Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob čer 29, 2024 12:40 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 80  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv pro 08, 2011 9:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Joy píše:
Pekny podvecer. Som 16 den na trojciatku plus kapucínka rakytník. Sladké drievko som dobrala. Denne idem tak 2 krát na záchod a stolica je mastná a taká poloriedka. Nezvykne byt taká mastná. Pán Jarda o com to svecí? Stravujem sa zelenina ovocie, chlieb peciem doma pre rodinu ale sem tam si dám aj ja, robím jogurt , semienka.... Dakujem za odpoved Vás cas a trpezlivost

Nedovedu posoudit, to bych musel znát přesný jídelníček z daného dne, kdy se to stalo, ale obecně chleba toto způsobuje celkem běžně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 13, 2011 10:37 am 
Offline

Registrován: čtv kvě 05, 2011 9:02 am
Příspěvky: 27
Dobrý den, provádím odčervení "trojčátkem" a také sleduji ranní teplotu pod jazykem. Zajímalo by mě, proč mi teplota při této terapii klesla na 36,1 - 36,2 a jestli je třeba s tím něco dělat a nebo čekat. Lugolu dávám 20 kapek za den.
Před zahájením kůry byla teplota min. 36,6 a Lugol jsem už nepotřebovala. Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 13, 2011 1:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
q:o) píše:
Dobrý den, provádím odčervení "trojčátkem" a také sleduji ranní teplotu pod jazykem. Zajímalo by mě, proč mi teplota při této terapii klesla na 36,1 - 36,2 a jestli je třeba s tím něco dělat a nebo čekat. Lugolu dávám 20 kapek za den.
Před zahájením kůry byla teplota min. 36,6 a Lugol jsem už nepotřebovala. Děkuji za odpověď.

Tak je možné, že trojčátko něco zlikvidovalo a na to tělo potřebovalo jód, čili jeho rezerva v těle klesla a to zase snížilo teplotu. Trochu dodejte a uvidíte, tím se nic pokazit nedá, hlavně bych současně kontroloval stav skvrnou na předloktí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 13, 2011 11:18 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob říj 15, 2011 5:23 pm
Příspěvky: 19
Mohu užívat lugol, jsem po operaci štítné žlázy, která mi musela být celá odejmuta?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 14, 2011 9:27 am 
Offline

Registrován: pát srp 12, 2011 12:53 pm
Příspěvky: 17
Skúsenosti s trojčátkom, pokračovanie...
Tak je 9.deň, kúru som cez víkend na 2 dni prerušila (piatok, sobota) kôli jaternej očiste. Bola to moja 2. očista, no nedopadla tak ako prvá, žiadne kamienky zo mňa nevyšli, kdežto pri prvej očiste to bolo hejno kamienkov, tak som trochu sklamaná.
K subjektívnym pocitom pri kúre s trojčátkom, môžem povedať len toľko, že hlava už konečne prestala bolieť, už sú to len ľahké náznaky aj to len sem tam.
Keď som si včera kapslovala mletú palinu do kapsúl tak som sa jej asi dobre nadýchala lebo som dostala reakciu, niečo ako alergická reakcia, začala som silno kýchať, opchal sa mi nos a v kuse mi z neho tieklo, dnes tento stav pokračuje a to som si myslela že žiadne detoxikačné prejavy už asi neprídu.
Inak musím povedať, že toto sa mi stáva pravidelne pri kapslovaní paliny. Prvý krát ešte pred samotnou kúrou, som musela mať cez tvár šál a nos som si upchala papierovou vreckovkou, aby som bola schopná tu palinu nakapslovať. Včera to bolo tretí krát čo som ju kapslovala a môžem povedať že keď porovnám predošlé reakcie pri tejto činnost, tak je to už miernejšie. Prvý krát mi dokonca opuchlo aj podnebie v ústach čo som bola nútená dýchať len ústami. Tu ma tak napadá, že je to vlastne očisťujúce, sa takto nadýchať "palinového vzduchu" po mletí. predpokladám že tieto moje reakcie znamenali úbytok ďalších parazitov, zdržujúcich sa vo "vrchnej" časti tela, od pľúc až po hlavu.
V piatok nabieham na klinček a lugol, tak sa teším na ďalšie reakcie....

Ešte by som sa chcela opýtať na váš názor. Pri započatí trojčátka som začala užívať aj domáci jablčný ocot (ráno na lačno jednu polievkovú lyžicu+šťavu z citróna+0,5l vody). Hneď prvý deň som bola hodne nafúknutá a mala hodné krče v bruchu. Tie krče mi prešli no cez deň stále pozorujem hodne nafúknuté brucho. Taktiež dnes o 6:00 som si dala jablčný ocot s citrónom a vodou o 8:00 palinu s HCl a o 8:30 dva grepy s pomarančom vymixované+vit.C (čo si myslím že by ma nemalo nafukovať) a teraz som si všimla že brucho mám zaze hodne nafúknuté.
Rozmýšľala som čím toje, buď trojčátko alebo sa ten jablčný ocot byje s mojou kvasinkou (na kvasinku sa chystám po trojčátku) a preto som teraz tak hodne nafúknutá...Neviem \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2011 9:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
caspiana píše:
Mohu užívat lugol, jsem po operaci štítné žlázy, která mi musela být celá odejmuta?

Tak to ji už nemůžete lugolem ani nijak vydráždit a patrně by tedy neměl být problém. Jako kontrolní prvek ovšem u vás asi nebude možné používat měření teploty pod jazykem, ale musíte si to kontrolovat pomocí té skvrny na předloktí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2011 9:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
anuska píše:
Skúsenosti s trojčátkom, pokračovanie...
Tak je 9.deň, kúru som cez víkend na 2 dni prerušila (piatok, sobota) kôli jaternej očiste. Bola to moja 2. očista, no nedopadla tak ako prvá, žiadne kamienky zo mňa nevyšli, kdežto pri prvej očiste to bolo hejno kamienkov, tak som trochu sklamaná.
K subjektívnym pocitom pri kúre s trojčátkom, môžem povedať len toľko, že hlava už konečne prestala bolieť, už sú to len ľahké náznaky aj to len sem tam.
Keď som si včera kapslovala mletú palinu do kapsúl tak som sa jej asi dobre nadýchala lebo som dostala reakciu, niečo ako alergická reakcia, začala som silno kýchať, opchal sa mi nos a v kuse mi z neho tieklo, dnes tento stav pokračuje a to som si myslela že žiadne detoxikačné prejavy už asi neprídu.
Inak musím povedať, že toto sa mi stáva pravidelne pri kapslovaní paliny. Prvý krát ešte pred samotnou kúrou, som musela mať cez tvár šál a nos som si upchala papierovou vreckovkou, aby som bola schopná tu palinu nakapslovať. Včera to bolo tretí krát čo som ju kapslovala a môžem povedať že keď porovnám predošlé reakcie pri tejto činnost, tak je to už miernejšie. Prvý krát mi dokonca opuchlo aj podnebie v ústach čo som bola nútená dýchať len ústami. Tu ma tak napadá, že je to vlastne očisťujúce, sa takto nadýchať "palinového vzduchu" po mletí. predpokladám že tieto moje reakcie znamenali úbytok ďalších parazitov, zdržujúcich sa vo "vrchnej" časti tela, od pľúc až po hlavu.
V piatok nabieham na klinček a lugol, tak sa teším na ďalšie reakcie....

Ešte by som sa chcela opýtať na váš názor. Pri započatí trojčátka som začala užívať aj domáci jablčný ocot (ráno na lačno jednu polievkovú lyžicu+šťavu z citróna+0,5l vody). Hneď prvý deň som bola hodne nafúknutá a mala hodné krče v bruchu. Tie krče mi prešli no cez deň stále pozorujem hodne nafúknuté brucho. Taktiež dnes o 6:00 som si dala jablčný ocot s citrónom a vodou o 8:00 palinu s HCl a o 8:30 dva grepy s pomarančom vymixované+vit.C (čo si myslím že by ma nemalo nafukovať) a teraz som si všimla že brucho mám zaze hodne nafúknuté.
Rozmýšľala som čím toje, buď trojčátko alebo sa ten jablčný ocot byje s mojou kvasinkou (na kvasinku sa chystám po trojčátku) a preto som teraz tak hodne nafúknutá...Neviem \":(\"

No dýchat prach pelyňku nevidím jako dobrý nápad, to bych rozhodně nedělal. Tak vaše uvažování je správné, oboje kvasinky likviduje a to může způsobovat uvedené problémy, které se dají zmírnit použitím karminativ.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2011 10:09 am 
Offline

Registrován: pát srp 12, 2011 12:53 pm
Příspěvky: 17
ďalší deň trojčátkovej kúry....
Včera sa mi nádcha poriadne rozbehla, záchvaty kýchania a z nosa mi tieklo ako z kohútika. Nestíhala som si ani fúkať nos, tak som si ho zaštoplovala papierovými vreckovkami a tie keď sa nasali tak som vymieňala \":)\". Pokožku okolo nosa som mala aj tak poriadne vydratú a keď som si ju potrela na noc urinou aby sa trochu zregenerovala, tak to teda neskutočne štípalo. Keď som prišla z práce domov tak som si nasadila mms 3kvapky aktivované HCl, každú hodinu až kým som nešla spať (celkovo 6krát). Dnes ráno mi už bolo podstatne lepšie, dokonca som v noci dýchala normálne nosom. Ešte pokračujem s mms ale je to už o 99% lepšie ako včera. Na obed už mms vysadím.
Taktiež som dnes vynechala rannú vodu s citrónom a jablčným octom, lebo som mala včera vysoké ph cca 8, ešte aj pozde večer. Dnes máme v práci menšiu oslavu s kapustnicou tak touto stravou ho dúfam trochu zkrešem.
Pozdravujem všetkých "bojujúcich" s parazitmy....

P.S.Jardo, ďakujem za ten typ na karminativa \":idea:\" To ma nenapadlo


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2011 6:43 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob říj 15, 2011 5:23 pm
Příspěvky: 19
Jarda píše:
Tak to ji už nemůžete lugolem ani nijak vydráždit a patrně by tedy neměl být problém. Jako kontrolní prvek ovšem u vás asi nebude možné používat měření teploty pod jazykem, ale musíte si to kontrolovat pomocí té skvrny na předloktí.

Děkuji \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob pro 24, 2011 3:23 am 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 12:25 am
Příspěvky: 21
Jarda píše:
Igi píše:
Dnes ráno jsem zkusil odčervení pomocí koňaku a ricinového oleje. Akorát jsem neměl pravý koňak ale 5 hvězdičkové brandy, což by mělo mít stejnou technologii výroby. Vypil jsem 50ml brandy, zapil to černým čajem s 4 kostkami cukru a za cca 15min vypil 50ml ricinového oleje. Potom jsem nic nejedl jen se cca po půl hodině napil trochu vody. Průjem ale začal až za necelé tři hodiny a žádného parazita jsem si nevšiml. Tak buď parazity nemám, nebo jsem něco udělal špatně, nebo je opravdu potřeba kvalitní koňak za 700kč, což je docela dost.

Já myslím, že to vyhovuje, ale není třeba propadat panice. Ono, pokud nic zdánlivě nevyšlo, ještě neznamená, že by jste veškeré ty šmejdy viděl okem. Někteří naši kámoši mají méně než milimetr a zaznamenat pouhým okem jejich odchod je prakticky nemožné. Nesmíte předpokládat, že vykadíte metrovou potvoru, kterou uvidíte přes celou místnost. Nyní tomu dejte chvilku klid a pak proceduru zopakujte, což zajistí odchod i případných dalších breberek, které dospějí v druhé vlně.

Ak nastal prujem az za 3 hodiny, tak paraziti sa uz pravdepodobne najedli, vydrichmali z opice a opat sa prichytili crevnych stien a nasledny prujem ich uz neprekvapil. Prujem by mal byt do pol. hod., kedy paraziti nie su prichiteni crevnych stien. Tak to uvadza aj Malachov.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob pro 24, 2011 12:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Marcel píše:
Ak nastal prujem az za 3 hodiny, tak paraziti sa uz pravdepodobne najedli, vydrichmali z opice a opat sa prichytili crevnych stien a nasledny prujem ich uz neprekvapil. Prujem by mal byt do pol. hod., kedy paraziti nie su prichiteni crevnych stien. Tak to uvadza aj Malachov.

To máte sice pravdu, ale ne absolutní a vždy se něco vypudí i když ne všechno, ale to tolik nevadí, pokud proceduru několikrát opakujete a také se při dalším pokusu průjem již dostaví dříve.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 04, 2012 5:12 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát lis 11, 2011 12:01 pm
Příspěvky: 11
anuska píše:
Menšia pomôcka (prosím skontrolovať, prípadne opraviť):

Deň.................Palina pravá.............Klinček............Lugolov roztok
1..................1/3-1/3-1/3...............––--........................–––-
2..................1/2-1/2-1/2...............––--........................–––-
3......................1-1-1...................––--........................–––-
4......................1-1-1...................––--........................–––-
5......................1-1-1...................––--........................–––-
6......................1-1-1...................––--........................–––-
7......................1-1-1...................––--........................–––-
8......................1-1-1...................––--........................–––-
9......................1-1-1...................––--........................–––-
10.....................1-1-1...................––--........................–––-
11.....................1-1-1..................1-2-1.......................10 kv.
12.....................1-1-1..................3-2-3.......................10 kv.
13.....................1-1-1..................4-4-4.......................10 kv.
14.....................1-1-1..................4-4-4.......................10 kv.
15.....................1-1-1..................4-4-4.......................10 kv.
16.....................1-1-1..................4-4-4.......................10 kv.
17.....................1-1-1..................4-4-4.......................10 kv.
18.....................1-1-1..................4-4-4.......................10 kv.
19.....................1-1-1..................4-4-4.......................10 kv.
20.....................1-1-1..................4-4-4.......................10 kv.
21.....................1-1-1..................4-4-4.......................10 kv.

Palina pravá kávová lyžička pred jedlom (resp. tobolky veľkosť 0, 4-4-4/deň, jedna dávka je 1-1,5g čistej váhy)
Klinček mletý tobolka veľkosti 0 po jedle (resp. veľkosť 00, 3-3-3/deň)
Lugolov roztok na obed do 0,5 dcl vody zapiť palinu pred jedlom

Jarda píše:
Tak pokud jde o trojčátko, to se pochopitelně opakovat dá a nevidím v tom problém. Odstup asi stejný jako délka vlastní kůry, čili v intervalu cca 20 dní to klidně můžete provádět stále.

Udržiavacia dávka 1x týždenne:
Palina pravá 1/2 polievkovej lyžice zarovnanej pred jedlom/obedom a zapiť 20kv. Lugolovho roztoku do 0,5 dcl vody
Klinček mletý 12 toboliek veľkosti 0 (resp. 9 toboliek veľkosti 00) po jedle/obedom


Pane Jardo,

chystám se provést trojčátko dle tohoto schématu a mám dotaz ohledně braní Lugolu. Můžu začít rovnou na těch deseti kapkách? Jinde jste doporučoval začít po jedné kapce.

Jarda píše:
[Po jedné do pěti kapek a pak tuto dávku týden, po jedné do deseti kapek a pak tuto dávku týden, po dvou do dvaceti kapek a pak tuto dávku týden, po čtyřech do čtyřiceti kapek a pak tuto dávku týden a pak už můžete vyjet klidně i na 70 kapek a brát do srovnání stavu, jak teploty, tak kontrolní skvrny. Zpočátku se to bere jednou denně a vyšší dávky raději nadvakrát.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 05, 2012 1:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Kimina píše:
anuska píše:
Menšia pomôcka (prosím skontrolovať, prípadne opraviť):

Deň.................Palina pravá.............Klinček............Lugolov roztok
1..................1/3-1/3-1/3...............––--........................–––-
2..................1/2-1/2-1/2...............––--........................–––-
3......................1-1-1...................––--........................–––-
4......................1-1-1...................––--........................–––-
5......................1-1-1...................––--........................–––-
6......................1-1-1...................––--........................–––-
7......................1-1-1...................––--........................–––-
8......................1-1-1...................––--........................–––-
9......................1-1-1...................––--........................–––-
10.....................1-1-1...................––--........................–––-
11.....................1-1-1..................1-2-1.......................10 kv.
12.....................1-1-1..................3-2-3.......................10 kv.
13.....................1-1-1..................4-4-4.......................10 kv.
14.....................1-1-1..................4-4-4.......................10 kv.
15.....................1-1-1..................4-4-4.......................10 kv.
16.....................1-1-1..................4-4-4.......................10 kv.
17.....................1-1-1..................4-4-4.......................10 kv.
18.....................1-1-1..................4-4-4.......................10 kv.
19.....................1-1-1..................4-4-4.......................10 kv.
20.....................1-1-1..................4-4-4.......................10 kv.
21.....................1-1-1..................4-4-4.......................10 kv.

Palina pravá kávová lyžička pred jedlom (resp. tobolky veľkosť 0, 4-4-4/deň, jedna dávka je 1-1,5g čistej váhy)
Klinček mletý tobolka veľkosti 0 po jedle (resp. veľkosť 00, 3-3-3/deň)
Lugolov roztok na obed do 0,5 dcl vody zapiť palinu pred jedlom

Jarda píše:
Tak pokud jde o trojčátko, to se pochopitelně opakovat dá a nevidím v tom problém. Odstup asi stejný jako délka vlastní kůry, čili v intervalu cca 20 dní to klidně můžete provádět stále.

Udržiavacia dávka 1x týždenne:
Palina pravá 1/2 polievkovej lyžice zarovnanej pred jedlom/obedom a zapiť 20kv. Lugolovho roztoku do 0,5 dcl vody
Klinček mletý 12 toboliek veľkosti 0 (resp. 9 toboliek veľkosti 00) po jedle/obedom


Pane Jardo,

chystám se provést trojčátko dle tohoto schématu a mám dotaz ohledně braní Lugolu. Můžu začít rovnou na těch deseti kapkách? Jinde jste doporučoval začít po jedné kapce.

Jarda píše:
[Po jedné do pěti kapek a pak tuto dávku týden, po jedné do deseti kapek a pak tuto dávku týden, po dvou do dvaceti kapek a pak tuto dávku týden, po čtyřech do čtyřiceti kapek a pak tuto dávku týden a pak už můžete vyjet klidně i na 70 kapek a brát do srovnání stavu, jak teploty, tak kontrolní skvrny. Zpočátku se to bere jednou denně a vyšší dávky raději nadvakrát.

Ano, zde se jede rovnou těch 10 kapek i když je asi vhodnější si to postupně předem pomalu najet a mít tu dávku odzkoušenou, ale není to většinou nutné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 05, 2012 4:52 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát lis 11, 2011 12:01 pm
Příspěvky: 11
Děkuji za odpověď.
Účinkuje trojčátko na všechny parazity nebo je třeba ho ještě něčím doplnit? Kolik budu zhruba celkem potřebovat pelyňku a hřebíčku na jednu tuto kúru? Chystám se od Vás objednat nějaké věci a vzala bych i tyto. Pelyněk se mi nedaří sehnat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 05, 2012 10:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Kimina píše:
Děkuji za odpověď.
Účinkuje trojčátko na všechny parazity nebo je třeba ho ještě něčím doplnit? Kolik budu zhruba celkem potřebovat pelyňku a hřebíčku na jednu tuto kúru? Chystám se od Vás objednat nějaké věci a vzala bych i tyto. Pelyněk se mi nedaří sehnat.

Likviduje jich naprostou většinu. Pelyňku potřebujete tak půl kila a hřebíčku zhruba polovinu, ale to co bude navíc stejně spotřebujete při následném pravidelném týdenním čištění.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 80  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz