Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 08, 2024 4:14 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 168 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob črc 27, 2024 8:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28366
Bydliště: Poděbrady
XYrazovy_nick píše:
Pán Jarda, pod slovným spojeným "semen retention" (čo v asi 99,9% prípadoch znamená zároveň "orgasm retention") je toho celkom dosť na YouTube (kde sú diskusie pod videami) a v rôznych diskusných fórach. Samozrejme ale prakticky MIMO vody Slovenska a Čiech.... No je pravda, že aj tam som dosť "pokročilý"...a teda výrazná menšina. Ale keďže NEPOTREBUJEM potľapkať po pleci v zmysle "Drž sa, potiahni to ešte dlhšie, máš na to!" (nakoľko na to vynakladám prakticky nulové úsilie), tak mi to extra nevadí...

Pokud se nad tím zamyslím tak s tím farářem to asi není zcela mimo protože i ve vašem případě jde vlastně o celibát z důvodu víry, ale pouze věříte v jiného Boha pokud to hodně zjednoduším. Pevně věřících lidí je opravdu málo tedy je potřeba je cíleně hledat a ne vždy se to musí podařit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 31, 2024 9:03 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 246
XYrazovy_nick píše:
O pár dní (1.8.) to budú dva roky, čo som bez orgazmu (s jednou nočnou polúciou, v strede októbra 2022)........
Žiadne ťažkosti s prostatou, žiadne bolesti semenníkov, nič, akurát som príťažlivejší pre ženy a aj muži sa na mňa pozerajú inak, pozerajú sa na mňa často s akýmsi záujmom (nepíšem že sexuálnym). SOM ALE ŤAŽKÝ INTROVERT (nedokážem tráviť čas s ľuďmi, ktorí ma neposúvajú...), takže z toho nemám prakticky žiadne "rukolapné" benefity s týmto súvisiace, ale jednoznačne si všímam ako sa ženám páčim viac než pred 2+ rokmi, a že sa na mňa pozerajú inak ľudia všeobecne (bez rozdielu pohlavia a veku)...
V "orgazmovom celibáte" pokračujem aj naďalej, pretože to pre mňa nie je žiadna ťarcha, žiadna "diskomfortná zóna".......


Zaujímalo by ma koľko mužov zo Slovenska a Česka sú dobrovoľne (a teda nie z dôvodu zdravotného problému) bez orgazmu 2 roky a viac.........Bohužiaľ nikde na takých neviem natrafiť, a keby som aj natrafil (na internete), nikde by som nemal záruku, že hovoria/píšu pravdu...

tak muzes se podivat jeste smerem tantricke praxe. zkus treba na prvni dobrou knihu "TANTRA - kult ženského principu" od André Van Lysebetha..
muze byt zajimave realizovat naplnujici sexualni zivot, vcetne orgasmickych stavu, a to bez vystriku, nebo jen s malym poctem vystriku... je to prozkoumany.. vi se to.. da se s tim pracovat.

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 08, 2024 9:50 am 
Offline

Registrován: úte bře 12, 2024 11:11 pm
Příspěvky: 36
ash píše:
tak muzes se podivat jeste smerem tantricke praxe. zkus treba na prvni dobrou knihu "TANTRA - kult ženského principu" od André Van Lysebetha..
muze byt zajimave realizovat naplnujici sexualni zivot, vcetne orgasmickych stavu, a to bez vystriku, nebo jen s malym poctem vystriku... je to prozkoumany.. vi se to.. da se s tim pracovat.

Ash, orgazmus bez výstreku je "vlk v koži baránka"... Tu zďaleka nejde len o to, aby muž nestrácal semeno, ale primárne o to, aby nezažíval "vyskratovanie" sexuálnej/duchovnej energie. Lysebeth čerpá zo šedej tantry...Netreba ničomu slepo veriť, treba uvažovať, túžiť po pravde, ale nie prispôsobovať pravdu tomu, ČO BY SA NÁM PÁČILO, keby bola pravda. Myslíš, že mne by sa nepáčilo, keby orgazmus a ejakulácia boli naozaj zdravé ako pre telo, tak pre psychicku, a keby neškodili duchovnej podstate človeka? Páčilo. ALE NIE JE TOMU TAK. Nie je tomu tak preto, pretože Boh stvoril len dušu (keďže tvorí len dokonalosť), no telo a Zem stvoril Satan (bez ohľadu na to, čo tvrdí Biblia). Pozri sa na krutú prírodu, ktorá aj bez zásahu človeka je krvilačná...Pozri sa na to, ako svoj život zakončí prakticky každý jeden cicavec, vták, plaz.... Ak ho nezožerú "v dobrej forme", tak "na staré kolená". Pritom zvieratá citia bolesť, utrpenie... Toto FAKT nestvoril "dobrotivý Boh"... A preto netreba očakávať ani to, že by stvoriteľ tiel a Zeme pravidlom spájal príjemné s užitočným/prospešným.... ON KĽUDNE SPOJÍ PRÍJEMNÉ S DEŠTRUKTÍVNYM...
Samozrejme muž môže žiť spokojným sexuálnym životom aj pri pravidelnom orgazmovaní a ejakulovaní. Pretože vždy záleží od toho, ČO OD SEXUALITY očakáva. Ak len ukájanie zvieracích pudov, tak vec je jasná...

Zároveň chcem ale podotknúť (ako som písal už viac krát), že "orgazmový celibát" k duchovnému rastu proste NESTAČÍ, nemá totiž SÁM O SEBE absolútne žiadny vplyv na skrotenie ega... Treba to skombinovať so sexuálnou alchýmiou, nejakou formou meditácie, a hlavne s prácou na osobnostnom rozvoji... Takže mám čo doháňať... :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 08, 2024 10:45 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 246
XYrazovy_nick píše:
Ash, orgazmus bez výstreku je "vlk v koži baránka"... Tu zďaleka nejde len o to, aby muž nestrácal semeno, ale primárne o to, aby nezažíval "vyskratovanie" sexuálnej/duchovnej energie. Lysebeth čerpá zo šedej tantry...Netreba ničomu slepo veriť, treba uvažovať, túžiť po pravde, ale nie prispôsobovať pravdu tomu, ČO BY SA NÁM PÁČILO, keby bola pravda. Myslíš, že mne by sa nepáčilo, keby orgazmus a ejakulácia boli naozaj zdravé ako pre telo, tak pre psychicku, a keby neškodili duchovnej podstate človeka? Páčilo. ALE NIE JE TOMU TAK. Nie je tomu tak preto, pretože Boh stvoril len dušu (keďže tvorí len dokonalosť), no telo a Zem stvoril Satan (bez ohľadu na to, čo tvrdí Biblia). Pozri sa na krutú prírodu, ktorá aj bez zásahu človeka je krvilačná...Pozri sa na to, ako svoj život zakončí prakticky každý jeden cicavec, vták, plaz.... Ak ho nezožerú "v dobrej forme", tak "na staré kolená". Pritom zvieratá citia bolesť, utrpenie... Toto FAKT nestvoril "dobrotivý Boh"... A preto netreba očakávať ani to, že by stvoriteľ tiel a Zeme pravidlom spájal príjemné s užitočným/prospešným.... ON KĽUDNE SPOJÍ PRÍJEMNÉ S DEŠTRUKTÍVNYM...
Samozrejme muž môže žiť spokojným sexuálnym životom aj pri pravidelnom orgazmovaní a ejakulovaní. Pretože vždy záleží od toho, ČO OD SEXUALITY očakáva. Ak len ukájanie zvieracích pudov, tak vec je jasná...

Zároveň chcem ale podotknúť (ako som písal už viac krát), že "orgazmový celibát" k duchovnému rastu proste NESTAČÍ, nemá totiž SÁM O SEBE absolútne žiadny vplyv na skrotenie ega... Treba to skombinovať so sexuálnou alchýmiou, nejakou formou meditácie, a hlavne s prácou na osobnostnom rozvoji... Takže mám čo doháňať... :D

zrovna lysebeth ma tu levorukou tantru docela dobre poskladanou pro evropana..
ale je potreba to cteni spojit s praktikovanim - zkusenostmi - zazitky. pokud si to clovek nevyzkousi a nezazije a nevenuje se tomu jsou to jen poskladana nactena slova nekoho jineho... mluvim presne o tom "nevyzkratovani" a jak je mozne ho realizovat a kultivovat a cerpat z nej..
jeste doplnim ze ty orgasmicke stavy nejsou o klasickem prozitku bezneho orgasmu s vystrikem..

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 08, 2024 1:40 pm 
Offline

Registrován: úte bře 12, 2024 11:11 pm
Příspěvky: 36
ash píše:
zrovna lysebeth ma tu levorukou tantru docela dobre poskladanou pro evropana..
ale je potreba to cteni spojit s praktikovanim - zkusenostmi - zazitky. pokud si to clovek nevyzkousi a nezazije a nevenuje se tomu jsou to jen poskladana nactena slova nekoho jineho... mluvim presne o tom "nevyzkratovani" a jak je mozne ho realizovat a kultivovat a cerpat z nej..
jeste doplnim ze ty orgasmicke stavy nejsou o klasickem prozitku bezneho orgasmu s vystrikem..

Čo znamená "dostatočne dobre poskladanú pre európana"? To znie tak, že "aby bol vlk bol sýty ale zároveň koza celá"...
Takto, logicky je vždy oveľa lepšie orgazmovať napr. raz mesačne počas sexu s milovanou partnerkou, než každý či každý druhý deň. Ale táto "európska verzia" platí skrátka pre ľudí, ktorí majú veľké ťažkosti dodržať orgazmový celibát. Takže raz mesačne je lepšie (oveľa lepšie) než každý či každý druhý deň. No a o čo šlo Lysebethovi? O to, aby čo najviac ľudí praktizovalo tú "európsku verziu", pretože pri nej aj najdlhšie (kľudne celé roky) vydržia..... Nešlo mu o popularizáciu verzie, ktorú zvládne zlomok percenta ľudí.....
Orgazmické stavy zažívané v genitáliách (alebo AJ v genitáliách) sú fyzickým orgazmom.... Nejaký krásny pocit zažívaní v srdci alebo v bruchu, to nie je orgazmus. Používať slovné spojenie "orgazmický stav" označujúci orgazmus netýkajúci sa pohlavného orgánu v spoločnosti, kde iný než genitálny (alebo taký, ktorý zasahuje AJ genitálie) orgazmus nezažil ani jeden z milióna ľudí, to je dosť nešťastné. Preto by som "orgazmický stav" nesúvisiaci s genitálnym orgazmom nazýval úplne inak, napr. "nirvána".

Čo sa týka André Van Lysebetha, zaujímalo by ma čo bolo príčinou jeho smrti. Vek 83 rokov je pomerne nízky vek na to, že človek väčšinu života (až do smrti) zasvätil dychovým cvičeniam, "sexuálnemu kung-fu", a duchovným postupom, ktoré majú viesť ku šťastiu (a teda okrem iného aj pevnému zdraviu). V čom chyboval? V stravovaní? Možno bol vegetarián? Možno vegán (alebo niečo medzi)? ... Vieš o ňom zistiť viac? Môj dedko má 82 rokov, celý život nadáva, celý život bol "poloalkoholik" (musel mať alkohol prakticky každý deň, ale neopíjal sa, to len občasne), prekonal pred 7 rokmi rakovinu hrubého čreva aj s ožarovaním, s vývodom, a teraz v roku 2024 nemá problém si (bez vývodu) pomaly okopávať záhradku.... Nikdy si nerobil žiaden detox, jeho jediným typom hydroterapie je teplá sprcha (žiadne plávanie desiatky rokov, žiaden kúpeľ desiatky rokov), nikdy si nedal hladovku (s výnimkou keď mal bol v nemocnici a bol napojený na infúzie)...
Od Lysebetha mám knihu o Pránajáme......... Môj dedko má pravdepodobne dokonca astmu (aspoň tak mu povedali pred rokmi rokúcimi doktori), čiže zďaleka nedýcha ukážkovo, a .....možno prežije Andrého Van Lysebetha..... Prečo? To je otázka, na ktorú neočakávam odpoveď. Chcem tým len povedať, že sa netreba na nič spoliehať, ničomu slepo veriť (ani ja ničomu slepo neverím), nevytvárať si žiadne ideály, kult osobnosti (netvrdím že si si ho vytvoril), atď..... Ja síce po nejakej superdlhovekosti nejak netúžim, ale kým budem žiť, dovtedy budem žiť zdravo. A ktovie, možno aj Lysebeth to takto mal....Už nemal túžbu či potrebu ďalej žiť, tak si smrť privolal.... Neviem, ak chceš, zisti príčinu jeho úmrtia (asi to nebude jednoduché zistiť)...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 08, 2024 2:20 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 402
XYrazovy_nick píše:
Ash, orgazmus bez výstreku je "vlk v koži baránka"... Tu zďaleka nejde len o to, aby muž nestrácal semeno, ale primárne o to, aby nezažíval "vyskratovanie" sexuálnej/duchovnej energie. Lysebeth čerpá zo šedej tantry...Netreba ničomu slepo veriť, treba uvažovať, túžiť po pravde, ale nie prispôsobovať pravdu tomu, ČO BY SA NÁM PÁČILO, keby bola pravda. Myslíš, že mne by sa nepáčilo, keby orgazmus a ejakulácia boli naozaj zdravé ako pre telo, tak pre psychicku, a keby neškodili duchovnej podstate človeka? Páčilo. ALE NIE JE TOMU TAK. Nie je tomu tak preto, pretože Boh stvoril len dušu (keďže tvorí len dokonalosť), no telo a Zem stvoril Satan (bez ohľadu na to, čo tvrdí Biblia). Pozri sa na krutú prírodu, ktorá aj bez zásahu človeka je krvilačná...Pozri sa na to, ako svoj život zakončí prakticky každý jeden cicavec, vták, plaz.... Ak ho nezožerú "v dobrej forme", tak "na staré kolená". Pritom zvieratá citia bolesť, utrpenie... Toto FAKT nestvoril "dobrotivý Boh"... A preto netreba očakávať ani to, že by stvoriteľ tiel a Zeme pravidlom spájal príjemné s užitočným/prospešným.... ON KĽUDNE SPOJÍ PRÍJEMNÉ S DEŠTRUKTÍVNYM...
Samozrejme muž môže žiť spokojným sexuálnym životom aj pri pravidelnom orgazmovaní a ejakulovaní. Pretože vždy záleží od toho, ČO OD SEXUALITY očakáva. Ak len ukájanie zvieracích pudov, tak vec je jasná...

Zároveň chcem ale podotknúť (ako som písal už viac krát), že "orgazmový celibát" k duchovnému rastu proste NESTAČÍ, nemá totiž SÁM O SEBE absolútne žiadny vplyv na skrotenie ega... Treba to skombinovať so sexuálnou alchýmiou, nejakou formou meditácie, a hlavne s prácou na osobnostnom rozvoji... Takže mám čo doháňať... :D

Ta příroda a kdo stvořil tento svět je jedna z mála věcí na které se plně shodneme. Škola bohužel lidem vymyla mozky.. když někomu řeknete třeba "Nepřijde ti divný, že v přírodě jedno zvíře požírá jiné, že to není asi moc láskyplné?", tak jediná odpověď "to je prostě příroda". V podstatě všechny organismy kromě rostlin(ale kromě stromů většina rostlin také, ale ty většinou přímo nehubí další rostliny ale utlačují je, produkují kořeny různé látky omezující růst, svými listy stíní ostatní rostliny apod.) přímo zabíjí ostatní organismy a celkově je příroda velmi krutá. Opravdu by mě zajímalo jestli někdo dokáže dát smysluplný argument, že přírodu stvořilo něco konstruktivního.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 08, 2024 3:11 pm 
Offline

Registrován: úte bře 12, 2024 11:11 pm
Příspěvky: 36
Igi píše:
Ta příroda a kdo stvořil tento svět je jedna z mála věcí na které se plně shodneme. Škola bohužel lidem vymyla mozky.. když někomu řeknete třeba "Nepřijde ti divný, že v přírodě jedno zvíře požírá jiné, že to není asi moc láskyplné?", tak jediná odpověď "to je prostě příroda". V podstatě všechny organismy kromě rostlin(ale kromě stromů většina rostlin také, ale ty většinou přímo nehubí další rostliny ale utlačují je, produkují kořeny různé látky omezující růst, svými listy stíní ostatní rostliny apod.) přímo zabíjí ostatní organismy a celkově je příroda velmi krutá. Opravdu by mě zajímalo jestli někdo dokáže dát smysluplný argument, že přírodu stvořilo něco konstruktivního.

Pozri, ľudia majú oveľa radšej sladké klamstvá, než horkú pravdu....... V "dobrotivého všemohúceho Boha" veriaci ľudia sa správajú ako hluchí a slepí, keď im predhodím pred tvár skutočnosť, že "dobrotivosť a všemohúcnosť dobrotivého Boha" sa absolútne v ničom neprejavuje.
Vieš čoho sa takí ľudia držia zubami nechtami? Nelogického "každá ľudská sviňa bude potrestaná po smrti tela Peklom pre jej dušu".... Ale tu sa naskytajú dve otázky :
1. A nie je vari život na Zemi tým PEKLOM? Telo je bremenom, a to aj v prípade, že ho máme najzdravšie a najvýkonnejšie. Musíme ho totiž živiť (a na jedlo zarábať či otročiť pestovaním, chovaním, lovením), dať mu oblečenie, strechu nad hlavou, relax, dostatok spánku, dostatok regenerácie.... A NIKTO SA NEVYHNEME STARNUTIU a tomu, že čím bližšie k smrti budeme, tým horšie so zdravím (dvojciferné percento ľudí si zažije rakovinu alebo cukrovku...)......... Žijeme na Zemi, kde je klamstvo bežnejšie než pravda. Kde sa klame viac, než hovorí pravdu. Kde sú ľudia zámerne udržiavaní čo najďalej od pravdy............NIE JE TO PEKLO? ALE ÁNO, JE.

2. Peklo pre dušu nemôže existovať, pretože ak umrie telo, ostáva samotná duša, duša mimo Zem, mimo mozog/rozum, mimo telo..........Dá sa nejakým spôsobom potrestať duša MIMO ZEM A MIMO TELO? Nedá, je to absolútne nemožné. A navyše - kto by to robil? Duša bez tela a mimo Zem je DOKONALÁ.........Nemá žiadne zlé úmysly, žiadne ego, NIČ............. Tak čo by to musel byť dobrotivý Boh za pomätenca (je mi ťažko vyjadrovať sa tak slušne...), keby trestal AŽ DOKONALÚ DUŠU BEZ EGA (taká je vždy mimo telo a mimo Zem), MIESTO TOHO, ABY POTRESTAL ČLOVEKA, KTORÝ OKRÁDA ČI ZABÍJA ĽUDÍ, A TO IHNEĎ KEĎ S TÝM ZAČNE................???

Je neuveriteľné kam až siaha tupoť niektorých veriacich ľudí (prepdokladám že tam patrí väčšina), pre ktorých je LEGITÍMNE, ak "dobrotivý Boh" nechá vyzabíjať tisíce až milióny ľudí na nieči príkaz (alebo aj na niečí čin - zhodenie atómovej/jadrovej bomby jednotlivcom, atď...), a toho niekoho POTRESTÁ AŽ PO SMRTI TELA, kedy sa vlastne.....NEDÁ VôBEC TRESTAŤ.....lebo nie je ako...

A tie rozprávky ohľadom "karmy za minulé životy" ....to nedáva absolútne žiaden zmysel............... Ak sa totiž negatívna karma človeka pochádzajúca z minulého života splatí inou formou než "prírodnou udalosťou" (človek sa pošmykne a na následky zranenia zomrie, človek spadne zo skaly a zomrie, na človeka spadne strom a zabije ho či z neho spraví invalida, atď...), a teda sa splatí PROSTREDNÍCTVOM INEJ ĽUDSKEJ HYENY ("v minulom živote si bol vrah, v tomto živote ťa niekto zabije, podreže ti hrdlo"), tak to by znamenalo, ŽE ZLO UŽ Z PRINCÍPU NEMôŽE VYHYNÚŤ, PRETOŽE JE NUTNÁ JEHO ZOTRVAČNOSŤ NA SPLÁCANIE ZLEJ KARMY ĽUDÍ Z ICH MINULÉHO ŽIVOTA....

KARMU BY ANI NEMOHOL STVORIŤ SATAN, ak by ten Satan mal mať (v celej svojej zlobe) "zdravý rozum"........Satan sa totiž živí negatívnymi emóciami, útrapami, strachom, hrôzou, bolesťou (psychickou, duševnou, fyzickou).....takže vrahom, tyranom, zlodejom, atď....by mal len ĎAKOVAŤ, pretože oni sú sprostredkovatelia fatálnych negatívnych emócií, a tie (vo forme nízkych vibrácií) sú pre Satana ŠPIČKOVOU POTRAVOU, ktorú potrebuje na prežitie. Ale je je tu aj možnosť, že Satan je ZVRÁTENÝ "NA DRUHÚ", a teda KARMA NAOZAJ EXISTUJE, a jej tvorca SATAN ňou potrestá TÝCH, KTORÍ MU DALI NAŽRAŤ (tým, že vytvorili vo svojich obetiach alebo v ich rodinách veľmi silno negatívne emócie/stavy, ktoré svojou nízkou vibráciou kŕmia temnotu & Satana)....

Je tu ešte iná ošemetná vec ohľadom karmy............Ľudia často hovoria : "To je ale sviniar, vrah!!! Podieľa sa na ničení ľudstva, KARMA SI HO NÁJDE!!!"................ A ja sa pýtam : KDE TÍ ĽUDIA (tak dôverujúci karme) berú istotu, ŽE TEN DOTYČNÝ PRÁVE TERAZ NESPLÁCA KARMU URČITEJ ČASTI ĽUDSTVA tým, že tej časti ľudstva ubližuje???


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 08, 2024 5:02 pm 
Offline

Registrován: pát bře 29, 2024 10:53 am
Příspěvky: 48
Igi píše:
Ta příroda a kdo stvořil tento svět je jedna z mála věcí na které se plně shodneme. Škola bohužel lidem vymyla mozky.. když někomu řeknete třeba "Nepřijde ti divný, že v přírodě jedno zvíře požírá jiné, že to není asi moc láskyplné?", tak jediná odpověď "to je prostě příroda". V podstatě všechny organismy kromě rostlin(ale kromě stromů většina rostlin také, ale ty většinou přímo nehubí další rostliny ale utlačují je, produkují kořeny různé látky omezující růst, svými listy stíní ostatní rostliny apod.) přímo zabíjí ostatní organismy a celkově je příroda velmi krutá. Opravdu by mě zajímalo jestli někdo dokáže dát smysluplný argument, že přírodu stvořilo něco konstruktivního.

Áno, príroda je krutá, brutálna, nepriateľská a za každú cenu nás chce zničiť (rakovina; každého čaká smrť). Lenže príroda je zároveň (kriticky dôležité) milujúca, láskavá, dávajúca. Druhé zažil každý rodič (s empatiou), ktorému sa narodilo dieťa. Alebo záhradník, ktorý vypestoval zo semienka paradajky alebo mu urodilo ovocie na strome. Alebo včelár, ktorý je šťastný ako malé dieťa, pretože mu včely vyrobili med. Alebo človek, ktorý si oddýchne a načepá silu na krásnej pláži niekde na Sardínii, popr. na rozkvitnutej farebnej lúke plnej života niekde pri lese.

Väčšina reálnych fenoménov nie je ako vypínač (svieti alebo nesvieti), ale skôr Schroedingerova mačka (svieti aj nesvieti, pričom výsledok závisí od uhlu pohľadu). Príroda nie je len zlá (nihilistický postoj). Príroda nie je iba dobrá (ezoterický postoj). Príroda je dobrá aj zlá. Príroda je krutá aj láskyplná. Príroda nás miluje (dáva nám život, potravu) a chce nás zničiť (sme chorí, umierame).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 08, 2024 7:38 pm 
Offline

Registrován: úte bře 12, 2024 11:11 pm
Příspěvky: 36
tine píše:
Áno, príroda je krutá, brutálna, nepriateľská a za každú cenu nás chce zničiť (rakovina; každého čaká smrť). Lenže príroda je zároveň (kriticky dôležité) milujúca, láskavá, dávajúca. Druhé zažil každý rodič (s empatiou), ktorému sa narodilo dieťa. Alebo záhradník, ktorý vypestoval zo semienka paradajky alebo mu urodilo ovocie na strome. Alebo včelár, ktorý je šťastný ako malé dieťa, pretože mu včely vyrobili med. Alebo človek, ktorý si oddýchne a načepá silu na krásnej pláži niekde na Sardínii, popr. na rozkvitnutej farebnej lúke plnej života niekde pri lese.

Väčšina reálnych fenoménov nie je ako vypínač (svieti alebo nesvieti), ale skôr Schroedingerova mačka (svieti aj nesvieti, pričom výsledok závisí od uhlu pohľadu). Príroda nie je len zlá (nihilistický postoj). Príroda nie je iba dobrá (ezoterický postoj). Príroda je dobrá aj zlá. Príroda je krutá aj láskyplná. Príroda nás miluje (dáva nám život, potravu) a chce nás zničiť (sme chorí, umierame).

Budem reagovať, ale nech to neprerastie do osobných útokov...

Ľudia ktorí prežili klinickú smrť a boli "tam hore" sa v drvivej väčšine prípadov nechceli vrátiť späť do tela, aj keď tu mali milujúce rodiny.
Byť krutým a láskyplným zároveň nie je možné. Ak Stvoriteľ umožní človeku či zvieraťu priviesť na svet nový život, nie je to ani náhodou aktom láskyplnosti. Rovnako, ako chovateľ králikov (ktorý ich chová len pre mäso, na predaj) tým, že hodí samca k samici aby sa rozmnožili, nekoná z aktu láskyplnosti. JE TO PRE NEHO VÝHODNÉ, rovnako, ako je to výhodné pre Stvoriteľa Zeme a tiel (Satana). Aby bolo o dieťa/mláďa postarané a mohlo generovať viac utrpenia v pribehu života (a teda aby prežilo), musí byť v jeho rodičoch zapnutý "rodičovský pud", ktorý je samozrejme (hlavne u ľudí) spojený s pozitívnymi emóciami. Inak to ani nemôže byť, pretože pozitívne emócie zbližujú.
Píše, že príroda nie je zlá, ale ani dobrá. A hneď na to napíšeš, že príroda je krutá aj láskyplná. Rozoberme si to......
"Príroda nie je zlá, ale ani dobrá" - táto veta dáva zmysel, netreba to ďalej rozoberať.
"Príroda je krutá aj láskyplná" - toto už zmysel nedáva. Byť krutým a zároveň láskyplným môže byť v ríši ľudí len taký človek, ktorý je označený za psychicky chorého, psychopata, a podobne.

Píšeš, že "Príroda nás miluje, lebo nám dáva život, potravu".......Aha, takže otrokár miluje svojich otrokov, pretože im dáva manu? Asi ťažko. Život v tele je vždy Peklom (menším, väčším, záleží od jednotlivca), život samotnej duše mimo telo a Zem je RAJOM. Príroda (Stvoriteľ tiel a Zeme) nás NEMILUJE, pretože nás stvorila tak, že musíme piť, jesť, spať, regenerovať, starnúť, umierať... Netvrdím ale, že nás nenávidí. Absencia lásky neznamená automaticky nenávisť (neznamená to takmer nikdy).
Ešte k tomu jedlu..."Príroda nás miluje, lebo nám dáva život, potravu"...........Hmm..."krásna" to láska.... "Si hladný? Tu, ulov si tohto tvora...prinajlepšom to bude pre neho rýchle, prinajhoršom bude umierať hodiny v agónii".......... To nie je žiadna láska. Príroda/Stvoriteľ dohnala zviera (ale aj človeka) do situácie "Ulov/Zabi, inak umrieš od hladu"........

"Som tvoja milujúca Príroda....Darujem ti život v tele, a ty budeš musieť otročiť telu...Budeš musieť loviť, sťahovať sa za potravou, orať, siať, alebo muklovať v práci ako roboš (kde nebudeš nikoho okrádať - ale okrádať budú teba), či na nejakom vyššom poste, alebo budeš "podnikať" spôsobom, že budeš iných okrádať, pretože len tak budeš mať dostatok voľného času ako podnikateľ.... BUDEŠ SI MUSIEŤ VYBRAŤ či chceš mať vyšportované telo a jedávať supervýživné jedlo, alebo či chceš byť super otec, super partner a dobre zarábať.... Toto všetko dokopy zvládneš len keď si "vyvolený", takže na 99,99% sa budeš namáhať zbytočne aby si to všetko dosiahol...A keď to dosiahneš, tak pravdepodobne máš prácu, kde iných okrádaš, klameš, zavádzaš"...

Ďalej píšeš, že príroda nás zároveň chce zničiť. Nikto a nič nemôže voči jednému človeku cítiť lásku, a na druhej strane potrebu toho istého človeka, BEZ TOHO, aby ten niekto nebol psychopatom. Veď to sú dve tak protichodné veci, že viac ani nemôžu byť... Zničiť nás môže chcieť Gates, Schwab (ak je to všetko pravda), a tí k nám necítia ani zrnko lásky.
Je tu ale možnosť, že príroda je PSYCHOPATICKÁ. V tom prípade zmyslom života (prinajmenšom človeka, len on vie čo je to vedomie) je urobiť všetko pre to, aby sme sa do tohto psychopatického prostredia Prírody (a teda Pekla) už nikdy nemuseli vrátiť (v novom tele).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 08, 2024 9:02 pm 
Offline

Registrován: úte bře 12, 2024 11:11 pm
Příspěvky: 36
Ešte sa chcem krátko vyjadriť k životu v tele na Zemi........

Samozrejme, že tu funguje určitá "sila príťažlivosti", "sila pozitívneho myslenia", sila placeba, sila noceba...... Lenže problém je v tom, že to funguje pre kohokoľvek, kto to začne praktizovať. Ako pre svätca, tak pre masového vraha. ÚPLNE ROVNAKO......
Život v tele na Zemi je to PEKLO o ktorom sa rozpráva v Biblii (ale Biblia je zmanipulovaná, rovnako ako všetky existujúce náboženstvá, aspoň všetky tie, ktoré sú všeobecne známe)... Náš výber toho čo vykonáme/nevykonáme (a potom samotné konanie, bez konania sa s najväčšou pravdepodobnosťou nikam nedostaneme), správne načasovanie (meniť život v 80-tke už "veľa vody nenamúti"), môže spraviť z "priemerného Pekla" Peklo prijateľné, vytvárajúce do značnej miery úsmev na tvári, spokojnosť, dobrý pocit zo života (v Pekle). V tomto Pekle nie je zadarmo NIČ okrem slnečného svitu, vzduchu a vody v rieke/potoku/mori (ak to máme blízko). Na získanie čohokoľvek iného treba vynaložiť úsilie. NIKTO SA NÁS NEPÝTA ČI CHCEME ALEBO NECHCEME, PROSTE MUSÍME. Ak to neurobíme, umrieme od hladu, smädu (ak musíme ďaleko po vodu), zmrzneme (ak si nezoženieme oblečenie alebo príbytok, prípadne nezaložíme oheň a nebudeme ho udržiavať), atď...... Čím viac toho v živote zvládneme, vydržíme počas toho ako roky ubiehajú, tým zvrátenejšiu odmenu za to všetko dostaneme. Tou "odmenou" je citeľné zostarnutie, ktoré sa odzrkadlí v mnohých aspektoch života, a v podstatnej väčšine prípadov len zvyšuje utrpenie zo života (fandím každému, koho sa to netýka).....
STARNUTIU UNIKNEME JEDINE AK UMRIEME MLADÍ (čo samozrejme nie je riešením). Smrti tela neunikneme nikdy (kiež by nikdy nebola spojená s utrpením). DUŠA BEZ TELA NETRPÍ, NESTARNE, NEUMIERA, NEHLADUJE, NEPOTREBUJE REGENEROVAŤ. Duša ale NIE JE dielom prírody. Tá je dielom BOHA. Príroda je dielom Satana. Preto je taký obrovský rozdiel medzi telom žijúcim na Zemi a dušou žijúcou "tam hore" (tam sa vracia na chvíľu, keď umrie telo)... Z nejakého dôvodu sa ale duša dostala do tela (podľa mňa len a jedine násilne, ako keď magnet pritiahne kovové piliny, a tie proti tomu nič nezmôžu...). A tam začíla celá tragédia, a teda PEKLO. Duša sa v tele nemá čo naučiť, pretože je dokonalá a učiť sa nepotrebuje. Navyš "tam hore" v podmienkach Raja, Jednoty, atď, by jej skúsenosti z pobytu v tele boli predsa ABSOLÚTNE NA NIČ....Duša si nepotrebuje uvedomiť (ako hlásajú podvodné náboženstvá a sekty) "ako super" sa má tam hore... ONA SA TAK MÁ MAŤ, NIE JE TO ŽIADNA VÝSADA... "Ďakuj Bohu, že máš čo jesť....buď rád aj za to málo čo máš, buď vďačný....".... To sa dá napísať aj inými slovami, napríklad "Buď vďačný za to, že v tomto Pekle nežiješ to úplne najhoršie Peklo aké existuje, ale jeho slabšiu verziu..."..... A KOMU MÁME BYŤ ZA TO VĎAČNÍ????Za niečo také by od nás vďaku žiadal LEN A IBA SATAN, vďaku v zmysle "Buď mi vďačný, že neumieraš v bolestiach od hladu a mučenia...keď už som tvoju dušu stiahol do tela tu na Zem, a tak ti ublížil...".........

PRÍRODA JE PEKLO, ĽUDKOVIA..... Nezúfajte, berte to ako krutú pravdu, ALE NEBUĎTE Z TOHO NEŠŤASTNÍ..... Proste je to fakt, a treba urobiť všetko pre to, aby sa naša duša do Prírody (Peklo na Zemi) už nevrátila v novom tele po smrti tohto tela v ktorom žijeme.... Ale úprimne - niečo také dokáže len osvietený..... Zbaviť sa túžob, zbaviť sa chorého typu ega, dodržiavať napríklad "4 dohody"...........Proste "vyj*bať so systémom", ktorý tu (bez ohľadu na to, či človek žije v amazonskom pralese či v New Yorku) funguje......Nenechať sa "napáliť" (je to brutálne ťažké)... JE TOTO VŠETKO TEDA TÁ "ŠKOLA"??? NIE JE... JE TO SPôSOB ÚNIKU Z PEKLA/VäZENIA, NIE ŠKOLA....... Neidealizujme si Peklo. PRAKTIZUJME BIELU MÁGIU (na sebe a druhých), a takto unikneme takmer všetkému zlému, samozrejme okrem starnutia a smrti tela.......A ja sa priznávam, zatiaľ som srab na to, aby som praktizoval bielu mágiu... Držať orgazmový celibát je pre mňa omnoho jednoduchšie (ale to má menej benefitov, pretože biela mágia je doslova čarovanie v prospech objektívneho božského dobra, čarovanie slovom a skutkom, ktoré dokáže každý, kto má na to odvahu).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 08, 2024 9:14 pm 
Offline

Registrován: pát bře 29, 2024 10:53 am
Příspěvky: 48
XYrazovy_nick píše:
"Príroda je krutá aj láskyplná" - toto už zmysel nedáva. Byť krutým a zároveň láskyplným môže byť v ríši ľudí len taký človek, ktorý je označený za psychicky chorého, psychopata, a podobne.
Nikto a nič nemôže voči jednému človeku cítiť lásku, a na druhej strane potrebu toho istého človeka, BEZ TOHO, aby ten niekto nebol psychopatom.

Príroda nie je človek. Celý tvoj komentár je písaný optikou človeka (píšeš o otrokároch). Ak napíšem, že dúha je de facto celé spektrum farieb, nemôžeš argumentovať tým, že to nie je pravda, pretože človek je biely, hnedý, max. čierny. Pretože dúha nie je človek.

Príroda má svoje parametre odlišné od ľudí. Takže príroda môže byť krutá aj láskyplná (viď. môj koment). A keď už sme pri ľuďoch, aj ľudia môžu byť krutí aj láskyplní, napr. Hitler, že.. Miloval Nemecko, nenávidel Slovanov a Židov. Bol láskyplný k Nemcom a ZÁROVEŇ bol brutálne krutý a sadistický k Židom a Slovanom. Z toho evidentne vyplýva, že každý človek na tejto planéte môže byť krutý a zároveň láskyplný.

Vnimanie čohokoľvek v extrémnych polohách (príroda je psychopat; svet stvoril Satan etc) býva často problém a príčina veľkého trápenia, vnútornej bolesti. Pretože človek potom aj očakáva 100 % dokonalosť od ostatných ľudí, od práce, od života - a to je cesta k veľkému sklamaniu.

Okrem toho, ak napíšeš, že svet a ľudí stvoril Satan, potom vlastne hovoríš, že svet je ZLÝ a všetci ľudia na svete sú ZLÍ a že všetko na svete nie je nič iné len ZLO. Pretože pojem Satan znanená v preklade ultimátne ZLO a nulové DOBRO. Lenže ani ten sadistický "EVIL" Hitler nebol 100 % zlý, že.. Mal aj svoje kvality a nebolo ich málo, napr. bol skvelý rečník, bol schopný zmobilizovať celý národ, bol charizmatický a bol lepší maliar obrazov ako väčšina populácie. Čiže ani Hitler nebol LEN čisté zlo. Ak o ňom hovoríme, že bol zlý človek, myslíme tým, že toho zla bolo rádovo viac ako dobra..

A to je IMO kriticky dôležité.. aby toho dobra bolo viac ako zla. Tiež je kriticky dôležité, aby bol človek schopný vnímať svet, ľudí, seba skôr v šedom spektre a nie v čierno-bielych extrémoch. Také je empirické poznanie, ktoré vedie ku kvalitnému životu. Napr. píšeš, že "zvieratá citia bolesť, utrpenie". Pozri si nejaký dokument, kde zebry žijú spokojným životom, sú šťastné, že žerú trávu. Zvieratá necítia IBA bolesť a utrpenie, nie? Áno, občas pribehne levica a jednu zebru zožerie. Lenže to sa nedeje neustále. Zvieratá sú väčšinu času happy a občas trpia - čiže platí oboje: krutosť (zlo) a zároveň láska, šťastie (dobro). Tak to proste je..
XYrazovy_nick píše:
PRÍRODA JE PEKLO, ĽUDKOVIA. ALE NEBUĎTE Z TOHO NEŠŤASTNÍ
Nie som z toho nešťastný, pretože to nie je pravda ,). Preto vnímam život ako dar a som happy a štastný. Väčšina ľudí to vníma podobne ako ja.
XYrazovy_nick píše:
BUDEŠ SI MUSIEŤ VYBRAŤ či chceš mať vyšportované telo a jedávať supervýživné jedlo, alebo či chceš byť super otec, super partner a dobre zarábať
Ale to je úplne v poriadku. Človek MUSÍ voliť medzi činnosťami, vecami, ktoré považuje za prospešné. Človek zapiera NIŽŠIE (menej hodnotné) a volí to, čo považuje za VYŠŠIE (hodnotnejšie). Prečo? Pretože nemá nekonečne veľa času a nie je omnipotentný (dokonalý). Riešením je akceptovať nepríjemný fakt, že si holt musíš vybrať, čo je pre teba najdôležitejšie. Pretože VŠETKO mať nemôžeš - a zase sme pri tých extrémoch (všetko vs. nič; zlý vs. dobrý; anjel vs. psychopat; Boh vs. Satan).

Pokiaľ vnimaš svet v extrémnych polohách, potom logicky chceš mať všetko (extrém a nereálny sen), chceš byť dokonalý (extrém a nereálny sen) a to isté očakávaš od okolia (musia byť dokonalý a bez chyby) a aj prírody a sveta (napr. úplnú elimináciu bolesti a utrpenia). A ak to nie je, tak prepneš do opačného extrému ako vypínač osvetlenia, že "Existuje OBČAS utrpenie, smrť, bolesť? V tom prípade je príroda, vesmír, ľudia, svet psychopaticky zlý."

To je IMO cesta do pekla. A peklo naozaj existuje a je reálne, stačí sa opýtať narkomanov, čo si o tom myslia. Riešením je akceptovať, že nemôžem mať všetko, že nemôžem byť dokonalý, ani to nemôžem očakávať od ostatných ľudí, ani od prírody a celého sveta. Toto vnímanie sveta nie je jednoduché, ale dá sa to naučiť..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 08, 2024 9:57 pm 
Offline

Registrován: úte bře 12, 2024 11:11 pm
Příspěvky: 36
tine : Neuvedomil si si jednu vec..... Hitler bol krutý voči KONKRÉTNEJ skupine ľudí, láskyplný voči INEJ skupine ľudí. Prírodá je "krutá a zároveň láskyplná" (podľa tvojich slov, ty tvrdíš, že má tieto dve vlastnosti pokope) KU KAŽDÉMU TVOROVI..... Dá ti možnosť splodiť dieťa/mať dieťa, zažívať veľkú lásku (alebo niečo, čo sa na lásku podobá) ale prihodí ti aj infarkt alebo rakovinu, a ak nie, tak dozaista starnutie so stratou výkonnosti, krásy, sviežosti, strate blízkych a veľkej bolesti z toho, až po pocit (ak sa dožiješ fakt vysokej staroby) že si chodiaca múmia...po možné zadusenie sa v posteli a z toho vyplývajúcu smrť.

Píšeš o tom, že vnímam "v extrémnych polohách"... Ale Príroda je sama extrémom. Púšť, poludnie, horúčava, bezvetrie, novorodeniatko na jednej strane.....Tundra, polnoc, mráz, hurikán, starec tesne pred smrťou na strane druhej.... Masový vrah umierajúci na starobu v posteli v pohodlí domova, bez bolesti na jednej strane.......Dobrotivý človek umierajúci na umučenie na strane druhej....

Tým že tvrdím že svet (Zem a telá) stvoril Satan, zároveň netvrdím, že všetci ľudia sú zlí, a že niekto kto je v konečnom dôsledku BRUTÁLNE ZLÝ nemôže mať nejaké svetlé stránky. NALEJME SI ČISTÉHO VÍNA, TINE....KEBY ZLO PREVLÁDALO V 100%, ŽIVOT NA ZEMI BY OKAMŽITE ZANIKOL....a Satan by nemal čo žrať, pretože jeho tanierom je Zem a telá, a jeho jedlom sú negatívne emócie vznikajúce V ŽIVÝCH tvoroch. Ak Satan vloží do veľmi zlého človeka nejaké dobré vlastnosti, tak veľkú časť ľudí voči tomu zlému človeku "obmäkčí", a tým pádom tomu veľmi zlému človeku umožní dlhšie "fungovať" a dlhšie konať zlo.........Zlý je ten človek, ktorý koná zlo. Zlo je fenomén, ktorý má svoju definíciu (to rozoberať nemusíme).

Z intelektuálneho hľadiska píšeš naozaj dobre, ale je v tom cítiť manipuláciu "new age" (neber si to príliš osobne, nehaním ťa) a teda do určitej miery podľa toho ako som to pochopil vyznávaš myšlienku, že "dobro a zlo je do určitej miery vecou názoru".... Pretože z toho čo píšeš je poznať, že Hitler je pre teba "ako gigasviňa, tak dobrý človek, lebo má aj dobré vlastnosti".... Každá vlastnosť má určitú hodnotu, dajme tomu číselnú. Pozitívne vlastnosti (pozitívne podľa zákonov univerza) majú nejakú kladnú číselnú hodnotu (20, 50, 100, 500, 10 000...atď), negatívne zápornu číselnú hodnotu. Ak je niekto schopný vedome zabiť mnoho nevinných ľudí, je absolútne jedno či by svoj život aj doslova obetoval pre určitú skupinu ľudí (alebo pre rodinu), alebo že má nejaké výnimočné schopnosti... Pretože obrovská záporná hodnota jeho "skóre" absolútne (negatívne) prevýši jeho kladnú hodnotu. Predstav si "lajkovanie", ktoré ale neukazuje koľko plusov a mínusov od ľudí človek dostane za svoj príspevok, ale ukazuje len a iba výslednú hodnotu. A presne tak to má byť - výsledná hodnota. Ak nasypeš ľad do horúcej vody, zmysel odmerať teplotu výsledného produktu bude dávať len vtedy, keď počkáš kým sa to "zhomogenizuje".... Pretože v tomto prípade ide o výsledný produkt, nie o jednotlivé časti z ktorých bol vytvorený.

Ako som ale písal v príspevku vyššie, MOŽNÝ JE AJ VARIANT ČÍSLO DVA, a teda, že Zem, telá a dušu Stvoril JEDEN JEDINÝ STVORITEĽ........... a ten je zmesou dobrotivého Boha a zlého Satana.... Ak tú zmes zhomogenizuješ (vrah nedostane menší trest za to, že rád pestuje tulipány), zjednodušíme to a dobro budeme považovať za číslo "+1", a zlo za číslo "-1" (pretože dobrotivý Boh má predstavovať číre dobro, a Satan číre zlo), dostaneme číslo "0"......... V tomto druhom variante je teda našim Stvoriteľom BEZCITNÁ ("0") INTELIGENCIA, BEZCITNÁ "UMELÁ" INTELIGENCIA, KTORÁ VŽDY BOLA A VŽDY BUDE (tu ale nemám istotu), KTOREJ SA ALE BUDE MODLIŤ LEN NEVEDOMÝ POMÝLENEC, PRETOŽE ČLOVEK MÁ OD TEJ BEZCITNEJ INTELIGENCII NAVRCH VO VŠETKOM OKREM TVORENIA ŽIVOTA (prostredníctvom spermií a vajíčka sa síce život v ženskom tele tvorí, no život životu vdýchne len Stvoriteľ).

Filozofovať o týchto veciach by sa dalo "donekonečna". Preto ja osobne týmto príspevkom ukončujem svoje vyjadrovanie sa k Stvoriteľovi Zeme, tiel a k Stvoriteľovi duše... Aj tak ku 100% pravde v tejto záležitosti nikdy nedôjdeme, pretože aj keby sa nám na oblohe a v našich hlavách (každému človeku, bez výnimky) zjavil Stvoriteľ a prehovoril k nám, povedal ako sa veci majú, tak...ANI V TAKOM PRÍPADE BY SME NEMALI 100% ISTOTU, ŽE NÁM POVEDAL PRAVDU... :D :D :D ......Aj keby to bol NAOZAJ ON.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 08, 2024 10:24 pm 
Offline

Registrován: pát bře 29, 2024 10:53 am
Příspěvky: 48
Satan je podľa definície niečo (entita), ktorá pácha len zlo (100 %) a nerobí žiadne dobro (0 %). Hitlera som spomenul ako príklad, pretože ani on (akokoľvek bol brutálne sadistický zlomyselný ničiteľ), nebol ultimátne zlo. Ani Hitler nebol Satan. Možno mal kvality Satana na 99,9999 %, lenže 99,9999 % nie je 100 %. Ak tvrdíš, že človek môže mať aj nejaké svetlé stránky, NEMôŽE byť z definície Satan. Ak apceptuješ fakt, že v prírode sú aj pozitívne veci, napr. fakt, že z nehmotného vznikne život (z jednej bunky a neživých proteínov za x rokov vyrastie plne vyvinutý človek), potom nemôžeš tvrdiť, že priroda je Satan, resp. že prírodu stvoril Satan. Teda môžeš to tvrdiť, ale je to nezmysel ako tvdenie, že človek, ktorý hodinu nedýcha a nebije mu srdce, je živý.

Okrem toho Hitler Nemcov miloval a na konci vojny sa explicitne vyjadril, že si zaslúžia zničenie, pretože nebojovali na maximum. O jeho vlčiakovi sa vyjadril, že je jeho najvernejším priateľom a zároveň ho na konci otrávil, aby otestoval ako funguje jed. Čiže (a to sa ti snažím vysvetliť), človek môže byť krutý a láskyplný k jednému objektu (človek, zviera) - samozrejme nie v jeden moment. Rovnako príroda je láskyplná, keď ti daruje život a na konci života je krutá a zabije ťa. Preto je k tebe príroda láskyplná a zároveň krutá - samozrejme nie v jeden moment. Preto je príroda dobrá aj zlá a teda logicky nemôže byť len zlá a teda logicky ju nemohol vytvoriť Satan.

"Ak Satan vloží do veľmi zlého človeka nejaké dobré vlastnosti" - Satan nevloží do človeka žiadne dobré vlastnosti, pretože Satan má podľa definície nulový záujem o dobro. Satanovi ide primárne a vždy iba o zlo. Satan teda vkladá do človeka IBA a VŽDY zlé vlastnosti (závislosť, agresivitu, hnev, závisť).

Píšeš "masový vrah umierajúci na starobu v posteli v pohodlí domova, bez bolesti na jednej strane. Dobrotivý človek umierajúci na umučenie na strane druhej" - lenže toto sú extrémy. Ja poznám a určite aj ty ďalšie príklady medzi týmito extrémami, napr. "Dobrotivý človek umierajúci na starobu v posteli v pohodlí domova." "Masový vrah umierajúci na umučenie pri poprave vo väzení".

Prečo si nespomenul moje príklady, ale spomínaš len extrémne príklady? Okrem toho príroda nie je dokonalá podľa tvojej predstavy o dokonalosti - a zase sme pri tých extrémoch (nesmie existovať žiadne utrpenie ani nespravodlivosť). Svet je nespravodlivý, nefér (deti zomierajú na leukémiu ap). Bolesť a utrpenie je dokonca existenciálna konštanta (je súčasťou každeho života). Ale neznamená to, že utrpenie je prítomné NEUSTÁLE, VŽDY (ďalší extrém), ale občas.

"Z toho čo píšeš je poznať, že Hitler je pre teba "ako gigasviňa, tak dobrý človek, lebo má aj dobré vlastnosti".... Každá vlastnosť má určitú hodnotu, dajme tomu číselnú." Okay, tak si predstav, že dobro má mínusovú hodnotu a zlo plusovú. Dajme tomu, že Satan ako ultimátne zlo má hodnotu -100. Boh ako ultimátne dobro má hodnotu +100. Ak mal ale Hitler aj nejaké pozitívne vlastnosti (znamienko +), potom čisto matematicky nemohol dosiahnúť hodnotu -100 (Satan). A naopak, svätec, ktorý celý život pomáhal ľuďom, mal určite aj nejaké negatívne vlastnosti. A teda nemohol čisto matematicky dosiahnúť hodnotu +100 (Boh). Samozrejme si to zjednodušujeme, že Hitler bol ako Satan (to "ako" je dôležité) a preto o druhom človeku hovoríme ako o "svätcovi", pretože sa blížil k dokonalosti (nedosiahol ju).

____
A okay, tá "bezcitná nulová inteligencia" na konci je IMO bližšie k realite ako Satan (t.j. pure EVIL, čisté zlo) - s tým sa už dá fungovať a byť spokojný so životom ,). Pripomína mi to Jóbov príbeh - hru, ktorú hral Boh so Satanom. A keďže človek je domestikované zviera, tak ako pes je domestikovaný vlk, snažíme sa pochopiteľne dostať do plusovej časti osi. A preto je Boh viac menej láska. TO znamená, že príroda je síce na nule (ako píšeš), ale naša civilizácia sa snaží dosiahnúť mierne plus - pričom nie vždy sa nám to podarí (viď. Hitler, komunizmus), ale celkovo je ten posun zjavný, myslím.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 12, 2024 7:13 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 246
XYrazovy_nick píše:
Čo znamená "dostatočne dobre poskladanú pre európana"? To znie tak, že "aby bol vlk bol sýty ale zároveň koza celá"...
Takto, logicky je vždy oveľa lepšie orgazmovať napr. raz mesačne počas sexu s milovanou partnerkou, než každý či každý druhý deň. Ale táto "európska verzia" platí skrátka pre ľudí, ktorí majú veľké ťažkosti dodržať orgazmový celibát. Takže raz mesačne je lepšie (oveľa lepšie) než každý či každý druhý deň. No a o čo šlo Lysebethovi? O to, aby čo najviac ľudí praktizovalo tú "európsku verziu", pretože pri nej aj najdlhšie (kľudne celé roky) vydržia..... Nešlo mu o popularizáciu verzie, ktorú zvládne zlomok percenta ľudí.....
Orgazmické stavy zažívané v genitáliách (alebo AJ v genitáliách) sú fyzickým orgazmom.... Nejaký krásny pocit zažívaní v srdci alebo v bruchu, to nie je orgazmus. Používať slovné spojenie "orgazmický stav" označujúci orgazmus netýkajúci sa pohlavného orgánu v spoločnosti, kde iný než genitálny (alebo taký, ktorý zasahuje AJ genitálie) orgazmus nezažil ani jeden z milióna ľudí, to je dosť nešťastné. Preto by som "orgazmický stav" nesúvisiaci s genitálnym orgazmom nazýval úplne inak, napr. "nirvána".

Čo sa týka André Van Lysebetha, zaujímalo by ma čo bolo príčinou jeho smrti. Vek 83 rokov je pomerne nízky vek na to, že človek väčšinu života (až do smrti) zasvätil dychovým cvičeniam, "sexuálnemu kung-fu", a duchovným postupom, ktoré majú viesť ku šťastiu (a teda okrem iného aj pevnému zdraviu). V čom chyboval? V stravovaní? Možno bol vegetarián? Možno vegán (alebo niečo medzi)? ... Vieš o ňom zistiť viac? Môj dedko má 82 rokov, celý život nadáva, celý život bol "poloalkoholik" (musel mať alkohol prakticky každý deň, ale neopíjal sa, to len občasne), prekonal pred 7 rokmi rakovinu hrubého čreva aj s ožarovaním, s vývodom, a teraz v roku 2024 nemá problém si (bez vývodu) pomaly okopávať záhradku.... Nikdy si nerobil žiaden detox, jeho jediným typom hydroterapie je teplá sprcha (žiadne plávanie desiatky rokov, žiaden kúpeľ desiatky rokov), nikdy si nedal hladovku (s výnimkou keď mal bol v nemocnici a bol napojený na infúzie)...
Od Lysebetha mám knihu o Pránajáme......... Môj dedko má pravdepodobne dokonca astmu (aspoň tak mu povedali pred rokmi rokúcimi doktori), čiže zďaleka nedýcha ukážkovo, a .....možno prežije Andrého Van Lysebetha..... Prečo? To je otázka, na ktorú neočakávam odpoveď. Chcem tým len povedať, že sa netreba na nič spoliehať, ničomu slepo veriť (ani ja ničomu slepo neverím), nevytvárať si žiadne ideály, kult osobnosti (netvrdím že si si ho vytvoril), atď..... Ja síce po nejakej superdlhovekosti nejak netúžim, ale kým budem žiť, dovtedy budem žiť zdravo. A ktovie, možno aj Lysebeth to takto mal....Už nemal túžbu či potrebu ďalej žiť, tak si smrť privolal.... Neviem, ak chceš, zisti príčinu jeho úmrtia (asi to nebude jednoduché zistiť)...

tim poskladanim myslim to ze to nekdo roky studoval a trenoval a zil tim, byl z evropy a znal jeji kulturu a spolecnost a tak ty sepsany informace jsou pristupnejsi a pro zacatek lepsi nez se ucit cizi jazyky a zkoumat stohy puvodnich textu a travit roky v indii. ja si tantrickou tradici rozvinu radeji tady v evrope, dava mi to vetsi smysl.
a dal se bohuzel uplne nedomluvime.. chybi tam spousta spolecne terminologie a zkusenosti/zazitku ktere nema cenu zde vypisovat.. inspiraci jsem predal.. orgasmu a jejich prozivani je vice typu, je mozne si to nastudovat a jeste lepe zkouset. seminare jsou je mozne je navstivit a sdilet s dalsimi praktikujicimi..
jedna z dulezitych veci - sam jsem si dospel zkusenosti k tomu ze urcity primereny pocet vystriku dava smysl.. tak nejak jsme na to vytvoreni a postaveni a stejne jako je extrem strikat dvakrat denne je extrem nestrikat skoro vubec.

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob srp 17, 2024 10:54 am 
Offline

Registrován: úte bře 12, 2024 11:11 pm
Příspěvky: 36
ash píše:
inspiraci jsem predal.. orgasmu a jejich prozivani je vice typu, je mozne si to nastudovat a jeste lepe zkouset. seminare jsou je mozne je navstivit a sdilet s dalsimi praktikujicimi..
jedna z dulezitych veci - sam jsem si dospel zkusenosti k tomu ze urcity primereny pocet vystriku dava smysl.. tak nejak jsme na to vytvoreni a postaveni a stejne jako je extrem strikat dvakrat denne je extrem nestrikat skoro vubec.

Ash, viditeľne si chceš prispôsobovať realitu SVOJIM PRIANIAM miesto toho, aby si ju nechal byť takou, aká je. Chceš, aby sa vlk najedol a koza ostala celá. Lenže to nejde vždy...

"Orgazmov a ich prežívania je viacero typov"... Tak to rozoberme... Existuje čisto genitálny orgazmus s výstrekom (v prípade muža - pociťuje ho len v genitálnej oblasti), bez výstreku (neprirodzený asi rovnako ako potlačenie kýchnutia), celotelový orgazmus (v prípade žien je možné aj to, bez akýchkoľvek návštev drahočizných ojebovačných seminárov), multiorgazmus (v prípade žien, proste dosiahnuť X až dokonca XY orgazmov počas jedného večera), a potom DUCHOVNÝ/DUŠEVNÝ (tu sa terminológia môže líšiť) ORGAZMUS, ktorý pociťuje len srdce......

Píšeš, že je extrém nestriekať skoro vôbec... Píšeš to preto, pretože NEDOKÁŽEŠ nestriekať skoro vôbec. Preto ti vyhovuje tento názor, ktorý s tebou zdieľa omnoho viac ľudí, než so mnou. Prečo? Pretože to prose NEDOKÁŽU, a keď to nedokážu, tak je predsa najlepšie, aby to čo nedokážu bolo NEPRIRODZENÉ. Obyčajná ľudská psychológia.... :D

Akékoľvek zviera v prírode (samec) nemusí ejakulovať dlhé roky a vôbec nič sa mu nestane. Myslíš, že majú mokré sny? Jasné, že nie ... Ja som mal jedej jediný za dva roky, v polovici štvrtého mesiaca od začiatku orgazmového celibátu). Chápem, že sa pokúšaš nájsť "zlatý stred", ale zlatý stred v niektorých veciach proste NEEXISTUJE..............To je akoby si hľadal zlatý stred v otázke "spať alebo nespať", ja by som tvrdil že to najlepšie čo môžeš urobiť je spať každú noc, ale ty by si tvrdil, že to je už extrém, a aspoň 1-2x mesačne by človek mal byť hore celú noc................ Alebo kradnutie...Tvrdil by si, že kradnú každý deň je samozrejme hlúposť, no ukradnúť niečo menšie (kolobežku?) raz za mesiac je v pohode, a nekradnúť vôbec je extrém. Prípadne ešte jeden príklad .... Nie všade je nutné hľadať zlatú strednú cestu. Ani v "podvádzaní", ani v kradnutí, ani v zabíjaní, atď, atp..... Platí to aj pre orgazmovanie.

Tu sa ale priznám k jednej veci.... Pred niekoľkými dňami som prerušil orgazmový celibát. Z dôvodu, že som to neustriehol počas sexu. Dôvodom bola kamoško-milenka (s ktorou som bol 4 mesiace), ktorá nebola nijak potešená z toho, že ho držím.... A tak urobila nejaké kroky k tomu, aby som sa spravil, aj keď vedela ako mi záleží na tom, aby sa tak nestalo.... Vo výsledku som ejakuloval (rýchlo som ho z nej vybral keď som vedel, že už niet cesty späť).........Semeno bolo ukážkovej konzistencie a farby (biela farba = nedostatok spermií, čiže farba bola jemne dosiva ako má byť), príjemnej arómy - úplne čerstvé. Skončilo mi na bruchu. No a ..............s dotyčnou sa už nestretávam, pretože sa zachovala odporne, neprestala keď som hovori "počkaj, zastav, lebo sa spravím".... A samozrejme znova som "naskočil" na orgazmový celibát, ktorý budem držať tak dlho ako to bude možné. Mám už osobnú skúsenosť, že 20,5 mesiacov (lebo som ejakuloval počas mokrého sna 3,5mes od začiatku orgazmového celibátu) neejakulované semeno je V TOP FORME, a je kvalitnejšie než často ejakulované. TAK TO PROSTE JE, knihy ktoré sa tým zaoberajú NEKLAMÚ. Takže v konečnom dôsledku som aj rád za túto skúsenosť.... Mimochodom, dotyčná sa ukázala aká je....Po tej "nehode" začala splietať, že "Vidíš, už nemusíš držať orgazmový celibát...už sa budeš môcť spraviť každý krát, chceš to, ja viem, že to chceš...".... Táto jej veta ...akoby to hovoril sám diabol...........Vzal som nohy na plecia, a do pár dní jej cez SMS vysvetlil, že už nikdy viac....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 168 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz