Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon črc 01, 2024 7:21 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned úno 28, 2016 6:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Kačka90 píše:
Dobrý den, chtěla bych moc poprosit o radu. I přesto, že téma sleduji už dlouhou dobu, zatím jsme nenalezla tu správnou cestu pro mě a proto věřím, že poradíte. Navštívila jsem již obvodního lékaře - normální fyziologický potah na jazyku, bílý povlak připomínající mech s mapami, ostatní problémy též v mezích normy.. (myslím, že hloupost). Léčitel TCM Energy - rok a půl léčení bez zjevné úlevy - ba naopak zhoršení: Bolest břicha po celý den v levém podžebří, nauzea, opakované gynekologicko/urologické záněty, bolest hlavy, únava. Rok a půl vynechávám úplně lepek, cukry... (pouze ovoce)... s osobním podezřením na kvasinkové systémové onemocnění. Momentálně beru pouze výtažek z grepových jadérek (3x denně 15 kapek) + výtažek z lichořeřišnice (2x denně 20 kapek) + anticandid čaj od dr. popova + probiotika z lékárny 2x denně. Probiotické jogurty typu Hollandia zařazuji tak jednou týdně. Ostatní mléčné výrobky nekonzumuji.

Příklad denního jídelníčku:
1. snídaně: Dvě nebo tři jablka + ořechy (většinou vlašské, pomletý mák) - voda s citronem
2. svačina: rýžový/kukuřičný chléb se zeleninou
3. oběd: kuřecí/vepřový/zeleninový vývar s česnekem - bezlepkové nudle či pohanka/jáhly se zeleninou.
4. svačina: zeleninový salát
5. večeře: kukuřičné těstoviny, vařená brokolice, 1 vajíčko, + nějaká luštěnina (čočka, zelené fazolky, cizrna)
6. hříchy.. kolem desáté večer: jedno jablko

Příklady obědů a večeří další: jáhlové, pohankové rizito, kuřecí řízky obalené v kukuřčné mouce, pohankové karbanátky s kys. zelím, rýžové těstoviny, kukuřičné tortily se zeleninou.

Poradíte prosím, jak se porvat s problémy i vzhledem k 4. měsíci těhotenství, kdy nemůžu zařadit fungicidní látky typu: oreg. olej, kys. kaprylová, MSM apod. Jen pro upozornění výše zmíněné symptomy byly totožné před otěhotněním - nemají tedy větší souvislost. Děkuji moc za jakoukoli odpověď, zprávu či osobní zkušenost.

No nevím, na obilné stravě řešit kvasinky, to je docela nesmysl. Teoreticky by se to dalo, za předpokladu že budete dodávat speciální probiotika HSO, ale ta zde nekoupíte, pouze v zahraničí a je otázkou, jak se na ně tělo bude tvářit. Teoreticky se tak dá obnovit střevní mikroflóra do normálu, což by mohlo váš stav upravit, ale jinak strava jak ji popisujete asi moc fungovat nebude. Určitě by bylo lepší vyzkoušet třeba SCD, nebo GAPS dietu, to by mohlo také pomoci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned úno 28, 2016 6:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
krystof píše:
Dobrý den,
můj první příspěvek... Přečetl jsem o candidě zde co jsem zvládl. Mám zřejmě slabší formu, která se projevuje na kůži (lupy, akné na zádech, zánět v intimní oblasti např. po požití výrobku z droždí). Jsem somatotyp ektomorf a snažím se přibrat svaly kvůli zpevnění oblasti kloubů, které se mi při sportu poškozují. Jako ektomorf bych měl jíst velké množství sacharidů, což samozřejmě koliduje s hlavní zásadou u candidy a to je co nejvíc je eliminovat.
Můj dotaz: pakliže neomezím sacharidy a budu dodržovat ostatní pokyny (kefíry, česnek, kys.zelí, probiotika atd. atd.), mohu sice pomaleji ale postupně kvasinky snížit na potřebnou nižší hranici nebo je to takto bez šance?

Děkuji moc za odpověď.

Ono jde i o to jaké sacharidy, zda složité, nebo jednoduché. Navíc je otázkou, zda jde opravdu o kvasinku, klidně může jít i o nedostatek konkrétních nutrientů ve stravě, osobně bych vyzkoušel dodat kolagen, nebo glycin. U těch sacharidů je docela stěžejní jak rychle je vaše tělo zpracuje a zda dojdou až do tlustého střeva. Jednoduché sacharidy se tráví v horní části trávicího traktu a mnohdy se jíst i ve velkém množství dají, což aplikují diety SCD a GAPS, které fungují docela slušně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned úno 28, 2016 6:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
roberts píše:
Jak je to s těmi alkoholovými cukry? Nedávno jsem si koupil březový cukr - xylitol a opravdu candida na něj nereaguje, spíše naopak se cítím trochu líp po něm. Ovšem co ty další? Např. maltitol. V obchodech se totiž dají dost dobře sehnat např. čokolády s maltitolem. Je to tedy tak, že candida nereaguje na všechny cukry s koncovkou -ol nebo jen xylitol?

Vzhledem k tomu že alkoholové cukry jsou již jednou přežvýkány kvasinkou, neměl by být problém, protože již tam nemají kvasinky potřebné živiny. Druhá stránka věci je reálné působení na ostatní stravu v žaludku, což je třeba brát v potaz, pak ta směs stejně kvasit může.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned úno 28, 2016 8:54 pm 
Offline

Registrován: úte led 24, 2012 8:05 pm
Příspěvky: 44
Tuhle jsem snědl čokoládu s maltitolem a rozjelo se mi nový kolo candidy. Takže maltitol za sebe můžu říct, že ne. S xylitolem problém nemám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob bře 05, 2016 2:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
roberts píše:
Tuhle jsem snědl čokoládu s maltitolem a rozjelo se mi nový kolo candidy. Takže maltitol za sebe můžu říct, že ne. S xylitolem problém nemám.

No, ale v čokoládě může být daleko větší soubor svinstva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon bře 07, 2016 10:02 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2016 5:12 pm
Příspěvky: 61
roberts píše:
Tuhle jsem snědl čokoládu s maltitolem a rozjelo se mi nový kolo candidy. Takže maltitol za sebe můžu říct, že ne. S xylitolem problém nemám.

Maltitol je v podstatě projímadlo. Je lépe se tomu svinstvu vyhnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát bře 25, 2016 9:06 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 20, 2014 6:57 pm
Příspěvky: 43
Dobrý den,

rád bych se zeptal, momentálně jsem týden na velmi přísné protikvasinkové dietě. Opravdu to mám nastudované a nejím nic co nemám a jím co mám, fugicidy denně v rozumné míře horem dolem atd..... Kvasinku už mám dlouho a jsem jí zablešený od hora dolu, už dva roky mám rozumný jídelníček, protože jsem byl před tím hovado a nedokázal jsem hned najet na takto striktní dietu, teď už na to však mám a pustil jsem se do toho. Začal jsem však mít velmi páchnoucí a častou plynatost. Mám to chápat tak, že mi candida oznamuje, že jsem se do ní pustil, nebo že dělám něco špatně?

Jen bych dodal můj jídelníček v momentální chvíli a na velmi dlouho dopředu:

-maso - snažím se mít 1x týdně bílé maso, 1x týdně červené maso, 1x týdně rybu

-vejce - 2x týdně

Maso a vejce mám zde zastoupeny v této míře abych udržel lehký nadbytek v příjmu oproti výdeji, jsem poměrně aktivní celý den (práce, malé dítě, koníčky, cvičení atd.)

-zelenina - mraky zeleniny, čerstvá i dušená(na páře) i zeleninové šťávy hlavně pak mrkvová a z červené řepy, momentálně z ekofarmy

- ovoce jsem si povolil jen jedno zelené jablko nakyslejší chutí tak 4x týdně a za dodržení známých pravidel

- ořechy - pravidelně, ale v omezeném množství, a jen vybrané druhy (prara,mandle,lískáče a pékanové) + plus vnitřek celého kokosu

- semínka - do sálatů čerstvě mletý mák + slunečnicové semínka, ráno kaše z lněných a chia semínek. A z máku,dýňových semen a slunečnice si dělám rostliné mléko, víc než půl litru denně

- kíčky - v omezené míře, ale pravidelně

- koření - snažím se každé používat - skořice, kajenský pepř, kurkuma, fenykl, oregáno, zázvor

- fungicidy - nasazuju zvýšené množství daného fungicidu na omezonou dobu a pak vyměním za jiný (česnek atd.)

- a další... kokosák, oliváč, řasy, himalájská sůl, čaje vilcacora, maté , lapacho... ostropestřec a lichořeřišnici mám namleté v olivovém oleji a pojídám po lžičkách

- z vitámínu a minerálu doplňuju, lugola, zinek, vit. C, hořčík, B-komplex, a zrovna jsem skončil "turnus" s Éčkem a každé ráno solanku do vody

- dále hodlám připojit biorezonanci (vím, že na to panují rozporuplné názory ale to na jaterní očistu taky a přesto funguje \":)\" )

- a neochvějně čekám na zdroj zeleného nápoje, zachvíli kopřivy a až nebude mrznout sázím vojtěšku

Dodržuji zásady ohledně kombinace potravin, snažím se mít alkalickou stravu atd. atd. Klystýry s urinou a příjem lactobacilů je pro mne samozřejmost.

Prostě jsem se rozhodl dát jí na prdel, na tohle téma jsem dnes narazil, tak budu pilně studovat od začátku, ať se tu pak nemusím blbě ptát tak jako teď. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2016 10:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Sc3r0 píše:
Dobrý den,

rád bych se zeptal, momentálně jsem týden na velmi přísné protikvasinkové dietě. Opravdu to mám nastudované a nejím nic co nemám a jím co mám, fugicidy denně v rozumné míře horem dolem atd..... Kvasinku už mám dlouho a jsem jí zablešený od hora dolu, už dva roky mám rozumný jídelníček, protože jsem byl před tím hovado a nedokázal jsem hned najet na takto striktní dietu, teď už na to však mám a pustil jsem se do toho. Začal jsem však mít velmi páchnoucí a častou plynatost. Mám to chápat tak, že mi candida oznamuje, že jsem se do ní pustil, nebo že dělám něco špatně?

Jen bych dodal můj jídelníček v momentální chvíli a na velmi dlouho dopředu:

-maso - snažím se mít 1x týdně bílé maso, 1x týdně červené maso, 1x týdně rybu

-vejce - 2x týdně

Maso a vejce mám zde zastoupeny v této míře abych udržel lehký nadbytek v příjmu oproti výdeji, jsem poměrně aktivní celý den (práce, malé dítě, koníčky, cvičení atd.)

-zelenina - mraky zeleniny, čerstvá i dušená(na páře) i zeleninové šťávy hlavně pak mrkvová a z červené řepy, momentálně z ekofarmy

- ovoce jsem si povolil jen jedno zelené jablko nakyslejší chutí tak 4x týdně a za dodržení známých pravidel

- ořechy - pravidelně, ale v omezeném množství, a jen vybrané druhy (prara,mandle,lískáče a pékanové) + plus vnitřek celého kokosu

- semínka - do sálatů čerstvě mletý mák + slunečnicové semínka, ráno kaše z lněných a chia semínek. A z máku,dýňových semen a slunečnice si dělám rostliné mléko, víc než půl litru denně

- kíčky - v omezené míře, ale pravidelně

- koření - snažím se každé používat - skořice, kajenský pepř, kurkuma, fenykl, oregáno, zázvor

- fungicidy - nasazuju zvýšené množství daného fungicidu na omezonou dobu a pak vyměním za jiný (česnek atd.)

- a další... kokosák, oliváč, řasy, himalájská sůl, čaje vilcacora, maté , lapacho... ostropestřec a lichořeřišnici mám namleté v olivovém oleji a pojídám po lžičkách

- z vitámínu a minerálu doplňuju, lugola, zinek, vit. C, hořčík, B-komplex, a zrovna jsem skončil "turnus" s Éčkem a každé ráno solanku do vody

- dále hodlám připojit biorezonanci (vím, že na to panují rozporuplné názory ale to na jaterní očistu taky a přesto funguje \":)\" )

- a neochvějně čekám na zdroj zeleného nápoje, zachvíli kopřivy a až nebude mrznout sázím vojtěšku

Dodržuji zásady ohledně kombinace potravin, snažím se mít alkalickou stravu atd. atd. Klystýry s urinou a příjem lactobacilů je pro mne samozřejmost.

Prostě jsem se rozhodl dát jí na prdel, na tohle téma jsem dnes narazil, tak budu pilně studovat od začátku, ať se tu pak nemusím blbě ptát tak jako teď. Díky

No nevím, přísná protikvasinková dieta prakticky neobsahuje sacharidy, nicméně ta vaše uvedená strava jich určitě obsahuje dostatek pro udržení kvasinky i dalších breber. Podle mě je třeba si to opravdu důkladně načíst a hlavně spočítat na nutriční kalkulačce cronometer.com, tam se vám teprve otevřou oči a uvidíte kde děláte stále chybu. Každopádně plynatost a sirný zápach stolice může být i z velkého množství bílkovin, ale to jsme zase u toho počítání, teprve pak zjistíte, zda si dáváte na jedno jídlo více jak 40 g bílkovin, které pak nedokážete strávit, ale začnou hnít a kvasit, což na zdraví určitě nepřidá. Pokud vám bude něco nejasné, klidně mě zavolejte a vysvětlím vše potřebné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: kvasinky?
PříspěvekNapsal: čtv dub 07, 2016 8:39 am 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2016 7:28 am
Příspěvky: 14
dobry den, pane jardo,
potrebovala bych poradit, uz nevim, co dal...
nekolik let mam problemy s pleti, bolestive bolaky se mi delaji i v dekoltu a na ramenou. moje stravovani bylo vzdy katastrofa, minimum zeleniny, spis skoro zadna a po sladkem jsem se mohla utlouct. pred nekolika mesici jsem zacala trpet nechutenstvim, nemohla jsem do sebe nic dostat, zaludek me tizil jako balvan, casto se mi tezko dychalo jako by mi nekdo sedel na prsou, trpela jsem depresivnimi stavy, zhubla jsem behem asi 10 dni 5 kg a vaha sla postupne dolu az na 49 kg. dosla jsem si k lekari, podstoupila jsem ultrazvuk bricha, odbery krve, ster z konecniku a vysledek byl v poradku. proto jsem zacala patrat po internetu a narazila na problematiku homocysteinu. sla jsem na odber a zjistena hodnota homocysteinu me vydesila, 11μmol/l. podle tabulky od MUDr. Erbena jsem nasadila vitaminy B, kys. listovou, horcik, zinek a lecitin. zmenila jsem stravu, zpocatku jen zelenina a ovoce, pozdeji maso, ale cukru, lepku a mleku jsem se dal snazila vyhybat, ale obcas jsem to porusila. chut k jidlu se vratila, tiha na prsou odeznela, celkove jsem se zacala citit lepe, psychika se srovnala, vaha sla pomalu nahoru. po dvou mesicich jsem sla na kontrolni odber kvuli stavu homocysteinu a hladina klesla na 5,45μmol/l, coz je krasny vysledek. ale stav pleti se nijak nezlepsil. po prostudovani techto stranek jsem dosla k zaveru, ze mam premnozene kvasinky, mela jsem pozitivni plivaci test, bily povlak na jazyku, problemy s pleti...zaradila jsem citrovital, lapacho, vilkakoru, caj bancha, probiotika, lichorerisnici, zeleny jil...pred par tydny me zacala desne svedit hlava a zacaly se mi delat ve velkem mnozstvi neuveritelne bolaky ve vlasech, sla jsem s tim na kozni, pani doktorka mi na to dala postupne imakort, ktery nezabral, pak fucidin a nakonec triamcinolon a vypadalo to, ze to pomohlo. ale objevilo se neco jineho, otok horniho patra, spatne jsem artikulovala, trvalo to par dnu, ale odeznelo to, rikala jsem si, ze jsem si sliznici podrazdila nejakym jidlem a dost me bolela osmicka, tak snad to bylo tim. po 2 tydnech se objevilo neco podobneho, ale o dost horsi, mela jsem vpodstate nateklou celou sliznici v ustech, jazyk i pod jazykem, dolni ret a hodne to bolelo, za par dnu se mi vytvorily masivne afty. s tim se mi zase vratil ten problem ve vlasech. vcera jsem se trosku zapomnela u rozinek a snedla jsem jich docela hodne, po chvili jsem citila zase natekly ret a jazyk. muze to souviset s kvasinkou?

dekuju moc za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kvasinky?
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2016 1:18 pm 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2016 7:28 am
Příspěvky: 14
je mozne, ze bych byla alergicka na lichorerisnici? denne jsem brala 3x lzicku pomlete asi 3 tydny a vse v pohode. pak jsem mela problemy s otoky a aftami (viz. predchozi prispevek). ustni sliznice byla tak podrazdena, ze jsem lichorerisnici vysadila, protoze lehce pali. po odezneni jsem si vzala lzicku a za 2 hodiny mi zase zacal brnet jazyk, palit sliznice a opuchat ret. to jsem si ale jeste s tou lichorerisnici nespojila a zase jsem ji nebrala, uklidnilo se t a ted kdyz jsem opet zkusila lichorerisnici, tak to melo stejny prubeh.
ted mam jazyk hodne ryhovany a mapovity. prosim, poradte...


Přílohy:
20160413_132321.jpg
20160413_132321.jpg [ 497.72 KiB | Zobrazeno 11714 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Dotaz asi kandida+slinivka+žlučník
PříspěvekNapsal: sob dub 16, 2016 6:25 pm 
Offline

Registrován: sob dub 16, 2016 6:00 pm
Příspěvky: 1
Zdravim,
mám už asi 10let problém, zpočátku jsem nemohl přijímat cukr protože jsem měl po tom záatě a nejasné myšlení /to je i nyní akorát o dost horší/, postupem času se to zhoršovalo začalo mě bolet v boku v místě žlučníku, při hladovce taky ve střední čáře žaludek/dvanáctník.. Po asi 4letech letech pokusů se přidala intolerance na pečivo, průjem a pocity nevolnosti a taky pěnění v žaludku, hodně se mi po pečivu brká horem i spodem.. Taky když sním brambory nebo rýži, tak mám trochu průjem a hleny ve stolici, navíc mě bolí žlučník po tom zase.. Takže v podstatě teď jim jen vařenou zeleninu, ale jen brokolici,celer,květák,kapustičky a cuketu. Na kedlub třeba syrový mám už taky alergii, zvedne mi to hodně cukr a mám ve svalech pocit nervozity jakoby lechtání to je asi poslední 2-3roky /dočet jsem se že to je při borelioze něco takového/, to samé o jakémkoliv ovoci nebo mrkvi či pereželi /po ovoci se mi ještě točí i hlava, taky po luštěninách, mám jakoby takovou kocovinu/. Jim taky maso, ryby a vepřové, to mi problém taky nedělá. Syrovou zeleninu na kterou ještě nemám alergii je okurek, celer a řekvička. občas ještě rajče ale to jen když mám před sebou hodně fyzické aktivity. Po řekvi nebo okurce mám občas takový vlčí hlad, pomůže mi maso nebo taky ještě snesu kvalitní jogurt nebo acidofilní mléko. Ale třeba už po tvarohu zase cítím žlučník..a sýry taky vůbec nemůžu, protože by mi žlučník asi vyletěl z břicha/. Po ovoci se ty kdysi zlepšilo vždycky ale teď už ho vůbec nemůžu. Vážím asi 70kg a stále se na nich držím v poslední 1-2roky, tabletky žádné nejím ani nechci, protože v tom nevidím spásu, jen zakrývání problémů..Snad občas zobnu jen B1 nebo hořčík /třeba 1x za 7-14dní/. Když se léčí jen tělo tak se problém jen odsouvá, tako to vidím.. Jenže stravou a hladem se vyléčit za těch 10 let nedokážu, dostal jsem se do určitých extrémů vždycky přes léto kdy jsem třeba zhubnul na 50kg /asi 4x/, ale nikdy mě při tom nepřestal bolet žlučník, prostě jsem nedokázal najít vhodný stravovací režim, při kterém bych se cítil dobře. Vždycky tam byly muka hypoglykémie a nedostatku energie, nebo žlučník zlobil a nízký tlak. /na to že mě žlučník bolí po škrobu jsem přicházel celkem dlouho/. Teď mě už žlučník nepobolívá jenže musím jíst častěji než 3xden, pokud vynechám jogurty, mám hypoglykémii. Fakt nevim co mám se sebou dělat..může mi někdo prosím poradit? Rád bych se už z toho konečně vylízal.
Díky Petr, 14.9.1981 krevní skupina 0


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte dub 19, 2016 10:49 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 20, 2014 6:57 pm
Příspěvky: 43
Jarda píše:
No nevím, přísná protikvasinková dieta prakticky neobsahuje sacharidy, nicméně ta vaše uvedená strava jich určitě obsahuje dostatek pro udržení kvasinky i dalších breber. Podle mě je třeba si to opravdu důkladně načíst a hlavně spočítat na nutriční kalkulačce cronometer.com, tam se vám teprve otevřou oči a uvidíte kde děláte stále chybu. Každopádně plynatost a sirný zápach stolice může být i z velkého množství bílkovin, ale to jsme zase u toho počítání, teprve pak zjistíte, zda si dáváte na jedno jídlo více jak 40 g bílkovin, které pak nedokážete strávit, ale začnou hnít a kvasit, což na zdraví určitě nepřidá. Pokud vám bude něco nejasné, klidně mě zavolejte a vysvětlím vše potřebné.

Tak po telefoní konzultaci jste mi objasnil ty tuky a proteiny, ale k sacharidum jste mi řekl podle cronometeru "to je v pohodě", ale i přes to bych se rád zeptal kolik by těch sacharidu denně mělo být max. a v čem by měli být rozloženy... Dale jste v rozhovoru uvedl dva proteiny, které jsem tam měl vysoké s tím, že ty jsou zrovna prozánětlivé, mohl by jste mi zdělit prosím ještě jednou jejich název, nějak se mi to v tom množství informací vytratilo a upozornil jste mne že naopak glycinu mám málo a ten je zrovna protizánětlivý, jak velkou dávku bych měl asi denně dodávat (to se mi taky trošku vytratilo) něco ze stravy a zbytek z kolagenu od vás.Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned dub 24, 2016 1:16 am 
Offline

Registrován: ned dub 24, 2016 1:05 am
Příspěvky: 2
Dobrý den, velice mě zaujalo tohle téma, protože už si opravdu neívím rady.
Zejména pan Jarda zaslouží poklonu, za aktivitu a přístup ke čtenářům, teď mě opravdu mrzí, že mě na tohle forum muselo zavést komplikace na zdraví.

Byl bych moc vděčný za jakékoliv informace, co by mi mohli pomoci. Mám silné podezření na Candidu. Napíšu tedy něco o mě.

Je mi 24. let
Od malička jsem obeznější ( nejspíš inzulínová rezistence, tloustu hlavně ze sacharidů ve stravě.) Vlasy od 10 let začali šedivět pomaličku a kolem 20 let už mi dost přořídlo temeno hlavy + více šedin.
Trápí mě nárazové bolesti hlavy, bílý až zažloutlý jazyk, vypadá odporně uplně u kořene jazyku jsou snad i nějaké hnisavé hrudky. Doktor říkal, že je to normální. Taky jsem si nechal dát před pár lety hromadu antibiotik. Trpěl jsem na zaněty uší a angíny, tři balení antibiotik ročně bylo na denním pořádku.

Stolice je strašná, vždy po vykonání potřeby to ze mě leze půl hodiny, lepí se to a pak mě ještě celou dobu svědí otvor. Takže pokud jsem doma tak vždy po velké do sprchy abych mohl fungovat. Defakto mě dost trápí i nadýmání a není to nic přijemného pro čuch, řekl bych až hnisavá vůně.

Dva týdny dozadu jsem začal držet ketozu, defakto co jedu na ketonech tak funguji lépe, ale pořád to není ono. Sacharidy samozřejmě nemám vůbec žadné, pokud nepočítám ty ze zeleniny a masa. Sacharidy z ořechů si hlídám a také si měřím ketozu, většinou mám kolem 1.5. Akné defakto zmizelo, což je super a nadýmání není tak hrozný jak bejvalo.

Dopľnky beru Kyselinu kaprylovou 3x 365mg, selen, jod, vit C, B-komplex.

Snažím se jíst i hodně česneku a cibule + kysané zelí. Bohužel mi přijde, že mě ten zadek svědí ještě víc, může to být tím, že se ta kandida vylučuje z těla, popřípadě kde dělam chybu ?

Pokud by pro vás Pane Jardo, bylo pohdlnější volat, budu rád když mi pošlete přes SZ vaše telefoní číslo a rád se na vás obrátím. Přeji hezký den všem a hlavně těm co se vypořádavají s touhle mrchou. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon dub 25, 2016 4:08 pm 
Offline

Registrován: úte zář 15, 2015 8:23 am
Příspěvky: 4
Zdravím,

tak i já jsem se rozhodl si připustit, že mám pěkně rozjetou Candidu - povlak na jazyku, problémy s trávením, pozitivní test, častá únava atd. Aby toho nebylo málo, tak jsem HCL deficitní.
Rozhodl jsem se vyhlásit kvaisnce válku. Dnešním dnem jsem zahájil protikvainkovou dietu. Vím, že doporučuje převážně stravu založenou na zelenině a ovoci, bohužel jako 5-6x týdně sportující jedinec volím bílkoviny a tuky (tréninky jsou dost náročné, nejedná se o nějaké procházky či lehké výběhy do parku). Ovšem snažím se vždy vybírat rozumně, to znamená, že když maso tak rybu a z volného chovu (losos, treska), když vejce, tak domáci, a pokud mléčný výrobek, tak domácí kefír z nepasterizovaného kravského mléka.
Z jídelníčku jsem odstranil zdroje sacharidů: brambory, batáty, rýže atd. Zařadil jsem opět kysané zelí, zázvor (čerstvý i sušený), kurkumu, skořici, zmiňovaný domácí kefír, čaj lapacho a yerba maté, kokosový olej (ten jsem používal i doposud), cibuly, česnek a pór. A samozřejmě i další zeleninu jako brokolice, okurka atd.
Přesto bych se chtěl optat na pár otázek:
1) Chápu dobře, že priorita je obnovit HCL v žaludku, doplňovat probiotika, držet dietu a tím candidu vyhladovět a porazit?
2) Zakoupil jsem Betain HCL 648mg s Pepsinem. Začal jsem na dávkování - 1 tableta denně s jídlem, neucítil jsem žádné pálení žáhy, tak jsem ponechal jednu tabletu další 3 dny. Čtvrtý den jsem dal 2 tablety před prvním jídlem, opět bez pálení žáhy, proto jsem ponechal 2 tablety denně, další 4 dny. Po 4 dnech jsem dal 3 tablety před prvním jídlem a opět nic. Proto jsem cca 14 dní dával 3x1 tabletu před jídlem (konzumoval jsem v tu dobu 3 jídla denně, takže jedna tableta na jídlo). Včera už mi to nedalo, tak jsem zkusil 4 tablety naráz spolu se snídaní (domácí vejce), opět žádné pálení. Dneska jsem proto zkusil přidat další tabletu a dal tedy 5 tablet (3240mg Betainu) se snídaní (opět vejce), a nedostavilo se ani pálení žáhy, ani nevolnost. Mám takto stále pokračovat dokud se nedostanu na dávku, při které mi tělo oznámí, že už je tablet moc?
Na českých inter. strankách píší, že se nemá překročit dávka 3 tablet, ovšem na zahraničních píší, že člověk má pořád a neustále zvyšovat, dokud se nedostaví pálení žáhy či nevolnost. Protože pokud tak neudělá, tak plýtvá čas i peníze.
3) Před a po obědě a večeři žvýkám syrový zázvor (štávu spolknu, tu pevnou část vyplivnu), protože jsem se zde dočetl, že se jedná o přírodní stimulant HCL. Je nějaké množství, které by člověk neměl překročit? Nedělá mi problém sníst 10g zázvoru najednou.
4) Mohu přidat do domácího kefíru např. strouhaný kokos, skořici, či rozmixovaná chia semínka? Nebo kefír doporučuje pít naprosto samotný (to znamená i bez skořice)?

Vím, že HCL obnovuje hlavně duševní pohoda a vyvarovat se stresu, snažím si věci tak nebrat a jak se lidově říká, ze všeho se neposr... \":)\"

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte dub 26, 2016 6:37 am 
Offline

Registrován: úte zář 15, 2015 8:23 am
Příspěvky: 4
Navazují na předchozí příspěvek.
Je mozne, že se candida brání od prvního dne diety či popř., že telo sni už od prvního dne bojuje? Včera celý den vše dobré, ale večer po večeři (okolo 8-8:30) se dostavila zelená průjmová stolice 2* krátce za sebou. Na WCa jsem musel ještě ve 2 hodiny ráno. Dnes ráno byla první stolice opět zelená a neformovana, druhá na tom byla podobne.Během vykonávání potřeby jsem cítil jakési svědění či pálení konečníku.

Dnes jsem zkusil dat 6 tablet Betainu 648 mg s Pepsine najednou k snídani. Ke konci snídaně se minlehce pritizilo od zaludku, ale teď po cca 30 minutách už je to mnohem lepší. Znamená to, že jsem překročil dávku a moje dávka je tedy 5 tabletu?
Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz