Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 22, 2024 10:33 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sungazing
PříspěvekNapsal: úte čer 11, 2013 12:54 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
Tohle téma by v nadcházejícím létě mohlo být zajímavé prozkoumat 'na vlastní oči'. Co takhle přidat to jako 'bonus' k meditaci při východu/západu Slunce ...
[b:195r2vlt]Superschopnosti díky zírání do slunce - potvrzeno NASA[/b:195r2vlt]
[i:195r2vlt]Chtěli jste někdy být na více místech najednou? Správně, mluvím tu o superschopnostech. Některé můžete získat díky metodě, jež je známa pod názvem „zírání do slunce“ a jejíž přínosy nedávno potvrdila i NASA. Mnozí propagátoři této prastaré techniky, která byla provozována mj. starými Máji, Egypťany, Aztéky, Tibeťany a Indy, hovoří nejen o léčení běžných nemocí, ale i o možnosti získat díky ní nadpřirozené schopnosti, k nimž patří například rozvinutá telepatie nebo naprosté odbourání potřeby jíst.[/i:195r2vlt]
[b:195r2vlt]Co je zírání do slunce?[/b:195r2vlt]
[i:195r2vlt]Zírání do slunce je technika spočívající v tom, že člověk očima přijímá sluneční světlo v době, kdy obsahuje nejméně ultrafialových paprsků, tedy při východu či západu slunce. Učitelé této metody výslovně doporučují dodržovat tato pravidla: Zaprvé, provádějte ji během hodiny po východu resp. před západem slunce, abyste předešli poškození očí. Zadruhé, musíte být bosi, v přímém kontaktu se zemí (míněn je holý povrch jako písek, hlína nebo bláto), a zatřetí, je nutné začít s pouhými 10 sekundami denně a tento interval postupně navyšovat o další 10sekundový úsek každý následující den (tzn. 2. den 20 sekund, 3. den 30 sekund atd.). Budete-li dodržovat tato pravidla, nebude pro vás zírání do slunce představovat žádné nebezpečí.[/i:195r2vlt]
více zde :
http://www.cestyksobe.cz/nasa-opatrne-p ... at-ab2559/
http://www.breatharian.eu/breath/indie/hiraratanmanek/


Naposledy upravil Anonymous dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
195r2vlt


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sungazing
PříspěvekNapsal: úte čer 11, 2013 4:01 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
[quote="catcher":d46n1plo]...nejen o léčení běžných nemocí....
[b:d46n1plo]Co je zírání do slunce?[/b:d46n1plo]
[i:d46n1plo]Zírání do slunce je technika spočívající v tom, že člověk očima přijímá sluneční světlo v době, kdy obsahuje nejméně ultrafialových paprsků, tedy při východu či západu slunce. Učitelé této metody výslovně doporučují dodržovat tato pravidla: Zaprvé, provádějte ji během hodiny po východu resp. před západem slunce, abyste předešli poškození očí. Zadruhé, musíte být bosi, v přímém kontaktu se zemí (míněn je holý povrch jako písek, hlína nebo bláto), a zatřetí, je nutné začít s pouhými 10 sekundami denně a tento interval postupně navyšovat o další 10sekundový úsek každý následující den (tzn. 2. den 20 sekund, 3. den 30 sekund atd.). Budete-li dodržovat tato pravidla, nebude pro vás zírání do slunce představovat žádné nebezpečí.[/i:d46n1plo]
více zde :
http://www.cestyksobe.cz/nasa-opatrne-p ... at-ab2559/
http://www.breatharian.eu/breath/indie/hiraratanmanek/


Naposledy upravil Anonymous dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 65535
d46n1plo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sungazing
PříspěvekNapsal: úte čer 11, 2013 7:02 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
muflon píše:
v ČR je průměrně jen cca 80 slun.dnů v roce...(a to je ještě většina lidí zalezlých v kancelářích, doma, nebo továrnách... *
Pokud někdo vydrží pár týdnů či měsíců, podělte se o své dojmy a výsledky, i o výsledek doporučeného vyšetření u očního**... \":-)\"

* Připadá mi, že tohle jaro mám deficit Déčka, takže při každém roztržení mraků vybíhám ven, holt práce musí počkat (doháním to pak večer a s kávovým klystýrem někdy i v noci)... jo, Řekové a jim podobní jižané maj v tomto větší kliku...
** K očnímu pro jistotu zajdu, a pak du na to, doufám, že slunko vyleze aspoň občas...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sungazing
PříspěvekNapsal: sob čer 15, 2013 11:58 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Já teda čučim do slunce už hodně dlouho, sice ne cíleně. Ale vždycky, když jsem chytnul východ či západ, tak sem se zaseknul a koukal, i několik minut.

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sungazing
PříspěvekNapsal: ned čer 16, 2013 6:50 am 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
Elkimek píše:
Já teda čučim do slunce už hodně dlouho, sice ne cíleně. Ale vždycky, když jsem chytnul východ či západ, tak sem se zaseknul a koukal, i několik minut.

A nezapomněl ses u toho vyzout ? Podrážka je izolant, takhle nechytneš okruh.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sungazing
PříspěvekNapsal: ned čer 16, 2013 10:14 am 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Tak psal jsem, nikdy jsem to nedělal záměrně. Ale příště to zkusím \":)\"

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sungazing
PříspěvekNapsal: čtv čer 20, 2013 5:39 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Robím SunGazing už 8 dní, ale namiesto toho aby som každý deň pridával 10 sekúnd, tak som pridával len sekundu (pomýlil som sa).... pozeral som z bytu z okna, bosý, ale NIE NA ZEMINE lúky, trávnika a podobne...
Je to tak dôležité ? O takú hodinku a pol idem na lúku (mám ju možno 150m od bytu), a tam sa vyzujem, dám si dnes 17s + 10s (a to som už mohol byť na 80s), čiže 27 sekúnd.
Doporučuje sa prori tom aj chôdza na boso... S kamošom som sa dnes na lúke pri lese opaľoval počas chôdze NABOSO (len ja)... nakoniec som sa neobul ani cestou cez sídlisko, cítil som sa fajn, len ten chodník teda pálil - tak som radšej chodil po tráve a dával pozor, nech nestúpim do psieho h*vna. Mimochodom, začínam meni svoj život, tak robím to, čoho sa bojím.... alebo čo mi je nepríjemné, pričom vykonanie toho by mi absolútne nijak neublížilo. Takže som dnes šiel von do slnečného dňa bez trička, a nemal som ho ani v ruke (lebo to je barlička, a je úplne iný pocit tričko držať v ruke a VôBEC HO NEMAŤ). Inak sa na spirituálnej ceste nepohneme, pokiaľ NEZNIČÍME STRACH.
Mám takého kamoša, čisto "neznaboh", pričom je nábožensky založený.... Neverí žiadnej tzv. "konšpiračnej teórii", len jedinej, že už dávno by sa dali autá poháňať na vodu a podobne... Samozrejme, že neverí na SunGazing (a mohol by som pokračovať desiatky vecí ktorým neverí, ale táto téma nie je o tom...)...
A dostal som aj kompliment od jednej slečny, ktorá sa pri tom ako som bosý chodil po ulici "hore bez" tak milo usmiala až jej oči zažiarili, a povedala dve slová.... "WAU....WAU...\":-)\"".... Keby nemala 15 rokov (ja budem mať 26), tak by som s ňou pokecal.... \":)\"
ŽIVOT JE VONKU..... Dnu (doma) len vtedy, keď sa robia detoxikácie a je a oddychuje sa (V POSTELI), alebo keď sú doma dvaja, čo sa ľúbia partnerskou láskou.... Aj to bude čoskoro.... \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sungazing
PříspěvekNapsal: čtv čer 20, 2013 6:49 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
Mě přijde, že obecně v těchto slunečných dnech mám menší potřebu jíst. Jsem zvědav jestli to sungazing umocní ještě víc .. pociťujete to také ?
Jinak tě NOWACAYNE chválím .. líbí se mi tvůj příspěvek a s tím trikem to zřejmě taky tak začnu dělat, protože ho často držím v ruce a máš s tím pravdu \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sungazing
PříspěvekNapsal: pát čer 21, 2013 12:11 am 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Jestli to nebude tím vedrem. V tomhle hicu jí každej o dost míň.

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sungazing
PříspěvekNapsal: pát čer 21, 2013 6:59 am 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
Elkimek píše:
Jestli to nebude tím vedrem. V tomhle hicu jí každej o dost míň.

Každej ne. Kdo stojí celou šichtu u míchačky nebo tahá Bramac po střeše, potřebuje pořádnej gáblík ať chce nebo ne. Zákon o zachování energie platí i zde.
Nicméně pokud je chráněná hlava (nejlépe slamák), dají se vydržet i ty současné hicy, při dobré hydrataci a s přísunem kvalitních živin klidně celý den (ono kolikrát ani nic jiného nezbývá \":D\" ) a bonusem jsou megadávky déčka do zásoby a i jakási ta energie navíc z těch paprsků (stačí na to plocha paží po ramena a nohy, nicméne pokud lze, tak i trup, ideální je spodní část zad). Jen se nesmí přepálit tempo a v těchto dnech, kdy tuzemské klima úspěšně konkuruje tomu středomořskému, není od věci dle možností i kratší siesta přes poledne.
Jinak se mi potvrzuje, že permanentní reklama "sunprotection" prostředků je gigantický podvod... ochrání vás to tak nanejvýš před déčkem a jako bonus zanese organismus chemií a samozřejmě provětrá peněženku.
Co se týče Sungazing, zkouším ve slunných dnech pravidelně, bosky v orosené (ráno) resp. sežehnuté (večer) trávě a jsem teď na jedné minutě. Nikde jsem o tom nečetl, ale tak nějak doufám, že by to mohlo pohnout i s parazitama v očích (nějaké tam mám), tak jsem zvědav.
Zajímavé je, že při náběhu "zírání" je jakýsi reflex očí uhnout nebo hodně přimhouřit, ale upraví se to do 3s. Pak už jen pozorovat rotaci korony, které si člověk normálně nevšimne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sungazing
PříspěvekNapsal: pát čer 21, 2013 7:31 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
catcher píše:
Nikde jsem o tom nečetl, ale tak nějak doufám, že by to mohlo pohnout i s parazitama v očích (nějaké tam mám), tak jsem zvědav.

Catcher, s tými parazitmi je to PRAVDA, aspoň ja som o tom čítal a to dokonca VČERA, ale nespomieniem si kde, a popravde sa mi to nechce dohľadať, možno by mi to trvalo dosť dlho. Takže ako vravím, čítal som o tom, že to funguje aj na parazity v očiach (samozrejme nie pre ich podporu, ale pre ich záhubu... \":D\" )

Smajliss : No vidíš, mne bolo pred pár týždňami nepríjemné aj držať tričko, nie to ešte ho pri sebe vôbec nemať.... (...ten parazit v hlave - energetický, živiaci sa strachom, nás súdi za všetko, čo je mimo "ovčanskej normy"...)... Ale keď ideš von bez trička, tak proste barlička tam nie je, a keď si ho chceš obliecť, neostáva ti iné, než ísť po tričko domov, alebo si ho na trhu kúpiť \":D\" \":D\" \":D\"
Druhá barlička je ešte to (ešte väčšia), keď si niekto dá tričko na plece.... Ja som obdivoval týpkov, ktorých stretať veľmi zriedka (pokiaľ to nie sú starší pupkatí muži, alebo stavbári - to proste nepočítam....), ale keď ich stretnem v takom teple, tak sú bez trička. Keď niečo obdivujem a vykonať to nezaberá roky, mesiace, týždne a ani dni úsilia (napríklad akrobacia, hra na hudobný nástroj...), tak proste NETREBA DAŤ ŠANCU "PARAZITOVI" v našej hlave, a treba to urobiť tiež. Len na druhej strane, radšej nie až príliš často a príliš dlho, lebo ani úpal nie je nič moc (my čo tu sme väčšinou opaľovacie krémy nepoužívame, len prírodné oleje).

Catcher : s tým klobúkom to skúsim, mením zamestnanie (mix práce vonku + vybavovačky na úrade), a klobúk je fakt veľmi vhodný....

A späť ku sungazingu.... Dnes si dám rovných 40 sekúnd, a už to budem robiť len naboso, vonku......... ale keď mám čas večer, tak radšej večer. Chcem spojiť sungazing rovno s prechádzkou naboso (aspoň polhodinovou), a keď nemusím, tak o 5:30 sa mi vonku nechce byť, a ešte k tomu nalačno (lebo predsa len, po prebudení sa napijem, a jesť chcem najskôr za pol hodinu...takže nechcem vstávať o 4:30, keď nemusím)... Je to na každom z nás, ako sa rozhodne, tak či tak môžeme striedať pozeranie do Slnka či po východe, či pred západom... \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sungazing
PříspěvekNapsal: pát čer 21, 2013 9:05 am 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
NOWOCAYN_2 píše:
Chcem spojiť sungazing rovno s prechádzkou naboso (aspoň polhodinovou), a keď nemusím, tak o 5:30 sa mi vonku nechce byť, a ešte k tomu nalačno (lebo predsa len, po prebudení sa napijem, a jesť chcem najskôr za pol hodinu...takže nechcem vstávať o 4:30, keď nemusím)... Je to na každom z nás, ako sa rozhodne, tak či tak môžeme striedať pozeranie do Slnka či po východe, či pred západom... \":)\"

Tak procházka naboso je SUPER věc... minulou neděli jsem šel se známýma (oni obutí) bosky po lesních cestách 23 km. Někde byly po deštích cesty ještě rozmoklé s kalužemi (mimořádný požitek čvachtat se v blátě naboso, zůstane pak na chodidle jemná krusta jako dodatečný ochranný obal). Bylo to na méně frekventovaných trasách, přesto jsem šlápl na střep z pivní flašky (drobná ranka zboku palce). Ihned jsem nasadil urinoterapii a pak jsem to ještě zatáhl dubovkama (Dědek Kořenář), které nosím na klíšťata. Dnes už je obtížné to místo na noze vůbec najít. Ještě k těm klíšťatům : někteří z party jich nabrali (šli jsme i přes nepokosené louky, tráva po kolena) vícero, já přes bosé nohy ani jedno (asi jim smrdím česnekem \":D\" ). Kleštičky a dubovky tak slouží druhým, já jsem je letos ještě nepotřeboval.
S tím východem slunce to dělám tak, že "čumím" těsně před doporučeným "koncem" tj. do hodiny od východu, Dnes to bylo v 5:30, a to už slunko nabírá sílu. Jinak se mi zdá východ sílnější než západ, je na něm hodně patrná ta rotace korony, večer už ne. Ale západ je zase o chloupek romantičtější \":)\". S ohledem na to, že někdy bývá delší dobu celodenně zataženo, snažím se, pokud to jde, chytnout východ i západ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sungazing
PříspěvekNapsal: pát čer 21, 2013 10:06 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
catcher píše:
Tak procházka naboso je SUPER věc... minulou neděli jsem šel se známýma (oni obutí) bosky po lesních cestách 23 km. Někde byly po deštích cesty ještě rozmoklé s kalužemi (mimořádný požitek čvachtat se v blátě naboso, zůstane pak na chodidle jemná krusta jako dodatečný ochranný obal).......

S tim chozenim naboso jsi borec. Ja nechodim temer vubec, furt jen sedim u pocitace, ale na chalupe chodim rovnez naboso, i po kaminkach. Idealni je to v mokru, rosa, blato, potok..., asi proto, ze je pres tu vlhkost clovek uzemeny.

Pro zajimavost, co vsechno jsi zkousel na ty parazity v oku? Mne to moc nezajimalo, ale tu a tam o necem ctu, ze to pomaha. A jak vis, ze je mas? Vidis je? Nebo ti to rekl doktor?

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sungazing
PříspěvekNapsal: pát čer 21, 2013 10:51 am 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
pv33 píše:
S tim chozenim naboso jsi borec. Ja nechodim temer vubec, furt jen sedim u pocitace, ale na chalupe chodim rovnez naboso, i po kaminkach. Idealni je to v mokru, rosa, blato, potok..., asi proto, ze je pres tu vlhkost clovek uzemeny.
Pro zajimavost, co vsechno jsi zkousel na ty parazity v oku? Mne to moc nezajimalo, ale tu a tam o necem ctu, ze to pomaha. A jak vis, ze je mas? Vidis je? Nebo ti to rekl doktor?

Já už to tak zkouším delší dobu, v horku se to dá i ve městě po dlažbě (i když tohle asi moc zhlediska zemnění nepřináší), akorát je třeba dávat bacha na rozměklý asfalt. Ale chodím tak hlavně v přírodě, už mám takový reflex že když mě čeká delší trasa po louce nebo v lese, automaticky se vyzouvám. Mám i takovou síťovku s provázkama na záda, kam ty boty dám a nemusím je nosit v ruce. Každopádně je to (i včetně té dlažby) bezvadná reflexní terapie, ten přínos v mokrém terénu je ještě bonus navíc (grounding). A ty střepy nejsou nijak časté, je to jakoby se mi většinou vyhýbaly \":)\" Po žhavém uhlí jsem ještě nešel, ale mám to v plánu (možná ještě letos, stejně jako dunkelterapii). Bezvadné je, že občas potkám dalšího "bosáka" (minulou neděli to byla při zastávce v takové horské hospůdce bezva bosá holka v partě obutých, se kterou jsem dal hned řeč a museli mě pak "odtrhnout" když jsme měli jít dál) a tam to zafunguje ve zlomku vteřiny, je to prostě stejná frekvence vysílání/příjmu zjištěná i nonverbálně na dálku podle nohou \":)\".
V zimě chodím aspoň přes celou zahradu ve sněhu (cekem cca 120m) pomalým krokem na kompost vyhazovat drť z odšťavňovače, to pak chodidla zrudnou a prohřejí se "zevnitř".

Ty parazity mám vysledované pohledem na jednobarevné pozadí (nejlépe modrou oblohu). Doktora jsem se žádného neptal, chodím jen k zubaři a ten to vědět asi nebude \":lol:\" Brýle nenosím, tak by mi to zatím asi nemuselo vadit, ale vnímám to jako "nefyziologický" stav, tak se pomalu začínám zajímat co s tím. Zatím jsem nic neřešil, sbírám informace a beru to tak, že (jak tady někde psal Jarda) to není nic jednoduchého se toho zbavit. V oku nefunguje standardní krevní oběh, který by zlikvidované vetřelce vyplavil ven, tak by to mohlo být i nebezpečné jít na ně nějak moc razantně. U toho slunka mi to připadá, že pomalé přidávání dávek "čumění" by mohli tito nezvaní nájemníci vyhodnotit jako pro ně nepříliš příjemné, a případně se přestěhovat někam, kde by jejich odstřel byl méně rizikový. Ale to jen přemýšlím nahlas, ono to nemusí být tak jednoduché... Každopádně pochybuju, že se jim slunko líbí, tak to snad v tomto směru k něčemu bude...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sungazing
PříspěvekNapsal: pát čer 21, 2013 12:03 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
catcher : Ja som si pri žmúrení očí (prižmúrené oči, takemr úplne) pri opaľovaní a sledovaní oblohy blízko Slnka (a to už pred pár rokmi) všimol, že na ľavom oku mám nejaké "špinky", ktoré skôr budú parazity, ako prach - a to preto, lebo na pravom oku ich mám asi o 80% menej (na ľavom možno 10, na pravom možno 2)... .je to dlhodobé, mám to aj tento rok..... Myslím, že SunGazing to porieši....
Inak, keď sa tu toľko bavíme o prirodzenosti, tak by ste tí, čo tak zatiaľ nečitíne, mali výrazne obmedziť ejakuláciu - lebo ejakulovanie NIE JE prirodzené v období mimo plodenia detí (sexualita ale prirodzená JE, hoci aj denná). Ja sa pochválimm, tento kalendárny rok som ejakuloval len 2 krát - a necítim žiadnu ujmu.... Okrem toho cítim, že ma to duchovne posunulo vyššie..... Veď plytvať tou tekutinou plnou života....... TO JE VEĽMI NEROZUMNÉ \":!:\" \":!:\" \":!:\" \":!:\" \":!:\"
Ale keď sa už bavíme o sungazingu, tak....ešte kým neboli ropické horúčavy, opaľoval som sa nahý na balkóne (tak máme riešený balkón, že na mňa nikto nevidel...) Opaľoval som si všetko, a to tak, aby na to Slnko najviac svietilo (vieme o čom sa bavíme...).... Aj to je veľmi prospešné pre zdravie, hlavne pre zdravie penisu a guliek. Ale - v týchto horúčavách čo sú teraz, sa mi na balkóne kde ani neprenikne vánok...nechce opalovať nahý..... A na nudapláž sa mi nechce trepať kiloometre a kilometre, navyše....celkom iste by som dostal na nejakú ženu veľkú chuť, nakoľko som nezadaný...... a to by som sa len trápil.
Ale na to by bolo dobré vytvoriť asi novú tému, že ? ....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz