Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon čer 24, 2024 2:10 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: sob pro 12, 2009 10:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Dnes som zostal úplne šokovaný, po tom čo som nahmatal na vyústení hrubého čreva na lavo dolu tvrdé, hrče.
Je to tá oblast takmer úplne dolu, pri močovom mechúre.
Defekáciu mám 2-5x denne a vždy sa mi po tom ulaví. Toto som tam nahmatal iba dnes úplnou náhodou.
Vydesilo ma to. Pretým som to vobec neregistroval.Napadlo ma či by to nemohli byt "klustry" myslím, z nahromadenej stolice.
Klystýry robievam cca 1x do týždna. Necítim potrebu to robit viac, ale moje črevo zrejme áno.
Iróniu je, že známa ma požiadala o radu ohladne defekácie, ktorú som jej rád ponúkol a sám mám zrejme problém.
Toto som skutočne nečakal. Čo by to mohlo byt?
Ďakujem

V této oblasti se jedná v naprosté většině případů o hemeroidy, ale pro jistotu je vhodné se nechat vyšetřit, ať nejste zbytečně nervózní z nějaké banality. Jako jídlo na hemeroidy vyzkoušejte pohanku s listovým špenátem a jemně strouhanou mrkví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: sob pro 12, 2009 2:00 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
To radšej urobím. Doktor mi síce povedal, že tá kolonoskopia nie je nutná, no vtedy som mu o tomto nehovoril.
Pravdou však je, že tútp oblast prehmatal a nič nezistil. Celkom ma to rozhodilo, pretože,ked robím napr klystýr, tak žiadnu prekážku necítim. Ten 1-1,5l do mna natečie cca 12 skúnd odhadom, možno aj menej. Žiadnetlaky pri tom necítim, aby som bol presný vobec nič, mám dojem ako keby do mna nič neprúdilo. Proste to vpustím a potom vypustím(záchod).
Tie hemoroidy by som nerád...brrrr.
Sám sa divím, že som to registroval až teraz.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: čtv led 07, 2010 11:33 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
To by nemělo ničemu vadit, akorát si vždy po snědení grapefruitu důkladně vypláchněte ústa vlažnou vodou ať si nezkazíte tímto postupem zuby.
Že toto platí po konzumaci grapefruitu, to už vím. Nevím ale a ptám se, platí toto pravidlo i u ostatních citrusových plodů? Po pomeranči (nebo pomerančové šťávě), po citronu (nebo citronové šťávě) postupovat kvůli zubům taky takto opatrně, nebo zubní sklovinu naleptává pouze grapefruit? Děkuji předem, Jardo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: čtv led 07, 2010 3:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Že toto platí po konzumaci grapefruitu, to už vím. Nevím ale a ptám se, platí toto pravidlo i u ostatních citrusových plodů? Po pomeranči (nebo pomerančové šťávě), po citronu (nebo citronové šťávě) postupovat kvůli zubům taky takto opatrně, nebo zubní sklovinu naleptává pouze grapefruit? Děkuji předem, Jardo.

Ne u ostatních citrusů tento problém není, za ten je zodpovědná kyselina salicylová, která je pouze v grapefruitech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: úte led 12, 2010 7:29 am 
Offline

Registrován: pon bře 23, 2009 8:52 am
Příspěvky: 101
Dobré ráno Jardo,
mám prosbu. Od začátku ledna jsem 100%ně na vitastravě, měřím pravidelně PH a všímám si i ostatních hodnot. Co se týká bílkovin, ketonů - nemám zcela negativní, ale v pohodě se vejdu do prvních políček na HeptaPHANU, kde u bílkovin uvádí hodnotu 0,3/30a ketonů 1,16/16. Jenže navíc dneska se mi objevila i krev v moči - ca.5-10. To už sem se nad tím pozastavila, protože kvůli tomu jsem Vás před rokem navštívila a problému, i když ne zcela 100% vitastravou - jsem se zbavila. Někde jsem se dočetla, že při zvýšených těchto hodnotách tělo hladoví a měla bych omezit ovoce. Což si vůbec neumím představit, protože se zeleninou mám teď v zimě problém. Váhy jídla dle Vašeho jídelníčku nesplním, ale to nikdy předtím. Týden jím asi sirnou patlanici z normálního tvarohu - někdy ani ne 10 dkg denně. Mám i problémy se svěděním pokožky, kdy jsem si myslela, že jsem alergická na jídlo, ale pak jsem to sledovala a zjistila jsem, že mi naskakujou pupínky a za chvíli mizí - bylo to po detoxikačních kapkách od MUDr. Jonáše. Když jsem je přestala brát, pupínky zmizely, i když občas pokožka byla citlivější. Teď je častěji svědivá. Jsem opět po pravidelném výplachu střev. Co se týká tý krve v moči, přikládám to taky tomu, že sedíme v práci v buňkách a od podlahy je tam dost zima, takže už dva měsíce cítím intenzivněji močový měchýr - občas i pálení. Poradíte něco? Ráno a večer beru vitamín C 1000 a zinek v chelátový vazbě. Chtěla bych zařadit i hořčík - můžu ho rovnou vzít najednou se všemi ráno a večer - a kolik? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: úte led 12, 2010 9:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Petra píše:
Dobré ráno Jardo,
mám prosbu. Od začátku ledna jsem 100%ně na vitastravě, měřím pravidelně PH a všímám si i ostatních hodnot. Co se týká bílkovin, ketonů - nemám zcela negativní, ale v pohodě se vejdu do prvních políček na HeptaPHANU, kde u bílkovin uvádí hodnotu 0,3/30a ketonů 1,16/16. Jenže navíc dneska se mi objevila i krev v moči - ca.5-10. To už sem se nad tím pozastavila, protože kvůli tomu jsem Vás před rokem navštívila a problému, i když ne zcela 100% vitastravou - jsem se zbavila. Někde jsem se dočetla, že při zvýšených těchto hodnotách tělo hladoví a měla bych omezit ovoce. Což si vůbec neumím představit, protože se zeleninou mám teď v zimě problém. Váhy jídla dle Vašeho jídelníčku nesplním, ale to nikdy předtím. Týden jím asi sirnou patlanici z normálního tvarohu - někdy ani ne 10 dkg denně. Mám i problémy se svěděním pokožky, kdy jsem si myslela, že jsem alergická na jídlo, ale pak jsem to sledovala a zjistila jsem, že mi naskakujou pupínky a za chvíli mizí - bylo to po detoxikačních kapkách od MUDr. Jonáše. Když jsem je přestala brát, pupínky zmizely, i když občas pokožka byla citlivější. Teď je častěji svědivá. Jsem opět po pravidelném výplachu střev. Co se týká tý krve v moči, přikládám to taky tomu, že sedíme v práci v buňkách a od podlahy je tam dost zima, takže už dva měsíce cítím intenzivněji močový měchýr - občas i pálení. Poradíte něco? Ráno a večer beru vitamín C 1000 a zinek v chelátový vazbě. Chtěla bych zařadit i hořčík - můžu ho rovnou vzít najednou se všemi ráno a večer - a kolik? Díky

Pokud tu krev zjistíte pomocí orientačních proužků, tak je sice potřeba to sledovat, ale vzhledem k velmi nízké přesnosti měření, by se problém musel vyskytovat pravidelně a pak by ho musela potvrdit laboratorní přesná vyšetření. Proto lidem radím koupit si proužky co nejjednodušší, aby se zbytečně neděsili ze všeho možného. Zde bych asi skutečně řešil to prochladnutí, protože může vyvolávat zánětlivé procesy a tím pádem i krvácení. U toho svědění a pupínků po detoxikačních kapkách se mi zdá, že tělo stejně nestíhá odstranit veškeré metabolické zplodiny a žene to přes kůži. Nepíšete, zda se s tělním pH vejdete do údajů z té tabulky co jsem vám dal, ale pokud ano, tak to chce vygruntovat jak střeva, tak játra. Dost by pomohlo i pravidelné jednodenní hladovění, ale chce to pořád ve stejný den, za cca dva měsíce se tělo na to naučí a ví, že třeba v pátek se uklízí. To dělá celkem divy a když si uvědomíte, že to je vlastně hladovka trvající za rok přes 50 dní, tak kolik lidí to dokáže a pokud to dokážou, tak se dostanou téměř ze všeho. Navíc, po návyku, to člověk ani necítí a s pravidelnou měsíční očistou jater musíte fungovat jak za mlada.
U vitamínů a minerálů netuším kolik toho berete, ale hořčík i zinek ráno a večer nalačno, ostatní po jídle a dávkovat na horní hranice zvláště teď v zimním období, kdy se tělo dost vyčerpává.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: úte led 12, 2010 10:10 am 
Offline

Registrován: pon bře 23, 2009 8:52 am
Příspěvky: 101
Díky, o jednodenním hladovění už jsem přemýšlela - jedná se o to být jen o vodě, nebo možno i šťávy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: úte led 12, 2010 11:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Petra píše:
Díky, o jednodenním hladovění už jsem přemýšlela - jedná se o to být jen o vodě, nebo možno i šťávy?

Voda, nebo osmotická voda a naprosto nejlepší je destilovaná voda z lékárny, šťávy jsou již jídlo a na vnitřní trávení vás nepřehodí, čili úklid prakticky neprobíhá, nebo jen velmi pomalu a dost se trápíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: stř úno 24, 2010 6:57 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Čím sa dá efektívne odstránit opuch tváre,(najmarkantnejší nad pravým viečkom), po prebdenej noci?
No už nebudem čítat pred spaním, tie myšlienky mi nedali spat...ani med to nevyriešil.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: stř úno 24, 2010 8:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Čím sa dá efektívne odstránit opuch tváre,(najmarkantnejší nad pravým viečkom), po prebdenej noci?
No už nebudem čítat pred spaním, tie myšlienky mi nedali spat...ani med to nevyriešil.
Ďakujem

Nejlepší je studená voda, nebo vlastní urina a pak samozřejmě normálně spát a nemusíte nic řešit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: stř úno 24, 2010 8:26 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Niektoré knihy sú ako droga...
Dám si na to pozor.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Metoda jedenia citrusovych plodov
PříspěvekNapsal: čtv úno 25, 2010 4:35 am 
Offline

Registrován: pát říj 02, 2009 4:54 am
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha
Jarda píše:
Xion píše:
Este sa chcem opytat, ja skusam tu metodu jedenia citrusovych plodov ako posledne jedlo (uvadza sa tak 2 hodiny po veceri), asi to nieje celkom vhodne dat si veceru napriklad o 18:00 a potom o 20:00 este napr. grapfruit, alebo to v tejto kure nevidite ako problem?

To by nemělo ničemu vadit, akorát si vždy po snědení grapefruitu důkladně vypláchněte ústa vlažnou vodou ať si nezkazíte tímto postupem zuby.

Dobry den,muzete tuto metodu rozvest,prosim.Nebo me navest na spravny link.Snazila jsem se hledat...Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metoda jedenia citrusovych plodov
PříspěvekNapsal: čtv úno 25, 2010 11:18 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
ditac píše:
Dobry den,muzete tuto metodu rozvest,prosim.Nebo me navest na spravny link.Snazila jsem se hledat...Dekuji

Nejde vlastně o nějakou zázračnou metodu, ale o rozpouštění anorganického vápníku, usazeného v tkáních, pomocí kyseliny salicylové obsažené v grepech. Podobného efektu se dá dosáhnout i pomocí větších dávek hořčíku, případně i jinými postupy. Zajímejte se tedy o odstranění anorganického vápníku z těla a pochopíte vše potřebné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: úte bře 16, 2010 7:48 pm 
Dobrý den.
Poslední dobou mě bolí jazyk. Je to taková bolest, jako by byl jazyk namožený. Je to jako když člověk zvrací nebo kloktá, tak má tendence dávat jazkyk dozadu a když je v takové poloze delší dobu je potom takový - prostě namožený, jestli mi rozumíte. Tak taková bolest to je. Nejsem si jistá jestli to nemůže souviset se zablokovanou krční páteří, kdy mě bolí krk, ramena i lopatky. Nebo že by mi snad chyběl nějaký vitamín? Jinak na jazyku nic nemám jen bledší povlak, který souvisí se zahleněním. Dokázal byste, pane Jardo, odhadnout příčinu případně nějakou radu, jak se toho nepříjemného pocitu zbavit?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: úte bře 16, 2010 8:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Dobrý den.
Poslední dobou mě bolí jazyk. Je to taková bolest, jako by byl jazyk namožený. Je to jako když člověk zvrací nebo kloktá, tak má tendence dávat jazkyk dozadu a když je v takové poloze delší dobu je potom takový - prostě namožený, jestli mi rozumíte. Tak taková bolest to je. Nejsem si jistá jestli to nemůže souviset se zablokovanou krční páteří, kdy mě bolí krk, ramena i lopatky. Nebo že by mi snad chyběl nějaký vitamín? Jinak na jazyku nic nemám jen bledší povlak, který souvisí se zahleněním. Dokázal byste, pane Jardo, odhadnout příčinu případně nějakou radu, jak se toho nepříjemného pocitu zbavit?

Jazyk je perfektní orgánová mapa a také podle stavu orgánů upravuje svoji citlivost. Pokuste se k tomu něco nastudovat a snažte se pak najít orgán odpovídající místu, kde to bolí. Pak se ovlivněním tohoto orgánu dá bolestivost, či jiné projevy celkem rychle odstranit. Mimo jiné také sliznice ovlivňuje významně vitamín B 12.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz