Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv črc 04, 2024 9:48 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 425 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 29  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: čtv kvě 05, 2011 9:46 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Pri svych studiich ohledně atopickeho ekzému a alegiích jsem narazil na pro mne novinky, ktere by mohly pomoci v boji s touto otravnou nemoci.

Prvním z nich je lněný olej, nemyslím ale konzumaci o které tu bylo napsáno hodně, ale o jeho přímém vtírání do kůže. Prozatím testuji. Kokosový olej na mne neměl žádný účinek, nicméně lněný má nepoměrně více Omega3 a podle výzkumů by i jejich zevní aplikace měla mít svůj význam.

Druhou je MSM - tedy síra. O té tu také bylo něco napsáno, myslím však že ne v souvislosti s ekzémy a alergiemi, ale podle toho co mám přečteno by u obojího mohla mít svůj zásadní význam. U alergií pro svůj antihistaminicky účinek, u akzémů také pro schopnost čistit krev a likvidovat parazity.

Mocným nástrojem pro boj s právě probíhající pylovou sezónou by tedy mohla být především kombinace MSM plus vitamín C. Oboje látky působí jako antihistaminika a vzájemně zvyšují svůj účinek.

Obojí otestuji a dám vědět. Pokud však máte své zkušenosti, podělte se.

PS: Příspěvek si dovoluji naklonovat i do vlákna o alergiích


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: čtv kvě 05, 2011 9:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
[quote="sakul":37yggunh]Pri svych studiich ohledně atopickeho ekzému a alegiích jsem narazil na pro mne novinky, ktere by mohly pomoci v boji s touto otravnou nemoci.

Prvním z nich je lněný olej, nemyslím ale konzumaci o které tu bylo napsáno hodně, ale o jeho přímém vtírání do kůže. Prozatím testuji. Kokosový olej na mne neměl žádný účinek, nicméně lněný má nepoměrně více Omega3 a podle výzkumů by i jejich zevní aplikace měla mít svůj význam.

Druhou je MSM - tedy síra. O té tu také bylo něco napsáno, myslím však že ne v souvislosti s ekzémy a alergiemi, ale podle toho co mám přečteno by u obojího mohla mít svůj zásadní význam. U alergií pro svůj antihistaminicky účinek, u akzémů také pro schopnost čistit krev a likvidovat parazity.

Mocným nástrojem pro boj s právě probíhající pylovou sezónou by tedy mohla být především kombinace MSM plus vitamín C. Oboje látky působí jako antihistaminika a vzájemně zvyšují svůj účinek.

Obojí otestuji a dám vědět. Pokud však máte své zkušenosti, podělte se.

PS: Příspěvek si dovoluji naklonovat i do vlákna o alergiích[/quote:37yggunh]
Některé postřehy jsem psal v tomto vlákně

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: úte kvě 17, 2011 7:07 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Je možné, že vitamíny skupiny B rozhazují ekzémy? Mám pocit, že Pangamin mi ho vždy rozjel a teď, když beru B5+B1 na nadledvinky tak se mi zase rozházel. Tak nevím, jestli B spíš čistí jak se tu někde psalo nebo naopak zabordelují...?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: úte kvě 17, 2011 8:17 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
B1 má u ekzémů svůj význam a ten bych určitě suplementoval stejně jako B5, který je účinný pro játra a nadledvinky.

Pangamin má tu vadu, že některým lidem množí kvasinky a tedy pokud trpíte na ekzém, zkuste jej vynechat na čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: úte kvě 17, 2011 9:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Je možné, že vitamíny skupiny B rozhazují ekzémy? Mám pocit, že Pangamin mi ho vždy rozjel a teď, když beru B5+B1 na nadledvinky tak se mi zase rozházel. Tak nevím, jestli B spíš čistí jak se tu někde psalo nebo naopak zabordelují...?

Tak pangamin to je něco jiného a ten to dělat určitě může, ale u čistých vitamínů skupiny B se mě to zdá málo reálné, o tom jsem zatím neslyšel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: stř kvě 18, 2011 7:56 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Tak pangamin to je něco jiného a ten to dělat určitě může, ale u čistých vitamínů skupiny B se mě to zdá málo reálné, o tom jsem zatím neslyšel.
No já pozoruju rapidní zhoršení a nic jiného jsem nezměnil, takže mi to hlava nebere...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: stř kvě 18, 2011 8:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
No já pozoruju rapidní zhoršení a nic jiného jsem nezměnil, takže mi to hlava nebere...

Tak je zase vysaďte a uvidíte, třeba to dělá nějaká jiná chyba ve stravování, nedovedu posoudit, na to je zde málo informací, ale čisté vitamíny by to dělat neměly.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: stř kvě 18, 2011 10:41 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Tak je zase vysaďte a uvidíte, třeba to dělá nějaká jiná chyba ve stravování, nedovedu posoudit, na to je zde málo informací, ale čisté vitamíny by to dělat neměly.
Až v nouzi nejvyšší, nechce se mi nabourat lékořicovou kůru...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: úte kvě 31, 2011 6:18 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Host píše:
Až v nouzi nejvyšší, nechce se mi nabourat lékořicovou kůru...
Jaký význam v té kůře ta B1+B5 má? B5 umí hormony nadledvin a potlačit kruhy pod očima? Nic se viditelně nelepší a naopak ekzémy začínají být dost nepříjemné. Lze brát jen tu samotnou lékořici?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: stř čer 01, 2011 8:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Jaký význam v té kůře ta B1+B5 má? B5 umí hormony nadledvin a potlačit kruhy pod očima? Nic se viditelně nelepší a naopak ekzémy začínají být dost nepříjemné. Lze brát jen tu samotnou lékořici?

Ano, B5 a B1 v kombinace s lékořicí umí srovnat nadledvinky, ale klidně berte jen tu lékořici, fungovat to bude také, akorát pomaleji a patrně se vám bude dost zvedat tlak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: sob čer 04, 2011 12:10 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 26, 2011 11:26 am
Příspěvky: 150
Bydliště: Košice
haddock píše:
dnesni ranni stolice (prvni po klystyru) byla pomerne pevna (valecky), okrove barvy a prakticky bez zapachu. a nebylo ji moc. po 2 predesle dny byla stolice podobne konzistence, ale hodne tmava (mozna stavou z cervene repy, kterou piju) a kazdopadne vic zapachala.

jeste bych se chtel zeptat, co si myslite o stravovani podle krevni skupiny. ma skupinu 0 a podle vicero zdroju bych nemel cocku, protoze narusuje metabolismus.

Valečky, bez zapachu to značí že to už neriešte. Ste ok ako ryba.
K druhému dotazu: skupina 0 je predhistorická krv našich predkov, podla istých štúdii ludia s toutou krvou jedia viac mäso a teda si myslím že asi radi papkáte dobré mäsko. je to tak ?

_________________
PRED NAKUPEM V OBCHODNYCH RETAZCOCH SI POZRI STRANKU: http://www.potravinynapranyri.cz/
Výrobca vakcín Merck (MSD) v 2. polroku 2009 zaplatil lekárom najmenej 18,8 milióna dolárov:
http://bit.ly/OuRIXq


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: stř čer 15, 2011 7:42 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
mel bych dotaz - ekzem ci vyrazka u cca 4-5 mesicu stareho ditete(kluka) na zadech, a je stale kojeno matkou - cim to? - je to zpusoben tim ,ze mama se spatne stravuje a preci jen se neco dostane do mleka?
take jsem cetl ,ze muze mit alergii na materske mleko, coz by me stejne zajimalo, jak u takto maleho ditete, ktere by nemelo byt nijak zanesene(jatra,streva atd.) pokud pije jen materske mleko, se toto vezme? popr. co pro to delat? opravdu muze byt i pouze z mat.mleka prekyselene?

Dekuji

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: stř čer 15, 2011 9:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
6ma píše:
mel bych dotaz - ekzem ci vyrazka u cca 4-5 mesicu stareho ditete(kluka) na zadech, a je stale kojeno matkou - cim to? - je to zpusoben tim ,ze mama se spatne stravuje a preci jen se neco dostane do mleka?
take jsem cetl ,ze muze mit alergii na materske mleko, coz by me stejne zajimalo, jak u takto maleho ditete, ktere by nemelo byt nijak zanesene(jatra,streva atd.) pokud pije jen materske mleko, se toto vezme? popr. co pro to delat? opravdu muze byt i pouze z mat.mleka prekyselene?

Dekuji

Většinou je problém již při růstu plodu v těle matky, která má nějaké větší deficity látek, například omega 3 mastné kyseliny a ty pak vlastně není schopna předat dítěti. Překyselení je také možné, ale spíše bych zde vsadil na deficity látek, což by se asi dalo zjistit a upravit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: stř čer 15, 2011 9:42 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Pre doplnenie informácií som sa stretol s článkom, kde bolo celkom podrobne popísane, ako strava matky ovplyvňuje plod. Konkrétne sa jednolo o konzumáciu umelých margarínov. Stopy tohoto sajtrajtu sa našli v novorodencoch aj napriek tomu, že ešte neboli na materskom mlieku a jediným vysvetlením bolo, že sa to do nich dostale ešte kým boli v matke. Tak a potom tu máme vysvetlenie, že malé deti, ktoré sú len na materskom mlieku tak trpia rôznymi alergiami, rakovinou a poruchami imunity. Pridajme ešte deficit dôležitých prvkov potrebných pre správnu funkciu všetkých bio-chemických procesov a všetci sa čudujú, že sa rodia choré deti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: stř čer 15, 2011 9:52 pm 
Offline

Registrován: pát dub 01, 2011 7:38 am
Příspěvky: 107
mohy píše:
Pre doplnenie informácií som sa stretol s článkom, kde bolo celkom podrobne popísane, ako strava matky ovplyvňuje plod. Konkrétne sa jednolo o konzumáciu umelých margarínov. Stopy tohoto sajtrajtu sa našli v novorodencoch aj napriek tomu, že ešte neboli na materskom mlieku a jediným vysvetlením bolo, že sa to do nich dostale ešte kým boli v matke. Tak a potom tu máme vysvetlenie, že malé deti, ktoré sú len na materskom mlieku tak trpia rôznymi alergiami, rakovinou a poruchami imunity. Pridajme ešte deficit dôležitých prvkov potrebných pre správnu funkciu všetkých bio-chemických procesov a všetci sa čudujú, že sa rodia choré deti.

Odkaz na ten clanek by nebyl?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 425 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 29  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz