Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř črc 03, 2024 9:38 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned kvě 25, 2014 6:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
RomanoS píše:
Dnes ráno jsem po stolici udělal výplach. Všiml jsem si v něm malých červených slupek sušených rajčat co jsem měl včera v hlavním jídle. Domnívám se, že bych je vyloučil v odpolední stolici, což by bylo po 24 hodinách. Což by mělo být v pořádku je to tak?

Ano o tom hořčíku jsem uvažoval, ale zatím jen v souvislosti vyvolání průjmu při očistě jater, neboť jsem tomu musel pomáhat velkým množstvím vody.
O těch obilninách vím.Úprava jídelníčku k co nejzdravějšímu je vlastně myšlenka, která ve mě sama pracuje přes 5 let a tvoří. Aspoň ohlédnutí zpět mě o tom utvrzuje. Pak to vypadá, že změny ke mě přichází zcela přirozeně bez většího úsilí. Tak možná je zkoncování s obilninami a vařeným, hlavně teplým jídlem tím posledním krokem. Všechno se děje uvnitř.

Takže klystýr dvakrát denně je hloupost?

Slupky z rajčat nejsou zrovna ideální na sledování rychlosti průchodu tráveniny, zůstávají mnohdy nalepené ve střevním traktu i několik dní a pak je člověk ke svému údivu vyloučí aniž by rajčata pár dní předtím vůbec jedl. Vařené a teplé jídlo nevidím jako takový problém jako to obilí, tam je potenciál problémů opravdu velký snad s výjimkou rýže, pohanky a quinoi, které tolik problémů nevyvolávají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned kvě 25, 2014 9:32 am 
Offline

Registrován: sob kvě 24, 2014 3:10 pm
Příspěvky: 5
Poslední rajčata jsem měl loni koncem září. Nekupujeme jiná než naše sezóní. Letos je chci, ale sušit s ostatními plody.

Ještě jsem se chtěl pro jistotu zeptat, vídávám příspěvky na netu o tom jak se dá klystýr praktikovat i vícekrát za sebou, po nějakém hodokvasu nebo při očistě jater by to bylo možné?
Nebo lze aplikovat i při každodenním výplachu 2 x za sebou, pro lepší očistu?

Návody mluví vždy o jednom výplachu asi zřejmě proto, že jeden výplach mikroflóru neničí. Nebo jsou to jen fámy o mikroflóře a škodlivosti klystýru?

Praktikováním klystýru ráno a odpoledne mi příjde hloupost, neboť by nepřišla spontání stolice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned kvě 25, 2014 10:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
RomanoS píše:
Poslední rajčata jsem měl loni koncem září. Nekupujeme jiná než naše sezóní. Letos je chci, ale sušit s ostatními plody.

Ještě jsem se chtěl pro jistotu zeptat, vídávám příspěvky na netu o tom jak se dá klystýr praktikovat i vícekrát za sebou, po nějakém hodokvasu nebo při očistě jater by to bylo možné?
Nebo lze aplikovat i při každodenním výplachu 2 x za sebou, pro lepší očistu?

Návody mluví vždy o jednom výplachu asi zřejmě proto, že jeden výplach mikroflóru neničí. Nebo jsou to jen fámy o mikroflóře a škodlivosti klystýru?

Praktikováním klystýru ráno a odpoledne mi příjde hloupost, neboť by nepřišla spontání stolice.

K tomuto tématu se na netu bohužel vyjadřuje množství teoretiků a praktici k tomu mnohdy mlčí, což je škoda, jde o velice přínosný postup a měl by se pokud možno informačně šířit. Klystýr se dá provádět dlouhodobě klidně denně, to jsem zde již uváděl a uvedl i vlastní zkušenosti. Dělat ho několikrát denně lze především při vážných nemocech, třeba rakovin u kterých vidím jako rozumné minimálně zkraje dělat i tři klystýry denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob čer 07, 2014 4:27 pm 
Offline

Registrován: sob čer 07, 2014 4:15 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den! Jsem klystýrový nováček. Pročetla jsem si tady spoustu příspěvků, vyzkoušela jsem už asi 5x klystýr a mám několik otázek. Daří se mi napustit asi jen 0,5 - 0,7 litru na jeden pokus. Našla jsem tu radu, že se množství má pomalu zvyšovat, podle tolerance. Není mi úplně jasné to zvyšování. Napustím 0,5 litru, vyprázdím se a pak hned napustím např. 0,7...? nebo je myšleno těch 0,7 až při dalším klystýru třeba druhý den? Mám nějak pocit, že se do mě víc než to moje obvyklé množství nedostane, jak kdyby ta náplň někde v tom střevě stála a nedostala se dál. Měním polohu, zvedám pánev, přetáčím se tak, jak je popisováno, ale víc než 0.5 - 0.7 neudržím.
Dál se chci zeptat na balónkový irigátor. Koupila jsem ho kvůli léčebným mikroklysmatům. Mám problém s jeho vyčištěním, resp. po vymytí se v něm pořád drží vlhkost. I když se z něj snažím vodu opakovaně "vyfoukat", suším ho na topení,... a i po několika dnech z něj pořád při stlačení prskají drobné částečky vody. Co s tím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned čer 08, 2014 9:48 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
brunhilda píše:
Dál se chci zeptat na balónkový irigátor. Koupila jsem ho kvůli léčebným mikroklysmatům. Mám problém s jeho vyčištěním, resp. po vymytí se v něm pořád drží vlhkost. I když se z něj snažím vodu opakovaně "vyfoukat", suším ho na topení,... a i po několika dnech z něj pořád při stlačení prskají drobné částečky vody. Co s tím?

Ahoj, Brunhilda. Nepoužívaj v tom prípade balónkový irigátor, ale ten druhý typ - ktorý sa vešia. Ja ho napríklad vešiam na rúčku okna v mojej izbe, na koberec dám plachtu (keby náhodou zo mňa vyšlo pár kvapiek pri napúšťaní uriny do seba...)....a potom vložím hadičku s nadstavcom do misky.... Keď som si urobil jeden či dva klystíry za sebou, jednoducho "vešiaci irigátor" idem umyť.... Balónkový by som nikdy nechcel....presne pre to, že je ťažšie ho udržovať.......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned čer 15, 2014 9:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
brunhilda píše:
Dobrý den! Jsem klystýrový nováček. Pročetla jsem si tady spoustu příspěvků, vyzkoušela jsem už asi 5x klystýr a mám několik otázek. Daří se mi napustit asi jen 0,5 - 0,7 litru na jeden pokus. Našla jsem tu radu, že se množství má pomalu zvyšovat, podle tolerance. Není mi úplně jasné to zvyšování. Napustím 0,5 litru, vyprázdím se a pak hned napustím např. 0,7...? nebo je myšleno těch 0,7 až při dalším klystýru třeba druhý den? Mám nějak pocit, že se do mě víc než to moje obvyklé množství nedostane, jak kdyby ta náplň někde v tom střevě stála a nedostala se dál. Měním polohu, zvedám pánev, přetáčím se tak, jak je popisováno, ale víc než 0.5 - 0.7 neudržím.
Dál se chci zeptat na balónkový irigátor. Koupila jsem ho kvůli léčebným mikroklysmatům. Mám problém s jeho vyčištěním, resp. po vymytí se v něm pořád drží vlhkost. I když se z něj snažím vodu opakovaně "vyfoukat", suším ho na topení,... a i po několika dnech z něj pořád při stlačení prskají drobné částečky vody. Co s tím?

Pokud na jeden pokus nedostanete do sebe více nálevu, doporučuji napuštění opakovat a to i několikrát s postupně stoupajícím objemem nálevu. Většinou první pokusy odstraní hrubé nečistoty, uvolní průchod tekutině a třeba na třetí pokus již by neměl být problém napustit litr i více. Jinak balónek je opravdu k ničemu, již jsem zde několikrát doporučoval jiný postup, tak vám ho sem zkopíruji.
Doporučuji postup, který občas používáme na dovolené v zahraničí. Je nutno si zakoupit takovou velkou stříkačku Janette, třeba zde http://www.zbozi.cz/vyrobek/injekcni-st ... te-150-ml/, nebo někde v místě vašeho bydliště ve zdravotnických potřebách. Toto asi nebude velký problém, ale ona bohužel nemá moc vhodně tvarovaný konec pro zasunutí do konečníku. Je proto nutno na ni nasadit cca 6 cm dlouhý kousek tvrdší silnostěnné silikonové hadičky u které se zabrousí pěkně do kulata ten pracovní konec, aby šla dobře zasunout do konečníku. Pak již ve velice mírném předklonu zasunete tu krátkou tvrdší hadičku do konečníku a pomalu stříkačku vyprázdníte, na což vám v pohodě stačí jedna ruka a druhou se klidně můžete o něco opřít. Někde vedle na umyvadle máte připravenou nádobu s nálevem, kde ihned znovu nasajete a znovu zasunete a vyprázdníte tolikrát kolik je třeba, tedy takto lze postupně šetrně napustit klidně i dva litry. Co je výborné, že to v pohodě uděláte i ve sprchovém koutě, nebo v koupelně o rozměrech psí boudy, což je bohužel u pokojů v letoviskách u moře dost běžné a člověk se tam s bídou otočí. Tu upravenou hadičku občas lidem i posílám za 50,-Kč v rámci odběru jiného zboží, tedy pokud by byl problém si ji zajistit, klidně se ozvěte, je opravdu nezničitelná a vydrží vám do konce života.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte čer 17, 2014 1:27 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 11:24 pm
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha
brunhilda píše:
Dobrý den! Jsem klystýrový nováček. Pročetla jsem si tady spoustu příspěvků, vyzkoušela jsem už asi 5x klystýr a mám několik otázek. Daří se mi napustit asi jen 0,5 - 0,7 litru na jeden pokus. Našla jsem tu radu, že se množství má pomalu zvyšovat, podle tolerance. Není mi úplně jasné to zvyšování. Napustím 0,5 litru, vyprázdím se a pak hned napustím např. 0,7...? nebo je myšleno těch 0,7 až při dalším klystýru třeba druhý den? Mám nějak pocit, že se do mě víc než to moje obvyklé množství nedostane, jak kdyby ta náplň někde v tom střevě stála a nedostala se dál. Měním polohu, zvedám pánev, přetáčím se tak, jak je popisováno, ale víc než 0.5 - 0.7 neudržím.
Dál se chci zeptat na balónkový irigátor. Koupila jsem ho kvůli léčebným mikroklysmatům. Mám problém s jeho vyčištěním, resp. po vymytí se v něm pořád drží vlhkost. I když se z něj snažím vodu opakovaně "vyfoukat", suším ho na topení,... a i po několika dnech z něj pořád při stlačení prskají drobné částečky vody. Co s tím?

Jak již tu bylo zmíněno, chce to postupovat pomalu. Nejdříve se vypláchnou menším objemem, kdy se z těla dostanou hrubé nečistoty a stolice. Vám se asi stalo to, že v konečníku a esovité smyčce máte hrubé nečistoty a i nějaké plyny. To zapříčiní, že se tekutina nemůže dostat dále nebo přes velký odpor, což vyvolá velmi nepříjemné pocity. Proto se do Vás vejde okolo 500ml, což je orientační kapacita dané oblasti střeva a konečníku. Je tedy potřeba i několikrát vypláchnout menším množstvím tekutiny tuto část. Ještě je dobré samotnou rektální rourku zasunout na chvilku do konečníku, aby se střeva rozpohybovala a odešel případně nahromaděný plyn, než rourku napojíte na výplachovou soustavu. A ještě jedna malá poznámky, pozor na vzduch v hadici. Vždy trošku upustit, až jde tekutina a pak až do konečníku. Vzduch ve střevech v kombinaci s vodou vyvolává nepříjemné pocity až křeče.
Pokud jak píšete, klystýr zkoušíte následující den, tak již jsou střeva opět plná a výsledek je proto stejný. Běžně se Vám střeva po klystýru zregenerují (znovu zaplní stolicí) během jednoho až dvou dnu, při objemnějším klystýru a čištění až 3 dny. Samozřejmě na to má vliv mnoho faktorů (strava, pohyb, individualita střev)

Když se ohlédnu zpět, tak jsem měl podobné začátky. Chce to čas a trpělivost, a poznáte, co Vám vyhovuje a jak na to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř čer 18, 2014 4:49 pm 
Offline

Registrován: sob čer 07, 2014 4:15 pm
Příspěvky: 1
Moc děkuji za odpovědi. Nápad s tou velkou stříkačkou jsem tu opravdu přehlédla, pročetla jsem asi polovinu příspěvků, a je tu opravdu spousta informací. Určitě si jí pořídím. Mám v plánu aplikovat i nějaká léčebná miniklysmata a ty se moc tou soustavou s nádržkou a hadičkou asi dělat nedají, resp. se stříkačkou to bude jednodušší. Vyrobila jsem si soustavu z PET flašky, četla jsem tu o tom dutém šroubu a napadlo mě udělat uzávěr z korkového špuntu. Trošku jsem ho po stranách seřízla a provrtala šroubovákem, abych mohla protáhnout skrz hadičku a zatím to funguje dobře. Tak jen takový tip pro domácí kutily \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv čer 26, 2014 7:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
[quote="brunhilda":3pg2dz6v]Moc děkuji za odpovědi. Nápad s tou velkou stříkačkou jsem tu opravdu přehlédla, pročetla jsem asi polovinu příspěvků, a je tu opravdu spousta informací. Určitě si jí pořídím. Mám v plánu aplikovat i nějaká léčebná miniklysmata a ty se moc tou soustavou s nádržkou a hadičkou asi dělat nedají, resp. se stříkačkou to bude jednodušší. Vyrobila jsem si soustavu z PET flašky, četla jsem tu o tom dutém šroubu a napadlo mě udělat uzávěr z korkového špuntu. Trošku jsem ho po stranách seřízla a provrtala šroubovákem, abych mohla protáhnout skrz hadičku a zatím to funguje dobře. Tak jen takový tip pro domácí kutily \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát črc 04, 2014 1:20 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 01, 2012 7:42 pm
Příspěvky: 1
Ahoj Jardo, mám na Vás dotaz... Mohu udělat šanku, když mám odoperovaný a hojící se appendix? Od lapparoskopického zákroku odříznutí appendixu uplynuly 3 dni...
Byla by to jistě vhodná revitalizace po zákroku. Popř. když v tuto brzkou dobu by byla šanka nevhodná, jak dopomoct brzkému uzdravení se, bez rizika zánětu a komplikací?
Možno použít kapky MMS ve vhodném poměru?
Děkuji za zodpovězení.

S pozdravem Marek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob črc 05, 2014 1:06 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
TomIn píše:
Jarda píše:
Petr22 píše:
Zdravím a mám dotaz. Mám za sebou v posledních cca 35 dnech cca 20 klystýrů. Z počátku s citrónem, později s jablečným octem, v poslední době s urinou či ředěnou urinou. Urina zdaleka nejlepší, nejméně dráždí, v pohodě ji napustím 2 litry a 20 minut udržím. Můj "problém" je, že ze mě nevychází nic "zvláštního". Vždy je to jen hnědá voda, na začátku se zbytky stolice, na konci nestrávené jídlo, které jsem jedl cca před 8mi hodinami. Když všude čtu, kolik máme ve střevech usazeného bordelu, Michail Tombak píše o 8 až 15 kg usazeného bordelu ve střevech (což se mi zdá u běžného člověka hodně nadnesený), ale i kdyby to byly 3 kila, tak je nějak nikde nevidím. Máte někdo podobnou zkušenost, že z vás nic nevychází? Žádná kvasinka, žádný paraziti, žádné staré zbytky ze střev, nic černého, prostě nic zvláštního. Jen stolice, špinavá voda a nestrávané jídlo. Má cenu pokračovat? Může to znamenat, že mám zcela čisté střevo? Poraďte prosím, díky, Petr.
Já stále nemohu pochopit, co vlastně lidé očekávají od očist střeva. Někdy mě to připadá, že se vyloženě těší na to až z nich vyleze vetřelec a budou ho moci v záchodě ke své velké spokojenosti obdivovat. Uvědomte si, že pokud jíte cca normálně a nemáte 150 kg, plus řádný blahobytný teřich, tak nic moc očekávat nemůžete. Dle mého názoru je u vás vše správně a pokud z toho všeho blbnutí máte i dobrý pocit, co více by jste chtěl docílit.

Tak takového stavu jako Petr22 bych chtěl taky docílit, ale po skoro roce a půl jde ze mě dost toho "bordelu", hlavně kvasinka pořád, i když už ne zdaleka tolik jako dříve \":-)\"

Take jsem si myslela ze ze me vubec nic nevychazi, az do te doby co se mi stalo, ze jsem dobehla na WC pozde a nez jsem stacila stahnout dolu kalhotky, tak \":oops:\" .......ano, byly tam hleny, ktere nebyly v zachodove mise absolutne videt, ale na cernych kalhotkach ano.
Ty hleny byly prusvitne barvy a nevim jestli mely neco spolecneho s candidou a nebo jsou to jen hleny, ktere


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob črc 05, 2014 1:54 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Tomine a v jake podobe ta kvasinka vychazi? Jak vypada?
Ja jsem posledne mela jen ty cire, prusvitne hleny, ale nevim jestli to je candida, nebo jen nejake hleny, ktere v tom streve normalne maji byt? Ono to spis vypadalo jako nejaky sliz, nijak se to netahlo. \":mrgreen:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát črc 11, 2014 3:27 pm 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 2:48 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Krnov
miram píše:
Tomine a v jake podobe ta kvasinka vychazi? Jak vypada?
Ja jsem posledne mela jen ty cire, prusvitne hleny, ale nevim jestli to je candida, nebo jen nejake hleny, ktere v tom streve normalne maji byt? Ono to spis vypadalo jako nejaky sliz, nijak se to netahlo. \":mrgreen:\"

Dával jsem tady fotky a na netu jich je plno, vzhled může být asi různý. Víc by mohl vědět Jarda, ale já to vždy na wc poznal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob črc 19, 2014 10:37 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
Marda728 píše:
Ahoj Jardo, mám na Vás dotaz... Mohu udělat šanku, když mám odoperovaný a hojící se appendix? Od lapparoskopického zákroku odříznutí appendixu uplynuly 3 dni...
Byla by to jistě vhodná revitalizace po zákroku. Popř. když v tuto brzkou dobu by byla šanka nevhodná, jak dopomoct brzkému uzdravení se, bez rizika zánětu a komplikací?
Možno použít kapky MMS ve vhodném poměru?
Děkuji za zodpovězení.

S pozdravem Marek.

Tak v první řadě je naprostý nesmysl si nechat operovat zánět slepáku, na to stačí udělat několik klystýrů a je vyřešeno, tak nechápu, proč se v tom rýpat a nechat se doživotně zmrzačit. Nicméně to zpět již nevrátíme a na váš dotaz nedovedu odpovědět, naprosto netuším co tam kdo čaroval, jak dobře ránu sešil a rozhodně bych základní doporučenou dobu rekonvalescence raději dodržel. Stav můžete zlepšit dobrou stravou a množstvím laktobacilů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob črc 19, 2014 10:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
miram píše:
Take jsem si myslela ze ze me vubec nic nevychazi, az do te doby co se mi stalo, ze jsem dobehla na WC pozde a nez jsem stacila stahnout dolu kalhotky, tak \":oops:\" .......ano, byly tam hleny, ktere nebyly v zachodove mise absolutne videt, ale na cernych kalhotkach ano.
Ty hleny byly prusvitne barvy a nevim jestli mely neco spolecneho s candidou a nebo jsou to jen hleny, ktere

Byl tam hlen, je málo výstižný výraz, musel bych vědět kolik hlenu. Normálně je stolice lesklá právě díky malému množství hlenu vyloučeného střevem a tím se ve střevě dobře pohybuje. Drobné množství hlenu tedy většinou nepředstavuje žádný problém, ale pokud půjde o koncentrované provazy zatvrdlého hlenu, nebo velké množství-myšleno polévkové lžíce, určitě je třeba ten stav neprodleně řešit.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz