Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 12:19 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát čer 18, 2010 9:11 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Lenka píše:
Mám Green Star a snažím se z něj dělat jablečnou šťávu, ale padá do toho i vláknina, takže je to spíš pyré než šťáva. Když tam mám ten nejjemnější filtr, tak dolů nejde nic. Vadí tedy jablečné pyré?

Tak to zkuste přefiltrovat přes jemné sítko na čaj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát čer 18, 2010 9:16 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Mně zas dneska bolí hlava a nevím, jestli si můžu vzít půlku valetolu. Přece jen každý prášek je zátěž na játra, ale když mi nebude dobře, tak taky není dobré provádět očistu. Poradíte prosím někdo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát čer 18, 2010 9:38 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Beladona píše:
Mně zas dneska bolí hlava a nevím, jestli si můžu vzít půlku valetolu. Přece jen každý prášek je zátěž na játra, ale když mi nebude dobře, tak taky není dobré provádět očistu. Poradíte prosím někdo?

Niekde sa tu písalo, že keď bolí hlava, tak treba spraviť klistír, skús vyskúšať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát čer 18, 2010 10:28 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 09, 2010 6:44 pm
Příspěvky: 33
Bydliště: Praha
mohy píše:
Niekde sa tu písalo, že keď bolí hlava, tak treba spraviť klistír, skús vyskúšať.

Já dělala čtvrtou očistu před týdnem a předtím mi bolela mi hlava nesnesitelně.Možná to bylo i vedrem venku.Vydržela jsem to se zaťatými zuby bez prášku,očista proběhla (oproti druhé a třetí) celkem dobře,co do množství kamínků.Chtěla jsem se ještě zeptat,kolik se má pít jablečné šťávy a kolik dní předem.Vypiju skoro 10 litrů celkem,její chuť už se mi začíná hnusit,ráda bych to trochu omezila \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát čer 18, 2010 10:47 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
surikata píše:
Já dělala čtvrtou očistu před týdnem a předtím mi bolela mi hlava nesnesitelně.Možná to bylo i vedrem venku.Vydržela jsem to se zaťatými zuby bez prášku,očista proběhla (oproti druhé a třetí) celkem dobře,co do množství kamínků.Chtěla jsem se ještě zeptat,kolik se má pít jablečné šťávy a kolik dní předem.Vypiju skoro 10 litrů celkem,její chuť už se mi začíná hnusit,ráda bych to trochu omezila \":)\"

Klystýry si dělám už 3 dni, ale tohle je nejspíš od menstruace.
Ale vlastně při minulé očistě mě taky začala bolet hlava už ve čtvrtek při tom ovocném dni, možná je to od čištění. A taky by se na mě mohly začínat zlobit hladové kvasinky \":)\"

Pila jsem vždy 2 litry šťávy a stačilo to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát čer 18, 2010 11:23 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Mňa väčšinou bolievala hlava keď som 1. málo pil alebo 2. zjedol niečo čo mi neurobilo dobre. Príjem tekutín si treba strážiť. Niekto si dáva každú hodinu 2dcl vody alebo niekto ráno načapuje 2x1,5 litra do flaše a za deň to musí vypiť. Tak vidí či plní normu. Mával som dni, keď som pil za deň 0,5-1liter denne a hlava ma sem-tam bolievala. Od kedy si dávam na to pozor a min 2,5-3litre denne vypijem tak o bolesti hlavy neviem nič. No síce by som trošku klamal, pri poslednej očiste som ju cítil statočne a nedarilo sa mi z tela ten bordel dostať ani klistírmi, ale už viem kde som spravil chybu a 5. očista už bude dúfam bez problémov. Svätá pravda, že tréning robí majstra \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát čer 18, 2010 5:47 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Beladona píše:
Tak to zkuste přefiltrovat přes jemné sítko na čaj.

Už jsem to vypila, jak to bylo, teď v 6 první dávka Epsomské, tak snad to nevadí? A včera ráno jsem měla trošičku kefíru... Nenaruší to celý proces očisty? Budu sem nakukovat, jestli někdo nenapíše, že to mám nechat na jindy.
Snažila jsem se dnes o litr, ale vadí, když je to například třičtvrtě a navíc pyré?
Proč vlastně se má nastřádat žluč, a při jablíčkách se střádá a při něčem jiném ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát čer 18, 2010 9:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Mně zas dneska bolí hlava a nevím, jestli si můžu vzít půlku valetolu. Přece jen každý prášek je zátěž na játra, ale když mi nebude dobře, tak taky není dobré provádět očistu. Poradíte prosím někdo?

Jak píše člen mohy, na bolest hlavy je nejlepší vyčistit výfuk, většinou klystýr zabere okamžitě a proceduře to nijak nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát čer 18, 2010 9:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
surikata píše:
Já dělala čtvrtou očistu před týdnem a předtím mi bolela mi hlava nesnesitelně.Možná to bylo i vedrem venku.Vydržela jsem to se zaťatými zuby bez prášku,očista proběhla (oproti druhé a třetí) celkem dobře,co do množství kamínků.Chtěla jsem se ještě zeptat,kolik se má pít jablečné šťávy a kolik dní předem.Vypiju skoro 10 litrů celkem,její chuť už se mi začíná hnusit,ráda bych to trochu omezila \":)\"

To se opravdu nešetříte, stačí jeden den před očistou jíst ovoce, nebo zeleninu bez tuku a v den očisty vypít litr jablečné šťávy, pokud chcete být poctivá, tak dva litry, ale víc není nutné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát čer 18, 2010 9:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Mňa väčšinou bolievala hlava keď som 1. málo pil alebo 2. zjedol niečo čo mi neurobilo dobre. Príjem tekutín si treba strážiť. Niekto si dáva každú hodinu 2dcl vody alebo niekto ráno načapuje 2x1,5 litra do flaše a za deň to musí vypiť. Tak vidí či plní normu. Mával som dni, keď som pil za deň 0,5-1liter denne a hlava ma sem-tam bolievala. Od kedy si dávam na to pozor a min 2,5-3litre denne vypijem tak o bolesti hlavy neviem nič. No síce by som trošku klamal, pri poslednej očiste som ju cítil statočne a nedarilo sa mi z tela ten bordel dostať ani klistírmi, ale už viem kde som spravil chybu a 5. očista už bude dúfam bez problémov. Svätá pravda, že tréning robí majstra \":)\"

Pitný režim je důležitý, ale v případě očisty je extrémně důležitý, jinak toxiny nevyjdou a silně otravují tělo, což má za následek velice nepříjemné stavy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát čer 18, 2010 9:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Už jsem to vypila, jak to bylo, teď v 6 první dávka Epsomské, tak snad to nevadí? A včera ráno jsem měla trošičku kefíru... Nenaruší to celý proces očisty? Budu sem nakukovat, jestli někdo nenapíše, že to mám nechat na jindy.
Snažila jsem se dnes o litr, ale vadí, když je to například třičtvrtě a navíc pyré?
Proč vlastně se má nastřádat žluč, a při jablíčkách se střádá a při něčem jiném ne?

Nic neodkládejte a normálně očistu udělejte, jediné co se může stát, že bordelu vyjde málo, nebo žádný, protože bude nastřádáno málo žluče v játrech. Ten menší objem šťávy nevadí a co se týká nastřádání žluče, může proběhnout pouze pokud se nejí žádný tuk. Žluč je nutná k vypuzení kamenů z jater a pokud je jí málo, nebo žádná, tak procedura má slabé výsledky. Jablka na nastřádání žluče vliv nemají, ale pojídání tučných jídel ano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob čer 19, 2010 10:51 am 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Jarda píše:
Tato poloha zmačkne játra, což umožňuje lepší vycházení kamenů. Noha musí být dost přitažena k břichu. Klystýry jsou vhodné ráno před procedurou, ale těsně před vypitím oleje ne, to by vypláchlo epsomskou sůl ze střeva, což není dobré. Tato sůl obrací osmózu střeva a znemožňuje vstřebávání toxinů zpět do krevního řečiště.

Musím mít tu druhou nohu nataženou? Je mi pohodlnější, když leží skrčená na té pravé skrčené noze. A při té poloze dvě játra stlačená nejsou, takže tomu nerozumím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob čer 19, 2010 10:53 am 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Lenka píše:
Mám Green Star a snažím se z něj dělat jablečnou šťávu, ale padá do toho i vláknina, takže je to spíš pyré než šťáva. Když tam mám ten nejjemnější filtr, tak dolů nejde nic. Vadí tedy jablečné pyré?

Pane Jardo, prosím Vás o názor na tohle. Vadí tedy, že to je pyré, pokazila jsem tím něco? Nebo můžu strojem prohnat občas mrkev, aby se filtr pročistil (a tím myslím šťávu v pátek dopoledne i v 10 hodin po procedúře. Tedy mix jablko mrkev).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob čer 19, 2010 10:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Musím mít tu druhou nohu nataženou? Je mi pohodlnější, když leží skrčená na té pravé skrčené noze. A při té poloze dvě játra stlačená nejsou, takže tomu nerozumím.

Je to vhodné pro lepší odchod kamenů, ale nutné to není, stejně jako při té druhé poloze může prostě odcházet toho bordelu méně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob čer 19, 2010 10:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Pane Jardo, prosím Vás o názor na tohle. Vadí tedy, že to je pyré, pokazila jsem tím něco? Nebo můžu strojem prohnat občas mrkev, aby se filtr pročistil (a tím myslím šťávu v pátek dopoledne i v 10 hodin po procedúře. Tedy mix jablko mrkev).

Ne, nijak to nevadí a asi nevadí ani ta mrkev, ale jablka jsou lepší, mají totiž specifickou kyselinu, která kameny leptá a rozpouští, čímž se usnadní jejich odchod.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz