Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob črc 13, 2024 7:57 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon srp 20, 2012 12:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28326
Bydliště: Poděbrady
Kvalitní 7-násobný hydrolyzát Collagenu

\":arrow:\" Zde nyní najdete pouze potřebné informace o vlastnostech a výhodách produktů. Produkty stránek pro-zdravi-az \":wink:\" pohodlně nakoupíte v nově spuštěném e-shopu s větším komfortem než byl zde.

Uvedený collagen představuje opravdu nekompromisní kvalitu a je dobré vědět co vše Vám kolagenní peptidy nabízejí a jak nejlépe s jejich výhodami naložit.

Hydrolyzát kolagenu, resp. kolagenní peptidy urychlují omlazování a regeneraci pojivových tkání člověka, i jakéhokoliv živého tvora např. domácího mazlíčka. Collagen je nejčastěji spojován s kůží, jeho nedostatek s vráskami. Lidská kůže věkem Collagen ztrácí - slábne, až o čtvrtinu. Oslabuje ji dále slunce nebo kouření. Kůže přichází o Collagen a Elastin, které v mladé kůži vytvářejí jakousi kostru kůže. Ne každý zdroj kolagenu je zcela vhodný. Například často nejdostupnější klasická želatina, která není hydrolyzována, je poměrně špatně stravitelná a jako zdroj Collagenu víceméně nevhodná. Enzymaticky štěpený hydrolyzát kolagenu má mimořádnou biologickou hodnotu na rozdíl od želatiny, která naopak vzniká z collagenu při vaření, pečení i jiném tepelném zpracování masa.

Collagen je chuťově příjemný, téměř bez charakteristiky kolagenu
Collagen zvyšuje pevnost chrupavek, vazů, šlach...
Collagen je vhodný pro zpevnění vaziva ( poúrazové stavy )
Collagenních peptidů lze využít v nízkokalorických redukčních dietách
Collagen a nehty. Po jeho užívání mizí bílé fleky na nehtech - indikace nedostatku
Collagen prošel 7-násobnou hydrolýzou a je výborně vstřebatelný
Collagen zlepšuje kloubní výživu ( výživa kloubů je podmíněna ještě Glukosaminem )
Collagen je účinný v boji s Osteoporózou ( OSTEOPOROSA ), či Artritidou ( ARTHRITIS )
Collagen urychluje výstavbu poškozených tkání po zranění
Collagen regeneruje, jeho podáváním se zotavují a rychle rostou vlasy, nehty, pokožka...,
Collagen zpevňuje kůži
Collagen má okamžitou rozpustnost díky aglomerovaným částicím
Collagen je vhodné kombinovat s bioaktivním vápníkem


Hydrolyzovaný kolagen se používá zejména k obohacení lidské výživy o collagenní bílkoviny v kloubních přípravcích. Význam hydrolyzátu Collagenu roste hlavně u sportovců, nebo těžce fyzicky pracujících, kde je kladen důraz na dobrou vstřebatelnost a vysokou kvalitu collagenních bílkovin a kde je namáhání obzvláště vysoké. Velice vhodný je i ve stáří, kde je schopen do určité míry regenerovat úpony a klouby tvořené především Collagenem. Podávané Collagenní bílkoviny nejčastěji slouží k zabránění vzniku prvotních problémů s pohybovým aparátem, případně k ulehčení a poúrazové léčbě. V kombinaci s malým množstvím vitaminů B a minerálů (Mg, Ca) se hydrolyzovaný Collagen poměrně úspěšně používá jako prostředek k vyléčení nebo ulehčení onemocnění kostí a kloubů, jako jsou ARTHRITIS a OSTEROPOROSA. Samozřejmě se vyplatí do kloubní výživy investovat průběžně dříve než v důchodu. Pak už většinou bývá náprava nejobtížnější né-li nemožná.

Hydrolyzovaný Colagen ve zvláštní výživě funguje většinou jako základní stavební prvek chrupavek kloubů, šlach, vazů, nehtů, kůže, vlasů, dále stěn oběhového systému. Collagenem můžete obohacovat Váš dietní jídelníček a udržovat i hladinu cukru v rovnováze. Kolagenní peptidy však neplní pouhou úlohu prevence a zdravého života. Uzdravují poranění kůže, šlach, nebo třeba kloubů. Zrychlený uzdravující účinek na úrazová poranění je zřejmý, ale také jde o řešení problému spíše dlouhodobého a to mechanického opotřebování kloubů a chrupavek, tedy chorobám ARTHRITIS a OSTEOPOROSA.

Collagen také ovlivňuje regeneraci a růst svalů. Zejména vysokou zátěží vznikají ve svalech a v jejich kolagenních pouzdrech mikro-trhlinky, které vnímáme jako únavu a bolest po sportu. Collagen tvoří, zdálo by se, zanedbatelných 10% hmotnosti člověka. Vezmeme-li však do úvahy člověka bez vody, podílí se Collagen již na 1/4 = 25% člověka. 30 % všech bílkovin v lidském těle je právě collagenních a těchto collagenních bílkovin je na 22 druhů! U sportovců za růst síly odpovídá z velké části Collagen. Každá svalová buňka vyžaduje Collagen, proto je jeho přísun omezujícím faktorem regenerace a růstu. Například v některých proteinech je pro růst svalů limitující právě Collagen.

Za ideální je považován denní příjem okolo 10g ( obsah čistého, suchého hydrolyzátu kolagenu ).


Přílohy:
Kolagen.jpg
Kolagen.jpg [ 73.48 KiB | Zobrazeno 131502 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Protein CFM instant| WPC 80
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 12:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28326
Bydliště: Poděbrady
Protein CFM instant| WPC 80

\":arrow:\" Zde nyní najdete pouze potřebné informace o vlastnostech a výhodách produktů. Produkty stránek pro-zdravi-az \":wink:\" pohodlně nakoupíte v nově spuštěném e-shopu s větším komfortem než byl zde.

Kvalitní CFM Protein urychluje regeneraci tkání, omlazuje svaly po zátěži a po silovém tréninku působí na rychlejší růst svalů. Syrovátkový CFM protein má vysoký obsah proteinových frakcí, které pozitivně ovlivňují imunitu. Aminokyselinový profil CFM proteinu spolu s jeho skvělou stravitelností, znamená nejlepší biologickou hodnotu z naturálních, rychlých proteinů. Většina jiných proteinů totiž prochází denaturací.

Proteiny ve stravě jsou většinou vystaveny vícenásobnému znehodnocení mražením a ohřevem, solením... Těmito úpravami se sice zvyšuje stravitelnost některých těžko stravitelných proteinů, ale CFM Protein je sám o sobě nejrychleji stravitelný a má tedy velké výhody. Biologicky aktivní CFM Protein je nedenaturovaný a svou využitelností proteinů předčí ostatní rychlé proteiny, například: sójový, hrachový HEMP, obilný protein či rýžový protein( CFM protein má z těchto lepší využitelnost pro tělo ). Nespornou předností CFM Proteinu je zvláštní technologické zpracování CROSS FLOW ULTRA & MICROFILTRATION METHOD Volactive. ( Výroba keramickou filtrací Proteinů za nízkých teplot a nízkého tlaku. Protein se sprayově suší. )

CFM proteiny obecně se mohou pochlubit nejrychlejší a pro tělo nejsnazší stravitelností. CFM Protein je čistě přírodní, naturální protein s nepatrným obsahem sodíku. CFM Protein je protein s vysokým podílem větvených, esenciálních aminokyselin BCAA - důležitých pro sportovce i nemocné. Sportovci, kteří CFM Protein užívají ihned po tréninku velmi chválí jeho vliv na regeneraci a shodně uvádějí, že druhý den nepociťují prakticky žádnou únavu nebo bolest svalstva. CFM Protein je nejvhodnějším zdrojem prvních, velmi kvalitních bílkovin ihned po zátěži.

Význam proteinů:

- proteiny slouží k odstranění bolesti svalů po námaze a při vyčerpání.
- obohacení stravy o kvalitnější a snadno stravitelné proteiny a aminokyseliny.
- pokud není možné s ohledem na trávení konzumovat běžné proteiny, např. krátce před závodem, případně u jedinců kteří běžné proteiny ze stravy přijímají problematicky.

Přednosti CFM proteinu:

- CFM protein dodává hodně bílkovin
- prakticky bez cholesterolu 0,22 %
- regenerace svalů a tkání dodaným proteinem
- CFM proteinem přijímáte málo sodíku 0,15g/100g

Složení: WPC80 technologií CFM instant

Rozpustnost: špičková, neváže vodu

Chuť: výborná, lehce mléčná, hladká

DDD: 50g


Přílohy:
Syrovátkový protein.JPG
Syrovátkový protein.JPG [ 54.4 KiB | Zobrazeno 131502 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: BCAA
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 12:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28326
Bydliště: Poděbrady
BCAA

\":arrow:\" Zde nyní najdete pouze potřebné informace o vlastnostech a výhodách produktů. Produkty stránek pro-zdravi-az \":wink:\" pohodlně nakoupíte v nově spuštěném e-shopu s větším komfortem než byl zde.

Čisté BCAA 2:1:1 pravidelně užívá většina sportovců a shodují se, že jim užívání BCAA dodává vysokou schopnost regenerace. Pocity druhý den po závodě, nebo po tréninku, popisují jako klidový stav bez bolesti zatěžovaných partií a mají dostatek sil pro další výkon.

BCAA jsou palivo a ochrana pro svaly a celkovou regeneraci tkání. Volné, esenciální aminokyseliny s rozvětveným řetězcem slouží k regeneraci a energizaci svalů. BCAA přispívají k ochraně svalů před rozpadem zvláště během diety. BCAA ( Branched Chain Amino Acids ) jsou esenciální, protože se nevytvářejí v lidském těle jako některé jiné aminokyseliny. BCAA jsou tedy pro sportovce a zároveň pro vážně nemocné lidi poměrně nedostatkové a přitom zásadně ovlivňují regeneraci, zotavení po sportu a umožňují plnou funkci svalů. Sportovec i nemocný člověk je odkázán na množství a pevně daný poměr BCAA v potravě.

Pokud je příjem bílkovin postaven především na hovězím, rybím, nebo kuřecím mase, je prakticky nutností doplňovat BCAA. Aminokyseliny BCAA jsou totiž v uvedených masech nedostatečně zastoupeny. Příjem BCAA dokáže významně ovlivnit nadcházející tréninkový nebo závodní výkon. Určité potraviny jsou na BCAA bohatší, ale i tak nepokryjí zvýšené potřeby sportujícího člověka.

Ještě větší problém s nedostatkem BCAA je u vážně nemocných, kde dodávání těchto esenciálních aminokyselin a Lysinu, může zásadně omezovat rakovinné bujení a mnoho dalších onemocnění. Navíc se dá tímto způsobem dodat potřebné množství nutných aminokyselin, aniž by bylo nutné mít v perfektním stavu trávení. Špatné trávení a nedostatek kyseliny chlorovodíkové v žaludku mnohdy omezuje, nebo i zcela znemožňuje trávení masa a dalších běžných zdrojů bílkovin. Čisté esenciální aminokyseliny trávení v zásadě obcházejí a prostupují přímo to krve, což umožní velice slušný nárůst energie a také imunity u nemocného.

Izolované, volné esenciální aminokyseliny BCAA můžeme podávat také v situacích, kdy běžná, těžká strava, vyžadující plnou aktivitu žaludku, nepřipadá v úvahu, tedy během závodu, nebo při vážném onemocnění. Významné pro regeneraci jsou volné esenciální aminokyseliny BCAA i tím, že způsobí vyloučení širokospektrálně anabolického hormonu Inzulínu . Sacharidy s esenciálními aminokyselinami BCAA přispívají k rychlé regeneraci. Je možné BCAA použít před výkonem spolu se sacharidy a bezprostředně po výkonu sacharidový regenerační nápoj. Jinak aplikace BCAA přichází až s 45-60 minutovým odstupem po sacharidovém nápoji a také nalačno před spaním.

Při podávání rozvětvených esenciálních aminokyselin BCAA nastává:

- mobilizace síly (i v krizích)
- zlepšení regenerace svalové tkáně
- oddaluje se bolest
- zlepšení funkce svalů
- podstatné snížení úbytku glykogenu ve svalech
- ochrana svalové hmoty
- urychlené vstřebávání u této sypké formy

Složení:

Standardní poměr BCAA: 2:1:1

- L-Leucin 2 díly
- L-Isoleucin 1 díl
- L-Valin 1 díl

Použití:

Běžně se užívá 2,5 až 5g BCAA 1 hodinu po tréninku/závodě. BCAA zalijte nápojem a během několika minut párkrát promíchejte. Případně BCAA přímo konzumujte a řádně zapijte. Pro zvýšený účinek BCAA na energizaci a odvrácení krizí doporučujeme použít také 2,5 až 5 gramů 10-20minut před tréninkem/závodem. Pro snazší aplikaci je možné BCAA rozmixovat v nápojích. V případě potřeby se dají užívat větší dávky, profesionálové například doporučují 10g BCAA ráno nalačno, 10g BCAA před tréninkem a 10g BCAA po tréninku.


Přílohy:
BCAA.JPG
BCAA.JPG [ 50.78 KiB | Zobrazeno 131502 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: L-Lysin (Lysine)
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 12:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28326
Bydliště: Poděbrady
[b:2cxl6l0m]L-Lysin (Lysine)[/b:2cxl6l0m]

[b:2cxl6l0m] \":arrow:\" Zde nyní najdete pouze potřebné informace o vlastnostech a výhodách produktů. Produkty stránek pro-zdravi-az \":wink:\" pohodlně nakoupíte v nově spuštěném e-shopu s větším komfortem než byl zde.[/b:2cxl6l0m]

[b:2cxl6l0m]L-Lysin (Lysine) je proteinogenní aminokyselina, která obnovuje tkáně cév a urychluje hojení kostí, svalů... L-Lysin je vhodný k hojení po operaci a úrazech.[/b:2cxl6l0m] Protože Lysin blokuje některé nežádoucí účinky Argininu ( zvýšený výskyt oparů - herpes vir ), užívají se nejčastěji spolu. Při společném užívání se doporučují 2 díly Argininu a 1 díl Lysinu. Lysin zmírňuje toxickou zátěž olovem v těle.

L-Lysin (Lysine):

[b:2cxl6l0m]- je pro člověka esenciální aminokyselina
- v kombinaci s kolagenem a vitamínem C je schopen omezovat růst většiny druhů nádorů
- urychluje hojení tkání
- slouží k produkci hormonů, protilátek, enzymů
- nedostatek L-Lysinu vede k chronické únavě
- je nedostatkový pro vegetariány
- ve stravě je ničen smažením a pečením
- působí proti oparům
[/b:2cxl6l0m]
Dávkování:

Jedná se o L-Lysin HCl jehož běžná dávka je u dospělého nesportujícího jedince 1g denně. Tato porce L-lysinu je vhodná i pro dítě o váze okolo 30kg, avšak počítejte s příjmem Lysinu i ze stravy. [b:2cxl6l0m]Nutno podotknout, že uvedená dávka je pro zdravé jedince, ovšem vážně nemocný člověk by si měl problematiku L-Lysinu dobře nastudovat. Například u rakovin se běžně doporučuje dávka mnohem vyšší cca 3 g denně a velice doporučuji shlédnout toto video.[/b:2cxl6l0m]Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Sójový Lecitin
PříspěvekNapsal: úte kvě 07, 2013 12:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28326
Bydliště: Poděbrady
Sójový Lecitin

\":arrow:\" Zde nyní najdete pouze potřebné informace o vlastnostech a výhodách produktů. Produkty stránek pro-zdravi-az \":wink:\" pohodlně nakoupíte v nově spuštěném e-shopu s větším komfortem než byl zde.

Lecitin byl v minulosti velice důležitou a přirozenou součástí stravy, ale bohužel v dnešní stravě je ho značný nedostatek. Lecitinu je třeba každé buňce lidského těla, látka je řazena mezi fosfolipidy a je jednou ze základních stavebních složek buněčných membrán všech žijících organizmů. Lecitin je součástí lipidické frakce, kde má svou důležitou funkci. Lecitin obsahuje směs fosfolipidů, kyseliny fosforečné, AK metationu (součást každé živé buňky svalové a nervové) a dvou vitaminů – Cholinu (vitamin B4) a Inositolu (vitamin B8).

Velice dobře čistí pleť, přičemž k čištění pleti jsou využívány zábaly z Lecitinu. Sójový Lecitin přispívá k normálnímu metabolismu tuků. Kvalitní sójový Lecitin obsahuje dostatek Cholinu a Inositolu ( lipotropní látky ), které přispívají k normálnímu metabolismu lipidů a dobré činnosti jater. Obecně je k dostání více druhů Lecitinů: Lecitin sypaný, nebo Lecitin kapslovaný, Lecitin tekutý. Podle zdroje: Lecitin vaječný a Lecitin sójový. Sypaný sójový Lecitin 98% je navíc odtučněný, geneticky neupravený.

Sójový Lecitin je všestranný produkt, který:

- přispívá k normálnímu metabolismu tuků
- přispívá k udržení normální činnosti jater
- sójový Lecitin je geneticky čistý - GMO free
- Lecitin urychluje zotavení po náročném výkonu
- přispívá k normálnímu metabolismu cysteinu

Za ideální je považován denní příjem okolo 10g Lecitinu, ale po krátkém návyku se dá se přijmout bez problémů dávka dvoj i trojnásobná, což zpravidla pouze zvýší prohřátí organizmu, případně i pocení. Tyto větší dávky Lecitinu má význam přijímat hlavně formou liposomů a řešit tak, dle provedení konečné směsi látek, jak detox jater, tak stimulaci a obnovu plného výkonu imunitního systému, což je vhodné zejména u vážných nemocí.

Instruktážní video k přípravě liposomů z práškového lecitinu najdete zde http://www.zdravi-az.cz/instruktazni_videa.php


Přílohy:
Lecitin.JPG
Lecitin.JPG [ 43.93 KiB | Zobrazeno 131501 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Taurin
PříspěvekNapsal: úte kvě 07, 2013 12:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28326
Bydliště: Poděbrady
Taurin (Taurine)

\":arrow:\" Zde nyní najdete pouze potřebné informace o vlastnostech a výhodách produktů. Produkty stránek pro-zdravi-az \":wink:\" pohodlně nakoupíte v nově spuštěném e-shopu s větším komfortem než byl zde.

Taurin je nejvíce zastoupenou intracelulární AK. Taurin ovlivňuje chování neurotransmiterů, činnost CNS a prokrvení mozku. Taurin je součástí přípravků pro obnovu sil po tréninku. Doporučuje se Taurin kombinovat s Dextrozou či Maltodextrinem - spolupodílejí se na obnově glykogenu ve svalech. Stimulační energy drinky s Taurinem zlepšují koordinaci pohybů a soustředění.

Taurin ochraňuje mozek před neurotoxickým působením jiných aminokyselin, jako jsou zejména glutamát a kyselina asparagová (aspartát). Chrání tak nervové buňky před poškozením. Taurin také působí antioxidačně a dokáže odstraňovat některé těžké kovy, nebo likvidovat jejich působení. Taurin je mimořádně důležitý pro oči, kde u určitého typu poškození sítnice byla i u lidí zaznamenána výrazně nižší hladina taurinu v krvi a již dnes je známé, že ve sklivci v očích se nachází taurin ve značně vysoké koncentraci.

Zajímavé je si nastudovat souvislost taurinu a autismu. Zjistilo se, že děti s autismem mají sníženou hladinu taurinu v krvi v porovnání s věkově stejně starými dětmi. Odborník na výživu a výživové doplňky dr. Mercola na svých stránkách doporučuje podávat autistům 250–500 mg taurinu denně s maximem 2 g denně pro dospělé.

Nízký obsah taurinu v krvi byl zjištěný u lidí s depresí, nadměrnou úzkostí, hypertenzí a sníženou funkcí štítné žlázy, jeho nedostatku je přičítána neplodnost a obezita. Podávání taurinu snižuje krevní tlak, ovlivňuje hospodaření organismu s vodou i hladiny některých hormonů. Taurin je doporučován při migrénách, nespavosti, neklidu, podrážděnosti i při nutkavém chování (obsesi).


Byl dokonce pozorován i příznivý vliv podávání taurinu u lupénky. Některé studie uvádějí, že taurin úspěšně pomáhá alkoholikům při odvykací léčbě.

Působení taurinu na činnost srdce a výkonnost bylo sledováno u atletů. V těchto studiích byl prokázán vliv taurinu na zvýšení výkonnosti, aniž by byly pozorovány jakékoliv projevy toxicity, nebo kancerogenity. Je však nutné podávat taurin se značně vysokým množstvím cukru.

Některé studie také uvádějí, že taurin může zpomalovat průběh Alzheimerovy nemoci a trochu omezovat zapomnětlivost.

Kdy bychom měli uvažovat o potřebě zvýšeného příjmu taurinu?

Kromě shora uvedených diagnostických indikací bychom se měli zamyslet nad potřebou vyhledat kvalitní suplementy s taurinem, pokud uvažujeme o plánovaném rodičovství, v době kojení, při zvýšených fyzických výkonech, aktivním provádění sportu, po větším poranění, při zažívacích (střevních) problémech, jste-li obézní a ještě k tomu kuřák!

Taurin - vlastnosti:

- Taurin ovlivňuje schopnost svalové buňky přijímat energii
- Taurin podporuje obnovu/regeneraci energetických zásob
- Taurin je součástí všech energetických drinků


Taurin obecně:

Jedná se o AK volně se vyskytující např. v korýších a játrech živočichů.

DDD: 0,5g. podání 20 - 30 minut před výkonem 500 - 1000mg . To ovšem platí u zdravých jedinců, ale v některých případech studie doporučují užívání větších dávek i 2 g denně, ovšem je třeba na tuto dávku stoupat pomalu, nikoliv ji nasadit naráz, to může způsobit silné komplikace.


Přílohy:
Taurin.JPG
Taurin.JPG [ 54.38 KiB | Zobrazeno 131501 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Arginin
PříspěvekNapsal: sob lis 16, 2013 11:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28326
Bydliště: Poděbrady
Arginin ( L-Arginin - L-Arginine base)

\":arrow:\" Zde nyní najdete pouze potřebné informace o vlastnostech a výhodách produktů. Produkty stránek pro-zdravi-az \":wink:\" pohodlně nakoupíte v nově spuštěném e-shopu s větším komfortem než byl zde.

Arginin je semi-esenciální AK vhodná především v období růstu, zvýšené námahy a nemoci. Aktivní biologickou formou je L-Arginin. Lékařsky je potvrzen účinek Argininu na spermatogenezi - tvorbu mužských pohlavních buněk, sexuální libido a erekci.

Vhodná je zvláště kombinace L-Argininu s L-Citrullinem, čímž se dociluje zásadní zvýšení produkce NO v organizmu. Podrobné vysvětlení výše uvedeného procesu najdete v knize doktora Louise Ignarra Program ANO NO. Dr. Ignarro zjistil, že buňky vnitřního povrchu cév si vytvářejí ochranný štít ze silně antioxidačního plynu – oxidu dusnatého (NO). Tím se organizmus brání poškozování cév volnými radikály a zároveň je vnitřní povrch cév odolný proti tvorbě cholesterolových usazenin. Oxid dusnatý vyráběný přímo v buňkách cév má navíc i schopnost uvolňovat svalstvo cév a tím dochází k regulaci tlaku krve, což je možné ještě zlepšit dodáním hořčíku. Výsledkem je velice rychlé odeznění vysokého tlaku a při dostatečné tvorbě NO nehrozí infarkt, mrtvice, ateroskleróza a další srdečně-cévní choroby.

NO z L-Argininu způsobuje v plicích rozšíření cév, prokrvení a zvýšenou ventilaci. Arginin urychluje proteosyntézu a imunitní obranu zmnožením leukocytů. Arginin také příznivě ovlivňuje dlouhodobou paměť.

L-Arginin váže a odvádí z těla amoniak vzniklý nadměrnou fyzickou zátěží, nebo redukcí nadváhy a je tedy schopen zajistit solidní detoxikaci organismu.

Při užívání Argininu je vhodné pro potlačení oparů dodávat i L-Lysin.

- L-Arginin zvyšuje prokrvení svalů a mozku
- Arginin zlepšuje erekci a tvorbu spermií, vhodná kombinace L-Argininu + L-Carnitinu
- L-Arginin urychluje hojení a mimo jiné i obnovu chrupavčité tkáně
- Arginin zvyšuje tvorbu bílých krvinek
- L-Arginin dokáže podpořit intensivní výkony závislé na množství kyslíku a sacharidů
- Arginin + Ornitin řídí vylučování GH - růstového hormonu a inzulínu
- L-Arginin přenáší oxidy dusíku NO

Dávkování L-Argininu:

Dospělý jedinec:

Dlouhodobé: Dávka 1 – 2g přibližně 1h před výkonem. Zhruba rovná čajová lžička = 2g.
Nárazové: U sportovců dávka 1 – 3g, nárazově až 5g L-Argininu před výkonem.
Terapeutické: Při růstových poruchách, nebo po úrazech až 15 – 30g Argininu denně. Takto ovšem L-Arginin užívejte jedině pod dozorem specialisty!

Upozornění:

L-Arginin je nevhodný pro děti do 3 let a osoby náchylné na opary. Rovněž je nevhodný pro osoby s poruchou jater, nebo osoby se schizofrenií. Předávkování L-Argininem vede k nevolnostem, průjmům, zvýšené četnosti oparů u náchylných osob.


Přílohy:
Arginin.JPG
Arginin.JPG [ 49.52 KiB | Zobrazeno 131501 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Citrulin
PříspěvekNapsal: sob lis 16, 2013 11:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28326
Bydliště: Poděbrady
[b:3b72y4u5]Citrulin (L-Citrulin - Citrulline base)[/b:3b72y4u5]

[b:3b72y4u5] \":arrow:\" Zde nyní najdete pouze potřebné informace o vlastnostech a výhodách produktů. Produkty stránek pro-zdravi-az \":wink:\" pohodlně nakoupíte v nově spuštěném e-shopu s větším komfortem než byl zde.[/b:3b72y4u5]

[b:3b72y4u5]L-Citrulin je neesenciální aminokyselina, která se v těle přeměňuje na arginin a později na oxid dusnatý - NO. K tomuto dochází po přijetí Citrulinu potravou, jeho uvolnění do krevního oběhu, ze kterého je vychytáván ledvinami a následně může být přeměněn až na oxid dusnatý. Oxid dusnatý - NO udržuje zdravý kardiovaskulární systém, způsobuje relaxaci hladkého svalstva cév, zlepšuje místní prokrvení, zvyšuje prokrvení mozku, vylučovacího systému a svalů, vyvolává pokles krevního tlaku a podílí se na zlepšení erekce. Oxid dusnatý - NO působí cytostaticky a cytotoxicky při infekcích a zlepšuje fyzickou a psychickou kondici.[/b:3b72y4u5]

Vhodná je zvláště kombinace L-Citrullinu s L-Argininem, čímž se dociluje zásadní zvýšení produkce NO v organizmu. Podrobné vysvětlení výše uvedeného procesu najdete v knize doktora Louise Ignarra Program ANO NO. Dr. Ignarro zjistil, že buňky vnitřního povrchu cév si vytvářejí ochranný štít ze silně antioxidačního plynu – oxidu dusnatého (NO). Tím se organizmus brání poškozování cév volnými radikály a zároveň je vnitřní povrch cév odolný proti tvorbě cholesterolových usazenin. [b:3b72y4u5]Oxid dusnatý vyráběný přímo v buňkách cév má navíc i schopnost uvolňovat svalstvo cév a tím dochází k regulaci tlaku krve, což je možné ještě zlepšit dodáním hořčíku. Výsledkem je velice rychlé odeznění vysokého tlaku a při dostatečné tvorbě NO nehrozí infarkt, mrtvice, ateroskleróza a další srdečně-cévní choroby.[/b:3b72y4u5]

Velikým problémem pro tvrdě trénující sportovce - vícefázové tréninky a nemocné je amoniak. Zásadním faktorem růstu amoniaku je nevyvážený, nebo nadbytečný příjem bílkovin. Amoniak je pro tělo toxický a při překročení určité míry ho ledviny a

Přílohy:
Citrulin.JPG
Citrulin.JPG [ 53.52 KiB | Zobrazeno 131501 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Glutamin
PříspěvekNapsal: sob lis 16, 2013 11:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28326
Bydliště: Poděbrady
Glutamin (L-Glutamin)

\":arrow:\" Zde nyní najdete pouze potřebné informace o vlastnostech a výhodách produktů. Produkty stránek pro-zdravi-az \":wink:\" pohodlně nakoupíte v nově spuštěném e-shopu s větším komfortem než byl zde.

L-Glutamin společně s BCAA je nejdůležitější a nejzastoupenější aminokyselinou svalových buněk a je dost velký problém dostat ho efektivně z potravy do svalů. Přestože s L-Glutaminem base přišli kulturisté, příznivci fitness a kondičního posilování, mnohem více se uchytil v lehkoatletických, vytrvalostních a silově vytrvalostních sportech.

L-Glutamin i BCAA se totiž intenzivní svalovou námahou degradují, čímž vzniká akutní potřeba jejich doplnění. Intenzivní a dlouhotrvající námahou krevní L-Glutamin klesá a obnova Glutaminu ze stravy navíc trvá i několik dní. Taktéž je tento proces přímo závislý na kvalitě a množství stravy. Delší nedostatek L-Glutaminu vede k výraznému snížení výkonnosti a nadměrnému rozpadu svalů, což je hlavním důvodem k použití L-Glutaminu v rýsovacích dietách. L-Glutamin se urychleně vstřebává, zabraňuje nadměrným ztrátám svaloviny, snižuje riziko infekcí, zánětů a výskytu bakterií v krvi. L-Glutamin přirozeně povzbuzuje imunitu, růst svalů, nebo regeneraci a zkvalitňování svalových vláken.

Dále při užití L-Glutaminu tělo vylučuje růstový, anabolický hormon. Růstový hormon podporuje omlazování tkáně a spolu s esenciálními aminokyselinami BCAA přispívá k rychlé regeneraci. Nepůsobí ale váhové přírůstky, jestliže v krátkém čase nepřijmeme proteiny s úplným aminokyselinovým spektrem. Množství růstového hormonu a testosteronu závisí na hladině volného L-Glutaminu v krvi.

Mimo uvedené vlastnosti je možné L-Glutamin využít při potřebě zavodnění organizmu-hydrataci tkání a stabilizaci krevních cukrů. Velice zajímavé výsledky podává jeho užívání u problémů s propustností střevní stěny narušené kandidou, nebo jinou infekcí. Tento stav - syndrom děravého střeva - řeší L-Glutamin poměrně dobře a bez vedlejších účinků.

- L-Glutamin pomáhá s hydratací tkání
- L-Glutamin stabilizuje krevní cukry
- L-Glutamin efektivně působí u syndromu děravého střeva
- L-Glutamin zabraňuje přetrénování
- L-Glutamin regeneruje svaly
- L-Glutamin pomáhá vylučovat růstový hormon
- L-Glutamin zvyšuje imunitu
- L-Glutamin lze použít v cílených dietách

Dávkování:
Glutamin se běžně užívá 2x denně v dávce cca 3g = rovná čajová lžička, rozpuštěný ve vodě. Ideální je použití cca 1hodinu po tréninku a s odstupem od večeře před spánkem. Jediný doporučený sacharid ke Glutaminu je Palatinosa.

Cílené použití:
V případě potřeby maximálního vyloučení růstového hormonu je velice vhodné užívat BCAA a L-Glutamin společně.

Tip:
Pokud se vám stává, že po, nebo při redukční dietě onemocníte virózou, vyzkoušejte tomu příště předcházet L-Glutaminem.


Přílohy:
Glutamin.JPG
Glutamin.JPG [ 48.8 KiB | Zobrazeno 131501 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Carnitin
PříspěvekNapsal: sob lis 16, 2013 11:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28326
Bydliště: Poděbrady
Carnitin (L-Carnitin base)

\":arrow:\" Zde nyní najdete pouze potřebné informace o vlastnostech a výhodách produktů. Produkty stránek pro-zdravi-az \":wink:\" pohodlně nakoupíte v nově spuštěném e-shopu s větším komfortem než byl zde.

L-Carnitin base je jednoznačně celosvětově nejprodávanější přípravek určený k odbourávání tělesného tuku, podkožního tuku a k hubnutí vůbec. Carnitinem se v poslední době začalo obohacovat také množství potravin, ovšem účinek Carnitinu začíná až okolo jednorázové dávky 1000mg = 1g. Proto některé používané koncentrace Carnitinu v potravinách v dávce 40mg/100g jsou pouze marketingovým tahem a využívají Carnitin jako reklamní trik. Důležité je vědět, že známe dva Carnitiny, L-Carnitin a D-Carnitin, přičemž D-Carnitin je neúčinnou formou.

Účinná forma L- Carnitin se užívá v náročných fyzických přípravách a redukčních dietách, kde je žádoucí zvýšený obrat tuků. Stejně jako Kofein zvyšuje Carnitin koeficient obratu tuků. Carnitin tak umožňuje snížit kalorický příjem před sportem beze ztráty síly. Carnitin oddaluje pocit únavy a uvolňuje stresové napětí. Nabízený Carnitin má nejvyšší kvalitu, jde nejčistší Carnitin base. Tato forma Carnitinu se vyznačuje okamžitou rozpustností a neutrální chutí.

- Carnitin zpřístupňuje více energie pro buňky
- Carnitin prodlužuje sportovní výkon
- Carnitin podporuje získávání energie jen z tuků

Upozornění:

L-Carnitin je silně navlhavý a je tedy třeba jej pečlivě chránit před vlhkem! Nejlépe si z původního balení odsypte část do menší velice dobře uzavíratelné nádoby ze které si pak berete svou denní dávku, aby zbytek zůstal v původním obalu a bez přístupu vlhkosti ze vzduchu. Náznak rybího odéru je pro Carnitin base typický a lze jej zakrýt vonnými aromaty / ochucovadly.

Denní dávka:

Jednorázově se užívá 1g Carnitinu , cca 1 menší čajová lžička .


Přílohy:
Carnitin.JPG
Carnitin.JPG [ 49.2 KiB | Zobrazeno 131501 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Glycin
PříspěvekNapsal: ned lis 30, 2014 1:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28326
Bydliště: Poděbrady
[b:2uv4tqhx]Glycin[/b:2uv4tqhx]

[b:2uv4tqhx] \":arrow:\" Zde nyní najdete pouze potřebné informace o vlastnostech a výhodách produktů. Produkty stránek pro-zdravi-az \":wink:\" pohodlně nakoupíte v nově spuštěném e-shopu s větším komfortem než byl zde.[/b:2uv4tqhx]

[b:2uv4tqhx]Glycin – zázračná aminokyselina.[/b:2uv4tqhx] Logicky vzato, zázraky vlastně neexistují. Nicméně co se týče glycinu, jedná se o prostředek, který v případě mnoha zdravotních problémů může cosi jako zázrak skutečně představovat. Vzhledem k šíři jeho účinků je až neuvěřitelné, jaké změny dokáže tato jednoduchá látka v lidském těle způsobit…
[b:2uv4tqhx]Na rozdíl od kolagenu, který obsahuje zhruba 22% glycinu má totiž glycin docela příjemnou nasládlou chuť, užívá se v relativně malých dávkách a lze ho rozpustit ve vodě, sníst samostatně a zapít vodou nebo přidat do už hotového jídla s minimálním dopadem na výslednou chuť.[/b:2uv4tqhx] V porovnání s kližkovitou chutí kolagenu se tedy z tohoto hlediska jedná o špičkový produkt, u kterého navíc zůstává většina podstatných účinků zachována.
[b:2uv4tqhx]Lidské tělo však často nedokáže samo vyprodukovat dostatek glycinu, jak naše zdraví vyžaduje. Může být proto velmi důležité ho doplňovat ze stravy či formou potravinových doplňků.[/b:2uv4tqhx] Vědecké výzkumy totiž ukazují, že náš organismu dokáže sám syntetizovat denně 3 g glycinu, a dalších 1,5 až 3 g získá ze stravy. Naše denní potřeba glycinu však se pohybuje okolo 10 až 13 g.
Spektrum blahodárných účinků glycinu je neobyčejně široké. I díky tomu ještě není prozkoumané v celém spektru. Zmiňme alespoň něco…
[b:2uv4tqhx]Glycin reguluje syntézu žluči, která napomáhá organismu trávit tuky. Tak jako většina ostatních aminokyselin, slouží glycin k tvorbě svalových tkání a energie. Je rovněž klíčová pro udrženízdravého centrálního nervového systému a trávicího systému.[/b:2uv4tqhx]
Glycin mimořádně účinně blokuje negativní účinky nadměrného příjmu kaseinu, který je obsažený v mléku a mléčných produktech a taky methioninu, který se nachází ve veškerém libovém mase. Vzhledem k tomu, že výše uvedené potraviny tvoří značnou část našeho jídelníčku, je právě oponentní glycin mimořádně důležitým a neuvěřitelně efektivním opatřením proti mnoha zdravotním potížím, které přebytky obou zmíněných látek vyvolávají.
Glycin neobyčejně efektivně zklidňuje organismus a výrazně zlepšuje převod hormonu štítné žlázy T4 na T3. Z jeho základních schopností je však potřeba vyzdvihnout zejména jeho mimořádné protizánětlivé účinky, které se týkají většiny nemocí s koncovkou –itida (=zánět). Ty navíc v mnoha případech patří ke spouštěčům prekarcenózy – tedy primárních stadií onkologických potíží.
[b:2uv4tqhx]Pozor!
Je ovšem potřeba upozornit i na jeden problém při užívání glycinu v případě rakovin. Ačkoli lze tvrdit, že naprostou většinu rakovin glycin poměrně úspěšně blokuje, bohužel u rychle rostoucích nádorů může paradoxně zafungovat obráceně a růst nádorů podpořit. Zde je tedy na místě určitá opatrnost a bedlivé sledování stavu. [/b:2uv4tqhx]
Coby inhibiční neurotransmiter podporuje glycin přirozený spánek. Používá se také při zotavení z mrtvice a na zlepšení učení a paměti. Vykazuje rovněž uklidňující a antistresové účinky. Velkorysým dodáváním glycinu lze přinejmenším mírnit i tak závažné problémy, jako je fibróza, škody způsobené volnými radikály, různé záněty, mitochondriální poškození, diabetes atd. Chráníme tak organismus zároveň i před dalšími zdravotními problémy, jež vznikají v důsledku chorob výše uvedených.
Některé výzkumy zatím stačily proběhnout v dostatečné šíři pouze na zvířatech. U krys tak bylo například dokázáno, že u nich glycin zpomaluje růst nádorů a výrazně snižuje negativní účinky sacharózy a ethanolu na organismus. Chrání i před ischemií neboli nedostatkem kyslíku v tkáních a

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz