Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát zář 27, 2024 5:51 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 70  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv srp 12, 2010 8:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Přes známé jsem sehnala kyselinu chlorovodíkovou. Lékárnice (z lékárny) prý říkala, že to odněkud dováží a je to 35%. Nezbývá mi nic jiného než jí věřit. Takže ředění bude lepší než u té 37%. Mohl byste mi poradit jako úplnému laikovi, jak to naředit na těch 3,5%, ktreré se pak kape? Nebo je lepší to naředit na 1%? Jaké je vůbec dávkování a kape se to do vody nebo do šťávy? Koupila jsem si v lékárně lahvičku s kapátkem. Velikost kapky z kapátka se taky nějak řeší? Dá se použít tato naředěná kyselina místo kyseliny citronové k ředění mms? Děkuji

S těmi procenty se zase tak nezabývejte, on je tam veliký rozptyl a jako standart se uvažuje těch 35 %, reálně se to může dost lišit, podle toho jak se jim to povede vyrobit. Tedy k vlastnímu ředění, do nějaké prázdné lahve nalijete devět dílů vody a do ní pomalu přiléváte jeden díl kyseliny. Počítejte s tím, že směs se celkem dost ohřívá a na vlastní manipulaci je vhodné si vzít brýle, plastové rukavice, případně dýchací roušku, ale zase taková hrůza to není. Namíchejte si tak 0,5 l, na což vám stačí 0,5 dcl kyseliny a budete jí lít do 4,5 dcl vody. Odměřit se dá kyselina klidně do té kuchyňské plastové odměrky, která se běžně používá, nebo se za pár korun koupí. Dělejte to ideálně ve vaně, nebo sprchovém koutě, kde případný úkap snadno opláchnete vodou. Nerezový dřez k tomuto účelu není vhodný a i malé potřísnění je na nerezu obtížně odstranitelné. Zbytek koncentrované kyseliny důkladně uzavřete a bezpečně uložte mimo dosah dětí. Dále si vzniklou 3,5%tní kyselinu naředíte na poloviční koncentraci, tak získáte zhruba 1,75 %tní a když dáte 20 kapek metrickým kapátkem, tedy jeden ccm do 0,5 dcl vody, získáte koncentraci 0,35 %, což je těsně nad běžnou hranicí normálních žaludečních šťáv u zdravého člověka. Dle mého názoru vyšší dávkování, ani vyšší koncentrace krátkodobě neuškodí, ale dlouhodobě to opravdu vadit může. Musíte uvažovat, že vaše tělo je z cca 75 % voda a tělo tedy okamžitě, pomocí osmotické reakce, dorovnává jak přebytky zásad, tak přebytky kyselin, čili dle mého názoru si to na potřebnou koncentraci prostě tělo naředí samo z vlastní zásob vody. Jak jsem zde již psal, tak sám jsem bez jakýchkoliv negativních projevů zkonzumoval ve třech dávkách v průběhu jedné hodiny 1100 kapek 3,5 %tní kyseliny chlorovodíkové, ale je pravdou, že na mimořádně těžké jídlo a jsem snad celkem zdráv, čili u nemocného člověka to opravdu může probíhat jinak. Většinou dochází k celkem masivní obranné reakci a je otázkou, zda ji lze považovat za špatnou, nebo naopak velice pozitivní, protože organizmus konečně začne bojovat s chorobou. Každopádně dlouhodobé podávání velkých dávek bych asi běžně nedoporučoval, možná pouze jako startovní množství a pak brát normální dávky. Jinak po srovnání stavu HCl v těle určitě neuškodí občas ji dodat, to velice zlepšuje bilanci vodíku v buňkách a zvyšuje dlouhověkost. K Aktivaci MMS se dá ideálně používat ta 3,5%tní kyselina a kape se to 1:1, tedy na kapku chloritanu sodného kapka kyseliny chlorovodíkové.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 15, 2010 4:52 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
...K Aktivaci MMS se dá ideálně používat ta 3,5%tní kyselina a kape se to 1:1, tedy na kapku chloritanu sodného kapka kyseliny chlorovodíkové.


Pokud uvažujeme že je něco jiného(možná se pletu..?) dodávat do těla pár kapek HCL(a chem.reakce proběhne nejprve ve sklenici s vodou ale hlavně až pak v těle) a něco jiného je když zaktivujeme mms a chem.reakce proběhne ve sklenici kam pak doléváme ještě po zaktivování mms ještě vodu...

(Celková denní bilance počtu RŮZNÉHO použití HCL bude nejspíš značně individuální...jde mi teď o zorientování se v osobním průzkumu a zvážení které si každý musí nakonec rozhodnout sám...)

Možné otázky k takovému osobnímu přemyšlování(to si musí časem vyřešit každý sám)....:
1) Kolik kapek HCL celkem za den použiju do vody např.před, během nebo po jídle...(já pro jistotu zatím beru "jen" kapsle BetainHCL, ale až mi dojdou tak to budu řešit taky...)

2) Kolik kapek HCL celkem za den použiju jako přídavek zároveň při doplňování minerálů a stop.prvků do těla...(já zatím dávám jednu kapku 3,5%HCL...ráno a večer když beru minerály a stop.prvky)

3) +Kolik kapek HCL celkem za den jsem případně použil na aktivování mms pomocí HCL...

Je otázkou na delší pozorování zda oddělovat tyto jednotlivé oblasti použití HCL od sebe NEZÁVISLE (tj.zda opravdu je nebo není důležitá v součtu celková denní bilance spotřeby HCL).... a dále kolik vlastně těch kapek HCL v těchto jednotlivých různých použitích HCL je pro koho ještě prospěšné a kdy už nikoli...každopádně opatrnosti nikdy není nazbyt...

NASLOUCHAT TĚLU SE VŽDY VYPLATÍ (ale nezaměńovat s detox.reakcí...nutno si něco přečíst o Herxheimerově reakci...)
...navíc ne vždy dokážeme slyšet co nám naše tělo vlastně chce říct...případně se může stát že nějakou dobu to bude ok při našem osobně zvoleném způsobu aplikace...a po delší době bude najednou problém (to jen aby jsme věděli že je to ještě neprobádané území... \":!:\" ).

PS: Ta 3,5%HCL se dá použít k aktivaci úplně stejně jako kys.citrónová? (tj.3min.aktivovat a pak zalít vodou do sklenice ?)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 15, 2010 7:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Pokud uvažujeme že je něco jiného(možná se pletu..?) dodávat do těla pár kapek HCL(a chem.reakce proběhne nejprve ve sklenici s vodou ale hlavně až pak v těle) a něco jiného je když zaktivujeme mms a chem.reakce proběhne ve sklenici kam pak doléváme ještě po zaktivování mms ještě vodu...

(Celková denní bilance počtu RŮZNÉHO použití HCL bude nejspíš značně individuální...jde mi teď o zorientování se v osobním průzkumu a zvážení které si každý musí nakonec rozhodnout sám...)

Možné otázky k takovému osobnímu přemyšlování(to si musí časem vyřešit každý sám)....:
1) Kolik kapek HCL celkem za den použiju do vody např.před, během nebo po jídle...(já pro jistotu zatím beru "jen" kapsle BetainHCL, ale až mi dojdou tak to budu řešit taky...)

2) Kolik kapek HCL celkem za den použiju jako přídavek zároveň při doplňování minerálů a stop.prvků do těla...(já zatím dávám jednu kapku 3,5%HCL...ráno a večer když beru minerály a stop.prvky)

3) +Kolik kapek HCL celkem za den jsem případně použil na aktivování mms pomocí HCL...

Je otázkou na delší pozorování zda oddělovat tyto jednotlivé oblasti použití HCL od sebe NEZÁVISLE (tj.zda opravdu je nebo není důležitá v součtu celková denní bilance spotřeby HCL).... a dále kolik vlastně těch kapek HCL v těchto jednotlivých různých použitích HCL je pro koho ještě prospěšné a kdy už nikoli...každopádně opatrnosti nikdy není nazbyt...

NASLOUCHAT TĚLU SE VŽDY VYPLATÍ (ale nezaměńovat s detox.reakcí...nutno si něco přečíst o Herxheimerově reakci...)
...navíc ne vždy dokážeme slyšet co nám naše tělo vlastně chce říct...případně se může stát že nějakou dobu to bude ok při našem osobně zvoleném způsobu aplikace...a po delší době bude najednou problém (to jen aby jsme věděli že je to ještě neprobádané území... \":!:\" ).

PS: Ta 3,5%HCL se dá použít k aktivaci úplně stejně jako kys.citrónová? (tj.3min.aktivovat a pak zalít vodou do sklenice ?)

Já bych řekl, že se v tom zbytečně šťouráte, udělejte si to tak jednoduché, jak je jenom možné. U té HCl totiž, stejně jako u všeho ostatního, záleží na mnoha proměnlivých faktorech, které umocňují, nebo tlumí vlastní tvorbu, čili přesně se to říci nikdy nedá. Například souběžné dodání draslíku určitě umožní snížit dávku a čisté budete muset brát více. To, co dáte do MMS bych vůbec nebral v potaz, to prostě zreaguje a na ostatní aplikace klidně můžete použít návod z předchozího příspěvku. Prostě si vyrobte koncentraci 0,0035 %, což je těsně nad běžnou hranicí normálních žaludečních šťáv u zdravého člověka a tu pak pijte jak před jídlem, tak po jídle, případně s ní zapijte minerální látky. Tím se nic zkazit nedá, protože tuto koncentraci máte mít normálně v žaludku a tělo si těchto šťáv tvoří docela obdivuhodné množství. To, co tělo nepotřebuje zase zneutralizuje, čili ničeho se bát nemusíte, ale přehánění také není na místě. Ta 3,5 %tní koncentrace se dá k aktivaci normálně používat a není s tím žádný problém, dokonce se nemusí ani tak dlouho čekat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 18, 2010 11:21 am 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Je možné aby kvasinka alebo baktéria v žalúdku sposobovala to, že ked sa najem bez ohladu na to čo to je, po krátkej dobe sa peresunie obsah žalúdka rovno do čreva a ked sa napijem aj po 3-4h po zjední napr. ryže s varenou mrkvou tak cítim ako mi tekutina(akákolvek) este vascmi spláchne obsah žalúdka rovno do čreva a ja sa následne cítim ako by som mal v tej chvíli umriet. Jednoducho som otrávený jedlom. Už som minule písal, že sa mi to stalo po napití 0,5l tekutiny po každej pol hodine, no teraz som zistil, že sa mi to stáva aj ked tam dám prestávku omnoho vačšiu. Jednoducho to jedlo ide zo žalúdka rovno do čreva. Okrem toho som pri tom unavený nič bolí ma celé telo nevládzem ani poriadne pozerat a vždy ked niečo zjem mám pocit tažoby v žalúdku. Jediná vec kotrá, mi okamžite pomože je čierne uhlie. Ked sa ním "nacpem" tak v priebehu krátkej doby sa cítim fit. To "sprosté" telo začalo štrajkovat a ja sa domnievam, že je to sposbené nedostatkom HCL ale nie som si tým úplne istý, kedže si zatial po sode odgrgnem.
Može byt teda moja domnienka správna alebo vobec?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 18, 2010 11:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Mat1 píše:
Je možné aby kvasinka alebo baktéria v žalúdku sposobovala to, že ked sa najem bez ohladu na to čo to je, po krátkej dobe sa peresunie obsah žalúdka rovno do čreva a ked sa napijem aj po 3-4h po zjední napr. ryže s varenou mrkvou tak cítim ako mi tekutina(akákolvek) este vascmi spláchne obsah žalúdka rovno do čreva a ja sa následne cítim ako by som mal v tej chvíli umriet. Jednoducho som otrávený jedlom. Už som minule písal, že sa mi to stalo po napití 0,5l tekutiny po každej pol hodine, no teraz som zistil, že sa mi to stáva aj ked tam dám prestávku omnoho vačšiu. Jednoducho to jedlo ide zo žalúdka rovno do čreva. Okrem toho som pri tom unavený nič bolí ma celé telo nevládzem ani poriadne pozerat a vždy ked niečo zjem mám pocit tažoby v žalúdku. Jediná vec kotrá, mi okamžite pomože je čierne uhlie. Ked sa ním "nacpem" tak v priebehu krátkej doby sa cítim fit. To "sprosté" telo začalo štrajkovat a ja sa domnievam, že je to sposbené nedostatkom HCL ale nie som si tým úplne istý, kedže si zatial po sode odgrgnem.
Može byt teda moja domnienka správna alebo vobec?
Ďakujem

Tak na první pohled to tak opravdu vypadá, protože kvasinka po nakrmení ihned začne produkovat toxiny a pokud se ty toxiny začnou vstřebávat, tak mohou nastat uvedené pocity. Aplikace aktivního uhlí na sebe toxiny naváže a člověku se hned uleví, ale užívat uhlí dlouhodobě zase není moc vhodné, čili zde by jste i přes vysokou cenu mohl vyzkoušet Sanogel, nebo enterosgel a patrně i s lepším výsledkem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 18, 2010 4:03 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Jarda píše:
S těmi procenty se zase tak nezabývejte, on je tam veliký rozptyl a jako standart se uvažuje těch 35 %, reálně se to může dost lišit, podle toho jak se jim to povede vyrobit. Tedy k vlastnímu ředění, do nějaké prázdné lahve nalijete devět dílů vody a do ní pomalu přiléváte jeden díl kyseliny. Počítejte s tím, že směs se celkem dost ohřívá a na vlastní manipulaci je vhodné si vzít brýle, plastové rukavice, případně dýchací roušku, ale zase taková hrůza to není. Namíchejte si tak 0,5 l, na což vám stačí 0,5 dcl kyseliny a budete jí lít do 4,5 dcl vody. Odměřit se dá kyselina klidně do té kuchyňské plastové odměrky, která se běžně používá, nebo se za pár korun koupí. Dělejte to ideálně ve vaně, nebo sprchovém koutě, kde případný úkap snadno opláchnete vodou. Nerezový dřez k tomuto účelu není vhodný a i malé potřísnění je na nerezu obtížně odstranitelné. Zbytek koncentrované kyseliny důkladně uzavřete a bezpečně uložte mimo dosah dětí. Dále si vzniklou 3,5%tní kyselinu naředíte na poloviční koncentraci, tak získáte zhruba 1,75 %tní a když dáte 20 kapek metrickým kapátkem, tedy jeden ccm do 0,5 litru vody, získáte koncentraci 0,0035 %, což je těsně nad běžnou hranicí normálních žaludečních šťáv u zdravého člověka. Dle mého názoru vyšší dávkování, ani vyšší koncentrace krátkodobě neuškodí, ale dlouhodobě to opravdu vadit může. Musíte uvažovat, že vaše tělo je z cca 75 % voda a tělo tedy okamžitě, pomocí osmotické reakce, dorovnává jak přebytky zásad, tak přebytky kyselin, čili dle mého názoru si to na potřebnou koncentraci prostě tělo naředí samo z vlastní zásob vody. Jak jsem zde již psal, tak sám jsem bez jakýchkoliv negativních projevů zkonzumoval ve třech dávkách v průběhu jedné hodiny 1100 kapek 3,5 %tní kyseliny chlorovodíkové, ale je pravdou, že na mimořádně těžké jídlo a jsem snad celkem zdráv, čili u nemocného člověka to opravdu může probíhat jinak. Většinou dochází k celkem masivní obranné reakci a je otázkou, zda ji lze považovat za špatnou, nebo naopak velice pozitivní, protože organizmus konečně začne bojovat s chorobou. Každopádně dlouhodobé podávání velkých dávek bych asi běžně nedoporučoval, možná pouze jako startovní množství a pak brát normální dávky. Jinak po srovnání stavu HCl v těle určitě neuškodí občas ji dodat, to velice zlepšuje bilanci vodíku v buňkách a zvyšuje dlouhověkost. K Aktivaci MMS se dá ideálně používat ta 3,5%tní kyselina a kape se to 1:1, tedy na kapku chloritanu sodného kapka kyseliny chlorovodíkové.

Jaká je normální (průměrná) denní hodnota dávkování? Nemám vůbec představu, kolik toho mohu nakapat (do vody). Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 18, 2010 9:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Jaká je normální (průměrná) denní hodnota dávkování? Nemám vůbec představu, kolik toho mohu nakapat (do vody). Děkuji

Dává se tak 1 ccm té 1,75%tní kyseliny do 0,5 litu vody a pije se podle potřeby, většinou tak 0,5-1 hodinu před jídlem a stejně po jídle, případně mezi jídly.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 18, 2010 9:23 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Jarda píše:
Dává se tak 1 ccm té 1,75%tní kyseliny do 0,5 litu vody a pije se podle potřeby, většinou tak 0,5-1 hodinu před jídlem a stejně po jídle, případně mezi jídly.

Zakoupila jsem kapátko i s lahvičkou v lékárně. Jsou nějaká i jiná kapátka? Je 1ccm=20 kapek z kapátka? Já jen jestli třeba není několik druhů kapátek, abych nedávala málo nebo naopak hodně


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 18, 2010 9:51 pm 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Jarda píše:
Tak na první pohled to tak opravdu vypadá, protože kvasinka po nakrmení ihned začne produkovat toxiny a pokud se ty toxiny začnou vstřebávat, tak mohou nastat uvedené pocity. Aplikace aktivního uhlí na sebe toxiny naváže a člověku se hned uleví, ale užívat uhlí dlouhodobě zase není moc vhodné, čili zde by jste i přes vysokou cenu mohl vyzkoušet Sanogel, nebo enterosgel a patrně i s lepším výsledkem.

Tiež si myslím.
Neuveritlené ako rýchlo sa človek dostane opat do... A z pravidla vždy ked mu je dobre, vrátane mna.
Zvláštne je, že na sladké chut nemám, normálne sa mi hnusí, dokonca už aj ovocie(sladké), no na obilniny mám(ryža), tkaže
je to jasné.

Ten Sanogel, vyzerá výborne(podla toho popisu). Je možné užívat to dlhodobo, resp. mesiac, dva, bez vedlajších účinkov?
V návode sa píše ,že áno,no ja nemám s tým skúsenost, preto sa pýtam, navyše mnohokrát sú v návode bludy.
Ako mám zabránit tomu, aby mi po napití nepostupoval obsah žalúdku do čreva?
Zmedzí tomu Sanogel? Mám strach pri každom napití.

Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 18, 2010 10:02 pm 
Offline

Registrován: pát říj 23, 2009 12:34 pm
Příspěvky: 104
Dobry den Jardo, testem se sodou jsem vyzkoušel, že se v žaludku netvoří HCl a chtěl bych postupně vyzkoušet užívání Betainu HCl a následně dodávání HCl. Chtěl bych se vás zeptat, jak byste doporučil zařadit užívání tablet Betain HCl (600mg) s pepsinem. Můj jídelníček je zhruba následující: ráno 0.5l ovocné šťávy a 0.5l ořechového mléka, snídaně ořechy prohnané odšťavňovačem + ovoce a lžíce SP.
Oběd a večeře většinou zeleninový salát a 0.5 - 1l zel. šťávy (zařadím šťávu z bílého zelí), večer do něho občas dávám trochu vařených jáhel/pohanky/rýže/luštěnin nebo lžíci SP, jako přesnídávku/před spaním dávám 0.5l kozí kefír, takze bílkoviny konzumuju v relativně malém množství, hlavně v snídani. Ráno někdy cítím problém s trávením určitých druhů ovoce a ovocných šťáv (pocit plnosti, tlak v žaludku pod hrudni kosti), u zeleniny tento problém nemám. Mým cílem je zlepšit trávení a obnovit tvorbu HCl. Nejlepsi se mi zda dat tabletu k snidani a zapit orechovym mlekem. Díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 19, 2010 7:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Zakoupila jsem kapátko i s lahvičkou v lékárně. Jsou nějaká i jiná kapátka? Je 1ccm=20 kapek z kapátka? Já jen jestli třeba není několik druhů kapátek, abych nedávala málo nebo naopak hodně

Metrické kapátko má na 1 ccm 20 kapek a druhá varianta má 16 kapek, což si není problém přeměřit, případně se zeptat v té lékárně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 19, 2010 7:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Mat1 píše:
Tiež si myslím.
Neuveritlené ako rýchlo sa človek dostane opat do... A z pravidla vždy ked mu je dobre, vrátane mna.
Zvláštne je, že na sladké chut nemám, normálne sa mi hnusí, dokonca už aj ovocie(sladké), no na obilniny mám(ryža), tkaže
je to jasné.

Ten Sanogel, vyzerá výborne(podla toho popisu). Je možné užívat to dlhodobo, resp. mesiac, dva, bez vedlajších účinkov?
V návode sa píše ,že áno,no ja nemám s tým skúsenost, preto sa pýtam, navyše mnohokrát sú v návode bludy.
Ako mám zabránit tomu, aby mi po napití nepostupoval obsah žalúdku do čreva?
Zmedzí tomu Sanogel? Mám strach pri každom napití.

Ďakujem

Sanogel, kromě ceny je opravdu dobrý, ale zda zlikviduje ten váš problém, to opravdu netuším. Tam bych spíše vyzkoušel pití před jídlem a po jídle tedy nechával velký odstup, aby se to nedělo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 19, 2010 7:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
gonzales01 píše:
Dobry den Jardo, testem se sodou jsem vyzkoušel, že se v žaludku netvoří HCl a chtěl bych postupně vyzkoušet užívání Betainu HCl a následně dodávání HCl. Chtěl bych se vás zeptat, jak byste doporučil zařadit užívání tablet Betain HCl (600mg) s pepsinem. Můj jídelníček je zhruba následující: ráno 0.5l ovocné šťávy a 0.5l ořechového mléka, snídaně ořechy prohnané odšťavňovačem + ovoce a lžíce SP.
Oběd a večeře většinou zeleninový salát a 0.5 - 1l zel. šťávy (zařadím šťávu z bílého zelí), večer do něho občas dávám trochu vařených jáhel/pohanky/rýže/luštěnin nebo lžíci SP, jako přesnídávku/před spaním dávám 0.5l kozí kefír, takze bílkoviny konzumuju v relativně malém množství, hlavně v snídani. Ráno někdy cítím problém s trávením určitých druhů ovoce a ovocných šťáv (pocit plnosti, tlak v žaludku pod hrudni kosti), u zeleniny tento problém nemám. Mým cílem je zlepšit trávení a obnovit tvorbu HCl. Nejlepsi se mi zda dat tabletu k snidani a zapit orechovym mlekem. Díky

Tyto tablety, případně i kyselina se vždy berou před jídlem, nebo po jídle, případně mezi jídly, ale do jídla ne, protože první fáze trávení je enzymatická a teprve druhá fáze trávení pracuje s kyselinou. Je tedy vhodný určitý odstup a ten si musíte vyzkoušet, je dosti individuální.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 19, 2010 12:34 pm 
Offline

Registrován: pát říj 23, 2009 12:34 pm
Příspěvky: 104
Jarda píše:
Tyto tablety, případně i kyselina se vždy berou před jídlem, nebo po jídle, případně mezi jídly, ale do jídla ne, protože první fáze trávení je enzymatická a teprve druhá fáze trávení pracuje s kyselinou. Je tedy vhodný určitý odstup a ten si musíte vyzkoušet, je dosti individuální.

Dík Jardo, jdu na to. Takže odstupy jako u té kyseliny, možná i větší, než se tableta rozpustí a začne působit. Původně jsem chtěl začít hned s tou kyselinou, ale nakonec jsem koupil i Betain HCl a postupně vyzkouším co to se mnou dělá. Hezky den


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 19, 2010 6:38 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Jarda píše:
Metrické kapátko má na 1 ccm 20 kapek a druhá varianta má 16 kapek, což si není problém přeměřit, případně se zeptat v té lékárně.

Tak jsem se ptala v lékárně starého lékárníka. Nic neví ani není ochoten něco pro to udělat. Ale se spodu na lahvičce jsou nějaká tři čísla a jedno z nich je 16, tak to snad bude ono


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 70  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz