Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 12:11 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 289 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: čtv říj 28, 2010 4:06 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Dnes mu tedy dám 3x denně patlaninu, a zítra před cestou taky ještě jednu dávečku, ale pak už konec. Dostupná strava v THA. Zrazuje se od zeleniny i ovoce, maximálně důkladně umyté pod balenou vodou. Což zní docela drsně a teda dost dobře nevím, čím se tam máme živit.
Nicméně pan odborník dnes doporučil týden nehýbat - co si o tom myslíte Vy, naopak rozhýbat?, a poctivé braní Nurofenu, který tedy jen během dneška nahradím patlanicí. Mám zakoupit tabletky Omega 3? Jsou nějaké Vámi víc doporučované než jiné a na které si dát naopak pozor?
Čili chápu to tak, že se jen jedná o nedostatek Omega 3. A když dodám, tak problémy podobného typu vznikat nebudou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: čtv říj 28, 2010 9:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Dnes mu tedy dám 3x denně patlaninu, a zítra před cestou taky ještě jednu dávečku, ale pak už konec. Dostupná strava v THA. Zrazuje se od zeleniny i ovoce, maximálně důkladně umyté pod balenou vodou. Což zní docela drsně a teda dost dobře nevím, čím se tam máme živit.
Nicméně pan odborník dnes doporučil týden nehýbat - co si o tom myslíte Vy, naopak rozhýbat?, a poctivé braní Nurofenu, který tedy jen během dneška nahradím patlanicí. Mám zakoupit tabletky Omega 3? Jsou nějaké Vámi víc doporučované než jiné a na které si dát naopak pozor?
Čili chápu to tak, že se jen jedná o nedostatek Omega 3. A když dodám, tak problémy podobného typu vznikat nebudou?

Pokud si tam vezmete tobolky s namletým hřebíčkem, lugolův roztok a pelyněk, tak si můžete dovolit jíst celkem cokoliv a nemělo by se nic zásadního dít. Další možnost je aktivovat trochu MMS, nalít ho do místní vody, pak v tom vykoupat ovoce, nebo zeleninu a během pár minut je to tak sterilní, že ani převaření by takový stav nezajistilo. Podobnou vlastnost má i kyselina chlorovodíková, která možná jde koupit i přímo na místě a bohatě stačí k ošetření potravin roztok v koncentraci do 0,5 % po velice krátkou dobu. Patrně bych v tomto případě zakoupil velké množství tablet s omega 3 mastnou kyselinou a krmil ho tím co nejvíce, dále pak na místě se můžete zaměřit na jídla z ryb, kde je omega 3 kyseliny dostatek a nešetřit se při opalování, což dodá vitamín D3 a to také problém řeší. Jinak to chápete správně a tablety jdou patrně koupit i na místě, zrovna tak jako Praziquantel, který se právě z těchto zemí vozí a jde o nejsilnější prostředek proti parazitům vůbec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: čtv říj 28, 2010 11:48 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Děkuji Vám za odpověď. A ten Praziquantel se užívá po jakémkoliv náznaku průjmu? Průjem = vždy nějaká brebera a je potřeba tam něco šupnout? Jestli nejde o nějakého zabijáka a abychom ho třeba nepotřebovali do sebe ládovat každý týden...? A to mohou i děti?
Nebo se to užívá nějak preventivně?

Tobolky s namletým hřebíčkem, to lze koupit? Nebo se dá tobolkovat nějak podomácku?
Ty tři věci, co jste uvedl, všechny během jednoho dne preventivně?
Pelyněk v jaké formě? Seženu to v lékárně?
Ráno se probudíme a hned vyrazíme, maximálně stihnu rychle zaběhnout do lékárny kousíček od nás.

A co se týče toho zánětu v kloubu, máme šetřit, nebo naopak hýbat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: pát říj 29, 2010 1:07 am 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Ještě se zeptám na ty průjmy. Když už tedy u dětí nebo u nás k nějakému dojde, ráda bych to vzala nějak přírodně. Máte nějaké tipy? Třeba obyčejná rýže a mrkev nepomůže? Koupili jsme Smecta, ale v lékárnách se zdráhali, že to je moc slabé na Thajsko. A mají v rukávu stovky různých přípravků. Jak si z toho mám vybrat? Když vlastně ani neznám podstatu průjmu. Kdy to nechat proběhnout s tím, že tělo ví, co dělá, nebo kdy začít zastavovat a čím...
Moc Vám děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: pát říj 29, 2010 8:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Děkuji Vám za odpověď. A ten Praziquantel se užívá po jakémkoliv náznaku průjmu? Průjem = vždy nějaká brebera a je potřeba tam něco šupnout? Jestli nejde o nějakého zabijáka a abychom ho třeba nepotřebovali do sebe ládovat každý týden...? A to mohou i děti?
Nebo se to užívá nějak preventivně?

Tobolky s namletým hřebíčkem, to lze koupit? Nebo se dá tobolkovat nějak podomácku?
Ty tři věci, co jste uvedl, všechny během jednoho dne preventivně?
Pelyněk v jaké formě? Seženu to v lékárně?
Ráno se probudíme a hned vyrazíme, maximálně stihnu rychle zaběhnout do lékárny kousíček od nás.

A co se týče toho zánětu v kloubu, máme šetřit, nebo naopak hýbat?

Praziquantel je velice silný protiparazitární lék a preventivně se nepoužívá, ale můžete ho preventivně mít, pro případ nouze. V Thajsku ho jedí určitě i děti, nebo se lze zeptat nějakého domorodce, co do svých dětí ládují. Průjmy jsou ovšem častěji z amébní nákazy a na to bohatě stačí Entizol. Hřebíček se rozmixuje a plní do tobolek velikosti 00, bere se na dospělého až devět tobolek denně a u dítěte tak polovina, ale vše je zde popsáno, včetně postupu. Pelyněk se pouze rozmixuje a užívá se prášek, opět je to zde celé popsáno a lugol je z lékárny přičemž aplikují se kapky a vše je ve vlákně jód. Dá se to užívat i vše naráz, což je nejúčinnější, ale není to nutné, na průjem většinou stačí ten pelyněk a lugol. Osobně bych pohyb nijak neomezoval a konkrétně plavání vidím jako velice prospěšné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: pát říj 29, 2010 8:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Ještě se zeptám na ty průjmy. Když už tedy u dětí nebo u nás k nějakému dojde, ráda bych to vzala nějak přírodně. Máte nějaké tipy? Třeba obyčejná rýže a mrkev nepomůže? Koupili jsme Smecta, ale v lékárnách se zdráhali, že to je moc slabé na Thajsko. A mají v rukávu stovky různých přípravků. Jak si z toho mám vybrat? Když vlastně ani neznám podstatu průjmu. Kdy to nechat proběhnout s tím, že tělo ví, co dělá, nebo kdy začít zastavovat a čím...
Moc Vám děkuji.

Na slabší průjem většinou stačí rýže s mrkví, nebo banánem a doplnit o větší dávku živočišného uhlí, ale tam jsou ty průjmy většinou z amébní nákazy, na což je nejlepší Entizol, jak jsem vám již psal. Jinak se můžete celkem spolehnout na místní koření, které právě z tohoto důvodu místní jedí, fungovat bude vše pálivé, ale nevím jak to dostat do dětí. U dítěte by se to dalo nacpat do tobolek a vyzkoušet lze oregano, pelyněk, zázvor pálivou papriku a mnoho dalších. Průjem zastavovat co nejdříve a hodně pít, aby se tělo neodvodnilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2011 11:35 am 
Offline

Registrován: úte úno 22, 2011 4:41 pm
Příspěvky: 6
Dobrý den pane Jardo, můj přítel má vodu v koleni. Je možné najít nějaké řešení nebo alespoň trochu ulehčit bolesti. Lékař mu doporučil chirurgický zákrok po absolvování rehabilitace, která trochu pomohla. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2011 9:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
hela píše:
Dobrý den pane Jardo, můj přítel má vodu v koleni. Je možné najít nějaké řešení nebo alespoň trochu ulehčit bolesti. Lékař mu doporučil chirurgický zákrok po absolvování rehabilitace, která trochu pomohla. Děkuji

Takto položený dotaz by vyžadoval jasnovidecké schopnosti a ty tedy nemám, musíte minimálně upřesnit, jak se k tomu dostal, zda nějakým úrazem, nebo jinak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Bolest kyčlí
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2011 2:16 pm 
Offline

Registrován: ned srp 01, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den pane Zajíček,nezlobte se prosím ,že Vám píši,ale moc mě trápí
problém,který nastal u dcery 33 let,začala jí bolet pravá kyčle a to asi po
2 hodinách chůze např.po městě,nyní tam cítí něco i v klidu a to zevně
kyčle.Už je z toho velmi něšťastná,stále má tendenci do té kyčle si bouchat
pěstí,nevím co dělat,tlustá není ,měří 173 cm a váží tak 55 kg.Nevím jak jí
pomoct,uvažaovaly jsme o překyselení těla,ale ona není tlustá a tak nevím
jestli to připadá v úvahu.Rovněž má nízký krevní tlak a když začne s nějakou
očistou,tak se jí pak začne hodně špatně dýchat a bojím se,že odpadne.Musí
tak vše přerušit a je tam kde byla.Prosím nemůžete jí nějak poradit,proč
kyčle začaly bolet a co s tím dělat.Moc Vám děkuji Božena
Prosím nemohl byste mi pak odpověď poslat na můj email,moc se v počítači nevyznám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest kyčlí
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2011 8:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
beatrrix píše:
Dobrý den pane Zajíček,nezlobte se prosím ,že Vám píši,ale moc mě trápí
problém,který nastal u dcery 33 let,začala jí bolet pravá kyčle a to asi po
2 hodinách chůze např.po městě,nyní tam cítí něco i v klidu a to zevně
kyčle.Už je z toho velmi něšťastná,stále má tendenci do té kyčle si bouchat
pěstí,nevím co dělat,tlustá není ,měří 173 cm a váží tak 55 kg.Nevím jak jí
pomoct,uvažaovaly jsme o překyselení těla,ale ona není tlustá a tak nevím
jestli to připadá v úvahu.Rovněž má nízký krevní tlak a když začne s nějakou
očistou,tak se jí pak začne hodně špatně dýchat a bojím se,že odpadne.Musí
tak vše přerušit a je tam kde byla.Prosím nemůžete jí nějak poradit,proč
kyčle začaly bolet a co s tím dělat.Moc Vám děkuji Božena
Prosím nemohl byste mi pak odpověď poslat na můj email,moc se v počítači nevyznám.

Tloušťka nemusí být jasným znakem překyselení a zrovna tak hubený člověk může být překyselený, to jste špatně pochopila. Je nutné si koupit papírky na měření pH moče, konkrétně Albu Phan a pravidelně pár dní dělat náměry při každém močení, ty hodnoty si zapisovat a sledovat průběh křivky pH. Jedině tento postup vám směrodatně odpoví, jak si s kyselostí stojíte. Pravděpodobně má problém s kyselinou močovou, což není problém naměřit laboratorním vyšetřením, které stojí pár korun, mám dojem tak do 25,-Kč. Jinak, soukromé emailové adresy sem nevkládejte, je to zakázané v pravidlech fóra, kvůli možnému zneužití.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: úte zář 13, 2011 5:31 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Co způsobuje praskání a křupání v kloubech? Není to vůbec bolestivé, jen akusticky nepříjemné \":-)\" Předpokládám, že to bude nedostatkem nějakého maziva/minerálu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: stř zář 14, 2011 10:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Co způsobuje praskání a křupání v kloubech? Není to vůbec bolestivé, jen akusticky nepříjemné \":-)\" Předpokládám, že to bude nedostatkem nějakého maziva/minerálu?

Tak běžné křupání, které nijak nebolí, je celkem normální a nikdy jsem jeho původ nezkoumal, nicméně patrně půjde o nějaké uvolněné vazy. Nedostatek maziva by patrně dost bolel, to se mě nezdá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: stř zář 14, 2011 11:02 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Ano, jde o uvolněné vazy, případně o nějaké artrotické změny chrupavky. Ale to by asi bolelo, takže spíš ty vazy. Já to mam v extrémní podobě, možná kvuli přemnožené kvasince.

Nedostatek klouní tekutiny je podle mě spíš vrzání, což mam teda taky \":(\"

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: čtv zář 15, 2011 8:20 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Někde jsem četl o gumových medvídcích atd. kteří údajně na něco podobného zabírají. Mě v prstech na nohou praská parádně a někdy jsou to celkem řachy \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: čtv zář 15, 2011 9:52 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
V gumových medvídcích je trocha želatiny a spousta cukru. To si raději kupte želatinu samotnou. Ovšem já už do sebe naládovala kloubních doplňků za několik tisíc a absolutně beze změn. Příčina je totiž jinde a dokud neodstraním tu, nikam se nehnu.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 289 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 20  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz