Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon črc 08, 2024 1:34 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 80  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned čer 17, 2012 8:19 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28316
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Tak mi teď ve čtvrtek končí kůra Trojčátko. Až na párkrát bolesti břicha a jedenkrát tečení z nosu. No neměl jsem úplné vzorné absolvování. První týden co jsem začal, jsme zrovna jeli s přítelkyní na týden k rodičům, kde jsme jedli hodně nezdravě a přecpávali se, ale nechtěl jsem už to Trojčátko posouvat, protože už tak jsem to pořád oddaloval. Pak jsem párkrát po pelyňku jedl hned a párkrát zase až za půl hodiny a dvakrát jsem zapomněl na lugol, tak jsem jej dal až s hřebíčkem.
Myslíte, že i přesto kůra neztratila na účinnosti?
Preventivní braní jednou týdne se má brát kolik gramů pelyňku?
Selský rozum mi říká, že den v týdnu nemusí být přesně po týdnu ukončení trojčátka, ale aby to byl max 7. den po skončení, je to tak?
Ještě mi zůstal nejspíš nějaký parazit v Eustachově trubici, čím by se dal zlikvidovat?
Chtěl bych ještě pro jistotu nasadit Entizol a Praziquantel, dá se lehce sehnat nebo ho mám vzít od Pala z fóra U pramene, ten říká že má, ale jen něco podobného jak Entizol. Děkuji.

U toho tročátka nevidím v nějakém opomenutí zásadní problém a mezní jednorázová dávka pelyňku je 3 g, nicméně prostě naberte půl polévkové lžíce a je to. Přesně to být nemusí, třeba ve středu a když si to dáte sem tam i o den dříve, nebo déle, nic se neděje. Praziquantel se zde shání blbě, ale Entizol může napsat každý gynekolog, nebo veterinář.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 17, 2012 8:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28316
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Pre ludi, ktori trpia neustalym nedostatkom vitaminu B12 a maju narusenu krvotvorbu (anemia, bledost, unava, atd...)

(Z kapitoly Škárovec široký)

"Procerkoid prenikne cez črevo ryby do jej svalstva a vnútorných
orgánov, kde sa premení na tretie larválne štádium
(plerocerkoid). Táto larva je pomerne veľká, má veľkosť
1 – 2 cm, a je infekčná pre definitívnych hostiteľov (človek,
mäsožravce), ktorí sa nakazia po konzumácii nedostatočne
tepelne upraveného rybieho mäsa.
Larvy (plerocerkoidy) škárovca širokého v svalovine lososa
(obrazok v dokumente v odkaze nizsie)
Priebeh ochorenia u človeka závisí od počtu pásomníc
v čreve. Môže byť bezpríznakový, niekedy sa objavujú tráviace
ťažkosti, úbytok hmotnosti a pri väčšom počte parazitov
môže dôjsť až k upchatiu čreva. Závažnou komplikáciou býva
chudokrvnosť (anémia) spôsobená poruchou tvorby krvi v dôsledku
výrazných strát vitamínu B12. Škárovec má totiž afinitu
k tomuto vitamínu, ktorý pohlcuje celým povrchom tela.
Postihnutý
človek pociťuje únavu, závraty, mravčenie v prstoch,
pálenie na jazyku, býva bledý a môže mať zvýšenú teplotu.
"

Zdroj:
http://www.mladyvedec.sk/download/15/ML ... _v_nas.pdf
(kapitola Škárovec široký)

Breberky umějí zajímavé věci a je vždy potřeba hledat zdroj onemocnění u parazitů, nebo plísní.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 19, 2012 7:00 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jenom postřeh k té udržovací dávce trojčátka pro variantu bez kapslí. Lugol nedávám až nakonec, ale používám ho takto:

- do misky dám 5 čajových lžiček ostropeřcové kaše (beru 2x denně na

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 28, 2012 9:49 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 28, 2012 6:25 pm
Příspěvky: 20
Dobrý den, pane Jardo,
byla mi zjištěna dysbakterioza ve střevech a zároveň silná parazitární zátěž organismu. Na obnovení střevní mikroflory jsem se dočetla na Vašem fóru, že doporučujete například domácí kefír z tibetské houby. Již jsem ji sehnala, po neděli by měla přijít. Ovšem zase při zbavování se parazitů by se mléčné výrobky neměly, neboť zahleňují a vytváří se prostředí pro parazity prospěšné. Platí to i o tomto kefíru, nebo by tolik nevadil, když je slabě zásaditý?

A ještě jsem se chtěla zeptat - na vypuzení parazitů doporučujete např. mletý hřebíček a nebo pelyněk. Toto funguje hlavně na parazity ve střevech a nebo v celém organismu? Podle měření je mám skoro všude (vajíčka, larvy.. ).

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 01, 2012 7:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28316
Bydliště: Poděbrady
[quote="Host":29c0tept]Jenom postřeh k té udržovací dávce trojčátka pro variantu bez kapslí. Lugol nedávám až nakonec, ale používám ho takto:

- do misky dám 5 čajových lžiček ostropeřcové kaše (beru 2x denně na

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 01, 2012 7:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28316
Bydliště: Poděbrady
Bepahika píše:
Dobrý den, pane Jardo,
byla mi zjištěna dysbakterioza ve střevech a zároveň silná parazitární zátěž organismu. Na obnovení střevní mikroflory jsem se dočetla na Vašem fóru, že doporučujete například domácí kefír z tibetské houby. Již jsem ji sehnala, po neděli by měla přijít. Ovšem zase při zbavování se parazitů by se mléčné výrobky neměly, neboť zahleňují a vytváří se prostředí pro parazity prospěšné. Platí to i o tomto kefíru, nebo by tolik nevadil, když je slabě zásaditý?

A ještě jsem se chtěla zeptat - na vypuzení parazitů doporučujete např. mletý hřebíček a nebo pelyněk. Toto funguje hlavně na parazity ve střevech a nebo v celém organismu? Podle měření je mám skoro všude (vajíčka, larvy.. ).

Děkuji.

Kefír léčí kudy teče, nicméně jsou lidé, které zahleňuje a pak vám nezbývá než jít do laktobacilů, třeba z lékárny, ale jde o dost drahé řešení. Trojčátko likviduje breberky v celém těle, nicméně vajíčka a larvy většinou ne, ty nezlikviduje prakticky nic, vždy se dá zlikvidovat pouze dospělý jedinec.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 01, 2012 11:10 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
[quote="Host":3ge7k81g]Jenom postřeh k té udržovací dávce trojčátka pro variantu bez kapslí. Lugol nedávám až nakonec, ale používám ho takto:

- do misky dám 5 čajových lžiček ostropeřcové kaše (beru 2x denně na

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 02, 2012 12:12 am 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
Xion píše:
No tak ja mam tiez uz novinku... Normalne si 6 gramov klincekov namelem, a zjem to lyzickou a zapijem vodou. Vzdy cca 0,5-1 gram polozit na jazyk a zapit to vodou. Vyzera, ze po case si telo na to zvykne, trochu mi to vystipe usta a jazyk, inak nic. Teda, uz nikdy by som sa nepiplal nejakymi tobolkami, to bol horor plnit to... a este k tomu ta cena. \":-)\" Povedal by som, ze je to lahsie, nez zjest habanero, ale je dobre sa trenovat aj tym habanerom.

tak to hned ozkousim, to kapslovani mi taky leze na nervy, ja jsem to zkousel jen celou davku najednou a to se mi kazdy tyden absolvovat nechtelo, ale nejak me nenapadlo ji rozdelit do vice malych

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 02, 2012 12:13 am 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
Jardo, pokud se napriklad 5 - 6 tydnu uplne vynecha stredecni udrzovaci trojcatko, je lepsi udelat znovu 21denni kuru a nebo jak?
diky

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 06, 2012 12:12 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Jako nápad to není špatné, ale co chuť, asi nic moc.

Chuť je právě víc neutrální. Kaše vše lehce utlumí a zdaleka to tak nepálí ani není hořké jako samotné. Navíc určitě líp polykatelné než bez zapíjení. Doporučuju zkusit. Mě to naprosto vyhovuje, ikdyž můj nejoblíbenější pokrm to asi nikdy nebude...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 09, 2012 9:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28316
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
No tak ja mam tiez uz novinku... Normalne si 6 gramov klincekov namelem, a zjem to lyzickou a zapijem vodou. Vzdy cca 0,5-1 gram polozit na jazyk a zapit to vodou. Vyzera, ze po case si telo na to zvykne, trochu mi to vystipe usta a jazyk, inak nic. Teda, uz nikdy by som sa nepiplal nejakymi tobolkami, to bol horor plnit to... a este k tomu ta cena. \":-)\" Povedal by som, ze je to lahsie, nez zjest habanero, ale je dobre sa trenovat aj tym habanerom.

Ono to pochopitelně jde, nicméně přeci jenom je to pro většinu lidí moc silné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 09, 2012 10:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28316
Bydliště: Poděbrady
6ma píše:
tak to hned ozkousim, to kapslovani mi taky leze na nervy, ja jsem to zkousel jen celou davku najednou a to se mi kazdy tyden absolvovat nechtelo, ale nejak me nenapadlo ji rozdelit do vice malych

Dělení dávek není zrovna ideální nápad, vše je právě nutné pro tu mezní intenzitu denního režimu. Velká dávka zvedne potřebné látky na maximum, ale rozložené velký efekt nemají.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 09, 2012 10:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28316
Bydliště: Poděbrady
6ma píše:
Jardo, pokud se napriklad 5 - 6 tydnu uplne vynecha stredecni udrzovaci trojcatko, je lepsi udelat znovu 21denni kuru a nebo jak?
diky

To určitě to nutné není, dá se to tak dělat celý život.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 09, 2012 10:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28316
Bydliště: Poděbrady
6ma píše:
Jardo, pokud se napriklad 5 - 6 tydnu uplne vynecha stredecni udrzovaci trojcatko, je lepsi udelat znovu 21denni kuru a nebo jak?
diky

Ničemu tím neublížíte, pokud si sem tam něco připomenete uzavřené lalktobacily ní


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 09, 2012 10:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28316
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Chuť je právě víc neutrální. Kaše vše lehce utlumí a zdaleka to tak nepálí ani není hořké jako samotné. Navíc určitě líp polykatelné než bez zapíjení. Doporučuju zkusit. Mě to naprosto vyhovuje, ikdyž můj nejoblíbenější pokrm to asi nikdy nebude...

To máte pravdu a jediný kdo toho bude mít prospěch jste stejně vy.
.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 80  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz