Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon čer 17, 2024 4:36 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: úte dub 06, 2010 6:28 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
milda píše:
Já mám věčný problémy s ledvinama, tak vím, že to není jednoduchý.
Ale nezdá se mi, že jsi před měsícem a půl vystydla a doposud jsou problémy. Močový měchýř je ochranný val před ledvinami a tak by skrytý problém mohl být tam. \":?\"

Jestli jsi dělala nějaké intenzivní čištění, mohlo by to být zvýšenou aktivitou energie. To by zase znamenalo nějaké jiné řešení. Asi budeš muset vyzkoušet vícero možností, pokud nezjistíš "odkud vítr fouká"
Z vlastní zkušenosti vím, jak to dokáže zlobit, tak Ti přeju ať se to brzy podaří.

Ďakujem za povzbudenie, skúsim teraz to zakyslenie, lebo v poslednej dobe som bola posunutá do zásaditých hodnôt, a uvidím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: úte dub 06, 2010 7:37 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Akého povodu je piesok v moči?
Domnievam sa správne, že sú to vápenné usadeniny?
Ph si sledujem a zapisujem a je to zatial ok, no v poobednajších hodinách a večer ma extrémne reže pri močení a v tom moči je normálne vidno ten piesok+je tam stále tá bielkovina(ukazoje mi to tú najvyšiu hodnotu).
Ráno napr je to ok žiadne rezanie, ph ok, no potom to začne a pokračuje prakticky až do cca 7.00 ráno.
Je vhodné to rozpusti tým horčíkom+melóny alebo je v tomto prípade iný postup?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: úte dub 06, 2010 9:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28310
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Akého povodu je piesok v moči?
Domnievam sa správne, že sú to vápenné usadeniny?
Ph si sledujem a zapisujem a je to zatial ok, no v poobednajších hodinách a večer ma extrémne reže pri močení a v tom moči je normálne vidno ten piesok+je tam stále tá bielkovina(ukazoje mi to tú najvyšiu hodnotu).
Ráno napr je to ok žiadne rezanie, ph ok, no potom to začne a pokračuje prakticky až do cca 7.00 ráno.
Je vhodné to rozpusti tým horčíkom+melóny alebo je v tomto prípade iný postup?
Ďakujem

Je více druhů ledvinových sedimentů, ale vápenné a urátové úsady jednoznačně vedou. Právě ty vápenné se dají většími dávkami hořčíku slušně zlikvidovat a vymizí. Relativně nevhodné je v tomto případě vysoké pH a je potřeba držet normální hodnoty, což se většině lidí moc nedaří. Zpravidla mají nízké pH a pak jsou kameny urátové, které likvidují třeba ty melouny, nebo jedlá soda, případně vápenné, které likviduje hořčík a dokonce se vyskytují i další méně časté varianty. Vhodné by bylo pár kousků donést do laboratoře a máte zcela jasno s čím máte bojovat, což je vždy jednodušší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: stř dub 07, 2010 9:00 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
Je více druhů ledvinových sedimentů, ale vápenné a urátové úsady jednoznačně vedou. Právě ty vápenné se dají většími dávkami hořčíku slušně zlikvidovat a vymizí. Relativně nevhodné je v tomto případě vysoké pH a je potřeba držet normální hodnoty, což se většině lidí moc nedaří. Zpravidla mají nízké pH a pak jsou kameny urátové, které likvidují třeba ty melouny, nebo jedlá soda, případně vápenné, které likviduje hořčík a dokonce se vyskytují i další méně časté varianty. Vhodné by bylo pár kousků donést do laboratoře a máte zcela jasno s čím máte bojovat, což je vždy jednodušší.

Ok. Možem to dat na rozbor jedine aj s močom, pretože tie moj kamienky sú velmi malé je to doslova ako zrná piesku.
Nebude vadit ked to dám v takomto stave?
Myslím konkrétne, či nebude vadit tá moč z noci, ktorú dám povedzme do chladničky.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: čtv dub 08, 2010 7:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28310
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ok. Možem to dat na rozbor jedine aj s močom, pretože tie moj kamienky sú velmi malé je to doslova ako zrná piesku.
Nebude vadit ked to dám v takomto stave?
Myslím konkrétne, či nebude vadit tá moč z noci, ktorú dám povedzme do chladničky.
Ďakujem

Podle mého názoru to vadit nebude, ale to se musíte zeptat u nich, já ten rozbor dělat nebudu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: čtv dub 08, 2010 9:43 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
Podle mého názoru to vadit nebude, ale to se musíte zeptat u nich, já ten rozbor dělat nebudu.

Ok. je to jasné.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pon dub 12, 2010 4:53 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Tak po mnohých peripetiách sa začína rysovať môj probblém. Je to zaujímavé a píšem to sem preto, že to možno pomôže aj niekomu inému. Zápal močového mechúra vôbec nemusí byť ako dôsledok infekcií, ale z neodstatku estrogénu. Prejavuje sa ako deficitný syndróm organického estrogénu a nemusí to byť až po prechode..
Spodina močového mechúra pochádza embryologicky z toho istého základu ako pošva a preto sa tu nachádza množstvo estrogénnych receptorov. Z toho dôvodu je močový mechúr veľmi citlivý na nedostatok estrogénov, ktorý sa prejavuje častým močením, bolesťou pri močení, nočným močením a takzvaným hyperaktívnym močovým mechúrom.
Hyperaktívny močový mechúr sa prejavuje častým nutkaním na močenie s únikom alebo bez úniku moču, v spojení s častým močením a močením v noci. O hyperaktívnom močovom mechúre sa hovorí vtedy, ak sa nedokáže infekčná príčina, metabolická porucha, alebo iné ochorenie močových ciest.
Namiesto chrúmania predpísanej chémie po dobu najmenej 3 rokov (strašná predstava), ktorá má tlmiť činnosť receptorov (čo príčinu určite neodstráni), je aká taká cesta v tom organickom estrogéne. Aby som si ušetrila anabázu po ďalších doktoroch, pýtam a v čom prirodzenom sa teda najlepšie nachádzajú tie organické estrogény? Okrem sóje samozrejme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pon dub 12, 2010 5:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28310
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Tak po mnohých peripetiách sa začína rysovať môj probblém. Je to zaujímavé a píšem to sem preto, že to možno pomôže aj niekomu inému. Zápal močového mechúra vôbec nemusí byť ako dôsledok infekcií, ale z neodstatku estrogénu. Prejavuje sa ako deficitný syndróm organického estrogénu a nemusí to byť až po prechode..
Spodina močového mechúra pochádza embryologicky z toho istého základu ako pošva a preto sa tu nachádza množstvo estrogénnych receptorov. Z toho dôvodu je močový mechúr veľmi citlivý na nedostatok estrogénov, ktorý sa prejavuje častým močením, bolesťou pri močení, nočným močením a takzvaným hyperaktívnym močovým mechúrom.
Hyperaktívny močový mechúr sa prejavuje častým nutkaním na močenie s únikom alebo bez úniku moču, v spojení s častým močením a močením v noci. O hyperaktívnom močovom mechúre sa hovorí vtedy, ak sa nedokáže infekčná príčina, metabolická porucha, alebo iné ochorenie močových ciest.
Namiesto chrúmania predpísanej chémie po dobu najmenej 3 rokov (strašná predstava), ktorá má tlmiť činnosť receptorov (čo príčinu určite neodstráni), je aká taká cesta v tom organickom estrogéne. Aby som si ušetrila anabázu po ďalších doktoroch, pýtam a v čom prirodzenom sa teda najlepšie nachádzajú tie organické estrogény? Okrem sóje samozrejme.

Zdroje fytoestrogenů mají dost široký záběr a skupina fytoestrogenů je tvořena nejméně dvaceti známými látkami, které jsou přítomny ve více než třech stovkách rostlinných druhů. Jsou to byliny, obiloviny, luštěniny, zelenina i ovoce. Tři hlavní skupiny fytoestrogenů jsou izoflavonoidy, lignany a coumestany. Izoflavonoidy jsou k nalezení v luštěninách, hlavně v sóji. Lignany jsou přítomny v olejích hlavně lněném, otrubách, luštěninách a některých druzích alkoholu pivo a bourbon. Coumestany obsahuje jetel. Z pohledu běžného spotřebitele, ve vaší situaci a stravovacích zvyklostech, je již nabídka omezenější, jako hlavní zdroj může sloužit lněné semínko, nějaké luštěniny, třeba klíčená čočka, hrách, fazole, fazole mungo. Z obilovin cizrna, žito, velmi dobrý zdroj představují červené grepy a dá se dělat zelený nápoj s převahou červeného jetele a vojtěšky. O dost nižší koncentrace najdete ve slunečnici, tykvi, brokolici a žampionech. Při pozorném hledání se určitě dá mluvit o mnoha dalších vhodných potravinách, ale toto je asi to nejpoužitelnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: sob dub 17, 2010 9:12 am 
Pane Jardo, co byste mi doporučil (kromě úpravy pH) na lehčí močovou infekci? Mohu i s touto infekcí provádět klystýry urinou? Díky za odpověd.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: sob dub 17, 2010 6:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28310
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Pane Jardo, co byste mi doporučil (kromě úpravy pH) na lehčí močovou infekci? Mohu i s touto infekcí provádět klystýry urinou? Díky za odpověd.

Na to je výborný brusinkový džus, který si vyrobíte tak, že brusinky, klidně i sušené, nebo kompotované, rozmixujete do trochy vody a vypijete. Většinou tento problém vzniká z příliš vysokého pH a je vhodné tedy zásaditost na nezbytně nutnou dobu snížit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: ned dub 18, 2010 3:54 pm 
Jarda píše:
Na to je výborný brusinkový džus, který si vyrobíte tak, že brusinky, klidně i sušené, nebo kompotované, rozmixujete do trochy vody a vypijete. Většinou tento problém vzniká z příliš vysokého pH a je vhodné tedy zásaditost na nezbytně nutnou dobu snížit.

No u mě je to pH spíš nižší. Ten kompot má 300 gramů. Kolik lžic těch brusinek mám do sebe denně obrátit a jak dlouhou dobu? Je lepší ten džus vypít dopoledne nebo odpoledne?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: ned dub 18, 2010 5:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28310
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
No u mě je to pH spíš nižší. Ten kompot má 300 gramů. Kolik lžic těch brusinek mám do sebe denně obrátit a jak dlouhou dobu? Je lepší ten džus vypít dopoledne nebo odpoledne?

Tam se nemusí aplikovat nějaké koňské dávky, bohatě by měla stačit jedna plná lžíce denně a můžete to rozdělit třeba na tři várky v průběhu dne. Aplikuje se to do odeznění problému.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pát dub 23, 2010 2:23 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
Je více druhů ledvinových sedimentů, ale vápenné a urátové úsady jednoznačně vedou. Právě ty vápenné se dají většími dávkami hořčíku slušně zlikvidovat a vymizí. Relativně nevhodné je v tomto případě vysoké pH a je potřeba držet normální hodnoty, což se většině lidí moc nedaří. Zpravidla mají nízké pH a pak jsou kameny urátové, které likvidují třeba ty melouny, nebo jedlá soda, případně vápenné, které likviduje hořčík a dokonce se vyskytují i další méně časté varianty. Vhodné by bylo pár kousků donést do laboratoře a máte zcela jasno s čím máte bojovat, což je vždy jednodušší.

Dnes som sa dozvedel výsledok rozboru uriny a vraj ide o infekciu(baktériu) z hrubého čereva, ktorá sa dostala do mechúra a vraj je to pomerne vzácne.
O piesku sa nezmienili(nechápem prečo, ked tam evidentne bol). Hovoril som s nimi zatial iba telefonicky, no v priebehu budúceho týždna si tam zájdem. Dali mi na to nejaký liek, kotrý užívat nechcem. Chémiu nemusím

Čo teda zatial robit?
Čo z prírodných ekvivalentov použit?
Alebo mám urobit klystýr s nejakou velkou dávkou MMS napr. 60. kvapiek?
Inak MMS beriem aj formou klystýru a aj orálne(súčasne). Možem v tejto aplikácii pokračovat?
Ďakujem
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pát dub 23, 2010 3:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28310
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Dnes som sa dozvedel výsledok rozboru uriny a vraj ide o infekciu(baktériu) z hrubého čereva, ktorá sa dostala do mechúra a vraj je to pomerne vzácne.
O piesku sa nezmienili(nechápem prečo, ked tam evidentne bol). Hovoril som s nimi zatial iba telefonicky, no v priebehu budúceho týždna si tam zájdem. Dali mi na to nejaký liek, kotrý užívat nechcem. Chémiu nemusím

Čo teda zatial robit?
Čo z prírodných ekvivalentov použit?
Alebo mám urobit klystýr s nejakou velkou dávkou MMS napr. 60. kvapiek?
Inak MMS beriem aj formou klystýru a aj orálne(súčasne). Možem v tejto aplikácii pokračovat?
Ďakujem
Ďakujem

Pokud by na to nezabral brusinkový džus, tak je možné provést výplach močového měchýře pomocí MMS. To již sice není tak snadné, ale pomocí katétru-cévky se to dá doma celkem bez potíží absolvovat. Vyzkoušel to, pokud si dobře pamatuji, Palo z fóra U pramene a celý postup tam celkem přesně popsal. Použil 10 kapek aktivovaného MMS na litr vody a napustil do močového měchýře. Mě se to osobně zdá docela dost a asi by stačilo tak cca 5-6 kapek na litr. Toto podle mě žádná breberka neustojí a patrně bohatě bude stačit jediná aplikace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pát dub 23, 2010 7:04 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
Pokud by na to nezabral brusinkový džus, tak je možné provést výplach močového měchýře pomocí MMS. To již sice není tak snadné, ale pomocí katétru-cévky se to dá doma celkem bez potíží absolvovat. Vyzkoušel to, pokud si dobře pamatuji, Palo z fóra U pramene a celý postup tam celkem přesně popsal. Použil 10 kapek aktivovaného MMS na litr vody a napustil do močového měchýře. Mě se to osobně zdá docela dost a asi by stačilo tak cca 5-6 kapek na litr. Toto podle mě žádná breberka neustojí a patrně bohatě bude stačit jediná aplikace.

Ku tomu zavedeniu katetru potrebujem viac informácií.
Na tom fóre som to nenašiel.
Treba tam napustit celý liter vody a zadržat to tam alebo ako?
Toto zrejme nebude nič príjemného, tak by som to rád vykonal správne a nexperimentoval.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz