Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 1:16 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob říj 02, 2010 10:08 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Skúšala som opakovne šanku, ale neúspešne. Proste, nedostanem cez koreň jazyka toľko slanej vody, čo sa udáva v návode. Jazyk sa búri a moje pokusy sú skôr na vyprázdnenie aj tak prázdneho žalúdka. Potrebujem poradiť, ako to obísť a dostať do seba potrebné množstvo slanej vody. Rozmýšlam, že by som mohla exnúť tak v 2 dcl vody lyžicu soli a ihneď to zapiť to 2 litrami čistej vody? A potom, ak by som prežila prvý ex, tak to zopakovať a potom už pokračovať čistou vodou a harmančekom.
Tú šanku potrebujem zvládnuť, pretože chcem prečistiť cékum, c. ascendens a hepatálnu flexuru a to klystírom docielim asi velice ťažko. Lineárna flexúra, c. descendens aj c. transversum sú úplne čisté.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob říj 02, 2010 10:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Skúšala som opakovne šanku, ale neúspešne. Proste, nedostanem cez koreň jazyka toľko slanej vody, čo sa udáva v návode. Jazyk sa búri a moje pokusy sú skôr na vyprázdnenie aj tak prázdneho žalúdka. Potrebujem poradiť, ako to obísť a dostať do seba potrebné množstvo slanej vody. Rozmýšlam, že by som mohla exnúť tak v 2 dcl vody lyžicu soli a ihneď to zapiť to 2 litrami čistej vody? A potom, ak by som prežila prvý ex, tak to zopakovať a potom už pokračovať čistou vodou a harmančekom.
Tú šanku potrebujem zvládnuť, pretože chcem prečistiť cékum, c. ascendens a hepatálnu flexuru a to klystírom docielim asi velice ťažko. Lineárna flexúra, c. descendens aj c. transversum sú úplne čisté.

Pokud je to čistě o vnímání té slané chuti, tak si prostě vykloktejte pusu olejem a potom to vyzkoušejte, takto se pije i čistý líh a není to skoro cítit, protože trubky se olejem obalí a chuťové buňky se nespálí. Sice jsem to se slanou vodou nezkoušel, ale s tím lihem v mládí na vojně ano a fungovalo to báječně, tak to třeba půjde. Také můžete vyzkoušet jinou sůl, konkrétně třeba himalájskou, nebo epsomskou a třeba ta chuť bude lepší, pokadíte se po nich stejně v tom není rozdíl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned říj 03, 2010 5:25 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Zdravím všechny,

mám za sebou druhou ŠP a chci se podělit o své zkušenosti. Obě procedury jsem absolvoval s postupným pitím slané vody a cviky (6 sklenic vody s himal. solí, po každé sklenici cviky a po 6 sklenicích na záchod - poté v pořadí sklenice vody, cviky, záchod až na 10-12 sklenic, celkem tedy 2,5-3 litry vody než ze mne vychází jen čistá voda).
ŠP proběhla předpisově a velmi pohodově, nejenže mi nevadila, ale přijde mi dokonce jako vcelku příjemná a zábavná procedura (min. ve srovnání s čištěním jater nebo žaludku).

Řada lidí v tomto vlákně uvádí, že s "rychlejší" verzí měli na poprvé problémy, dovolím si tedy doporučit, aby zkusili obě varianty. Zdá se mi že rychlé pití velkého množství slané vody může způsobit nevolnosti (přestože čištění žaludku dělám již léta, nikdy jsem si na vypití 1,5 litru teplé slané vody nezvykl) a lidi na první pokus odradit, zatímco vypít jednu sklenici zvládne každý a má potom pár minut na "vzpamatování se" během cvičení, než do sebe nalije další.

Každý jsme ale jiný a každému funguje něco jiného. U mne bezproblémový průběh mohlo pomoci zajistit i to že se již cca dva měsíce čistím pomocí klystýrů s urinou, urinoteriapií obecně, mám za sebou 2x očistu jater a hlídám si co jím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned říj 03, 2010 9:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Zdravím všechny,

mám za sebou druhou ŠP a chci se podělit o své zkušenosti. Obě procedury jsem absolvoval s postupným pitím slané vody a cviky (6 sklenic vody s himal. solí, po každé sklenici cviky a po 6 sklenicích na záchod - poté v pořadí sklenice vody, cviky, záchod až na 10-12 sklenic, celkem tedy 2,5-3 litry vody než ze mne vychází jen čistá voda).
ŠP proběhla předpisově a velmi pohodově, nejenže mi nevadila, ale přijde mi dokonce jako vcelku příjemná a zábavná procedura (min. ve srovnání s čištěním jater nebo žaludku).

Řada lidí v tomto vlákně uvádí, že s "rychlejší" verzí měli na poprvé problémy, dovolím si tedy doporučit, aby zkusili obě varianty. Zdá se mi že rychlé pití velkého množství slané vody může způsobit nevolnosti (přestože čištění žaludku dělám již léta, nikdy jsem si na vypití 1,5 litru teplé slané vody nezvykl) a lidi na první pokus odradit, zatímco vypít jednu sklenici zvládne každý a má potom pár minut na "vzpamatování se" během cvičení, než do sebe nalije další.

Každý jsme ale jiný a každému funguje něco jiného. U mne bezproblémový průběh mohlo pomoci zajistit i to že se již cca dva měsíce čistím pomocí klystýrů s urinou, urinoteriapií obecně, mám za sebou 2x očistu jater a hlídám si co jím.

Průchodná střeva bez klihovitého obsahu vám umožňují bezproblémové nahození sifonu, ale u zabuřtěných jedinců se střevy plnými klihu to tak jednoduché není, tam se to musí prorazit dost násilně, jako u zacpaného odpadu umyvadla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned říj 10, 2010 11:01 am 
Offline

Registrován: ned říj 10, 2010 10:59 am
Příspěvky: 1
Chtěla bych se zeptat, zda se Sankhapraksalana může provádět i v těhotenství, zda to ničemu nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned říj 10, 2010 9:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
fionka píše:
Chtěla bych se zeptat, zda se Sankhapraksalana může provádět i v těhotenství, zda to ničemu nevadí.

Tak na to je dost obtížné odpovědět, ale asi bych byl opatrný, dochází tam k velkým stahům v celém břiše a to by na plod nemuselo mít ideální vliv. Například klystýry se v těhotenství nedoporučují, protože mohou vyvolat i potrat, ale rozhodně vím o ženách, které je dělají a problém se nekoná, ovšem nemusí to tak být vždy, tady je opatrnost velice důležitá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon říj 11, 2010 9:33 am 
Offline

Registrován: pon zář 20, 2010 5:22 pm
Příspěvky: 9
Bydliště: Brno
Mam tak trochu pochybnosti, ci mozem sankapraksalanu robit s kamenmi v zlcniku - dost ma strasi to maslo na konci, tak vela tuku pokope som uz velmi davno nevidela a nerada by som si vyrobila nejaky zachvat.
Vycistit vsak creva vsak asi potrebujem, uz skoro pol roka mam kazde rano velmi riedku zahlienenu stolicu a doktori mi nasli nejakeho bacila v creve (antibiotika vsak nechcem brat, tie viac veci rozhadzu ako napravia)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon říj 11, 2010 9:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
elfinka píše:
Mam tak trochu pochybnosti, ci mozem sankapraksalanu robit s kamenmi v zlcniku - dost ma strasi to maslo na konci, tak vela tuku pokope som uz velmi davno nevidela a nerada by som si vyrobila nejaky zachvat.
Vycistit vsak creva vsak asi potrebujem, uz skoro pol roka mam kazde rano velmi riedku zahlienenu stolicu a doktori mi nasli nejakeho bacila v creve (antibiotika vsak nechcem brat, tie viac veci rozhadzu ako napravia)

Tak do toho jděte zpočátku pomocí klystýrů, to nic nevydráždí a teprve po základním pročištění střeva a celého traktu, bych si vyzkoušel šankaprakšalánu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv říj 14, 2010 7:18 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 14, 2010 7:00 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli můžu očistnou metodu sankhapraksalana vyzkoušet,když mě trápí candidoza. Zajímalo by mě, jestli se ze mě dostanou právě i ty přemnožené kvasinky. Četla jsem, že se doporučuje očista střev, tak se jen chci zeptat, jestli nemáte s touto metodou praktikovanou při candidoze nějaké zkušenosti. Nemohlo by mi to naopak nějak uškodit??? Děkuji Lucie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv říj 14, 2010 9:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
luckyns píše:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli můžu očistnou metodu sankhapraksalana vyzkoušet,když mě trápí candidoza. Zajímalo by mě, jestli se ze mě dostanou právě i ty přemnožené kvasinky. Četla jsem, že se doporučuje očista střev, tak se jen chci zeptat, jestli nemáte s touto metodou praktikovanou při candidoze nějaké zkušenosti. Nemohlo by mi to naopak nějak uškodit??? Děkuji Lucie

Tak určitě vám to nijak neuškodí, ale asi ani dlouhodobě nepomůže. Předpokládám krátkodobé slušné zlepšení, ale pak se potíže zase vrátí. Celý problém je v tom, že kandida je prorostlá do střeva a velice dobře drží, čili odstranit ji zcela, to by vyžadovalo velice drsné metody. Asi by fungovalo jako projímavou sůl použít v některé várce větší dávku peroxidu hořčíku, což uvolní ve střevě kyslík a ten ji zlikviduje, ovšem má to také svoje mouchy a blbě se odhaduje správná dávka. Toto by patrně pomohlo na dost dlouhou dobu, ale po určité době bych to jednoznačně viděl dobré zopakovat, pro větší jistotu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 22, 2010 10:24 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 14, 2010 11:34 pm
Příspěvky: 4
Zdravím mám dotaz ,co jíst neš si udělám proceduru Sankhapraksalana a nebo držet den dietu


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 23, 2010 9:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
manzaro23 píše:
Zdravím mám dotaz ,co jíst neš si udělám proceduru Sankhapraksalana a nebo držet den dietu

Je to zde mnohokrát napsáno, optimálně syrovou, vysoce vláknitou stravu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát říj 29, 2010 12:10 pm 
Offline

Registrován: pát říj 29, 2010 11:34 am
Příspěvky: 4
Dobry den,

velmi se mi libi Vas web! Fandim Vam a dekuji za informace zde nalezene.
Svoji prvni sanku jsem zkousela letos na jare 2010, tehdy to melo takovy prubeh, ze jsem zacala pit vodu, cvicit ale nedoslo k sifonu, ja jsem se samovolne vyzvracela, protoze jsem mela zaludek plny vody a sla si lehnout. Asi za hodinu na me ale prislo nutkani na stolici, a vse se uspesne rozjelo a zdarne probehlo, stolice az do uplne ciste vody.
Dneska jsem sanku chtela provest znovu. CHtela jsem zkusit Vasi metodu bez cviceni, pouze piti velkych objemu. Predchazejici den jsem mela pust, snedla jsem behem dne pouze jedno jablko, kdysi jsem absolvovala hydrocolon a pred procedurou mi bylo doporuceno mene jist, pro snadnejsi prubeh.
Nejdrive jsem se zavodnila 0,7 l vody a po 40 minutach jsem zacala pit slanou vodu. Nedarilo se to, protoze kdyz jsem vypila litr vody na ex, okamzite jsem ji vyzvracela, byla i dost probarvena krvi. Nechtela jsem to vzdat, zacala jsem znova pit po sklenicich a cvicit. Bohuzel po 6 sklenicich jsem se opet vyzvracela, a stolice se neobjevila. Uz mi neslo pit, protoze vodu jsme nebyla schopna udrzet v sobe. Vzdala jsem to, lehla si a asi po dvou hodinach prisla stolice. Zkousela jsem znova pit, cvivit a proces opet obnovit, nasledovala serie ridkych stolic, ale opet mohutne zvraceni. Mrzi me, ze ze me nesla uplne cista voda, jako posledne, chtela jsem proceduru dokoncit dukladne, ale pro opakovanou serii zvraceni jsem vypila nakonec velky hermankovy caj, a pote snedla po pulhodine ryzi.
Je mi 27 let, mam stihlou postavu, snazim se dodrzovat zdrave stravovani a pravidelne sportuji. Sama ale dokazu vycitit, kdy jsou ocistne dny zapotrebi. Trapi me plynnatost a citim se tezce. Proto me prisla i diky podzimu sanka ted na miste.
Prosim, nemohl byste mi poradit ohledne zvraceni pri procedure? Zadnymi zaludecnimi problemy ani slabosti netrpim.

Dekuji za odpoved!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát říj 29, 2010 9:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
isinka píše:
Dobry den,

velmi se mi libi Vas web! Fandim Vam a dekuji za informace zde nalezene.
Svoji prvni sanku jsem zkousela letos na jare 2010, tehdy to melo takovy prubeh, ze jsem zacala pit vodu, cvicit ale nedoslo k sifonu, ja jsem se samovolne vyzvracela, protoze jsem mela zaludek plny vody a sla si lehnout. Asi za hodinu na me ale prislo nutkani na stolici, a vse se uspesne rozjelo a zdarne probehlo, stolice az do uplne ciste vody.
Dneska jsem sanku chtela provest znovu. CHtela jsem zkusit Vasi metodu bez cviceni, pouze piti velkych objemu. Predchazejici den jsem mela pust, snedla jsem behem dne pouze jedno jablko, kdysi jsem absolvovala hydrocolon a pred procedurou mi bylo doporuceno mene jist, pro snadnejsi prubeh.
Nejdrive jsem se zavodnila 0,7 l vody a po 40 minutach jsem zacala pit slanou vodu. Nedarilo se to, protoze kdyz jsem vypila litr vody na ex, okamzite jsem ji vyzvracela, byla i dost probarvena krvi. Nechtela jsem to vzdat, zacala jsem znova pit po sklenicich a cvicit. Bohuzel po 6 sklenicich jsem se opet vyzvracela, a stolice se neobjevila. Uz mi neslo pit, protoze vodu jsme nebyla schopna udrzet v sobe. Vzdala jsem to, lehla si a asi po dvou hodinach prisla stolice. Zkousela jsem znova pit, cvivit a proces opet obnovit, nasledovala serie ridkych stolic, ale opet mohutne zvraceni. Mrzi me, ze ze me nesla uplne cista voda, jako posledne, chtela jsem proceduru dokoncit dukladne, ale pro opakovanou serii zvraceni jsem vypila nakonec velky hermankovy caj, a pote snedla po pulhodine ryzi.
Je mi 27 let, mam stihlou postavu, snazim se dodrzovat zdrave stravovani a pravidelne sportuji. Sama ale dokazu vycitit, kdy jsou ocistne dny zapotrebi. Trapi me plynnatost a citim se tezce. Proto me prisla i diky podzimu sanka ted na miste.
Prosim, nemohl byste mi poradit ohledne zvraceni pri procedure? Zadnymi zaludecnimi problemy ani slabosti netrpim.

Dekuji za odpoved!!

To nebude problém v žaludku, tam bych si to dovolil odhadnout na kvasinky a vyzkoušejte tedy několik věcí naráz. Začněte pojídat fungicidní rostliny, hlavně lichořeřišnici, vyzkoušejte větší množství kvašených potravin, jako domácí kefír, pickles a kysané zelí a jako poslední můžete zkusit okysličit střeva pomocí peroxidu hořčíku. Po tomto základním opatření to chce nějaké klystýry s nálevem z jablečného octa, ale stoupat opatrně, to pročistí střeva a pak můžete šankaprakšalánu zkoušet znovu a patrně již zcela bez potíží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob říj 30, 2010 8:27 am 
Offline

Registrován: pát říj 29, 2010 11:34 am
Příspěvky: 4
Dekuji Vam za odpoved!! Je pravda, ze me celkem pravidelne ztrpcuji zivot vaginalni mykozy. Urcite nastuduji o candidoze co nejvice a prejdu na Vami navrzeny rezim a budu se ridit Vasimi radami!! Dekuji!!
Jeste jedna otazka, ohledne sankapraksalany jsem diky kolegyni, ktera se tez venuje joze ziskala navod, jak se stravovat po procedure. Mohu se zeptat, prosim, zeptat, co si Vy o tom myslite?? Zajima me velmi Vas nazor. Posledne po sance jsem tento navod striktne dodrzovala a bylo mi potom dobre. Pravda je, ze muze kandidozu mozna spise podporit... myslite, ze bych ted po sance mela drzet tato pravidla, nebo se rovnou vrhnout na kysane zeli, pickles apod. ktere jsou zminovanou dietou prvni mesic zatracovany.
Predem dekuji za odpoved!

navod na stravovani po sankpraksalane:
Prvni den: po shankaprashalane si k snidani dame bylinkovy caj (ne ovocny), ryzove oplatky, vlocky (varene ve vode, jsou lehceji stravitelne), tvaroh, maslo,marmelada, med, rozinky (dostatecne zvykat), event. bily chelb ci toast.
V poledne a vecer varene brambory (bez slupky, nesolit kvuli odvodnujicim ucinkum), listovy spenat bez lodyh (dostatecne podusit, muze se pouzit maslo). Mrkev, dyne, cuketa, cerstve mlade fazolky, celer, cervena repa, polenta, bila ryze.

Treti den: jogurt, smetana, obilny srot dobre vareny, jahly

Ctvrty den: kdo chce muze jist cerny chleb, ne vsak plnozrnny. Nejlepe vsak si je pripravit capati z cerstve namleteho obili. Spolu s bylinkovym cajem muzeme pit i caj zeleny. Kdo se neobejde bez kavy, muze ji pit, ale pouze s mlekem, Nejlepe je vsak se behem prvnich sedmi dnu uplne vzdat mleka, kavy a cerneho caje.

Po dobu 10 dnu: nejist zadne syrove ovoce ani zeleninu (ani ovocne a zel. stavy). Varene ovoce v podobe kompotu je dovoleno. Vyvarujte se ostreho koreni.

Behem 20 dnu: jsou zcela vylouceny pokrmy, ktere nadymaji: kvetak, cerny lilek (Melanzani), kapusta, zeli, vsechny druhy fazoli a lustenin (cerstvy hrasek se muze pouzit vareny), cesnek, cibule, alkohol vseho druhu, napoje s oxidem uhlicitym, i bezalkoholove pivo

Po dobu 1 mesice: se nesmi jist maso, ryby a vajicka. Pro nase zdravi by bylo nejlepsi vzdat se techto tri potravin uplne.

Recept na khiceri:
2 salky ryze (nejlepe bhasmati), 3/4 salku loupaneho mug dalu (fazole mung), 1/2 cajove lzicky kukurmy (tumerik)
khiceri varime v trojnasobnem mnozstvi vody asi 45 minut, nemichame. pokrm by se mel uvarit domeka tak, ze ho uz nemusime mixovat. Ke konci pridame do khiceri maslo nebo ghi - jedna polevkova lzice na jeden talir khiceri. Tento pokrm pusobi jako mast pro cele strevo, snime ho co nejvice. Pote 2 hodiny NIC nepijeme.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz