Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 1:22 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob říj 30, 2010 8:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
isinka píše:
Dekuji Vam za odpoved!! Je pravda, ze me celkem pravidelne ztrpcuji zivot vaginalni mykozy. Urcite nastuduji o candidoze co nejvice a prejdu na Vami navrzeny rezim a budu se ridit Vasimi radami!! Dekuji!!
Jeste jedna otazka, ohledne sankapraksalany jsem diky kolegyni, ktera se tez venuje joze ziskala navod, jak se stravovat po procedure. Mohu se zeptat, prosim, zeptat, co si Vy o tom myslite?? Zajima me velmi Vas nazor. Posledne po sance jsem tento navod striktne dodrzovala a bylo mi potom dobre. Pravda je, ze muze kandidozu mozna spise podporit... myslite, ze bych ted po sance mela drzet tato pravidla, nebo se rovnou vrhnout na kysane zeli, pickles apod. ktere jsou zminovanou dietou prvni mesic zatracovany.
Predem dekuji za odpoved!

navod na stravovani po sankpraksalane:
Prvni den: po shankaprashalane si k snidani dame bylinkovy caj (ne ovocny), ryzove oplatky, vlocky (varene ve vode, jsou lehceji stravitelne), tvaroh, maslo,marmelada, med, rozinky (dostatecne zvykat), event. bily chelb ci toast.
V poledne a vecer varene brambory (bez slupky, nesolit kvuli odvodnujicim ucinkum), listovy spenat bez lodyh (dostatecne podusit, muze se pouzit maslo). Mrkev, dyne, cuketa, cerstve mlade fazolky, celer, cervena repa, polenta, bila ryze.

Treti den: jogurt, smetana, obilny srot dobre vareny, jahly

Ctvrty den: kdo chce muze jist cerny chleb, ne vsak plnozrnny. Nejlepe vsak si je pripravit capati z cerstve namleteho obili. Spolu s bylinkovym cajem muzeme pit i caj zeleny. Kdo se neobejde bez kavy, muze ji pit, ale pouze s mlekem, Nejlepe je vsak se behem prvnich sedmi dnu uplne vzdat mleka, kavy a cerneho caje.

Po dobu 10 dnu: nejist zadne syrove ovoce ani zeleninu (ani ovocne a zel. stavy). Varene ovoce v podobe kompotu je dovoleno. Vyvarujte se ostreho koreni.

Behem 20 dnu: jsou zcela vylouceny pokrmy, ktere nadymaji: kvetak, cerny lilek (Melanzani), kapusta, zeli, vsechny druhy fazoli a lustenin (cerstvy hrasek se muze pouzit vareny), cesnek, cibule, alkohol vseho druhu, napoje s oxidem uhlicitym, i bezalkoholove pivo

Po dobu 1 mesice: se nesmi jist maso, ryby a vajicka. Pro nase zdravi by bylo nejlepsi vzdat se techto tri potravin uplne.

Recept na khiceri:
2 salky ryze (nejlepe bhasmati), 3/4 salku loupaneho mug dalu (fazole mung), 1/2 cajove lzicky kukurmy (tumerik)
khiceri varime v trojnasobnem mnozstvi vody asi 45 minut, nemichame. pokrm by se mel uvarit domeka tak, ze ho uz nemusime mixovat. Ke konci pridame do khiceri maslo nebo ghi - jedna polevkova lzice na jeden talir khiceri. Tento pokrm pusobi jako mast pro cele strevo, snime ho co nejvice. Pote 2 hodiny NIC nepijeme.

V době kdy někdo sepsal tento návod byly potraviny v něm uváděné pravděpodobně ještě celkem poživatelné, ale to již nyní neplatí. Většina z popisovaných poživatin je vysoce kontaminovaná a má zcela jiné nutriční vlastnosti, něž v době kdy to bylo sepsáno. To je hlavní důvod,proč to dělám jinak a také má velký vliv i nedostatek času u moderního člověka, čili nabízím fungující variantu, která se vlastně dodržuje jeden den a pak se jí celkem normálně bez nějakých excesů. Máte pravdu i v tom, že tímto se docela slušně krmí kvasinky a vlastně si je tam celkem snadno zase vypěstujete, čili já vidím rozumné již druhý den dodávat domácí kefír, který obnoví správnou střevní mikroflóru a fungicidní rostliny, které kvasinkám v množení brání. Hrubější vlákninu, tedy kysané zelí a pickles, je dobré jíst až třetí případně nějaký další den, aby se střevní stěna stihla uklidnit. Také, mimo rýži s máslem první den, bych v žádném případě od druhého dne nejedl obilniny s lepkem, to je na střeva jako klíh a okamžitě se tam namnoží nějaký šmejd. Já většinou druhý den již jím naprosto normálně ovoce i zeleninu, ale snažím se jíst ty méně vláknité druhy, abych střevo zbytečně nedráždil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob říj 30, 2010 9:01 am 
Offline

Registrován: pát říj 29, 2010 11:34 am
Příspěvky: 4
Dekuji za odpoved a Vas nazor!

Jeste mi prosim zkuste objasnit okysliceni strev peroxidem horciku, ktere mi doporucujete na zacatku. Mate na mysli neco jako OXY-OXC tablety nebo neco podobneho?

Dekuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob říj 30, 2010 9:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
isinka píše:
Dekuji za odpoved a Vas nazor!

Jeste mi prosim zkuste objasnit okysliceni strev peroxidem horciku, ktere mi doporucujete na zacatku. Mate na mysli neco jako OXY-OXC tablety nebo neco podobneho?

Dekuji.

Ano, ale to je dost drahé, čili jde použít čistý peroxid hořčíku, nebo se dá sehnat i pod názvem Ozovit, nicméně je to vždy to samé, akorát jinak drahé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob říj 30, 2010 9:39 am 
Offline

Registrován: pát říj 29, 2010 11:34 am
Příspěvky: 4
ano, vsimla jsem si, ze cena je priblizne vysoka, ale pokud to ma takovy ucinek, jak udavaji a Vy to schvalujete, jdu do toho!:)

Dekuji, rada dam na foru vedet vysledky!

Mejte se a diky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned říj 31, 2010 8:52 am 
Offline

Registrován: ned říj 31, 2010 8:51 am
Příspěvky: 10
Muzu se zeptat jaky interval je mezi vypitim prvniho a druheho hrnku 1,5 litru slane vody ? Nebo tomu mam rozumet ze jak ze me prvni hrnek vyleti muzu zacit s dalsim ? A kolik zhruba po tom procesu mam snist te ryze ? Dekuji za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned říj 31, 2010 9:00 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Tom K píše:
Muzu se zeptat jaky interval je mezi vypitim prvniho a druheho hrnku 1,5 litru slane vody ? Nebo tomu mam rozumet ze jak ze me prvni hrnek vyleti muzu zacit s dalsim ? A kolik zhruba po tom procesu mam snist te ryze ? Dekuji za odpoved.

Já to piji prakticky bez přestávky, ale jinak to nevadí a s nějakým odstupem, to záleží jak vám bude ta voda procházet, mě prochází prakticky okamžitě a přestávky tedy nedělám. Rýže můžete sníst tolik, na kolik jste normálně zvyklý, nebo raději trochu méně, ale prostě se normálně najezte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon lis 01, 2010 10:43 pm 
Offline

Registrován: ned říj 31, 2010 8:51 am
Příspěvky: 10
Dobry den jen jsem se chtel jeste zeptat na ten hermankovy caj to je mysleno 4 sacky ty male klasikce cajove ? A klystyr je mysleno co, to se ptam kdyby to ze me nahodou nevyslo ten obsah co vypiju 1.5 l slane vody? Radeji bych vyvolal ten reflex zvraceni... Diky za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte lis 02, 2010 8:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Tom K píše:
Dobry den jen jsem se chtel jeste zeptat na ten hermankovy caj to je mysleno 4 sacky ty male klasikce cajove ? A klystyr je mysleno co, to se ptam kdyby to ze me nahodou nevyslo ten obsah co vypiju 1.5 l slane vody? Radeji bych vyvolal ten reflex zvraceni... Diky za odpoved

Ano, ty malé průmyslově dodávané sáčky čaje. Klystýr je normální klystýr, tedy si strčíte do zadku hadičku, napustíte spodem tekutinu a dojdete si na záchod. Na toto téma je zde snad nejobsáhlejší vlákno, protože potíže s výfukem má téměř každý člověk na moderním plastickém žrádle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř lis 03, 2010 7:39 am 
Offline

Registrován: ned říj 31, 2010 8:51 am
Příspěvky: 10
Dobry den nezlobte se ze se jeste ptam, ale kdyz udelam v patek sankhapraksalanu a budu v teple cely den vklidu treba u TV. Muzu ten nasledujici den jit trebas sportovat na kolo apod ? Dekuji za odpoved tento vikend se na to chystam...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř lis 03, 2010 8:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Tom K píše:
Dobry den nezlobte se ze se jeste ptam, ale kdyz udelam v patek sankhapraksalanu a budu v teple cely den vklidu treba u TV. Muzu ten nasledujici den jit trebas sportovat na kolo apod ? Dekuji za odpoved tento vikend se na to chystam...

Ano, běžná námaha nevadí, pro tu omezení platí pouze pro daný den a druhý den já již nic neomezuji, ale nějaké hodně velké přetěžování bych si asi také odpustil tak dva, až tři dny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř lis 03, 2010 7:49 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 14, 2010 11:34 pm
Příspěvky: 4
Zdravím ,pane Jardo kamaradka v praci se ptá jestli muže si udělat sankhapraksalanu když má vysoký tlak a cukrovku dík s pozdravem Radek .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř lis 03, 2010 9:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
manzaro23 píše:
Zdravím ,pane Jardo kamaradka v praci se ptá jestli muže si udělat sankhapraksalanu když má vysoký tlak a cukrovku dík s pozdravem Radek .

Ten tlak se jí asi sníží, ale u cukrovky to ideální být nemusí, protože ji může dost prudce lítat cukr. Nicméně pokud nejde o člověka na inzulínu, myšleno vysoké dávky, tak bych v tom zase takový problém neviděl a dokonce se touto procedurou dá cukrovka i radikálně zlepšit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv lis 04, 2010 3:32 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
dobry den,
odhodlala som sa na moju 1. sankhu, vysledok bol podla mna super. robila som ju vsak vecer, lebo rano nemam sancu stihat.

no moje obavy su z toho, ze som este mala stolicu az po 2 a pol dni, aj to iba malicko a teda vobec nebola svetlozlta a bez zapachu , dnes treti den to uz bolo lepsie.
aby som pridala par detailov, stravovala som sa donedavna priserne, velmi davno este prisernejsie, mam 2 male deti a to ma prinutilo zamysliet sa nad mojim jedalnickom, lebo pchat do deti ovocie a zeleninu a ja nic, to je nie moc prikladne.
teraz osm v stave, ze sa snazim jest ovocie a k jedlu salaty a trosku (co je myslim urcit v mojom pripade dobre) sa stravovat podla principov delenej stravy.
no toto obdobie trva velmi kratko a dolezite, roky rokuce som mavala zapchy, nevyprazdnila som sa bezne 3-4 dni, nafukovanie atd. potom sa to upravilo, no teraz mavam obcas tiez problemy.
domnievam sa, ze som crevo nevycistila uplne ale asponn do velkej miery.

v navode pisali, ze 1. stolica moze prist "az" o 36 hodin, ja teda neviem....
je toto este v norme? co sa deje, upchava sa mi crevo? mam ho lenive? nic sa mi nestane, ak zopakujem shanku po 2 tyzdnoch? ake je tu riziko, ci radsej az po mesiaci?
mam z toho trochu obavy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv lis 04, 2010 7:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
dobry den,
odhodlala som sa na moju 1. sankhu, vysledok bol podla mna super. robila som ju vsak vecer, lebo rano nemam sancu stihat.

no moje obavy su z toho, ze som este mala stolicu az po 2 a pol dni, aj to iba malicko a teda vobec nebola svetlozlta a bez zapachu , dnes treti den to uz bolo lepsie.
aby som pridala par detailov, stravovala som sa donedavna priserne, velmi davno este prisernejsie, mam 2 male deti a to ma prinutilo zamysliet sa nad mojim jedalnickom, lebo pchat do deti ovocie a zeleninu a ja nic, to je nie moc prikladne.
teraz osm v stave, ze sa snazim jest ovocie a k jedlu salaty a trosku (co je myslim urcit v mojom pripade dobre) sa stravovat podla principov delenej stravy.
no toto obdobie trva velmi kratko a dolezite, roky rokuce som mavala zapchy, nevyprazdnila som sa bezne 3-4 dni, nafukovanie atd. potom sa to upravilo, no teraz mavam obcas tiez problemy.
domnievam sa, ze som crevo nevycistila uplne ale asponn do velkej miery.

v navode pisali, ze 1. stolica moze prist "az" o 36 hodin, ja teda neviem....
je toto este v norme? co sa deje, upchava sa mi crevo? mam ho lenive? nic sa mi nestane, ak zopakujem shanku po 2 tyzdnoch? ake je tu riziko, ci radsej az po mesiaci?
mam z toho trochu obavy.

Pokud málo jíte, tak je to v pořádku a není se čeho obávat, nicméně je vhodné druhý den pít domácí kefír, což umožní pořídit stolici rychleji. Opakovat kůru je určitě vhodné, ale vše, co popisujete, svědčí o přemnožené kvasince. Udělejte si tedy plivací test a pokud bude pozitivní, tak nasaďte fungicidní rostliny a potraviny, přičemž vhodným opatřením je i peroxid hořčíku, který uvolněným kyslíkem odstraní kvasinky a plísně ze střeva i z těla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv lis 04, 2010 10:16 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Jarda píše:
Pokud málo jíte, tak je to v pořádku a není se čeho obávat, nicméně je vhodné druhý den pít domácí kefír, což umožní pořídit stolici rychleji. Opakovat kůru je určitě vhodné, ale vše, co popisujete, svědčí o přemnožené kvasince. Udělejte si tedy plivací test a pokud bude pozitivní, tak nasaďte fungicidní rostliny a potraviny, přičemž vhodným opatřením je i peroxid hořčíku, který uvolněným kyslíkem odstraní kvasinky a plísně ze střeva i z těla.

v ten vecer po kure som si dala ryzovu kasu, vela so toho nezjedla. na druhy den rano a doobeda iba dusene jablka (snad som mohla, bola rec o surovom ovoci zelenine?), obed dusena zelenina s ryzou, vecer kefir. dalsi den uz normal ovocie doobeda, obed opat dusena zelenina uz aj s cerstvou, vecer kefir. teda moc vela momentalne nejedavam.
na kvasinky som mala podozrenie.
mohli by ste ma prosim navigovat, kde najdem vsetko o tom pluvacom teste a vsetko s tym spojene? tiez, kde zozeniem peroxid horcika?
dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz