Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned čer 23, 2024 8:39 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 297 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 7:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
RaDu píše:
Kávové klystýry mohou způsobit četné vedlejší účinky, včetně infekcí , sepse (včetně Campylobacter sepse), závažné nerovnováhy elektrolytů , kolitida , polymikrobiální střevní sepse , proktokolitida , salmonely , abscesu mozku a srdečního selhání. Je-li vložena káva příliš rychle, nebo příliš horká, to by mohlo způsobit vnitřní spalování nebo rektální perforace . dlouhodobé užívání kávy klystýr může vést k malabsorpci tuků, vitaminů rozpustných v tucích, a vápník.

Použití kávy klystýr vedlo k několika úmrtím v důsledku závažné nerovnováhy elektrolytů, hyponatremie , dehydratace , pleurální a perikardiální výpotek.
http://en.wikipedia.org/wiki/Coffee_enema

...v těch návodech na přípravu KK je pěkný zmatek každý uvádí něco jiného a nikdo přesně neví který je ten správný.

Všechno má pochopitelně svá rizika i když zde určitě ne zase tak vysoká. Při daném výčtu možných potíží by se muselo na fórech vyskytovat velké množství negativních zkušeností a to jsem nikde nezaznamenal. Upozorňovat lidi na to, že by si člověk mohl horkým kafem opařit výfuk, no nevím zda se blbost lidí nepřeceňuje, nejsme v USA, každý nemá IQ nižší než dnešní datum, někteří dokonce i přemýšlejí. Pokud půjdeme do důsledků, tak jsou zaznamenány i případy úmrtí po vypití velkého množství obyčejné vody, zajímavé že.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 7:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
panka píše:
Chci si udělat kávový klystýr, přečetla jsem si postup a měla bych otázku. První výplach si chci udělat urinou, na druhý je potřeba jen 300-500ml. Chci napoprvé použít raději cca 300ml, je tedy zbytečné, abych vařila celých 6 lžič kávy. Stačí tedy když povařím 1 lžíci v 250 ml a pak to doleju stejným množství vody? Spočítala jsem to správně? Je možné to tak provést?

Tak určitě může jít na jakékoliv menší množství v tom problém nehledejte, problém je spíše u předávkování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 7:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
RaDu píše:
Kávový klystýr už nějakou dobu praktikuji a mám pocit,že má největší čistící schopnost.

Ano, jde o velice razantní čištění a opravdu ho těžko překonají běžné postupy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 8:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
burrito123 píše:
Je kávový klystýr stejně účinný jako očista jater pomocí oliv. oleje? Při jáké proceduře se vyloučí více balastu z jater? Děkuji

Tak vykazuje opravdu vysokou účinnost, ale očistu jater zcela nenahradí, tu je potřeba alespoň občas udělat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: ned led 05, 2014 2:01 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Musí se opravdu dělat 3 výplachy? Nestačilo by ráno po stolici dát 0,5 litru kávy,zadržet v s záhybu 11 minut a pak dočistit urinou 1,5 litru na 20 minut? A ráno před klystýrem se napít? děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: pon led 13, 2014 12:53 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon bře 05, 2012 8:31 am
Příspěvky: 47
Dnes druhe rano po sobe kavovy klystyr a vychazi ze me bily hlen, ze by kandida ? Jinak se citim velice dobre \":)\"

_________________
Ničeho nelitovat, to je počátek vší moudrosti. / Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte. / Ať máš vždy vítr v zádech, slunce ve tváři a ať Tě tvůj osud zavane až ke hvězdám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: pát led 31, 2014 8:56 am 
Offline

Registrován: pát led 31, 2014 8:49 am
Příspěvky: 43
Zdravím

Chci držet 3 denní půst a nevím jestli je mimo vody s citronem vhodný i kávový klystýr když látky z kávy zaměstnávají

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: ned úno 09, 2014 10:37 am 
Offline

Registrován: pát srp 24, 2012 7:07 am
Příspěvky: 53
Dobrý den, při kávovém klystýru ze mě vycházejí velmi světle žluté kamínky, vypadají jako kousky oříšků. Co by to mohlo být?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: čtv úno 13, 2014 6:44 pm 
Offline

Registrován: sob dub 14, 2012 12:01 pm
Příspěvky: 36
Môže kávový klystír ovplyvňovať pH moču? Neviem čím to je, ale ja mám v ten deň neskutočne nízke pH 5,5 farba žltá. Dnes mi nepomohla ani uhorková šťava s cibuľou /ináč je veľmi zlá/, stravu dodržiavam podľa Sakulovej tabuľky len 0-1-2 z trojky minimum a len odčas.. Dopĺňam HCL. Alebo by bolo dobre po kávovom klystíre to riešiť sódou čo veľmi nechcem. Prosím poraďte mi, chcem ho robiť dlhšiu dobu, ale to pH ma trocha desí. Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: sob úno 15, 2014 11:27 am 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Stalo se někomu že při provádění klystýrů krvácel z konečníku...?Používám tento irigátor už delší dobu mažu ho při použití kokosovým olejem a klystýry provádím výhradně urinou a kávou už téměř tři roky.Za celou tu dobu se mě to stalo po druhé....Může docházet k nějakému dráždění střeva nevhodným irigátorem...nebo bude problém někde jinde.


Přílohy:
9439.jpg
9439.jpg [ 120.11 KiB | Zobrazeno 13752 krát ]

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: úte úno 18, 2014 4:47 pm 
Offline

Registrován: sob dub 14, 2012 12:01 pm
Příspěvky: 36
Pán Zajíček, potrebujem súrne poradiť. Dnes dopoludnia som si robila 3x za sebou kávový klystír a potom na vyčistenie s urinou. Mala som z toho veľmi dobrý pocit, lebo po urinovom klystíre vyšlo veľa kvasiniek. Tak som sa rozhodla, že si ešte dám kefír, ako miniklizmu. Používam na to takú striekačku zo zdravotníckych potrieb. A tu neviem čo som urobila, ale pri aplikácii kefíru som si neopatrnosťou zrejme poškodila črevo, lebo po vytiahnutí som na konci zbadala ale len malý náznak zarvavenia. Hneď som necítila nič, ale asi po 5-10 minútach začalo črevo bolieť a kefír som musela pustiť von. A vtedy som zbadala, že z čreva krvácam a bolo to riadne vidno aj na toaleťáku. Od vtedy črevo stále bolí neviem sedieť. Bojím sa niečo zjesť, aby som si prípadnú ranu ešte viac nepodráždila. Z vonku na konečníku nevidno nič, čiže ten problém je zvnútra. Poraďte mi čo mám robiť, aby som túto situáciu nepodcenila.. Uvažovala som nad urinovým klystírom, ale to by moje črevo nezvládlo. Klystír prevádzam už 3 roky a stále bez problémov.Ďakujem za radu, ktorú potrebujem veľmi súrne. S pozdravom Ehanas


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: úte úno 18, 2014 11:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
jajda22 píše:
Musí se opravdu dělat 3 výplachy? Nestačilo by ráno po stolici dát 0,5 litru kávy,zadržet v s záhybu 11 minut a pak dočistit urinou 1,5 litru na 20 minut? A ráno před klystýrem se napít? děkuji

I tak můžete, určitě tam efekt bude také dobrý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: úte úno 18, 2014 11:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Bones píše:
Dnes druhe rano po sobe kavovy klystyr a vychazi ze me bily hlen, ze by kandida ? Jinak se citim velice dobre \":)\"

Ano, většinou kandida.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: úte úno 18, 2014 11:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
[quote="Karl":29ovoavr]Zdravím

Chci držet 3 denní půst a nevím jestli je mimo vody s citronem vhodný i kávový klystýr když látky z kávy zaměstnávají

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: úte úno 18, 2014 11:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
panka píše:
Dobrý den, při kávovém klystýru ze mě vycházejí velmi světle žluté kamínky, vypadají jako kousky oříšků. Co by to mohlo být?

Jde o stejné kamínky, které vycházejí při jaterní očistě a nemusíte se bát, je to správně.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 297 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 20  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz