Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát čer 28, 2024 5:00 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 371 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 25  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob dub 28, 2012 5:50 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
fero78 píše:
ešte jedna dlhodobá studia kwasniewskeho diety

"low carb" nevyvoláva škodlivé metabolické účinky ani nezvyšuje riziko kardiovaskulárnych chorôb.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19083495

a ty sis někdy nechal měřit cholesterol? nebo jsi na tom jako kolega, který ví, že má nejnižší cholesterol za celý život,
ale nikdy mu ho neměřili? \":lol:\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 28, 2012 5:58 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
NOWOCAYN píše:
Neviem čo tu píšeš za debiliny, ale prírodné národy ktoré sú v ketóze, majú najlepšie zuby a kosti zo všetkých prírodných národov, TAK NEVIEM čo za bláboli BAŠTÍŠ nejakým podplateným vedeckým výskumom - ASI NEMÁŠ OČI, a nevidel si v akej kondícii sú mongoli, eskimáci (spomínam ich, lebo o masajoch som toho veľa nevidel, a nevidel som dokumenty o európanoch, ktorí sa živia podobnou stravou ako napríklad ja), a aké majú pevné kosti a kvalitné zuby (tí, čo neprešli na pečivo - tradiční mongoli a tradiční eskimáci)....
SI ZASLEPENÝ, alebo.... \":?:\" \":?:\" \":?:\"
Proste ti to hrá do karát, tak to BAŠTI..... klam sám seba, a zdravé zuby a kosti ketózových národov považuj za zubné a kostné protézy - A HLAVNE ZA SPOMÍNANÉ ODVÁPNENIE TO POVAŽUJ... \":D\" \":D\" \":D\" ....


kolik jsi viděl na vlastní oči tradičních mongolů a eskymáků? líbí se mi, že se oháníš eskymákama, kteří ovšem konzumují tuk výlučně ve formě, která zcela a úplně odporuje Kwasnievského dietě:-)

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 28, 2012 6:17 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Eskymáci NEJSOU v ketóze
http://www.jbc.org/content/80/2/461.full.pdf
škoda, že si to nepřečteš Nowocayne...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 28, 2012 6:34 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
jahaman píše:
Stravoval jsem se podle Kwasniewskeho skoro tři roky. Neuvěřitelně mi zestárla pokožka. Strava dost zatemňuje mozek.
Nedoporučuju ani omylem (ale lekce to pro mě byla obrovská).
Jediné pozitivum bylo, že jsem zhubnul, váha se držela a vcelku málo jsem jedl, ale s fyzického hlediska i psychického je to cesta do pekel.

jen vypíchnu jeden starší příspěvek \":wink:\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 28, 2012 9:37 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Klucí, vy ste vážně vtipní \":-)\"

Jo a díky Vševědovi za odkaz na studii o metabolizmu eskymáků. Pokusím se jí někdy s mou slabší angličtinou prokousat.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 28, 2012 11:40 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Vševěd píše:
kolik jsi viděl na vlastní oči tradičních mongolů a eskymáků? líbí se mi, že se oháníš eskymákama, kteří ovšem konzumují tuk výlučně ve formě, která zcela a úplně odporuje Kwasnievského dietě:-)

Prečo ? lebo je omega3 ? A myslíš, že prasatá chované aj na lúkach, kozí syr, atď... myslíš, že ich tuk neobsahuje omega3 ? .... \":D\"

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Naposledy upravil NOWOCAYN dne sob dub 28, 2012 11:45 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 28, 2012 11:43 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Vševěd píše:
jahaman píše:
Stravoval jsem se podle Kwasniewskeho skoro tři roky. Neuvěřitelně mi zestárla pokožka. Strava dost zatemňuje mozek.
Nedoporučuju ani omylem (ale lekce to pro mě byla obrovská).
Jediné pozitivum bylo, že jsem zhubnul, váha se držela a vcelku málo jsem jedl, ale s fyzického hlediska i psychického je to cesta do pekel.

jen vypíchnu jeden starší příspěvek \":wink:\"

Prečo ja po 14-tich mesiacoch žiarim najviac za celý život ? Zaujímavé...
Zaťemňuje mozog ? ... Vylúčené, psychiku mám najlepšiu PRÁVE NA KWASNIEWSKEHO DIÉTE.... \":D\"
A prečo vyzerá manželka Kwasniewskeho tak mlado ? ... Asi preot, že jej za tie roky rokúce čo je na jeho diéte neuveriteľne zostarla pokožka... \":D\" \":D\" \":D\" \":D\"

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Naposledy upravil NOWOCAYN dne sob dub 28, 2012 11:49 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 28, 2012 11:46 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Ukážte mi zdravý národ, ktorý konzumuje výlučne ovocie, zeleninu a orechy.... ČAKÁM....ĎAKUJEM.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2012 7:44 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
NOWOCAYN píše:
Prečo ? lebo je omega3 ? A myslíš, že prasatá chované aj na lúkach, kozí syr, atď... myslíš, že ich tuk neobsahuje omega3 ? .... \":D\"

myslím, že jsi tady citoval, že nenasycené mastné kyseliny jsou k ničemu a daleko lepší jsou nasycené. rybí tuk obsahuje převážně nenasycené mastné kyseliny, kterýma Kwasnievský opovrhuje.
proč teda argumentuješ eskymákama?

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2012 7:45 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
NOWOCAYN píše:
Prečo ja po 14-tich mesiacoch žiarim najviac za celý život ? Zaujímavé...
Zaťemňuje mozog ? ... Vylúčené, psychiku mám najlepšiu PRÁVE NA KWASNIEWSKEHO DIÉTE.... \":D\"

a taky máš nejnižší cholesterol v životě! na to jsi zapomněl \":lol:\"
edit: mám problém s tvojí věrohodností. člověk, který řekne, že se s nízkým krevním cukrem cítí líp než s vysokým lže...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Naposledy upravil Vševěd dne ned dub 29, 2012 8:15 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2012 7:47 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
NOWOCAYN píše:
Ukážte mi zdravý národ, ktorý konzumuje výlučne ovocie, zeleninu a orechy.... ČAKÁM....ĎAKUJEM.

prosím tě kolik máš vychozených tříd? ty cos měl dvakrát se počítají jen za jednou.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 30, 2012 9:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
fero78 píše:
The China study je tak doveryhodná ako študia toho paka-na meno si nespomeniem, ktorému nesedeli krajiny s vysokou konzumáciou tuku a ochoreniami srdca v grafe.Tak ich vyhádzal a nechal tie krajiny čo mu tam sedeli.A potom sa keca o francuzskom paradoxe.

K cina study by som si prečítal ešte toto.Mladá dievčina to napísala,ale drží sa logiky a faktov.

http://rawfoodsos.com/2010/07/07/the-ch ... or-fallac/

Take študie chcem... xmužov,x zien, tolko a tolko toho baštili ,takto fungovali a taketo su laboratorne výsledky...a bodka.

Jardo:Steve Jobs nebol udajne posadnutý peniazmi,možno skor uspechom.Ale ja chápem,že dlhoročný vegan s rakovinou je pre veganov nepríjemná vec.Uz som videl"veganske" vysvetlenia,že on to dostal od počítačov a koli veganskej strave zil ovela dlhsie s tou chorobou.No proste špekulácii a teorii na mraky.

Já jsem nezkoumal, čím byl posedlý, ale podle všeho to byl velice tvrdý člověk a ti mají vždy své chyby, což jim dává v takovémto momentě menší možnosti. Navíc veganství je mě ukradené, čili to mě trápí tak asi nejméně, protože jako jediný vhodný stravovací směr uznávám pHarianství.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 30, 2012 11:00 pm 
Offline

Registrován: úte dub 17, 2012 9:38 pm
Příspěvky: 26
Jardo mohol by si mi povedať svoj názor na takéto stravovanie?

Maso hovadzie,hydinové,ryby...jest čo možno najlibovejšie s šetrnou upravou čo najmenej toxinov-teda najčastejšie varené,minimálizovat smažené.Ako prílohy zelenina v dostatočnom množstve.Tuk olivový,na smaženie jedine kokosový,živočíšny menej.Veľmi málo konzumovat udeniny..takmer vôbec.
ďalej orechy,vlákninu psylium,alebo ovesne otruby max 2030g denne..Ovocie tiež menej.Cukor žiadny ani med.Mliečne výrobky minimále,okrem klasického masla.

A samozrejme dodržiať low carb,ale nad hranicou ketozy teda okolo 100g denne a pridávat a uberať sacharidy podľa zatazenia.
Občas pôst.Takže ku ketoze by sem tam dochádzalo.Niekedy silnejšia,niekedy slabšia,vacsinou vobec.

A ako tuky pridávat kokosový,olivový,rybí...Proste človek buchne do seba polievkovu lyžicu kvalitného oleja.Tým by sa dodržiaval pomer ..ako odporucal kwasniewsky.

Môžeš mi napísať svoj názor ako by si Ty kwasniewskeho alebo paleo aplikoval v praxi tak aby to sedelo s tvojim znalostami a minimalizovalo by to podľa teba také problémy ako je rakovina žaludka ,ktora sa konzumentom OD proste stáva a hoci su v sile umerajú na takéto problémy?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 01, 2012 7:36 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Copak se stalo Ferko? \":lol:\" už tomu tak moc nevěříš? Však jsi psal, že bravčové je nejlepší!

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 03, 2012 1:16 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
To Vševěd : Mám zvýšený cholesterol.
Tu sú hodnoty :
S-Cholesterol : 6,69 (norma 3,87 - 5,20)
S-LDL-cholesterol : 4,83 (norma 2-3,36)
S-HDL-cholesterol : 1,67 (norma 1,45-2,5)
S-Triglyceridy : 0,70 (norma 0,45-1,82)

Čo k tomu dodať ? Doktorka sa ma pýtala : Robili ste si aj očisty pečene (vie, že si robím detoxikácie). ja na to - ÁNO, robil som si, tri za sebou, posledná asi pred mesiacom. Povedala, že zvýšený cholesterol môže byť aj z toho, že sa vyplavil do krve pri očiste pečene. MôŽE TO TAK BYŤ, ALE NEMUSÍ - hovorím ja.
Mimochodom... Keď tak nadávate (vy, čo ste tu) na WHO - Svetovú zdravotnícku organizáciu...a píšete tu o tom, ako manipulujú s človekom, atď... Prečo teda pokladáte ich normy cholesterolu za tie SPRÁVNE ??? ... \":wink:\" ... Lebo sa hodia pre vašu vysokosacharidovú (ovocie a zelenina... to je dôležité podotknúť) stravu s nízkym množstvom tukov a bielkovín ? ... (kde je tu smajlík s vyplazeným jazykom ? ...chcel som ho použiť...)

Ponúkam zaujímavý odkaz : http://dolezite.sk/Jeme_aby_sme_zili_al ... t_219.html

Pozrite si tie "stravovacie pyramídy".... Prvá je tá "illuminátska" od WHO, druhá je tá PRIRODZENÁ...
Rozbor tej prirodzenej (od najviac zastúpenej zložky, po najmenej zastúpenú zložku) :
1. ovocie a zelenina
2. vajíčka, maslo, mäso, živočíšne tuky, syry
3. rastlinné tuky (olivový, kokosový...)

HMMMMMMM ? ... Vševěd, nie je to to, o čom som hovoril ? SACHARIDY Z OVOCIA A ZELENINY (samozrejme VIAC z ovocia -viď aj tá tabuľka na stránke), bielkoviny a tuky ZO ŽIVOČÍŠNEHO, a kto chce, tak aj orechy a oliv. olej... (ale nie je to vôbec nevyhnutné, živočíšne tuky spracuje ľudský orgnazmus ĽAHŠIE)
Možno mi dáš otázku, Vševěd, že PREČO sú ovocie a zelenina v podstate na prvom mieste.
Ja ti to vysvetlím, Vševědko....
Ovocie a zelenina sú MÁÁÁÁÁÁLO koncentrované potraviny....PRETO SÚ NA PRVOM MIESTE, LEBO ICH TREBA ZOŽRAŤ VEĽA (aspoň čo sa týka ich tuhého skupenstva - teda nie šťavy, tie majú menší objem a rýchlo sa vstrebajú), aby poskytli dostatočné množstvo sacharidov (dajme tomu 72g - 80g - v ideálnom prípade - myslím si)
Už len také sladké jahody by človek musel zjesť asi 1,15kg, aby mal z toho 100g sacharidov...
Grapefruitu by človek musel zjesť nejakých 1,6kg, aby mal z toho 100g sacharidov...
Dajme ale tomu, že stačí nejakých 70-80g sacharidov denne - a nemusí to byť len z ovocia....
Čiže napríklad nejaké ovocie ráno (alebo GRAPEFRUIT HOCIKEDY CEZ DEŇ, on nebude kvasiť s potravinami - a už vôbec nie z potravinami živočíšneho pôvodu - na rozdiel od obilnín a strukovín...Grapefruit sa správa INAK, než ostatné citrusy...) a napr. večer mrkvovú šťava, alebo nejaký mix zeleninových štiav, alebo k nejakému jedlu ešte príloha varená zelenina (aby sme neprekročili denne tých 90g sacharidov, ideálne by bolo asi 80g sacharidov denne...).

VRAVEL SOM, že mi Kwasniewski nedáva logiku tým, že zatracuje ovocie....
MAKROBIOTIKA sa môže STRČIŤ DO XXXX, lebo ona by hneď odsúdila také stravovanie, kde sú "akože extrémy" a to ovocie vs. živočíšne potraviny. A pritom najviac svinstva spôsobujú OBILNINY a výrobky z nich...
ALE TAK TO PROSTE JE... \":D\"
A k tým, čo budú mať poznámky k môjmu cholesterolu, poviem asi len toľko.
KDE MÁTE ISTOTU, AKÝ MÁ BYŤ V SKUTOČONSTI CHOLESTEROL, keď sami dobre viete, ako chce farmaceutický a lekárneský priemysel na nás zarábať OPERÁCIAMI, LIEKMI, RôZNYMI PROCEDÚRAMI, ATĎ ? ....

Mimochodom, citujem zo odkazu, ktorý som hore v príspevku spomenul....
citujem : "...Z rodinných štúdií vysvitlo, že ľudia z geneticky podmienenou vysokou hladinou cholesterolu sa dožili vyššieho veku..."
Alebo :

"Zníženie hladiny cholesterolu v krvi je nebezpečné


• Cholesterol je potrebný k normálnemu fungovaniu mozgu a buniek v tele

• Statiny = lieky na zníženie cholesterolu blokujú syntézu Q10, čo vedie k arytmii a k srdcovej nedostatočnosti

• Spôsobuje rozpad svalových buniek

• Hormóny sa tvoria z cholesterolu

• Nízky cholesterol má za následok predčasné úmrtie

• Nízky cholesterol má za následok zvýšený výskyt agresívneho správania (samovražda, tendencia k nehodám, heteroagresia, kriminálna činnosť)

• Zhoršuje pamať a kognitívne schopnosti

Čítajte viac: http://dolezite.sk/Jeme_aby_sme_zili_al ... ...........


Záverom : ..... Nie je pre mňa dogma ani Kwasniewski, ani Lutz.... Ja sa riadim vlastným rozumom, ktorý si vyberá z ifnormácii, ktoré sa ku mne dostávajú. Kwasniewski odsudzuje ryby... To mňa ale nezaujíma... Ja chcem prijímať OMEGA3, a rád ho budem prijímať a už dlho AJ PRIJÍMAM aj z bio hovädzieho, kvalitných vajec (bio, domáce), a v najvyššom množstve asi z rybieho oleja (Nutraceutica, tekutý, čistený...)...
RADŠEJ OMEGA3 z rybieho vysokočisteného oleja, než s nejakého zoxidovaného ľanového oleja s lignantami, ktorý musí splniť XY podmienok, aby nevytváral v tele toxíny....
A radšej ten OMEGA3, ktorý je REÁLNY, a nie nejaké pokakané pstruhy z nádrží ktoré omega3 asi vôbec nebudú obsahovať, alebo drahé ryby "boh vie akej" kvality z hypermarketov, i keď sem-tam PREČO NIE .... \":D\"


Mimochodom, z testov mám všetko ostatné v norme (v tej WHO norme, ale myslím, že im ide hlavne o to klamať v cholesterole...)
PEČEN V PORIADKU, OBLIČKY V PORIADKU, kyselina močová blízko k hornej hranici (znížim množstvo bielkovín, lebo teraz ich mám dosť... a to 2g/kg váhy, ASI znížim na 1,5g/kg váhy a to tým, že vyradím zo stravy srvátkový proteín v prášku).
Inak - ketóza sa u mňa po 15-tich či 16-tich (nepočítam to presne...) dňoch na 5-10g sacharidov denne spustila... Doktorka povedala, že mám acetónový dych. Pôjdem si teda pekne nakúpiť grapefruity, a zvýšim sacharidy na tých 80g/deň..... na boj s kvasinkami budú musieť postačiť grapefruitové jadrá, kyselina kaprylová, oregáno...

Mimochodom, ak tu niekto chce špekulovať o tom, že prečo je 10g sacharidov málo, 70-90g "optimum" a prečo nad 100g (či 150g, nie je to presne určené, ale radšej menej...) je zas veľa, tak... jednoduchá odpoveď, napríklad v súvislosti s dospelým človekom, ktorý sa primerane hýbe : bielkoviny vs. sacharidy (nie v konfrontácii, ale v porovnaní) ... Príde mi to tak, že sú si dosť podobné.... v čom ? Možno v tom, že organizmus má podobné potreby (čo sa týka množstva - ale horná hranica je vyššia u bielkovín) na oba tieto makronutrienty.... Sacharidy z rastlinných potravín, bielkoviny zo živošíšnych potravín. Minimálne ten 1g/kg bielkovín by mal byť v každého strave. Sacharidy ale majú na starostli iné procesy v tele než bielkoviny, a keďže v prípade vysokotukonízkoshacharidovej stravy už sacharidy strácajú funkciu dodávania energie organizmu, tak STÁLE SA LÍŠIA OD BIELKOVÍN, ktoré majú funkciu BUDOVACIU (napr. svaly), i keď obe majú rovnakú energetickú hodnotu na 1g.
A keďže pre mozog je dôležitá hlavne glukóza, tak.... OVOCIE, ZELENINA... žiadne obilniny či strukoviny... to je pre ľudské telo ODPAD.
Takže asi toľko som chcel napísať...
POCHOPIL SOM TO TAK, A NIČ MI NEDÁVA VäČŠIU LOGIKU NEŽ TO, že aby človek mal dostatok energie a zároveň neprijímal veľa tuku, a mal pevné telo (svaly), a nechce prijímať sacharidy z obilnín či strukovín (lebo obilniny sú skaza ľudstva, a strukoviny nie sú na tom o veľa lepšie...), tak mu neostáva iné, než PRIJÍMAŤ SACHARIDY LEN Z OVOCIA A ZELENINY + BIELKOVINY ŽIVOČÍŠNE (aké iné, v ovocí a zelenine je veľmi málo bielkovín... a iné rastlinné potraviny sme VYLÚČILI...), a TUKY ŽIVOČÍŠNE, A TO V TAKOM MNOŽSTVE, ABY NÁM BOLO FAJN A MALI SME DOSTATOK ENERGIE.

Ešte citujem Kwasniewskeho :
"Jen v živocišných tucích se nacházejí
všechny potrebné složky pro jejich spalování,
neboli enzymy, vitamíny a minerály v optimálním
množství a pomeru. Tuky vznikají v organizmu
zvírat pomocí stejných enzymu, vitamínu
a minerálu, pomocí nichž jsou spalovány. Jímeli
tuky živocišného puvodu, dostáváme nejen koncentrovanou
energii, ale i všechny složky potrebné
k získání této energie, které doprovázejí tuky
v patricném množství a pomeru. Spalování tuku
v organizmu je velmi snadné a energeticky málo
nárocné.
B Pri výberu tuku se musíme rídit jejich
hodnotou biologickou a kalorickou nebo máme
mít na pameti ješte jiné složky?
Už jsme hovorili o tom, že pri jejich hodnocení se
nestací rídit jen jejich kalorickou hodnotou, i když
je to velmi duležitý ukazatel, ale i jejich biologickou
hodnotou. Biologická hodnota tuku oznacuje
prítomnost enzymu, vitamínu, minerálních látek a
mnoha jiných biologicky duležitých komponentu.
Kalorická hodnota tuku je však duležitá. Lepší
jsou ty tuky, které pri stejné váze dodávají po
spálení více energie. Organizmus získává užitecnou
energii hlavne spalováním vodíku. Uhlík je málo
významným zdrojem energie. Pri spalování tuku
v organizmu vzniká energie a teplo. Energie je
zužitkována na chemické (životní) procesy v organizmu.
Teplo umožnuje udržovat náležitou telesnou
teplotu.
Vetší spalování vodíku organizmem znamená
menší spotrebu kyslíku. Když spalujeme více uhlíku,
potreba kyslíku vzrustá. U organizmu soucasného
cloveka je schopnost maximálního výkonu
omezena hlavne nedostatkem kyslíku."


Ahojte.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 371 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 25  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz