Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát črc 05, 2024 4:35 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned dub 06, 2014 2:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
Kuky píše:
Dobrý den, mám za sebou dnes svůj první klystýr. Zkoušel jsem to 2x za sebou a neudržím v sobě odhadem 1/4litru vody ani minutu. Musím to přerušit a hned si sednout na mísu. Byl jsem dnes před tím 2x na velké. Pamatuji si na můj klystýr v nemocnici tak před 30lety a dopadlo to stejně jako dnes. Chci se zeptat, zda to chce čas a nebo to je nějaký problém , který bych měl řešit jinak.
Děkuji za jakoukoliv odpověď. M

Většinou je problém v lehkém zánětu střeva, který pak dost nutí k vyprázdnění. Chce to svůj čas, obyčejně cca 5-7 po sobě jdoucích provedení, myslím jedno každý den a uvidíte, jak se stav celkem snadno upraví do normálu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon dub 07, 2014 10:59 am 
Offline

Registrován: čtv říj 31, 2013 1:21 pm
Příspěvky: 16
Dobrý den, při týden jsem si dělal kazde ráno klystýr moči. Dnes, po víkendové pauze jsem si jel dělal znova a cítím oblast slepého střeva není to vyloženě bolest, ale zkrátka tu oblast cítím podobné jako při lehce nataženém svalu. Co by to prosím mohlo být? Diky

Máme tady druhý den a stále to cítím. Jsou na místě obavy nebo ne? Moc díky za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned dub 13, 2014 4:02 pm 
Offline

Registrován: stř led 29, 2014 12:38 pm
Příspěvky: 1
Dobry den, trápia ma krvavé hlieny v stolici, za ucelom vycistenia hrubeho creva som absolvoval uz cca 30 klystirov, niekolko aj s jablcnym octom a poväcsine s citronom. Je mozne, ze som si nieco privodil, toho oleja som daval celkom dost, palil ma potom aj konecnik (nebolo to velmi rozumne-viem, ze som mal postupne zvysovat mnozstvo \":(\" ), zial urina zo mna nechcela nikdy vyjst. Tie hlieny neboli caste, niektore boli nalepene aj na stolici (tmavo cervene). Rozhodol som sa na cas vysadit klystir a zaradil som lepicol a sem tam aj betain hcl, teraz po asi dvoch tyzdnoch na lepicole sa zase objavili krvave hlieny. Bojim sa ci to nie je nic vazne, je mozne si pomocou klystirov privodit nieco zavazne? Dlhodobo beriem aj vitamin E a b-komplex, neviem ci to je spravne, obcas sa mi totiz spusti krv z nosa. Ospravedlnujem sa za dlhy prispevok a dakujem za vas cas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon dub 14, 2014 4:08 pm 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 2:48 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Krnov
Jarda píše:
Petr22 píše:
Zdravím a mám dotaz. Mám za sebou v posledních cca 35 dnech cca 20 klystýrů. Z počátku s citrónem, později s jablečným octem, v poslední době s urinou či ředěnou urinou. Urina zdaleka nejlepší, nejméně dráždí, v pohodě ji napustím 2 litry a 20 minut udržím. Můj "problém" je, že ze mě nevychází nic "zvláštního". Vždy je to jen hnědá voda, na začátku se zbytky stolice, na konci nestrávené jídlo, které jsem jedl cca před 8mi hodinami. Když všude čtu, kolik máme ve střevech usazeného bordelu, Michail Tombak píše o 8 až 15 kg usazeného bordelu ve střevech (což se mi zdá u běžného člověka hodně nadnesený), ale i kdyby to byly 3 kila, tak je nějak nikde nevidím. Máte někdo podobnou zkušenost, že z vás nic nevychází? Žádná kvasinka, žádný paraziti, žádné staré zbytky ze střev, nic černého, prostě nic zvláštního. Jen stolice, špinavá voda a nestrávané jídlo. Má cenu pokračovat? Může to znamenat, že mám zcela čisté střevo? Poraďte prosím, díky, Petr.
Já stále nemohu pochopit, co vlastně lidé očekávají od očist střeva. Někdy mě to připadá, že se vyloženě těší na to až z nich vyleze vetřelec a budou ho moci v záchodě ke své velké spokojenosti obdivovat. Uvědomte si, že pokud jíte cca normálně a nemáte 150 kg, plus řádný blahobytný teřich, tak nic moc očekávat nemůžete. Dle mého názoru je u vás vše správně a pokud z toho všeho blbnutí máte i dobrý pocit, co více by jste chtěl docílit.

Tak takového stavu jako Petr22 bych chtěl taky docílit, ale po skoro roce a půl jde ze mě dost toho "bordelu", hlavně kvasinka pořád, i když už ne zdaleka tolik jako dříve \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát kvě 02, 2014 8:08 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 02, 2014 8:00 pm
Příspěvky: 1
Pekný den, chcem sa spýtať zrejme banálnu otázku ale predsa:

1. chcem si spraviť klystir močom večer, takže cez den si zozbieram do nádobky cca 0,5 až 1 liter moču, ktorý potom zohrejme v hrnčeku na teplotu cca 39 stupňov a ten použijem? SPrávne tomu rozmiem ?

2. ak by som si chel spraviť klystír ráno, tak možem použiť moč zozbieraný z predošlého dňa + doplnený raňnajším močom a ten zohriať na teplotu cca 39 stupňov a ten použiť? Je taký moč bez závady, nevadí že stojí v nádobke pol dňa alebo dlhšie?

Ďakujem pekne za odpoveď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob kvě 03, 2014 9:18 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob pro 01, 2012 3:46 pm
Příspěvky: 41
Matej28 píše:
Pekný den, chcem sa spýtať zrejme banálnu otázku ale predsa:

1. chcem si spraviť klystir močom večer, takže cez den si zozbieram do nádobky cca 0,5 až 1 liter moču, ktorý potom zohrejme v hrnčeku na teplotu cca 39 stupňov a ten použijem? SPrávne tomu rozmiem ?

2. ak by som si chel spraviť klystír ráno, tak možem použiť moč zozbieraný z predošlého dňa + doplnený raňnajším močom a ten zohriať na teplotu cca 39 stupňov a ten použiť? Je taký moč bez závady, nevadí že stojí v nádobke pol dňa alebo dlhšie?

Ďakujem pekne za odpoveď.

1. Ano rozumiete tomu spravne ak si chcete spravit klystir s obycajnou mocou. Ak chcete robit s odparenou mococu tak musite moc varit dotial kym z neho ostane 1/3. V tom pripade ale dobre vetrat, vie to riadne zasmradit miestnost.

2. Moc na klystir nemoze byt starsia ako 24 hod.

_________________
Diagnostika zdravotného stavu z očí: http://www.iris-diagnostika.sk
Bratislava - Petržalka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob kvě 03, 2014 11:03 am 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Čerstvá moč se používá nejčastěji. Obecně platí, že čím zastaralejší je choroba, tím starší urina se použije. K očištění tlustého střeva od letitých nánosů a hnijících zbytků nevyloučené potravy se například používá nejvýše 3 dny stará moč, kterou jsme nechali odstát při 20 °C.

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob kvě 03, 2014 7:03 pm 
Offline

Registrován: pát srp 24, 2012 7:07 am
Příspěvky: 53
Dobrý den,
měla bych možná hloupou otázku, ale je možné žlučníkový kamínek (cca2 mm) rozmělnit mezi prsty? Vždy jsem si myslela, že je tvrdý, ale při klystýru jdou ze mě právě takové "kamínky".
díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob kvě 24, 2014 1:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
paulvandyck píše:
Dobrý den, při týden jsem si dělal kazde ráno klystýr moči. Dnes, po víkendové pauze jsem si jel dělal znova a cítím oblast slepého střeva není to vyloženě bolest, ale zkrátka tu oblast cítím podobné jako při lehce nataženém svalu. Co by to prosím mohlo být? Diky

Máme tady druhý den a stále to cítím. Jsou na místě obavy nebo ne? Moc díky za rady.

Na obavy bych to neviděl, naprostá většina lidí má drobné zánětlivé procesy ve střevě a odplavením nečistot se krátkodobě potíže mohou i zhoršit, protože se mohou stěny střeva dostat na sebe a při citlivém střevě může být tento pocit nepříjemný, ale zpravidla tak do týdne odezní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob kvě 24, 2014 1:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
healthy píše:
Dobry den, trápia ma krvavé hlieny v stolici, za ucelom vycistenia hrubeho creva som absolvoval uz cca 30 klystirov, niekolko aj s jablcnym octom a poväcsine s citronom. Je mozne, ze som si nieco privodil, toho oleja som daval celkom dost, palil ma potom aj konecnik (nebolo to velmi rozumne-viem, ze som mal postupne zvysovat mnozstvo \":(\" ), zial urina zo mna nechcela nikdy vyjst. Tie hlieny neboli caste, niektore boli nalepene aj na stolici (tmavo cervene). Rozhodol som sa na cas vysadit klystir a zaradil som lepicol a sem tam aj betain hcl, teraz po asi dvoch tyzdnoch na lepicole sa zase objavili krvave hlieny. Bojim sa ci to nie je nic vazne, je mozne si pomocou klystirov privodit nieco zavazne? Dlhodobo beriem aj vitamin E a b-komplex, neviem ci to je spravne, obcas sa mi totiz spusti krv z nosa. Ospravedlnujem sa za dlhy prispevok a dakujem za vas cas.

Že by k uvedenému stavu došlo na základě provádění klystýrů se mě zdá nanejvýše nepravděpodobné, spíše problém existoval již před jejich zahájením a po klystýrech jste si toho pouze všiml, protože se k odchodu poroučelo větší množství bordelu ze zaneseného střeva. Myslím, že přestávat v tomto momentě s prováděním očist je kontraproduktivní, uvědomte si, že odřené koleno si také nenatíráte pro lepší zahojení vlastní stolicí a stejná situace je v poškozeném střevě. Prostě jde o rozežranou tkáň natřenou dost často hnijící a kvasící stolicí, což jak jistě uznáte asi k uzdravení moc nepovede. Základem je co nejvíce bordelu odstranit a střevo důkladně vyčistit, prostě stejně jako by jste důkladně umyl to odřené koleno, pak je zahojení střevní stěny pochopitelně mnohem snazší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob kvě 24, 2014 3:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
Matej28 píše:
Pekný den, chcem sa spýtať zrejme banálnu otázku ale predsa:

1. chcem si spraviť klystir močom večer, takže cez den si zozbieram do nádobky cca 0,5 až 1 liter moču, ktorý potom zohrejme v hrnčeku na teplotu cca 39 stupňov a ten použijem? SPrávne tomu rozmiem ?

2. ak by som si chel spraviť klystír ráno, tak možem použiť moč zozbieraný z predošlého dňa + doplnený raňnajším močom a ten zohriať na teplotu cca 39 stupňov a ten použiť? Je taký moč bez závady, nevadí že stojí v nádobke pol dňa alebo dlhšie?

Ďakujem pekne za odpoveď.

Tak první část máte dobře a spíše bych nasbíranou urinu ohříval ve vodní lázni v zavřené PET lahvi, prostě PETku dáte do umyvadla s teplou vodou.
U té uriny jak na co, ale obecně se používá čerstvá i když některé prameny uvádějí jako vhodnější odstátou, klidně až 7 dní, ovšem ta již dost zapáchá, což nemusí být každému příjemné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob kvě 24, 2014 3:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
panka píše:
Dobrý den,
měla bych možná hloupou otázku, ale je možné žlučníkový kamínek (cca2 mm) rozmělnit mezi prsty? Vždy jsem si myslela, že je tvrdý, ale při klystýru jdou ze mě právě takové "kamínky".
díky

Kamínky jsou v mnoha variantách, ale spíše ty měkké, které pochopitelně jdou rozmáčknout, tvrdé nejsou tak časté, ale také se vyskytují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob kvě 24, 2014 3:23 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 24, 2014 3:10 pm
Příspěvky: 5
Dobrý den Jardo
mám prosím na Vás dotaz ohledně klystýru, můžete mi prosím poradit.

Chtěl jsem začít klystýrovou kůru myslím podle Cingroše, klystýr první týden denně pak obden atd. Nemám knihu, jen dle návodu na netu a toho co studuji u Vás na fóru. Chtěl jsem provádět výplach vždy po první stolici, ale po prvním klystýru se stolice objevila až po 40 hodinách. (Po šankaprakšaláně i 50 až 60 hodin.)

Mám obavy pramenící z nevědomosti, nemám informace, zda můžu provádět klystýry celý týden i 14 dní bez toho abych měl spontání stolici. Bojím se abych něco nepoškodil, neublížil si.

Měl bych ráno vynutit stolici větším množstvím vody?
Nebo můžu provádět klystýry i bez spontání stolice, tak jak je popsána 1. týden denně, 2.týden obden atd?

Množství jídla to také jistě ovlivňuje...Normálně mám stolici 2x denně.

Pro představu trochu o mém jídelníčku.
Již 5 let se stravuji bez masa a mléčných výrobků. Přes rok bez cukru a poslední půl rok i bez pečiva,před tím také jen domácí žitný nepravidelně, prostě postupně mizí nežádoucí. Hodně jsem se inspiroval makrobiotikou, ale defakto žádnou neprováděl. Zaměřuji se abych ve stravě měl větší podíl syrové stravy, učím se odevšaď. Změna jídelníčku nepřišla zdůvodů nemoci či potíží, ale tak nějak s postupným uvědomováním.

Takto nějak vypadá můj jídelníček za posledního půl roku:
Snídaně obilná kaše více druhů, čistá, bez ovoce či semen.
Kolem oběda většinou ovoce, něco malého spíš svačina.
Mezi 15 až 16 hodinou hlavní jídlo, zeleninový salát s cel.rýží, nebo jiná obilnina. Někdy je celé jídlo vařené, spařená zelenina apd. Pickles, kvašené zelí.
Pak záleží na denním výdeji, kolik je práce apd. to si dám nic nebo tři, 4 banány, nebo jablka, to je kolem 19. hodiny.To pak jedu ještě na kole 7km.
Jezdím kvůli práci denně 15km na kole, procházky se psem.

Prosím Vás tedy o radu. Chtěl jsem pročistit střeva, šanku dělávám ne moc pravidelně zatím, tak 3x do roka. Myslím taky, že po očistě jater, kterou jsem provedl po prvé minulý víkend jsem dostatečně nepropláchl střeva i když jsem vypil s posledními dávkami přes 3 litry vody. Proto jsem zakoupil irigátor a chtěl střeva čistit než budu jaterku opakovat. Udělali se mi opary na nose a rtu a právě je sezóna senné rýmy a ta se nějak zvětšila o proti loňským letem.

Děkuji Vám za odpověď. Také děkuji za Vaše stránky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob kvě 24, 2014 4:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
RomanoS píše:
Dobrý den Jardo
mám prosím na Vás dotaz ohledně klystýru, můžete mi prosím poradit.

Chtěl jsem začít klystýrovou kůru myslím podle Cingroše, klystýr první týden denně pak obden atd. Nemám knihu, jen dle návodu na netu a toho co studuji u Vás na fóru. Chtěl jsem provádět výplach vždy po první stolici, ale po prvním klystýru se stolice objevila až po 40 hodinách. (Po šankaprakšaláně i 50 až 60 hodin.)

Mám obavy pramenící z nevědomosti, nemám informace, zda můžu provádět klystýry celý týden i 14 dní bez toho abych měl spontání stolici. Bojím se abych něco nepoškodil, neublížil si.

Měl bych ráno vynutit stolici větším množstvím vody?
Nebo můžu provádět klystýry i bez spontání stolice, tak jak je popsána 1. týden denně, 2.týden obden atd?

Množství jídla to také jistě ovlivňuje...Normálně mám stolici 2x denně.

Pro představu trochu o mém jídelníčku.
Již 5 let se stravuji bez masa a mléčných výrobků. Přes rok bez cukru a poslední půl rok i bez pečiva,před tím také jen domácí žitný nepravidelně, prostě postupně mizí nežádoucí. Hodně jsem se inspiroval makrobiotikou, ale defakto žádnou neprováděl. Zaměřuji se abych ve stravě měl větší podíl syrové stravy, učím se odevšaď. Změna jídelníčku nepřišla zdůvodů nemoci či potíží, ale tak nějak s postupným uvědomováním.

Takto nějak vypadá můj jídelníček za posledního půl roku:
Snídaně obilná kaše více druhů, čistá, bez ovoce či semen.
Kolem oběda většinou ovoce, něco malého spíš svačina.
Mezi 15 až 16 hodinou hlavní jídlo, zeleninový salát s cel.rýží, nebo jiná obilnina. Někdy je celé jídlo vařené, spařená zelenina apd. Pickles, kvašené zelí.
Pak záleží na denním výdeji, kolik je práce apd. to si dám nic nebo tři, 4 banány, nebo jablka, to je kolem 19. hodiny.To pak jedu ještě na kole 7km.
Jezdím kvůli práci denně 15km na kole, procházky se psem.

Prosím Vás tedy o radu. Chtěl jsem pročistit střeva, šanku dělávám ne moc pravidelně zatím, tak 3x do roka. Myslím taky, že po očistě jater, kterou jsem provedl po prvé minulý víkend jsem dostatečně nepropláchl střeva i když jsem vypil s posledními dávkami přes 3 litry vody. Proto jsem zakoupil irigátor a chtěl střeva čistit než budu jaterku opakovat. Udělali se mi opary na nose a rtu a právě je sezóna senné rýmy a ta se nějak zvětšila o proti loňským letem.

Děkuji Vám za odpověď. Také děkuji za Vaše stránky.

Tak podle všeho můžete mít nějaký deficit minerální, patrně hořčík, což si lze snadno ověřit laboratorně, nebo odsledováním příznaků. Uvedená obilná strava dost brzdí trávení a je otázkou, zda je pro vás vhodná, vyzkoušejte jídelníček upravit a uvidíte, zda se průchod tráveniny zrychlí, nebo zpomalí. Klystýr by měl ideálně následovat po ranní spontánní stolici, neměl by přirozený proces nahrazovat, nebo pouze výjimečně, po nějakém stravovacím excesu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob kvě 24, 2014 9:07 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 24, 2014 3:10 pm
Příspěvky: 5
Dnes ráno jsem po stolici udělal výplach. Všiml jsem si v něm malých červených slupek sušených rajčat co jsem měl včera v hlavním jídle. Domnívám se, že bych je vyloučil v odpolední stolici, což by bylo po 24 hodinách. Což by mělo být v pořádku je to tak?

Ano o tom hořčíku jsem uvažoval, ale zatím jen v souvislosti vyvolání průjmu při očistě jater, neboť jsem tomu musel pomáhat velkým množstvím vody.
O těch obilninách vím.Úprava jídelníčku k co nejzdravějšímu je vlastně myšlenka, která ve mě sama pracuje přes 5 let a tvoří. Aspoň ohlédnutí zpět mě o tom utvrzuje. Pak to vypadá, že změny ke mě přichází zcela přirozeně bez většího úsilí. Tak možná je zkoncování s obilninami a vařeným, hlavně teplým jídlem tím posledním krokem. Všechno se děje uvnitř.

Takže klystýr dvakrát denně je hloupost?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz