Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát zář 27, 2024 7:15 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 70  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: HCL-nová tabulka
PříspěvekNapsal: úte zář 07, 2010 10:25 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Nová tabulka na přepočty koncentrace HCL od Slávka Křepelky(HClpomeryCZ.xls) ke stažení(příspěvek Slávek čt 02 září 2010 14:00) :


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HCL-nová tabulka
PříspěvekNapsal: úte zář 07, 2010 12:54 pm 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
[quote="muflon":lcvz8qes]Nová tabulka na přepočty koncentrace HCL od Slávka Křepelky(HClpomeryCZ.xls) ke stažení(příspěvek Slávek čt 02 září 2010 14:00) :


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: drzeni se tematu vlakna
PříspěvekNapsal: úte zář 07, 2010 11:59 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Mat1 píše:
...
Nerád by som to tu zneprehladnil.
Dík za upozornenie.

\":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř říj 06, 2010 9:58 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Před 2 dny jsem při večeři zvýšila dávkování HCl o 2 kapky a současně jsem si do čerstvé šťávy vylisovala větší červenou řepu než obvykle. Chvíli po večeři jsem dostala křeče do břicha a udělalo se mi tak špatně, že jsem si musela na 1/2 hodiny sednout a rozdýchat to. Za hodinu mi už bylo docela dobře. Dá se taková reakce spíš přisoudit té HCl nebo řepě?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř říj 06, 2010 8:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Před 2 dny jsem při večeři zvýšila dávkování HCl o 2 kapky a současně jsem si do čerstvé šťávy vylisovala větší červenou řepu než obvykle. Chvíli po večeři jsem dostala křeče do břicha a udělalo se mi tak špatně, že jsem si musela na 1/2 hodiny sednout a rozdýchat to. Za hodinu mi už bylo docela dobře. Dá se taková reakce spíš přisoudit té HCl nebo řepě?

To bych viděl na tu řepu, je to velice silný čistič a může vyvolat velice zajímavé stavy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 09, 2010 12:07 am 
Offline

Registrován: čtv srp 19, 2010 11:25 am
Příspěvky: 7
ja by som sa chcel spytat ohladom tohto:
Nasiel som u nas obchod, v ktorom predavaju technicku HCl. Je to obchod farby-laky-riedidla atd. Koncetracia je 31-32%. Mozem pouzivat aj tuto HCl? (oralne). Nie su v tom aj nejake neziaduce prvky? Ako ju potom treba nariedit?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 09, 2010 7:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
West píše:
ja by som sa chcel spytat ohladom tohto:
Nasiel som u nas obchod, v ktorom predavaju technicku HCl. Je to obchod farby-laky-riedidla atd. Koncetracia je 31-32%. Mozem pouzivat aj tuto HCl? (oralne). Nie su v tom aj nejake neziaduce prvky? Ako ju potom treba nariedit?

Vhodné je používat kyselinu čistou, tedy lékopisnou, nebo v kvalitě p.a., nicméně ani já u této varianty nevidím zásadní problém, vzhledem k minimálnímu používanému množství. Jako obsažené nečistoty je uváděno především železo a to by dle mého názoru také nemělo nijak vadit a dokonce vím o několika lidech, kteří ji používají zcela bez problémů. Pokud ji budete používat, tak ředit naprosto stejně jako tu čistou 35%tní, tedy na devět dílů vody dáte jeden díl kyseliny a tuto zhruba 3,5%tní variantu pak používáte.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv říj 21, 2010 11:34 pm 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Je vobec možné mat velaHCL?
bolo mi povedané, že mám a nie že málo ako som si myslel, ale dokonca vela v tom zmysle, že je určitý ideálny stav, objem,ktorý má človek mat a mám vraj ešte viac ako je tento stav. Bolo mi to vysvetlené na modeli žalúdka, človekom, ktorý sa považuje za špičku v odbore, no ja aj napriek tomu neverím.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 22, 2010 9:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Mat1 píše:
Je vobec možné mat velaHCL?
bolo mi povedané, že mám a nie že málo ako som si myslel, ale dokonca vela v tom zmysle, že je určitý ideálny stav, objem,ktorý má človek mat a mám vraj ešte viac ako je tento stav. Bolo mi to vysvetlené na modeli žalúdka, človekom, ktorý sa považuje za špičku v odbore, no ja aj napriek tomu neverím.
Ďakujem

To si celkem lehko můžete ověřit krkacím testem, který se zde již také rozebíral a pokud krknete ihned po vypití roztoku jedlé sody, tak je to klidně i možné. Pokud to opravdu nastane, což ovšem moc nepředpokládám, tak se mě ozvěte třeba telefonem, nebo přes Skype a já vám to vysvětlím.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 22, 2010 1:17 pm 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Jarda píše:
To si celkem lehko můžete ověřit krkacím testem, který se zde již také rozebíral a pokud krknete ihned po vypití roztoku jedlé sody, tak je to klidně i možné. Pokud to opravdu nastane, což ovšem moc nepředpokládám, tak se mě ozvěte třeba telefonem, nebo přes Skype a já vám to vysvětlím.

Odgrgol som si celkom 3 krát.
Musiím, však priznat, že som vypil hned po prebudení 0.5l minerálky(nízkomineral.)
Potom som počkal 45 min. Rozmiešal som kávovú lyžičku sody(trochu plnšiu - vysipalo sa toho trošku viac) do 2dcl vlažnej vody a vypil. Po cca 1min. som si 2 krát odgrgol, nijako výrazne a po cca 10 min znovu a to bolo už s celkom silným zvukovým prejavom.

Volal som vám, no nedovolal som sa, tak ak je to možné vysvetlit písomnou formou, tak poprosím a ked nie tak mi dajte vediet kedy by vám to vyhovovalo a ja zavolám.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 22, 2010 8:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Mat1 píše:
Odgrgol som si celkom 3 krát.
Musiím, však priznat, že som vypil hned po prebudení 0.5l minerálky(nízkomineral.)
Potom som počkal 45 min. Rozmiešal som kávovú lyžičku sody(trochu plnšiu - vysipalo sa toho trošku viac) do 2dcl vlažnej vody a vypil. Po cca 1min. som si 2 krát odgrgol, nijako výrazne a po cca 10 min znovu a to bolo už s celkom silným zvukovým prejavom.

Volal som vám, no nedovolal som sa, tak ak je to možné vysvetlit písomnou formou, tak poprosím a ked nie tak mi dajte vediet kedy by vám to vyhovovalo a ja zavolám.
Ďakujem

To děláte blbě, musíte to testovat ihned po probuzení, nemá tam být žádná prodleva, natož nějaké pití před vlastním testem. Zavolejte mě zítra ráno, to bych to měl mít volnější, dnes to bylo opravdu náročné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř říj 27, 2010 4:03 pm 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 11:25 pm
Příspěvky: 218
Může mi někdo poradit ze zkušených jak se dělá ten krkací test? Moc děkuji - nějak jsem to tady nenašel


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř říj 27, 2010 8:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Sikora píše:
Může mi někdo poradit ze zkušených jak se dělá ten krkací test? Moc děkuji - nějak jsem to tady nenašel

Většina je zde již popsána a jde prostě o jednoduchý fígl se sodou. Pokud těsně po probuzení vypijete roztok jedlé sody a máte v žaludku kyselinu, tak dojde k reakci a vy si krknete, což u nedostatku kyseliny logicky nastat nemůže, protože se žádná reakce nekoná.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř říj 27, 2010 8:45 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
[quote="Sikora":slnzbpdt]Může mi někdo poradit ze zkušených jak se dělá ten krkací test? Moc děkuji - nějak jsem to tady nenašel[/quote:slnzbpdt]

Pokud Vám ve funkci HLEDAT(vpravo nahoře vedle FAQ) nějaké zadané slovo(sousloví) nenajde nic...je nutné zkoušet zadat RŮZNÉ kombinace slov (co nejjednodušší), případně v nejhorším jen 1 slovo někdy najde i víc než by jste čekali...

V tomto případě ....např.jen " test HCL " (a trochu zapátrat v nalezených příspěvcích) \":wink:\" ...našlo jich to 57 :


Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
sr=posts&


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 31, 2010 9:04 pm 
Offline

Registrován: pát dub 16, 2010 9:48 pm
Příspěvky: 49
zdravym vas Jarda ja som nasiel tuto HCL moze byt pouzita na vnutorne pozivanie je to vlastne 35% a aby som dostal 3,5% tak by som mal doliat do litra 35%HCL 9 litrov H2O je to v poriadku vdak a majte sa http://www.centralchem.sk/?IDe=40566


Naposledy upravil cimo dne ned říj 31, 2010 10:33 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 70  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz