Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř črc 03, 2024 9:04 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř zář 24, 2014 9:25 pm 
Offline

Registrován: sob črc 19, 2014 9:03 pm
Příspěvky: 61
Beati,dakujem za podporu...Takze myslis ze tu urinu udrzim lepsie?
Najviac co ma trapi je to,ze ako som bola v tej polohe a napustala,tak hned ako som citila ze uz musim na WC, tak som rychlo vytiahla ten nadstavec z konecnika a hned to zacalo vsade tiect a nedalo sa to udrzat.Samozrejme nie vsetko,ale tak 1 dc.Dufam ze sase dostanem daky zapal na co som hakliva. \":(\" Pretoze v konecniku su bakterie, ktore ked sa dostanu do mocovej trubice tak je velky problem.Teraz momentalne riesim daky zapal,antibiotika nezaberaju a neviem ci je to prechladnutie,alebo zase daka bakteria e koli ktoru som mala pred 4 rokmi.A kedze viem kade to vsade tieklo,tak sa veruze velmi obavam ci sa tam zase dalsie bakterie nedostali.Hned som sa bezala osprchovat,ale riziko tam je...Asi musim pustat pomalsie a nezastavit tok az vtedy ked uz sa idem ... \":D\"
Bol to velmi komicky nevydareny klystir,ale mna to neodradza.Ja to este skusim s tou urinou.Len ak to bude aj pri urine ako tento pokus,tak to bude teda parada a cela budem od scaniek \":D\"
Co ine mi ostava,musim sa nad tym zasmiat...Tu urinu mozem zbierat aj ked mam teraz zapal mocovych ciest?Ci radsej pockat?
Este taka jedna otazocka,mozem ju aj uzavriet?Nerada by som bola ak by mi od nej smrdel cely byt...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob zář 27, 2014 6:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
Janula píše:
Dobry vecer prajem
Zajtra by som si touto ocistou chcela vycistit crevo.Ale nemam klystir,je to mozne aj bez neho?
Mam pravidelnu stolicu aj viac krat za den.Pri sporte musim hned bezat na velku,takze asi netrpim zapchou,skor mam problem ze ma to hocikedy drapne a musim na rychlo hladat WC \":D\"
Neviem ako zareaguje telo,nakolko je to moja prva ocista,ale rada by som ju uz zajtra rano uskutocnila.
Mozem teda aj bez toho klystiru?Ak teda by bol probĺem, ze tekutina nepojde von, mozem sa vygrcat?Tak teda klystir potrebny nebude vsak?
Dakujem za odpoved

Tak je to sice v jiném vlákně, ale šanku jde pochopitelně dělat bez klystýru, ten slouží pouze jako pojistka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob zář 27, 2014 6:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
Janula píše:
Tak dnes som si urobila svoj prvy klystir.Myslela som, ze udrzat vodu v sebe nebude taky velky problem.Bohuzial asi viac ako 4 deci som do seba nedostala.Takze po napusteni som ihned bezala na WC,inak by to bolo na dlazke.Takto som to opakovala asi 4 krat,myslela som si ze dalsie pokusi zvladnem napustit viac a aspon par min vydrzim.Ale bohuzial,hned po napusteni maleho mnozstva cca 3-4 dc som mala co robit az odbehnem z kupelne na zachod,co je asi 2m...
Dala som pre varenu vodu s citronom.Asi som sa velmi neprecistila,kedze som do seba napustila tak malo vody a nasledne to hned aj dala von.Jeden pokus bol taky fatalny,ze som nestihla ani na zachod dobehnut.Nastastie nikto nebol doma \":lol:\"
Co som urobila zle?Napriklad ja mam take creva,ze ked ma chyti na velku,tak proste musim hned ist inak to nedobre konci.Pri sporte to iste,chvala bohu beham v prirode a ak musim,tak musim,pretoze neni sanca tobehnut domov.To iste pri strese.Ked mam stres,hned musim ist na velku.Chcem tym len povedat,ze ja nedokazem hodinu,2 to v sebe drzat alebo cely den ako niekto.Takze nemoze to byt aj tym?Ze neviem tu tekutinu udrzat?
Som z toho trosku smutna a to som sa tak tesila...

No nezoufejte, alespoň si takto užijete trochu srandy. Střevo většinou bývá podrážděné a případně probíhá i vleklý zánět, tedy je třeba pár opakování než se prvotní problémy překonají a člověk dokáže napustit více a udrží to v sobě déle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob zář 27, 2014 6:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
Janula píše:
Beati,dakujem za podporu...Takze myslis ze tu urinu udrzim lepsie?
Najviac co ma trapi je to,ze ako som bola v tej polohe a napustala,tak hned ako som citila ze uz musim na WC, tak som rychlo vytiahla ten nadstavec z konecnika a hned to zacalo vsade tiect a nedalo sa to udrzat.Samozrejme nie vsetko,ale tak 1 dc.Dufam ze sase dostanem daky zapal na co som hakliva. \":(\" Pretoze v konecniku su bakterie, ktore ked sa dostanu do mocovej trubice tak je velky problem.Teraz momentalne riesim daky zapal,antibiotika nezaberaju a neviem ci je to prechladnutie,alebo zase daka bakteria e koli ktoru som mala pred 4 rokmi.A kedze viem kade to vsade tieklo,tak sa veruze velmi obavam ci sa tam zase dalsie bakterie nedostali.Hned som sa bezala osprchovat,ale riziko tam je...Asi musim pustat pomalsie a nezastavit tok az vtedy ked uz sa idem ... \":D\"
Bol to velmi komicky nevydareny klystir,ale mna to neodradza.Ja to este skusim s tou urinou.Len ak to bude aj pri urine ako tento pokus,tak to bude teda parada a cela budem od scaniek \":D\"
Co ine mi ostava,musim sa nad tym zasmiat...Tu urinu mozem zbierat aj ked mam teraz zapal mocovych ciest?Ci radsej pockat?
Este taka jedna otazocka,mozem ju aj uzavriet?Nerada by som bola ak by mi od nej smrdel cely byt...

Je vidět, že humor vám nechybí, ale jdete na to asi moc rychle. Já jsem zde doporučoval i jiný postup, kde se při napouštění stojí a vyhnete se tak případným vaginálním komplikacím, tak vám ho sem částečně zkopíruji.
Doporučuji postup, který občas používáme na dovolené v zahraničí. Je nutno si zakoupit takovou velkou stříkačku Janette, třeba zde http://www.zbozi.cz/vyrobek/injekcni-st ... te-150-ml/, nebo někde v místě vašeho bydliště ve zdravotnických potřebách. Toto asi nebude velký problém, ale ona bohužel nemá moc vhodně tvarovaný konec pro zasunutí do konečníku. Je proto nutno na ni nasadit cca 6 cm dlouhý kousek tvrdší silnostěnné silikonové hadičky u které se zabrousí pěkně do kulata ten pracovní konec, aby šla dobře zasunout do konečníku. Pak již ve velice mírném předklonu zasunete tu krátkou tvrdší hadičku do konečníku a pomalu stříkačku vyprázdníte, na což vám v pohodě stačí jedna ruka a druhou se klidně můžete o něco opřít. Takto se dá aplikovat i poměrně hustý roztok v malém množství třeba i méně než 0,5 dcl. Co je výborné, že to v pohodě uděláte i ve sprchovém koutě, nebo v koupelně o rozměrech psí boudy, což je bohužel u pokojů v letoviskách u moře dost běžné a člověk se tam s bídou otočí. Tu upravenou hadičku občas lidem i posílám za 50,-Kč v rámci odběru jiného zboží, tedy pokud by byl problém si ji zajistit, klidně se ozvěte, je opravdu nezničitelná a vydrží vám do konce života.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř říj 01, 2014 9:07 pm 
Offline

Registrován: stř bře 31, 2010 9:51 am
Příspěvky: 21
V takové té putovní armádní výprodeji (nevím jak se to jmenuje, pronajmou si na tejden sál a prodávají vojenské věci) měli smaltované nádoby na klystýr. Bez hadičky, asi za 35,-


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř říj 08, 2014 12:47 am 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 2:54 am
Příspěvky: 62
Dobry den, prvni klystyr mam uspesne za sebou a byl to pro mne veliky zazitek. Koupil jsem si na doporuceni 3 litrovy vak a "zástrčku" s nafukovaci cevkou. Ta mi prijde vyborna, na poprve jsem do sebe pustil 2 litry, neodhadl jsem rychlost prutoku a behem par sekund jsem to mel v sobe. Uplne bez problemu jsem si slapal na kole ( na zádech),a vydrzel asi 5 minut. Zitra jdu na tři litry. Diky za tyto stranky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kysele zapáchající výsledek
PříspěvekNapsal: stř říj 15, 2014 11:39 pm 
Offline

Registrován: stř říj 15, 2014 11:18 pm
Příspěvky: 13
Myslíte si, že po aplikaci vymačkaného citronu do 2l klistýru a napuštění je zcela vpořádku, když cca po 10 minutovém udržení pak v toaletě najdu kysele zapáchající výsledek?
Nezdá se mi to a tipoval bych to na nutný výplach zřejmě prověšeného žaludku.. Také se chystám na očisty jater.
Děkuji za názory. Tom

_________________
Tomáš K.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob lis 01, 2014 11:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
Lukáš píše:
V takové té putovní armádní výprodeji (nevím jak se to jmenuje, pronajmou si na tejden sál a prodávají vojenské věci) měli smaltované nádoby na klystýr. Bez hadičky, asi za 35,-

Tak to je bomba, těch bych hned pár koupil, nic lepšího už nikdy existovat nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob lis 01, 2014 11:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
freml píše:
Dobry den, prvni klystyr mam uspesne za sebou a byl to pro mne veliky zazitek. Koupil jsem si na doporuceni 3 litrovy vak a "zástrčku" s nafukovaci cevkou. Ta mi prijde vyborna, na poprve jsem do sebe pustil 2 litry, neodhadl jsem rychlost prutoku a behem par sekund jsem to mel v sobe. Uplne bez problemu jsem si slapal na kole ( na zádech),a vydrzel asi 5 minut. Zitra jdu na tři litry. Diky za tyto stranky!

No vidíte, strach z klystýru se po prvním provedení jeví jako naprosto zbytečný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: kvasinky
PříspěvekNapsal: ned lis 02, 2014 12:05 am 
Offline

Registrován: sob lis 01, 2014 11:50 pm
Příspěvky: 1
Dobry den,
Uz asi rok me trapi kvasinky. Zrejme candida. Zacinala jsem ocistu klystirem, vyplachem a dietou, ale zadna zmena se nedostavila. Myslite si, ze slana voda by byla lepsi a razantnejsi, a nebo mam nejdriv zkusit `sloni ocistu`? Ziju v zahranici a alternativni reseni se tady spatne hleda, doktor samozrejme vedle Jak ta jedle doporucuje canesten. \":?\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kysele zapáchající výsledek
PříspěvekNapsal: ned lis 02, 2014 2:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
tomaka píše:
Myslíte si, že po aplikaci vymačkaného citronu do 2l klistýru a napuštění je zcela vpořádku, když cca po 10 minutovém udržení pak v toaletě najdu kysele zapáchající výsledek?
Nezdá se mi to a tipoval bych to na nutný výplach zřejmě prověšeného žaludku.. Také se chystám na očisty jater.
Děkuji za názory. Tom

Pokud jde o první vyprázdnění po klystýru, je to v pořádku, citrón přeci je cítit kysele.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kvasinky
PříspěvekNapsal: ned lis 02, 2014 7:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
babs píše:
Dobry den,
Uz asi rok me trapi kvasinky. Zrejme candida. Zacinala jsem ocistu klystirem, vyplachem a dietou, ale zadna zmena se nedostavila. Myslite si, ze slana voda by byla lepsi a razantnejsi, a nebo mam nejdriv zkusit `sloni ocistu`? Ziju v zahranici a alternativni reseni se tady spatne hleda, doktor samozrejme vedle Jak ta jedle doporucuje canesten. \":?\"

Tak šanka vyčistí střeva mnohem lépe než klystýr, tedy vyzkoušejte a uvidíte. Očista žaludku také dost zlepší trávení a nevidím důvod proč ji nevyzkoušet. Jinak pokud máte ve střevě pomnožené navíc nějaké malé šmejdy, vyzkoušejte Endiaron, ten je dost dobře likviduje a dodat velké dávky probiotik. Většinou stačí i pár dní a dojde k markantnímu zlepšení, ale mnohem těžší je stav dlouhodobě udržet. Problém většinou stojí a padá s nervovým vyčerpáním a když stres přetrvává, jde o prakticky neléčitelnou záležitost, která se po každém silném nerváku tvrdošíjně vrací.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon lis 10, 2014 9:16 pm 
Offline

Registrován: pon lis 10, 2014 8:56 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den pane Jardo,

Za prvé bych se Vás chtěl zeptat, zda při provádění klistýrů má smysl do samotného nálevu vkládat určitá probiotika (které ovšem později zřejmě všechny pošleme zpět do mísy) a nebo je lepší probiotika použít v následném léčivém klizmatu a nebo je nejlepší je požívat orálně během dne? Pokud se dají vkládat například do následného léčivého klizmatu po klistýru tak byste mi prosím poradil kolik? Používám Lepicol, stačí podle návodu? Což je 1-2 čajové lžičky.

Za druhé jsem někde na Internetu jsem viděl reportáž s Vámi, kde jste vysvětloval prevenci a boj proti chřipce a nachlazení...byl tam od Vás recept na česnek rozmačkaný do vody a poté zapitý 2 dcl červeného ohřátého vína. Můžu se zeptat, jaký význam tam má právě to ohřáté červéné víno?

Mockrát děkuji za Vaše stránky a za Vaše odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob lis 15, 2014 1:07 pm 
Offline

Registrován: sob lis 15, 2014 12:44 pm
Příspěvky: 3
Jarda píše:
Mat píše:
No, neviem, po tých klystýroch sa vobec lepsie necítim. To črevo som síce vyčistil a pokračujem v tom "klystýrování", ale som strašne slabý bez energie a už nevládzem skoro ani chodit. Najhoršie je stále chudnem. Už mám 62kg pri 185cm. Už ma to prestáva bavit, navyše, ked si spomeniem, že ked som sa stravoval nezdravo tak som sa cítil neporovnatelne lepšie. Energie som mal na rozdávanie. Zrejme to maso a obilniny potrebujem. Neviem si to už inak vysvetlit.
Maso a obilniny, nepotřebuje k životu žádný člověk, já bez nich žiji již více než čtvrt století a nijak mi nechybí. U Vás, je to z mé strany, střelba do hejna vrabců a možná se trefím, ale napadá mě ještě jedna možnost, jak se s Vaším stálým nedostatkem energie vypořádat. Je to teorie o nedostatku omega 3 mastné kyseliny a v praxi bylo potvrzeno, působení na mnoho zdravotních potíží, ve velice krátkém čase. Nejlepším, čistým zdrojem, omega 3 mastné kyseliny, je lněný olej, ale musí se užívat s proteiny obsahujícími síru. Teorie říká, že využití kyslíku v organismu, může být stimulováno proteinovou směsí obsahující síru, která umožňuje rozpouštění tuků ve vodě. Je obsažena v ořechách, cibulovité a pórkovité zelenině, jako například v pórku, pažitce, cibuli a česneku, ale zejména v tvarohu. Fermenty buněčného dýchání, jsou těsně spjaté s vysoce nenasycenými mastnými kyselinami, které jsou tedy nezbytné k řádnému okysličování. Základní předpoklad je užívání nerafinovaných, za studena lisovaných olejů s vysokým obsahem linolové kyseliny, například ze lněného semene. Tyto oleje by měly být konzumovány, společně s potravinami obsahujícími vhodné proteiny, jinak mají opačný účinek a způsobí více zla než užitku. Nejlepší kombinací je tvaroh a lněný olej, plus lněné semeno, které musí být čerstvě rozemleté. K tomu uhlohydráty obsahující přírodní cukr, jako jsou například datle, fíky, hrušky, jablka a hrozny. Prospěšný je také nerafinovaný přírodní med.
Dle následujícího receptu si udělejte směs, várka je na jeden, až tři dny, dle snášenlivosti, mimo to jezte jídlo, co jsem Vám doporučil a zaměřte se na ovoce. Do mixéru, nebo šlehače dejte 250 ml čerstvého lněného oleje, přidejte 450 g 10% tvarohu, optimálně v bio kvalitě a 4 polévkové lžíce 60 ml medu. Mixujte a přidávejte jen tolik vody, aby se obsah dokonale smísil dohromady. Pět minut přípravy do pudinkové hutnosti má za následek, že necítíte žádnou chuť oleje a na nádobě mixéru by neměl být viditelný žádný mastný prstenec, až ji budete vyplachovat. Tato směs se lněným olejem nevyvolává průjem, a to dokonce ani ve velkých množstvích. Olej totiž chemicky reaguje se sirnatými proteiny tvarohu. Vhodné je přidat i čerstvě, jemně rozemleté, lněné semínko, množství dle potřeby a česnek, na dochucení ostrou papriku, případně trochu šampaňského vína.
Lněný olej, špatně skladovaný, velice rychle žlukne a je pak velice škodlivý. Domluvte se proto v prodejně, kdy dostanou naprosto čerstvý, nakupte si ho více a skladujte ve tmě a chladnu, nejlépe v mrazáku. Sice zrosolovatí a po vyndání se lít nedá, ale po rozmrazení teče normálně, takto skladovaný se nekazí a vydrží celkem dlouho.

Dobrý den,

dovolím si oponovat ke staršímu příspěvku. Pan Mat má možná potřebu přijímat více bílkovin a purinů a ty jsou jinak než kvalitním masem těžko nahraditelné. Doporučuji si přečíst něco o Metabolických typech, respektive knihu Metabolické typy, William Wolcott a Trish Faheyová. Je dost možné Jardo, že jste metabolický typ uhlovodanový, takže vám vynechání masa nečiní téměř žádné problémy. Mě ale, jako metabolickému typu bílkovinový, vynechání většího množství bílkovin a tuku činí dost problémy. Cítím se poté jak popisuje pan Mat, bez energie, hubnu. Proto se také pan Mat cítí tak dobře, když jí "nezdravě".

Dále bych se chtěl zeptat na lněné semínko, respektive olej z něj. Zakoupil jsem si celá semínka a zkoušel jsem je takto celá přidat do tvarohu společně s rozinkami. Vidíte v tom nějaký problém? Měli by být vždy rozdrcené? Nebo je tam jediný problém, že jich příliš nerozkoušu a živiny z nich se tak nedostanou do těla?

Díky za odpověď a zamyšlení se, že každý člověk je individuální a jednotná strava nevyhovuje každému.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř lis 26, 2014 11:21 pm 
Offline

Registrován: úte led 24, 2012 8:05 pm
Příspěvky: 44
Musím se podělit o svou zkušenost s klystýry. Dělal jsem už deset očist jater loni a letos. Ovšem některé problémy stále přetrvávali, nebo dokonce se zhoršovali. A to především velmi časté problémy s pravou ledvinou. Často jsem jí cítil po nějakém jídle typu šunka, sýr, cukr. Někdy mě i vzbudila, a ne že by to byla bolest, ale prostě jsem jí cejtil a to stačí. To neni prostě normální. Normální je necítit. Nevědět o těle, jako dítě.

Vždycky to trvá nějakou dobu než dostanete ten AHA moment. Jednoho dne mi to došlo. Jsou to moje střeva. To je ten problém. Tak jsem otevřel knihu od Malachova a začet se do očisty střev. Nejdřív jsem udělal klystýr s vodou, protože jsem měl trochu strach. Voda naprosto bez účinků. Necítil jsem nic. Pak jsem sbíral všechnu moč. Za den ten litr se tak akorát dá sebrat. Po močovym klystýru to už bylo jiný. Cejtil jsem příval energie a dobrý nálady. Udělal jsem jich pět a je klid. Od tý doby ledvinu necejtim. Hotovo. Od tý doby jsem si taky asi po dvou měsících ani jednou neprd, což jsem dřív nemohl tvrdit ani každou hodinu:) Předtim jsem byl jak nějaká zplyňovací jednotka.

Vím, ale že se dá jít ještě dál. Svařená moč na jednu čtvrtinu, jak píše Malachov. Tam píše, že je to ještě větší bomba než samotná moč. Že se to snad ani nedá srovnávat. Že prý taková moč stahuje patologický sliz z okolních orgánů. No jsem na to zvědavej teda.

Zkoušel někdo tu svařenou moč?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz