Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř črc 03, 2024 4:54 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 307, 308, 309, 310, 311, 312, 313 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob srp 22, 2015 12:43 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 396
Ates píše:
Tohle bažení musíš překonat za každou cenu. Jakmile si dáš něco sladkého, tak se závislost zase rozjede naplno a už se vezeš. Jako cukroholik musíš důsledně abstinovat od cukru. Dá se říct, že kandidóza u většiny lidí vznikne na základě dlouholetého cukroholizmu. Těžko najdeme člověka trpícího kandidózou, který nikdy nejedl sladké. Ale neboj, vydržet bez cukru se dá. Zajímavá diskuze abstinujících cukroholiků je například tady:
http://www.zpovednice.cz/detail.php?statusik=793146

Myslím, že to není tak úplně pravda, kandidóza může být klidně i u lidí, kteří sladké téměř nejí. Látky co chutnají kvasinkám jsou i např. v chlebu, pivu apod..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon srp 24, 2015 9:51 pm 
Offline

Registrován: úte led 24, 2012 8:05 pm
Příspěvky: 44
já jsem až tak nebyl cukroholik, nejedl jsem víc cukru než jiný lidi, spíš jsem byl jídloholik..ač jsem nebyl nikdy tlustej, tak jsem se neskutečně přežíral, kombinoval úplně všechno a často před spanim

poznatek z minulýho tejdne...k snídani puffed amaranth (nevim v překladu) s ovčim jogurtem problém, po tom mi bylo až blbě...s kefírem ale úplně v pohodě..zajímavý


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř zář 02, 2015 10:05 am 
Offline

Registrován: úte lis 25, 2014 8:39 pm
Příspěvky: 5
Dobry den.. tak po urcitych ukazovateloch zhorseneho zdr. stavu som sa rozhodol aj ja drzat proticandidovu dietu. mam 23 rokov.. viem ze zbavit sa jej neni mozne, lebo je prirodzena ale chcem ju mat pod kontrolou.. moje problemy spocivaju v tom, ze jednoznacne mam zhorsene travenie uz asi 3 roky.. nafukovanie kazdy den, vecer je to najhorsie, caste bolesti v pravo hore smerom ku rebram. stolica raz do dna max. 2 ale predovsetkym iba rano ale forma je taka nijaka.. nie vodnata ale kasovita, pripadne len jemne formovana, plavajuca. Dalej sa ku tomu pridruzilo vypadavanie vlasov - nemalo by byt dedicne a tak isto aj nejake alergie - nie vsak vazne. Momentalne drzim tuto dietu dost striktne uz 5. den. Pride mi to vsak dost narocne, riadim sa podla sakulovej tabulky. Nikdy som nebol ten typ, ktory by sa stravoval nejako hrozne, stale som jedol vela zeleniny, cistej nesladenej vody, cajov, cukor minimalne pravidelny pohyb a sport. Od kedy som na candida diete mam pocit ze stav sa este zhorsil, nafukovanie nemam ale citim kazdy pohyb criev, mam vzdy rano hancku, je mi casto nevolno, nemam chut na jedlo, citim velmi neprijemnu chut v ustach a zapach urcite. je to bezne ? chcel by som sa este opytat ci mozem ku tejto diete zaradit aj nejake vyrobky ako mozzarela, bryndza alebo ich nejest vobec ? samozrejme uzivam kokosovy olej 3x denne, probiotika, vlakninu-psyllium.. cakam kym mi pride oregano oil, citricidal, curcumin, enzymi- panceratin. je to zatial spravny postup ? dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob zář 05, 2015 10:14 am 
Offline

Registrován: úte lis 25, 2014 8:39 pm
Příspěvky: 5
Dobry den ak mozem tak pridam este nejake otazky v bodoch.. ak mozte prosim skuste mi na ne odpovedat dakujem
1. http://biozdravie.sk/obchod/citricidal/ ... oncentrat/ aky mate nazor na tento citricidal a jeho davkovanie
2. uzivam betain hcl, citiricidal a taktiez aj enzymi na travenie.. viete mi povedat v akom case mam uzivat tieto jednotlive doplnky aby som z nich vytazil co najviac a aby sa neznizovala ich kvalita
3. taktiez je vhodne uzivanie curcuminu pocas proticandidovej diety ? konkretne tento http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Curc ... Caps/23084
4. taktiez pouzivam aj oregano oil 2-3 tablety s velkym jedlom je to ok ? ale s jedlom uzivam aj betain hcl.. neposkodi to ucinok oregano oil ? http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- ... ftgels/731
5. co robit pocas tejto diety, alebo uzivat.. ak mam pocit, ze v crevach je zapal.. usudzujem to z dlhodobych crevnych problemov, prelievanie, nafukovanie, hnacky.. je mi jasne ze uzivanie probiotik a konzumacia kefiru.. ale co tak nieco na hojenie zapalu ? triphala, dgl - sladke drievko- staci aj rozomlety koren lekorice ? omega 3 ?
6. nezda sa vam ze je tychto doplnkov vela ? a to som este nespomenul veci ako jod, zinok, vitamin c, b5, b1, selen, kokosovy olej.. moze sa to vobec vsetko brat spolu ?

dakujem za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned zář 06, 2015 10:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
adrian píše:
Môže mať candida niečo spoločne z bolesťou ķrčnej chrbtice ?Ráno uplne stuhnuta cez den to potom prejde.
Budim sa ráno z bolesťou hlavy takou jemnou ktora potom tak isto prejde a ešte noha bolesť niekde v slabinach.
Dietu na candidu som držal moje slinove testy po nej boli čiste slina plávala.V poslednom čase sa my však pohoršilo a dnešny test škoda reči.Pridalo sa k tomu aj piiskanie v uchu ktore tiež už nebolo je to len candida ,alebo aj niečo iné?
Aby som to riešil naraz.
Ďakujem

Tak kvasinky stojí za naprosto neuvěřitelnou škálou zdravotních problémů, tedy může to být i z toho. Vyzkoušejte očisty a fungicidně působící koření.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned zář 06, 2015 10:19 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
roberts píše:
Takže na podzim jdu na žaludy, snad nebudu při tom muset svést boj s divokými prasaty a pak to normálně rozemelu v mixéru a začnu experimentovat. Pokusím se vytvořit různé pečivo z těchto muk, které nepodporují candidu. Už se na to docela těšim, myslím, že to bude sranda. Jen byste mi ještě mohli napsat které to teda jsou pokud máte přehled. Napadaj mě zatim jen žaludy, pohanka, quinoa, jáhly, amarant, jedlé kaštany napadá vás ještě něco?

Obávám se že máte ten výčet možností moc široký, pouze žaludy a kaštany, ostatní již fungovat nemusí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned zář 06, 2015 10:21 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
[quote="roberts":1mupv1el]Jinak už mi teda po mnoha letech finálně došlo, že můj problém je skutečně candida. Za tu dobu už jsem si to myslel asi dvacetkrát, ale sami víte, jak to s ní je. Ta velice široká škála proměnlivých potíží opravdu dokáže totálně zmást. Nejdřív si člověk řiká, že to je

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned zář 06, 2015 10:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
Parmová píše:
Kup si spiralizér a vyráběj si špagety z cukety. Při candidě ideální věc, můžeš jich sníst, co hrdlo ráčí.

Máte pravdu, jde o vynikající možnost oklamání chuti i vjemů u lidí, kteří stále inklinují k pojídání obilí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 06, 2015 10:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
miram píše:
Jardo diky za recept na zalesacky dort, ale ja bych spis uvitala receptik na nejakou napodobeninu klasickeho, nebo toastoveho chleba, ze ktereho si budu moct udelat sandwich ...natrit nejdriv pekne pomazankou (udelala jsem si z habanera, rajcat, mrkve, cesneku a dalsich ingredienci super ostrou pomazanku a hrozne moc me chutna). Ten clovek, ktery to vymyslel je proste genius a ma moje velike sympatie, protoze ja tuto pomazanku nestacim vyrabet, je skutecne tak moc dobra, smich! Takze muj sen je ty chlebiky nejdriv potrit timto mnamy mexickym spreadem a na to pak polozit salat, platky salatove okurky, rajcata, nebo steak z kvetaku, ugrilovane cukety a dalsi druhy zeleniny, mozzarellu, kozi syr, ...proste cokoliv, co muze kazdy candidak beze strachu jist. Chleba, to byla a stale jeste je moje droga. \":mrgreen:\"

Prave tedka vyskrabuju sklenici a musim si jit udelat dalsi varku ...mnam!
Příloha:
Habanero sauce.jpg

Tak již jsem zde psal, že chleba je nejproblematičtější droga, co existuje. Vytváří neskutečně pevnou závislost, které je opravdu těžké se zbavit. Náhrada bohužel neexistuje a mimo různé ořechové chleby neznám nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned zář 06, 2015 10:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
roberts píše:
melasu můžem?? a jak je to s masem vůbec? tady jsem někde četl, že máme jíst hodně vepřového a sádla a jinde zas, že maso moc ne

a jak děláš prosimtě tu pizzu z květáku, to by mě vážně zajímalo dík:)

Melasa je vlastně skoro cukr, tedy ne a maso obecně nevadí, dokonce počáteční stavy řeší bezsacharidová dieta jenom na mase velice slušně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned zář 06, 2015 10:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
kiminka píše:
Ráda bych se poptala někoho zkušeného na jednu věc. Když chci začít protikvasinkovou dietu,mám se nejprve odkyselit,tedy srovnat Ph moči? Jde mi o to,že když budu mít Ph nízké a dám si meloun,tak to si pěkně kvasinku nakrmím \":-(\". Třeba i když budu zvyšovat Ph tou směsí melasa,citron,soda. Jde to nějak dohromady,nebo tedy nejprve jedno a pak druhé \":-)\"? Ještě mám malý dotaz na Ph papírky,je lepší albuphan nebo triphan,nebo je to jedno i když na tom triphanu budou další dvě věci,co mě nebudou zajímat. Předem moc díky za odpověď

Tak to je otázka zvoleného množství příjmu sacharidů, zda půjde o nízkosacharidovou dietu, nebo opravdu bezsacharidovou. U té první je dobré ladit pH a u druhé je to celkem jedno, jak naměříte v moči ketony, prostě cukr v těle není. Ty pH papírky jsou z pohledu měření pH stejné a Tri phan o dost dražší, tedy podle mě vyhazování peněz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned zář 06, 2015 12:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
roberts píše:
Dneska jsem si málem dal dorta. Včera večer mi totiž bylo pozoruhodně do zpěvu po tom, co jsem si dal Lapacho. Potom od rána jsem měl zvláštní chuť na něco sladkýho. Úplně jak zombie jsem venku hned zatočil do pekárny a už jsem tam projížděl co si dám. Vybral jsem si jeden dort, dala mi papírek s jeho jménem a šel jsem si sednout ven. Naštěstí číšník dlouho nešel, tak jsem utek a papír zahodil. Uff to bylo o fous. To je vážně síla, jak to člověka ovládá, asi to znáte taky ne?:)

To máte veselé příběhy z natáčení. Nejhorší souboj totiž svádí člověk sám se sebou. Jednak se skoro nedá vyhrát a i když vyhrajete, moc pozitivních vjemů vám to bohužel nepřináší, pouze dobrý pocit z vlastních schopností odolat se zvýší a další nápory chutí se zvládají snáze. I tak je otázkou, zda se toho vůbec může člověk zbavit trvale, já nejím nic z obilí již více jak 30 let a stále mě chleba voní a určitě by mě i chutnal. Sice ho nejím, ani to nezkouším, ale souboj sám se sebou vlastně vedu nepřetržitě. Kupodivu sladké sračky, jako buchty, koláče, bublaniny a jiné obilné vymoženosti mě nijak nelákají, ty můžu mít celé dny před sebou a ani mě nenapadne si něco vzít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned zář 06, 2015 12:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
[quote="carbo1":20pzeaan]Dobry den.. tak po urcitych ukazovateloch zhorseneho zdr. stavu som sa rozhodol aj ja drzat proticandidovu dietu. mam 23 rokov.. viem ze zbavit sa jej neni mozne, lebo je prirodzena ale chcem ju mat pod kontrolou.. moje problemy spocivaju v tom, ze jednoznacne mam zhorsene travenie uz asi 3 roky.. nafukovanie kazdy den, vecer je to najhorsie, caste bolesti v pravo hore smerom ku rebram. stolica raz do dna max. 2 ale predovsetkym iba rano ale forma je taka nijaka.. nie vodnata ale kasovita, pripadne len jemne formovana, plavajuca. Dalej sa ku tomu pridruzilo vypadavanie vlasov - nemalo by byt dedicne a tak isto aj nejake alergie - nie vsak vazne. Momentalne drzim tuto dietu dost striktne uz 5. den. Pride mi to vsak dost narocne, riadim sa podla sakulovej tabulky. Nikdy som nebol ten typ, ktory by sa stravoval nejako hrozne, stale som jedol vela zeleniny, cistej nesladenej vody, cajov, cukor minimalne pravidelny pohyb a sport. Od kedy som na candida diete mam pocit ze stav sa este zhorsil, nafukovanie nemam ale citim kazdy pohyb criev, mam vzdy rano hancku, je mi casto nevolno, nemam chut na jedlo, citim velmi neprijemnu chut v ustach a zapach urcite. je to bezne ? chcel by som sa este opytat ci mozem ku tejto diete zaradit aj nejake vyrobky ako mozzarela, bryndza alebo ich nejest vobec ? samozrejme uzivam kokosovy olej 3x denne, probiotika, vlakninu-psyllium.. cakam kym mi pride oregano oil, citricidal, curcumin, enzymi- panceratin. je to zatial spravny postup ? dakujem[/quote:20pzeaan]
Tak kvasinky při vymírání vypouštějí obrovská množství toxinů a většině lidí se nejdříve stav na nějakou dobu zhorší, to je normální. Každopádně vylučovaní toxinů, se většinou neobejde bez průjmů, je tedy dobré aplikovat fungicidně působící byliny a koření a současně podpořit a vyčistit střeva i

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned zář 06, 2015 12:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
carbo1 píše:
Dobry den ak mozem tak pridam este nejake otazky v bodoch.. ak mozte prosim skuste mi na ne odpovedat dakujem
1. http://biozdravie.sk/obchod/citricidal/ ... oncentrat/ aky mate nazor na tento citricidal a jeho davkovanie
2. uzivam betain hcl, citiricidal a taktiez aj enzymi na travenie.. viete mi povedat v akom case mam uzivat tieto jednotlive doplnky aby som z nich vytazil co najviac a aby sa neznizovala ich kvalita
3. taktiez je vhodne uzivanie curcuminu pocas proticandidovej diety ? konkretne tento http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Curc ... Caps/23084
4. taktiez pouzivam aj oregano oil 2-3 tablety s velkym jedlom je to ok ? ale s jedlom uzivam aj betain hcl.. neposkodi to ucinok oregano oil ? http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- ... ftgels/731
5. co robit pocas tejto diety, alebo uzivat.. ak mam pocit, ze v crevach je zapal.. usudzujem to z dlhodobych crevnych problemov, prelievanie, nafukovanie, hnacky.. je mi jasne ze uzivanie probiotik a konzumacia kefiru.. ale co tak nieco na hojenie zapalu ? triphala, dgl - sladke drievko- staci aj rozomlety koren lekorice ? omega 3 ?
6. nezda sa vam ze je tychto doplnkov vela ? a to som este nespomenul veci ako jod, zinok, vitamin c, b5, b1, selen, kokosovy olej.. moze sa to vobec vsetko brat spolu ?

dakujem za odpoved

1. Nedovedu posoudit, přímo tento produkt neznám, ale předpokládám že bude fungovat jak vše ostatní.
2. Betain HCl a enzymy ideálně po jídle a citiricidal na lačno.
3. Ano, určitě kurkumin můžete, akorát na mém e-shopu najdete výrazně levnější.
4. Nevadí i když asi větší efekt bude mít nalačno.
5. Na zánět střeva prvně upravit stravu ideálně na dietu SCD a zpočátku jíst stravu rozmixovanou s přídavkem fungicidních látek.
6. Pokud sníte jakoukoliv potravinu, tak v ní je skoro vše co jste vyjmenoval, ale menší dávky, tedy proč by to mělo vadit. Možná vzhledem k lepší přisvojitelnosti a rozložení béček do průběhu dne je vhodné držet nějaké odstupy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv říj 01, 2015 3:44 pm 
Offline

Registrován: pon zář 24, 2012 9:41 am
Příspěvky: 1
Dobrý deň. Prosím o radu. Mala som zapáené hrdlo, teda aspoň myslím, pretože sa mi v ňom spravili vyrážky mám biele tie miesta po výbere krčných mandiel. Začala som brať potravinové doplnky oregánový olej, citricidal, výťažok z oliv. listov aj probiotiká čo by malo byť práveže protikvasinkové. Nebrala som to však pravidelne lebo mi z toho bývalo veľmi nevoľno najmä po oregánovom oleji mám hnačky.Čo tiež nechápem prečo? Dala som si dve kapsule a cca po dvoch hodinách mi bolo zle. Je to kvôli odumieraniu tých baktérií? Po čase sa mi však spravilo biele podnebie ale nejde to zotrieť. Doktor mi predpísal zatiaľ iba probiotiká - nepomáha. Sú to príznaky kvasinky? Po bokoch mám aj dlhodobo vznútra líc také biele napuchnuté pásy a časté afty. Neviem z čoho to môže byť - doktor na to nič nepovedal. Čo to môže byť ? Stretli ste sa niekedy s takým niečím? Aké vyšetrenia mám žiadať? Zaujímama ma ešte napr. pokiaľ ide o protikvasinkovú dietu, či možem jesť aj mäso z kvalitných zdrojov iba na zelenine a orechoch som to nezvládala, keď som to už dávnejšie skúšala. Chcem sa ešte spýtať či vaši "pacienti" môžu jesť občas mäso aj napr to kozie mlieko a v akom množstve. Ďakujem za rady.

http://www.imgup.cz/images/2015/09/25/7e9041bda910152e.jpg
http://www.imgup.cz/images/2015/09/25/65a676f9f0a1488b.jpg


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 307, 308, 309, 310, 311, 312, 313 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz