Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned čer 30, 2024 10:54 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 425 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 29  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: pon čer 21, 2010 7:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
nika262 píše:
Ok, mam este par otazok,

po precitani diskusie, som zistila, ze ovocie sa moze, ale len rano na lacny zaludok spolu s fungicidnymi rastlinami, spravne? Moze sa len povolene ovocie alebo je to jedno?
Dalej, robim malemu stavu cviklu s mrkvou, mozem mu ju nadalej davat rano, alebo aj pocas dna, lebo je strasne sladka, nekrmim tym kvasinku?

Este sa s vami chcem poradit, mame doma tinkturu z cesnaku medvedieho, ked mu davam rano a vecer 3 kvapky, po dobu 7 dni, jeho plet sa pekne vycisti (asi mu to uspi zl. stafylokoka) ale potom sa mu to zase zhorsi, mohla by som mu teda nasadit tieto kvapky a potom mms + dietu?

Pokusam sa mu zostavit jedalnicek, ak by mi niekto pomohol, bola by som velmi vdacna.

Vhodnější je ovoce málo sladké a jinak je to správně. Ta šťáva by podle mého názoru vadit neměla, ale je potřeba stav bedlivě pozorovat a případné reakce si zapisovat. U toho zapisování se jedná o vysoce funkční a nejrychlejší rozbor potravin, které můžete, nebo nemůžete podávat. Česnek je na kvasinky dobrý v jakékoliv podobě a patrně by se na tyto kapky dalo MMS nasadit s mnohem nižším rizikem nějakých komplikací. Co se týká jídelníčku, tak jediná použitelná rada je sledovat pravidelně stolici a prdění, vše si zapisovat a tak vysledovat, po čem kadí normálně a problémy tedy nemá a po čem trávení nefunguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: stř čer 30, 2010 10:50 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 09, 2009 5:11 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín
chtel bych se zeptat jaky je vas nazor na antihistaminika.

nekolik mesicu jsem uzival xyzal, ktery mi vyrazne pomohl predchazet svedeni a kuze se mi za ten cas temer zotavila. pred necelym tydnem jsem xyzal vysadil a bohuzel pozoruji celkem vyrazny navrat svedeni a to i vcetne nocniho, ktere je nejvic skodlive, protoze jej nelze ovladnout pevnou vuli. uvedomuji si, ze xyzal je chemie a nechci ho uzivat cely zivot, nicmene momentalne mi vychazi, ze se bez nej neobejdu. existuje neco, cim bych mohl svedeni predchazet? dekuji za radu.

na http://www.orl.cz/veda/clanky/17/kopie/pnd1_01_b.pdf se o histaminu a antihistaminikach mj. pise:

Histamin má mohutný sekreční účinek na HCl v žaludku. Agonistickým působením na histaminové H2-receptory v parietálních buňkách dochází nejen k sekreci HCl, ale i k sekreci pepsinu a vnitřního faktoru [1].

tak mne napada, jestli mi vlastne uzivani antihistaminik neblokuje tvorbu HCL, coz ma za nasledek, ze vsechna potrava je pro mne "toxicka". o toxicite potravy pri nedostatku HCl jste se kdysi zminil v telefonu a mohlo by to byt treba pricinou mych potizi s furunkly... ovsem pak nevim jak zkrotit to svedeni... \":?\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: stř čer 30, 2010 8:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
haddock píše:
chtel bych se zeptat jaky je vas nazor na antihistaminika.

nekolik mesicu jsem uzival xyzal, ktery mi vyrazne pomohl predchazet svedeni a kuze se mi za ten cas temer zotavila. pred necelym tydnem jsem xyzal vysadil a bohuzel pozoruji celkem vyrazny navrat svedeni a to i vcetne nocniho, ktere je nejvic skodlive, protoze jej nelze ovladnout pevnou vuli. uvedomuji si, ze xyzal je chemie a nechci ho uzivat cely zivot, nicmene momentalne mi vychazi, ze se bez nej neobejdu. existuje neco, cim bych mohl svedeni predchazet? dekuji za radu.

na http://www.orl.cz/veda/clanky/17/kopie/pnd1_01_b.pdf se o histaminu a antihistaminikach mj. pise:

Histamin má mohutný sekreční účinek na HCl v žaludku. Agonistickým působením na histaminové H2-receptory v parietálních buňkách dochází nejen k sekreci HCl, ale i k sekreci pepsinu a vnitřního faktoru [1].

tak mne napada, jestli mi vlastne uzivani antihistaminik neblokuje tvorbu HCL, coz ma za nasledek, ze vsechna potrava je pro mne "toxicka". o toxicite potravy pri nedostatku HCl jste se kdysi zminil v telefonu a mohlo by to byt treba pricinou mych potizi s furunkly... ovsem pak nevim jak zkrotit to svedeni... \":?\"

Ten účinek pilulí bohužel nedokážu posoudit, ale není nic snazšího, než dodat tělu kyselinu chlorovodíkovou, případně tablety betain HCL a posoudit, jaký to má účinek z hlediska vašich problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: úte črc 06, 2010 10:42 am 
Offline

Registrován: pát dub 02, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 78
dobry den, kamarat ma atopicky ekzem a som sa xcel spytat ci mu mozem odporucit zacat skusit kuru s mms, popripade kupele s mms.. ma niekto s tymto skusenosti? vdaka za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: úte črc 06, 2010 12:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Lubyx píše:
dobry den, kamarat ma atopicky ekzem a som sa xcel spytat ci mu mozem odporucit zacat skusit kuru s mms, popripade kupele s mms.. ma niekto s tymto skusenosti? vdaka za rady

Jakékoliv čištění organizmu má na nemoci pokožky pozitivní vliv a absolutně nejvyšší účinek má pravidelné čištění střeva. Pokud k tomu upraví stravu, případně se začne správně starat o své parazity, tak je výsledek prakticky zaručen.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Očista
PříspěvekNapsal: úte zář 21, 2010 10:52 pm 
Offline

Registrován: pát črc 16, 2010 12:54 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den,
byla bych velice vděčná za radu, co by mohlo být příčinou nateklých kotníků a obličeje.
Včera 23.30 jsem si vzala první dávku Enterosgelu 1pol.lž, zároveň jsem začala s popíjením magnesia, od 20.00 1/3 lžičky na 0.5l.
Ráno nateklé kotníky, až doted.

Mám asi 3 měsíce ekzém na lýtkou a pod koleny, silně svědivý. Pochopila jsem, ze ekzem je alarm, chce to pustit z tela veskerou zatez a z zivota vse nepotrebne, brzdici. Zacit se naplno venovat tomu, co cloveka bavi. Prevlada mi vsak vnitni napeti a apatie, zamotanost, zkamenelost, chybi mi nadhled a vule a nevim, jak z toho ven, prestoze jinak jsem schopna i velkych vykonu. Zda se mi, ze stale neresim pricinu.

Pred dvemi mesici se mi povedla sankhapraksalana a jaterni ocista. Pote melounovou očistu s pobytem na slunicku, byla jsem pak velice unavena. V jat. ociste jsem bohuzel nepokracovala. Ted posledni tyden kazdy den klystyr. Z časových důvodů jsem se rozhodla zkusit křemíkový gel.

Jim hodne salaty, čerstvou zeleninu, dle Vaší rady hořké-kyselé, chutná mi čekanka, fenykl, jiné hořké saláty, kysane zeli. Pokud varene, tak pohanku, jahly, brambory, placky z kukuricne mouky. Melouny jsem jedla cely srpen pozehnane. Kazdy den kefir, doted k snidani s cornflakes, coz asi nejsou nejlepsi, takze jsem je vypustila. Čerstvý kokos, oříšky, olivový olej. Kava a obcas zmrzlina, kterou mam moc rada, uz jsem take vypustila. Myslim, ze je treba vetsi duslednosti.

pH mi vychází takto :

nedele
11h 7.6
14h 7.9
15h 8
18h 7.9
21h 6.7
4h 6

pondeli
10h 7
14h 7.4
16h 8 (po soda bikarbona-testu)
20h 7 (popijeni magnesia)
23h 7.5
24h 7.3 (vzala jsem enterosgel)
03h 6

úterý
10h 7.4
12h 7.8
15h 7.8
17h 8
22h 8

Překvapila mě reakce otoku, ted jakoby se zvetsoval. Je mozne ze ledviny jsou nejakym zpusobem pretizene, blokle? Vlastne stale nevim, jak ledvinam ulevit. Dnes jsem jedla jen salat, krajeny fenykl, 4 banány s kokosem, pomeranč, mandle. Hořčíkový nápoj jsem dnes vynechala, což nevím, jestli je dobre.
Měla bych dodat zásady a pokracovat v uzivani gelu?
Velice dekuji za radu, ci za upozorneni, kde delam chybu. Pěkný den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista
PříspěvekNapsal: stř zář 22, 2010 7:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
katerina píše:
Dobrý den,
byla bych velice vděčná za radu, co by mohlo být příčinou nateklých kotníků a obličeje.
Včera 23.30 jsem si vzala první dávku Enterosgelu 1pol.lž, zároveň jsem začala s popíjením magnesia, od 20.00 1/3 lžičky na 0.5l.
Ráno nateklé kotníky, až doted.

Mám asi 3 měsíce ekzém na lýtkou a pod koleny, silně svědivý. Pochopila jsem, ze ekzem je alarm, chce to pustit z tela veskerou zatez a z zivota vse nepotrebne, brzdici. Zacit se naplno venovat tomu, co cloveka bavi. Prevlada mi vsak vnitni napeti a apatie, zamotanost, zkamenelost, chybi mi nadhled a vule a nevim, jak z toho ven, prestoze jinak jsem schopna i velkych vykonu. Zda se mi, ze stale neresim pricinu.

Pred dvemi mesici se mi povedla sankhapraksalana a jaterni ocista. Pote melounovou očistu s pobytem na slunicku, byla jsem pak velice unavena. V jat. ociste jsem bohuzel nepokracovala. Ted posledni tyden kazdy den klystyr. Z časových důvodů jsem se rozhodla zkusit křemíkový gel.

Jim hodne salaty, čerstvou zeleninu, dle Vaší rady hořké-kyselé, chutná mi čekanka, fenykl, jiné hořké saláty, kysane zeli. Pokud varene, tak pohanku, jahly, brambory, placky z kukuricne mouky. Melouny jsem jedla cely srpen pozehnane. Kazdy den kefir, doted k snidani s cornflakes, coz asi nejsou nejlepsi, takze jsem je vypustila. Čerstvý kokos, oříšky, olivový olej. Kava a obcas zmrzlina, kterou mam moc rada, uz jsem take vypustila. Myslim, ze je treba vetsi duslednosti.

pH mi vychází takto :

nedele
11h 7.6
14h 7.9
15h 8
18h 7.9
21h 6.7
4h 6

pondeli
10h 7
14h 7.4
16h 8 (po soda bikarbona-testu)
20h 7 (popijeni magnesia)
23h 7.5
24h 7.3 (vzala jsem enterosgel)
03h 6

úterý
10h 7.4
12h 7.8
15h 7.8
17h 8
22h 8

Překvapila mě reakce otoku, ted jakoby se zvetsoval. Je mozne ze ledviny jsou nejakym zpusobem pretizene, blokle? Vlastne stale nevim, jak ledvinam ulevit. Dnes jsem jedla jen salat, krajeny fenykl, 4 banány s kokosem, pomeranč, mandle. Hořčíkový nápoj jsem dnes vynechala, což nevím, jestli je dobre.
Měla bych dodat zásady a pokracovat v uzivani gelu?
Velice dekuji za radu, ci za upozorneni, kde delam chybu. Pěkný den.

To už jste s pH moc vysoko a patrně máte přebytek draslíku, který se ledviny snaží vyloučit, zatím co v těle zůstávají metabolické kyseliny. Vyzkoušejte hodnotu pH trochu ubrat na maximální hodnotu 7,5 pH a do stravy zařaďte nějaký zdroj sodíku, můžete vyzkoušet z přírodních zdrojů třeba strouhaný celer, případně solit více himalájskou solí, nebo pít solanku z této soli, aby se nepoměr sodíku a draslíku v těle vyrovnal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: stř zář 22, 2010 9:56 am 
Offline

Registrován: sob lis 14, 2009 10:07 pm
Příspěvky: 109
Zajimavé, asi je to přesně také můj případ - myslím s těmi otoky. začaly mě poslední dny otékat kotníky. nikdy v životě jsem tím netrpěla a jinak se cítím dobře. jsem čistě na syrové stravě, hodně šťáv apod. a soli (i himalájské) jsem se plně vyhýbala. řapíkatý celer sice jím i šťavím, ale asi to množství není postačující. takže asi budu muset trochu té soli do jídelníčku zařadit. ale je zajímavé, že jsou mnozí, kteří jedou dlouho bez jakékoliv soli a tyto následky nemají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: stř zář 22, 2010 3:42 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
[quote="Inka":2sv6rw84]Zajimavé, asi je to přesně také můj případ - myslím s těmi otoky. začaly mě poslední dny otékat kotníky. nikdy v životě jsem tím netrpěla a jinak se cítím dobře. jsem čistě na syrové stravě, hodně šťáv apod. a soli (i himalájské) jsem se plně vyhýbala. řapíkatý celer sice jím i šťavím, ale asi to množství není postačující. takže asi budu muset trochu té soli do jídelníčku zařadit. ale je zajímavé, že jsou mnozí, kteří jedou dlouho bez jakékoliv soli a tyto následky nemají.[/quote:2sv6rw84]
Chtel bych Vam pomoci, sam vim jake to je kdyz se objevi neco podobneho navic bolestiveho zde v mem vlakne

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video:
http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Naposledy upravil Petr 2 dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: stř zář 22, 2010 8:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Inka píše:
Zajimavé, asi je to přesně také můj případ - myslím s těmi otoky. začaly mě poslední dny otékat kotníky. nikdy v životě jsem tím netrpěla a jinak se cítím dobře. jsem čistě na syrové stravě, hodně šťáv apod. a soli (i himalájské) jsem se plně vyhýbala. řapíkatý celer sice jím i šťavím, ale asi to množství není postačující. takže asi budu muset trochu té soli do jídelníčku zařadit. ale je zajímavé, že jsou mnozí, kteří jedou dlouho bez jakékoliv soli a tyto následky nemají.

To velice záleží na vylučovací schopnosti ledvin a pokud je malá, tak se může problém vyskytnout, ale jde o pouhé dohady, prostě nejjednodušší je to vyzkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: čtv zář 23, 2010 11:22 am 
Offline

Registrován: sob lis 14, 2009 10:07 pm
Příspěvky: 109
Jarda píše:
To velice záleží na vylučovací schopnosti ledvin a pokud je malá, tak se může problém vyskytnout, ale jde o pouhé dohady, prostě nejjednodušší je to vyzkoušet.

Děkuji moc za zprávu. Myslíte tedy, že mám oslabené ledviny? Jaký postup byste tedy volik jako nejvhodnější? zařadit trochu soli do jídelníčku? otoky mohou být paradovně jak z nedostatku draslíku, tak nedostatku sodíku. ale pochybuji, že je to v mém případě nedostatek draslíku, když jsem na vita stravě. také to může být celkový nedostatek bílkovin, ale ten mám také v normě. Děkuji moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: čtv zář 23, 2010 1:08 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Inka píše:
Děkuji moc za zprávu. Myslíte tedy, že mám oslabené ledviny? Jaký postup byste tedy volik jako nejvhodnější? zařadit trochu soli do jídelníčku? otoky mohou být paradovně jak z nedostatku draslíku, tak nedostatku sodíku. ale pochybuji, že je to v mém případě nedostatek draslíku, když jsem na vita stravě. také to může být celkový nedostatek bílkovin, ale ten mám také v normě. Děkuji moc.

Ja si myslim ze byste se mela zamyslet komplexneji, tedy nezohlednovat jen a jen stravu, jen a jen jeden organ, telo funguje mnohem komplexneji nez si kdokoliv dokaze predstavit, veda neni vsevedouci. Zkuste komplexni lecbu. Sypat se praskama nema dlouhodoby vyznam.
Otokama kotniku sem ja osobne zacal trpet z oslabene imunity, rozvratu metabolismu, po dlouhodobem pretezovani fyzickem a psychickem, pri katabolickem metabolismu, poruchy traveni atd atd... kandidoza je jen jeden z sekundarnich projevu...primarni pricina je mnohem zakomplexovanejsi a podle mne je potreba se kazdy den venovat svemu telu, stranou od lidi, premyslet co clovek dela jinak nez ostatni dlouhodobe zdravi jedinci, ti kteri nemaji nikdy zadne problemy...neboli ucit se od zkusenejsich...

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: čtv zář 23, 2010 7:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Inka píše:
Děkuji moc za zprávu. Myslíte tedy, že mám oslabené ledviny? Jaký postup byste tedy volik jako nejvhodnější? zařadit trochu soli do jídelníčku? otoky mohou být paradovně jak z nedostatku draslíku, tak nedostatku sodíku. ale pochybuji, že je to v mém případě nedostatek draslíku, když jsem na vita stravě. také to může být celkový nedostatek bílkovin, ale ten mám také v normě. Děkuji moc.

Vyzkoušet trochu soli není zas tak problematické, nebo pijte v průběhu dne solanku z himalájské soli, to jsem zde již popisoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: čtv zář 23, 2010 7:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Petr 2 píše:
Ja si myslim ze byste se mela zamyslet komplexneji, tedy nezohlednovat jen a jen stravu, jen a jen jeden organ, telo funguje mnohem komplexneji nez si kdokoliv dokaze predstavit, veda neni vsevedouci. Zkuste komplexni lecbu. Sypat se praskama nema dlouhodoby vyznam.
Otokama kotniku sem ja osobne zacal trpet z oslabene imunity, rozvratu metabolismu, po dlouhodobem pretezovani fyzickem a psychickem, pri katabolickem metabolismu, poruchy traveni atd atd... kandidoza je jen jeden z sekundarnich projevu...primarni pricina je mnohem zakomplexovanejsi a podle mne je potreba se kazdy den venovat svemu telu, stranou od lidi, premyslet co clovek dela jinak nez ostatni dlouhodobe zdravi jedinci, ti kteri nemaji nikdy zadne problemy...neboli ucit se od zkusenejsich...

Sice máte naprostou pravdu, ale bohužel pro naprostou většinu lidí jde o nedosažitelný ideál k němuž mohou pouze vzhlížet. Provozovat totiž něco v tomto duchu, je pro moderního člověka bydlícího ve velkoměstě samozřejmě nesmysl, čili musí stále hledat nějaký použitelný kompromis, nic jiného mu nezbývá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: pát zář 24, 2010 8:41 pm 
Offline

Registrován: sob lis 14, 2009 10:07 pm
Příspěvky: 109
Jarda píše:
Vyzkoušet trochu soli není zas tak problematické, nebo pijte v průběhu dne solanku z himalájské soli, to jsem zde již popisoval.

Děkuji moc za radu. Ráda bych se ještě zeptala. Myslíte si, že zdravý organismus by měl umět perfektně fungovat i bez jakékoliv konzumace (i když jen občasné) himalájské soli či solanky? Nebo naopak považujete občasné užití trochu himalájské soli či solanky z himal.soli za zdraví prospěšné a z dlouhodobého hlediska nezbytné oproti úplnému vyřazení?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 425 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 29  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz