Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř črc 03, 2024 5:06 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 308, 309, 310, 311, 312, 313, 314 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob říj 03, 2015 1:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
NatyMio píše:
Dobrý deň. Prosím o radu. Mala som zapáené hrdlo, teda aspoň myslím, pretože sa mi v ňom spravili vyrážky mám biele tie miesta po výbere krčných mandiel. Začala som brať potravinové doplnky oregánový olej, citricidal, výťažok z oliv. listov aj probiotiká čo by malo byť práveže protikvasinkové. Nebrala som to však pravidelne lebo mi z toho bývalo veľmi nevoľno najmä po oregánovom oleji mám hnačky.Čo tiež nechápem prečo? Dala som si dve kapsule a cca po dvoch hodinách mi bolo zle. Je to kvôli odumieraniu tých baktérií? Po čase sa mi však spravilo biele podnebie ale nejde to zotrieť. Doktor mi predpísal zatiaľ iba probiotiká - nepomáha. Sú to príznaky kvasinky? Po bokoch mám aj dlhodobo vznútra líc také biele napuchnuté pásy a časté afty. Neviem z čoho to môže byť - doktor na to nič nepovedal. Čo to môže byť ? Stretli ste sa niekedy s takým niečím? Aké vyšetrenia mám žiadať? Zaujímama ma ešte napr. pokiaľ ide o protikvasinkovú dietu, či možem jesť aj mäso z kvalitných zdrojov iba na zelenine a orechoch som to nezvládala, keď som to už dávnejšie skúšala. Chcem sa ešte spýtať či vaši "pacienti" môžu jesť občas mäso aj napr to kozie mlieko a v akom množstve. Ďakujem za rady.

http://www.imgup.cz/images/2015/09/25/7e9041bda910152e.jpg
http://www.imgup.cz/images/2015/09/25/65a676f9f0a1488b.jpg

Tak reakce na fungicidně a bakteriostaticky působící prostředky bývají u více zamořených jedinců dosti silné a zpravidla je doprovází průjem, nebo zvracení. Organizmus se celkem logicky snaží odumřelých šmejdů zbavit kudy to jde a je nutné s tím počítat. Z tohoto důvodu se doporučuje zvedat dávky postupně, aby silná detoxikační reakce vůbec nenastala, ale přes svojí nepříjemnost není na závadu. Oreganový olej má i svoje negativa a jedním z nich je silná blokace příjmu železa, což zejména u ženy může představovat problém. Měl by se tedy brát jednoznačně nejméně dvě hodiny od jídla. Jinak asi funguje správně protože zmíněné problémy podle všeho způsobují špatné bakterie, nebo kvasinky ve střevě. Zaměřil bych se na střeva, tedy očisty a dodávat kolagen, třeba silné vývary, které zlepšují a uzdravují střevní stěnu. Strava se zde již probírala tak obšírně, že protikvasinkovou dietu si raději pročtěte v příslušném vlákně. Maso problém nečiní, vejce a tuk také ne, hlavně nasycené tuky jsou v pohodě, sýr pouze tvrdý a jak u koho a zelenina té moc nebude. Pokud to má být opravdu protikvasinková dieta, je nutné se dostat do ketózy a tam těch sacharidů musí být opravdu minimum. Jinak na krk je šalvěj ideálně kloktat a působí i jako čaj silně antibakteriálně, tak vyzkoušejte. Pokud se vám odpovědi nepodaří dohledat, klidně mě zavolejte a vše vysvětlím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát říj 09, 2015 7:42 pm 
Offline

Registrován: úte bře 10, 2015 6:07 pm
Příspěvky: 78
carbo1 píše:
Dobry den.. tak po urcitych ukazovateloch zhorseneho zdr. stavu som sa rozhodol aj ja drzat proticandidovu dietu. mam 23 rokov.. viem ze zbavit sa jej neni mozne, lebo je prirodzena ale chcem ju mat pod kontrolou.. moje problemy spocivaju v tom, ze jednoznacne mam zhorsene travenie uz asi 3 roky.. nafukovanie kazdy den, vecer je to najhorsie, caste bolesti v pravo hore smerom ku rebram. stolica raz do dna max. 2 ale predovsetkym iba rano ale forma je taka nijaka.. nie vodnata ale kasovita, pripadne len jemne formovana, plavajuca. Dalej sa ku tomu pridruzilo vypadavanie vlasov - nemalo by byt dedicne a tak isto aj nejake alergie - nie vsak vazne. Momentalne drzim tuto dietu dost striktne uz 5. den. Pride mi to vsak dost narocne, riadim sa podla sakulovej tabulky. Nikdy som nebol ten typ, ktory by sa stravoval nejako hrozne, stale som jedol vela zeleniny, cistej nesladenej vody, cajov, cukor minimalne pravidelny pohyb a sport. Od kedy som na candida diete mam pocit ze stav sa este zhorsil, nafukovanie nemam ale citim kazdy pohyb criev, mam vzdy rano hancku, je mi casto nevolno, nemam chut na jedlo, citim velmi neprijemnu chut v ustach a zapach urcite. je to bezne ? chcel by som sa este opytat ci mozem ku tejto diete zaradit aj nejake vyrobky ako mozzarela, bryndza alebo ich nejest vobec ? samozrejme uzivam kokosovy olej 3x denne, probiotika, vlakninu-psyllium.. cakam kym mi pride oregano oil, citricidal, curcumin, enzymi- panceratin. je to zatial spravny postup ? dakujem

Hele, nebylo by lepší raděj nejdřív zajít někam na gastro??? Pokud jsi takto mlád, nemáš nějaký imunitní deficit, nejsi velkopožírač atb a stravoval ses vcelku racionálně, sportuješ, tak nějaká manifestní candidoza by mělo být to poslední, co by mohlo být příčinou těchto potíží. Vždyť to by jí muselo 99% lidí trpět neskonale víc! Raděj zajdi k dotorům než začneš blbnout s nějakýma experimentama z netu... Pravé podžebří není z orgánového hlediska zrovna zanedbatelná destinace, že... A vypadávání vlasů mít sice souvislost vůbec nemusí, jistě i Ty znáš spoustu mladých kluků s již notně prořídlou kšticí, tam jsou to opravdu většinou geny, ale.... Prostě se nechej prohlídnout, až budeš mít papír že to není nic vážnýho, řeš si tady candidy a možná máš jen dráždivý trakčník...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát říj 09, 2015 7:47 pm 
Offline

Registrován: úte bře 10, 2015 6:07 pm
Příspěvky: 78
Mám dotaz k chlamydiím.
Tady
http://www.chlamydie.info/files/tabulkadoplnku.htm
se píše, že NAC zabíjí elementární tělíska. Nevíte někdo, kde se tato info vzala? Nechce se mi tam registrovat, tak se ptám tu. Výrobce ACC long k tomu totiž uvádí:
"...Já Vám ale mohu pouze napsat, že ACC přípravky, které dodáváme na trh, se používají výhradně jako mukolytikum.
Žádné další účinky nemáme v ČR registrované, ani doložené."
Dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát říj 09, 2015 7:52 pm 
Offline

Registrován: úte led 24, 2012 8:05 pm
Příspěvky: 44
Jonys píše:
Hele, nebylo by lepší raděj nejdřív zajít někam na gastro??? Pokud jsi takto mlád, nemáš nějaký imunitní deficit, nejsi velkopožírač atb a stravoval ses vcelku racionálně, sportuješ, tak nějaká manifestní candidoza by mělo být to poslední, co by mohlo být příčinou těchto potíží. Vždyť to by jí muselo 99% lidí trpět neskonale víc! Raděj zajdi k dotorům než začneš blbnout s nějakýma experimentama z netu... Pravé podžebří není z orgánového hlediska zrovna zanedbatelná destinace, že... A vypadávání vlasů mít sice souvislost vůbec nemusí, jistě i Ty znáš spoustu mladých kluků s již notně prořídlou kšticí, tam jsou to opravdu většinou geny, ale.... Prostě se nechej prohlídnout, až budeš mít papír že to není nic vážnýho, řeš si tady candidy a možná máš jen dráždivý trakčník...

S touhle odpovědí úplně souhlasim. Určitě neuškodí zajít k doktorum, i když to je leckdy hodně nepříjemný. Když se dostanou do slepý uličky a neví, tak začnou naznačovat, že bys měl zajít k psychologovi radši. To je fakt hodně nepříjemný a člověka to úplně znechutí. Že někdo, kdo by ti měl pomoct se staví do opozice proti tobě. Ale je tu možnost se sebrat a jít k jinýmu. Co můžeš udělat, je sesbírat, co nejvíc dat, nechat si udělat vyšetření a všemožný rozbory krve a zkusit jestli jsou schopný ti pomoct. Jestli vůbec ví, jak pomoct. Jestli ne, tak potom máš něco v ruce, čísla, data, který můžou zapadnout do toho, co si myslíš. Zkus si třeba nechat udělat testy na celiakii.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát říj 09, 2015 10:21 pm 
Offline

Registrován: úte bře 10, 2015 6:07 pm
Příspěvky: 78
Jarda píše:
To máte veselé příběhy z natáčení. Nejhorší souboj totiž svádí člověk sám se sebou. Jednak se skoro nedá vyhrát a i když vyhrajete, moc pozitivních vjemů vám to bohužel nepřináší, pouze dobrý pocit z vlastních schopností odolat se zvýší a další nápory chutí se zvládají snáze. I tak je otázkou, zda se toho vůbec může člověk zbavit trvale, já nejím nic z obilí již více jak 30 let a stále mě chleba voní a určitě by mě i chutnal. Sice ho nejím, ani to nezkouším, ale souboj sám se sebou vlastně vedu nepřetržitě. Kupodivu sladké sračky, jako buchty, koláče, bublaniny a jiné obilné vymoženosti mě nijak nelákají, ty můžu mít celé dny před sebou a ani mě nenapadne si něco vzít.

Jardo, kolik o by byl podle vás průměrný věk dožití vyšší kdyby lidstvo neznalo chleba? Takoví Italové by museli žít asi minimálně do 150, protože i s pizzou, pastou, foccaciama, ciabattama, tiramisu, ale i takovými sacharidovými peckami jako risotto či gnocci aj. jsou na tom v evropském měřítku docela slušně. Podle vás by se asi neměli dožít puberty...
Nechci tím snižovat význam stravovacích omezení při různých onemocněních, ani nechci říct, že prát se od rána do noci pečivem je ideální, ale myslím, že chléb byl tak nějak součástí vývoje lidstva, stejně jako oblékání nebo stavba obydlí. Myslím, že hezky to napsal myslím Sakul: s radostí snědený rohlík může mít lepší efekt pro zdraví než s odporem stlačená brokolice. Protože to, CO jíme je možná v dnešní době méně podstatné jako to, JAK to jíme. A z nutričně "jedovatého" hlediska určitě lepší kus poctivého chleba než umělohmotná tescorajčata z druhé strany planety.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon říj 12, 2015 11:38 pm 
Offline

Registrován: pon čer 04, 2012 12:54 am
Příspěvky: 25
Zdravím Všechny,

už jsem zde dlouho nebyl a cítím potřebu se podělit o mé zkušenosti s kandidou, ale já bych to dnes pojmenoval spíše zkušenosti se sám sebou, protože ten problém byl u mě způsoben jen mnou. Na posledních stránkách se hodně řeší strava, ale podle mých zkušeností je třeba řešit i psychickou stravu. Opravdu když se chcete zbavit fyzických problémů, je třeba si vyčistit hlavu a to je daleko složitější. Strava hraje důležitou roli především ze začátku, kde je čeho se chytit a pokud máte silnou vůli (jestli ne, tak ještě nemáte vytrpěno dost a potřebujete trpět ještě víc) dokážete upravit svoje stravování natrvalo a odzkoušet co je dobře. Je důležité ale pokračovat a zaměřit svou energii do sebe, otočit své vědomí do sebe. Nechci tady rozpisovat moc svou proměnu osobnosti, protože tím si musí každý projít sám. U mě to bylo tak, že došlo k souboji v mém mozku se sám sebou do takové míry, že po schizofrením rozdvojení osobnosti došlo k celkovému rychlému rozpadu celé osobnosti a hodnot, kterým jsem věřil, ale tenkrát mě zachránil jakýsi nouzový systém mozku. Tenkrát jsem z mozku vypudil psychického parazita a mohl začít znovu stavět svůj svět. Hodně jsem toho načetl ohledně psychiky a pochopil mnohé co se mi stalo. Takovýto extrémní restart osobnosti nemohu nikomu doporučit, ale to byla moje cesta. Člověk se prostě vyvíjí jen když má zlé časy a čím horší tím lepší, jen se z toho musí potom vyhrabat bez následků. Základ zdravé osobnosti je podle mě umět se radovat z maličkostí (třeba teď když to píšu) a být spokojený se sám sebou. Mít vůli makat na tom po čem toužím. Stěžujete si často na něco ? Chcete si stěžovat na něco ?

Jinak co se týče stravy, byl a je základ dělená strava se zeleninou, hodně pomohl kefír, semínka, kysané zelí. Vynechat bílé jedy. Svoje udělal i ostropestřec. Nikdy jsem nedělal klistýr, šanku. Později jsem zařadil ovoce (pouze na lačno a nechat strávit, jinak to v žaludku zkvasí), dnes nedělá problém ani domácí chleba. Sladký se mi změnou stravy zhnusilo a je mi po něm špatně (kromě ovoce).

Čím déle zkoumám sebe, tím méně se mi chce přesně popisovat přesné postupy kterýma jsem prošel, protože cítím, že každou dobře míněnou přesnou radou odzkoušenou na sobě svádím ostatní z jejich cesty. Nelze slepě následovat postupy ostatních, nefungují. Potřebné informace zde na fóru už jsou. Sám ve svém okolí jsem zkusil pomoct pár lidem, ale k ničemu to nevedlo, protože to nepocházelo z jejich zoufalosti, ale z mé rady. To je jeden z důvodů, proč jsem dlouho otálel k napsání svých zkušeností zde na fóru. Já Vám vlastně tímto komentářem pomoct nechci (tvrdý co), jen říct, že to jde (tak se snažte).

Jen vaše vlastní zoufalost nad sám sebou Vás dožene k vyléčení. Neexistuje jednoduchá cesta (tak se do ní co nejdříve pusťte, stojí to za to). Z naprosto zakomplexovaného jedince (se seboroickou dermatitidou na obličeji) se stal sebevědomý člověk, dnes již hrdý otec.

Tento komentář je zde trochu úlet, ale aspoň Vás nabádá o problému začít přemýšlet z jiného pohledu a to je vždycky dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte říj 13, 2015 8:08 am 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 2:48 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Krnov
Martt píše:
Zdravím Všechny,

už jsem zde dlouho nebyl a cítím potřebu se podělit o mé zkušenosti s kandidou, ale já bych to dnes pojmenoval spíše zkušenosti se sám sebou, protože ten problém byl u mě způsoben jen mnou. Na posledních stránkách se hodně řeší strava, ale podle mých zkušeností je třeba řešit i psychickou stravu. Opravdu když se chcete zbavit fyzických problémů, je třeba si vyčistit hlavu a to je daleko složitější. Strava hraje důležitou roli především ze začátku, kde je čeho se chytit a pokud máte silnou vůli (jestli ne, tak ještě nemáte vytrpěno dost a potřebujete trpět ještě víc) dokážete upravit svoje stravování natrvalo a odzkoušet co je dobře. Je důležité ale pokračovat a zaměřit svou energii do sebe, otočit své vědomí do sebe. Nechci tady rozpisovat moc svou proměnu osobnosti, protože tím si musí každý projít sám. U mě to bylo tak, že došlo k souboji v mém mozku se sám sebou do takové míry, že po schizofrením rozdvojení osobnosti došlo k celkovému rychlému rozpadu celé osobnosti a hodnot, kterým jsem věřil, ale tenkrát mě zachránil jakýsi nouzový systém mozku. Tenkrát jsem z mozku vypudil psychického parazita a mohl začít znovu stavět svůj svět. Hodně jsem toho načetl ohledně psychiky a pochopil mnohé co se mi stalo. Takovýto extrémní restart osobnosti nemohu nikomu doporučit, ale to byla moje cesta. Člověk se prostě vyvíjí jen když má zlé časy a čím horší tím lepší, jen se z toho musí potom vyhrabat bez následků. Základ zdravé osobnosti je podle mě umět se radovat z maličkostí (třeba teď když to píšu) a být spokojený se sám sebou. Mít vůli makat na tom po čem toužím. Stěžujete si často na něco ? Chcete si stěžovat na něco ?

Jinak co se týče stravy, byl a je základ dělená strava se zeleninou, hodně pomohl kefír, semínka, kysané zelí. Vynechat bílé jedy. Svoje udělal i ostropestřec. Nikdy jsem nedělal klistýr, šanku. Později jsem zařadil ovoce (pouze na lačno a nechat strávit, jinak to v žaludku zkvasí), dnes nedělá problém ani domácí chleba. Sladký se mi změnou stravy zhnusilo a je mi po něm špatně (kromě ovoce).

Čím déle zkoumám sebe, tím méně se mi chce přesně popisovat přesné postupy kterýma jsem prošel, protože cítím, že každou dobře míněnou přesnou radou odzkoušenou na sobě svádím ostatní z jejich cesty. Nelze slepě následovat postupy ostatních, nefungují. Potřebné informace zde na fóru už jsou. Sám ve svém okolí jsem zkusil pomoct pár lidem, ale k ničemu to nevedlo, protože to nepocházelo z jejich zoufalosti, ale z mé rady. To je jeden z důvodů, proč jsem dlouho otálel k napsání svých zkušeností zde na fóru. Já Vám vlastně tímto komentářem pomoct nechci (tvrdý co), jen říct, že to jde (tak se snažte).

Jen vaše vlastní zoufalost nad sám sebou Vás dožene k vyléčení. Neexistuje jednoduchá cesta (tak se do ní co nejdříve pusťte, stojí to za to). Z naprosto zakomplexovaného jedince (se seboroickou dermatitidou na obličeji) se stal sebevědomý člověk, dnes již hrdý otec.

Tento komentář je zde trochu úlet, ale aspoň Vás nabádá o problému začít přemýšlet z jiného pohledu a to je vždycky dobře.

Moc krásný příspěvek. Dlouho jsem tady taky nepsal, plácám se v tom už dost dlouho, ale asi pořád není tak zle, jak píšeš. To je pořád ... zítra už ne, příštím měsíc začnu ... Zajímaly by mě detaily, ale všechny odpovědi máme asi všichni v sobě, jen k nim dojít ... Gratuluji k proměně!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned říj 25, 2015 12:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
Jonys píše:
Hele, nebylo by lepší raděj nejdřív zajít někam na gastro??? Pokud jsi takto mlád, nemáš nějaký imunitní deficit, nejsi velkopožírač atb a stravoval ses vcelku racionálně, sportuješ, tak nějaká manifestní candidoza by mělo být to poslední, co by mohlo být příčinou těchto potíží. Vždyť to by jí muselo 99% lidí trpět neskonale víc! Raděj zajdi k dotorům než začneš blbnout s nějakýma experimentama z netu... Pravé podžebří není z orgánového hlediska zrovna zanedbatelná destinace, že... A vypadávání vlasů mít sice souvislost vůbec nemusí, jistě i Ty znáš spoustu mladých kluků s již notně prořídlou kšticí, tam jsou to opravdu většinou geny, ale.... Prostě se nechej prohlídnout, až budeš mít papír že to není nic vážnýho, řeš si tady candidy a možná máš jen dráždivý trakčník...

Píšete "možná máš jen dráždivý trakčník..." a nepíšete z čeho. Uvědomte si že diagnóza tohoto druhu, je k ničemu i od lékaře, většinu lidí nezajímá co jim je, oni chtějí aby jim to nebylo a na to již medicína bohužel mnohdy odpověď nemá. Aplikují se zde vlastně tři postupy léčby v níže uvedeném pořadí a je zajímavé, že to lidem nedochází. První je vypráškovat, pokud to nefunguje, což je většinou, nabízí se metoda uříznutí, kterou se sice člověk zmrzačí a vyléčí minimálně z iluzí, ale zpravidla od problému pokoj nemá a pokud stále otravuje, tak je zaslán na psychiatrii, kde mu vypnou palici a on problém sice stále má ale již mu nevadí. No není to spíše blbý vtip, než kvalitní služba veřejnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned říj 25, 2015 12:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
Jonys píše:
Mám dotaz k chlamydiím.
Tady
http://www.chlamydie.info/files/tabulkadoplnku.htm
se píše, že NAC zabíjí elementární tělíska. Nevíte někdo, kde se tato info vzala? Nechce se mi tam registrovat, tak se ptám tu. Výrobce ACC long k tomu totiž uvádí:
"...Já Vám ale mohu pouze napsat, že ACC přípravky, které dodáváme na trh, se používají výhradně jako mukolytikum.
Žádné další účinky nemáme v ČR registrované, ani doložené."
Dík

Kde se ta informace vzala sice nevím, ale po tak masivní podpoře těla, kterou popisuje uvedená tabulka, se musí probrat i mrtvola.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned říj 25, 2015 12:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
Jonys píše:
Jardo, kolik o by byl podle vás průměrný věk dožití vyšší kdyby lidstvo neznalo chleba? Takoví Italové by museli žít asi minimálně do 150, protože i s pizzou, pastou, foccaciama, ciabattama, tiramisu, ale i takovými sacharidovými peckami jako risotto či gnocci aj. jsou na tom v evropském měřítku docela slušně. Podle vás by se asi neměli dožít puberty...
Nechci tím snižovat význam stravovacích omezení při různých onemocněních, ani nechci říct, že prát se od rána do noci pečivem je ideální, ale myslím, že chléb byl tak nějak součástí vývoje lidstva, stejně jako oblékání nebo stavba obydlí. Myslím, že hezky to napsal myslím Sakul: s radostí snědený rohlík může mít lepší efekt pro zdraví než s odporem stlačená brokolice. Protože to, CO jíme je možná v dnešní době méně podstatné jako to, JAK to jíme. A z nutričně "jedovatého" hlediska určitě lepší kus poctivého chleba než umělohmotná tescorajčata z druhé strany planety.

Kde a jak se zde dopracujete k poctivému chlebu bych si docela rád vyslechl a určit nebudu sám koho ta odpověď bude zajímat. Italové celé staletí jedli poněkud jiné potraviny než dnes a dokonce i nyní kvalita jejich potravin nejde srovnávat s naší kafilérní produkcí, kterou do nás cpou hypersupermarkety a chemicko-potravinářské firmy, na to snad i oficiální média píšou informací dostatek, aby je pochopil i člověk docela mdlého rozumu. Bez obilí není plísní a kvasinek, což je hlavní příčina všech nemocí, tedy předpokládám, že minimálně ty civilizační by to omezilo radikálně v řádu desítek procent. Jinak je zajímavé, že jak je lidstvo lidstvem používalo i konopí, což nyní nesmí a další zajímavost je že konopí kvasinky a plísně slušně likviduje a zlepšuje duševní stav uživatele, není to divné, když se o nás tak dobře starají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned říj 25, 2015 2:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
Martt píše:
Zdravím Všechny,

už jsem zde dlouho nebyl a cítím potřebu se podělit o mé zkušenosti s kandidou, ale já bych to dnes pojmenoval spíše zkušenosti se sám sebou, protože ten problém byl u mě způsoben jen mnou. Na posledních stránkách se hodně řeší strava, ale podle mých zkušeností je třeba řešit i psychickou stravu. Opravdu když se chcete zbavit fyzických problémů, je třeba si vyčistit hlavu a to je daleko složitější. Strava hraje důležitou roli především ze začátku, kde je čeho se chytit a pokud máte silnou vůli (jestli ne, tak ještě nemáte vytrpěno dost a potřebujete trpět ještě víc) dokážete upravit svoje stravování natrvalo a odzkoušet co je dobře. Je důležité ale pokračovat a zaměřit svou energii do sebe, otočit své vědomí do sebe. Nechci tady rozpisovat moc svou proměnu osobnosti, protože tím si musí každý projít sám. U mě to bylo tak, že došlo k souboji v mém mozku se sám sebou do takové míry, že po schizofrením rozdvojení osobnosti došlo k celkovému rychlému rozpadu celé osobnosti a hodnot, kterým jsem věřil, ale tenkrát mě zachránil jakýsi nouzový systém mozku. Tenkrát jsem z mozku vypudil psychického parazita a mohl začít znovu stavět svůj svět. Hodně jsem toho načetl ohledně psychiky a pochopil mnohé co se mi stalo. Takovýto extrémní restart osobnosti nemohu nikomu doporučit, ale to byla moje cesta. Člověk se prostě vyvíjí jen když má zlé časy a čím horší tím lepší, jen se z toho musí potom vyhrabat bez následků. Základ zdravé osobnosti je podle mě umět se radovat z maličkostí (třeba teď když to píšu) a být spokojený se sám sebou. Mít vůli makat na tom po čem toužím. Stěžujete si často na něco ? Chcete si stěžovat na něco ?

Jinak co se týče stravy, byl a je základ dělená strava se zeleninou, hodně pomohl kefír, semínka, kysané zelí. Vynechat bílé jedy. Svoje udělal i ostropestřec. Nikdy jsem nedělal klistýr, šanku. Později jsem zařadil ovoce (pouze na lačno a nechat strávit, jinak to v žaludku zkvasí), dnes nedělá problém ani domácí chleba. Sladký se mi změnou stravy zhnusilo a je mi po něm špatně (kromě ovoce).

Čím déle zkoumám sebe, tím méně se mi chce přesně popisovat přesné postupy kterýma jsem prošel, protože cítím, že každou dobře míněnou přesnou radou odzkoušenou na sobě svádím ostatní z jejich cesty. Nelze slepě následovat postupy ostatních, nefungují. Potřebné informace zde na fóru už jsou. Sám ve svém okolí jsem zkusil pomoct pár lidem, ale k ničemu to nevedlo, protože to nepocházelo z jejich zoufalosti, ale z mé rady. To je jeden z důvodů, proč jsem dlouho otálel k napsání svých zkušeností zde na fóru. Já Vám vlastně tímto komentářem pomoct nechci (tvrdý co), jen říct, že to jde (tak se snažte).

Jen vaše vlastní zoufalost nad sám sebou Vás dožene k vyléčení. Neexistuje jednoduchá cesta (tak se do ní co nejdříve pusťte, stojí to za to). Z naprosto zakomplexovaného jedince (se seboroickou dermatitidou na obličeji) se stal sebevědomý člověk, dnes již hrdý otec.

Tento komentář je zde trochu úlet, ale aspoň Vás nabádá o problému začít přemýšlet z jiného pohledu a to je vždycky dobře.

Je vidět, že to podstatné se vám opravdu povedlo pochopit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned říj 25, 2015 5:30 pm 
Offline

Registrován: úte bře 10, 2015 6:07 pm
Příspěvky: 78
Jarda píše:
Píšete "možná máš jen dráždivý trakčník..." a nepíšete z čeho. Uvědomte si že diagnóza tohoto druhu, je k ničemu i od lékaře, většinu lidí nezajímá co jim je, oni chtějí aby jim to nebylo a na to již medicína bohužel mnohdy odpověď nemá. Aplikují se zde vlastně tři postupy léčby v níže uvedeném pořadí a je zajímavé, že to lidem nedochází. První je vypráškovat, pokud to nefunguje, což je většinou, nabízí se metoda uříznutí, kterou se sice člověk zmrzačí a vyléčí minimálně z iluzí, ale zpravidla od problému pokoj nemá a pokud stále otravuje, tak je zaslán na psychiatrii, kde mu vypnou palici a on problém sice stále má ale již mu nevadí. No není to spíše blbý vtip, než kvalitní služba veřejnosti.

Ano. Ale hlavně píšu, že nejprve je vhodné vyloučit věci, které doktoři diagnostikovat umí a které mohou být patologické. Až poté, když se nic nenajde, se dá zkoušet nějaké diety! A určit, z čeho může mít kolega trakčník...no to umět přes net, mám doma Nobelovku \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned říj 25, 2015 5:41 pm 
Offline

Registrován: úte bře 10, 2015 6:07 pm
Příspěvky: 78
Jarda píše:
Jonys píše:
Mám dotaz k chlamydiím.
Tady
http://www.chlamydie.info/files/tabulkadoplnku.htm
se píše, že NAC zabíjí elementární tělíska. Nevíte někdo, kde se tato info vzala? Nechce se mi tam registrovat, tak se ptám tu. Výrobce ACC long k tomu totiž uvádí:
"...Já Vám ale mohu pouze napsat, že ACC přípravky, které dodáváme na trh, se používají výhradně jako mukolytikum.
Žádné další účinky nemáme v ČR registrované, ani doložené."
Dík

Kde se ta informace vzala sice nevím, ale po tak masivní podpoře těla, kterou popisuje uvedená tabulka, se musí probrat i mrtvola.

Už jsem se dopátral, že je to teorie, ale žádné studie na to nejsou.
Ta tabulka je šílená, to snad už ani v žaludku nemůže zbývat místo na jídlo \":-)\"
A konkrétně to NAC se teď objevuje ve studiích o antioxidantech jako možný urychlovač rakovinného bujení. Možná víte - nějací Švédové to dávali myším s karcinomem plic a melanomem, u těch suplementovaných došlo k masivnějšímu a zhoubnějšímu bujení. Důvod: AO chránily i buňky rakovinné... Možná tedy brzo nastane soumrak antioxidantů, i když zatím to byly jen NAC a vit. E, myši měly nádor vyvolaný mutací a nebyli to lidé a snad dostávali fakt koňské dávky...ale výzkum pokračuje, tak uvidíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon říj 26, 2015 9:35 am 
Offline

Registrován: stř dub 20, 2011 3:10 pm
Příspěvky: 7
Dobrý deň Jarda,

mal by som zopár otázok, ktoré sa týkajú protikvasinkovej diéty. Obmedzujem sacharidy na minimum, z ovocia len ráno na lačno jedno jablko s cesnakom. Inak veľa zeleniny, proteínový nápoj, oleje, kvasená zelenina, kefír . . .
Otázky:
1. Mohla by byť ma lačno grepová šťava 2-3 dcl?
2. Robím klystýry spolu s urinou a MMS. Postupne stúpam po kvapkách s MMS. Momentálne pridávam do uriny 7 kvapiek a chcem vystúpať na 10 kvapiek. Ako dlho sa dajú robiť klystýry s 10-timi kvapkami? Je to možné dlhodobo?
3. Počas protikvasinkovej diéty by som chcel robiť aj očistu pečene. Aká strava by potom mala byť pred očistou, keďže podľa popisu by to malo byť prevažne ovocie a v deň očisty aj jablková šťava? Mám očistu spraviť podľa návodu a potom nabehnúť znova na diétu?

Ďakujem za vaše odpovede a čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát lis 13, 2015 2:33 pm 
Offline

Registrován: stř lis 10, 2010 2:46 pm
Příspěvky: 49
Dobry den, potrebovala bych poradit ohledne me 9. Mesicni dcery. Pred 14 dny se zaparila po krckem a od te doby se to nelepsi. Vcera jsme byly na detske pravidelne prohlidce a doktorka ji napsala masticku, kdyby se to nelepsilo, ale ta obsahuje kortikoidy a to fakt mazat nechci. Ale porad ji to nemizi. Dcera je kojena, nikdy nebyla nemocna nemela prasek nic, neni ani ockovana. Nikdy nebyla opruzena ani pod plinkou, nikdy jsem ji ani nemazala zadnymi vecmi proti opruzeninam. Vzdy jen cele telo kokosovym olejem. Ale jak se ted zacala vic strojit a zapotila se, tak to ma pod krkem a pod bradou porad cervene fleky. Zkousela jsem uz vic veci, ale potrebovala bych poradit co je nejlepsi, davam aloe rostlinku, mazu cele telo konopnym olejem, mazala jsem materskym mlekem, vcera jsem koupila take ovesne koupele a neem mydlo, ktere pry nici dobre kvasinky a kozni choroby. V lekarne jsem koupila i imazol, ale do toho se mi nechce, protoze to iz je taky chemie. Tak ale co davat? Porad nemizi ;( malou kojim, a ji prevazne jen ovoce a zeleninu a bezlepkove kase, nepije mlecne vyrobky, davam ji pit vodu, ted jsem zaradila i jecmen, ji seminka, a prevazne syrove veci, to stejne i ja, tak nevim no ;( mam i tri a pul letou dceru, nikdy nemocna, nikdy prasek nic, a problem jsme nikdy nemeli. Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 308, 309, 310, 311, 312, 313, 314 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz