Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 1:32 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 871 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 59  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř srp 13, 2014 8:20 am 
Offline

Registrován: pon pro 16, 2013 10:20 am
Příspěvky: 55
za aku dobu by som mal pozorovat zmeny k lepsiemu ked pristupim na recept
2x 1/4 acylpirin /den -tiez nemam ale toto sa da kupit v pohode
1x L-tyrosin 1g/den (tu som nasiel ze je to esencialna aminokyselina takze ju potrebujeme dodavat)-nemam v zbierke a tu pisu ze tyrozin nie: http://www.helpmychronicpain.com/blog/b ... d-Symptoms
B3 50mg /den (mam b-komplex v tabletach STRESS B, je tam aj B3)

uz som v takom stadiu ze riesim vsetko iba prirodnou cestou, lebo uz som tolko zazrakov pojedol a nevidim zmeny....
aj tieto doplnky by som radsej dostal do seba v prirodnej forme.....
...ale asi este toto skusim, len by som rad vedel ako dlho ist po tejto ceste....
dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv srp 14, 2014 7:42 am 
Offline

Registrován: pát srp 24, 2012 7:07 am
Příspěvky: 53
Jarda píše:
Noční teplota je nízká normálně, na tom by nic špatně nebylo, ale ráno těsně po probuzení by neměla být nižší, než 36,5. Podle všeho máte jódu v těle nyní docela dost i když pokud je jód plně srovnaný vydrží flek i déle než 24 hodin. Pokud jsou pryč problémy které jste řešila, dále bych to nezkoumal, ale pokud něco přetrvává, zaměřte se na PUFA kyseliny, myslím jejich vyřazení ze stravy, ty představují další velký problém pro štítnou.

Dávku lugolu jsem na pár dní snížila a hned mi začaly padat vlasy a mám potíže se spaním. Tak to asi ještě nebudu mít srovnaný jód. nebo je problém právě v těch PUFA kyselinách?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned zář 14, 2014 2:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jordiksvk píše:
za aku dobu by som mal pozorovat zmeny k lepsiemu ked pristupim na recept
2x 1/4 acylpirin /den -tiez nemam ale toto sa da kupit v pohode
1x L-tyrosin 1g/den (tu som nasiel ze je to esencialna aminokyselina takze ju potrebujeme dodavat)-nemam v zbierke a tu pisu ze tyrozin nie: http://www.helpmychronicpain.com/blog/b ... d-Symptoms
B3 50mg /den (mam b-komplex v tabletach STRESS B, je tam aj B3)

uz som v takom stadiu ze riesim vsetko iba prirodnou cestou, lebo uz som tolko zazrakov pojedol a nevidim zmeny....
aj tieto doplnky by som radsej dostal do seba v prirodnej forme.....
...ale asi este toto skusim, len by som rad vedel ako dlho ist po tejto ceste....
dakujem.

Tam přeci máte nad tím procesem plnou kontrolu, bohatě stačí si denně změřit teplotu v ústech a vidíte zda a jakým směrem se vše pohybuje. Většinou se do měsíce stav upraví a je otázkou, jak vám které ty doplňky sednou, není nezbytně nutné brát vše i když je to vhodné, nicméně základ je ten kokosák.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon zář 15, 2014 6:43 pm 
Offline

Registrován: pon pro 16, 2013 10:20 am
Příspěvky: 55
kde je kokosak?
je ho nevidim


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon zář 15, 2014 7:44 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
[quote="jordiksvk":1rl5wfa0]kde je kokosak?
je ho nevidim[/quote:1rl5wfa0]
Kokosák je kokosový olej. Tu máš celé vlákno:


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1rl5wfa0


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon zář 15, 2014 7:47 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
jordiksvk píše:
kde je kokosak?
je ho nevidim

Tak si ho porid a uvidis ho ....ale ono nebude stacit se na nej jenom divat. \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon zář 15, 2014 8:33 pm 
Offline

Registrován: pon pro 16, 2013 10:20 am
Příspěvky: 55
sybila dakujem
ja len ze mi Jarda radil bkomplex (dam si rano), acylpirin (neuzivam, mam iny nazor), l-tyrosin (v sososici) a zrazu je zakladom aj kokosak..... co som nepostrehol kde....
takze plus ten kokos. olej, mam polku flase zjedeneho ale neuzivam pravidelne....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon zář 15, 2014 9:02 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
jordiksvk píše:
sybila dakujem
ja len ze mi Jarda radil bkomplex (dam si rano), acylpirin (neuzivam, mam iny nazor), l-tyrosin (v sososici) a zrazu je zakladom aj kokosak..... co som nepostrehol kde....
takze plus ten kokos. olej, mam polku flase zjedeneho ale neuzivam pravidelne....

Zepry 3 lzice kokosaku denne podporuji a vyrovnavaji funkci stitne zlazy, tak ho uzivej pravidelne, na tom nic nepokazis.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte zář 16, 2014 6:43 pm 
Offline

Registrován: pát bře 28, 2014 11:30 pm
Příspěvky: 33
Od konce června do konce srpna 2014 se mi podařilo dle pokynů Jardy stáhnout TSH z 3,5 na 2,2. Euthyrox 100 celou dobu užívám.Dávám si 2-3x denně 0,5g tyrosinu, béčka, céčko, 2xguaranu a několikrát denně asi 6-8x cca 1/2 čajové lžičky kokosáku.
Hormony jsou také dobré.Ale protilátky jsou pořád vysoké, stále autoimutní zánět.Žláza byla na jaře hodně zvětšená.Teď jsem na ultrazvuku nebyla.Skvrna jodu na zápěstí vydrží 10hodin.
Selen neužívám, váhám jestli začít.Doplňuji D3 na jaře jsem neměla ani spodní hranici doporučeného množství.Bojím se, že teď štítná žláza dostane pěkně na prdel, dostala jsem antibiotika.Od víkendu vysoké dávky lichořešnice ,céčka , ani brusinky a čaje nezabrali a stav se horšil.
Prozradí někdo tip jak skolit autoimutní zánět ŠŽ?
Děkuji předem za názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte zář 16, 2014 9:56 pm 
Offline

Registrován: pon pro 16, 2013 10:20 am
Příspěvky: 55
miram
dakujem za davkovanie 3x PL kokosaku / den.
este raz som si precital Jardove slova, bol som i kokosak, musim citat pozornesie...
aj selen tam bol.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv zář 18, 2014 7:25 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
No, to se dějí věci... poslední dobou jsem měla pocit, že nějak podezřele snadno přibírám a špatně hubnu. Tak jsem si změřila teplotu, měla jsem 36,0 a tep 48. Vrhla jsem se tedy na hodně dietní stravu, abych nepřibrala než se vyřeší co s tím, tuky mám prakticky jen ze lněného semínka, chia semínka, para ořechů a ostropestřecové kaše. Dnes ráno mi brali krev na štítnou žlázu, tak jsem napnutá jak kšandy, co tam výjde. Už se mi zdálo, že mám tep lepší, ale změřila jsem si teplotu a 35,8 \":-(\"(
Lugola budu mít zítra večer, tak to jsem taky zvědavá.
Sice jsem dlouhodobě odkyselená, ale stres a možná asi i nedostatek jódu udělají svoje.

Chtěla bych se zeptat - dříve jsem tu myslím četla, že paraořechy na srovnání selenu stačí, nyní čtu že nestačí. Jaké zjištění způsobilo ten obrat? Děkuji

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv zář 18, 2014 4:44 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Ahoj Kometa, uz se tady na to ptal jeden clen.

"Selén... pomohlo by zjedenie 5ks para orechov denne po dobu cca mesiac, dva ?"

Jardova odpoved znela: Selen dodejte z tabletek

Pak jsem se docetla dal, ze para orechy muzou obsahovat za prve plisne a za druhe nemusi byt dostatecne kvality, zalezi na zemi puvodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob zář 20, 2014 6:45 am 
Offline

Registrován: pon pro 16, 2013 10:20 am
Příspěvky: 55
fotof
ved preve to ze neuzivas selen je zle,
s jodom sa musi nevyhnutne uzivat i selen - inac vyskumy ukazali ze samotny jod moze i zhorsit stav SZ, so selenom vsak nie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob zář 20, 2014 1:41 pm 
Offline

Registrován: pát bře 28, 2014 11:30 pm
Příspěvky: 33
Jenže jód nedodávám, skvrna na zápěstí lugolem mi vydrží cca 10hod bez dodávání jódu.Právě váhám jestli selen začít.Potřebuji šítnou zmenšit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned zář 21, 2014 7:18 am 
Offline

Registrován: pon pro 16, 2013 10:20 am
Příspěvky: 55
fotof
ja tiez, takze ked na to pridem ako to dosiahnut tak ti prezradim tu verejne \":)\"
vyse roka je snaha (strana22 su moje vysledky), snad sa to uz dava dokopy pomalicky....
skusam teraz skorocel obklady - myslim ze pomaha, ale je skoro este robit zavery....
treba dlhsi cas.... ked chces skus tiez, ak nie tak pockaj.... ja napisem nech je cim viac skusenosti....

selen neuskodi - moja skusenost,
samotny jod -velmi zle
jod so selenom mi nerobil dobre tiez- moja skusenost.
ale zase riasy kombu-kelp - tie mi dobre robia.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 871 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 59  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz