Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 12:05 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 70  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak používat pipetu
PříspěvekNapsal: pát srp 27, 2010 5:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Ta pipeta laboratorní nebo z chem.potřeb je výborná rada.(možná ji mají taky nějaké
AKVARIJNÍ nebo ZAHRADKARSKE POTREBY(na hnojiva apod!), pokud někdo ví jaké prodejny,napište-těch prodejen v menších okresních městech není tolik...)

Aby si člověk nekontaminoval čistou HCL ve skleničce zbytky jodu nebo jiné látky v pipetě, napadá mne ještě mít dvě sklenice...jednu kam kapky kapeme...a druhou s čistou vodou-na proplachování pipety...(tu vodu klidně během dne vypít...

A asi by ještě bylo vhodné pipetu(nebo kapátko) 2x třepnout jako se to dělalo se rtuťovým(nyní např.galiovým) teploměrem...aby zbytky vody nezůstávaly ve vypláchlé pipetě....
(pokud ji použiju až večer tak to asi vyschne, ale já ji používám po 15min.znovu na další "akci"....)

Pokud někdo máte tip na e-shop kde mají plastovou METRICKOU(20kapek na 1ml(=ccm) pipetu přes 10cm dlouhou, tak napište -potřebuju jich více pro celou širší rodinu...a do opravdu velkého města s chem.potřebami to máme několik hodin cesty...to co bych dal za benzín, dám raději na poštovné 90kč....
- KOLIK minimálně ml se vejde do plastové pipety která má víc jak 10cm(záleží to ale na ŠÍŘCE trubice!? ...Uvádí se spíš než délka , údaj v ml kolik ta pipeta pojme ml(uděláte pokud s vodou a změříte někdo pipetu co máte doma delší jak 10cm?...Tady sem našel pipetu za 35kč na 10ml...tak ta by měla být dost dlouhá(ale zbytečně MOC dlouhá, a kdoví jestli má metrické kapátko...
http://www.greenhome.cz/katalog/481011

Tady mají na 5ml:
http://www.growmarket.cz/produkt/5ml-pl ... ta-kapatko

Stačit(kratší) bude možná i tadleta na 1ml nebo 3ml za 5kč:
http://www.ceske-tradice.cz/eshop/cz/p9 ... a-1ml-3ml/
...ale nevím jestli má metrické kapátko...

Ale Pasteurovy(laboratorní) pipety nejsou metrické...a navíc moc drahé....tady píšou že mají víc jak 20kapek na 1ml:
http://old.merci.cz/katalog/pomucky-z-p ... ety-kyvety

---------
Ještě jsem našel lékovku 10ml s uzávěrem který má kapátko, a JE metrické!!(na jód i na HCL je to ideální na cesty...). Vespod lékovky hnědé, je nápis 10ml a číslo 36...mělo by jít objednat přes lékárnu...

Zase se tím tak nešiškujte, pokud nebude metrická, tak si prostě dávku v kapce přepočítejte. Jinak se dá sehnat i do pěti korun a počítejte, že dost rychle praskne ve švu, čili je potřeba si jich koupit větší množství a ne pouze jednu. Většinou mě je jednou ročně někdo přiveze z Prahy, kde je prodejna laboratorních potřeb a jsou vlastně na jedno použití, čili některá praskne po týdnu a jiná vydrží třeba i dva měsíce, to je prostě náhoda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak používat pipetu
PříspěvekNapsal: pát srp 27, 2010 5:35 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
muflon píše:
Ještě jsem našel lékovku 10ml s uzávěrem který má kapátko, a JE metrické!!(na jód i na HCL je to ideální na cesty...). Vespod lékovky hnědé, je nápis 10ml a číslo 36...


Ale když jsem chtěl i pro ostatní členy rodiny koupit tuhle v lékárně, tak měli jinou 10ml lekovku, a ta jak sem doma zjistil neměla metrické kapátko v uzávěru....

Já bych přece jen raděj tu lékovku s pipetou(kapátkem) v uzávěru...je to o dost praktičtější a i déle vydrží než rozbitná pipeta zvlášť....

Byl sem v lékárně a koupil jejich nabízenou hnědou lékovku s pipetou a to 10ml a pak 50ml(jiné neměly na skladě, jinak se vyrábí ještě 20ml a 30ml...)

Žel, ani ta 10ml ani ta 50ml nemají metrické kapátko...ale zjistil sem, že ta 10ml má menší kapky a 50ml zase moc velké kapky...takže už se blížim...zbývá prubnout ještě ty 20ml a 30ml lékovky s pipetou v uzávěru...

Koupím už jen samostatné uzávěry(i to se dá objednat v šikovné lékárně), nebo sehnat na e-shopu -třeba tady:
http://www.helago-cz.cz/set/prislusenst ... -na-kapky/
...uzávěr s pipetou na 30 ml....8,40kč
...uzávěr s pipetou na 20 ml....8,20kč

Až budu mít vyzkoušené ty 20 a 30ml pipety v uzávěru do lékovek, dám vědět...pokud to někoho zajímá.... \":wink:\"

Mají tam i dlouhé pipety okolo 30cm:
http://www.helago-cz.cz/product/pipeta-delena-pp-1-ml/

- kterou z tech pipet by jste videl jako vhodnou? (vsechny tady jsou dlouhé ažaž, a jsou na 1ml,2ml,5ml,10ml....tak nevim kterou, nebo je to jedno?...Ale mají sací trubici 8mm-o je MOC široké, ne(údaj o šíři otvoru na nasávání chybí...)?...asi tu 1ml pipetu(Pipeta dělená PP, 12ks za 130kč...)?
------------
Anebo jak říká pan Jarda...přepočítat si to:
(zvláště pokud máte delší pipetu která vám vyhovuje, ale nemá metrické kapky...ale zase by asi bylo dobré uvést polopatický příklad pro nás co nejsme silní v matice a chemii...)

Riziko že se člověk v tom přepočítávání splete existuje...a je lépe když si něco ověřujeme...i Slavek Krepelka musel dát jinou tabulku na prepocty protoze vzorecky mely nejakou chybicku.... \":|\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 29, 2010 1:33 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Jarda píše:
Můžete používat jakoukoliv koncentraci, pouze ji musíte správně naředit vodou a tak dlouho, dokud nenaskočí vaše vlastní tvorba. Pokud je koncentrace zhruba 3 promile není to zase takový problém pít, ale i tak je vhodné si ústa vypláchnout.

Možná naivní dotaz, ale když nemám žádné reakce na HCL (při koncentraci 16kapek na 0,5L vody), jak poznám, že mi naskočila vlastní tvorba HCL v žaludku?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 29, 2010 8:12 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 12, 2010 8:54 pm
Příspěvky: 32
Malý dotaz k ředění MMS1 a HCL, v tomto vlákně doporučujete ředit 1 MMS1 : 1 HCl 3.5%. Objednávám MMS1 u Palo z fora u pramene a ten doporučuje 1MMS1 : 1 HCL 10%. Co si o tom myslíte? Není tento postup lepší, jelikož vlastně doplní kyselinu v žaludku, kterou MMS spotřebuje?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 30, 2010 2:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Možná naivní dotaz, ale když nemám žádné reakce na HCL (při koncentraci 16kapek na 0,5L vody), jak poznám, že mi naskočila vlastní tvorba HCL v žaludku?

Naprosto netuším o jaké koncentraci se bavíme, to tam musíte napsat, ale u té 1,75%tní verze to je 20 kapek a u 3,5%tní to je 10 kapek, víc není potřeba. Dávejte si pokud možno koncentraci 3 promile a vyšší dávka větších koncentrací, možná jenom občas, terapeuticky na vymlácení kvasinek. Vlastní tvorba se testuje krkacím testem a to se tu již probíralo, tak si to dohledejte.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 30, 2010 3:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
loeX píše:
Malý dotaz k ředění MMS1 a HCL, v tomto vlákně doporučujete ředit 1 MMS1 : 1 HCl 3.5%. Objednávám MMS1 u Palo z fora u pramene a ten doporučuje 1MMS1 : 1 HCL 10%. Co si o tom myslíte? Není tento postup lepší, jelikož vlastně doplní kyselinu v žaludku, kterou MMS spotřebuje?

Bavíme se patrně o stejné koncentraci, tedy ředění základní cca 35%tní kyseliny poměrem 1:9 s vodou. Ona totiž chemická 3,5%tní koncentrace odpovídá lékárnické 10%tní koncentraci. Vzhledem, k tomu, že lékárnické údaje jsou nelogické a zavádějící, tak já zásadně používám normální údaje chemické, což vyjadřuje reálnou hodnotu látek v dané kapalině a ne nějakou chimérickou X procentní koncentraci, když vy zpravidla pak máte dodávat nějaké váhové jednotky, což se od těch lékárnických procent naprosto nedá odvodit a dělá ti lidem v hlavě akorát bordel.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 30, 2010 6:04 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Jarda píše:
Naprosto netuším o jaké koncentraci se bavíme, to tam musíte napsat, ale u té 1,75%tní verze to je 20 kapek a u 3,5%tní to je 10 kapek, víc není potřeba. Dávejte si pokud možno koncentraci 3 promile a vyšší dávka větších koncentrací, možná jenom občas, terapeuticky na vymlácení kvasinek. Vlastní tvorba se testuje krkacím testem a to se tu již probíralo, tak si to dohledejte.

Ted v tom mám trochu "guláš". Já myslela, že se dává HCL s koncentrací 1,75% 16 nebo 20 kapek na 0,5L vody, podle velikosti kapátka. Ted už dávám 14kapek na 0,5L vody, protože jsem si změřila velikost kapátka a vešlo se mi 14kapek na 1ml. Krkací test jsem si vyzkoušela, než jsem začala s HCL a krkla jsem normálně pár desítek vteřin po vypití té sody. Hlavně zapíjím s HCL(1,75%) vitamíny a ted hřebíček pro lepší vstřebatelnost. Já jenom nevím, jestli to dělám dobře, abych si ještě nějak neublížila.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 30, 2010 6:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Ted v tom mám trochu "guláš". Já myslela, že se dává HCL s koncentrací 1,75% 16 nebo 20 kapek na 0,5L vody, podle velikosti kapátka. Ted už dávám 14kapek na 0,5L vody, protože jsem si změřila velikost kapátka a vešlo se mi 14kapek na 1ml. Krkací test jsem si vyzkoušela, než jsem začala s HCL a krkla jsem normálně pár desítek vteřin po vypití té sody. Hlavně zapíjím s HCL(1,75%) vitamíny a ted hřebíček pro lepší vstřebatelnost. Já jenom nevím, jestli to dělám dobře, abych si ještě nějak neublížila.

Máte pravdu, byl jsem nějaký vypnutý a už jsem to opravil. Nicméně pokud si krknete téměř okamžitě, tak pravděpodobně máte kyseliny dostatek a je nesmyslné ji dodávat. Překontrolujte si to tak třikrát, aby to bylo objektivní a když výsledek bude stejný, tak ji dodávat nemusíte, to je kontraproduktivní a dvanácterník ji musí o to více neutalizovat, což je naprosto zbytečné. Možná tak pro dlouhověkost a zvýšení hladiny vodíku v buňkách si ji dejte občas a jenom trochu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 30, 2010 9:44 pm 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 11:25 pm
Příspěvky: 218
Byl jsem dneska ve dvou lékárnách v Praze a když jsem si chtěl koupit kys.chlorovodíkou tak mě v obou dvou lékárnách paní řekla, že to nevedou což mě překvapilo, nicméně pořád se vyptávaly na co to chci na to jsem nereagoval. Může mi někdo poradit kde by se dala sehnat?dík


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 31, 2010 8:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Sikora píše:
Byl jsem dneska ve dvou lékárnách v Praze a když jsem si chtěl koupit kys.chlorovodíkou tak mě v obou dvou lékárnách paní řekla, že to nevedou což mě překvapilo, nicméně pořád se vyptávaly na co to chci na to jsem nereagoval. Může mi někdo poradit kde by se dala sehnat?dík

Tady ji prodávají v kvalitě p.a., což je zhruba stejné a nemusíte se toho bát.

VERKON
Prodejna laboratorních potřeb, expediční sklad
Kurta Konráda 18
190 00 Praha 9 - Libeň
tel.: 284 813 034, 777 913 387
email: praha@verkon.cz
Po - Čt 8.00 - 12.00 / 13.00 - 17.00
Pá 8.00 - 12.00
Pozn.: Prodej chemikálií pouze v úterý a čtvrtek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Rozdíly ve značení koncentrace HCL
PříspěvekNapsal: úte srp 31, 2010 10:14 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
[quote="Jarda":ae7sus16][quote="loeX":ae7sus16]Malý dotaz k ředění MMS1 a HCL, v tomto vlákně doporučujete ředit 1 MMS1 : 1 HCl 3.5%. Objednávám MMS1 u Palo z fora u pramene a ten doporučuje 1MMS1 : 1 HCL 10%. Co si o tom myslíte? Není tento postup lepší, jelikož vlastně doplní kyselinu v žaludku, kterou MMS spotřebuje?[/quote:ae7sus16]Bavíme se patrně o stejné koncentraci, tedy ředění základní cca 35%tní kyseliny poměrem 1:9 s vodou. Ona totiž [u:ae7sus16][b:ae7sus16]chemická 3,5%tní koncentrace odpovídá lékárnické 10%tní koncentraci[/b:ae7sus16][/u:ae7sus16]. Vzhledem, k tomu, že [u:ae7sus16][b:ae7sus16]lékárnické údaje jsou nelogické a zavádějící, tak [size=150:ae7sus16]já zásadně používám normální údaje chemické[/size:ae7sus16][/b:ae7sus16][/u:ae7sus16], což vyjadřuje reálnou hodnotu látek v dané kapalině a ne nějakou chimérickou X procentní koncentraci, když vy zpravidla pak máte dodávat nějaké váhové jednotky, což se od těch lékárnických procent naprosto nedá odvodit a dělá to lidem v hlavě akorát bordel.[/quote:ae7sus16][quote="poota":ae7sus16][quote="lajos":ae7sus16]Jasně, ale co si koupíš v té lékárně 10 nebo 3,5%-[/quote:ae7sus16]Kupodivu obé, milý příteli! \":lol:\"

Někde se to tu mihlo, snad to zopakuji správně.

Kyselina solná se dodává v nejsilnější koncentraci jako 35%ní. Z nějakého důvodu - třeba nejde vyrobit silnější a nebo nejde silnější přepravovat - nevím, a je to jedno.
A teď jak vzniká ten zádrhel - pro ředění se tahle hustota považuje za 100%ní kyselinu solnou. Když se tedy naředí 1:10, vznikne 10%ní roztok z 35%ní kyseliny, tedy o hustotě 3,5%.
[u:ae7sus16]
[b:ae7sus16]3,5% technická hustota = 10% lékárenská hustota HCL[/b:ae7sus16][/u:ae7sus16]

Zdravím - poota[/quote:ae7sus16]Takže abych to trochu shrnul a zopakoval pro ty kteří koupili jako já HCL v lékárně(:

10% lékárenská hustota HCL = 3,5 technická hustota
3,5% lékárenská hustota HCL = ?? technická hustota

(já mám koupenou 3,5%lékárenskou a pořád nevím jaká je to technická koncentrace...a zda kapu málo nebo moc do roztoku...až teď mě došlo že mám nějak delší vedení...:
[u:ae7sus16][i:ae7sus16][b:ae7sus16]KDYŽ PAN JARDA MLUVÍ O 3,5%hcl MYSLÍ TÍM CHEMICKOU A NIKOLI TU MOJÍ LÉKÁRENSKOU KONCENTRACI HCL.[/b:ae7sus16][/i:ae7sus16][/u:ae7sus16]

Takže pokud bych si chtěl vyrobit 1,75%chemickou koncentraci z té lékařské tak to dost dobře nejde...je nutné se nejlépe řídit POUZE CHEMICKÝMI KONCENTRACEMI(pokud jste zakoupili v lékárně HCL a ptáte se pana Jardy, je nutné to říci!, lépe by asi bylo nakupovat rovnou technickou p.a.čistotu chemickou koncentraci, aby se při dávkování z toho dalo lépe vycházet.....

Riziko (na vlastní triko...) že se někdo splete, zamění si tu svojí chemickou koncentraci co má za lékařskou koncentraci(nebo naopak)...a je s dávkováním včudu....a rozhasí si časem (nejen)žaludek... \":!:\" \":mrgreen:\"
-pokud někdo bojí,bojí,... tak lépe nebrat vůbec- a brát mnohem dražší BetainHCL, než aby si poškodil zdraví.)

PS: Děkuju za všechny nematematiky na fóru... \":oops:\" \</div

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 31, 2010 9:39 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Slavek píše:
...Nerad bych se dožil, že někdo s žaludečním vředem, nebo se zápalem žaludeční vystýlky do sebe kopne kyselinu v koncentraci, která může poškozenému žaludku zatraceně ublížít. Žaludek je sliznice a sliznice zdaleka neunesou koncentrace třeba i otevřené rány.
...Sám jsem dělal nejvíc cca 1 kapku 37% HCl na půl litru vody a po několika dnech se mi začal ozývat žaludek mírnou bolestí, i když si nejsem vědom, že bych s ním měl mít nějaké potíže jako vředy atp. To je 0.014% lékařská = 0.005 chemická koncentrace
...pro mne až do odvolání znamená 3 promile ve 2-3 deci vody maximum na jeden zátah, protože prázdný žaludek nemá vodovodní kohoutek, aby si silnější kyselinu doředil.
...s vyššími koncentracemi než 3 promile nechci mít nic společného. pokud nezjistím, že jsem se někde sekl.
...Člověk by měl za den vypít cca 2 litry vody, to je 10x 2dcl vody. To je cca 5 kapek 3.5% (Chemické) HCl za den. Není to na žádné přímé kurýrování akutních problémů, tam nastupuje stříkačka, ale na aktivaci vstřebávání minerálů a všeho, co je schopno projít žaludeční stěnou, je to víc než dost a na trávení taky.
...Víc kyseliny, pokud se jedná o doplňování pouze za účelem "kompletního" nebo alespoň vysoce efektivního vstřebávání živin, není nezbytně lepší. Dobré přečíst Dr. Allena kvůli teorii a uvědomit si, že Dr. Guy měl ve své formuli nakapaných 20 kapek ve 2 dcl vody na požití. V té sklenici bylo cca 0.00003% lékařské koncentrace HCl. To už bylo dostatečné, aby se jeho minerálie úspěšně vstřebávaly.
...z angl.prekladu Dr.Guye:"..alkalinita sráží odpadní kyseliny a produkty metabolismu do solí, které se ukládají jako uráty sodíku v jejich kloubech, nejvzdálenějších srdci, nebo v žlučových a ledvinových kamenech. Zničte tyto deposity...potentnější kyselinou solnou(pozn:tj.HCL), a ony se vyplaví z těla(to chceme). Ničte ty kyseliny v těle zásadami a budou se tím více ukládat(to nechceme).


Craft píše:
Myslím, že by bylo dobré to tady(pozn:Týká se fóra u pramene) někde tučně hned v úvodu uvést, že se má tedy brát v potaz lékařská koncentrace a ne chemická(pozn:Týká se fóra u pramene), protože to fakt dost mate a kdo nemá žaludek v pořádku, může to být pro něj průser.
...tak když budu dávat 3 kapky chemické 3,5% na 250ml vody, dostanu 0,003 chemické, což je 0,008% lékařské, o které píše Slávek.
...5% lékařské = 1,6% chemické koncentrace.... lékařská 10% je vlastně 3,2% chemická...


muflon píše:
10% lékárenská hustota HCL = 3,5 technická hustota HCL
3,5% lékárenská hustota HCL = ?? technická hustota

...se řídit na tomto fóru zdravi-az.cz CHEMICKÝMI KONCENTRACEMI (pokud jste zakoupili v lékárně HCL a ptáte se pana Jardy, je nutné to říci... jednodušší by asi bylo nakupovat rovnou technickou p.a.čistotu chemickou koncentraci, aby se při dávkování z toho dalo lépe vycházet, nebo mít tabulku s přepočtem lékárenské na chemickou koncentraci.....)

\":!:\" Problém je, že Slávek Křepelka pokud sem dobře pochopil, kvůli potřebám odkazů na dokumenty o HCL od dr.Allena a Dr.Guye a dalších(kteří uvádějí lékarenské koncentrace), tak Slávek ani v té tabulce přepočtů pokud vím nevychází z chemické ale z lékárenské koncentrace...(takže lidé z fóra u pramene co to tady budou číst si snadno zamění jako já např.3,5%lékárenskou za 3,5%chemickou HCL, což není totéž....)

Možná by SPÍŠE mnohým pomohl přehled těch nejběžněji sehnatelných HCL co se kde prodávají(chemické i lékárenské...), a jejich konkrétní PRAKTICKÉ vyčíslení v metrických kapkách na 0,2 L (nejběžnější sklenice vody...), k dodržení těch 3promile co jsou potřeba v žaludku.

(takový PRAKTICKÝ, na jednom místě popsaný přehled nejběžnějších koncentrací, by pomohl DO BUDOUCNA ušetřit spoustu času odpověďmi na stejný problém který ještě mnoha lidem v budoucnu bude motat hlavy... \":?\" )

=================

PS: ten Verkon koukám nabízí přes e-shop 25%, ale přes maloobchod jen 35% kyselinu chlorovodíkovou:
http://www.verkon.cz/maloobchodni-prodejny
...předpokládám že přestože nabízí laboratorní vybavení, tak to bude chemická koncentrace...
Nevýhoda je jen najít si maloobchodní prodejny(jen Praha,Brno,Ústí+katalog zboží v maloobch.prodejnách, který je menší než na e-shopu... - katalog v pdf viz odkaz), protože jinak přes e-shop se moc nevyplatí poštovné...(nutno objednat aspoň nad 1000kč...jinak se platí 200kč poštovné \":(\" :
cituji:
*) Poplatek za podlimitní objednávku a balné
K výsledné ceně za zboží je připočítán poplatek za podlimitní objednávku a balné dle následujícího ceníku:

hodnota zboží v objednávce do 1000,- Kč bez DPH . . . . . +200,- Kč bez DPH
hodnota zboží v objednávce do 2000,- Kč bez DPH . . . . . +100,- Kč bez DPH
hodnota zboží v objednávce nad 2000,- Kč bez DPH . . . . bez poplatku

Časté otázky

Proč účtujete poplatek za podlimitní objednávku?
Na těchto stránkách si můžete objednat zboží za distributorské ceny výrobců. Vzhledem k šíři a specifickému charakteru sortimentu objednáváme většinu výrobků u výrobců nebo dovozců přímo pro konkrétní objednávku zákazníka. Náklady na realizaci drobných objednávek alespoň z části kompenzuje právě poplatek za podlimitní objednávku. Našim zákazníkům chceme umožnit nakupovat za nejvýhodnější možné ceny, proto náklady na realizaci drobných objednávek nerozpouštíme do ceny výrobků.

Kdy nemusím platit poplatek za podlimitní objednávku?
Poplatek za podlimitní objednávku Vám nebude účtován pokud:
a) jste naším stálým odběratelem (při odběrech větších než 100.000,- Kč bez DPH / rok)
b) objednáte zboží v ceně nad 2000,- bez DPH
c) zakoupíte zboží v některé z našich firemních prodejen za maloobchodní ceny, které jsou vyšší než distributorské ceny. U menších množství se však nákup vyplatí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 01, 2010 8:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Slavek píše:
...Nerad bych se dožil, že někdo s žaludečním vředem, nebo se zápalem žaludeční vystýlky do sebe kopne kyselinu v koncentraci, která může poškozenému žaludku zatraceně ublížít. Žaludek je sliznice a sliznice zdaleka neunesou koncentrace třeba i otevřené rány.
...Sám jsem dělal nejvíc cca 1 kapku 37% HCl na půl litru vody a po několika dnech se mi začal ozývat žaludek mírnou bolestí, i když si nejsem vědom, že bych s ním měl mít nějaké potíže jako vředy atp. To je 0.014% lékařská = 0.005 chemická koncentrace
...pro mne až do odvolání znamená 3 promile ve 2-3 deci vody maximum na jeden zátah, protože prázdný žaludek nemá vodovodní kohoutek, aby si silnější kyselinu doředil.
...s vyššími koncentracemi než 3 promile nechci mít nic společného. pokud nezjistím, že jsem se někde sekl.
...Člověk by měl za den vypít cca 2 litry vody, to je 10x 2dcl vody. To je cca 5 kapek 3.5% (Chemické) HCl za den. Není to na žádné přímé kurýrování akutních problémů, tam nastupuje stříkačka, ale na aktivaci vstřebávání minerálů a všeho, co je schopno projít žaludeční stěnou, je to víc než dost a na trávení taky.
...Víc kyseliny, pokud se jedná o doplňování pouze za účelem "kompletního" nebo alespoň vysoce efektivního vstřebávání živin, není nezbytně lepší. Dobré přečíst Dr. Allena kvůli teorii a uvědomit si, že Dr. Guy měl ve své formuli nakapaných 20 kapek ve 2 dcl vody na požití. V té sklenici bylo cca 0.00003% lékařské koncentrace HCl. To už bylo dostatečné, aby se jeho minerálie úspěšně vstřebávaly.
...z angl.prekladu Dr.Guye:"..alkalinita sráží odpadní kyseliny a produkty metabolismu do solí, které se ukládají jako uráty sodíku v jejich kloubech, nejvzdálenějších srdci, nebo v žlučových a ledvinových kamenech. Zničte tyto deposity...potentnější kyselinou solnou(pozn:tj.HCL), a ony se vyplaví z těla(to chceme). Ničte ty kyseliny v těle zásadami a budou se tím více ukládat(to nechceme).


Craft píše:
Myslím, že by bylo dobré to tady(pozn:Týká se fóra u pramene) někde tučně hned v úvodu uvést, že se má tedy brát v potaz lékařská koncentrace a ne chemická(pozn:Týká se fóra u pramene), protože to fakt dost mate a kdo nemá žaludek v pořádku, může to být pro něj průser.
...tak když budu dávat 3 kapky chemické 3,5% na 250ml vody, dostanu 0,003 chemické, což je 0,008% lékařské, o které píše Slávek.
...5% lékařské = 1,6% chemické koncentrace.... lékařská 10% je vlastně 3,2% chemická...


muflon píše:
10% lékárenská hustota HCL = 3,5 technická hustota HCL
3,5% lékárenská hustota HCL = ?? technická hustota

...se řídit na tomto fóru zdravi-az.cz CHEMICKÝMI KONCENTRACEMI (pokud jste zakoupili v lékárně HCL a ptáte se pana Jardy, je nutné to říci... jednodušší by asi bylo nakupovat rovnou technickou p.a.čistotu chemickou koncentraci, aby se při dávkování z toho dalo lépe vycházet, nebo mít tabulku s přepočtem lékárenské na chemickou koncentraci.....)

\":!:\" Problém je, že Slávek Křepelka pokud sem dobře pochopil, kvůli potřebám odkazů na dokumenty o HCL od dr.Allena a Dr.Guye a dalších(kteří uvádějí lékarenské koncentrace), tak Slávek ani v té tabulce přepočtů pokud vím nevychází z chemické ale z lékárenské koncentrace...(takže lidé z fóra u pramene co to tady budou číst si snadno zamění jako já např.3,5%lékárenskou za 3,5%chemickou HCL, což není totéž....)

Možná by SPÍŠE mnohým pomohl přehled těch nejběžněji sehnatelných HCL co se kde prodávají(chemické i lékárenské...), a jejich konkrétní PRAKTICKÉ vyčíslení v metrických kapkách na 0,2 L (nejběžnější sklenice vody...), k dodržení těch 3promile co jsou potřeba v žaludku.

(takový PRAKTICKÝ, na jednom místě popsaný přehled nejběžnějších koncentrací, by pomohl DO BUDOUCNA ušetřit spoustu času odpověďmi na stejný problém který ještě mnoha lidem v budoucnu bude motat hlavy... \":?\" )

=================

PS: ten Verkon koukám nabízí přes e-shop 25%, ale přes maloobchod jen 35% kyselinu chlorovodíkovou:
http://www.verkon.cz/maloobchodni-prodejny
...předpokládám že přestože nabízí laboratorní vybavení, tak to bude chemická koncentrace...
Nevýhoda je jen najít si maloobchodní prodejny(jen Praha,Brno,Ústí+katalog zboží v maloobch.prodejnách, který je menší než na e-shopu... - katalog v pdf viz odkaz), protože jinak přes e-shop se moc nevyplatí poštovné...(nutno objednat aspoň nad 1000kč...jinak se platí 200kč poštovné \":(\" :
cituji:
*) Poplatek za podlimitní objednávku a balné
K výsledné ceně za zboží je připočítán poplatek za podlimitní objednávku a balné dle následujícího ceníku:

hodnota zboží v objednávce do 1000,- Kč bez DPH . . . . . +200,- Kč bez DPH
hodnota zboží v objednávce do 2000,- Kč bez DPH . . . . . +100,- Kč bez DPH
hodnota zboží v objednávce nad 2000,- Kč bez DPH . . . . bez poplatku

Časté otázky

Proč účtujete poplatek za podlimitní objednávku?
Na těchto stránkách si můžete objednat zboží za distributorské ceny výrobců. Vzhledem k šíři a specifickému charakteru sortimentu objednáváme většinu výrobků u výrobců nebo dovozců přímo pro konkrétní objednávku zákazníka. Náklady na realizaci drobných objednávek alespoň z části kompenzuje právě poplatek za podlimitní objednávku. Našim zákazníkům chceme umožnit nakupovat za nejvýhodnější možné ceny, proto náklady na realizaci drobných objednávek nerozpouštíme do ceny výrobků.

Kdy nemusím platit poplatek za podlimitní objednávku?
Poplatek za podlimitní objednávku Vám nebude účtován pokud:
a) jste naším stálým odběratelem (při odběrech větších než 100.000,- Kč bez DPH / rok)
b) objednáte zboží v ceně nad 2000,- bez DPH
c) zakoupíte zboží v některé z našich firemních prodejen za maloobchodní ceny, které jsou vyšší než distributorské ceny. U menších množství se však nákup vyplatí.

Nehledejte v tom nějakou velkou složitost, kterou jak nyní vidím rozpoutala moje drobná, ale velice věcná připomínka, že lékárenská koncentrace 10% odpovídá patrně chemické koncentraci 3,5 %. Pokud se budete řídit v tomto zdánlivě zmatečném systému pouze jediným pevným bodem a to je koncentrace, která se reálně v žaludku vyskytuje, což je tři promile, tak k té se dokážete dopočítat z čehokoliv, akorát musíte znát, co jste si vlastně koupil. Dále vás musím upozornit, že kyselina chlorovodíková je sloučenina krajně nestabilní a již pouhé otevírání lahve vás připravuje o značné množství procent, nedá se tedy docílit žádné naprosto přesné koncentrace z čehož je potřeba při výpočtu vycházet a vše je tedy pouze orientační. Také žaludek určitě snese něco navíc a zase tak veliký problém bych v tom tedy nehledal. Dle mého názoru by riziko nastalo až po dost dlouhé době užívání nadměrných dávek, ale na nárazové aplikace to dle mého názoru vadit nemůže. Já sám jsem vyzkoušel po těžkém jídle během hodiny aplikovat 1100 kapek 3,5%tní kyseliny a neshledal jsem žádné negativní účinky, naopak jsem to strávil jako mladý kluk, což mě příjemně překvapilo, ale nikomu to nedoporučuji zkoušet, to již asi zcela bezpečné nebude.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 06, 2010 10:32 pm 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Jarda píše:
Tak na první pohled to tak opravdu vypadá, protože kvasinka po nakrmení ihned začne produkovat toxiny a pokud se ty toxiny začnou vstřebávat, tak mohou nastat uvedené pocity. Aplikace aktivního uhlí na sebe toxiny naváže a člověku se hned uleví, ale užívat uhlí dlouhodobě zase není moc vhodné, čili zde by jste i přes vysokou cenu mohl vyzkoušet Sanogel, nebo enterosgel a patrně i s lepším výsledkem.

Dal som si opat vytestovat candidu zo stolice+všetko čo sa zo stolice dá(parazity,helicobacter,candida...).
Všetko negatívne. Takže to zrejme kvasnica nesposobuje.
Alebo žeby predsa sposobovala a bola lokalizovaná iba v žalúdku?
Na druhej strane, by potom mala zrejeme byt aj v čreve, ale tam sa nepotvrdila.

A čo tie chute na obilniny?
Ved to sa považuje za jeden z varovných signálov a napriek tomu tam nebola?
Nerozumiem. Zrejeme som ju vypálil tým cesnakom. Len tak pre zaujímavost som sa den pred vyšetrením doslova nacpal roznymi sračkami typu, žemla, oplátky, chleba, no jedol som súčasne aj ten cesnak. snažil som sa ju zámerne vyprovokovat, no zrejme ju eliminoval ten cesnak. Na druhý den som tam dal klystír s MMS 20 kvapiek(pre istotu).
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 07, 2010 7:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
[quote="Mat1":hmmcn9bo]Dal som si opat vytestovat candidu zo stolice+všetko čo sa zo stolice dá(parazity,helicobacter,candida...).
Všetko negatívne. Takže to zrejme kvasnica nesposobuje.
Alebo žeby predsa sposobovala a bola lokalizovaná iba v žalúdku?
Na druhej strane, by potom mala zrejeme byt aj v čreve, ale tam sa nepotvrdila.

A čo tie chute na obilniny?
Ved to sa považuje za jeden z varovných signálov a napriek tomu tam nebola?
Nerozumiem. Zrejeme som ju vypálil tým cesnakom. Len tak pre zaujímavost som sa den pred vyšetrením doslova nacpal roznymi sračkami typu, žemla, oplátky, chleba, no jedol som súčasne aj ten cesnak. snažil som sa ju zámerne vyprovokovat, no zrejme ju eliminoval ten cesnak. Na druhý den som tam dal klystír s MMS 20 kvapiek(pre istotu).
Ďakujem[/quote:hmmcn9bo]
Najít kvasinky běžným vyšetřením je opravdu obtížné, musí se dělat více odběrů naráz na různých místech těla, což se bohužel většinou nedělá a informace takto získaná je vyloženě zkreslená. Kvasinka může být opravdu všude včetně očí, čili se blbě odhaduje zda ji člověk má a pokud ano v jakém rozsahu.
Ty obiloviny, to je jiná kapitola a klidně může jít i o náznak těla k dodávání nějaké látky. Třeba tělo chce selen, zinek, měď, železo, mangan, případně nějakou jinou látku, která je v obilí obsažena a vy ji máte deficitní. Můžete si to nechat vyšetřit opravdu objektivně z vlasového vzorku a je zde na to celé vlákno

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
hmmcn9bo


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 70  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz