Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř říj 09, 2024 12:30 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř čer 22, 2011 8:17 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
sakul píše:
Děkuji za zastání, ale není to třeba. Imponuje mi, že někdo věnuje svůj čas pracnému srovnávání co jsem kde a kdy řekl. Cítím se pak jak celebrita \":)\"

Já osobně si svého času značně cením a věnuji ho jiným směrem, ale je jasné, že každý to máme jinak.

V tom případě nechápu proč sem lezete, když si času tak značně ceníte a píšete tu nesmysly a pokaždé něco jiného... ale jsem rád, že z těch vašich výroků vyplývá to, co tvrdím od začátku,
a sice, že PH samotné není samospasitelné a že ovoce a cukry na candidu škodí... za což Vám děkuji, celebrito.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř čer 22, 2011 8:19 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
AIM_FREEMAN píše:
Ono to nebylo úplně jen kvůli tobě. Třeba to o tom, že není podstatné být dokonalý dokONALÝ DOKONALÝ v dodržování diety to jsem psal Vševědovi přímo k srdci. Důležité je, jak člověku je a jaký je progres. Přílišná tvrdost k sobě vybudí jen hořkost a nespokojenost a na těchto stavech se zdraví vybudovat nedá. Imho.

Nevím co je tvrdého na tom nežrat to co mi dělá špatně. Jakože si dám bublaninu s třesněma, nebudu na sebe tvrdý a tím pádem se uzdravím? IMHO-TEP

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř čer 22, 2011 8:55 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Panove panove jako byste neznali Vseveda na nej musite versovane jinak nerozumi. Dovolil bych si malou ukazku jak by to melo vypadat. \":)\")

Nejmoudrejsi z nas, vecny Dede Vsevede,
myllis se -clovek preci nezere?
Uz davno tusim proc te bublanina nadyma,
protoze ses vykynutej hadej co?....
Ná...
di...
va.
\":)\"))))

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř čer 22, 2011 12:21 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 17, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 149
Vševěd píše:
Nevím co je tvrdého na tom nežrat to co mi dělá špatně. Jakože si dám bublaninu s třesněma, nebudu na sebe tvrdý a tím pádem se uzdravím? IMHO-TEP

\":D\" že vy si před diskusí k ruce berete Schopenhauerovu Eristickou dialektiku?:)
Ne, bublaninu fakt ne, ale tři třešně jo a pak si hned trochu zaběhat, zacvičit.. Já si na těch třech pochutnám jako dřív na bezmyšlenkovitě pojídaném kile.
Váš nick je Váš problém.

Petr2: OLOLOLOL \":D\"

_________________
With Universal flow, Candida Albicans is leaving back home.:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř čer 22, 2011 3:16 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 17, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 149
Jinak někdo tu psal, že užívá CoQ10 - podle všecho napomáhá rozrůstání kandidy. Citují tam i výzkum k tomu.

http://www.health-truth.com/Co-Q10-and-Candida.html

Jinak co se týč kaprylovky: caprylic acid are poorly absorbed into the blood stream making them ineffective in systemic cases. They only eliminate OR destroy it in the intestinal tract and will leave behind the colonies that have traveled to other parts of the body.
Špatně se vstřebává do krevního oběhu, takže ničí kandidu "pouze" v zažívacím traktu a kolonie v jiných částech těla zůstávají nedotčeny.

Jak tu psal Vševěd je opravdu potřeba rotovat fungicida, nebo si na to kvasinka strašně rychle zvykne. Doporučuje se je měnit po 4 dnech.
Vševěde, jaké máte informace? Platí to i pro léčiva - antimykotika? Mě skoro přijde že je to dobrý nápad rotovat i tyhle látky. Pak by nemuselo dojít k tomu, že na ně kvasinka nereaguje.

_________________
With Universal flow, Candida Albicans is leaving back home.:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř čer 22, 2011 3:29 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 17, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 149
A ještě: prý pro správnou funkci zažívání je potřeba ve střevě kyselina mléčná..to dělají jednak laktobacily, ale lactic acid yeast - tedy asi mléčné kvasinky. Narozdíl od laktobcilů, které přeměňují na kyselinu mléčnou pouze laktózu, tyhlety kvasinky umí přeměnit všechny cukry. Takže pro podporu zažívání se doporučuje dodávat tyhle mršky dokonce spíš než laktobacily, zejména pokud jako já neužíváte mléčné výrobky.

Narazil jsem an sušenky z těchto kvasinek:
http://www.standardprocess.com/display/ ... .spi?ID=94

Doporučují na to zatím nejlepších protikvasinkových stránkách co jsem potkal, takže bych se nebál, že to bude živit kandidu.
Jak bys se to dalo vyrobit doma? Nějak namnožit by měly jít. Jen bych se bál, že se tam rozrostou i kmeny, který nechcem.

Komentujte, prosim.

_________________
With Universal flow, Candida Albicans is leaving back home.:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř čer 22, 2011 4:19 pm 
Offline

Registrován: pát říj 23, 2009 12:34 pm
Příspěvky: 104
Jarda píše:
To je parádní nářez, ale pokud takovou akci někdo vyzkoušel a popsal, tak asi nebude zase tak velký problém něco podobného vyzkoušet taky. Určitě bych ovšem nezačínal na těch uvedených dávkách, ale pěkně postupně navyšovat.

Ten člověk jel ten klystýr s jódem denně a taky postupně po kapkách zvyšoval dávky, před tím jód natíral nebo bral orálně. O prázdninách by se to dalo zkusit, bude ráno víc času. Pro sichr bych na těch větších dávkách (přes 30) dal pak žanetou i mikroklyzma s laktobacily. Vzpoměl jsem si, jak tady někdo psal tu historku s nakupem lugolu v lékarně, jak ta prodavačka říkala, že je to pouze na vnější použití a dodala "protože oni to některi i piji, víte?", tak bych nechtěl vidět jak by asi reagovala na toto \":-)\".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř čer 22, 2011 7:58 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
AIM_FREEMAN píše:
Jinak někdo tu psal, že užívá CoQ10 - podle všecho napomáhá rozrůstání kandidy. Citují tam i výzkum k tomu.

http://www.health-truth.com/Co-Q10-and-Candida.html

Jinak co se týč kaprylovky: caprylic acid are poorly absorbed into the blood stream making them ineffective in systemic cases. They only eliminate OR destroy it in the intestinal tract and will leave behind the colonies that have traveled to other parts of the body.
Špatně se vstřebává do krevního oběhu, takže ničí kandidu "pouze" v zažívacím traktu a kolonie v jiných částech těla zůstávají nedotčeny.

Jak tu psal Vševěd je opravdu potřeba rotovat fungicida, nebo si na to kvasinka strašně rychle zvykne. Doporučuje se je měnit po 4 dnech.
Vševěde, jaké máte informace? Platí to i pro léčiva - antimykotika? Mě skoro přijde že je to dobrý nápad rotovat i tyhle látky. Pak by nemuselo dojít k tomu, že na ně kvasinka nereaguje.

POkud si myslite ze tocenim antimykotik nahradite prirozeny symbioticky mechanismus ktery u zdravych lidi udrzuje kvasinku v symbiotickem sachu, myslim ze se tim docela mylite. Kvasinka neni v mikroflore jen tak pro nic zanic a u zdravych lidi s ni neni problem. Tak mi reknete kde je problem? Primarni pricina neni kvasinka ona jen vyuziva prilezitosti. Resp. mam tuseni ze i u lidi kteri nemaji problemy s poruchou metabolismu ci imunity je v mikroflore stejne mnozstvi kvasinek a prakticky o kvasince nevi, necini problemy. Problem je rozhozeny hormonalni system, metabolismus, pricina muze byt klidne v dlouhodobem premahani anebo nekompenzovanem stresu, prechozenych nemoci, anebo z chronickych intoxikaci, patologicke psychiky, nedostatek kvalitni vyvazene stravy, atd...

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř čer 22, 2011 10:01 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
AIM_FREEMAN píše:
Jinak někdo tu psal, že užívá CoQ10 - podle všecho napomáhá rozrůstání kandidy. Citují tam i výzkum k tomu.

http://www.health-truth.com/Co-Q10-and-Candida.html

Jinak co se týč kaprylovky: caprylic acid are poorly absorbed into the blood stream making them ineffective in systemic cases. They only eliminate OR destroy it in the intestinal tract and will leave behind the colonies that have traveled to other parts of the body.
Špatně se vstřebává do krevního oběhu, takže ničí kandidu "pouze" v zažívacím traktu a kolonie v jiných částech těla zůstávají nedotčeny.

Jak tu psal Vševěd je opravdu potřeba rotovat fungicida, nebo si na to kvasinka strašně rychle zvykne. Doporučuje se je měnit po 4 dnech.
Vševěde, jaké máte informace? Platí to i pro léčiva - antimykotika? Mě skoro přijde že je to dobrý nápad rotovat i tyhle látky. Pak by nemuselo dojít k tomu, že na ně kvasinka nereaguje.

žádná přírodní antimykotika nebudou fungovat systémově, to je prostě vyšší level. Léčiva bych určitě nerotoval, tam by právě naopak mohla vzniknout rezistence. Takže ten Sporanox určitě
užívejte nepřetržitě.
pojďme si tykat, drahý příteli. já jsem Vševěd (je to trochu můj problém, ale takové jméno mi prostě sudičky daly:-)

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř čer 22, 2011 10:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
Posměváčkovství? že jsem si dovolil zkopírovat výroky zásadně si odporující? ale dejte pokoj.
Chodí sem jeden Alex, ten jednu dobu tvrdil, že kouří maryjánku, žere McDonalda a je mu fajn, protože při tom užívá antidepresiva. A bylo mu lépe a lépe! Dle jeho teorie psychika
uzdravená léky na psychiku způsobila, že se tělo samo fyzicky vyléčilo od kvasinek. No není to příklad hodný následování?

Nevím, zda jde o příklad hodný následování, ale holým faktem je, že vyladěná psychika se skoro rovná zlikvidované kvasince, na tom není co rozporovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř čer 22, 2011 10:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Kromě doplňků, zásadité stravy, haldy céčka je to sauna, meditace, jóga, pohyb. Celý život jsem býval extrémně často nemocný, na střední stovky zameškaných hodin, třikrát do roka ATB byl standard. Pokud na mě teď něco vleze tak je to přes noc pryč, klasicky nemocný jsem nebyl tuším dva roky. I kdyby změna stylu, kterou jsem udělal, měla mít jen tento efekt tak to stačí.

Máte pravdu i málo stačí, ale ono to půjde dál, jenom musí být člověk vytrvalý a stále hledat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř čer 22, 2011 10:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
AIM_FREEMAN píše:
A ještě: prý pro správnou funkci zažívání je potřeba ve střevě kyselina mléčná..to dělají jednak laktobacily, ale lactic acid yeast - tedy asi mléčné kvasinky. Narozdíl od laktobcilů, které přeměňují na kyselinu mléčnou pouze laktózu, tyhlety kvasinky umí přeměnit všechny cukry. Takže pro podporu zažívání se doporučuje dodávat tyhle mršky dokonce spíš než laktobacily, zejména pokud jako já neužíváte mléčné výrobky.

Narazil jsem an sušenky z těchto kvasinek:
http://www.standardprocess.com/display/ ... .spi?ID=94

Doporučují na to zatím nejlepších protikvasinkových stránkách co jsem potkal, takže bych se nebál, že to bude živit kandidu.
Jak bys se to dalo vyrobit doma? Nějak namnožit by měly jít. Jen bych se bál, že se tam rozrostou i kmeny, který nechcem.

Komentujte, prosim.

Pokud jsem to správně pochopil, jde o tento druh kvasinek http://cs.wikipedia.org/wiki/Saccharomyces_cerevisiae a to nebude nijak nedostupné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř čer 22, 2011 10:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
gonzales01 píše:
Ten člověk jel ten klystýr s jódem denně a taky postupně po kapkách zvyšoval dávky, před tím jód natíral nebo bral orálně. O prázdninách by se to dalo zkusit, bude ráno víc času. Pro sichr bych na těch větších dávkách (přes 30) dal pak žanetou i mikroklyzma s laktobacily. Vzpoměl jsem si, jak tady někdo psal tu historku s nakupem lugolu v lékarně, jak ta prodavačka říkala, že je to pouze na vnější použití a dodala "protože oni to některi i piji, víte?", tak bych nechtěl vidět jak by asi reagovala na toto \":-)\".

Po vyslechnutí takovéto informace by jí asi bohužel upadla mandibula, ale jinak je to informace velice zajímavá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř čer 22, 2011 11:39 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 17, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 149
Petr 2 píše:
POkud si myslite ze tocenim antimykotik nahradite prirozeny symbioticky mechanismus ktery u zdravych lidi udrzuje kvasinku v symbiotickem sachu, myslim ze se tim docela mylite. Kvasinka neni v mikroflore jen tak pro nic zanic a u zdravych lidi s ni neni problem. Tak mi reknete kde je problem? Primarni pricina neni kvasinka ona jen vyuziva prilezitosti. Resp. mam tuseni ze i u lidi kteri nemaji problemy s poruchou metabolismu ci imunity je v mikroflore stejne mnozstvi kvasinek a prakticky o kvasince nevi, necini problemy. Problem je rozhozeny hormonalni system, metabolismus, pricina muze byt klidne v dlouhodobem premahani anebo nekompenzovanem stresu, prechozenych nemoci, anebo z chronickych intoxikaci, patologicke psychiky, nedostatek kvalitni vyvazene stravy, atd...

Zdravim. Ne, ja si nemyslim ze rotovanim neco nahradim. Jen ze se tim lze vyvarovat toho, aby kvasinka ziskala rezistenci vuci tem fungicidum, ktere rotuji. Nic vic jsem ani nepsal.
To ze je ve zdravem organismu stejne mnozstvi kvasinek jako v tom, kde je kandiditida je podle me holy nesmysl. Nerika se tomu candida overgrowth pro nic za nic.

Jinak faze lecby tak jak maji jit po sobe (http://www.health-truth.com):
1)Nasazení diety + zbavení se větších parazitů (=trojče). Zlikvidujeme tak i svrchní vrstvy rozrostlé kvasinky a tudíž po nasazení fungicid nebudou tak kruté die-off symptomy (=herx).

2)Pokračování diety + vymýcení rozrostlé kvasinky z těla = nasazení fungicid, které po 4 dnech střídáme, aby kvasinka nezískala rezistenci. Obnova hormonální nerovnováhy.
(2-4 měsíce)

3)a)Vymýtit i kvasinku zavrtanou hluboko v zažívacím ústrojí (jinak dochází po cca 6 měsících pravidelně k relapsům)
b)Obnovit mikroflóru. Neříká se tím, že do té doby nemělo cenu jí podporovat, to měla, ale neměla šanci rozrůst se do potřebného množství.
c)Opravit, umožnit zhojení zažívacího ústrojí (leaky gut syndrome).
(2-4 měsíce)

4)Získat zpět energii. Podstatnou součástí tohoto kroku je chelace a vyloučení těžkých kovů. Až teď, poté co je tělo zbavené kandidy a těžkých kovů doporučují vytestovat stav minerálů z vlasu a začít je dodávat. Totéž i o vitamínech ve velkém etc. Otrávené tělo je stejně není schopno vstřebávat, navíc mnoho z nich podporuje i candidu.
+ Genetické testy - hledání predispozic k nemocem, problematického vstřebávání některých živin atp. a navržení řešení, jak se nedostat do deficitu a relapsu.

5)Obnova imunitního systému. Po odstranění kvasinky, jejích toxinů a dalších eklů naskočí. Dávají hezký příměr - stejně jako nemá cenu snažit se znovu stavět a vybavovat hořící barák, nemá stejně tak cenu snažit se obnovovat im. systém v těle zamoeném kvasinkou a toxiny.
K tomu používaj imunomodulační byliny které střídavě nasazují a vysazují a i nějaké tkáňové extrakty.

Mají prý úspěšnost 90%.

Hodně zdůrazňují nutnost dodržení pořadí těchto fází. Biamonte má 18 let zkušeností přímo s Candidou a podle mě jsou to naprosto zjevně profíci. Strašně lituju, že jsou v USA. Pracuje se tam i tak, že se posílají vzorky, použité speciální testovací papírky, které zjišťují přítomnost zplodin kvasinek a jiných škůdců v těle a měří se tak jak úspěšně jsou hubeni. (Hýbe se s dávkou a sleduje se zda se se zvyšující se dávkou přibývá mrtvolných produktů.) Opakovaně se konzultuje a vzorky analyzují profíci.

Třeba u té první fáze mají 27 verzí podle konkrétních příznaků, používají 50 různých fungicid etc. Nicméně si chrání know how..je to asi pochopitelné. Škoda že nemají něco takového v Evropě. Zjišťuju přibližnou cenu jejich programu, ale myslím, že to bude nedostupné.

Vzal jsem to hodně hodně velmi letem světem, tady je celý článek v AJ:
http://www.health-truth.com/211.php

_________________
With Universal flow, Candida Albicans is leaving back home.:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv čer 23, 2011 12:32 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2010 3:12 pm
Příspěvky: 134
Jarda píše:
Nevím, zda jde o příklad hodný následování, ale holým faktem je, že vyladěná psychika se skoro rovná zlikvidované kvasince, na tom není co rozporovat.

Ono aby som to upresnil, ze Vseved \":)\" tak doplnim len ze antidepresiva SSRI (Cipralex - escitalopramum) vychytavaju serotonin v tele a udrzuju jeho vyssiu hladinu. Na googli sa da najst napr.ze candida blokuje tvorbu serotoninu a tiez ze serotonin zabija candidu alebo aspon ju drzi na uzde resp. spomali jej mnozenie.

http://jmm.sgmjournals.org/cgi/content/full/52/2/169

No a predpisal mi ich neurolog u ktoreho som nakoniec skoncil po milion vysetreniach kde som bol podla vsetkeho uplne ok, ako vysledky krvi atd, ale nasli mi candidu v creve ale nizoral nezabral takze sa nato vysrali dalej neriesili, no a ked som to potom neurologovi spomenul tu candidu tak hned mi nasadil tie antidepresiva. Prvy mesiac dva mi bolo este horsie ale potom sa to zrazu nejako utriaslo a bol som uplne ok co sa kvasinky tyka a to som vtedy na sladkostiach nesetrill. Ale priznaky kvasinky ziadne setko fungovalo ako ma aj som na nejaky cas zabudol co je to candida, no len potom za rok a pol som ich prestal uzivat, lebo som chcel vyskusat co sa bude diat a samozrejme kvasinka do 2-3 mes zase a rovnako ako predtym.
Len chyba bola ze som sa popri tom neliecil nicim inym cim si este precistit telo, napr MMS2. Teraz je to podobne ale uz mam 22 dni mms2 zasebou, 3x1 plnu a celkom pohoda ale este citim ze to neni stale ono \":)\" Tak skusim este potiahnut tydzen dva a uvidi sa. Asi 12ty den mms2 ma pobolievalo vlavo v creve kde som sale citil ze je tam daco, a druhy den rano bola kvasinka v stolici. Takze urcite to funguje, len je otazne ako je clovek zaneseny, cim viac tym to bude mms2 viac trvat, kedze funguje selektivnym stylom, ze ked narazi na specificku bielkovinu tak uvolni atom kyslika ktory zabije patogen, narozdiel od mms ktory kosi co mu pride do rany \":)\"

_________________
We`re not in Wonderland anymore, Alice


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz