Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon říj 07, 2024 12:51 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte srp 06, 2013 1:39 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Mike83 píše:
Recept na trojčátko např zde:http://www.jajsem.com/zbavovani-se-ruznych-forem-parazitu-2-dil/

Co se týče MMS, stejně účinný je i peroxid hořčíku (dá se sehnat jako prášek pod názvem Ozovit), konkrétně na mne měl větší účinek než MMS

čili MMS nebo peroxid + trojčátko = celkem solidní základ, ale je potřeba v trojčátku pokračovat v preventivních dávkách

Moc děkuji zkusím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř srp 07, 2013 9:42 am 
Offline

Registrován: pát bře 09, 2012 9:42 pm
Příspěvky: 37
janette píše:
ahojte.zda sa ze neliecená candida mi sposobila mnohe problémy a idem teda podla rad na zmenu stravy. ale nikde sa neviem dočítať ako to je so strukovinami pri candide. možu sa jesť? dik.

Jarda napisal:
Fazole jsou vysoce zásadité, což se o hrachu a čočce tvrdit nedá, ale vše se dá použít jako protikvasinková potravina. Pokud do toho dáte kysané zelí a ostrou papriku, tak to nemá chybu.
dik mike za odpoved

dik.horkoťažko som to nahodou našla \":lol:\"
teraz hladam ako sa robi kozí kefír \":D\"
uz som nasla- dik janin za odkaz \":)\"
kefir je super
dik sakul za tvoje prispevky \":)\" \":)\"
vdaka Jardo za tu cibulu, ta ted robi zazraky - zda sa, že aj candida z oka, diagnostikovana na diacome sa strati. Proste cele telo presiaknute candidou a viem, že bez cibule to nejde. Zo začiatku mi vadila jej chut v ustach, ale po 3dnoch je to ok a jedla by som ju stale \":lol:\" pijem lugol a mms a zatial je konecne brucho v klude, ziaden balon \":P\" a co je plus, nohy ma prestali boliet.aj močovy mechur uz tak neboli...stolica zacina byt ok,len mam dost plyny, co mi je jasne, ze musia byt, nie z cibule a cesnak, ale z toxinov....a tie konecne idu von. super!! tak uvidim, len vydržať \":roll:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob srp 10, 2013 10:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
maggot píše:
Tak já to lechce zveličil ... \":D\" . Laktíci na tom nejsou zase tak mizerně ...celý vtip je vtom , že jejich antifungální funkce záleží čistě a jenom na PH střeva . Pokud dokážou vygenerovat dostatečné množství kyseliny mléčné tak , aby si vytvořili pro sebe vhodné prostředí to jest kyselé . Potom aktivují své pro kvasinky toxické sra*ky , peroxid vodíku ,typické antifungální látky pro danný kmen , kyselinna octová , která dokáže vytvořit na stěnu kvasinek enormní stres ....tudíž je nejemon potláčí ,ale dokážou je i zabít \":wink:\"

Bohužel kvasinka není blbá .. takže při fermentaci bude produkovat alkalický plyn amoniak , který dokáže neutralizovat Laktobacily a taktéž vytváří nevhodné prostředí pro laktíky .

Nízké PH a kyselinna mléčná to je klíčový bod.... ACIDophilus z latinského milující kyselé.

Dobrá věc jsou prebiotika konkrétně FOS (fruktooligosacharidy) , kromě toho že mají vysoký prebiotický potenciál jak pro bifido tak lakto umí neutralizovat amoniak až o 55% .

Jinak bych moc nedoporučoval časté klystýry atd. neboť kolonie laktobacilů moc dobře na epitelu nedrží a snadno se vypláchnou.


Málem bych zapomněl ... špičkový produkt \":)\" doporučuju .. http://www.avogel.co.uk/food/molkosan-digestion/

To máte plnou pravdu, redukce amoniaku je klíčová, ale i velice problematická záležitost, kterou bohužel ovlivňuje mnoho faktorů a hlavně stres, kterého má dnes každý dostatek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob srp 10, 2013 11:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
maggot píše:
Pavel Veselý : Kvasinkovou infekci dle genetické predispozice a kompatibility . Ohledně kefíru , pro hodně lidí bude zdravý prospěšný o tom žádná , ale je v něm strašně moc kvasinek rodu Candida a některé mohou i škodit a pokud má někdo velké genetické predispozice pro kvasinkovou infekci tak mu nemusí dělat zrovna dvakrát nejlíp . Přece jenom mikroflóru člověka tvoří z větší části bakterie než kvasinky . Proto je jistější panem Zajíčkem zmiňované domací zelí .

Co se týče psychiky , tak šlo o to bude to znít divně \":)\" , ale mikrobové ve střevě dokážou ovlivnit aktuální náladu a myšlení pomocí "vagus nerve" , který spojuje střevo a mozek . Díky němu můžou mikrobové manipulovat s hostitelem. Pak vznikají takové ty stavy jako "disconnect feeling" / "brain fog" / panický útok etc. Ono to nemusí vůbec souviset s toxickými výměšky (acetaldehyde). Pak už jenom záleží kdo je aktuálně u moci ...jestli bude deprese nebo "sense of well-being " . A deprese z toxinů chcípajících zmetků je velmi pravděpodobná...

Proto jsem to psal někteří lidé se prostě cití při velkých dávkach probiotik po psychické stránce "divně" \":lol:\"

Prebiotika - Inulin ( čekanka ) je mizerné prebiotikum všude budou tvrdit jeho super bifido efekt , ale bifida ho nefermentují skoro vůbec . Dobré je FOS a pokud byste chtěl pro laktobacily a bifida steroidy tak XOS (xylooligosacharidy) na těch rostou velmi dobře . Akorát jsou hůř k dostání u nás se stále prodává jenom Inulín ......

http://www.pnas.org/content/109/4/E175.full
http://www.apa.org/monitor/2012/09/gut-feeling.aspx
http://www.psychologytoday.com/blog/dem ... r-emotions
http://news.sciencemag.org/sciencenow/2 ... -bugs.html

Tak inulín je docela dobře dostupný a levný, je ovšem otázkou, že většina lidí ho nezná a neumí dávkovat. Řeknu na rovinu, že zde nemám dostatečné znalosti, tak pokud toto info můžete nějak upřesnit, určitě to mnoha lidem pomůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob srp 10, 2013 11:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
[quote="Mike83":193hkvy6]Zdravím Jardo,

rád bych se Vás zeptal co dělat v situaci kdy jsem na protikvasinkové dietě, jím pouze čerstvou zeleninu,domácí kozí sýr,dom. kozí kefír z houby,sirnou patlanici z dom. kozího tvarohu, dom. syrová vejce,občas čerstvou syrovou rybu,mořské řasy,ořechy,oleje,semena,byliny, piji čerstvě vylisované zeleninové šťávy,zásaditou vodu, občas zelený čaj, zelený nápoj. ořechová mléka,samozřejmě fungicidy atd. Problém ovšem nastal když jsem zjistil, že mám problém s játry a možná je to problém primární a od začátku jsem šel oklikou namísto přímého útoku. Dost pracuji s podvědomím a vypadá to, že prapříčinou mých zdravotních problémů jsou potlačované určité emoce a následná krystalizace v podobě žlučníkových kamenů. Povedlo se mi po dlouhých letech těchto příčin zbavit, ale kameny zůstavají, bylo mi řečeno že mám "pořádně čistit

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob srp 10, 2013 11:15 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Janka píše:
Necelé 3 měsíce držím přísnou protikvasinkovou dietu určité příznaky vymizely, ale energie jsem na rozdávání neměla \":-(\" i když předchozí únava vymizela o tom není pochyb \":-)\". (člověk rychle zapomíná na to špatné \":P\" ). Brzy to bude měsíc co jsem zařadila navíc ovoce (ačkoliv vím, že se nedoporučuje- přišlo mi, že mám oslabenou imunitu z jednotvárné stravy-umělým doplňkům jsem na chuť nepřišla), energie mi stoupla, ale začaly se mi dělat dost lupy a padat vlasy, plivací test taky nic moc-nechce se mi věřit, že by jen ovoce způsobilo takovou paseku-jím ho nalačno \":(\" . Zatímco potah na jazyku se mi po ovoci dost zmírnil a menstruační cyklus se ihned upravil. Nějak se v tom nevyznám...už jsem se trápila dost dlouho na to abych si nedala alespoň trochu ovoce. Jím teď prakticky jen syrovou stravu. Neumí mi někdo poradit co dělám špatně? Myslím, že ve stresu taky nejsem \":-)\"

Kvasinka je prevít, řešte hlavně laktobacily, to je asi to nejlepší co ji udrží v normálu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob srp 10, 2013 11:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
kaktusik999 píše:
Dodby den mam candidu, chcem sa spytat ci mozem jest kazdy den 125g bryndze...davam si ju vzdy na olovrant po obede o 4 tej..dakujem

Ono jak u koho, ale většinou s ní problém není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob srp 10, 2013 11:18 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
janette píše:
ahojte.zda sa ze neliecená candida mi sposobila mnohe problémy a idem teda podla rad na zmenu stravy. ale nikde sa neviem dočítať ako to je so strukovinami pri candide. možu sa jesť? dik.

Luštěniny jak u koho, ale v začátku obecně zrovna moc vhodné bohužel nejsou, to si trochu nastudujte. Mnoho lidí je dokonce neumí trávit vůbec a pak kvasinka samozřejmě vítězí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon srp 12, 2013 6:29 am 
Offline

Registrován: sob bře 30, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 34
Zdravím všechny,

cca měsíc jsem na živé zeleninové stravě a něco přes týden bojuji s kandidou pomocí kokosového oleje a česneku. Před pár dny jsem měl bolesti hlavy a velmi silnou slabost, což jsem přičítal vymírání kandidy. Nyní se mi dostavil průjem (četl jsem, že jde o běžnou věc při vymírání kandidy) a já vlastně nevím, jak se při průjmu mám stravovat, když jsem na nízkosacharidové dietě (v ketóze)? Normálně jím spoustu vajec, avokáda a olivového oleje (+ zelenou zeleninu), ale to počítám nejvhodnější nebude. Mohu si vzít třeba živočišné uhlí? Zatím jsem si na snídani vzal kousek okurky a ledového salátu, jen tak "na sucho", je to vůbec vhodné? Laktobacilů jím spoustu, cca 240mld denně (od Jardy), takže tam problém nebude (leda v předávkování, jestli je to vůbec možné).

Ptám se, protože i když jím ty spousty vajec a oleje, tak i tak nemám energii a tak nějak přežívám, natož když budu mít průjem a nebudu jíst žádný tuk.

Od Jardy mám suplementy: Vitamín D, B, HCl, Lecitin, Lysin, Hořčík - vše už užívám poměrně dlouho (týdny) a bez problémů. Každopádně jsem vše po průjmu zatím pozastavil. Předevčírem jsem zkusil vitamín C, ale jen cca 500mg, tak tím to snad nebude (ale vynechávám raději také).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon srp 12, 2013 6:22 pm 
Offline

Registrován: pát bře 09, 2012 9:42 pm
Příspěvky: 37
pve píše:
Ptám se, protože i když jím ty spousty vajec a oleje, tak i tak nemám energii a tak nějak přežívám, natož když budu mít průjem a nebudu jíst žádný tuk....

no nic, v zlom, ale ja keby som jedla vajcia , tak uz davno voniam fialky, fakt. A o mase ani nehovorim.To je silny zakyslovac organizmu. Candida sa masu teší.
U mna tiez prebehli hnačky, brala som carbofit-drevene uhlie. Umele laktobacily mi moc nepomahali, skor ten kozi kefir, ten je super! a ješ cibulu? tu jem cely deň.
kedže u mna to bolo o zivote a smrti, poziadala som lekarku o sporanox, antimykotikum systemove a zda sa, že spolu s prirodnou liečbou, ktoru som si tu nastudovala sa konecne začínam citit dobre. viac sil, pokojnejsi spanok, lepsie myslenie.
zistila som, ze na candidu treba ist tvrdo, ziadne ustupky a hlavne najst ten spravny jedalnicek. lebo toto nejest a tamto ano, to sa lahko radi, ale čo jest kazdy den to uz je to umenie.
Idem si konecne pridat aj tu sirnu patlaniu. \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon srp 12, 2013 11:16 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Janette : vajicka a maso NEPREKYSLUJU ORGANIZMUS.... Organizmus prekysluje to, ak ich jeme s obilninami ci zemiakmi.... A, candida ma rada CUKRY....nie bielkoviny a tuky (maso).... Sorry, ale velmi sa pleties vo svojich tvrdeniach...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte srp 13, 2013 9:14 am 
Offline

Registrován: pát bře 09, 2012 9:42 pm
Příspěvky: 37
NOWOCAYN: no mna prekyselovalo, ked som ho jedla. Aj ked len so zeleninou. Alebo na manzelovi vidim, že rychlo je hladny, ked je bez zemiakov atd.
Inak candida ma rada hnilobne prostredie a maso a vajička pekne hniju v crevach. To nic, že je telelne spracovane, mnohe bakteria a plesne v nom ostavaju. Je nosicom candidy a cukry len uz podporuju.

CO BY ZASTANCI MASA MALI VEDIET:

---Kvalitu mäsa znižujú baktérie, mikróby i plesne, ktorým sa darí v teple. Príznakom otravy z jedla je horúčka, kŕčovité bolesti brucha, vracanie a hnačka. Pokazené mäso môže totiž obsahovať choroboplodné zárodky salmonelózy....---

---Plesne pochádzajúce zo vzduchu dokážu rásť na mäse aj v mraziarenských podmienkach, ak výrobok nie je zabalený v ochrannej atmosfére alebo vo vákuu.--


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte srp 13, 2013 5:39 pm 
Offline

Registrován: stř zář 26, 2012 10:50 am
Příspěvky: 76
janette píše:
NOWOCAYN: no mna prekyselovalo, ked som ho jedla. Aj ked len so zeleninou. Alebo na manzelovi vidim, že rychlo je hladny, ked je bez zemiakov atd.
Inak candida ma rada hnilobne prostredie a maso a vajička pekne hniju v crevach. To nic, že je telelne spracovane, mnohe bakteria a plesne v nom ostavaju. Je nosicom candidy a cukry len uz podporuju.

CO BY ZASTANCI MASA MALI VEDIET:

---Kvalitu mäsa znižujú baktérie, mikróby i plesne, ktorým sa darí v teple. Príznakom otravy z jedla je horúčka, kŕčovité bolesti brucha, vracanie a hnačka. Pokazené mäso môže totiž obsahovať choroboplodné zárodky salmonelózy....---

---Plesne pochádzajúce zo vzduchu dokážu rásť na mäse aj v mraziarenských podmienkach, ak výrobok nie je zabalený v ochrannej atmosfére alebo vo vákuu.--

Pokud je strava špatně strávená ,tak dává prostor všem parazitům včetně candidy.Pokud má někdo dlouhodobě přemnožené kvasinky,tak má i zvýšenou propusnost střev,která způsobuje alergie na mnoho potravin,včetně syrové.K opravě střeva je potřeba dodávat kvalitní tuky,viz.např.Gaps dieta.

Že by vajíčka hnily ve střevech,to se mi nějak nezdá,pokud nemícháte se sacharidama,tak by nemněl být problém.

Co se týče masa ,tak je to potravina která se konzumuje odjakživa,ve všech kultůrách,problém je sehnat kvalitní zdroj potravin ideálně s domácího chovu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte srp 13, 2013 7:09 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Jídlo projde trávícím traktem za 24 hodin cca. Špenát rovná se zelené hovínko na druhý den.
Proč by tam něco mělo hnít? Druhý den to vykadíš a je to.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř srp 14, 2013 4:14 pm 
Offline

Registrován: stř srp 14, 2013 4:07 pm
Příspěvky: 2
Zdravím všechny přítomné. Chtě nechtě se asi přidám k této diskuzi. Léta zdravotních problémů začínají mít společného jmenovatele, candidu. Zatím pouze dle testu se slinami a samozřejmě dle zdravotních problémů. Zatím čtu tuto diskuzi a začínám se připravovat na boj a radikální změnu jídelníčku. Mimo jiné jsem narazil na věc jménem chytrá houba ( pythium oligandrum ). Má někdo zkušennosti a mohla by být případně nápomocná?
Děkuji Vláďa


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz