Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 1:17 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon bře 18, 2013 1:23 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 14, 2013 11:13 am
Příspěvky: 9
PepinoCZ píše:
Dobry den,
take jsem se pustil do sve prvni Sanky. Vypil jsem napoprve cca 1.5l vody, provadel cviky, dale popijem slanou vodu dokud jsem ji v sobe nemel cca 3l. Mel jsem pocit zacpanosti tak jsem si pomohl klystyrem a utrhnul to z druhe strany. Pak se ze me stal prutokovy ohrivac vody. \":)\"
Do prvnich 2.5l jsem daval 4 lzicky soli, do dalsich 2.5l 3lzicky soli a do poslednich 2.5l 2 lzicky soli.
Celkove mnozstvi vody 7.5l je OK nebo muze clovek prolit telem mnohem vice ????

Duvod proc pisi je pocit zacpanosti po Sance. Prvni stolice byla az po 80h a po 4dnech tj. 96h jsem musel absolvovat klystyr, abych to vse ze sebe dostal.
2. a 3. den jpo Sance jsem si daval Hylak Forte.

P.S.: Pri te zacpanosti se zhorsil stav kuze, lupenky.

Po 7 litrech musí téct čistá voda uplně z každého, potom už je podle mě zbytečné to víc dráždit.

Ten problém s ucpaností je tím že si z toho střeva vyplavil vše co tím pomáhá hýbat a co to tráví .
Dodal bych víc tuku a laktobacilů. Vyděl bych to minimálně první 3 jídla rýže + 40 g tuku a ke každému jídlu laktobacily 3-4 tabletky a mělo by to být ok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte bře 26, 2013 1:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Jozko píše:
Ja si tiež myslím, že tých 1,5l je asi málo, lebo asi nie každý človek ma rovnaký objem žalúdka, myslíte, že je bezpečné vypiť aj 2l vody naraz ?

Tak absolutně bezpečné není nic, ale velké riziko opravdu nehrozí, maximálně se pozvracíte a to jste už asi někdy v životě vyzkoušel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte bře 26, 2013 2:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
PepinoCZ píše:
Dobry den,
take jsem se pustil do sve prvni Sanky. Vypil jsem napoprve cca 1.5l vody, provadel cviky, dale popijem slanou vodu dokud jsem ji v sobe nemel cca 3l. Mel jsem pocit zacpanosti tak jsem si pomohl klystyrem a utrhnul to z druhe strany. Pak se ze me stal prutokovy ohrivac vody. \":)\"
Do prvnich 2.5l jsem daval 4 lzicky soli, do dalsich 2.5l 3lzicky soli a do poslednich 2.5l 2 lzicky soli.
Celkove mnozstvi vody 7.5l je OK nebo muze clovek prolit telem mnohem vice ????

Duvod proc pisi je pocit zacpanosti po Sance. Prvni stolice byla az po 80h a po 4dnech tj. 96h jsem musel absolvovat klystyr, abych to vse ze sebe dostal.
2. a 3. den jpo Sance jsem si daval Hylak Forte.

P.S.: Pri te zacpanosti se zhorsil stav kuze, lupenky.

Dávat více vody je asi zbytečné, dokonce nemusíte dávat ani uvedené množství, ale důležité je, aby na konci šla čistá voda, na což u mnoha lidí stačí i dva litry. Zácpa může být po nedokonalém obnovení laktobacilů ve střevě, čili udělejte další očistu a kupte si Ultra Laktobacily Forte 40 MLD, což je asi to nejsilnější co je na našem trhu a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob bře 30, 2013 2:24 am 
Offline

Registrován: sob bře 30, 2013 2:09 am
Příspěvky: 4
Takze skusila som po prvy krat aj ja tuto ocistu.preto mam zopar otazok.cela ocista isla celkom lahko az na prve pitie tej slanej vody..potom mi aj zachutila \":-P\" cista voda mi sla uz pri druhom piti ale bola zlta preto som pila este dvakrat no ked sa farba nezmenila tak som sa napila caju a skoncila som to.niekde som tu citala ze ta zlta farba signalizuje pritomnost zlce.aky je vlastne dovod ze z niekoho ide cira voda a z niekoho zlta? Dalej ..viem ze nemozem mat tak zanesene creva kedze som este dost mlada ale uz od zakladnej skoly som mala bezdovodne velke krce a problem s akne mam doteraz myslela som si ze nieco predsa s traviacim traktom nebudem mat v poriadku.zistili mi aj helicobaktera ktoreho som si vyliecila no vyrazky sa nezlepsili ani pocit nafuknutia brucha po jedle. A pocit prepchatosti aj pri malym porciam. Chcem poprosit o radu co mam robit.. Ci mam ocistu zopakovat ledze zo mna vyslo iba to co muselo ,co som den predtym jedla..alebo mam vyskusat ocistu zaludka?aj ked si myslim ze zvracanie si nebudem vediet vyvolat...dakujem za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte dub 02, 2013 3:02 pm 
Offline

Registrován: sob bře 30, 2013 2:09 am
Příspěvky: 4
prosim vas mohol by mi niekto dat nejaky tip, ja uz naozaj neviem co mam robit , a nechcem uz pouzivat rozne masticky od koznej ktore aj tak nezaberaju , skusala som si aj test na kadidu zo slin, a vyzera to tak ze ju nemam,...mam prv absolvovat klystyry a az potom este raz skusit sanku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř dub 03, 2013 12:40 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
maya píše:
Takze skusila som po prvy krat aj ja tuto ocistu.preto mam zopar otazok.cela ocista isla celkom lahko az na prve pitie tej slanej vody..potom mi aj zachutila \":-P\" cista voda mi sla uz pri druhom piti ale bola zlta preto som pila este dvakrat no ked sa farba nezmenila tak som sa napila caju a skoncila som to.niekde som tu citala ze ta zlta farba signalizuje pritomnost zlce.aky je vlastne dovod ze z niekoho ide cira voda a z niekoho zlta? Dalej ..viem ze nemozem mat tak zanesene creva kedze som este dost mlada ale uz od zakladnej skoly som mala bezdovodne velke krce a problem s akne mam doteraz myslela som si ze nieco predsa s traviacim traktom nebudem mat v poriadku.zistili mi aj helicobaktera ktoreho som si vyliecila no vyrazky sa nezlepsili ani pocit nafuknutia brucha po jedle. A pocit prepchatosti aj pri malym porciam. Chcem poprosit o radu co mam robit.. Ci mam ocistu zopakovat ledze zo mna vyslo iba to co muselo ,co som den predtym jedla..alebo mam vyskusat ocistu zaludka?aj ked si myslim ze zvracanie si nebudem vediet vyvolat...dakujem za odpoved.

Ahoj, zlatíčko (to oslovenie ber v tom najlepšom...)... Čo sa týka stravovania, skús si prečítať stránku http://www.paleo-center.com (stránka písaná po slovensky) ...... Určite by Ti padla vhod nutričná ketóza (po nejakom čase, najprv "klasické paleo" - tukový metabolizmus)...

Čistila si si pečeň ? Ak nie, do toho... Ak si si ale ešte nerobila urinové klystíry, najprv si urob tie, a až potom sa pusti do čistenia pečene, spolu s pokračovaním urinového klystírovania.... Čo sa týka zvracania (očista žalúdka), neboj sa toho....
Poradím Ti, dobre urobíš, keď si vytlačíš tento text, aby si nezabudla na pár pravidiel : ............ Neboj sa robiť si očistu žalúdka..... Zvykneš si na to........ Je pravda, že prvé kráty budú pre Teba dosť nepríjemné, ale VER MI, stojí to za to...Veľmi to prospieva, hoci nafukovanie bruška to podľa mňa nevyrieši (možno to ale vyrieši nutričná ketóza - práve do nej sa púšťam). ... Poradím Ti, robievaj očistu žalúdka RAZ TÝŽDENNE (v začiatkoch hoci aj dva krát v priebehu napr. dvoch týždňov, aby si si skôr zvykla a skôr prekonala odpor k tomu) - A DLHODOBO. ... ..Zabezpeč si veľkú sklenenú misu (keď ju nerozbiješ, bude Ti slúžiť roky...), nalej liter vody do nej, a označ si zvonku čiernou alkoholovou fixkou miesto, ktoré predstavuje 1 LITER......... A už máš jednu vec vyriešenú... \":)\" ............ Zvracaj vždy nalačno (to vieš), a najlepšie v taký deň, keď budeš ráno doma sama, aby Ťa nikto nerušil. ... Ak doma sama ráno nie si nikdy, tak je dôležité, aby si povedala rodičom alebo partnerovi a deťom, že si ideš robiť očistu žalúdka, a nech Ťa nerušia pri tom.... Môžeš im vysvetliť na čo je to dobré, a že to robia aj zvieratá v prírode (že zožerú naschvál niečo, čo im spôsobí zvracanie - lebo oni si nevedia strčiť do hrdla labky ani kopytá...) ..... Sústreď sa pri zvracaní na samotné zvracanie, a predstavuj si, ako Ti ide vodopád z hrdielka von cez pusinku, a to už vtedy, keď si strčíš prsty do hrdielka.... Urobíš dobre, keď si pri tom zapneš hudbu, strednú hlasitosť, alebo hoci aj hlasnejšie, aby to zvracanie nebolo veľmi počuť.......... Ja robím očistu žalúdka každú sobotu... možno nie vhodne vybraný deň.... Zvraciam v izbe do misky, ktorú mám položenú na stolíku na počítač (výsuvná lišta na klávesnicu, tam si položím misku).... Susedia si asi myslia (keď ma počujú), že každý piatok prídem domov spitý ako delo...pričom sa tak nestalo 8 rokov... \":D\" .... Takže si vyber, v aký deň to chceš robiť... Neboj sa toho....
Posielam Ti pusinku na čielko.
Keby som si skôr všimol Tvojich otázok, odpovedal by som skôr...Dúfam, že si to prečítaš...
Ahoj. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv dub 04, 2013 9:53 am 
Offline

Registrován: čtv dub 04, 2013 9:21 am
Příspěvky: 2
Dobry den pan Zajicek. Chcela by som sa Vas opytat, ktora detoxikacia by bola pre mna najvhodnejsia ( ci Sankhapraksalana alebo klystir) . Mam 30 r. a uz dlhodobo mam problem s travenim. Z toho dovodu som dost aj pochudla. Pretoze som sa bala nieco zjest aby som nemala krce, nafuknute brucho a aby som nepocitovala palanie zahy. Absolvovala som pred pol rokom vysetrenie, sondu a povedali mi, ze som zdrava. Dali mi iba tapletky na travenie, ktore som brala 3x denne. Ale Ja si myslim, ze mam asi zanesene tlustne crevo a prave to to zapricinuje. Uz treti tyzden sa prevazne stravujem surovou stravou a snazim sa pit aj stavy. Ale aj napriek tomu sa citim dost unavena. Merala som si aj PH kyslost a na papieriku som mala cislo 6 niekedy 7. V detstve som mala aj priznaky na zltacku, a od vtedy mam problem s pecenou, moje oci / bielka nie su biele ale do zlta. Tym, ze som asi dost chuda (42 kg a mam vysku 160cm) mi zriedli vlasy, zhorsili sa mi nechty ( a necht na pravom palci na nom mam stale opakujuci ekzem, co znamena, ze sa mi necht obera od nejakej infekcii - brala som aj antibiotika od koznej, trocha mi to pomohla ale stale sa mi ta infekcia obnovuje. Kozna vravela, ze nic mi ine neostava len sa s tym zmierit, ze budem mat take skarede nechty \":-(\" za co sa velmi hanbim ) a mam k tomu dost suchu pokozku na celom tele ale hlavne na rukach, praska mi az do krvi. Mam aj haluxy (vytocene palce na nohach) a citala som na Vasom forume, ze by sa dali opat narovnat aj bez operacie. Preto Vam chcem poprosit o radu ako sa mam stravovat a aku detoxikacia by bola pre mna vhodna, aby som si este viacej neposkodila a vyzerala aspon trochu lepsie. Nechcem sa uz za seba hanbit a odpudzovat okolie \":-(\"
Za odpoved Vam vopred velmi pekne dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 05, 2013 2:25 pm 
Offline

Registrován: pát dub 05, 2013 2:06 pm
Příspěvky: 66
Dobrý den, ve středu ráno jsem začala s očistou střev, nejprve jsem slanou vodu 2x vyzvracela, nicméně sifonový efekt se poté podařil a dle návodu z youtube jsem poctivě pití prokládala jogínskými předepsanými cviky, přestala jsem až vycházela opravdu čistá voda, sifon jsem přerušila vypitím čisté vody a následným vyzvracením, rýži s kurkumou, kmínem a máslem jsem pak jedla 24hod. Celý den jsem byla šíleně unavená, ležela jsem a spala jsem, druhý den mě celý den třeštila hlava, a tak jsem si říkala, že snad mám v hlavě nějaký velký nádor, ze cvičení jsem byla namožená tak, že jsem se ztěží dostala z postele, druhý den jsem tedy unavená také proležela v posteli, dnes je den třetí, už nejsem tak unavená, ale mám silné bolesti v oblasti pánevní, která jde do noh. Je možné, že se mi nějaké toxiny usadily třeba v lymfatickém systému? Na druhou stranu se mi hned druhý den začal ztrácet exem na hřbetu ruky, kterého jsem si myslela, že se nezbavím. Chystám se na očistu jater, jak dlouho po prakšalaně mohu provádět? Děkuji za reakci.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 05, 2013 10:35 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="lucie5":zybva9m4]Dobrý den, ve středu ráno jsem začala s očistou střev, nejprve jsem slanou vodu 2x vyzvracela, nicméně sifonový efekt se poté podařil a dle návodu z youtube jsem poctivě pití prokládala jogínskými předepsanými cviky, přestala jsem až vycházela opravdu čistá voda, sifon jsem přerušila vypitím čisté vody a následným vyzvracením, rýži s kurkumou, kmínem a máslem jsem pak jedla 24hod. [b:zybva9m4][color=#FF0000:zybva9m4]Celý den jsem byla šíleně unavená, ležela jsem a spala jsem, druhý den mě celý den třeštila hlava, a tak jsem si říkala, že snad mám v hlavě nějaký velký nádor[/color:zybva9m4][/b:zybva9m4], ze cvičení jsem byla namožená tak, že jsem se ztěží dostala z postele, druhý den jsem tedy unavená také proležela v posteli, dnes je den třetí, už nejsem tak unavená, ale mám silné bolesti v oblasti pánevní, která jde do noh. Je možné, že se mi nějaké toxiny usadily třeba v lymfatickém systému? Na druhou stranu se mi hned druhý den začal ztrácet exem na hřbetu ruky, kterého jsem si myslela, že se nezbavím. Chystám se na očistu jater, jak dlouho po prakšalaně mohu provádět? Děkuji za reakci.[/quote:zybva9m4]
Lucie, kolik jsi davala soli? A kolik pro zajimavost doporucovali na tom youtubu?

Tady

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
zybva9m4


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 11:02 am 
Offline

Registrován: pát dub 05, 2013 2:06 pm
Příspěvky: 66
Moc děkuji za reakci. Té soli jsem dávala na 1 litr zarovnanou polévkovou lžíci, slaný to bylo dost, opravdu se mi z toho dělalo špatně, nicméně vypila jsem to \":-)\". Myslela jsem si, že méně soli nevejde přímo do střev a projde jako normální voda. No dělám si spíš starosti s těmi bolestmi v pánevní oblasti, které mi vystřelují do noh. Dnes tj. po 3 dnech od první šank prakšalany jsem si dělala druhou, ta trvala už asi jen hodinu do průtoku čisté vody. Ale docela jsem se zděsila, když v čisté konečné fázi jsem objevila snad nějaké parazity, a tak si říkám, že možná mám někde ve střevě či na vaječníkách nebo na někde jinde nastřádané parazity. Četla jsem, že cysty a nádory jsou právě nastřádaní paraziti a že klasická medicína toto samozřejmě neví. I před první šankou jsem mívala občas bolesti v pánevní oblasti, ale ne tak silné. No kdoví co všechno se mi ještě postupně pročistí. Chystám se na očistu jater, ač se jí bojím, tak se těším. Ne jeden léčitel mi řekl, že mám něco s játry. Tak snad jsem tu někoho neznechutila, ale je to realita. Na závěr musím říct, že jsem na hygienu ulítlá, stále si myju ruce, po vyprázdnění si jdu vždy umýt konečník, doma dbáme na hygienu, nejsme žádná čuňata. Nicméně paraziti se zřejmě usadí všude.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 11:56 am 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Šank prakšálana je škodlivá, protože po ní zůstane v těle několim gramů soli !!!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 12:03 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob srp 21, 2010 11:37 pm
Příspěvky: 59
lucie5,
pv33 má naprostú pravdu, veľa ľudí tu malo po vysokých dávkach soli problemy.

_________________
"Keď ráno vstaneš, poďakuj za ranné svetlo, za svoj život a silu. Poďakuj za jedlo a radosť zo života. Ak nenachádzaš dôvod k vďake, hľadaj chybu sám v sebe." Tecumseh Shawnee


Naposledy upravil Nso ci dne sob dub 06, 2013 12:32 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 12:13 pm 
Offline

Registrován: pát dub 05, 2013 2:06 pm
Příspěvky: 66
Jen je škoda, že se to člověk dozvídá až po tom co to vyzkouší, protože někoho to může odradit. Na druhou stranu každý jsme zodpovědný sám za sebe a měla jsem si více číst diskuze. Ale je taky pravda, že ani nikde na internetu jsem se nedočetla nic o tom, že více soli může takto působit. Pokus omyl, to se nedá nic dělat. Dnes po druhé šance bolesti v pánevní oblasti ustupují, tak uvidím. Ani se necítím tak unavená, normálně funguju! A co to píše uživatel Ates o té soli? Přebytečnou sůl organismus snad vyloučí. Už po první se mi ztratil exém, čistí tělo, proč by měla být šanka škodlivá?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 12:25 pm 
Offline

Registrován: pát dub 05, 2013 2:06 pm
Příspěvky: 66
pro pv33 - ptal ses jakou dávku soli doporučovali na youtube. Já jsem sůl dávkovala podle návodu zde, ale z youtube jsem dělala jen ty cviky \":-)\", ale dělala jsem to podle tohoto http://www.youtube.com/watch?v=PuOoLr2qd0Y


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 12:51 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, pane Zajíčku.. potřebuji poradit, kde jsem udělala chybu:( nastudovala jsem si očistu a dneska jsem ji ráno zkoušela..tak tedy od začátku.. dělala jsem před šánkou dva klystýry.. jeden se nepovedl. ale včera druhý už jo.. jinak jsem 2 dny předtím jedla hodně ovoce a zeleniny.. dneska ráno jsem vypila litr studené vody.. šla jsem hned na wc. měla jsem docela tuhou stolici.. po hodině jsem začla se slanou vodou.. dala jsem si tak lžičku a trošku soli na litr vody.. vypila jsem šest sklenic, do toho cvičila.. že bych cítila nějakou nevolnost ani ne.. po 6 sklenicích se mi nedařilo mít stolici.. jen jsem čůrala:( tak jsem znovu zopakovala dvakrát cviky.. pak jsem si dala heřmánkový klystýr, ihned jsem šla na wc.. zkoušela jsem dál.. dala si sedmou sklenici slané vody. udělala cviky a opět nic:( jen jsem čůrala.. takže jsem to ukončila, vypila asi litr heřmánkového čaje.. šla jsem opět na wc a šlo to oběma dírkama.. nevím, co to znamená.. takže na doporučení piji ted hodně vody.. už jsem vypila tak 2 litry, ale že bych chodila hodně čurat, to zrovna ne \":(\" nevím, co mám teď dělat.. mám strach...
prosím poradťe mi, co jsme dělala špatně? a co mám nyní dělat? jestli mám hodně pít?
chtěla bych se tu očistu naučit... měla jsem to tak nastudované.. ach jo..
jinak jsem při tom pití slané vody a cviků říhala.. to je asi normální, že?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz