Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř říj 09, 2024 12:30 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned lis 18, 2012 2:05 pm 
Offline

Registrován: úte říj 02, 2012 3:15 pm
Příspěvky: 38
Prečital som celu diskusiu.Na diete som už asi 2 mesiace plus nejake fungicidy.Zatial jediny problem mam z chudnutim.Z 85kg na 72kg.
Teraz stojim pred važnym problemom odchadzam na služobnu cestu na 5 dni .2 dni doma a zase 5 dni takto cely mesiac odkazany na pospas reštauračnym zariadeniam .
Poradte prosim nejake mudre napady ako neporušit sacharidovu dietu.Dakujem pekne za Vaše napady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned lis 18, 2012 2:52 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
adrian píše:
Prečital som celu diskusiu.Na diete som už asi 2 mesiace plus nejake fungicidy.Zatial jediny problem mam z chudnutim.Z 85kg na 72kg.
Teraz stojim pred važnym problemom odchadzam na služobnu cestu na 5 dni .2 dni doma a zase 5 dni takto cely mesiac odkazany na pospas reštauračnym zariadeniam .
Poradte prosim nejake mudre napady ako neporušit sacharidovu dietu.Dakujem pekne za Vaše napady.

maso a salat, alebo syry a salat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned lis 18, 2012 9:37 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon dub 16, 2012 3:25 pm
Příspěvky: 79
ovekyska píše:
maso a salat, alebo syry a salat.

Drzel bych se spis kombinace 'maso a zelenina/salat', ty syry nemuseji byt v restauracich nejlepsi volba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned lis 18, 2012 10:25 pm 
Offline

Registrován: úte říj 02, 2012 3:15 pm
Příspěvky: 38
Mäsu som sa trošku vyhybal jedol som ho tak raz 2 tyždne ,ale tiež si myslim že je to asi jedina volba.
Ale jest mäso na obed aj večeru to bude fuška.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned lis 18, 2012 10:32 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon dub 16, 2012 3:25 pm
Příspěvky: 79
adrian píše:
Mäsu som sa trošku vyhybal jedol som ho tak raz 2 tyždne ,ale tiež si myslim že je to asi jedina volba.
Ale jest mäso na obed aj večeru to bude fuška.

Kdyz si date rybu, fuska to urcite nebude a jeste vam to trochu srovna jod v tele.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon lis 19, 2012 5:34 pm 
Offline

Registrován: úte říj 02, 2012 3:15 pm
Příspěvky: 38
Na ryby by som bol aj zabudol


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon lis 19, 2012 5:40 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 03, 2012 4:49 pm
Příspěvky: 87
Firebird píše:
Drzel bych se spis kombinace 'maso a zelenina/salat', ty syry nemuseji byt v restauracich nejlepsi volba.

Ja bych si teda radeji dal salat s kozim syrem apod. Mit duveru a dat si maso v restauraci je velke velke riziko. Obzvlast kdyz se v soucasnosti vi jak spatne se skladujou ty rizikove potraviny jako je maso.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon lis 19, 2012 6:07 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon dub 16, 2012 3:25 pm
Příspěvky: 79
Taky bych si radeji dal salat s kozim syrem, pochybuju vsak ze ho ve standardni restauraci budou mit...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon lis 19, 2012 8:25 pm 
Offline

Registrován: úte říj 02, 2012 3:15 pm
Příspěvky: 38
Ten syr by bol dobry jedine ze si ho budem kupovat sam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon lis 19, 2012 8:41 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon dub 16, 2012 3:25 pm
Příspěvky: 79
adrian píše:
Ten syr by bol dobry jedine ze si ho budem kupovat sam.

To je urcite reseni a obcas bych tam prihodil nejake to vajicko - v te restauraci treba michana, omeletu, atp. Pokud to nebudete jist denne a jen omezenou dobu, je to urcite lepsi nez maso a pokryjete tim cast bilkovin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte lis 20, 2012 2:00 pm 
Offline

Registrován: úte říj 02, 2012 3:15 pm
Příspěvky: 38
Povedzme si uprimne v reštauracii toho moc na vyber nie je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv lis 22, 2012 9:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Firebird píše:
Dobry den, chapu spravne, ze syrova zelenina jako mrkev, brambory nebo cervena repa je pri candida diete zcela nevhodna nicmene piti vylisovanych stav z teto zeleniny (na dvouhridelovem odstavnovaci) by pri teto diete melo byt bez problemu a mozna i ku prospechu veci?

Predem dekuji za odpoved.

Ono to je dost individuální, mrkev asi opravdu není ve velké míře vhodná a také další potraviny s vysokým obsahem sacharidů nebudou patrně žádný ideál. Zaměřte se spíše na zelené lupení, tam je sacharidů většinou málo a léčivá síla veliká.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv lis 22, 2012 9:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Naprosto nevhodná čokoláda ... kromě mléka je problémem hlavně maltitol. Koukněte na salviaparadise.cz tam najdetre čokoládu z velkám množstvím kakaa slazenou pouze xylitolem. To je lepší volba i když i s tímto opatrně a až ve fázích 2-3.

Pokud vás hodní mlsná zkuste smíchat koksová olej, strouhaný kokos, trochu lecitinu pokud máte, zázvor a skořici a osladte stevii nebo xylitolem. Výborný zákusek s fungicidním účinkem.

Později můžete vyzkoušet tahini smíchané s trochou kokosáku a raw kakaem a opět dochucené skořicí a xylitolem. To je opravdu výborná sladkost která když se dobře udělá se vyrovná klasickým pochutinám s cukrem.

Jinak nejlepší je si pořádně osladit dobře prokvašený kefír nebo domácí jogurt a přidat řádnou porci skořice. Toť moje skoro každodenní snídaně. Střídavě do takového keíru přidávám kokos, lecitin, čekankový kořen, bílý jíl, zázvor, kakao apod.

To jsou dobré vychytávky a myslím, že i velice chutné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv lis 22, 2012 9:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Kiddo píše:
paráda. doma jsme měli návštěvu a rozjel se čtyřdenní festival buchet a masa.
většinu času na protikvas. dietě jsem se cítila slabá, často se mi točila hlava, dokonce jsem měla zácpu.
včera, poslední den, už jsem to nevydržela a dala si buchty s ostatními.
hlava už se mi netočí a vyprazdnování se upravilo.
chtěla bych se zeptat hlavně na to vyprazdňování - je běžné pozorovat právě takovýto posun?

Tak je ona se většinou kvasinka nakrmí a tělo to chvilku vydrží. Rozhodně bych kvasinku nijak moc nepodporoval vykrmováním, ona vám za to žádný vděk nevykáže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv lis 22, 2012 9:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Abbysum píše:
Rád bych se zeptal na několik drobností ohledně stravy a výdeje energie, abych si ujasnil pár věcí \":)\" Protože jsem na protikvasinkové dietě už přes 2 měsíce, naučil jsem se, co mohu a co nesmím a upřímně mi taková strava vyhovuje a co je zvláštní, velmi chutná. Dokonce i věci, co mi dřív nechutnali.

Bohužel jsem často unavený. Jsem raní ptáče a vstávám brzy, takže dopoledne mám energie dost. Ovšem v pozdním odpoledni začínám být unavený. Problém je, že mám 3x týdně od 20:00 do 21:30 trénik Aikida (bojové umění). Duch chce cvičit ale tělo to nezvládá. Svaly jsou rychle unavené, dokonce i přes den cítím, jako bych stehna byla "líná" udělat několik kroků. Samozřejmně chápu, že nedostatek sacharidů snižuje výkonnost, ale tyto stavy mě už nebaví. Trénink dávám 1x týdně, a to s vypětím sil.

Napadlo mě, že by to mohl být problém spolčený i s příjmem tuků, které jím dost - a kvalitní - ovšem tělo je možná nestíhá trávit a proto je unavené. Pomáhám tělu občasným čajem z ostropestřce (semínek) a dělám buď denně, nebo obden klystýr.
Druhá věc, co mě trápí, je příjem bílkovin. Jsem celý život s BMI pod 18,5, díky dietě teď ještě víc (konkrétně něco kolem 16,5). Pokud bych měl přijímat dost bílkovin (0,8g -1g na 1kg váhy), jsem v deficitu. Z mléčných výrobků piji pouze domácí kefírek, sýry opravdu vyjímečně. Vejce sním jak kdy, nedostanu se k domácím, takže 3-4 týdně. Maso pouze o víkendech - kuřecí/krůtí - jinak syrová strava. Ořechy a seménka nejsou ideální pro dopnění bílkovin, kvůli vysokému obsahu tuku, alespoň tak je to na fóru prezentováno. Proto mám pár dotazů:

1) Jak a kolik bílkovin (cca) přijímat při sacharidové dietě?
2) Jaké jsou ideální zdroje bílkovin? Maso je pro mě drahá varianta.
3) Čím se dobíjet přes den, abych večer zvládl střední zátěž?
4) Pokud jím hodně tuků, očividně zatěžuji organizmus. Čím mu pomoct v trávení?

Již člen Firebird zde řešil stejný případ, jed o nadýmání. Vzhledem k tomu, že jím téměř výhradně syrovou stravu, překvapilo mne nadýmání. Jarda zde již několikrát uváděl, že zdravý člověk nadýmání nezná. Asi nejsem nejzdravější na světě, ale dělám vše pro to, abych podpořil imunitu a trávení. Přesto se od přechodu na syrovou stravu nadýmám. Problém s HCl nemám (podle brkacího testu), klystýr provádím pravidelně a kefíru vipiju deně 0,5l, k tomu dost zelí. Máte nějaké nápady, jak zjistit příčinu?
Děkuji moc.

Osobně bych si pár dní počítal stravu dost přesně na kalkulačce stránek flora.cz a budete vědět, kde je chyba. Takto na dálku se zdroj problému pochopitelně těžko určí, půjde o čirou spekulaci, nebo prostě odhad. U toho krkacího testu se počítá pouze opravdu chlapské krknutí, nic jiného.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz