Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 1:16 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon dub 04, 2011 12:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Silenka píše:
Rozumím.
Česnek tady až následující den? Nebo v den Shanky večer?

Raději druhý den i když večer by asi už nevadil, ale jistota je jistota.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon dub 04, 2011 7:57 pm 
Offline

Registrován: ned říj 31, 2010 8:51 am
Příspěvky: 10
Dobrý den, možná že to tu nepatří, ale já se zeptám dělal jsem i Vaše očisty i tuhle i tu očistu játry. Teď mám, ale jiný problém, pokaždé když něco sním mam nafouklý žaludek a cítím jak mi tam tepe, spíš je to takovy tížívý pocit a dělá mi to celý den už tak měsíc. Nikdy jsem s tímhle problém neměl a docela mě to trápí, jsem objednaný, ale až za měsíc na kameru do žaludku, abych se ujistil, že mám vše v pořádku. Je to jako bych tam měl pořád balvan na něm. Nevíte pane Jardo co by mi mohlo pomoct ? děkuji moc za ochotu a odpověď ikdyž to je mimo tohle téma. S pozdravem Tomáš


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon dub 04, 2011 9:24 pm 
Offline

Registrován: úte led 04, 2011 11:07 am
Příspěvky: 27
Dobrý den, prosím o konzultaci před prováděním šankaprkš. a při dalších očistách - muž, 46 let, před 25 lety úraz - následkem toho odstraněna ledvina a slezina. Před 13 lety úplné zneprůchudnění střev, operován, odstraněno asi 1,5m tenkého střeva, provedena plastika střeva, upozorněn na možnost opakování zneprůchodnění střev z důvodu značné deformace střeva v důsledku úrazu i následných operací. 2x trombóza v dolních končetinách, dlouhodobě bere léky Varfarin, dávkování se mění podle pokynů lékařky. Na co si máme dát pozor při očistě střev, příp. jater? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon dub 04, 2011 9:49 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
zuzanka píše:
Dobrý den, prosím o konzultaci před prováděním šankaprkš. a při dalších očistách - muž, 46 let, před 25 lety úraz - následkem toho odstraněna ledvina a slezina. Před 13 lety úplné zneprůchudnění střev, operován, odstraněno asi 1,5m tenkého střeva, provedena plastika střeva, upozorněn na možnost opakování zneprůchodnění střev z důvodu značné deformace střeva v důsledku úrazu i následných operací. 2x trombóza v dolních končetinách, dlouhodobě bere léky Varfarin, dávkování se mění podle pokynů lékařky. Na co si máme dát pozor při očistě střev, příp. jater? Děkuji.

Osobně bych zde minimalne zpozactku praktikoval klasickou mirnejsi verzi SP s postupnym pitim sklenic vody a cvicenim. Neni to takova pecka pro streva jako jardova verze a navic cviky pomahaji strevo rozhybat.
To ze pijete mensi mnozstvi vody vam pomuze si drive uvedomit pripadne komplikace a vcas reagovat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv dub 07, 2011 7:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Tom K píše:
Dobrý den, možná že to tu nepatří, ale já se zeptám dělal jsem i Vaše očisty i tuhle i tu očistu játry. Teď mám, ale jiný problém, pokaždé když něco sním mam nafouklý žaludek a cítím jak mi tam tepe, spíš je to takovy tížívý pocit a dělá mi to celý den už tak měsíc. Nikdy jsem s tímhle problém neměl a docela mě to trápí, jsem objednaný, ale až za měsíc na kameru do žaludku, abych se ujistil, že mám vše v pořádku. Je to jako bych tam měl pořád balvan na něm. Nevíte pane Jardo co by mi mohlo pomoct ? děkuji moc za ochotu a odpověď ikdyž to je mimo tohle téma. S pozdravem Tomáš

Udělejte si krkací test a patrně zjistíte nedostatek kyseliny chlorovodíkové v žaludku, což není problém dorovnat a je zde na toto téma celé vlákno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv dub 07, 2011 7:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
zuzanka píše:
Dobrý den, prosím o konzultaci před prováděním šankaprkš. a při dalších očistách - muž, 46 let, před 25 lety úraz - následkem toho odstraněna ledvina a slezina. Před 13 lety úplné zneprůchudnění střev, operován, odstraněno asi 1,5m tenkého střeva, provedena plastika střeva, upozorněn na možnost opakování zneprůchodnění střev z důvodu značné deformace střeva v důsledku úrazu i následných operací. 2x trombóza v dolních končetinách, dlouhodobě bere léky Varfarin, dávkování se mění podle pokynů lékařky. Na co si máme dát pozor při očistě střev, příp. jater? Děkuji.

Dobře vám to píše člen sakul a já také těžko odhadnu jak se tělo po takovém operačním zásahu zachová. Nicméně, pokud vám dává lékař prášky na ředění krve, tak důvodem není střevo a patrně tam bude asi i vysoký tlak, nebo obrovská překyselenost, což tkáně leptá, vyvolává záněty a vytváří srůsty. Vhodné je tedy měření kyselosti a srovnání do život podporujících hodnot 7,5-7,8 pH a tam to držet po velkou část dne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2011 7:47 am 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 10:33 am
Příspěvky: 3
Dobrý den pane Zajíčku,

píšete, že shanku by neměli dělat lidé se zánětem slepého střeva. Mám slepé střevo podrážděné již delší dobu. Před necelými 14 dny jsem najela na zeleninové šťávy, stravu z ovoce, zeleniny, ořechů. Zatím se úplně ve všem neorientuji, je toho hodně na vstřebání. Od té doby je mě zlobí pořád něco. Momentálně ze mne odcházejí hleny v podobě nachlazení, ale čím dál tím více mne zlobí břicho v oblasti slepého střeva. Je mi špatně od žaludku, stolice je pořád řidší a řidší, i když už to pomalu začalo být díky stravě a šťávám lepší. Je třeba nechat to vyčistit šťávami a shanku udělat až se střevo uklidní? Nebo je možné tento stav shankou zlepšit?

Jinak chci ještě dodat, že si velmi vážím toho, kolik energie vkládáte do těchto stránek a kolik trpělivosti s námi máte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2011 2:43 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Dobrý den,
udělal jsem další šanku se 7 litry slané vody a 1 litrem heřmánkového čaje. Z toho se mi minimálně 3 litry tekutin vstřebaly a pak už jsem celý den nic nepil, jenom jsem pořád chodil močit čistou vodu, celý den a následující noc. Není to moc nebezpečné? Asi se vstřebalo i hodně soli, dával jsem skoro 2x víc než doporučuje Lysebeth.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2011 9:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Veronikasa píše:
Dobrý den pane Zajíčku,

píšete, že shanku by neměli dělat lidé se zánětem slepého střeva. Mám slepé střevo podrážděné již delší dobu. Před necelými 14 dny jsem najela na zeleninové šťávy, stravu z ovoce, zeleniny, ořechů. Zatím se úplně ve všem neorientuji, je toho hodně na vstřebání. Od té doby je mě zlobí pořád něco. Momentálně ze mne odcházejí hleny v podobě nachlazení, ale čím dál tím více mne zlobí břicho v oblasti slepého střeva. Je mi špatně od žaludku, stolice je pořád řidší a řidší, i když už to pomalu začalo být díky stravě a šťávám lepší. Je třeba nechat to vyčistit šťávami a shanku udělat až se střevo uklidní? Nebo je možné tento stav shankou zlepšit?

Jinak chci ještě dodat, že si velmi vážím toho, kolik energie vkládáte do těchto stránek a kolik trpělivosti s námi máte.

Ono se to blbě odhaduje, ale zpravidla vadí akutní stav, chronický se naopak dá většinou provedením kůry zásadně zlepšit, ovšem zde nic neplatí absolutně a pro každého stejně. Na vašem místě bych šel do klystýrů ideálně urinových a konal je pravidelně každý den do odeznění potíží. Velice vhodné bude při tom užívat probiotika, nebo Lepicol na srovnání bakterií ve střevě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2011 10:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
ravima píše:
Dobrý den,
udělal jsem další šanku se 7 litry slané vody a 1 litrem heřmánkového čaje. Z toho se mi minimálně 3 litry tekutin vstřebaly a pak už jsem celý den nic nepil, jenom jsem pořád chodil močit čistou vodu, celý den a následující noc. Není to moc nebezpečné? Asi se vstřebalo i hodně soli, dával jsem skoro 2x víc než doporučuje Lysebeth.

Nedovedu si představit jediný rozumný důvod, proč by se slaná voda měla vstřebávat mimo to, že je prostě málo slaná. Napište kolik té soli jste tam na litr tekutiny dal, ale nechat vstřebat velké množství vody určitě moc bezpečné není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte dub 12, 2011 10:42 am 
Offline

Registrován: úte dub 12, 2011 10:23 am
Příspěvky: 6
ahojte
som tu nový, aj keď to tu už dlhšie čítam
nedávno som skúsil svoju prvý šanku
postupoval som podľa tunajšieho návodu, soli (použil som morskú) som dal pre istotu o trochu viac
spočiatku som mal mierne obavy, ale ukázali sa ako neopodstatnené
okrem miernej nevoľnosti na začiatku sa nič negatívne nedialo, procedúra je veľmi jednoduchá.
pitie tej prvej najslanšej vody sa tu popisuje ako problém,, mne to však vôbec nepríjemné nebolo, bez problémov by som vypil aj slanšiu, vôbec ju nepotrebujem piť naraz.
akurát mi to celé trvalo dlhšie ako je tu popísané, čistý čas od začiatku pitia slanej vody až po ryžu s maslom to boli 2 hodiny.
nasledovala mierna únava, smäd som mal iba mierny, nič výrazné.
pocit očisty je fakt veľmi príjemný, mimo iné sa mi zlepšil zrak.

určite to budem pravidelne opakovať \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte dub 12, 2011 10:15 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Jarda píše:
Nedovedu si představit jediný rozumný důvod, proč by se slaná voda měla vstřebávat mimo to, že je prostě málo slaná. Napište kolik té soli jste tam na litr tekutiny dal, ale nechat vstřebat velké množství vody určitě moc bezpečné není.

Dával jsem pro jistotu 8g soli na litr vody, v prvních 2 litrech jsem měl ještě víc, i když Lysebeth doporučuje jenom 5g na litr...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 8:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
doubledog píše:
ahojte
som tu nový, aj keď to tu už dlhšie čítam
nedávno som skúsil svoju prvý šanku
postupoval som podľa tunajšieho návodu, soli (použil som morskú) som dal pre istotu o trochu viac
spočiatku som mal mierne obavy, ale ukázali sa ako neopodstatnené
okrem miernej nevoľnosti na začiatku sa nič negatívne nedialo, procedúra je veľmi jednoduchá.
pitie tej prvej najslanšej vody sa tu popisuje ako problém,, mne to však vôbec nepríjemné nebolo, bez problémov by som vypil aj slanšiu, vôbec ju nepotrebujem piť naraz.
akurát mi to celé trvalo dlhšie ako je tu popísané, čistý čas od začiatku pitia slanej vody až po ryžu s maslom to boli 2 hodiny.
nasledovala mierna únava, smäd som mal iba mierny, nič výrazné.
pocit očisty je fakt veľmi príjemný, mimo iné sa mi zlepšil zrak.

určite to budem pravidelne opakovať \":)\"

Tak vidíte jaká jednoduchá blbost a jak velké výhody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 8:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
ravima píše:
Dával jsem pro jistotu 8g soli na litr vody, v prvních 2 litrech jsem měl ještě víc, i když Lysebeth doporučuje jenom 5g na litr...

To je opravdu divné, takto slaná voda by se vstřebávat neměla, vyzkoušejte místo normální kuchyňské sole sůl epsomskou, která při vstřebání alespoň dodá tělu síru a hořčík, ne sodík, což přetěžuje ledviny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2011 5:04 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 11:20 pm
Příspěvky: 110
\":)\" Zdravím pana Jardu i ostatní. Včera jsem dělala sankhapraksalamu. No poprvé ,nebylo to nic moc hlavně to pití bylo asi nejhorší a po vypití všech vod mě rozbolela hlava a začaly hodně svědět záda a podžebří? Došlo i ke zvracení a to bylo asi dobře, nebo odešly ze žaludku takové bílé cucky. Musela jsem použít klystýr a pak se spustil sifon nebylo těch kalů zas tak moc ,dělala jsem před tím klystýry.
Pak tekla čistá voda ,ale za chvíli šly po troškách bílé cucky, takže docela dobře promořena.Pojedla rýži s máslem a pak laktobacily.
Ale pak po přespání -docela dobře dokonce jsem zimohřivá, ale měla jsem pocit,že mě hřejou šlapky-jindy mám pocit že mě skoro zebou. Celou dobu bojuji , ale až teď mám takový pocit ,že je to jak to má být .
Samozřejmě budu pokračovat -öpakovat šanku a ještě játra a ostatní
Stále dělám Neti a koupám se s MMS taky ji užívám a můj názor ,že nejúčinnější je MMS a lichořeřišnice a samozřejmě žádné sladkosti a žádné úlety- pokračuji dál.Držím všem palečky . Magdalena \":|\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz