Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 1:21 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob srp 10, 2013 12:16 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
kobra23 píše:
Me by to nevadilo, kdyby jsem nevidel ty nasledky: celou noc po takovem jidle nespi, maji navaly potu, zahleneni jsou tak, ze smrkaji dalsi 3 dny, kdyz si prdnou, tak to je jak kdyz slapnu do pul roku starych vajec atd. Zadna hitparada.

několik měsíců jsem řešil stejné dilema u svých dětí, bohužel začal jsem velmi nešťastně - kecama o tom, jak ten klasický oběd škodí a zahleňuje apod., ostatně děti to vidí přinejmenším na té spotřebě kapesníků a na uhrovaté kůži i na tom prdění, jenže to časem vedlo k přesnému opaku, než co jsem chtěl docílit a děti postupně získávaly averzi k té alternativní, zdravé výživě plné čerstvého ovoce a zeleniny, takže to ode mne bylo velmi špatné řešení. Proto dnes rozhodně podporuji názor Martiny72, protože takové to "občas v neděli" dětem fakt tolik neublíží
Vaši situaci, Kobro23, naprosto chápu, měl jsem (a mám) to doma stejné, ale na základě svých chyb z minula doporučuji - nechte je být, ať se to u Vás nezvrtne tak jak mně a ať si "občas v neděli" dají to, co jim tak chutná. Vlastně Vám to "občas v neděli" závidím - mé děti takhle mizerně jí mnohem častěji
ehhh, omlouvám se za off topic, jsme ve vlákně játrové očisty


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob srp 10, 2013 9:57 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob srp 21, 2010 11:37 pm
Příspěvky: 59
[quote="prokera":3de2v4z8]Já jen nechápu, proč se ti lidé, co mají po očistě problémy neozývali průběžně - hned \":shock:\" ....? Najednou se jich tu vyrojilo...tomu nerozumím. Když jsem dělala očisty já - popsala jsem vše jak to bylo, aby nedošlo ke zbytečnému zkreslování. Kdyby to tak udělal každý - měli bychom tu celkem objektivní výčet i případných negativ. (Sama pozoruji ale jen ta pozitiva.)[/quote:3de2v4z8]
Hm, tak to nechápem ani ja, mám ich za sebou celkom 13 od júla 2012

_________________
"Keď ráno vstaneš, poďakuj za ranné svetlo, za svoj život a silu. Poďakuj za jedlo a radosť zo života. Ak nenachádzaš dôvod k vďake, hľadaj chybu sám v sebe." Tecumseh Shawnee


Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 1
pA==


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned srp 11, 2013 2:17 pm 
Offline

Registrován: ned srp 11, 2013 12:34 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den Jardo,

z pátku na sobotu jsem absolvoval první jaterní očistu dle Vašeho postupu. Ráno po 3. a 4. dávce soli přišly pocity na zvracení, které mi oddálili první stravu asi o necelou hodinu (nevěděl jsem jestli to půjde vrchem, nakonec nešlo), nicméně jakmile ustoupili, proběhla před 11:00 hodinou šťáva, pak banán, později rýže, větší lehké jídlo až večer. Přestože byl po 2. epsomce v pátek průjem, ráno po 3. a 4. dávce soli se obsahu střev ven moc nechtělo, a začaly motáky. Bylo jasné, že je co dát ven. Tak jsem podle rady lidí z fóra nasadil klystýr. Po prvním i po druhém jen špína (za to hodně), pořád pocit že je rozhodně co vyprazdňovat. Po 3. klystýru šla první slušná dávka kamenů (i 5mm), pak velmi pomalu (střevům se nechtělo) po malých dávkách další, tak jsem zopakoval klystýr ještě 2x s odstupem asi hodiny a ven šly další velké dávky (dokonce i velikosti 1cm), celkem odhaduji přes 300 včetně těch malinkých. Nicméně po čtvrtém a pátém klystýru začaly vycházet i menší shluky černé mazlavé hmoty i s hlenem. Dneska ráno spousta větrů a později dokonce i větší dávka této černé hmoty. Pročítal jsem fórum, ale většina lidí popisuje že po více klystýrech má už jen čistou vodu. Tak mě to překvapilo. Předpokládám, že se díky tolika klystýrům po sobě mohly začít uvolňovat nánosy na stěně střeva, tak jak je popsáno v očistě střeva na Vašich stránkách. Je to pravděpodobné? Taky přetrvávají pocity pálení ve střevech, může to s tím souviset?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned srp 11, 2013 2:23 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
David337 píše:
Dobrý den Jardo,

z pátku na sobotu jsem absolvoval první jaterní očistu dle Vašeho postupu. Ráno po 3. a 4. dávce soli přišly pocity na zvracení, které mi oddálili první stravu asi o necelou hodinu (nevěděl jsem jestli to půjde vrchem, nakonec nešlo), nicméně jakmile ustoupili, proběhla před 11:00 hodinou šťáva, pak banán, později rýže, větší lehké jídlo až večer. Přestože byl po 2. epsomce v pátek průjem, ráno po 3. a 4. dávce soli se obsahu střev ven moc nechtělo, a začaly motáky. Bylo jasné, že je co dát ven. Tak jsem podle rady lidí z fóra nasadil klystýr. Po prvním i po druhém jen špína (za to hodně), pořád pocit že je rozhodně co vyprazdňovat. Po 3. klystýru šla první slušná dávka kamenů (i 5mm), pak velmi pomalu (střevům se nechtělo) po malých dávkách další, tak jsem zopakoval klystýr ještě 2x s odstupem asi hodiny a ven šly další velké dávky (dokonce i velikosti 1cm), celkem odhaduji přes 300 včetně těch malinkých. Nicméně po čtvrtém a pátém klystýru začaly vycházet i menší shluky černé mazlavé hmoty i s hlenem. Dneska ráno spousta větrů a později dokonce i větší dávka této černé hmoty. Pročítal jsem fórum, ale většina lidí popisuje že po více klystýrech má už jen čistou vodu. Tak mě to překvapilo. Předpokládám, že se díky tolika klystýrům po sobě mohly začít uvolňovat nánosy na stěně střeva, tak jak je popsáno v očistě střeva na Vašich stránkách. Je to pravděpodobné? Taky přetrvávají pocity pálení ve střevech, může to s tím souviset?

Robili ste si pred očistou tiež klystýry?Je to dôležité,pretože pokiaľ ste nečistili črevo ani predtým a priebežne,je možné,že problémy boli aj kvôli tomu.Podľa toho,čo opisujete,nánosy sú veľké a je dobré zvyknúť si robiť očistu čreva aj medzi očistami pečene.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 22, 2013 7:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Teri píše:
Dobrý den,
tak vůbec nic, v noci mi jen bylo maličko špatně spíše jako od žaludku a vůbec jsem nespala, ač jsem se cítila - a cítím - velmi unavená. Ráno jedna menší, klasická stolice. (První šťáva v 9.10, už to nešlo vydržet.)
Zajímavé... myslím, že bych příští pondělí zkusila očistu střev, na niž jsem našla také návod zde (ten složitý název \":-)\") a pak ve čtvrtek a pátek další pokus o pochod žlučových kamenů. Zaujala mne na Vašich stránkách i očista ledvin: tak příjemná kúra se jen tak nevidí! Melounový den jsem si párkrát dala i bez postranních úmyslů \":-)\"

Uvedeným postupem nemůžete nic pokazit, ale pokud máte po očistě jater normální stolici, tak to je špatně, pak nevyloučíte zmíněný bordel a podle všeho to chce více epsomky, patrně máte málo hořčíku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv srp 22, 2013 7:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
pve píše:
Tak přicházím opět o radu. V pátek-sobotu jsem dělal jaterní očistu a dnes (neděle) ze mě po celý den vychází takový hlen, který si jde člověk "odplivnout" zadkem na záchod. Hlen je čirý a něco obsahuje, jde o zbytek stolice nebo něco vážnějšího? S podobným hlenem mám problémy již delší dobu, očista jater je ale zintenzivnila (a mám pocit, že intenzivnější to bylo i po šance). Fotky přikládám.

Podle všeho kandida, určitě dále čistit a mělo by se to postupně odstranit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv srp 22, 2013 7:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
[quote="bubinko83":2rkvjlfb]Prosim vie mi niekto vysvetlit aky zmysel pri tejto očiste ma olivovy olej a citrusy? Kto ma čo za ulohu? dakujem[/quote:2rkvjlfb]
Tato směs vyprovokuje

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv srp 22, 2013 8:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
[quote="Nso ci":20mmnc67]Trochu odbočím od aktuálnych príspevkov a vrátim sa k tým, v ktorých sa tu pred časom polemizovalo o tom, nakoľko a či vôbec sú očisty pečene účinné, či ich je možné dať do priamej súvislosti so zlepšením zdravotného stavu

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 1
gA==


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv srp 22, 2013 8:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
ricky100 píše:
Dobry den,
urobil som si ocistu jater. Postupoval som presne podla navodu.... a potom vypil olej s grepom, lezal som pokojne asi 30min. Nemohol som zaspat, mozno na par minut iba...Potom, odhadujem okolo 23:00 ,23:30 mi prislo velmi zle na odpadnuti. Prehnalo ma a sucasne sa objavil na mne studeny pot. Trocha som sa napil vody, aby som sa ukludnil a lahol som si , nakoniec som zostal pri vedomi, nastastie... Nie je to nebezpecne? Keby som odpadol, kto vie co mohlo stat? Na druhy den som dokoncil kuru podla postupu. Nieco zo mna vyslo, ale cital som , ze zlucove kameny su tvrde, ale tie moje, ktore plavali na vrchu a boli hraskovo zelene boli dost makke. Preco?
Na druhy den som zobral este Fenolax(projimadlo), aby sa mi nieco neusadilo v crevach. Urobil som dobre? Neexistuje aj nejaka menej drsnejsia metoda na cistenie jater?
Diky za odpoveď

Tak ona ta metoda není drsná, to je spíše o cviku, ale jinak průběh na první pokus asi dobrý. Blbě se lidem dělá od kombinace nervozity a vyloučeného bordelu, který je mimořádně toxický a vlastně se přiotrávíte vlastním svinstvem. Pokud se pokračovat bojíte, což já vidím jako vyloženě potřebné, tak pijte ráno nalačno oliváč s citrónovu šťávou a uvidíte. Kameny tvrdé zpravidla nejsou, to je spíše výjimka, obvyklé je to co z vás vypadlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv srp 22, 2013 8:21 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
pve píše:
Tak u mě nastala zajímavá věc, v pátek jsem prováděl očistu, v sobotu ze mě celý den odcházela jen žluto-zelená voda, na závěr dne čirá. Kamínků jsem napočítal možná 10 malinkatých, jako pepř. V neděli jsem na stolici nebyl, jen jsem měl potíže s divným hlenem, viz. fotky a popis o pár příspěvků výše. Dle konzultace s Jardou by se mělo jednat o candidu. A dnes, až v pondělí ráno jsem měl tužší stolici a v ní po celé délce rozeseté kamínky velikosti pecky od třešně. V míse postupně všechny vybublávaly na hladinu, bylo jich odhadem 50 a barva od zelené po hnědou, hnědé měly takovou pevnější krustu.

Jak je možné, že i když jsem v sobotu lítal celý den na záchod (dal jsem si totiž ráno 4x epsomku místo 2x, plus půllitr vody na závěr), tak nebyly kamínky žádné, nebyly ani v neděli a objevily se až za 2 dny, v pondělí?

Četl jsem informace, že kamínky jsou jen shluky oleje vytvořené ve střevech, ale to mi na můj případ taky nepasuje, olej jsem musel přeci už v sobotu vypustit, když ze mě šla čistá voda. Leda že by se kamínky šprajcly ve střevě a vyšly až se stolicí?

Uvítám názory zkušenějších.

Tak není to zcela v pořádku, ale pokud máte líné střevo, nejde zase o tak výjimečný stav a stává se více lidem. Nedělal bych si z toho těžkou hlavu, hlavně pokud ten odpad odchází.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv srp 22, 2013 8:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
babanci píše:
Myslím, že jsem někde četla, že nemůže. Já jdu do očisty také, touto cestou děkuji panu Jardovi za zaslání epsomské soli, dnes vyzvednu a zítra použiji. V předešlé očistě jsem neřešila letní čas, nyní nejspíš budu. Vše o hodinu posunu, je-li to podstatné. Je?

Určitě je vhodné časy dodržovat i když tím odstupem o jednu hodinu se také nic zásadního asi nestane.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv srp 22, 2013 8:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
dzinak píše:
ahoj,
ja by som asi odporucil bielu ryzu ktora ktora uz viac necisti a teda len vytvori akoby ochranny film ale to si len takto zjednodusene vysvetlujem
chcel by som sa opytat rovnako na prve jedlo
pri sanke je dolezite prve jedlo biela ryza s maslom riziko zrastov
pri ociste pecene stavy a potom krupkova kasa s medom
co by teda bolo vhodne jest pri jatrasankalane(mzslim tak to to tu niekto pekne nazval)
dik pekne

On v tom není tak moc problém co sníte, hlavní je se nepřežrat a nic dráždivého. Rýže s máslem vyhovuje a medík srovná vyplavené sacharidy z jater.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv srp 22, 2013 8:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN_2 píše:
Tak, dnes si dám očistu pečene aj ja, ak sa nemýlim, tak 11-tu. Predvčerom a včera som si dal 2 + 2 kávové klystíry, dám si ešte aj dnes pred očistou pečene (oliv. olejom a grep. šťavou + epsom....veď to poznáte...), a potom si kávový nasadím aj zajtra asi 2 hodky po prvom jedle (prakticky asi o 14tej hodine). Teším sa, už asi dva mesiace som tú očistu nerobil, ale už je čas, lebo ani sa nenazdám (teoreticky) a bude zima - nevhodné obdobie na očistu pečene... \":)\"

to all : Mám otázku.... Je vhodné urobiť si výplach žalúdka pred očistou pečene (na lačno samozrejme, ešte pred pitím jablkovej šťavy - ktorú si ja ale odpustím, som na nutričnej ketóze) ??? Predsa len, výplach žalúdka pohne žlčou, nie ? A to by mohlo byť fajn, že ? Vlastne...dnes je sobota, načo sa pýtam, každú sobotu si predsa robím výplach žalúdka, tak hor sa do toho.. \":)\" ...Ale aj tak mi niekto môže zodpovedať na túto moju otázku, díky... \":wink:\"

Podle mého názoru nemůže ten výplach žaludku ničemu vadit, ale asi ani ničemu nepomůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv srp 22, 2013 8:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
dzinak píše:
dik Jardo a vsetkym,
vyzera to ze trochu slavit asi budem. este som to neporatal ale celkom dost zltozelenych kamienkov teda tych cholesterolovych ked to teda nie je nieco ine. super pocit ze sa to rozbehlo.
vcera pri prvom sedeni po vypiti super zmesy v mise ziaďen poklad, pri druhom pokuse rano po oboch davkach epsomky sa tie drahokami ukazali.
len co si dame teraz papinkat:)
mam nejake spaldove krupy, zeby ?

No vidíte, že to jde a kroupy, no nevím, každopádně spíše rozvařit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv srp 22, 2013 8:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
[quote="babanci":180fpha1]Tak už jsem taky po očistě, dnes do toho jde i ten můj /tvrdil, že jsem šílenec a on do toho nikdy nepůjde/. V noci mi už nebylo tak zle jako jindy, kolem třetí v noci je mi obvykle těžko, na dnešek to šlo. Ráno mi pobolívala hlava a cítila jsem se jako při chřipce, taková malátná. Jak jsem ale začala vylučovat, bylo to lepší a lepší a po prvním jídle už úplně fajn. Sice exploze energie se nedostavila, ale už mi je celkem normálně. Mělo by se asi odpočívat, já umyla všechna okna. \":)\" Jsem zvědavá na toho mého, už teď lítá každou chvíli na WC a nadává, že ho pálí ...víte co. \":roll:\" Jinak - jím kombinaci homeopatických léků na

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz