Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon črc 08, 2024 9:12 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 8:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28316
Bydliště: Poděbrady
dorota26 píše:
Dobry den prajem chcela by som zacat s klystyrom urinou. Ale mam otazocku ako skladovat urinu aby jej bolo dost na ranny klystyr ? Treba ju dat do chladnici ? Vdaka za odpoved

Nevymýšlejte žádné složitosti prostě v otevřené PET lahvi normálně někde v koupelně. Ráno zašroubujete uzávěr, PETku dáte do teplé vody, ohřejete na teplotu těla, což je pár minut a můžete použít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 8:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28316
Bydliště: Poděbrady
beati_paoli píše:
Je vhodné používat čerstvou ranní urinu nebo je lepší odstátá?

Lepší je odstátá, ale když nebude, tak čerstvá bohatě vyhovuje také.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 9:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28316
Bydliště: Poděbrady
Ÿura píše:
Tento tyden se chystam na první klystyry. Nejim maso a nic co by me ještě vic "zašpuntovalo" aby byly klystyry efektivni. Chtel jsem se zeptat co by jste doporucili pridavat do tech nalevu, když ted pojedu ten první tyden klystyry denne a se zamerenim hlavne na tu candidu? Jako první bych asi vyzkousel ten citron a chtěl jsem se zeptat, prevarim 2l vody, vymackam do nej citron a ochladim na teplotu kolem tech 38-40 stupnu a je to? Někdo doporucuje davat ten citron az jako poslední nalev, někdo zase první jen voda nebo urina, pak ten citron a pak zase voda nebo urina nebo pridat ten hermanek? Ono je to asi jedno ne? Ještě k tomu skladovani uriny. Jako nejpraktictejsi se mi zda proste tu urinu skladovat do 2l pet flasky od balene neslazene vody. Muze byt?

Tak postup máte správně, to pořadí neřešte, stejně to každému vyhovuje jinak a vy si prostě musíte zjistit, jak vám to vyhovuje. Pokud jde o skladování uriny, tak takto to určitě jde, tam není problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 10:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28316
Bydliště: Poděbrady
Petr22 píše:
Zdravím,
zkusil jsem pár dní klystýry denně (vždy večer) a přestala se dostavovat normální stolice, prostě se vždy všechno vyčistilo při klystýru. Tak jsem po 5ti dnech na 1 den přerušil a stolice se dostavila. Je to normální, resp. není problém v tom, když se při klystýrech s denní frekvencí nedostavuje normální stolice? Vadí to? Mám/můžu v klystýrech pokračovat? Díky, Petr.

Normální spontánní stolice by se dostavovat měla, ale důvod k znepokojení nevidím, akorát by se zřejmě mělo do stravy něco přidat, aby střeva byla trochu rychlejší. Většinou chybí hořčík, jód, voda, nebo tuk, ne vše, ale jedna z položek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 10:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28316
Bydliště: Poděbrady
[quote="Ÿura":1zme3xrv]Ještě jsem se chtěl zeptat, dnes mi prisel ten irigator a jsou u toho 3 zakonceni, jedno je asi 20 cm dlouha hadička, která ma u konce po stranách dirky, tak jak se tu pise je prave na vyplach streva a pak tu je jeden asi 10cm ten je na vaginu a jeden kratsi asi 5-6cm a ten se tu pise na vyplach konecniku. Takze podle toho bych mel používat tu hadičku, která se cela zasune az do streva. Jenze tady zase doporucuje pan Jarda, ze staci zasunout 5-6 cm, takze bych mel pouzit ten nactavec na vyplach konecniku? Ona ta trubička bude asi odost ucinejsi ne? Tohle je ono i tu nadobu mam stejnou na 2L.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 10:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28316
Bydliště: Poděbrady
Ÿura píše:
Tak dnes první klystyr. Mel jsem nachystane 1,5l petku uriny a myslel jsem si, ze to bude stacit, ze to dam tak na 3x, ale k memu udivu to do me zajelo jak nic. Furt jsem sahal pod sebe jestli to netece ven \":lol:\" . Ted to drzim uz přes pul hodiny a snazim se to tam poradne proštěrchat. Na zítra nachystam aspoň 3l uriny a aspoň ty 2 nalevy. Protože po tom vyprazdneni jsem citil, ze se vycistil jen ten začátek a az ten druhej, treti nalev by mozna něco vycistil i dal, ale to by bylo nejakych 6l nalevu dohromady a ne jak se tu uvadi ze staci 2l zadrzet 20minut. To je pro me asi dost malo, zrejme mam to strevo hodne roztazene? \":?\"

To bych neviděl na roztažené střevo, zdravý člověk dokáže bez problémů napustit 2-3 litry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 10:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28316
Bydliště: Poděbrady
Petr22 píše:
Díky moc za reakci, fakt je mi blbě a nevím, zda se z toho vyspat, nebo dát večer opět K, ale třeba jen čistou vodou, abych to, co tam asi pochcípalo, dostal ven... No uvidím večer... \":roll:\" \":)\" Petr

Klystýrem nic nepokazíte a pokud je vám blbě, raději si ho udělejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 11:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28316
Bydliště: Poděbrady
Ÿura píše:
No mozna to bude tim nedostatkem zaludecnich kyselin, přemnoženou kandidou atd.. Zdravej jako rybicka urcite nejsem, jinak bych ani tohle forum nenasel ze.. Ale stejne se mi to s tou stolici atd. nezda. Ještě by me zajimal názor ostatnich hlavne u te konzumace cervene repy, která zabarvuje opravdu hodne...

Tak červená řepa je jako diagnostika stavu ledvin, střeva a jater dobrá a dokonce tyto orgány i opravuje, čili po delší době konzumace většinou barevné příznaky mizí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 11:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28316
Bydliště: Poděbrady
Ÿura píše:
Hm tak to do mesice umru co. \":roll:\"
Ja zase ctu třeba tohle
"Jaké další prospěšné látky najdeme v červené řepě?
Mimo jmenovaného křemíku a kyseliny listové se v řepě nachází ještě mnoho prospěšných látek. Z minerálů například hodně draslíku a železa, dále pak hořčík, vápník, zinek, jód a měď. Z vitaminů je zastoupen vitamin C, E a betakaroten. Obsahuje také organické kyseliny (jablečnou, vinnou, šťavelovou a citrónovou) a barviva (typické zbarvení jí dodává betanin, který po konzumaci řepy způsobuje neškodné zbarvení moči do červena).
Červená řepa je též bohatá na vlákninu, čímž stimuluje peristaltiku střev a čistí je od jedovatých usazenin. Celkově se řepě přisuzují příznivé účinky na trávení, mimo jiné podporuje produkci trávících šťáv v žaludku a činnost žlučníku a jater.

Patrně neumřete, nebo spíše ne nějak brzo, řepa prostě po dokonalém ztrávení v organizmu ztrácí svou barevnost a moč je pak čirá a stolice zeleno černá. Prostě ji jezte dál a vše se upraví do uvedeného stavu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 11:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28316
Bydliště: Poděbrady
Danny_70 píše:
Já bych zbarvení moči nebo stolice po konzumaci červené řepy neřešil. Dávám si cca 4 měsíce každý den ráno šťávu z 1 střední č.řepy v kombinaci s jablkem a mrkví (někdy přidám zázvor nebo řap.celer, špenát...) a pravda je, že zpočátku se zbarvení objevovalo denně, teď už jen sporadicky. V souvislosti s č.řepou mne spíš zajímá zda někdo zjistil důvod, proč v knížce Cesta ke zdraví od Michaila Tombaka na str.152 píše: "Pozor! Šťávu z č.řepy nepijte čerstvě připravenou (odstavte ji na tmavé místo na 2-3 hodiny a potom konzumujte)" Nikde se mi nepodařilo najít důvod proč by měl být problém pít čerstvou šťávu.

Ten důvod také neznám a zdá se mě zvláštní, za danou dobu bude šťáva zoxidovaná a tedy minimálně prospěšná, nebo možná i přímo škodlivá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 11:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28316
Bydliště: Poděbrady
misujka23 píše:
Zkoušel někdo klystýr s koloidním stříbrem?

Určitě ano v tom není problém, ale zpočátku dávejte jenom malé dávky stříbra a uvědomte si, že stříbro likviduje vše, tedy jak dobré, tak špatné breberky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv pro 26, 2013 10:40 am 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Traveni a stolice u me je problém delší dobu, ale ted jsem 5 dni od ocisty jater a nedokazu ze sebe vydolovat normalni ho... Když si dam klystyr, tak ze me vytece voda s kousky nestravene potravy. Zavrsil jsem to prezranim se na stedry den rizkama a salatem. Včera jsem vypil 30g epsomske soli, zadny prujem, az dnes rano něco ze me vyslo, zase voda a zbytky nestravene stravy. Cekam na odstavnovac a zacnu detox na stavach a chtěl jsem se zeptat co bych mel pridat jako vlákninu k tem stavam, aby me to zase nezašpuntovalo streva? Ovoce kvůli kandide moc konzumovat nechci, krome stav s mrkve.. Psyllium je blbost? Mam ho doma plno.. Jinak po novem roce pujdu aspoň na 3 procedury hydrocolonu a aspoň par mesicu bezmasa strava. Cerstve stavy a snad se to telo(strevo) srovna a tim se zacne lepsit i zbytek... \":cry:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv pro 26, 2013 11:45 am 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Ÿura píše:
Traveni a stolice u me je problém delší dobu, ale ted jsem 5 dni od ocisty jater a nedokazu ze sebe vydolovat normalni ho... Když si dam klystyr, tak ze me vytece voda s kousky nestravene potravy. Zavrsil jsem to prezranim se na stedry den rizkama a salatem. Včera jsem vypil 30g epsomske soli, zadny prujem, az dnes rano něco ze me vyslo, zase voda a zbytky nestravene stravy. Cekam na odstavnovac a zacnu detox na stavach a chtěl jsem se zeptat co bych mel pridat jako vlákninu k tem stavam, aby me to zase nezašpuntovalo streva? Ovoce kvůli kandide moc konzumovat nechci, krome stav s mrkve.. Psyllium je blbost? Mam ho doma plno.. Jinak po novem roce pujdu aspoň na 3 procedury hydrocolonu a aspoň par mesicu bezmasa strava. Cerstve stavy a snad se to telo(strevo) srovna a tim se zacne lepsit i zbytek... \":cry:\"

...podle mě moc tlačíš na pilu tohle není otázka dnů ani týdnů někdy ani roků než se upraví a napraví to co člověk celý život zanedbával.Několik klystýrů nic nevyřeší a mrkev na kandidu asi taky nic moc.
Proč chceš přidávat vlákninu ke šťávám...?

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv pro 26, 2013 12:28 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
RaDu píše:
]...podle mě moc tlačíš na pilu tohle není otázka dnů ani týdnů někdy ani roků než se upraví a napraví to co člověk celý život zanedbával.Několik klystýrů nic nevyřeší a mrkev na kandidu asi taky nic moc.
Proč chceš přidávat vlákninu ke šťávám...?

Nechcu pridavat vlákninu primo ke stavam, ale během dne aby se cistily streva ne? To mam zit jen na stavach? Zase si nemuzu dovolit odstavnovat tolik abych mel třeba 4l stavy a to ze zeleniny ted v zime...Ještě rikas bez mrkve, no tak to budu odstavnovat teda co? Potrebuju do sebe dostat ziviny, který evidentne nejsem schopen prijmout jídlem a mrkev uvadi většina lidi jako idealni zdroj vseho co telo potřebuje. K tomu samozrejme co si budu moct dovolit repa, celer, okurky atd.. Jinak kandidu mame všichni, myslim, ze je to u me jen jeden z mnoha problemu. Kazdopadne všechno zacina v traveni. Takze muj cil je ted se normalne vykadit a dat ty streva a zaludek aspoň do nejakeho stavu. Takze ted asi urcite bezmasa syrova strava a stavy jak tu radi jarda a snad se to vyprazdnovani zlepsi..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv led 02, 2014 11:15 pm 
Offline

Registrován: čtv led 02, 2014 10:51 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,

rád bych se zeptal na bolesti při klytýru. Snažil jsem se podobný problém najít v předchozích příspěvcích, ale na nic jsem nenarazil.

Je to má první zkušenost s klystýrem.

Napouštění i podržení probýhalo bez problému (1,5l s pár kapek citronové šťávy). Po deseti minutách jsem se šel vyprázdnit.
Nejprve vyšla pevná stolice, pak vodová, a ke konci se dostavila intenzivní bolest v podbříšku (spíše v jednom místě), která trvala až do vyprázdnění další pevné stolice. Pak bolest ustala.

Rád bych se zeptal zda je tato bolest normální a zda mohu pokračovat dále v klystýru a neobávat se zda se bolest nevrátí.

Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz