Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 6:31 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř zář 08, 2010 8:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Slim-Jim píše:
Máte pravdu příště dám bílou rýži(to jsem se někde i dočetl že je vhodná při problémech se zažíváním) s banánem,který jsem vlastně co si vzpomínám pozřel jako první kus ovoce před tou kombinací ryže,kysané zelý a proto to asi tak skvěle fungovalo.Banán sám o sobě má dost vlákniny,takže na nějaké zlepšováky(vlákniny,absorbenty)zapomenout nerad bych aby se tady toho někdo chytil,a vůbec se po zbytek dne stravovat maximálně zdravě,ostatně jak sám uvádíte.A ten večer 0,5-1 l kefíru.Tu rýži s banánem předpokládám bez tuku kvůli játrům,aspon u tohoto prvního jídla ne jako u Sankhapraksalany(kterou jsem provedl už náký čas před tímto,s ukázkovým průběhem).Jinak si myslím,že beztučná,strava s minimem tuku asi není nic ideálního co se týče jater,ale i celkově to si spíš člověk koleduje o problémi s nimy,co se asi pak děje s nastřádanou žlučí,odtéká nebo jsou z toho tyhle neřádi.Ale příčin je určitě víc.
Jinak už se těším na další a začínám přemýšlet nad otcem 135 kg živé váhy,(asi by to chtělo nejprve něco zhubnout,ale v tomto směru je to sním těžké),ztučnělá játra,vzhledem k jeho věku těsně po padesátce ho donutím nejprve na sono(když se v mládí přežral měl záchvaty bral na to prý náké prážky),to budou exponáty,a hlavně jaterní testy před a po aby bylo vidět jak je tato metoda přínosná.Sice se kroutí že toto opravdu nemůže provádět že by ho to zabylo.Ale já se opravdu nechci dívat jak se predčasně odebere těsně po důchodu do dřevěné bedny.Jak je tomu v mém okolí běžné.

Ano, zpočátku to první jídlo opravdu bez tuku, játra jsou po tom štosu s večerní dávkou oleje zcela vyprázdněná a nemají tuk čím rozkládat. S tím tukem máte pravdu a dost často na to zde upozorňuji, že jíst bez tuku je docela hovadina a dlouhodobě si člověk spíše škodí. Lze to aplikovat krátkodobě na zlepšení nějakých zdravotních potíží, ale jinak je velice vhodné alespoň jednou týdně játra řádně proroštovat větší dávkou tuku, aby se žlučové cesty zcela vyprázdnily. Jinak se v cestách usazuje cholesterol a vznikají zdravotní problémy. Toho otce k tomu dokopejte, jeho stav je dost nebezpečný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř zář 08, 2010 8:08 pm 
Offline

Registrován: pát úno 12, 2010 8:22 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den na to stravování dám větší pozor a seženu si papírky na zjištění kyselost -radši
Udělal jsem 9 očistu a jako první vycestoval kousek o velikosti větší jak 2 cm skoro kulatý a nebyl úplně tvrdý uvniř zelený a z venku žlutý následonalo asi 8 ks po 1 cm pak zas hodně drobotiny a na závěr další dva kousky cca 2 cm. Akorát tentokrát to s tím průjmem nějak fungovalo pomalej, jindy jsem to do rána vše zvládl a tentokrát jsem se musel nalejt jak cefna abych to trochu ráno popohnal a neměl to ve střevech moc dlouho, jinak vše v pořádku .....zatím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř zář 08, 2010 8:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
joz píše:
Dobrý den na to stravování dám větší pozor a seženu si papírky na zjištění kyselost -radši
Udělal jsem 9 očistu a jako první vycestoval kousek o velikosti větší jak 2 cm skoro kulatý a nebyl úplně tvrdý uvniř zelený a z venku žlutý následonalo asi 8 ks po 1 cm pak zas hodně drobotiny a na závěr další dva kousky cca 2 cm. Akorát tentokrát to s tím průjmem nějak fungovalo pomalej, jindy jsem to do rána vše zvládl a tentokrát jsem se musel nalejt jak cefna abych to trochu ráno popohnal a neměl to ve střevech moc dlouho, jinak vše v pořádku .....zatím

Vidíte, jak se krásně čistíte a pokud se vám průjem jeví slabší, tak klidně přidejte tu epsomskou sůl, tím se nic zkazit nedá, klidně i na dvojnásobné množství, když to bude potřeba. Vody ráno vypít co nejvíce, já vypiji po první soli půl litru a po druhé většinou 1,5 litru, což na vyčištění střeva vždy stačí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát zář 10, 2010 4:41 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Chystám se na očistu jater. Očistila jsem střevo, pila jablečnou šťávu, vodu, teď už se jen "těším" na roztok soli a grepo-olej. A jak mam hlad, přemýšlím o zítřejším jídle. Bylo by po tak důkladném průplachu střev vhodné začít rozmačkaným banánem s nakrájenýma kefírkama? Přeci jen to střevo asi bude úplně bez bakterií.

Dotaz druhý - nebylo by lepší u lidí s deficitem hořčíku pít od 14-16 hodin místo čisté vody vodu s hořčíkem? Aby pak ta sůl účinkovala jak má a nebyla vstřebána.

A dotaz třetí - zvorala jsem to - pila jsem jen do 16té hodiny. Připadalo mi to divné, že by člověk měl být tak dehydrovanýa našla jsem, že se mělo pít do 18té hodiny. Co teď s tím? Proč ta voda vadí? Od kdy zase budu moci pít? Někde píšete, že až od 6ti ráno, ale pak zas že hlavní očista jater proběhne do půl hodiny po vypití oleje, tak proč by člověk nemohl pít třeba hodinu poté?

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát zář 10, 2010 9:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Chystám se na očistu jater. Očistila jsem střevo, pila jablečnou šťávu, vodu, teď už se jen "těším" na roztok soli a grepo-olej. A jak mam hlad, přemýšlím o zítřejším jídle. Bylo by po tak důkladném průplachu střev vhodné začít rozmačkaným banánem s nakrájenýma kefírkama? Přeci jen to střevo asi bude úplně bez bakterií.

Dotaz druhý - nebylo by lepší u lidí s deficitem hořčíku pít od 14-16 hodin místo čisté vody vodu s hořčíkem? Aby pak ta sůl účinkovala jak má a nebyla vstřebána.

A dotaz třetí - zvorala jsem to - pila jsem jen do 16té hodiny. Připadalo mi to divné, že by člověk měl být tak dehydrovanýa našla jsem, že se mělo pít do 18té hodiny. Co teď s tím? Proč ta voda vadí? Od kdy zase budu moci pít? Někde píšete, že až od 6ti ráno, ale pak zas že hlavní očista jater proběhne do půl hodiny po vypití oleje, tak proč by člověk nemohl pít třeba hodinu poté?

Jako první musíte dát 0,5 litru čerstvé šťávy a teprve poté jídlo, na což již klidně můžete aplikovat uvedenou kombinaci.
Epsomka funguje dost spolehlivě a pokud se vám jeví uvedená dávka malá, klidně ji zvyšte, to na nic negativní vliv nemá, pouze vás to protáhne rychleji.
To je zajímavé, jak lidé nedodrží ani ty nejjednodušší pokyny, ale ničemu to nevadí, klidně pokračujte a snažte se vydržet až do rána, ono totiž sice hlavní vyloučení bordelu trvá pouze těch dvacet minut, ale pak ještě celou noc proces dobíhá. O to více tekutin se můžete snažit vypít ráno a alespoň ten bordel rychle vyplavíte. Pít v noci není vhodné, to se zase toxiny vstřebávají do krve a budete dobře vyjedovaná, po tom vám bude blbě celý den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob zář 11, 2010 1:49 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Odpovědět v 9:47 někomu, kdo dělá jaterní očistu, je trošku pozdě \":lol:\" \":wink:\"

Probíhalo to docela ok, usnula jsem ve 23h, ale probudila jsem se v 1 a je mi trochu na zvracení. Vypila jsem 1 dcl vody, ale tak už víc pít nebudu až do rána. Zajímavý je, že když jsem si říhla, byla v tom pořád chuť oilgrepu. Co tam dělala 3 a čtvrt hodiny po vypití nechápu.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob zář 11, 2010 7:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Odpovědět v 9:47 někomu, kdo dělá jaterní očistu, je trošku pozdě \":lol:\" \":wink:\"

Probíhalo to docela ok, usnula jsem ve 23h, ale probudila jsem se v 1 a je mi trochu na zvracení. Vypila jsem 1 dcl vody, ale tak už víc pít nebudu až do rána. Zajímavý je, že když jsem si říhla, byla v tom pořád chuť oilgrepu. Co tam dělala 3 a čtvrt hodiny po vypití nechápu.

Nezkoumám, komu na co a kdy odpovídám, beru dotazy jednou shora a jednou zespoda fóra, čili jste měla smůlu, mohla jste se ptát na něco shora a byla by jste první. Jinak strávení tak velké dávky mastného maglajzu je prakticky nemožné, což je cílem a prostě to musíte ráno ze sebe vyhnat kvantem projímadla s velkou dávkou vody, ideálně i udělat třeba několik klystýrů.
Jinak pro zajímavost, dnes jedu zespodu a jste první, máte radost?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob zář 11, 2010 8:41 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Mám hlavně radost, že úspěšně rýžuji kameny \":-)\" A žádné nemají ocásky \":-)\" A ani mi není nijak zvlášť špatně.

Děkuji a přeji pěkný den Obrázek

P.S.s těmi jednoduchými instrukcemi je ten problém, že jsou rozesety pro 40ti stránkovém vlákně. A i když mám nepoměrně víc času na pročítání těchto stránek než jiní lidé, není bohužel v mých silách to vše číst a přesně si to zapamatovat. Takže jsem sice udržela informaci, že pak už se nemá pít, ale nevěděla jsem, od kdy do kdy to "pak" bylo.
V článku na vašich stránkách ani v dokumentu, co jsem si stáhla z diskuze, to uvedené není.
Prostě pokud by byly články s instrukcemi detailnější, pak bychom se (někteří \":wink:\" ) méně stupidně ptali a dělali méně chyb.
Neberte to prosím jako nějaký útok, jen jako vysvětlení.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob zář 11, 2010 9:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Mám hlavně radost, že úspěšně rýžuji kameny \":-)\" A žádné nemají ocásky \":-)\" A ani mi není nijak zvlášť špatně.

Děkuji a přeji pěkný den Obrázek

P.S.s těmi jednoduchými instrukcemi je ten problém, že jsou rozesety pro 40ti stránkovém vlákně. A i když mám nepoměrně víc času na pročítání těchto stránek než jiní lidé, není bohužel v mých silách to vše číst a přesně si to zapamatovat. Takže jsem sice udržela informaci, že pak už se nemá pít, ale nevěděla jsem, od kdy do kdy to "pak" bylo.
V článku na vašich stránkách ani v dokumentu, co jsem si stáhla z diskuze, to uvedené není.
Prostě pokud by byly články s instrukcemi detailnější, pak bychom se (někteří \":wink:\" ) méně stupidně ptali a dělali méně chyb.
Neberte to prosím jako nějaký útok, jen jako vysvětlení.

To je dobře, že jdou šutry ven, hned se vám bude lépe žít. Bez důkladného studia a nácviku člověk stejně chybuje a jenom trénink dělá mistra, příště už to půjde mnohem snadněji. Psát návody do naprostých detailů je stejně k ničemu, ono to totiž naprosté většině lidí v hlavě nezůstane a je to tedy zbytečná práce, která navíc těm, co mají lepší paměť, jenom komplikuje život. Já mám skoro fotografickou paměť a stačí mě na nějaký článek kouknout cca 30 vteřin a již si ho pamatuji do konce života, ale chápu, že každý takové možnosti nemá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob zář 11, 2010 10:37 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Hm, to tedy opravdu ne, já mam naopak paměť snad již od dětství dost mizernou.

Je možné, že mě po jaterní očistě bolí ledviny? Dosud jsem o nich neměla ani ponětí, nikdy mě nebolely. Ale tuším, že tam, kde mě bolí v zádech, by někde mohly být. Sice jsem jako dítě pila dost málo, ale pak jsem se rozpila a běžně piju 3-4 litry vody a čajů denně(nyní hodně čerstvých šťáv), takže by zas neměly být v tak hrozném stavu, jsem mladá. Nemůže jim taková nálož tekutin uškodit? Po 3.dávce soli jsem dala 1 litr vody a po 4.dávce 1 litr heřmánkového čaje, teď popíjim šťávu z jablka a melounové dužniny.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob zář 11, 2010 2:32 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Omlouvám se, že jsem taková bezedná studnice dotazů.
Okolo 10. jsem postupně vypila 600ml šťávy z melounové šlupky a jablek.
Po 11 jsem snědla 2 banány se lžící kefírek.
Cca po hodině mě napadlo si změřit pH a ono potvora jen 6.

Tak jsem v průběhu 2,5 hodin vypila litr a půl šťávy z melounové šlupky a grepu.
No a banán byl vypláchnut a pH stále 6.

Co má tedy člověk dělat jako první - zpomalit trávení nebo upravit pH?
Teď to vidím asi tak, že jsem fakt měla sníst rýži, 2 hodiny počkat a pak řešit pH.
A nebo je to dobře že se to dál proplachuje? Je tělo dost chytré na to, aby si samo určilo, kudy tu vodu potřebuje vyloučit, nebo mu nedávám příležitost se znormalizovat?

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob zář 11, 2010 9:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Hm, to tedy opravdu ne, já mam naopak paměť snad již od dětství dost mizernou.

Je možné, že mě po jaterní očistě bolí ledviny? Dosud jsem o nich neměla ani ponětí, nikdy mě nebolely. Ale tuším, že tam, kde mě bolí v zádech, by někde mohly být. Sice jsem jako dítě pila dost málo, ale pak jsem se rozpila a běžně piju 3-4 litry vody a čajů denně(nyní hodně čerstvých šťáv), takže by zas neměly být v tak hrozném stavu, jsem mladá. Nemůže jim taková nálož tekutin uškodit? Po 3.dávce soli jsem dala 1 litr vody a po 4.dávce 1 litr heřmánkového čaje, teď popíjim šťávu z jablka a melounové dužniny.

Tak očista jater s bordelem v těle docela pohne a nějakou dobu je to na vylučovací a filtrační orgány solidní nápor, čili je cítit můžete, ale mělo by to tak do oběda odeznít, ovšem dost záleží jak moc jste se při tom překyselila vyloučeným odpadem. Objem tekutin nevadí, spíše vadí pokud člověk nepije, to je pak opravdu trápení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob zář 11, 2010 9:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Omlouvám se, že jsem taková bezedná studnice dotazů.
Okolo 10. jsem postupně vypila 600ml šťávy z melounové šlupky a jablek.
Po 11 jsem snědla 2 banány se lžící kefírek.
Cca po hodině mě napadlo si změřit pH a ono potvora jen 6.

Tak jsem v průběhu 2,5 hodin vypila litr a půl šťávy z melounové šlupky a grepu.
No a banán byl vypláchnut a pH stále 6.

Co má tedy člověk dělat jako první - zpomalit trávení nebo upravit pH?
Teď to vidím asi tak, že jsem fakt měla sníst rýži, 2 hodiny počkat a pak řešit pH.
A nebo je to dobře že se to dál proplachuje? Je tělo dost chytré na to, aby si samo určilo, kudy tu vodu potřebuje vyloučit, nebo mu nedávám příležitost se znormalizovat?

Již jsem zde psal několikrát, že zdokonalování dlouhodobě vyzkoušených postupů nikam nevede a nechápu, co lidi neznalé věci nutí k vymýšlení těchto hloupostí. Pokud by jste do puntíku dodržela návod, tak již máte to nejhorší za sebou a nyní se budete zbytečně trápit dál, ale pokud vás to baví, tak proč si to neprodloužit. Tělo určitě chytré je, ale nalít do prázdného střeva 1,5 litru šťávy, to je uvažování nezletilce a určitě je to, jak vidíte, uvažování zcela mylné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte zář 14, 2010 6:21 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Mám nové výsledky jaterních testů a i po 400 gramech ostropestřecového semínka, 200ml ostropestřecového oleje a jedné jaterní očistě mám stále zvýšené ALT (norma do 0,67, já mam 0,77). Našla jsem, že by to mohlo ukazovat na ztučňování jater-ukládání tukových kapének. Tak asi budu provádět další očisty za pár měsíců si dojdu na další odběry.
Taky jsem našla že ALT znamená poškození jaterních buněk, snad že jich příliš pošlo.

Podařilo se vám někomu cílenou očistou a výživou jater opravdu snížit jaterní hodnoty?

Nebo může naopak očista z pátku na sobotu způsobit zvýšené jaterní enzymy v pondělí ráno?

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte zář 14, 2010 7:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Mám nové výsledky jaterních testů a i po 400 gramech ostropestřecového semínka, 200ml ostropestřecového oleje a jedné jaterní očistě mám stále zvýšené ALT (norma do 0,67, já mam 0,77). Našla jsem, že by to mohlo ukazovat na ztučňování jater-ukládání tukových kapének. Tak asi budu provádět další očisty za pár měsíců si dojdu na další odběry.
Taky jsem našla že ALT znamená poškození jaterních buněk, snad že jich příliš pošlo.

Podařilo se vám někomu cílenou očistou a výživou jater opravdu snížit jaterní hodnoty?

Nebo může naopak očista z pátku na sobotu způsobit zvýšené jaterní enzymy v pondělí ráno?

Játra jsou orgán s nevyšší schopností plného obnovení a dají se regenerovat prakticky vždy, čili netuším jaký by byl důvod, proč by to zrovna u vás nemělo fungovat. Zda se očista odrazí na výsledcích, to opravdu netuším, ale asi to do určité míry možné je, jde přeci jen o celkem dost tvrdý postup a patrně se ten stav chvilku rovná do normálu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz