jestli mám tak citlivý žaludek, nebo zda je s ním něco jiného v nepořádku.. \":?\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte čer 25, 2013 1:06 pm 
Offline

Registrován: úte čer 25, 2013 12:59 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možné bez nějakých komplikací vyloučit (jaterní očistou) kamínky ze žlučníku o průměru (ze 3 větších jsou dva 1,5 a 1,3 cm, třetí asi 0,5 cm).
Myslím tím, jestli se nemůže něco ucpat ve žlučovodech nebo ve střevech. Na sonu jsem kvůli zánětu žlučníku byla v únoru (zjistili mi tyto větší 3 kameny ve žlučníku).
Děkuji předem za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř čer 26, 2013 11:50 am 
Offline

Registrován: sob čer 01, 2013 10:00 am
Příspěvky: 6
renatachv píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možné bez nějakých komplikací vyloučit (jaterní očistou) kamínky ze žlučníku o průměru (ze 3 větších jsou dva 1,5 a 1,3 cm, třetí asi 0,5 cm).
Myslím tím, jestli se nemůže něco ucpat ve žlučovodech nebo ve střevech. Na sonu jsem kvůli zánětu žlučníku byla v únoru (zjistili mi tyto větší 3 kameny ve žlučníku).
Děkuji předem za odpověď.

Mě takhle velkých kamenů vyšlo více a nic se nestalo - žádná bolest, nic..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv čer 27, 2013 7:23 am 
Offline

Registrován: pon kvě 27, 2013 3:05 pm
Příspěvky: 5
luicidum píše:
Mě takhle velkých kamenů vyšlo více a nic se nestalo - žádná bolest, nic..

Mě jich vyšlo celkem hodně do jednoho centimetru, větší jsem neměla, ale vím, že mohou vyjít i větší bez bolestně.. mě též nic nebolelo..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát čer 28, 2013 11:25 am 
Offline

Registrován: sob bře 30, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 34
Dnes hodlám poprvé zkusit očistu jater a není mi jasné, zda v pátek mohu společně s jablečnou šťávou také jíst jablka? Zatím to provádím takto:

- ve čtvrtek jím pouze jablka a piju vodu
- v pátek nejím vůbec nic, do 14hod piju jablečnou šťávu a vodu, od 14 do 18hod pak čistou vodu

Možná jsem zvolil moc striktní režim a ve čtvrtek bych mohl jíst i něco jiného než jablka a v pátek bych mohl také něco zobnout (jablka)?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát čer 28, 2013 2:49 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 08, 2013 3:17 pm
Příspěvky: 19
pve píše:
Dnes hodlám poprvé zkusit očistu jater a není mi jasné, zda v pátek mohu společně s jablečnou šťávou také jíst jablka? Zatím to provádím takto:

- ve čtvrtek jím pouze jablka a piju vodu
- v pátek nejím vůbec nic, do 14hod piju jablečnou šťávu a vodu, od 14 do 18hod pak čistou vodu

Možná jsem zvolil moc striktní režim a ve čtvrtek bych mohl jíst i něco jiného než jablka a v pátek bych mohl také něco zobnout (jablka)?

Myslím, že takhle je to OK. Já osobně ve čtvrtek jím i jiné ovoce, ale řekla bych, že jestli ti samá jablka nedělají problémy, je to dobrá volba.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 28, 2013 6:19 pm 
Offline

Registrován: pát čer 28, 2013 6:12 pm
Příspěvky: 3
(Omlouvám se, nejde mi to vložit do sekce "Očista jater"...)

Dobrý den,

měla bych spíše technický dotaz. Nijak zvlášť mne neláká přehrabování se ve stolici, zkoumání a počítáni případných kamenů...
Je možné normálně záchod spláchnout nebo je to vybírání kamenů potřebné i z toho důvodu, že by třeba mohly ucpat záchod?

Děkuji
Tereza


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 28, 2013 6:59 pm 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
Teri píše:
(Omlouvám se, nejde mi to vložit do sekce "Očista jater"...) Dobrý den, měla bych spíše technický dotaz. Nijak zvlášť mne neláká přehrabování se ve stolici, zkoumání a počítáni případných kamenů... Je možné normálně záchod spláchnout nebo je to vybírání kamenů potřebné i z toho důvodu, že by třeba mohly ucpat záchod? Děkuji Tereza

Dobrý den, obavy jsou zbytečné. Běžnou mísou projde i tenisák a takové kousky v sobě těžko najdete = spláchnout..


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz