Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 1:29 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv čer 27, 2013 9:58 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 27, 2013 9:39 pm
Příspěvky: 11
Zdravím všechny

dlouho sleduji tento web a vše s ním spojené je tu moc rad a přijemných ochotných lidí včetně pana zajíčka.
před 6 týdny sem byl na odběru krve v nemocnici v hradci královém, bohužel sestra mi odběr udělala celkem hekticky a udělala se mi modřina, ta se teda vytratila po dvou týdnech ale už po druhém dni se mi udělala, tak se i udělala 3 mm ztvrdlinka na svalu u žíly, byl jsem na ultrazvuku žil a žíla je čistá a průchodná, tak jsem pak šel do nějakého centra v hradci královém kde mají nějaký nejlepší ultrazvuk měkkých tkání v okolí, kde mi napsal do zprávy doktor toto- ,, v okolí vasa kubitalis oblast se sníženou elasticitoub velikosti 3 mm,, závěr-,,minimální postraumatické změny po žilním odběru,, výsledek - ,,fibrózní změny po vstřebaném hematomu,, jelikož už to je přes 6 týdnů a zvrdlinka i když je malá je furt stejná nezmenšuje se ani nezvětšuje nevím co sní, nemám a neměl jsem to zarudlé ani nateklé, takže zánět po té době si myslím že to není, mazal jsem to dva týdny domácí kostivalovou mastí, poté dubovou mastí a teď zlatobylovou mastí zatím žádná změna , problém je totiž v tom že když udělám nějakou fyzickou činnost tak mě začne pobolívat rameno a pod bicepsem, není to nic hrozného ale neměl sem nikdy tyto potíže, tak se Vás ptám co by to mohlo být za problém ?a co by bylo nejlepší na to? díky všem za pomoc mějte se a smějte se


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 30, 2013 7:25 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 27, 2013 9:39 pm
Příspěvky: 11
Opravdu nikdo nevíte prosím Vás co s tím ?sem celkem zoufalý z toho, musím pracovat každý den a bolí mě ta ruka a po tom co mi provedli ten odběr nechce se mi běhat po doktorech, uvažoval jsem jít na chirurgii rovnou a nechat to vyříznout, masti mi nepomohli nevím co s tím prosím o radu \":roll:\" \":roll:\" \":roll:\" \":roll:\" \":roll:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 07, 2013 3:25 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 27, 2013 9:39 pm
Příspěvky: 11
Moc Vás prosím o radu nechce se mi běhat po doktorech, chtěl bych nějakou přírodní radu, čekal sem že mi aspoň jednu radu někdo dá, sem Vás nějak urazil ???????


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 07, 2013 4:48 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
POdstoupila jsem léčbu něčeho podobného a ještě dalšího problému pomocí pivajic lékařských. Jsem s výsledkem velmi spokojená, nic to není, takže já bych doporučila toto.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 08, 2013 11:48 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 27, 2013 9:39 pm
Příspěvky: 11
Zdravím všechny tak sem si nakonec teda poradil a vyhledal pomoc po internetu a velice mi pomáha měsíčkový olej+ od dědka kořenáře 3 x denně natírata po dvou týdnech skoro zlepšeni


Naposledy upravil ladislav m dne čtv črc 18, 2013 7:26 pm, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 16, 2013 9:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
ladislav m píše:
Zdravím všechny tak sem si nakonec teda poradil a vyhledal pomoc po internetu a velice velice a rychle mi pomáha měsíčkový olej+ od dědka kořenáře 3 x denně natírata po dvou týdnech skoro neuvěřitelné zlepšeni vřele doporučuji.

Tak vidíte, že to nakonec šlo bez řezání, tím by se stejně patrně nic nezlepšilo, akorát možná zhoršilo, mnohdy stačí opravdu málo a je po problému.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 18, 2013 7:24 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 27, 2013 9:39 pm
Příspěvky: 11
Tak bohužel sem se zmýlil vypadalo to že to mizí ale zmenšilo se to opravdu jen malinko po 2 měsících, navíc pořád když zatnu ruku a nahmatám to misto je to tam nepříjmne na dotek, nevíte pane Jardo co mi to tam mohli provést?nevíte podle toho vysvětlení z ultrazvuku co ty slova znamenají?je opravdu možné že po té modřině se tam prostě ztuhly vaziva a hojí se to tak dlouho? potřebuju s tou rukou fungovat nemůžu si absolutně dovolit marodit, chystám se na tu chirurgii ale moc se mi tam nechce?Zk...ená sestra v nemocnici nejradši bych jí ukamenoval za to co mi provedla, prosím Vás a o radu


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 20, 2013 11:48 pm 
Offline

Registrován: úte dub 05, 2011 12:38 pm
Příspěvky: 31
ladislav m píše:
Tak bohužel sem se zmýlil vypadalo to že to mizí ale zmenšilo se to opravdu jen malinko po 2 měsících, navíc pořád když zatnu ruku a nahmatám to misto je to tam nepříjmne na dotek, nevíte pane Jardo co mi to tam mohli provést?nevíte podle toho vysvětlení z ultrazvuku co ty slova znamenají?je opravdu možné že po té modřině se tam prostě ztuhly vaziva a hojí se to tak dlouho? potřebuju s tou rukou fungovat nemůžu si absolutně dovolit marodit, chystám se na tu chirurgii ale moc se mi tam nechce?Zk...ená sestra v nemocnici nejradši bych jí ukamenoval za to co mi provedla, prosím Vás a o radu

Milí Ladislave,
přestaň zmatkovat, poděkuj setře, že se spolupodílela a pomohla vytvořit situaci kdy musíš ve svém životě něco změnit, tedy skutečně reagovat. Vypnout toho autopilota (co má mimo jiné za program obviňovat druhé za vlastní pocity nespokojenosti) a hledat řešení, prostě se změnit. Poděkuj Bohu, že tě do této situace dostal a že jsi na ni citlivý, jinak by jsi to neřešil! Takže prvně vděčnost, pochopení a soucit, to bude léčit velice dobře samo o sobě. Bez nadsázky...
Dávkování: tolikrát denně kolikrát budeš schopen, a procítěně. Změna zaručena!
JE JEN NA TOBĚ JAK TUTO UDÁLOST OŠETŘÍŠ, PROŽIJEŠ. Jestli to bude nepochopení , hrubost a nevděk nebo POCHOPENÍ, SOUCIT a VDĚČNOST. Jinými slovy opak toho negativního co cítíš.
Tím netvrdím, že prožíváš jen negativní.

No a za druhé, kup si v lékárně homeopatický lék Arnica montana 9 C(CH) nebo v podobné potenci 5 nebo 15 C(CH). Zkus 3x denně 1 kuličku do té doby dokud nepřijde změna (zlepšení nebo zhoršení), potom neužívat! Neber to déle než týden, pravděpodobně by ten lék pro tebe více udělat již nemohl. Více info o tom léku třeba tady http://vilcakul.extra.hu/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=26 . Až se po dlouhé době nebude nic dít a začne se to pomalu zhoršovat, tak teprve potom je čas na další opakování.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 21, 2013 11:29 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
JendaC napsal tvrdou, ale naprosto konstruktivní věc. Sestře sice neděkuj, ale vezmi to tak, že ta sestra dělá svou práci. Leckdy velmi těžkou a špatně placenou, v leckdy špatném kolektivu nebo s blbým šéfem. Nelze dělat všechno na 100%, nejsme roboti. Jistě neměla v úmyslu Ti ublížit. Stalo se, stalo. Nyní se s tím něco udělá. To je to celé. Tady u nás také někdy prší a mrzne.
Vezmi si diabetiky. Čtyři injekce denně a všechny musí být technicky správně. Vem si narkomany, dvě injekce denně a všechny musí být správně. Většinou, z 99% se vše podaří. 1% holt nedopadne a pak se to řeší. Svět není a nesmí být dokonalý v lidském slova smyslu (jinak dokonalý samozřejmě je).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 22, 2013 9:00 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 27, 2013 9:39 pm
Příspěvky: 11
Se vší úctou vy už nejste normální \":)\" děkovat ji za to že mi způsobila problém jste se asi zbláznili, je to sestra navíc starší ženská a viděl jsem na ní jak ji ta práce prostě sere jak si chce odbejt to svý a jít na kafe se šlehačkou a ne mi pomoct, od toho tam je aby lidem pomáhala a ne aby svojí práci odflákla a brala pacienta jako další prase na porážku, pravda je že sem tam nikdy neměl chodit ale potřeboval sem si udělat odběr na krev abych věděl hodnoty které jsem potřeboval vědět, v americe už bych ji zažaloval a skončila by a musela mi zaplatit, proto se v americe takové věci nedějou, jelikož každý ví i ta nejnevýznamější sestra že pokud něco zakzí tak končí, u nás prostě berou lidi jako prasata a chovaj se tak k nim a pokud lidi se nebudou ohánět a sedět jako vy doma a děkovat doktorum za problémy tak to se dostanem do pěknejch problémů

-už od začátku jsem napsal co mi do zprávy napsaly z ultrazvuku a nikdo z Vás nebyl schopen mi to vysvětlit a tŕeba mi nastínit co by to mohlo být, čím to mazat co zařadit do jídelníčku atd. tak pokud prosím vás někdo mi můžete na to odpovědět budu vám vděčný děkuji
Pane jardo vy mně nemůžete poradit nebo Vám můžu zavolat ohledně nějaké rady děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 26, 2013 8:40 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 27, 2013 9:39 pm
Příspěvky: 11
tak jelikož po měsíci jste mi nikdo neporadili což mě velice mrzí moc jsem vám tady důvěřoval a věřil:( tak jdu v pondělí na chirurgii to nechat vyříznout , tak mi alespoň, když už vám nestojím za pomoc, drže palce ať mi neprovedou nějaký problém navíc


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 29, 2013 12:34 am 
Offline

Registrován: úte dub 05, 2011 12:38 pm
Příspěvky: 31
ladislav m píše:
Se vší úctou vy už nejste normální \":)\" děkovat ji za to že mi způsobila problém jste se asi zbláznili, je to sestra navíc starší ženská a viděl jsem na ní jak ji ta práce prostě sere jak si chce odbejt to svý a jít na kafe se šlehačkou a ne mi pomoct, od toho tam je aby lidem pomáhala a ne aby svojí práci odflákla a brala pacienta jako další prase na porážku, pravda je že sem tam nikdy neměl chodit ale potřeboval sem si udělat odběr na krev abych věděl hodnoty které jsem potřeboval vědět, a mluvíte tu o přírodě , příroda je oko za oko zub za zub, v americe už bych ji zažaloval a skončila by a musela mi zaplatit, proto se v americe takové věci nedějou, jelikož každý ví i ta nejnevýznamější sestra že pokud něco posere tak končí, u nás prostě berou lidi jako prasata a chovaj se tak k nim. A pokud se to zhorší tak uvidí s...ě jedna \":D\" a pokud lidi se nebudou ohánět a sedět jako vy doma a děkovat jim za problémy tak to se dostanem do pěknejch sra..k, lidi proberte se bojujte a nebrečte!
a mimojiné už od začátku jsem napsal co mi do zprávy napsaly z ultrazvuku a nikdo z Vás nebyl schopen mi to vysvětlit a tŕeba mi nastínit co by to mohlo být, čím to mazat co zařadit do jídelníčku atd. tak pokud prosím vás někdo mi můžete na to odpovědět budu vám vděčný děkuji
-kdybyste si jendac přečetla pořádné vlákno tak se dočtete že píšu že na žíle nic nemám že to je na svalu ten lék od vás je na cévy, nechápu vás

Milý Ladislave,
zjevně jsem to nenapsal dost srozumitelně. Pokusím se o to znovu. Malým podobenstvím.

Tak jako dobrý herec když vystoupí na jeviště a začne hrát svěřenou roli. Hraje ji naplno, dá do ní veškerý svůj um, energii, pot, hlas atd... Té roli se prostě propůjčí. Tak celou dobu je herci také jasné, že on není tou postavou, kterou na jevišti prezentuje (hraje). Herce se vůbec nedotýkájí křivdy, ponížení, ústrky od svých spoluhráčů. Ty jsou jenom ve hře a všichni to dobře ví. Jen co hra skončí, všichni se vezmou za ruce, ukloní se a obecenstvo tleská, a všichni jsou šťastni... Bez ohledu na výše zmiňované negativa ve hře.
A přesně o to jde i v Tvém případě. Uvědomit si, že nejsi pouze tou rolí, ale že jsi a to především, tím hercem!!

Máš to? Chápeš to?
Raději znovu.
Ladislav (tedy role na jevišti tohoto světa) je zraněn, možná i ponížen, možná se cítí být obklopen neschopnými a pohrdajícími. Prožívá křivdu. Ale nechce se vzdát. Bojuje, hledá způsoby jak se s tím vyrovnat, jak zvítězit...
Ale kde je herec?? Kde je ten, co si poté podá ruce se všemi za výkon, ten co se přátelsky a s radostí usměje, poděkuje za vše... A udělá to bez ohledu na množství a intezitu utrpení způsobenou ve hře. Čili NEPODMÍNĚNĚ! Není tu podmínka z divadelní role na to, aby si pogratulovali za herecký výkon.

Děkuješ za herecké výkony VŠECH ostatní spoluhráčů? Nebo máš na to podmínky? Jako malé dítě, něco ve stylu "Té osklivé ježibabě netleskám a vůbec, nelíbí se mi a nemám ji rád!". Mimochodem, prý hercům hrající negativní role v český seriálech občas někdo "od plic" na ulici řekne něco ve smyslu "ty hajzle, ty mrcho, už toho nech! Nech je na pokoji!" A dělají to dospělí!

Pokud toho herce ve svém životním příběhu nevidíš, neznamená to, že není!! Jen jsi ho ještě nezačal hledat dost intenzivně a dost dlouhodobě. Pokud jsi jej již zahlédl, přimkni se k němu ještě těsněji.

A znovu zpět k mému předchozímu příspěvku, teď už, alespoň intelektem víš, kam jsem mířil, když jsem radil POCHOPENÍ, SOUCIT a VDĚČNOST. Nejde o to aby jsi za tou paní šel a omlouvil se jí, že jsi měl ve vztahu k ní negativní emoce. Ačkoli by to pro tebe byla skutečná výzva jak se odosobnit, tedy nelpět na své osobě, takových rolí se totiž ujímají většinou jen ti co si uvědomují, že nejsou jenom rolí, ale především hercem. Mohl by jsi v její obličeji uvidět neuvěřitelný úžas, zaskočení, moment překvapení, s tím se určitě nesetkala ani z vyprávění. Příběhy z TV ze zahraničí o soudních žalobách s újmou na zdraví by ji možná tak nepřekvapily \":lol:\" Minimálně by si alespoň na chvíli uvědomila, že svět nemusí být ještě tak špatný, jak se zdá.

Můžeš zahrát i roli o tom, že ji soudně zažaluješ, že bude sedět v base a platit, že zčerná, můžeš ji seřvat... Nikdo nezná tvoji situaci lépe než ty, my ji máme jen tady z fóra přetlumočenou přes písmo, smajlíky a tvůj osobní pohled na věc. S rozvahou zvaž co dál zahraješ, jak se budeš bránit, máš na to nezadatelné právo! Dokonce se to od tebe očekává (hrát uvědoměle svoji roli). Ale nemůžeš ty negativní emoce mít v sobě, vždy měj v mysli a srdci pouze cnosti. Dřív nebo později tě ty emoce sami rozloží. Jestli je něco velmi toxického v našich životech, jsou to určitě tyto negativní emoce.

Podle toho jak čtu a vidím tvůj předchozí příspěvek si dovolím doporučit Pochopení (v tvém příspěvku je opak, NEpochopení) se Soucitem (v tvém příspěvku je opak, Hrubost) s Vděčností (v tvém příspěvku je opak, NEvděk) na to co se ti přihodilo. Tak často jak budeš jen schopen a stejné to bude s intenzitou-upřímností.

A za druhé k tomu léku, myslíš, že ta stránka popisuje obraz léku komplexně alespoň z 50%? Jsou homeopaté kteří o tomto léku napsali celé stránky. A každý svým způsobem. A přesto všichni doporučovali na JAKÉKOLIV zranění právě Arniku. Po mých osobních zkušenostech (ne pouze vyčteno z knih), ji doporučuji i já. Je to prostě lék první volby při poranění! měkých tkání!!! Zatímco ty jsi zkusil léky, které na tento druh poranění v homeopatii nejsou indikovány (tím neříkám, že je to špatně, jen cesta může být delší). Na internetu prostě nemusejí být všechny informace, za které jiní zaplatitli zkušenostmi, časem, penězi...

Moje zkušenosti a porozumění věci říkají: "je třeba Arnica montana".
Tvůj názor, bez osobních zkušeností, praxe i teorie říká , že jsem tě nepochopil...

To co ti opravdu popřeji na konec je schopnost prožívat pochopení, nehovořím o schopnosti rozumět intelektem, a další ctnosti srdce.

Jen dobré! JendaC


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob srp 03, 2013 12:54 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 27, 2013 9:39 pm
Příspěvky: 11
Tak chirurg mi řekl že je to moc malé na vyříznutí a je to srůstek nebo zatvrdlina po modřině, tak jsem koupil si mast se svištím tukem, dočetl jsem se že jeho tuk obsahuje kortizon(hormon)který velice pomáhá na zatvrdliny tak uvidíme, jinak vaše přednáška mě velice pobavila vy musíte být pěkný exot po večerech kouříte opium ne?:D doufám že až půjdete jednou k doktorovi a způsobí vám problém tak že mu poděkujete s úsměvem a řeknete děkuji vám za problém \":D\" \":D\" \":D\" nebo mu řeknete do očí jako já že je neschopný idiot a proklejete ho a řeknete o tom jeho nadřízenému (stížností a žalobou jsem zjistil že bych nic nedokázal ani nevyhrál v čechách tak jsem to vyřešil osobně)Máte někdo zkušenost s tím svištím tukem?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob srp 03, 2013 11:12 pm 
Offline

Registrován: sob srp 03, 2013 10:59 pm
Příspěvky: 1
ladislav m píše:
Se vší úctou vy už nejste normální \":)\" děkovat ji za to že mi způsobila problém jste se asi zbláznili, je to sestra navíc starší ženská a viděl jsem na ní jak ji ta práce prostě sere jak si chce odbejt to svý a jít na kafe se šlehačkou a ne mi pomoct, od toho tam je aby lidem pomáhala a ne aby svojí práci odflákla a brala pacienta jako další prase na porážku, pravda je že sem tam nikdy neměl chodit ale potřeboval sem si udělat odběr na krev abych věděl hodnoty které jsem potřeboval vědět, v americe už bych ji zažaloval a skončila by a musela mi zaplatit, proto se v americe takové věci nedějou, jelikož každý ví i ta nejnevýznamější sestra že pokud něco zakzí tak končí, u nás prostě berou lidi jako prasata a chovaj se tak k nim a pokud lidi se nebudou ohánět a sedět jako vy doma a děkovat doktorum za problémy tak to se dostanem do pěknejch problémů

-už od začátku jsem napsal co mi do zprávy napsaly z ultrazvuku a nikdo z Vás nebyl schopen mi to vysvětlit a tŕeba mi nastínit co by to mohlo být, čím to mazat co zařadit do jídelníčku atd. tak pokud prosím vás někdo mi můžete na to odpovědět budu vám vděčný děkuji
Pane jardo vy mně nemůžete poradit nebo Vám můžu zavolat ohledně nějaké rady děkuji

1. s tou žalobou jsou to pověry. Ve skutečnosti v USA nemocnici téměř nikdo nežaluje, pokud dojde k újmě, přijde pacient na management a dohodnou se o vyplacení odškodného z pojistky. Pokud dojde na soud tak jen v případě, že nedojde k dohodě o výši odškodného. Sestra v takovém případě nekončí, pouze pokud by se to stávalo častěji, tak se s ní nemocnice rozloučí (zdražovala by výši pojistného při příštím výměru), tedy pokud najde za ní náhradu. Samozřejmě pokud byste to chtěl hnát k soudu, tak musíte počítat s protižalobou za poškození dobrého jména nemocnice. Jinak byste se asi divil, jak se v americe chovají k pacientům kromě těch movitých se soukromými pojistkami. U nás se mají pacienti oproti USA jako v balvnce.
2. jedná se pravděpodobně o přeměnu modřiny na vazivo (zfibrotizovaný hematom). Léčba je chirurgická, t.j. odstranění v lokální anestezii. Jako domácí léčbu bych doporučil Heparoid mast, který asi už nepomůže, ale zkusil bych to, mohla by rozpusit ten zbytek sraženiny, co se ještě na vazivo nepřeměnil. Mazat několikrát denně a zafáčovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 05, 2013 7:48 am 
Offline

Registrován: čtv čer 27, 2013 9:39 pm
Příspěvky: 11
edajahy píše:
1. s tou žalobou jsou to pověry. Ve skutečnosti v USA nemocnici téměř nikdo nežaluje, pokud dojde k újmě, přijde pacient na management a dohodnou se o vyplacení odškodného z pojistky. Pokud dojde na soud tak jen v případě, že nedojde k dohodě o výši odškodného. Sestra v takovém případě nekončí, pouze pokud by se to stávalo častěji, tak se s ní nemocnice rozloučí (zdražovala by výši pojistného při příštím výměru), tedy pokud najde za ní náhradu. Samozřejmě pokud byste to chtěl hnát k soudu, tak musíte počítat s protižalobou za poškození dobrého jména nemocnice. Jinak byste se asi divil, jak se v americe chovají k pacientům kromě těch movitých se soukromými pojistkami. U nás se mají pacienti oproti USA jako v balvnce.
2. jedná se pravděpodobně o přeměnu modřiny na vazivo (zfibrotizovaný hematom). Léčba je chirurgická, t.j. odstranění v lokální anestezii. Jako domácí léčbu bych doporučil Heparoid mast, který asi už nepomůže, ale zkusil bych to, mohla by rozpusit ten zbytek sraženiny, co se ještě na vazivo nepřeměnil. Mazat několikrát denně a zafáčovat.

Velice Vám děkuji za objasnění, konečně po měsíci mi někdo napsal to co jsem potřeboval vědět, bohužel už to jsou skoro 3 měsice co se mi to udělalo, takže podle vašeho příspěvku zřejmě to tedy ztuhlo na vazivo, chtěl bych se tedy Vás prosím zeptat, ono je to opravdu malinké zhruba 2mm a je to už cítit na omak pouze když zatnu sval, nijak to už nebolí, můze to vazivo způsobit néjaké problémy pokud to nenechám odstranit?je nějaká šance nebo nějaká mast co může rozpustit to vazivo nebo to je tam už napořád?ten sviští tuk mohl by to rozpustit? moc Vám děkuju


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz