Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 11:31 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Slepé střevo
PříspěvekNapsal: ned črc 28, 2013 10:05 am 
Offline

Registrován: pát led 08, 2010 3:20 am
Příspěvky: 19
Dobrý den, poslední dobou mě trošku pobolívá pravděpodobně slepé střevo. Rozhodně nechci aby se mi to rozjelo a musel bych na operaci. Myslíte, že si klystýrem pomůžu? resp, že se při klystýru propláchne i slepé střevo? A když už se Vás na něco ptám, tak bych se zeptal ještě na otázku na uplně jiné téma. Objevily se mi na rukou bradavice, nevíte co je způsobuje a jak se jichzbavit? Předem děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slepé střevo
PříspěvekNapsal: pon črc 29, 2013 5:35 pm 
Offline

Registrován: pát led 08, 2010 3:20 am
Příspěvky: 19
tak už jsem si našel ve foru podobný dotaz, tam zminujete vitaminy B, byl jsem si koupit b5 a nejvetsi tabletky jsou 100mg, to mam snist 10 najednou? nebo se da sehnat B5 v nejaké vhodnější formě? A nepodařilo se mi sehnat lekořici v prášku, kde by ji tak mihli prodávat? děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slepé střevo
PříspěvekNapsal: pon črc 29, 2013 8:35 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
Bronek píše:
tak už jsem si našel ve foru podobný dotaz, tam zminujete vitaminy B, byl jsem si koupit b5 a nejvetsi tabletky jsou 100mg, to mam snist 10 najednou? nebo se da sehnat B5 v nejaké vhodnější formě? A nepodařilo se mi sehnat lekořici v prášku, kde by ji tak mihli prodávat? děkuji

Vitamín B5 mají zde http://www.swanson.cz/kyselina-pantothe ... 0pcs-250mg a lékořici si musíte namlet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte črc 30, 2013 9:43 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 14, 2013 11:13 am
Příspěvky: 9
ahoj, chtěl bych se zeptat jesli máte někdo zkušenosti s klistýrem a zovodněním. Je možné že dlouhodobé časté klistýrování ( 4-5 klistýrů týdně) může způsobit retenci vody ? žádné velké otoky jenom drobné zavodnění.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte črc 30, 2013 11:14 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
[quote="Molca":1ymxfrjc]Dobrý deň,
tak som si prečítala nejaké témy a našla som aj odpoveď na moju otázku, že či vadí, ked robím klystýry studenou vodou. Takže to mi už nemusíte odpovedať. Potom: musím uviesť na pravú mieru to, že som ten klystýr nerobila po štvrtýkrát v 1 deň, ale po štvrtýkrát celkovo. \":)\"
Tiež som si našla aj o tom pridávaní uriny do džusu - nedoporučujete to.
Dnes som robila klystýr prvýkrát len s urinou a možem potvrdiť, že je to "fičák". \":D\" Akurát niečo robím zle, pretože skoro pri každom klystýre mi vyteká voda (urina) von. Myslíte, že je to zapchaté črevo? Že sa tá voda/urina nedostane ďalej? Ja to už robievam na viackrát, ale aj po vypráznení mi to začne vytekať spať von.
Ďakujem za Váš čas.[/quote:1ymxfrjc]
Milca, nebude problem nahodou v tom, ze mas z urcitych dovodov prilis uvolneny analny zvierac ? Nic ine mi totiz nenapada... Tak si na to davaj pozor.... \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon srp 05, 2013 2:08 pm 
Offline

Registrován: pon srp 05, 2013 1:53 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, jsem v klystýrech začátečník, mám za sebou první týden každodenního výplachu. Čtu toto užitečné fórum stále dokola, abych se co nejvíce dozvěděla. Mám dotaz ohledně vody z kohoutku(nepřevařené), na jiných diskuzích píší, že nepřevařenou vodu nelze použít, zajímalo by mě, proč ne, p.Zajíček se o zákazu nepřevařené vody nikde nezmiňuje. Dále by mě zajímalo, zda musím každý den provádět klystýr tak dlouho, dokud ze mě nepoteče čistá(skoro) voda? A je možné, že po klystýrech nemám vůbec hlad ani chuť k jídlu několik hodin? Mohu si dát po vyčištění střeva k snídani vajíčka, nebude střevu vadit? Mnohrát děkuji za odpověď a panu Zajíčkovi za tyto velmi přínosné stránky.


P.S.: ještě jsem se chtěla zeptat, zda je možné, že po klystýrech nemám skoro vůbec žízeň, když se napiji více, zvedá se mi žaludek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř srp 07, 2013 8:59 am 
Offline

Registrován: čtv kvě 30, 2013 3:43 pm
Příspěvky: 16
Pre Nowocayna:

Vidíš, to ma nenapadlo! Može to byť tým zvieračom. Ale uvolnený ho nemám z toho dovodu, čo si myslíš Ty \":)\" .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: dotaz na ocistu streva
PříspěvekNapsal: ned srp 11, 2013 10:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
hutch píše:
Dobry den je bezpecne provadet ocistu streva, kdyz jsem bez zlucniku po operaci?? Dekuji za odpoved

Záleží jak dlouho po operaci, ale pokud je to již zahojené nevidím problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ???
PříspěvekNapsal: ned srp 11, 2013 10:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
[quote="Evka777":2um8dfq2]Dobrý den ,plánuju očistu jater na tento pátek..Už se moc těším..Mám atopický ekzém od narození a poslední 4 měsíce to mám pořád zhoršené a k tomu mám ještě alergii:-(A myslím,že mám dost zanicené

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned srp 11, 2013 11:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Molca píše:
Dobrý večer. Ja robím pravidelne klystýr večer s urinou zriedenou s vodou, len som akosi pozabudla na to, aby bola voda ohriata, tak ju do seba dávam studenú. Vadí to moc? Dnes som si ju asi po štvrtýkrát robila a ked som skončila, na hadičke, som po vytiahnutí našla akokeby hnedý výtok. Zaujímavé je, že odkedy robím klystýr (je to asi 4. deň), začal mi z pošvy "vytekať" ten istý hlien ako som ho našla po klystýre na hadičke. Tiež to, čo zo mňa vyšlo po dnešnom klystýre "voňalo" presne ako ten výtok z pošvy. Može ten výtok (alebo hlien alebo ako to mám nazvať) mať s tou cystou nejakú súvislosť?Chcem len podotknúť, že mám na prínosnej dutine cystu a robím aj néti každý deň. Sopel sa mi valí o 106, ale je priezračný, nie nažltnutý ani žltý. A hneď po néti (len urinou zriedenou s prevarenou vodou) mám pocit upchatého nosu. Ďakujem.

A ešte jedna vec: možem dávat 5-ročnému synovi do džusu trochu ranného moču vypiť (samotný moč mi ho nevypije), alebo je to zbytočné a neúčinné? Ďakujem za Váš čas.

Patrně jde o kvasinky a těch se zbavit není nikdy na závadu, snažte se udržet lehce kyselé prostředí ve střevě a dodávat laktobacily. Jinak urinoterapie u malého dítěte nemůže být na závadu i když tím džusem se toho dosti ruší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned srp 11, 2013 11:18 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
vegan.fighter píše:
chtěl bych se zeptat jestli nemůže uškodit přidat do urinového klistýru cca 2 polévkové lžíce jedle sody rozpuštěné v horké vodě. Zdá se mi že tato kombinace opravdu pročistí řádně pokud se nechá působit tak 20 -25 minut. Je rozumné toto aplikovat třeba jednou týdně ?

V tom nevidím problém, určitě to takto můžete dělat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned srp 11, 2013 11:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
babanci píše:
Při posledním klystýru jsem napustila bez problémů něco přes litr vody. Průběh jako obvykle, co ale bylo jiné, že pak žádné zvláštní nucení a tekutiny vyšlo hodně málo. Přestože mě kručelo a přelévalo celé břicho, ven to nešlo. Co to může znamenat? Ráno normální stolice, jako vždy řidčí.

Nehledejte v tom problém, někdy si střevo tekutinu podrží a nijak bych se tím neznepokojoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned srp 11, 2013 11:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
renatachv píše:
Dobrý den,
má pití čaje senný lusk stejný účinek jako klystýr?
Děkuji za odpověď.

Nemá, tím se dráždí střevní stěna a pokud jde o dlouhodobou aplikaci účinky postupně slábnou až vymizí, což je problém většiny projímadel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned srp 11, 2013 11:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Molca píše:
Dobrý deň,
tak som si prečítala nejaké témy a našla som aj odpoveď na moju otázku, že či vadí, ked robím klystýry studenou vodou. Takže to mi už nemusíte odpovedať. Potom: musím uviesť na pravú mieru to, že som ten klystýr nerobila po štvrtýkrát v 1 deň, ale po štvrtýkrát celkovo. \":)\"
Tiež som si našla aj o tom pridávaní uriny do džusu - nedoporučujete to.
Dnes som robila klystýr prvýkrát len s urinou a možem potvrdiť, že je to "fičák". \":D\" Akurát niečo robím zle, pretože skoro pri každom klystýre mi vyteká voda (urina) von. Myslíte, že je to zapchaté črevo? Že sa tá voda/urina nedostane ďalej? Ja to už robievam na viackrát, ale aj po vypráznení mi to začne vytekať spať von.
Ďakujem za Váš čas.

Správné provádění klystýrů, chce trochu cviku a také střevo je většinou dost podrážděné a zanícené a tlačé proti, což je asi problém, který popisujete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned srp 11, 2013 11:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
vegan.fighter píše:
ahoj, chtěl bych se zeptat jesli máte někdo zkušenosti s klistýrem a zovodněním. Je možné že dlouhodobé časté klistýrování ( 4-5 klistýrů týdně) může způsobit retenci vody ? žádné velké otoky jenom drobné zavodnění.

Tak jak u koho, ale dost lidí poměrně velký podíl napuštěné tekutiny střevem absorbuje, čili asi jde o normální stav.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz