Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned čer 23, 2024 4:16 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 871 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 59  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza !
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2011 4:55 pm 
Offline

Registrován: pát dub 29, 2011 9:28 am
Příspěvky: 4
Petr 2 píše:
Jake si konkretne bral doplnky? Pokud nechces uvadet zde muzem po mejlu nebo soukromou spravou SZ. Me osobne tvuj problem zaujal, lekari nemohou vedet vsechno, telo funguje komplexne. Telo vydrzi hodne ale ne dlouhodobe ikdyby si jedl to nejlepsi z matky prirody. Krom suplementace mineraly a stopovymi prvky, bych zkusil estli to neni tim fyzickym pretezovanim, holt co telo snese v 20r nesnese v 25r, nadruhou stranu neni to ani tak o veku jako o vyladenosti metabolismu, harmonii v procesech, endokrinni zlazy o jejich opotrebovani, nastesti ma telo dobrou regeneracni schopnost ale chce to mu dat moznost a cas. Prestal bych s premahanim, sport jen obcas a mirne tak aby bavil, najit si v nem zalibeni i bez toho ze se znicis, relax v prirode u vody, dodrzovat striktne spankovou hygienu se slepicma a denni rytmus v souladu s vseobecne prirozenymi cirkadialnimi rytmy, naslouchat vic hlasu sveho tela, telo si samo rekne co chce, tedy necpat se kdyz mi to nechutna ikdyz toto neplati u vseho.

Nepoužíval jsem nic zakázaného(steroidy ani anabolika, až tak hloupý nejsem), ale vzhledem k tomu, že jsem hrál závodně, tak jsem jedl Gainery, proteiny, BCAA, Kreatin a Glutamin většinou od Weidera. Vše nárazově většinou přes letní prázdniny, jen protein pravidelně vážil jsem 99kg při 192cm, docílil jsem toho ale nepřirozeně rychle, takže mám všude strie. Když jsem změnil životosprávu přestal posilovat každý den a přestal doplňky užívat, zkrátka to celé překopal a začal více poslouchat tělo, zhubl jsem během roku a půl 15kg, cítím se o 100% lépe, svým způsobem se špatně necítím, jen mám stále špatné výsledky, co se týče štítné žlázy a jak všichni víme nic není jen tak. Samozřejmě dodnes toho lituji, že jsem se tak přetěžoval, kdo chce kam, pomozme mu tam. Sport dělám již pro zábavu, nikdo mě do něj nenutí (žádné povinné tréninky atd.), bez něj ani nedokážu žít , naplňuje mě, takže doopravdy jen pro zábavu, svým způsobem chápu tu svoji obsesi, co se týče toho dokázat v něm něco, ale za cenu zdraví již NIKDY ! Teď si zkusím změřit, jestli nemám nedostatek jódu a selenu a pokud to tak bude, tak je budu doplňovat, vzhledem k tomu, že fce mé št.žlázy je zpomalená mohlo by to pomoct. Přečetl jsem celé fórum, co se týče žlázy a dozvěděl se dost věcí, tak je zkusím, ale nejdřív musím zjistit, co mi chybí. Objednal jsem si i ty vlasové testery. Měl bych ještě jednu otázku, když člověk pravidelně pije Magnesii minerální vodu, je to pro tělo přínosné nebo ho to naopak zanáší ? Četl jsem tady mnoho názorů a nějak nevím, co si o tom myslet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2011 5:51 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
trampota píše:
neviem z toho vášho príspevku určiť, ako dlho už beriete lugol - ten ročný detox bol s alebo bez lugolu ? a ako sa prejavuje to - "mám se výrazne lépe" ? ktoré príznaky vám zmizli, alebo ustúpili ?

Lugol beru asi 3/4 roku. Hlavně zmizela trvalá únava.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza !
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2011 9:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28311
Bydliště: Poděbrady
ondra píše:
Dobrý den,

obracím se na Vás s prosbou o Váš názor na můj zdravotní problém.

Je mi 21 let, asi před 4 roky mi na imunologii zjistili, že mám problémy se štítnou žlázou. V té době byla čísla týkající se protilátek jen mírně nad normálem, ale pro jistotu mi předepsali euthyrox, na začátku to byl 25 (nejslabší). Doktorka mi řekla, že se jedná o zánět štítné žlázy (autoimunitní reakci), který ale není infekční, prý se jen tak nazývá. Postupem času, ale dávky rostly, až jsem se dostal na euthyrox 75 1 prášek denně. Dřív jsem hodně posiloval a jedl doplňky stravy a po nějaké době se mi dostavily zdravotní problémy (ranní zvracení atd.), kvůli problémům se zdravím jsem se začal zajímat o zdravý životní styl a začal ho dodržovat.. Začal jsem chodit k paní Šimůnkové, která mi předepisovala kapičky joalis. Chodím k ní již 2 roky, ale nejsem si plně jistý jejich účinností. Začal jsem jíst Chlorellu 16 kousků denně a pít 2x zelený ječmen, mám za sebou jednu šank prakšalánu a chci ji dělat 2x ročně. Snažím se jíst hodně zeleniny, málo pečiva, mléčných výrobků, masa,... Doopravdy hodně sportuji, takže moje tělo toho spotřebuje velice hodně.

A teď k mému dotazu. Když jsem bral 1prášek euthyroxu 75 denně dostaly se mé výsledky ANTI TPO do normy(60), a anti TG na 320, ale vzhledem k tomu, že se mi dost příčí představa, že bych bral prášky po celý zbytek života, zkusil jsem si brát jen půlku prášku 75 1*denně a testy se mi hned zhoršily. Snažil jsem se zjistit co nejvíc, ale doktoři se tváří, jako že nemoc prostě přijde a oni sami neví proč. Shrnu-li to, měla by to být autoimunitní reakce a zánět štítné žlázy, anti TG IUml mám 326, takže se zvýšil jen o 6, když jsem bral o půl prášku méně a norma je 60 a anti TPO IU/ml mám 220 a norma je 60, a to se mi zhoršilo cca o 160.
Chtěl bych se zeptat, jestli nevíte, co bych měl udělat, abych mohl dávku prášků snížit nebo postupem času úplně přestat používat. Zda mám jíst více jódu nebo naopak, zda mám nějaké potraviny úplně omezit, popřípadě užívat nějaké vitamíny či minerály. Klidně za Vámi i dorazím na nějakou schůzku, mým cílem je přestat brát tyto hormony úplně.

Děkuji předem za Vaši odpověď.

V první řadě si zde budete muset prostudovat jak toto vlákno, tak vlákna o jódu a zjistíte, že štítná žláza není jenom o jódu, ale i o jiných prvcích, jako třeba selen a další, čili postupně dojdete k závěru, že jediná správná cesta je vše co chybí doplnit a pak je šance docela slušná. Prvotní je test pomocí lugolové skvrny na zápěstí a znalost deficitů z vlasové analýzy z čehož se pak již dá docela slušně vycházet. Každopádně pojídání prášků opravdu nic neřeší a stav se tím spíše dále komplikuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza !
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2011 9:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28311
Bydliště: Poděbrady
ondra píše:
Nepoužíval jsem nic zakázaného(steroidy ani anabolika, až tak hloupý nejsem), ale vzhledem k tomu, že jsem hrál závodně, tak jsem jedl Gainery, proteiny, BCAA, Kreatin a Glutamin většinou od Weidera. Vše nárazově většinou přes letní prázdniny, jen protein pravidelně vážil jsem 99kg při 192cm, docílil jsem toho ale nepřirozeně rychle, takže mám všude strie. Když jsem změnil životosprávu přestal posilovat každý den a přestal doplňky užívat, zkrátka to celé překopal a začal více poslouchat tělo, zhubl jsem během roku a půl 15kg, cítím se o 100% lépe, svým způsobem se špatně necítím, jen mám stále špatné výsledky, co se týče štítné žlázy a jak všichni víme nic není jen tak. Samozřejmě dodnes toho lituji, že jsem se tak přetěžoval, kdo chce kam, pomozme mu tam. Sport dělám již pro zábavu, nikdo mě do něj nenutí (žádné povinné tréninky atd.), bez něj ani nedokážu žít , naplňuje mě, takže doopravdy jen pro zábavu, svým způsobem chápu tu svoji obsesi, co se týče toho dokázat v něm něco, ale za cenu zdraví již NIKDY ! Teď si zkusím změřit, jestli nemám nedostatek jódu a selenu a pokud to tak bude, tak je budu doplňovat, vzhledem k tomu, že fce mé št.žlázy je zpomalená mohlo by to pomoct. Přečetl jsem celé fórum, co se týče žlázy a dozvěděl se dost věcí, tak je zkusím, ale nejdřív musím zjistit, co mi chybí. Objednal jsem si i ty vlasové testery. Měl bych ještě jednu otázku, když člověk pravidelně pije Magnesii minerální vodu, je to pro tělo přínosné nebo ho to naopak zanáší ? Četl jsem tady mnoho názorů a nějak nevím, co si o tom myslet.

To jste si docela dopřával a není tedy divu, že to dopadlo blbě, ale to je u sportovců normální. Sám jsem byl v mládí také až moc aktivní a vím, že jednoznačně platí „ Pravidelným sportem k trvalé invaliditě“ a funguje to spolehlivěji, než si člověk vůbec dovede představit. Dodnes mám ze sportovních a adrenalinových aktivit pozůstatky a těch se již nikdy nezbavím, ovšem u mě šlo o fraktury krční páteře, ale to také není špatné. Podstatné věci jste evidentně načetl a co se týká té minerálky, to raději pijte roztok chloridu hořečnatého, to je prospěšnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza !
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2011 10:10 pm 
Offline

Registrován: pát dub 29, 2011 9:28 am
Příspěvky: 4
Jarda píše:
To jste si docela dopřával a není tedy divu, že to dopadlo blbě, ale to je u sportovců normální. Sám jsem byl v mládí také až moc aktivní a vím, že jednoznačně platí „ Pravidelným sportem k trvalé invaliditě“ a funguje to spolehlivěji, než si člověk vůbec dovede představit. Dodnes mám ze sportovních a adrenalinových aktivit pozůstatky a těch se již nikdy nezbavím, ovšem u mě šlo o fraktury krční páteře, ale to také není špatné. Podstatné věci jste evidentně načetl a co se týká té minerálky, to raději pijte roztok chloridu hořečnatého, to je prospěšnější.

Tak nějak jsem naivně myslel, že chlorella a zelený ječmen plus relativně velké množství ovoce a zeleniny, oříšků denně mi množství minerálů, enzymů a stopových prvků doplní, ale zjevně tomu tak není, i když tyto věci požívám denně, tak jsem myslel, že by ten jód mohl pomoci. Byl jsem na těch hloubkových krevních testech a doktorka říkala, že takhle dobré výsledky i ohledně cholesterolu atd. dlouho neviděla, otázka ale je, co ona vůbec v životě viděla... Čekal jsem, že odhalím nějaké jiné nedostatky, ale asi to tak "hloubkové" nebylo. Uvidíme, co mi odhalí ty vlasové testery a ten test na jód. Kéž by to bylo nedostatkem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza !
PříspěvekNapsal: sob dub 30, 2011 8:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28311
Bydliště: Poděbrady
ondra píše:
Tak nějak jsem naivně myslel, že chlorella a zelený ječmen plus relativně velké množství ovoce a zeleniny, oříšků denně mi množství minerálů, enzymů a stopových prvků doplní, ale zjevně tomu tak není, i když tyto věci požívám denně, tak jsem myslel, že by ten jód mohl pomoci. Byl jsem na těch hloubkových krevních testech a doktorka říkala, že takhle dobré výsledky i ohledně cholesterolu atd. dlouho neviděla, otázka ale je, co ona vůbec v životě viděla... Čekal jsem, že odhalím nějaké jiné nedostatky, ale asi to tak "hloubkové" nebylo. Uvidíme, co mi odhalí ty vlasové testery a ten test na jód. Kéž by to bylo nedostatkem.

Tak pomoci vám tato strava určitě může, ale jde o celkem dlouhodobý proces, přičemž využitelnost té stravy dost záleží na dostatečné tvorbě kyseliny chlorovodíkové v žaludku. Na to je vhodné si udělat krkací test, který vám odpoví jak jste na tom a lékaři mají velice úzký úhel pohledu, protože některé testy se vůbec neprovádějí a deficity prvků většinou také ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob dub 30, 2011 5:16 pm 
Offline

Registrován: stř pro 08, 2010 10:12 am
Příspěvky: 54
dám sem jednu skúsenosť s testovaním kvapky lugolu na ruke.
už som tu niekde písala, že keď som si ja robila test lugolom, tak mi škvrna vydržala celkom dlho, čo malo znamenať, že dodávať netreba. potom som začala popíjať denne chlorid horečnatý, o cca 2 týždne som zopakovala test s lugolom a škvrna mi zmizla o pár hodín skôr, než pri pokuse č.1.
teraz sa to isté stalo sestre. prvý test - škvrna vydržala viac než 12 hodín, a to má oficiálnu diagnózu zväčšená štítna žľaza, preto bol výsledok dosť zvláštny, lebo 12 hodín by znamenal, že na vine nie je nedostatok jódu. po mojich predchádzajúcich skúsenostiach začala popíjať denne horčík, za týždeň sme opakovali test, výsledok - po škvrne nebolo ani stopy za 4 hodiny. to bol teda ale vážne SKOK.

čiže mne z toho vychádza, že ten horčík musí nejakým spôsobom podporovať spracovanie jódu telom. pretože nie je dosť horčíku, telo neberie jód, lebo ho nevie/nemôže spracovať. dodá sa horčík, telo nasáva jód. preto by sa zrejme mal dodávať nielen selén + lugol, ale najskôr horčík. prípadne spolu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob dub 30, 2011 8:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28311
Bydliště: Poděbrady
trampota píše:
dám sem jednu skúsenosť s testovaním kvapky lugolu na ruke.
už som tu niekde písala, že keď som si ja robila test lugolom, tak mi škvrna vydržala celkom dlho, čo malo znamenať, že dodávať netreba. potom som začala popíjať denne chlorid horečnatý, o cca 2 týždne som zopakovala test s lugolom a škvrna mi zmizla o pár hodín skôr, než pri pokuse č.1.
teraz sa to isté stalo sestre. prvý test - škvrna vydržala viac než 12 hodín, a to má oficiálnu diagnózu zväčšená štítna žľaza, preto bol výsledok dosť zvláštny, lebo 12 hodín by znamenal, že na vine nie je nedostatok jódu. po mojich predchádzajúcich skúsenostiach začala popíjať denne horčík, za týždeň sme opakovali test, výsledok - po škvrne nebolo ani stopy za 4 hodiny. to bol teda ale vážne SKOK.

čiže mne z toho vychádza, že ten horčík musí nejakým spôsobom podporovať spracovanie jódu telom. pretože nie je dosť horčíku, telo neberie jód, lebo ho nevie/nemôže spracovať. dodá sa horčík, telo nasáva jód. preto by sa zrejme mal dodávať nielen selén + lugol, ale najskôr horčík. prípadne spolu.

Zajímavá zkušenost, ovšem nikdy jsem o této souvislosti neslyšel, ale netvrdím, že to není možné. Nicméně hořčík doporučuji dodávat automaticky, protože tem má v pořádku opravdu naprosté minimum lidí. Pokusím se na to zaměřit a pokud se mě cokoliv v této souvislosti povede zjistit, dám vědět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon kvě 02, 2011 1:10 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
trampota píše:
dám sem jednu skúsenosť s testovaním kvapky lugolu na ruke.
už som tu niekde písala, že keď som si ja robila test lugolom, tak mi škvrna vydržala celkom dlho, čo malo znamenať, že dodávať netreba. potom som začala popíjať denne chlorid horečnatý, o cca 2 týždne som zopakovala test s lugolom a škvrna mi zmizla o pár hodín skôr, než pri pokuse č.1.
teraz sa to isté stalo sestre. prvý test - škvrna vydržala viac než 12 hodín, a to má oficiálnu diagnózu zväčšená štítna žľaza, preto bol výsledok dosť zvláštny, lebo 12 hodín by znamenal, že na vine nie je nedostatok jódu. po mojich predchádzajúcich skúsenostiach začala popíjať denne horčík, za týždeň sme opakovali test, výsledok - po škvrne nebolo ani stopy za 4 hodiny. to bol teda ale vážne SKOK.

čiže mne z toho vychádza, že ten horčík musí nejakým spôsobom podporovať spracovanie jódu telom. pretože nie je dosť horčíku, telo neberie jód, lebo ho nevie/nemôže spracovať. dodá sa horčík, telo nasáva jód. preto by sa zrejme mal dodávať nielen selén + lugol, ale najskôr horčík. prípadne spolu.

Když si pozorně pročtete vlákna u lugolu tak zjistíte, že to není ojedinělá reakce. U více lidí, kterým už skvrna vydržela, nestačí stopnout podávání lugolu, ale musí ho dál užívat v menším množství.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon kvě 02, 2011 1:47 pm 
Offline

Registrován: stř pro 08, 2010 10:12 am
Příspěvky: 54
áno, lenže ja píšem o úplne prvom teste, kedy si vlastne človek zisťuje, či vôbec bude treba ten jód dodávať. teda ešte PRED. nie počas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon kvě 02, 2011 2:07 pm 
Offline

Registrován: stř pro 08, 2010 10:12 am
Příspěvky: 54
našla som od Abrahama :
http://www.optimox.com/pics/Iodine/IOD-05/IOD_05.html

hlavne v časti IV. The Use of Inorganic, Non-radioactive Iodine/Iodide in Graves' Disease

kde popisuje liečbu ženy s gravesovou chorobou, ktorej ako prvé upravili nutričný program, vrátane vysokej dennej dávky horčíka po dobu jedného mesiaca a až následne začali dodávať jód.
plus sú tam testy tej pani, pod "Table 3" pred, po mesiaci na horčíku atd.

takže to by sedelo, že je potrebný horčík, len som nejako nenašla popis súvislostí. alebo tam sú, len som ich nepochopila. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon kvě 02, 2011 8:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28311
Bydliště: Poděbrady
trampota píše:
našla som od Abrahama :
http://www.optimox.com/pics/Iodine/IOD-05/IOD_05.html

hlavne v časti IV. The Use of Inorganic, Non-radioactive Iodine/Iodide in Graves' Disease

kde popisuje liečbu ženy s gravesovou chorobou, ktorej ako prvé upravili nutričný program, vrátane vysokej dennej dávky horčíka po dobu jedného mesiaca a až následne začali dodávať jód.
plus sú tam testy tej pani, pod "Table 3" pred, po mesiaci na horčíku atd.

takže to by sedelo, že je potrebný horčík, len som nejako nenašla popis súvislostí. alebo tam sú, len som ich nepochopila. \":)\"

V tom si bohužel nepočtu, na škole jsem se naučil pouze blbě Rusky a nyní již ovládám pouze jeden jazyk s nímž asi už vydržím. Nicméně někdo znalý řeči by to mohl přelouskat a vyrobit výcuc, určitě by se hodil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte kvě 03, 2011 12:19 pm 
Offline

Registrován: stř pro 08, 2010 10:12 am
Příspěvky: 54
ale počtete si. keď začínal google so strojovým prekladom,tak to vychádzali odtiaľ samé nezmysly a veľa ľudí ho prestalo používať, zrejme aj vy. teraz už to pokročilo a konkrétne ten odsek, ktorý som voľne preložila v minulom komente, som teraz skopírovala z toho pôvodného linku do prekladača v google tu:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte kvě 03, 2011 9:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28311
Bydliště: Poděbrady
[quote="trampota":2orcmmhx]ale počtete si. keď začínal google so strojovým prekladom,tak to vychádzali odtiaľ samé nezmysly a veľa ľudí ho prestalo používať, zrejme aj vy. teraz už to pokročilo a konkrétne ten odsek, ktorý som voľne preložila v minulom komente, som teraz skopírovala z toho pôvodného linku do prekladača v google tu:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte kvě 17, 2011 4:26 pm 
Offline

Registrován: pát dub 29, 2011 9:28 am
Příspěvky: 4
Dobrý den,

chci se ještě zeptat, zda-li je možné Lugolův roztok (2 kapky) možné přidávat do zeleného ječmene, který sušený rozmíchám ve vodě.

Děkuji.Hájek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 871 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 59  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz