Tak koukám, že tak časté infekční nemoci jako chřipka a nachlazení ještě nemají vlákno....
Pane Jardo, moc pěkný je Váš článek dnes na Hobby.cz (receptář) :
http://hobby.idnes.cz/na-nachlazeni-pom ... -domov_mceKopíruju ho sem, neboť nevím zda na odkazu bude třeba ještě za pár měsíců(uvádím i jméno redaktorky)....a rady tam jsou určitě potřebné:
Na nachlazení pomůže cibule, česnek, křen, citrusy. A nosní sprcha 13. října 2010 0:10
Nachlazení i chřipce se podle léčitele Jaroslava Zajíčka nejlépe předchází v kuchyni. Měli byste začít úpravou jídelníčku. V první řadě omezit živočišné bílkoviny a sladké pečivo, protože překyselují a zahleňují.
Jaroslav Zajíček předvádí nosní sprchu foto: Štěpán Luťanský
Hlenovité látky představují v těle prostřený stůl pro nejrůznější bakterie. Pokud jim tuto hostinu nabídnete, stačí se ve společnosti nakažených nadechnout a onemocníte.
"Vypukne-li chřipkové období, měli bychom přistoupit k zásadním dietetickým omezením. Znamená to v první řadě vynechat pět takzvaných bílých jedů: tedy cukr, mléko, mouku, sůl a čistý tuk, hlavně margarín. Denní dávka dva až tři tisíce miligramů vitaminu C pak poslouží jako prevence. Pokud už chřipka propukne, lze dávky vitaminu C krátkodobě zvýšit i na 15 až 20 tisíc miligramů," radí po 25 letech zkušeností s přírodní léčbou Jaroslav Zajíček.
Vsaďte na cibuli a medNachlazení neznamená nic jiného než zahleněné horní cesty dýchací, tedy rýmu. Aby se dýchací cesty vyčistily, je ideální podpořit vylučování hlenů konzumací cibule rozmixované s medem, případně cibulové šťávy s medem. Ta je natolik sladká, že ji většinou bez problémů polknou i děti.
Příprava šťávy je úplně jednoduchá: cibuli pokrájejte, promíchejte se lžící medu a nechte stát. Za chvíli stačí do misky s cibulí ponořit lžičku a zjistíte, kolik šťávy se z cibule uvolnilo. Lze ji polykat po lžičkách, případně si ji přidejte do vlažného čaje.
"Kdo trpí na častá nachlazení, měl by brát zinek v chalátové vazbě, zhruba 50 až 100 miligramů denně, a konzumovat dostatek česneku. Potřebné látky v česneku obsažené, především alicin, navíc na rozdíl od běžných antibiotik prostoupí v těle opravdu všude," ujišťuje Zajíček.
Pomůže česneková mixáž a křenová kašička
Tzv. česneková mixáž by měla chřipku spolehlivě zahnatPřipravíte ji tak, že 2 až 3 stroužky česneku rozmixujete v 50 ml vody. Vypijete, zapijete 200 až 300 ml červeného vína ohřátého zhruba na 40 °C, okamžitě ulehnete do postele, zabalíte se a potíte. Zpravidla během jediného dne chřipka odezní. "Toto však nelze aplikovat při citlivém žlučníku či nesnášenlivosti na česnek," upozorňuje Zajíček.
Vynikající léčebný i preventivní prostředek představuje i křenová kašičkakterá nemá na rozdíl od samotného křenu žádné vedlejší účinky. Naopak umí rozpustit hleny a zničit bakterie, které v nich žijí. Vyrobíte ji z 1 až 2 lžic čerstvě nastrouhaného křenu a šťávy z půlky citronu. Výsledná konzistence, což je velmi důležité, by měla připomínat hořčici. V lednici sice vydrží 4 až 7 dní, nicméně je lepší dělat si ji vždy čerstvou.
Užívejte ji dvakrát denně a to tak, že polovinu až necelou kávovou lžičku kašičky chvíli požvýkáte a teprve pak polknete. Pak ovšem nesmíte nějakou dobu pít. "Chvíle povalování kašičky v ústech je důležitá proto, aby příslušné látky působily na sliznici a uvolnily hleny. Zahleněné tělo snáší kašičku bez problémů, zatímco když po kašičce začnete pociťovat nevolnost, znamená to, že už se tělo hlenů zbavilo a můžete s kúrou přestat," vysvětluje léčitel.
Imunitní systém posílí citrusy"Protože problémy s nachlazením a chřipkou vznikají v důsledku zahlenění organizmu, je vhodné imunitní systém podpořit také vyčištěním střev a lymfy pomocí čerstvých citrusových šťáv z grepů, citrónů a pomerančů," radí ještě další přírodní prostředky Zajíček.
Při třídenní detoxikační kůře se pije pouze směs grepové, citronové a pomerančové šťávy, kterou připravíte ze dvou grepů, jednoho citronu a tolika pomerančů, abyste získali 1 litr šťávy. V průběhu dne můžete vypít až dva litry této šťávy a neomezené množství čisté vody. V případě velkého hladu sníme nějaký ten pomeranč, ale nic jiného. Šťávu si připravujte vždy čerstvou, oxidace ji rychle znehodnocuje.
Nosní sprcha je výbornou prevencí Jogínská technika "džala néti" spočívá v propláchnutí nosních dírek slanou vodou, což dokonale odstraní prach a hlen nahromaděný v nosních dutinách. "Já tuto techniku používám v chřipkových obdobích prakticky denně a za posledních 20 let jsem chřipku ani rýmu neměl," ujišťuje Zajíček. Taková očista je prý výbornou prevencí i proti zánětům dutin.
Používá se přitom speciální jogínská konvička néti, kterou lze nahradit například pohárkem na popíjení lázeňské vody, případně si konvičku můžete vyrobit z obyčejné PET lahve; důležité přitom je, aby zakončení hubičky konvičky přesně ucpalo nosní otvor, do něhož se zavede.
Konvičku naplníte vlažnou vodou, na půl litru až litr vody přidejte 1 čajovou lžičku soli. Jemně si zasuňte hubičku nádobky do jedné nosní dírky, nakloňte se nad umyvadlo či vanu a skloňte hlavu k jedné straně. Zatímco vodu lijete do "horní" nosní dírky, voda pomocí gravitace projde nosními dutinami a okolo nosní přepážky začne vytékat druhou nosní dírkou ven. Když se nádobka vyprázdní, konvičku odložte a vyfrkejte zbylou tekutinu.
Konvičku znovu naplňte a celý proces opakujte opačným směrem. Po celou dobu proplachování musíte mít ústa otevřená, ať už jimi dýcháte nebo ne; jinak by se přes Eustachovu trubici, která spojuje ústní dutinu se středouším, mohla voda dostat do uší, což je dosti nepříjemné.
Seriál o přírodní léčbě dalších nemocí přírodní cestou najdete každý měsíc v časopisu Recepty prima nápadů.
UPOZORNĚNÍ : Nic v tomto článku není zamýšleno jako lékařská rada. Pro lékařskou diagnózu a pomoc navštivte svého lékaře. Jaroslav Zajíček není lékař, své poznatky získal samostudiem a praktickými zkušenostmi. Pokud si nejste jisti, jestli by pro vás byla uvedená metoda vhodná, případně správností postupu, můžete s ním svůj problém konzultovat.
Autoři:
Martina Čermáková
Hobby.cz
Ve spolupráci s časopisem Recepty prima nápadů a Jaroslavem Zajíčkem
Já jen zírám, co vy všechno nestihnete sledovat, děláte taky něco jiného, než koukat do obrazovky počítače. Jinak se musím snažit, oponentů je stále málo a docela se nudím.