Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát črc 05, 2024 4:20 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned dub 06, 2014 1:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
arride píše:
Dobrý den,

rád bych se zeptal na bolesti při klytýru. Snažil jsem se podobný problém najít v předchozích příspěvcích, ale na nic jsem nenarazil.

Je to má první zkušenost s klystýrem.

Napouštění i podržení probýhalo bez problému (1,5l s pár kapek citronové šťávy). Po deseti minutách jsem se šel vyprázdnit.
Nejprve vyšla pevná stolice, pak vodová, a ke konci se dostavila intenzivní bolest v podbříšku (spíše v jednom místě), která trvala až do vyprázdnění další pevné stolice. Pak bolest ustala.

Rád bych se zeptal zda je tato bolest normální a zda mohu pokračovat dále v klystýru a neobávat se zda se bolest nevrátí.

Děkuji za odpověď

Tak třeba zanícený divertikl, ale to se po několika propláchnutích zlepší a problém zmizí. Podobně dovedou pozlobit i vnitřní hemeroidy, ale i tam se pravidelnou údržbou stav zlepšuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned dub 06, 2014 1:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
RaDu píše:
Je možné si po delším čase přivodit určitou závislost na klystýru?Jaké jsou vaše zkušenosti při dlouhodobém praktikování klystýrů....

Tak psychickou ano, bude vám vadit pocit vnitřní nečistoty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned dub 06, 2014 1:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
jajda22 píše:
Jarda píše-
Nic se po klystýru nepije a nucení na stolici odezní s posledním vyprázdněním. Zbytek uriny se vstřebá střevní stěnou a je potřeba počítat tak s jednou hodinou, než budete pít, jinak jíst můžete ihned po klystýru, to zpravidla spustí další nucení a střevo se vyprázdní.
Dotaz-když se klystýr dělá ráno na lačno,tak ani před se nesmí pít?Jsem zvyklá ráno pít minimálně 0,5 litru vody a když jsem to zkoušela bez pití před i po klystýru-málem jsem uschla-jak je to tedy správně?
A čemu vadí mírné napití 0,3-0,5 litru?Nikdy u mě žádná negativní reakce nenastala.
Začala jsem klystýry denně,pak ob den atd.-jak Jardo doporučujete,ted 1-2 krát týdně,ale vůbec nedělám na vícero napuštění jak někde píšete-vadí to? Používám urinu.
Zahlenění se nějak moc nelepší-bílé jedy nejím,jen občas maso.Asi za to může sirná patlanice z tvarohu-ale strašně mi chutná,nejím ji každý den.Nebo se tělo jenom stále čistí?Silnější odhlenování u mě začalo když jsem začala pít ráno solanku,jinak jsem nedávno po trojčátku.
Ted se chystám na citronovou kůru na rozpouštění kyseliny močové-podle rozborů ji mám sice v pořádku,ale v kyčli mi při chůzi praská,kolena bolí,tak snad to nebude na škodu?-vypije se za 12 dní štáva asi ze 150 citronů-nedělal jste někdo?-je to podle Tombaka-jen jsem si množství upravila na polovinu-on tam píše u těkých případů 300 citronů-snadi i kvasinku by to mohlo poškádlit-ne?
co myslíte? děkuji

Pití před klystýrem nevidím jako problém, tím navodíte lepší vyprázdnění. Více napuštění je otázka osobních pocitů, pokud vám jeden nálev stačí, tak proč jich dělat více. Tvaroh opravdu zahleňovat může, asi bych ho na pár dní vysadil a uvidíte jak se tělo bude chovat. Uvedené množství citrónů je opravdu solidní, aby vás to nerozpustilo celou, vezme to sebou i dost vápna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned dub 06, 2014 1:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
Petr22 píše:
Tak mě dostihla plíseň v hadičce od irigátoru. Měsíc nic, pohoda a nejednou večer přijdu k hadičce a plná malých černých flíčků. Hadičku jsem vyvařil, pak jsem do ní ještě na noc napustil ocet. Nicméně, většina černých teček zůstala. Chci se zeptat, jak to z toho dostat? Resp., mám se toho bát, nebo můžu dál v klidu provádět K? Moc prosím o vaše zkušenosti. Díky, Petr.

Nalijte do hadice Savo a nechte přes noc působit, ráno řádně vypláchnete horkou vodou a nebude tam po plísni ani stopa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned dub 06, 2014 1:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
Petr22 píše:
Zdravím a mám dotaz. Mám za sebou v posledních cca 35 dnech cca 20 klystýrů. Z počátku s citrónem, později s jablečným octem, v poslední době s urinou či ředěnou urinou. Urina zdaleka nejlepší, nejméně dráždí, v pohodě ji napustím 2 litry a 20 minut udržím. Můj "problém" je, že ze mě nevychází nic "zvláštního". Vždy je to jen hnědá voda, na začátku se zbytky stolice, na konci nestrávené jídlo, které jsem jedl cca před 8mi hodinami. Když všude čtu, kolik máme ve střevech usazeného bordelu, Michail Tombak píše o 8 až 15 kg usazeného bordelu ve střevech (což se mi zdá u běžného člověka hodně nadnesený), ale i kdyby to byly 3 kila, tak je nějak nikde nevidím. Máte někdo podobnou zkušenost, že z vás nic nevychází? Žádná kvasinka, žádný paraziti, žádné staré zbytky ze střev, nic černého, prostě nic zvláštního. Jen stolice, špinavá voda a nestrávané jídlo. Má cenu pokračovat? Může to znamenat, že mám zcela čisté střevo? Poraďte prosím, díky, Petr.

Já stále nemohu pochopit, co vlastně lidé očekávají od očist střeva. Někdy mě to připadá, že se vyloženě těší na to až z nich vyleze vetřelec a budou ho moci v záchodě ke své velké spokojenosti obdivovat. Uvědomte si, že pokud jíte cca normálně a nemáte 150 kg, plus řádný blahobytný teřich, tak nic moc očekávat nemůžete. Dle mého názoru je u vás vše správně a pokud z toho všeho blbnutí máte i dobrý pocit, co více by jste chtěl docílit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned dub 06, 2014 2:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
[quote="czman":23p0usdt]Chci se zeptat, po urinovém klystýru (klystýr dělám poprvé v životě, denně) ze mě vychází něco co vypadá jako ovesné vločky (ovesné vločky však nejím) barevně jsou jako stolice někdy až dožluta, po prvním klystýru stolice hrozně zapáchala, ted po pátém už je to znatelně míň, ovšem ten objem "ovesných vloček" který ze mě vyjde je stejný ne-li větší. O co se jedná? Předtím jsem trpěl díky přejídání tučné stravy na vysoké tuky v těle, ztučněná

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned dub 06, 2014 2:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
unana píše:
Už týždeň si čítam tieto stránky, veľmi ma to všetko zaujalo. Dnes som sa rozhodla vyskúšať očistu hrubého čreva klystírom, no myslím že neúspešne. Zatiaľ som použila iba balónik, pretože inú pomôcku na klystír som u nás nezohnala, ale na nete som si už objednala dvoj-litrový vak. Balónik som si naplnila prevarenou vodou s trochou soli a postupovala som podľa návodu. Po aplikácii som vyšla z vane a čakala som. Asi po piatich minútach zo mňa naraz začala vytekať úplne čistá voda, ktorou som sa predtým,,naplnila". Všetko naraz vytieklo a koniec, žiadna stolica nebola, iba tá čistá voda. Vzhľadom k tomu, že na veľkú potrebu som nebola už štyri dni, čo je u mňa ,,normálne", tak som očakávala, že ,,niečo bude"..neviem, možno som mala potom ležať? alebo? Poraďte mi prosím čo som spravila zle, keď mi to nevyšlo. Ďakujem

Patrně jste dala nálevu málo a udržela pouze krátkou dobu, zapečená stolice se nerozpustí za pár vteřin, počítejte, že je třeba zadržet nálev ideálně na 20 minut, nebo prostě co nejdéle, dle možností.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned dub 06, 2014 2:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
unana píše:
myslím že nejak 3-4 dcl

To je hrozně málo, při uvedeném objemu je třeba nálev vícekrát opakovat, nebo dávat dva případně i více balónků najednou, prostě co snesete bez bolesti, klidně i 3 litry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned dub 06, 2014 2:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
scooors píše:
Ahojte , idem si spraviť svoj prvy klystýr v živote , chcem len skontrolovať či to má prebehnúť takto :

1x Použijem 2litre prevarenej vody , ohriatej na cca 40stupnov Celzia + štava z 1 celého citronu

Nalejem vodu do súpravy na klistir , zavedem cca 5-10cm do zadku . lahnem na 4 (nohy,latke) nazem , vypustim do to do mna co najviac to pojde , potom bude cviciť teda na striedacku : sviečka a prekotenie noh za hlavu . Nasledne nato pojdem na WC podla potreby.

Chcem sa vás opytat, klistir budem robiť rano a večer , chcel by som sa vás opytat čo jesť po klystýre ? ... môžem normálne sa najesť ?


Ďakujem

Vše máte dobře, ale u té teploty pozor, prostě ne podle teploměru, ale vyzkoušejte prstem, musí být pouze lehce teplejší, 40 stupňů je pro někoho docela dost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned dub 06, 2014 2:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
Alena.Prikrylovaa píše:
To mě taky velice zajímá.. Jestli můžu kdykoli použít svoji moč nebo musí mít nějaké to specifické pH, ať už ke klistýru nebo na pití, na chuti mi nesejde, dokážu se přes to přenést, hlavní je, jestli mi to rychleji pomůže se detoxikovat a uzdravit.. Viděla jsem dokument, kde právě na poušti bez vody zachránilo člověka pití vlastní moči... je to tedy opravdu možné, pít ji kdykoli??
Moc děkuji za odpověď.

Tak pít ji pochopitelně můžete kdykoliv, ale z některých jídel je to přímo chuťový fekál a není tak snadné se přemoci. Mnohá "dobrá" jídla dělají urinu prakticky nepoživatelnou, třeba vyzkoušejte douzované cigárko s hořčicí a chlebem z obchoďáku, zapít nějakou desítkou vhodnou tak proti zácpě a uvidíte, po takové šmakuládě se vám budou chuťové pohárky kroutit možná i s očima. Určitě na první pokus raději urinu vylaďte, jak zde někde doporučuji, na chuť pomerančové minerálky, to je na start rozhodně lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned dub 06, 2014 2:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
Iveta87 píše:
Dobrý večer Jardo! Před měsícem jsem začala s očistou kvůli problémům s akné. Mám za sebou cca 15 domácích urinových klystýrů a zítra budu mít i 4. hydrocolon terapii. Chtěla bych se zeptat, zda je normální, že jsem během této doby ubrala na váze skoro 7 kg (teď mám 56kg)? Při své výšce 171 cm se mi to zdá málo, ale přičítám to vyčištění střeva. Kdysi jsem měla problémy se štítnou žlázou, ale teď by to mělo být v pořádku. Ráda bych svoji váhu zase upravila na ,,normál", ale nejsem si jistá, jak upravit jídelníček, aby mi nechybělo to, co potřebuji. Vyřadila jsem veškerou čokoládu, sladké jsem omezila na minimum a ráda bych se pokusila omezit bílou mouku. Moc děkuji za Váš čas.

Tak asi nejvíce se tloustne ze sacharidů, ale i tuk vám váhu může snadno zvednout. Určitě si spočítejte kolik kalorií vlastně jíte, například ze dvou jahod denně zatím neztloustl nikdo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned dub 06, 2014 2:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
kalinka píše:
Dobrý den,
prosím o radu. Mám za sebou asi 5 klystýrů. Nejdříve jsem začla s heřmánkem, ředěným s obyč. vodou- nemohla jsem to udržet, proto jsem přešla k urině. Mám ale problém i tak...při prvních napuštění ze mě jde trocha naředěné stolice. Při dalších napuštění však nejde vůbec nic. Jen čistá- hnědá voda. Dneska jsem při druhém napuštění dala do uriny lžící jabl.octa, ale ani tak....nic! Dokonce ze mě šlo i docela málo z té vody, co jsem napustila...všechno mi to tělo nějak vstřebalo nebo co...Jsem z toho docela rozhozená. Nevím jestli je to tím, že chodím na stolici 2x- někdy i 3x denně (normálně tuhá stolice). Myslíte si, že ve střevech nic nemám nebo to prostě dělám blbě? Ale co blbě? Jenom podotýkám, že na první napuštění vydržím tak 5 min.- něco málo vyjde a na druhé napuštění vydržím i 20 min. (cca 2 litry celkově) a stejně jde jen voda!

Pokud jste dokonale vyprázdněná již před klystýrem, tak toho mnoho nevydolujete, ale můžete na druhý pokus vyzkoušet větší dávku nálevu cca 3 litry a pokud nepůjde nic ani tak, tak tam patrně nic nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned dub 06, 2014 2:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
luxel píše:
Dnes som si robila svoj prvý klystír, so slanou destilovanou vodou. Všetko prebehlo hladko, nepocíťovala som žiadnu bolesť. Vodu som v sebe udržala 17 min. Potom som ešte vypila 1 PL epsomskej soli v šálke vody. Mála som niekoľko vodnatých stolíc, ktoré sa mi zdali akoby zafarbené do červena. No pri poslednej bola čerstvá krv na papieri aj v mise. Mohlo to spôsobiť podráždenie hemoroidov? Po pôrode som mala vytlačené zlatú žilu, žeby som si ju irigátorom podráždila? Je vhodné v takom prípade robiť klystír? Trocha ma to vyľakalo, snáď to nebude z čreva. Ale nepociťovala som žiadnu bolesť. Ďakujem za odpoveď.

Pokud máte hemeroidy, je to možné, ale při pravidelném opakování by se měl stav celkem rychle zlepšit. Vyzkoušejte opakovaně a pokud tam již po pár provedeních krev nebude, dál problém nezkoumejte. Asi bych nedával tu epsomku, ta střevo dost dráždí, bohatě stačí voda s citrónem, nebo urina.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned dub 06, 2014 2:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
Jitule_2008 píše:
Dobrý den-prosím o radu.V červenci jsem byla na operaci-tumor rekta.Metastázy nemám,ani vývod.Mám velký problém s vyprazdňováním,ze začátku to byly průjmy,ale poslední 2-3 měsíce jdu na záchod a vyjde ze mě jen malinké množství a prostě jak nemám konečník-tak to střevo jakoby nechce spolupracovat \":evil:\" Na onkologii mi doporučili Laktulosu-tu když si vezmu tak buď nic,nebo při větším množství je z toho průjem třeba 10x.Ta Laktulosa hrozně nadýmá,takže nic moc.Mám pocit dokud tu stolici nezředím aby vytekla tak to prostě nejde ven.Ve čtvrtek jsem zkusila klystýr a zafungovalo to výborně.Jenže nevím,jestli to můžu dělat třeba obden-mám tam anastomosu-abych to nějak nepoškodila?Kávový klystýr mám taky obavy co by to udělalo.Nemáte nějakou radu jak navodit zpět chození na velkou?Mám to střevo přišitý k řitnímu otvoru a prostě je to jiný než dřív.Dr.mi řekl,že to chce čas,ale už se mi to moc nezdá,že se to samo spraví-tak hledám něco jak bych si pomohla sama.Děkuju za odpověď.Jitka

Klystýry zde stav těžko mohou zhoršit, naprostá většina rozumných zahraničních pramenů je doporučuje a rakovin jednoznačně kávové, což bych viděl výborné i já. Jinak je třeba srovnat hořčík, jód, dostatek tekutin a tuku ve stravě a nechte si zjistit TSH, to se snažte udržet pod hodnotou jedna. Nejde zase o takový problém a pak člověk chodí na stolici výborně. Určitě se vyplatí i dodat pár dní veliká množství laktobacilů, ale opravdu veliká, tak 500 miliard denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: apendix
PříspěvekNapsal: ned dub 06, 2014 2:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
[quote="Teodor Pištěk":3ge9z475]Dobrý den, v loni v srpnu jsem prodělal operaci slepého střeva a můj stav v současnosti vypadá asi takto:

časté krkání
občasná bolest pod pravým žebrem, úleva po odříhnutí
po obědě totální únava, trochu motolice, rozostřený vidění
rýma,plný nos, vodnatý sekret
stálý pocit plnosti v břiše (nepohoda)
ultra zvuk neprokázal žádnou vadu na orgánech
pravidel stolice 1-2x denně, barva zelená od chlorelly
nepravidelně 1x týdně bolest hlavy

moje kroky ke zlepšení:
dieta (více zeleniny, bíle jedy jsem eliminoval, chlorella)
procházky venku (ty mně dělají opravdu dobře)
měřím si ph, ale pořád je to mezi 5-6 po celý den
laktobacily mně mudr nedoporučil (prý kvůli překyselení) a místo toho předepsal NOLPAZA (po týdnu stále na h..no), dočetl jsem se, že snižuje kyselinu chlorovodíkovou a je to prevít na

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz