Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř říj 09, 2024 12:22 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv čer 23, 2011 12:37 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 17, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 149
Alex píše:
Ono aby som to upresnil, ze Vseved \":)\" tak doplnim len ze antidepresiva SSRI (Cipralex - escitalopramum) vychytavaju serotonin v tele a udrzuju jeho vyssiu hladinu. Na googli sa da najst napr.ze candida blokuje tvorbu serotoninu a tiez ze serotonin zabija candidu alebo aspon ju drzi na uzde resp. spomali jej mnozenie.

http://jmm.sgmjournals.org/cgi/content/full/52/2/169

No a predpisal mi ich neurolog u ktoreho som nakoniec skoncil po milion vysetreniach kde som bol podla vsetkeho uplne ok, ako vysledky krvi atd, ale nasli mi candidu v creve ale nizoral nezabral takze sa nato vysrali dalej neriesili, no a ked som to potom neurologovi spomenul tu candidu tak hned mi nasadil tie antidepresiva. Prvy mesiac dva mi bolo este horsie ale potom sa to zrazu nejako utriaslo a bol som uplne ok co sa kvasinky tyka a to som vtedy na sladkostiach nesetrill. Ale priznaky kvasinky ziadne setko fungovalo ako ma aj som na nejaky cas zabudol co je to candida, no len potom za rok a pol som ich prestal uzivat, lebo som chcel vyskusat co sa bude diat a samozrejme kvasinka do 2-3 mes zase a rovnako ako predtym.
Len chyba bola ze som sa popri tom neliecil nicim inym cim si este precistit telo, napr MMS2. Teraz je to podobne ale uz mam 22 dni mms2 zasebou, 3x1 plnu a celkom pohoda ale este citim ze to neni stale ono \":)\" Tak skusim este potiahnut tydzen dva a uvidi sa. Asi 12ty den mms2 ma pobolievalo vlavo v creve kde som sale citil ze je tam daco, a druhy den rano bola kvasinka v stolici. Takze urcite to funguje, len je otazne ako je clovek zaneseny, cim viac tym to bude mms2 viac trvat, kedze funguje selektivnym stylom, ze ked narazi na specificku bielkovinu tak uvolni atom kyslika ktory zabije patogen, narozdiel od mms ktory kosi co mu pride do rany \":)\"

Alexi, to je výborný report a důležitá spojnice s tím serotoninem. Díky za to.
Je důležité si uvědomit ale i další souvislost - a to, že velké množství serotoninu se tvoří ve (zdravém) střevě!!!

Velmi! doporučuji tento článek "DRUHÝ MOZEK"
http://www.gewo.cz/health/2brain.htm

Napadá mě, že zkusím nasadit jako podpůrnou léčbu rhodiolu roseu, která mj. zvedá hladinu serotoninu. Možná 5HTP, ale to je dost drahá švanda. Btw. co psychoterapie a chytnout příčinu depky za pačesy i tímto způsobem?

_________________
With Universal flow, Candida Albicans is leaving back home.:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv čer 23, 2011 12:58 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2010 3:12 pm
Příspěvky: 134
AIM_FREEMAN píše:
Alexi, to je výborný report a důležitá spojnice s tím serotoninem. Díky za to.
Je důležité si uvědomit ale i další souvislost - a to, že velké množství serotoninu se tvoří ve (zdravém) střevě!!!

Velmi! doporučuji tento článek "DRUHÝ MOZEK"
http://www.gewo.cz/health/2brain.htm

Napadá mě, že zkusím nasadit jako podpůrnou léčbu rhodiolu roseu, která mj. zvedá hladinu serotoninu. Možná 5HTP, ale to je dost drahá švanda. Btw. co psychoterapie a chytnout příčinu depky za pačesy i tímto způsobem?

Ono primarna pricina boli antibiotika, 3mesiace vkuse penclen koli zvysenemu ASLO, potom mi zacalo byt divne a po case som bol prelezeny kvasinkou ze az. Slusne povedane *ebnuty lekari. Nic neporiesili a este mi vyrobili candidu. K tomu neni co dodat.
Potom som dosiel o mandle a slepak a potom som skoncil u toho neurologa, ale trvalo to zopar rokov cela akcia kym mi doslo ze tudy cesta nevede. Potom nakoniec ten neurolog ktory to v podstate poriesil, ale nevyriesil tu uplnu pricinu kvasinku v creve ale v podstate nahodil telo ako keby sa serotonin tvoril ale napriek tomu bola kvasinka stale v creve pomnozena. Tam som urobil chybu ze kedze mi bolo fajn ze som podcenil crevnu kvasinku. Lebo inde na tele som nemal ziadne priznaky, takze zrejme to kvasinku v krvi precistilo ale v creve nie uplne. Ani sa ale necudujem ked je prezrata cez crevnu stenu to ju odtial nevyzenie skoro nic okrem klystyrov alebo mms a pod.
A mozno sa to dakomu bude zdat divne ale racej budem na candidu utocit aj zvysenim serotoninom aj mms2 aj peroxidom magnezia aj zapperom ale o to vecia sanca ju dostat opat pod kontrolu.

http://www.earthtym.net/ref-serotonin.htm

ten ssri co mi predpisal sa mi momentalne javi ako najlepsia cesta zvysenia serotoninu a ani to neni drahe. Nedaval by som si to keby som nemal odskusane ze to funguje na candidu preto sa teraz toho nechcem vzdat ked davam aj to mms2 aj peroxid magnezia, ked boj tak boj \":)\"

_________________
We`re not in Wonderland anymore, Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv čer 23, 2011 8:57 am 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
zdravim,
dnes rano me tak napadlo/mozna je to kravina/ ale aspon se zeptam)
kdyz se nechava kvasit alkohol,tak je pak casto potreba take kvaseni zastavit, k cemuz jsem vycetl ,ze se pouziva vicero moznosti a take latek, napr. oxid siricity,ten je zrovna jedovaty, pak take disiricitan draselny, ten take neni nijak bezpecny, ale pak jsem narazil na kyselinu sorbovou ,a ta me zajima, jestli by nesla pouzit i pro zastaveni kvaseni v nasich tlustych strevech - citace z wikipedie:
Kyselina sorbová zabraňuje růstu plísní, kvasinek i některých kultur baktérií, které se mohou vyskytovat v sýrech, šťávách, marmeládách, džemech, víně či sušeném ovoci. Tradičně se přidává do nápojů, kečupů, majonéz, margarínů, sýrů a dalších mléčných výrobků, pekařských polotovarů a cukrovinek, masných výrobků, salátových zálivek a dresingů a nakládané zeleniny. Často se však používají jako aditiva spíše její soli (E 201 – E 203 – sorbany) a to proto, že kyselina sorbová je špatně rozpustná ve vodě.

Kyselina sorbová v lidském těle snadno metabolizuje a považuje se za nejméně škodlivé konzervační aditivum, neboť během pokusů na zvířatech nebyl prokázán žádný negativní účinek této látky na organismy. Totéž platí i pro její soli – sorbany. V dávkách 5 % v potravě dokonce kyselina sorbová způsobovala zrychlený růst a prodloužení doby života krysích samců. To se vysvětlovalo především zvýšeným přísunem kalorií, neboť kyselina sorbová dodává tělu energii a aktivně posiluje tělo před infekcemi.

Kyselina sorbová a její soli se rovněž používají jako konzervační látky v kosmetice a farmacii. Díky tomu byly testovány účinky těchto látek na pokožku a ukázalo se, že v koncentraci okolo 1 % způsobují podráždění sliznic, u citlivých lidí vyvolávají kopřivku. V potravinách se tyto látky objevují nejčastěji v koncentraci mezi 0,1 %-0,3 %.

V roce 1998 našla ČZPI kyselinu sorbovou i v salátech (vlašský, pařížský, a další), v jemném pečivu a chlebech a to i přesto, že její použití je v těchto výrobcích zakázáno. Mimoto se kyselina sorbová nesmí do salátů přidávat, neboť by mohla maskovat přítomnost bakterií, které způsobují otravy jídla. V České republice je použití kyseliny sorbové povoleno jen pro vybrané druhy potravin. Stejně tak je tomu v USA, kde je kyselina sorbová označována jako GRAS látka (Generally recognized as safe, tj. bezpečná látka nepodléhající regulaci).


ovsem z toho clanku nevim,jestli vubec jeste do tlusteho streva dorazi to co nici kvasinky a nebo uz ne(coz by resil snad klystyr), a dale take:spatne rozpustna ve vode..

co vy na to Jardo?

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv čer 23, 2011 9:28 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Jarda píše:
Nevím, zda jde o příklad hodný následování, ale holým faktem je, že vyladěná psychika se skoro rovná zlikvidované kvasince, na tom není co rozporovat.

pane Jardo, opět taková zásadní tvrzení? už jsme si vyslechli, že při správném PH nemá kvasinka šanci a vida, jeden z vašich následovníku měl po mnoho dní správné PH a přesto
se ho kvasinka držela jak vši. Taktéž jsme si slyšeli o tom, že kyslík spolehlivě candidu zabije a vida - žádný Oxy-oxc candidě nikterak neublížil... takže bych se takovým neotřesitelným
výrokům raději vyhýbal...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv čer 23, 2011 9:31 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Alex píše:
Ono aby som to upresnil, ze Vseved \":)\" tak doplnim len ze antidepresiva SSRI (Cipralex - escitalopramum) vychytavaju serotonin v tele a udrzuju jeho vyssiu hladinu. Na googli sa da najst napr.ze candida blokuje tvorbu serotoninu a tiez ze serotonin zabija candidu alebo aspon ju drzi na uzde resp. spomali jej mnozenie.

http://jmm.sgmjournals.org/cgi/content/full/52/2/169

No a predpisal mi ich neurolog u ktoreho som nakoniec skoncil po milion vysetreniach kde som bol podla vsetkeho uplne ok, ako vysledky krvi atd, ale nasli mi candidu v creve ale nizoral nezabral takze sa nato vysrali dalej neriesili, no a ked som to potom neurologovi spomenul tu candidu tak hned mi nasadil tie antidepresiva. Prvy mesiac dva mi bolo este horsie ale potom sa to zrazu nejako utriaslo a bol som uplne ok co sa kvasinky tyka a to som vtedy na sladkostiach nesetrill. Ale priznaky kvasinky ziadne setko fungovalo ako ma aj som na nejaky cas zabudol co je to candida, no len potom za rok a pol som ich prestal uzivat, lebo som chcel vyskusat co sa bude diat a samozrejme kvasinka do 2-3 mes zase a rovnako ako predtym.
Len chyba bola ze som sa popri tom neliecil nicim inym cim si este precistit telo, napr MMS2. Teraz je to podobne ale uz mam 22 dni mms2 zasebou, 3x1 plnu a celkom pohoda ale este citim ze to neni stale ono \":)\" Tak skusim este potiahnut tydzen dva a uvidi sa. Asi 12ty den mms2 ma pobolievalo vlavo v creve kde som sale citil ze je tam daco, a druhy den rano bola kvasinka v stolici. Takze urcite to funguje, len je otazne ako je clovek zaneseny, cim viac tym to bude mms2 viac trvat, kedze funguje selektivnym stylom, ze ked narazi na specificku bielkovinu tak uvolni atom kyslika ktory zabije patogen, narozdiel od mms ktory kosi co mu pride do rany \":)\"

IN VITRO - ve zkumavce - toto je důležitý parametr, který říká, že v reálném životě to nemusí znamenat vůbec nic. Nicméně i kdyby to fungovalo, antidepresivama se ládovat nebudu nikdy... nepotřebuju je a nechci je potřebovat.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv čer 23, 2011 9:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
AIM_FREEMAN píše:
Zdravim. Ne, ja si nemyslim ze rotovanim neco nahradim. Jen ze se tim lze vyvarovat toho, aby kvasinka ziskala rezistenci vuci tem fungicidum, ktere rotuji. Nic vic jsem ani nepsal.
To ze je ve zdravem organismu stejne mnozstvi kvasinek jako v tom, kde je kandiditida je podle me holy nesmysl. Nerika se tomu candida overgrowth pro nic za nic.

Jinak faze lecby tak jak maji jit po sobe (http://www.health-truth.com):
1)Nasazení diety + zbavení se větších parazitů (=trojče). Zlikvidujeme tak i svrchní vrstvy rozrostlé kvasinky a tudíž po nasazení fungicid nebudou tak kruté die-off symptomy (=herx).

2)Pokračování diety + vymýcení rozrostlé kvasinky z těla = nasazení fungicid, které po 4 dnech střídáme, aby kvasinka nezískala rezistenci. Obnova hormonální nerovnováhy.
(2-4 měsíce)

3)a)Vymýtit i kvasinku zavrtanou hluboko v zažívacím ústrojí (jinak dochází po cca 6 měsících pravidelně k relapsům)
b)Obnovit mikroflóru. Neříká se tím, že do té doby nemělo cenu jí podporovat, to měla, ale neměla šanci rozrůst se do potřebného množství.
c)Opravit, umožnit zhojení zažívacího ústrojí (leaky gut syndrome).
(2-4 měsíce)

4)Získat zpět energii. Podstatnou součástí tohoto kroku je chelace a vyloučení těžkých kovů. Až teď, poté co je tělo zbavené kandidy a těžkých kovů doporučují vytestovat stav minerálů z vlasu a začít je dodávat. Totéž i o vitamínech ve velkém etc. Otrávené tělo je stejně není schopno vstřebávat, navíc mnoho z nich podporuje i candidu.
+ Genetické testy - hledání predispozic k nemocem, problematického vstřebávání některých živin atp. a navržení řešení, jak se nedostat do deficitu a relapsu.

5)Obnova imunitního systému. Po odstranění kvasinky, jejích toxinů a dalších eklů naskočí. Dávají hezký příměr - stejně jako nemá cenu snažit se znovu stavět a vybavovat hořící barák, nemá stejně tak cenu snažit se obnovovat im. systém v těle zamoeném kvasinkou a toxiny.
K tomu používaj imunomodulační byliny které střídavě nasazují a vysazují a i nějaké tkáňové extrakty.

Mají prý úspěšnost 90%.

Hodně zdůrazňují nutnost dodržení pořadí těchto fází. Biamonte má 18 let zkušeností přímo s Candidou a podle mě jsou to naprosto zjevně profíci. Strašně lituju, že jsou v USA. Pracuje se tam i tak, že se posílají vzorky, použité speciální testovací papírky, které zjišťují přítomnost zplodin kvasinek a jiných škůdců v těle a měří se tak jak úspěšně jsou hubeni. (Hýbe se s dávkou a sleduje se zda se se zvyšující se dávkou přibývá mrtvolných produktů.) Opakovaně se konzultuje a vzorky analyzují profíci.

Třeba u té první fáze mají 27 verzí podle konkrétních příznaků, používají 50 různých fungicid etc. Nicméně si chrání know how..je to asi pochopitelné. Škoda že nemají něco takového v Evropě. Zjišťuju přibližnou cenu jejich programu, ale myslím, že to bude nedostupné.

Vzal jsem to hodně hodně velmi letem světem, tady je celý článek v AJ:
http://www.health-truth.com/211.php

Mají to opravdu slušně vychytané, ovšem pokud vím, tak většina zařízení v USA Evropany vůbec nepřijímá, to není pouze otázka peněz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv čer 23, 2011 9:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Alex píše:
Ono aby som to upresnil, ze Vseved \":)\" tak doplnim len ze antidepresiva SSRI (Cipralex - escitalopramum) vychytavaju serotonin v tele a udrzuju jeho vyssiu hladinu. Na googli sa da najst napr.ze candida blokuje tvorbu serotoninu a tiez ze serotonin zabija candidu alebo aspon ju drzi na uzde resp. spomali jej mnozenie.

http://jmm.sgmjournals.org/cgi/content/full/52/2/169

No a predpisal mi ich neurolog u ktoreho som nakoniec skoncil po milion vysetreniach kde som bol podla vsetkeho uplne ok, ako vysledky krvi atd, ale nasli mi candidu v creve ale nizoral nezabral takze sa nato vysrali dalej neriesili, no a ked som to potom neurologovi spomenul tu candidu tak hned mi nasadil tie antidepresiva. Prvy mesiac dva mi bolo este horsie ale potom sa to zrazu nejako utriaslo a bol som uplne ok co sa kvasinky tyka a to som vtedy na sladkostiach nesetrill. Ale priznaky kvasinky ziadne setko fungovalo ako ma aj som na nejaky cas zabudol co je to candida, no len potom za rok a pol som ich prestal uzivat, lebo som chcel vyskusat co sa bude diat a samozrejme kvasinka do 2-3 mes zase a rovnako ako predtym.
Len chyba bola ze som sa popri tom neliecil nicim inym cim si este precistit telo, napr MMS2. Teraz je to podobne ale uz mam 22 dni mms2 zasebou, 3x1 plnu a celkom pohoda ale este citim ze to neni stale ono \":)\" Tak skusim este potiahnut tydzen dva a uvidi sa. Asi 12ty den mms2 ma pobolievalo vlavo v creve kde som sale citil ze je tam daco, a druhy den rano bola kvasinka v stolici. Takze urcite to funguje, len je otazne ako je clovek zaneseny, cim viac tym to bude mms2 viac trvat, kedze funguje selektivnym stylom, ze ked narazi na specificku bielkovinu tak uvolni atom kyslika ktory zabije patogen, narozdiel od mms ktory kosi co mu pride do rany \":)\"

Také zajímavá zkušenost, která jenom potvrzuje jak je u toho vyladěná psychika důležitá a ta vždy souvisí se stavem střeva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv čer 23, 2011 9:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
AIM_FREEMAN píše:
Alexi, to je výborný report a důležitá spojnice s tím serotoninem. Díky za to.
Je důležité si uvědomit ale i další souvislost - a to, že velké množství serotoninu se tvoří ve (zdravém) střevě!!!

Velmi! doporučuji tento článek "DRUHÝ MOZEK"
http://www.gewo.cz/health/2brain.htm

Napadá mě, že zkusím nasadit jako podpůrnou léčbu rhodiolu roseu, která mj. zvedá hladinu serotoninu. Možná 5HTP, ale to je dost drahá švanda. Btw. co psychoterapie a chytnout příčinu depky za pačesy i tímto způsobem?

U toho zdravého střeva máte svatou pravdu, to je první krok na cestě k výsledkům. Také psychika je jasná i proto stačí pouze chodit na čerstvém vzduchu co nejvíce denně a problémy ihned ustupují, to totiž řeší obě věci najednou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv čer 23, 2011 10:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Alex píše:
Ono primarna pricina boli antibiotika, 3mesiace vkuse penclen koli zvysenemu ASLO, potom mi zacalo byt divne a po case som bol prelezeny kvasinkou ze az. Slusne povedane *ebnuty lekari. Nic neporiesili a este mi vyrobili candidu. K tomu neni co dodat.
Potom som dosiel o mandle a slepak a potom som skoncil u toho neurologa, ale trvalo to zopar rokov cela akcia kym mi doslo ze tudy cesta nevede. Potom nakoniec ten neurolog ktory to v podstate poriesil, ale nevyriesil tu uplnu pricinu kvasinku v creve ale v podstate nahodil telo ako keby sa serotonin tvoril ale napriek tomu bola kvasinka stale v creve pomnozena. Tam som urobil chybu ze kedze mi bolo fajn ze som podcenil crevnu kvasinku. Lebo inde na tele som nemal ziadne priznaky, takze zrejme to kvasinku v krvi precistilo ale v creve nie uplne. Ani sa ale necudujem ked je prezrata cez crevnu stenu to ju odtial nevyzenie skoro nic okrem klystyrov alebo mms a pod.
A mozno sa to dakomu bude zdat divne ale racej budem na candidu utocit aj zvysenim serotoninom aj mms2 aj peroxidom magnezia aj zapperom ale o to vecia sanca ju dostat opat pod kontrolu.
No boj, proč ne, ale ten vám vlastně zase staví psychickou bariéru, chce to získat nadhled a pohodu, což u boje asi nebude.


http://www.earthtym.net/ref-serotonin.htm

ten ssri co mi predpisal sa mi momentalne javi ako najlepsia cesta zvysenia serotoninu a ani to neni drahe. Nedaval by som si to keby som nemal odskusane ze to funguje na candidu preto sa teraz toho nechcem vzdat ked davam aj to mms2 aj peroxid magnezia, ked boj tak boj \":)\"

No boj, proč ne, ale ten vám vlastně zase staví psychickou bariéru, chce to získat nadhled a pohodu, což u boje asi nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv čer 23, 2011 10:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
6ma píše:
zdravim,
dnes rano me tak napadlo/mozna je to kravina/ ale aspon se zeptam)
kdyz se nechava kvasit alkohol,tak je pak casto potreba take kvaseni zastavit, k cemuz jsem vycetl ,ze se pouziva vicero moznosti a take latek, napr. oxid siricity,ten je zrovna jedovaty, pak take disiricitan draselny, ten take neni nijak bezpecny, ale pak jsem narazil na kyselinu sorbovou ,a ta me zajima, jestli by nesla pouzit i pro zastaveni kvaseni v nasich tlustych strevech - citace z wikipedie:
Kyselina sorbová zabraňuje růstu plísní, kvasinek i některých kultur baktérií, které se mohou vyskytovat v sýrech, šťávách, marmeládách, džemech, víně či sušeném ovoci. Tradičně se přidává do nápojů, kečupů, majonéz, margarínů, sýrů a dalších mléčných výrobků, pekařských polotovarů a cukrovinek, masných výrobků, salátových zálivek a dresingů a nakládané zeleniny. Často se však používají jako aditiva spíše její soli (E 201 – E 203 – sorbany) a to proto, že kyselina sorbová je špatně rozpustná ve vodě.

Kyselina sorbová v lidském těle snadno metabolizuje a považuje se za nejméně škodlivé konzervační aditivum, neboť během pokusů na zvířatech nebyl prokázán žádný negativní účinek této látky na organismy. Totéž platí i pro její soli – sorbany. V dávkách 5 % v potravě dokonce kyselina sorbová způsobovala zrychlený růst a prodloužení doby života krysích samců. To se vysvětlovalo především zvýšeným přísunem kalorií, neboť kyselina sorbová dodává tělu energii a aktivně posiluje tělo před infekcemi.

Kyselina sorbová a její soli se rovněž používají jako konzervační látky v kosmetice a farmacii. Díky tomu byly testovány účinky těchto látek na pokožku a ukázalo se, že v koncentraci okolo 1 % způsobují podráždění sliznic, u citlivých lidí vyvolávají kopřivku. V potravinách se tyto látky objevují nejčastěji v koncentraci mezi 0,1 %-0,3 %.

V roce 1998 našla ČZPI kyselinu sorbovou i v salátech (vlašský, pařížský, a další), v jemném pečivu a chlebech a to i přesto, že její použití je v těchto výrobcích zakázáno. Mimoto se kyselina sorbová nesmí do salátů přidávat, neboť by mohla maskovat přítomnost bakterií, které způsobují otravy jídla. V České republice je použití kyseliny sorbové povoleno jen pro vybrané druhy potravin. Stejně tak je tomu v USA, kde je kyselina sorbová označována jako GRAS látka (Generally recognized as safe, tj. bezpečná látka nepodléhající regulaci).


ovsem z toho clanku nevim,jestli vubec jeste do tlusteho streva dorazi to co nici kvasinky a nebo uz ne(coz by resil snad klystyr), a dale take:spatne rozpustna ve vode..

co vy na to Jardo?

Ta zatím jsem se s tím nesetkal, ale za pokus by to možná stálo, ovšem musíte si zjistit bezpečné dávkování, nebo projít zahraniční fóra. Pokud je to funkční, tak pochybuji, že by to již někdo neřešil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv čer 23, 2011 10:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
pane Jardo, opět taková zásadní tvrzení? už jsme si vyslechli, že při správném PH nemá kvasinka šanci a vida, jeden z vašich následovníku měl po mnoho dní správné PH a přesto
se ho kvasinka držela jak vši. Taktéž jsme si slyšeli o tom, že kyslík spolehlivě candidu zabije a vida - žádný Oxy-oxc candidě nikterak neublížil... takže bych se takovým neotřesitelným
výrokům raději vyhýbal...

Obě předchozí možnosti léčby vždy mají svá ALE, nicméně zrovna vyladěná psychika ta ALE dle mého názoru nemá, čili zde patrně nebude co rozporovat a to bych si dovolil tvrdit s jistotou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv čer 23, 2011 10:43 am 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
Jarda píše:
Ta zatím jsem se s tím nesetkal, ale za pokus by to možná stálo, ovšem musíte si zjistit bezpečné dávkování, nebo projít zahraniční fóra. Pokud je to funkční, tak pochybuji, že by to již někdo neřešil.

sehnat se to da zrejme bez problemu, asi i v drogerii,u toho produktu pisi ze je to kyselina sorbova,ale mam strach aby to nebylo spise toto:
Kyselina sorbová se komerčně vyrábí jako prášek nebo granule, má charakteristický štiplavý zápach a kyselou chutí. Karboxylovou (COOH), skupina kyseliny sorbové je velmi reaktivní a mohou tvořit soli s obsahem vápníku, sodíku a draslíku. Draselná sůl kyseliny sorbové je komerčně dostupný ve formě prášku nebo granulí. Jeho molekulová hmotnost je 150,22 a je velmi rozpustný ve vodě.

na netu jsem zatim nasel, ze povolene mnozstvi kys.sorbove v hotovem vine je do 300mg/l tedy 300ppm,(cim vice alkoholu ve vine je,tim se ji tam dava mene-Rozpustnost v ethanolu je vyšší, ale klesá v přítomnosti dalších rozpuštěných látek jako je cukr.) rozpustnost kyseliny sorbové ve vodě je nízká (0,16 g/100 ml/20°C=1,6g/l), a to se zvyšuje s teplotou.coz by ale nemusel byt problem ,nasel jsem ,ze kmeny Candida krusei a Candida lipolytica (zadne dalsi kmeny Candidy tam nebyli uvedene) nici pri koncentraci 100ppm tj. 100mg/l, pri 20°C se rozpusti v 1l vody kolem 160mg a to se do tela dostat da, kdyz vezmu v potaz ze povolene mnozstvi je do 300mg/l,a vina se daji za vecer vypit dejme tomu az 2-3 litry coz muze teoreticky delat az 900mg.

jdu se porozhlidnout po zahranicnich serverech jestli tam neco kloudneho bude.

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv čer 23, 2011 11:37 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Jarda píše:
Obě předchozí možnosti léčby vždy mají svá ALE, nicméně zrovna vyladěná psychika ta ALE dle mého názoru nemá, čili zde patrně nebude co rozporovat a to bych si dovolil tvrdit s jistotou.

ALE to jste předtím neříkal, žádné ALE:-) tvrdil jste s neochvějnou jistotou, že ve správném PH nemá kvasinka šanci na přežití a teď jsou najednou ALE?

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát čer 24, 2011 2:29 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Vševěd píše:
pane Jardo, opět taková zásadní tvrzení? už jsme si vyslechli, že při správném PH nemá kvasinka šanci a vida, jeden z vašich následovníku měl po mnoho dní správné PH a přesto
se ho kvasinka držela jak vši. Taktéž jsme si slyšeli o tom, že kyslík spolehlivě candidu zabije a vida - žádný Oxy-oxc candidě nikterak neublížil... takže bych se takovým neotřesitelným
výrokům raději vyhýbal...

To rika ten pravej! Muhehee \":)\")

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát čer 24, 2011 3:29 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
s tou vyladenou psychikou, ako určujúcou v boji proti kandide, je to svätá pravda.
Niekto tu raz spomínal, že príznaky kandidy mu úplne zmizli na dovolenke pri mori. Viacerí tuto skúsenosť potvrdili, nepamätám si však že to niekto vysvetlil.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz