Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 1:28 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř led 08, 2014 3:19 pm 
Offline

Registrován: pon zář 02, 2013 8:55 am
Příspěvky: 6
Zdravím všechny, obracím se s prosbou. O víkend jsem zkusila šankaprakšalána vše proběhlo v pořádku. Ale asi 3 den po očístě mě začaly bolet kyčle a klouby. Je to normální? Mám naplánovanou očistu kloubů bobkovým listem. Můžete mi prosím napsat čím to může být? Děkuji moc. \":|\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř led 15, 2014 5:17 pm 
Offline

Registrován: stř led 15, 2014 4:44 pm
Příspěvky: 2
Dobrý deň Jardo,
chcela by som sa opýtať, či je možné procedúru prevádzať, aj keď mám pupučný pruh, resp. kýlu?
Nikde som sa to tu nedočítala, preto by som radšej mala istotu.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv led 16, 2014 12:35 pm 
Offline

Registrován: čtv led 16, 2014 12:32 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den,
dnes zkouším očistu střeva, vypil jsem 1,5L vlažné vody se solí, ale požadovaný efekt se nedostavil. Čekal jsem cirka 20 min, poté navodil zvracení a alespoň nějakou část vrátil.
Čistě teoreticky pokud budu zkoušet opakovat proceduru např. s 2L, je možné čekat delší dobu? Nebo popř. se vrátit k proceduře i přesto když část "vrátím"?
Díky za odp.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv led 16, 2014 2:48 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
jabaduba píše:
Dobrý den,
dnes zkouším očistu střeva, vypil jsem 1,5L vlažné vody se solí, ale požadovaný efekt se nedostavil. Čekal jsem cirka 20 min, poté navodil zvracení a alespoň nějakou část vrátil.
Čistě teoreticky pokud budu zkoušet opakovat proceduru např. s 2L, je možné čekat delší dobu? Nebo popř. se vrátit k proceduře i přesto když část "vrátím"?
Díky za odp.

Nesmite se tak rychle vzdávat. Ja do první sankhy sel s tim, ze proběhne tak jak ma, takze mi trvalo asi 2 hodiny během kterých jsem vyglgal asi 3,5l slane vody a dal asi 4 klystyry nez se to zpustilo. Jestli mate ty "trubky" dost zaneradene, tak to mozna bez klystyru nepujde. Proste ta voda neprojde střevem a zustane tam vyset. Ale jak tomu pomůžete i z druhé strany klystyrama, tak se to po vetsi nebo mensi namaze podari a pak uz jen sedite na WC pijete a zaroven kadite. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv led 16, 2014 4:44 pm 
Offline

Registrován: čtv led 16, 2014 12:32 pm
Příspěvky: 2
Souhrn mého dnešního pokusu:

Začal jsem 1,5 litrem slané vody (s jednou maximálně nabranou lžící) po 20 min šla polovina vrchem ven.
Následně jsem to zapil čistou vodou, cca 2L s tím, že zbytek vyjde spodem. Opravdu asi po 5 minutách kdy jsem dopsal předchozí příspěvek to začalo.. ale nechtělo se mi to nadvakrát celé promarnit, tak jak říkáte a praktikoval obojí zároveň \":)\" pokračoval jsem vypitím ještě dalších asi 3 litrů postupně méně slané vody, po které už následoval pouze heřmánkový čaj 1,5L.. téměř po celou dobu ze mne šly pouze jakési "drobečky" + voda.. Nic takového jako bylo na obrázcích pod článkem ze mne však nevyšlo, nevím tedy zda ve střevech nic podobného nemám, nebo to jen nevyšlo ven.. což by mohlo být způsobeno tím, že jsem pil vodu víceméně postupně (max. 1L naráz) a z toho důvodu se neutvořil dostatečný tlak pro uvolnění, nebo to bylo tím, že zprvu jsem zapil slanou vodu ještě obyčejnou neslanou?

Navíc po celou dobu procedury byl můj žaludek jako na vodě a po vypití většího množství mne docela natahovalo.. nemluvě o motání hlavy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv led 16, 2014 5:49 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
jabaduba píše:
Souhrn mého dnešního pokusu:

Začal jsem 1,5 litrem slané vody (s jednou maximálně nabranou lžící) po 20 min šla polovina vrchem ven.
Následně jsem to zapil čistou vodou, cca 2L s tím, že zbytek vyjde spodem. Opravdu asi po 5 minutách kdy jsem dopsal předchozí příspěvek to začalo.. ale nechtělo se mi to nadvakrát celé promarnit, tak jak říkáte a praktikoval obojí zároveň \":)\" pokračoval jsem vypitím ještě dalších asi 3 litrů postupně méně slané vody, po které už následoval pouze heřmánkový čaj 1,5L.. téměř po celou dobu ze mne šly pouze jakési "drobečky" + voda.. Nic takového jako bylo na obrázcích pod článkem ze mne však nevyšlo, nevím tedy zda ve střevech nic podobného nemám, nebo to jen nevyšlo ven.. což by mohlo být způsobeno tím, že jsem pil vodu víceméně postupně (max. 1L naráz) a z toho důvodu se neutvořil dostatečný tlak pro uvolnění, nebo to bylo tím, že zprvu jsem zapil slanou vodu ještě obyčejnou neslanou?

Navíc po celou dobu procedury byl můj žaludek jako na vodě a po vypití většího množství mne docela natahovalo.. nemluvě o motání hlavy

Ty fotky co jsou na webu pod clankem jsou extrem. Zase si nemyslete, ze tohle ma v traveni vetsina lidi... Proste proceduru opakujte po 14 dnech 2/3x za sebou a uvidite.. Ze me taky nic krome vody a zbytku stolice nevychazelo. To ale neznamena, ze na stenach strev neni nic usazene, proste se to postupnym opakovanim vycisti a hlavne to uz zbytecne znovu nezanaset nevhodnym stravovanim.. Jestli si nekdo da sankhu a potom pokracuje v pojidani peciva, testovin a obecne stravou ochuzenou o vlakninu tak to nikam nevede.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned led 19, 2014 8:30 am 
Offline

Registrován: ned led 19, 2014 8:10 am
Příspěvky: 3
Tak jsem dnes chtěl zkusit očistu střev. Vše si připravil. Láhve, čaj, rýži. Začal dle uvedeného postupu. Vypil asi 1.25 l slané vody (víc žalude nevzal) a čekal. Efekt se nedostavoval, tak jsem provedl několik úklonů vpravo a vlevo, trochu pomačkal žaludek. Nic se nedělo, tak jsem začal s další dávkou slané vody. Vypil jsem asi 0,4 l dalši slane vody. No skoro jsem ani nedopil a vše jsem postupně vyzvracel. Tak jsem v dalším pokusu nepokračoval. Pocit pití slané vody a zvracení převládl nad odhodláním střeva vyčistit.
Nicméně delší dobu pociťiuji tlak pod levým žebrem a někdy i pod pravým. Tlak po jídle, v sedě.
Pocit plnosti. V předklonu. Na stolici chodím pravidelně ráno. I když poslední týden nic moc. Tak jsem chtěl pročistit střeva a takhle to dopadlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned led 19, 2014 8:38 am 
Offline

Registrován: pon črc 08, 2013 6:46 am
Příspěvky: 10
Jirka Duda píše:
Tak jsem dnes chtěl zkusit očistu střev. Vše si připravil. Láhve, čaj, rýži. Začal dle uvedeného postupu. Vypil asi 1.25 l slané vody (víc žalude nevzal) a čekal. Efekt se nedostavoval, tak jsem provedl několik úklonů vpravo a vlevo, trochu pomačkal žaludek. Nic se nedělo, tak jsem začal s další dávkou slané vody. Vypil jsem asi 0,4 l dalši slane vody. No skoro jsem ani nedopil a vše jsem postupně vyzvracel. Tak jsem v dalším pokusu nepokračoval. Pocit pití slané vody a zvracení převládl nad odhodláním střeva vyčistit.
Nicméně delší dobu pociťiuji tlak pod levým žebrem a někdy i pod pravým. Tlak po jídle, v sedě.
Pocit plnosti. V předklonu. Na stolici chodím pravidelně ráno. I když poslední týden nic moc. Tak jsem chtěl pročistit střeva a takhle to dopadlo.

Musíte cvičit všechny 4 předepsané cviky pořád dokola, samotné úklony nestačí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned led 19, 2014 9:04 am 
Offline

Registrován: ned led 19, 2014 8:10 am
Příspěvky: 3
Takže tak dlouho, dokud se sifon neotevře?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned led 19, 2014 9:38 am 
Offline

Registrován: pon črc 08, 2013 6:46 am
Příspěvky: 10
Jirka Duda píše:
Takže tak dlouho, dokud se sifon neotevře?

Ano, pít cvičit, pít cvičit, já takhle pila a cvičila téměř 2 hodiny a dolem pořád nic nešlo, až po této době se mi začlo chtít na záchod. Nevzdávat! Jakmile to půjde spodem je vyhráno - popř. si pomoct klystýrem.
Když do sebe dostanete asi tak 1,5 litru a pořád nic spodem nepůjde, tak popíjejte míň ale pořád cvičte - je to makačka!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned led 19, 2014 12:24 pm 
Offline

Registrován: ned led 19, 2014 8:10 am
Příspěvky: 3
No zkusím to zas za týden. Pokud ten pocit slané vody nevyvoá zvracení:-).
Pročistím se čajem na střeva. A uvidime.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned led 19, 2014 1:47 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
Jirka Duda píše:
No zkusím to zas za týden. Pokud ten pocit slané vody nevyvoá zvracení:-).
Pročistím se čajem na střeva. A uvidime.

Zkuste pár dní lehkou stravu a hodně pít a klidně i klystýr... a jka píše 1marci, tak to che hlavně trpělivost a když člověk tlačí na pilu tak to prostě nepůjde, chce to tělo připravit i psychicky a věřit, že to půjde...jinak je to marné...to vím i z vlastní zkušenosti:-)....držím palce a věřím, že se Vám to povede


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte led 21, 2014 1:22 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Tak druha Sankha za mnou a slo to jako po masle. Nejvetsi rozdil oproti te první byl v tom, ze před tou první jsem se par dni před prezral bramborového salatu a rizku na stedry den a tim jsem se slusne zabetonoval, kdezto před touhle uz jsem opravdu drzel stravu zelenina, ovoce, masa minimalne a je to hodne znat.. Vypil jsem asi 2l vody osolene himalajskou soli, dal si 1,5l klystyr s urinou a skoro hned se to rozjelo. Mozna na to mel taky vliv fakt, ze jsem si den předtím nachystal 1,5l vody s chloridem horecnatym(asi 600mg horciku) a ja potreboval 4 petky, tak jsem k te vode na lacno ještě pridal celou petku toho horciku. To to taky mozna znacne ulehčilo pruchod strevama \":D\" . Celkove i s cajem jsem vyglgal asi 8l tekutin za necele 2 hodiny.. Do ryze z maslem jsem pridal i kokosovy olej a podle rad (ted si nevzpomenu na nick) co ma v podpisu navod na Sankhu si dam po 2 jidle(ryze, maslo, kokos. olej, laktobacily) sparit par prolisovanych strouzku cesneku a vypiju jako caj. Mensi pozdrav pro kvasinky. Od zitrka zadne tuky krome kokosového oleje, hodne jablek a poctive se nachystat na nedelni ocistu jater. Mam zvyseny bilirubin konjugovany, tak snad ty zlucovody poradne prozenu. Priprava na první ocistu byla mizerna. Toz tak no... \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob úno 01, 2014 1:30 pm 
Offline

Registrován: sob úno 01, 2014 1:06 pm
Příspěvky: 7
Dobrý den, rozhodl jsem se pro pročištění organizmu. Mám za sebou 1. Sankhapraksalanu, po vypití prvního 1,5l slané vody, to šlo asi po 25 minutách spodem, chvíli jsem cítil tlak v žaludku, musel jsem si párkrát odříhnout, ale pak to šlo, následovaly další 3 lahve o obsahu 1,5l slané vody, nedokázal jsem je nikdy dostat do sebe na ex, musel jsem postupně, dost jsem u toho říhal, zajímá mě jestli je to normální, dostavovali se pocity na zvracení, ale udržel jsem to \":-)\" a odcházelo to spodem. Na závěr jsem dal heřmánkový čaj, kdy něco odešlo, ale zdálo se mi, že ne všechno, asi jen pocit. Za 30 minut jsem snědl bílou rýži s máslem a doplnil dvě tablety lactobacillus. Opět se dostavilo říhání, nijak silné. Teď to vypadá, že je vše v pohodě, tak uvidíme. Chtěl bych ještě pročistit

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: množství vody
PříspěvekNapsal: sob úno 01, 2014 5:03 pm 
Offline

Registrován: sob úno 01, 2014 4:59 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
chtěla bych vyzkoušet očistu pomocí pití slané vody. Ráda bych se zeptala - je nutné pít opravdu po 1,5 litru, nebo je možné mít vody míň? Jsem hodně drobná (156 cm/49kg)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz