Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 11:38 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob čer 02, 2012 1:30 pm 
Offline

Registrován: pát čer 01, 2012 9:39 am
Příspěvky: 4
A byl to pres litr, mohl tam byt tak litr a ctvrt,ale ta vrchovata lzice byla kvalitne vrchovata, tak to byla fakt mnamka, priste fakt uberu .-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned čer 03, 2012 10:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
DJ_IRK píše:
No a jaký bude vlastně ve výsledku rozdíl mezi Sankhapraksalanou a Klystýrem? Bude se výsledek lišit, nebo je to jen o tom, co komu víc vyhovuje a kolik má na to času?

Šankaprakšalána pročistí celé potrubí, ale klystýr jenom tlusté střevo. Výsledek je pochopitelně jiný, ale dost záleží na poctivosti provedení, oboje se dá udělat blbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon čer 04, 2012 8:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
nikagol píše:
Dobrý den,v sobotu jsem provedla svou první sankhu.Na litr vody jsem dala rovnou lžíci soli(prozatím kuchyňské,hořkou mám objednanou a chtěla jsem sankhu co nejrychleji provést,už jsem se psychicky na to připravila).Sifon se spustil až cca za hodinu,po tom,co jsem vypila skoro 2 litry slané vody a udělala dva klistýry a prováděla cviky.Pak už šlo vše dobře.Celý den jsem jedla jen rýži s máslem a lactobacily,v neděli taky trochu rýže, dva banány a jednu hrušku,pila jsem vodu.Je pondělí,zatím se nedostavila stolice,můžu dnes večer pomoci klistýrem?Čím to může být?Nemůžu mít třeba unavené střevo z toho,že jsem asi tři dny před shankhou prováděla klistýr?Díky za odpověď.

Klystýr určitě ničemu nevadí a u někoho se to takto bohužel brzdí, prostě každá činnost chce svoje, na to časem přijdete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon čer 04, 2012 8:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Leena píše:
Hezky den, Jardo, jsem obdivovatelka Vasich stranek, i kdyz jsem na ne narazila pomerne nedavno. Jsem vyzivova poradkyne (zatim jen papirove,ale chci se do toho casem pustit na plno). Chtela bych umet lidem poradit co nejlepe, ale take co nejlevnej, proto me tato ocista hrozne nadchla. Znam ocisty pomoci aloe a podobnych veci, za me musim rict, ze jsou ucine, ale pomerne drahe. Dneska jsem vyzkousela "Vasi" ocistu a nevim, kde je chyba, ale vubec se mi to nepovedlo. No chyba bude asi ve me :_(. Planujeme miminko, takze tohle je asi muj posledni pokus a mrzi me, ze to svym "klientum" nemuzu pak nabidnout, nerada nabizim neco, co nemam odzkousene. Rano jsem vypila pres litr s vrchovatou lzici soli. Nejsem zvykla skoro solit, tak mi to teda dalo premahani, pila jsem to tak na petkrat, ale max. behem 5 minut, mezitim jsem zkousela i trosku ty cviky, ale citila jsem, ze zaludek mam do slova jak na vode \":-)\". Tak po 3/4 litru jsem to nevydrzela a cast musela jit ven. Vyzvracela jsem trosku cervene vody, snad to byly jen zbytky jidla z predesleho dne a ne krev. Na stolici jsem sla asi tak za 10 minut, ale uplne beznou jak kazde rano, mozna spis mensi "jen par bobku". Ale pocit na stolici jsem vubec nemela. Citila jsem, jak me pali na hrudi a proste jsem byla tak nejak cela nalozena v te soli. Ted se me akorat mota hlava a je spatne. Hrozne me to mrzi,jsem hubena, snazim se zit zdrave, i kdyz momentalne bojuju s plisni, takze moje strava uplne ok nebyla, ale proste jsem cekala podle lidi, co pisou sem, ze to bude v pohode :_(. No vlastne ani nepotrebuju poradit, bud to zkusim nekdy jeste jednou nebo se na to vykaslu, vic rad neexistuje, ale je me z toho smutno, tak jsem si potrebovala vylit srdicko \":-)\". Tak se opatrujte, fandim Vam .-)
Tak jeste dovetek. Uz me je mnohem lip . Prave jsem "vycurala" svoji zadni casti tela tak litr skoro ciste vody. Je mozne, ze moje telo nema ze strev co cistit? Uz pres 14 dni totiz zkousim ruzne doplnky stravy - aloe,... tak jestli jsem uz nevycistila strevo tim. Chodila jsem na stolici casteji nez predtim. Nebo je to normalni reakce tela, ze kdyz se to nepovede tak se to proste vylouci timto zpusobem? Kdyz jsem to "vzdala" tak jsem vypila tak 2 deci toho hermankoveho caje, jeste jsem nejedla. Kazdopadne at je to jak chce, uz me je aspon trosku lip . Tak diky za Vase stranky i za vsechny rady. L.

On jeden nepovedený pokus vás nesmí rozhodit, prostě si řekněte nic se neděje, zítra je taky den a dejte třeba méně té soli a uvidíte, že to půjde, jako se procedura postupně daří každému. Nakonec vidíte, že voda prošla, prostě trpělivost, ne spěchat a nebát se a myslím, že průběh celkem standardní, čili za pár dní zopakovat a už budete v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř čer 06, 2012 12:49 pm 
Offline

Registrován: stř dub 18, 2012 10:41 pm
Příspěvky: 37
dobry den, dnes jsem delala druhou ocistu strev a stejne tak jako pri prvni, ze me i po 8. litru vody tekla voda zluta \":(\"(. Mam pokracovat kazdy mesic v ocistach do te doby, nez ta zluta barva zmizi? Trpela jsem 28 let na zacpy. nekdy jsem nesla na wc i 3-4 dny, tak si myslim, ze mam strevo hooodne zaneradene. Jestli je to vylucovani zluci, co to znamena? je to spravne? Momentalne mam problemy s dychanim, svedi mi porad pod bradou a ne a ne se toho zbavit, plus mam udajne malo vitaminu C, magnezia, vit D a A. Uz 14 dni jsem na syrove strave a piju hodne zeleninoych stav(piju cca kilo mrkvi kazdy den) , mimo to si davam snidani stejnou, jako vy. Tak nevim, jestli se nejedna o zavoskovane tluste strevo ? Predem dekuji za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv čer 07, 2012 4:41 pm 
Offline

Registrován: pát srp 12, 2011 1:22 pm
Příspěvky: 9
To je normalne, zaludocna stava to zafarbuje na zlto. Len prosim nepi tu vodu do nekonecna a necakaj, ze raz bude bezfarebna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon čer 11, 2012 5:19 pm 
Offline

Registrován: pon čer 11, 2012 5:36 am
Příspěvky: 3
Dobrý den mám dotaz včera jsem poprvé provedl Sankhapraksalanu. Průběh byl v pořádku žádné zvracení, vypil jsem asi 2,5 - 3 l a poté jsem běžel na záchod(mezitím jsem prováděl k tomu předepsané jógové cviky) šlo to postupně (klistýri jsem si nikdy nedělal) ještě jsem dopil zhruba 1l vody a celkově toho ze mě vyšlo celkem dost, ke konci už jen lehce zkalená voda možná jsem se nedočistil úplně ale šlo toho ze mě dost. Sprchu a hygienu jsem dodržoval..Poté heřmánek, jak ze mě vyšel po 40 min. jsem se najedl a můj dotaz leží zde. Dočetl jsem se o této metodě jinde a asi jsem si blbě vyložil to s tou rýží a snědl jsem tu basmati..Na obalu basmati hnědá až poté jsem se dočetl na vyšich stránkáchže bych měl výslovně snís rýži BÍLOU tak nevím určitě to příště udělám jinak mám být ale nějak znepokojen nebo měl bych něco ještě teď udělat? je to už ale dvacet hodin tak nevím...Neužil jsem ani lactabacilus acidophilus. Určitě vydím nějaké zlepšení a´t už na povrchu jazyka psychicky mě to celkem povzneslo. Určitě při příští se vyvaruji jistých chyb dokonce po rýži jsem nepil ale šel spát a napil se až potom vody. Zhruba před hodinou jsem měl těstoviny to jsem se taky dočetl jinde (jak rýži tak těstoviny s máslem ale obyčejným). Váš návod mi přijde praktičtější nebo spíše máte tu popsáno víc co ne a co ano...Předem díky za odpověd PS:pro představu mám 23 let a 60kg.Te´d na druhý den už jsem lactabacilus acidophilus užil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř čer 13, 2012 8:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Petra321 píše:
dobry den, dnes jsem delala druhou ocistu strev a stejne tak jako pri prvni, ze me i po 8. litru vody tekla voda zluta \":(\"(. Mam pokracovat kazdy mesic v ocistach do te doby, nez ta zluta barva zmizi? Trpela jsem 28 let na zacpy. nekdy jsem nesla na wc i 3-4 dny, tak si myslim, ze mam strevo hooodne zaneradene. Jestli je to vylucovani zluci, co to znamena? je to spravne? Momentalne mam problemy s dychanim, svedi mi porad pod bradou a ne a ne se toho zbavit, plus mam udajne malo vitaminu C, magnezia, vit D a A. Uz 14 dni jsem na syrove strave a piju hodne zeleninoych stav(piju cca kilo mrkvi kazdy den) , mimo to si davam snidani stejnou, jako vy. Tak nevim, jestli se nejedna o zavoskovane tluste strevo ? Predem dekuji za odpoved.

Jak správně píše člen Kerko jedná se o sekrety žaludku, nebo žlučníku, ty zatím neřešte, srovná se to samo a stačí pokud nepůjdou ven zbytky stravy. Jinak si nastudujte kvasinky, uvedené projevy s kvasinkou dost často souvisí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř čer 13, 2012 9:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Dan-kudrna píše:
Dobrý den mám dotaz včera jsem poprvé provedl Sankhapraksalanu. Průběh byl v pořádku žádné zvracení, vypil jsem asi 2,5 - 3 l a poté jsem běžel na záchod(mezitím jsem prováděl k tomu předepsané jógové cviky) šlo to postupně (klistýri jsem si nikdy nedělal) ještě jsem dopil zhruba 1l vody a celkově toho ze mě vyšlo celkem dost, ke konci už jen lehce zkalená voda možná jsem se nedočistil úplně ale šlo toho ze mě dost. Sprchu a hygienu jsem dodržoval..Poté heřmánek, jak ze mě vyšel po 40 min. jsem se najedl a můj dotaz leží zde. Dočetl jsem se o této metodě jinde a asi jsem si blbě vyložil to s tou rýží a snědl jsem tu basmati..Na obalu basmati hnědá až poté jsem se dočetl na vyšich stránkáchže bych měl výslovně snís rýži BÍLOU tak nevím určitě to příště udělám jinak mám být ale nějak znepokojen nebo měl bych něco ještě teď udělat? je to už ale dvacet hodin tak nevím...Neužil jsem ani lactabacilus acidophilus. Určitě vydím nějaké zlepšení a´t už na povrchu jazyka psychicky mě to celkem povzneslo. Určitě při příští se vyvaruji jistých chyb dokonce po rýži jsem nepil ale šel spát a napil se až potom vody. Zhruba před hodinou jsem měl těstoviny to jsem se taky dočetl jinde (jak rýži tak těstoviny s máslem ale obyčejným). Váš návod mi přijde praktičtější nebo spíše máte tu popsáno víc co ne a co ano...Předem díky za odpověd PS:pro představu mám 23 let a 60kg.Te´d na druhý den už jsem lactabacilus acidophilus užil

S tím si hlavu nelámejte, jeden neplatný pokus nijak nevadí, a příště to uděláte správně. Jakákoliv vláknina může střevo dráždit, což pak bývá nepříjemné, ale jinak nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř čer 13, 2012 10:36 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Musím se pochlubit. Konečně se mi podařilo našetřit si na irigátor (od včerejška ho mám doma) a k mýmu velkýmu překvapení sem ho vůbec nepotřeboval. Po několikaměsíčních bojích s extrémně dlouhým časem na spuštění sifonu mi to tentokrát trvalo přibližně půl hodiny od začátku procedury. Akorát sem stihnul vypít 3 litry vody po 250 ml a prokládat je cviky. A to sem tentokrát výjimečně kvůli nevhodným podmínkám jedl dva dny před procedury podle návodu dost nevhodnou stravu.

Zvláštní ale je, že ani po 7 litrech slaný vody (5 g / litr) ze mne netekla čirá voda. Dřív tekla. Že bych měl tak zaneřáděná střeva, že by se tam něco začalo uvolňovat až po tolika pokusech? To se mi nezdá. Jen doplním, že pravidelnou očistu sem teď jednou vynechal. A cítil sem se při tom výborně. Dřív se mi běžně stávalo, že voda chtěla po pár vypitých litrech i při malý koncentraci soli ven horem a musel sem si dát s pitím menší pauzu.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv čer 14, 2012 7:26 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Xeelee píše:
Zvláštní ale je, že ani po 7 litrech slaný vody (5 g / litr) ze mne netekla čirá voda.

Xeelee, ja nemam poradnou vahu a navic je vazeni otrava \":(\" , muzes dat nejaky odhad kolik tak je tech 5g na kavove lzicky? Zarovnana lzicka nebo vrchovata?... Dik

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv čer 14, 2012 1:10 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
pv33 píše:
Xeelee, ja nemam poradnou vahu a navic je vazeni otrava \":(\" , muzes dat nejaky odhad kolik tak je tech 5g na kavove lzicky? Zarovnana lzicka nebo vrchovata?... Dik

Ono to bude u každý lžičky jiný. U těch co mám doma to není ani rovná ani vrchovatá. Lehce zaoblenej kopeček. Nevím jak moc přesná gramová váha je. Patří k těm levnějším. Ale když chci navážit třeba 25 g soli, tak už odchylka bude mnohem menší.

Takhle slaná voda mi dokonce chutná, ale i přesto ji dřív při vypití většího množství chtěl žaludek upouštět horem.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Lactobacilus Acidophilus
PříspěvekNapsal: sob čer 16, 2012 7:24 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv čer 07, 2012 5:25 am
Příspěvky: 3
Chci se zeptat. Mám doma Lactobacilus Acidophilus v tobolkách. Ale nechci jíst ty tobolky, protože jsou z želatiny. Když z nich vysypu ten bílý prášek co obsahuje Lactobacily, přežijí to v žaludku ? I v těch tobolkách přeci musí být vystaveni žaludečním šťávám hned jak se tobolka rozpustí. I když třeba na kratší čas.

Díky Lukáš

_________________
"Je pošetilost být moudrý tam, kde je nevědomost blahem."
A.C.Bhaktivedanta Svámí Prabhůpáda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lactobacilus Acidophilus
PříspěvekNapsal: sob čer 16, 2012 8:36 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Lukáš HK píše:
Chci se zeptat. Mám doma Lactobacilus Acidophilus v tobolkách. Ale nechci jíst ty tobolky, protože jsou z želatiny. Když z nich vysypu ten bílý prášek co obsahuje Lactobacily, přežijí to v žaludku ? I v těch tobolkách přeci musí být vystaveni žaludečním šťávám hned jak se tobolka rozpustí. I když třeba na kratší čas.
Díky Lukáš
Za prve kdyz uz ty tobolky mas, tak ja bych je spolknul jak jsou. At delas co delas, urcite jis spoustu horsiho svinstva \":lol:\" A i kdyz moc neverim na pilulky tak kdyz uz neco beru, tak vetsinou podle originalniho navodu a vychazim z toho, ze i detaily maji smysl a ze tobolka k necemu je. Bud si myslim ze to je na nic a stejne tam ty bakterie nejsou nebo jsou chciply nebo je jich mnohem min nez uvadeji nebo neprojdou ve zdravi zaludkem \":(\" , dost se o tom vsem pise, nebo jim verim. A pak i s tobolkama. Ale to je jen muj nazor.

A jeste co na to rikaji klasici. Andreas Moritz se zabyva doplnovanim probiotickych bakterii po hydrocolonu
Andreas Moritz píše:
Nekteri lide vyjadrili sve obavy ze ztraty pratelskych probiotickych bakterii v tlustem streve jako vysledek hydrocolonu. Pro pratelske bakterie je snadnejsi mnozit se v cistem streve. Kdyz je strevo vycistene, znovu vytvori normalni populaci bakterii behem 36 hodin. Pokud te to stale trapi muzes pouzit doplnky a bud si jisty, ze obsahuji zive bakterie.
Moritz se o tom tedy aspon zminuje, i kdyz to vidi jako zbytecny, ale klasik na sanku Lysebeth a Malachov se tim nezabyvaji vubec.

A asi jsi o tom nikdy neslysel, ale hodny bakterie neziji jen v lekarnach \":lol:\" , ale spousta jich je i v kvasenych potravinach jako napriklad v kyselem zeli. Takze treba dr Budwigova doporucovala kazde rano sklenici stavy z kysaneho zeli. A jsou i v kefiru z tibetske houby ...

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Lactobacily
PříspěvekNapsal: sob čer 16, 2012 10:05 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv čer 07, 2012 5:25 am
Příspěvky: 3
Jde mi o to, doplnit lactobacily po šankaprakšalaně, kvůli rychlejší plné funkčnosti střev. Želatinu jíst nebudu, protože jsem vegetarián. A houby také ne, protože plísně a houby, jakožto nejnižší živočišný druh co roste na vlhkých a temných místech, by nepříznivě ovliňovaly moje vědomí v duchovním životě. Takže si teď scháním Lactobacily v tabletách. Nebo, pokud se tu dozvím, že přežijí cestu žaludkem, tak použiji samotný prášek z tobolek. Nezlobte se na mě, ale mám své zásady. \</div

_________________
"Je pošetilost být moudrý tam, kde je nevědomost blahem."
A.C.Bhaktivedanta Svámí Prabhůpáda


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz