Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 11:31 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte srp 28, 2012 9:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
bludicka píše:
Neprešla som celé vlákno a tak neviem, či to tu náhodou niekto nespomínal, asi pred tromi rokmi som objavila tento nemecký obchod, dajú sa tam kúpiť veľmi zaujímavé klystýrové súpravy, ktoré fungujú po doplnení ako kompletná črevná sprcha.

Tak napr. tu je základná klystýrová súprava:

http://www.medtech3000.de/klistierbeute ... -p-33.html

Výhoda je, že voda v sáčku je tam pod tlakom, ktorý regulujem tou pumpičkou. Neviem, presne aký to má tam význam, či ten, že potom klystýrová súprava nemusí byť zavesená vo vyššej polohe kvôli odtekaniu vody, alebo to má ten význam, že voda tečie pod tlakom efektívnejšie, niečo podobné ako je to u črevnej sprchy.

Ak si kúpim túto klystýrovú súpravu, sú tam dve hadice, jedna pre prívod vody do čreva a jedna pre odtok stolice s prepínacím ventilom, tak mám už komplet črevnú sprchu, výhoda toho ventilu je v tom, že je samoobslužný, jednoduchým potiahnutím dozadu uvolním odtok stolice alebo tým istým spôsobom ho zase zablokujem a potom priteká zase voda do čreva:

http://www.medtech3000.de/darmspuelsyst ... -p-11.html

takto vyzerá ten ventil zblízka:

http://www.medtech3000.de/darmspuel-spe ... -p-15.html

A ešte je tu jeden systém, ten je uzavretý, to znamená, že má dve vrecká, v jednom je voda a do druhého ide stolica, výhodu má ešte v balóniku, ktorý je upevnený na análnej rúrke a jeho nafúknutím zabezpečím, že rúrka nevypadne. Regulácia odvodu stolice je tam zabezpečená svorkou na hadici.

http://www.medtech3000.de/coloclean®-darmmanagement-system-darmspuelsystem-darmspuelun-p-609.html

video ako to funguje:

http://www.coloclean.de/produktvideo.html

Tie vrecká na stolicu sú tam jednorazové. Tak podľa mňa ten systém č.2 je asi najvýhodnejší.

Nemám to osobne vyskúšané, nedostala som sa k tomu, používala som doteraz len bežnú klystýrovú súpravu, tak neviem ako to funguje v praxi. No určite by človek musel zabezpečiť hygienický odtok stolice z tej rúrky, ktorú by asi bolo najvhodnejšie upevniť rovno do záchodovej misy.

Dajú sa tam ešte kúpiť všetky potreby na klystýr, rôzne typy análnych rúrok, hadice, sáčky, ženské sprchy a pod. Ešte aj takýto typ klystýru, kde jeden koniec ponorím do nádoby s vodou a pumpičkou len vodu pumpujem do čreva:

http://www.medtech3000.de/klyso-klistie ... -p-96.html

Kopec tých systémov je robených predovšetkým pre chorých ľudí v nemocnici, na posteli, imobilných, takže predpokladám, že zdravá osoba, ktorá si sama dobrovoľne ide robiť klystýr nepotrebuje niečo ako balóniky na análnej hadičke, aby to nevypadlo, alebo aby si to tá chorá osoba nevytrhla.

To jsem ani netušil, že existují takové vychytávky, ale je to zajímavé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát srp 31, 2012 8:11 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 01, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 76
Niekde tu som čítal o klystíre s kéfirom? Má to zmysel? Aké sú riziká? Akú mám použiť koncentráciu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: očista organismu po nesprávnym léku
PříspěvekNapsal: sob zář 01, 2012 4:39 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2012 4:24 pm
Příspěvky: 1
dobrý den,nedávno jsem dostal předepsaná antidepresiva který mi způsobyly spousty nepříjemností,od nespavosti,po průjem,arytmii srdce a nakonec sem i pár dní nebyl schopnej jít na záchod i přes to že mam průjem. antidepresiva jsem přestal brát před týdnem. chtěl bych si kompletně vyčistit tělo abych se co nejdříve zbavil problémů spojenými z prášky. dnes jsem si proved první klystýr heřmánkovým čajem, o obsahu 1,5 litru bez problému,ale dá se říct že jsem ze sebe vytlačil jen vodu. chtěl bych poradit správný postup na očistu střev,a následně celého organismu.... děkuji za radu \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon zář 03, 2012 10:29 am 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 2:48 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Krnov
Xeelee píše:
Jo, bude to kandida. Stejně jako na prvním, třetím a čtvrtém obrázku.

Xeelee, zeptám se, když máš takové bohaté zkušenosti s Shankou a hladovkou - jsou tyto dvě očisty účinné na kandidu? Samo se snažím dodržovat i další zásady pro boj s kvasinkou, ale raději to podpořit i něčím dalším. Poslední dobou mě celkem dost bolí kolena a záda a svaly či šlachy tuhnou snad ještě víc, rozjela se mi štítná žláza, takže se rozhodně něco děje, tak je to asi odumíráním kvasinky po klystýrech a očistách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon zář 03, 2012 11:13 am 
Offline

Registrován: pon zář 03, 2012 11:08 am
Příspěvky: 4
Ahoj, chci se zeptat, jestli je možné kombinovat klystýr s půstem. Např. První den třídenného půstu si udělat klystýr urinou. U Šankaprakšalámy se píše, že po vyčištění střev se musí do hodiny jíst, aby nedošlo ke srůstům. Jak je to v případě klystýru, hrozí tam nějaké riziko?
Děkuji za odpověď.
J.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon zář 03, 2012 11:20 am 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 2:48 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Krnov
javr píše:
Ahoj, chci se zeptat, jestli je možné kombinovat klystýr s půstem. Např. První den třídenného půstu si udělat klystýr urinou. U Šankaprakšalámy se píše, že po vyčištění střev se musí do hodiny jíst, aby nedošlo ke srůstům. Jak je to v případě klystýru, hrozí tam nějaké riziko?
Děkuji za odpověď.
J.

Naopak se u půstů klystýr doporučuje pro pročištění střev a půst je přirozený, takže žádné riziko nehrozí, klystýr vyčistí jen spodní část střev, ne celou trávicí soustavu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon zář 03, 2012 3:35 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
TomIn píše:
Xeelee, zeptám se, když máš takové bohaté zkušenosti s Shankou a hladovkou - jsou tyto dvě očisty účinné na kandidu? Samo se snažím dodržovat i další zásady pro boj s kvasinkou, ale raději to podpořit i něčím dalším. Poslední dobou mě celkem dost bolí kolena a záda a svaly či šlachy tuhnou snad ještě víc, rozjela se mi štítná žláza, takže se rozhodně něco děje, tak je to asi odumíráním kvasinky po klystýrech a očistách.

Jo, je to vhodný. Kvasinky nesnáší sůl i nedostatek živin. Ještě krátce před koncem 21denního půstu ze mě vyšel poslední malej shluk kvasinek. Dělal sem si každej den až dva dvoulitrový urinový klystýry (poslední dva třílitrový). Neměl sem s kvasinkou vůbec žádný problémy, ale očividně sem jí měl docela dost i přes to, že má vitariánská strava neobsahuje tolik sacharidů a že šanku provádím každé dva týdny. Pár dnů sem se během půstu strašně nadýmal a ještě během třetího týdne sem si občas prdnul. Tyhle pšouky bez zápachu měla na svědomí určitě kandida. Netuším, co jiného by to mohlo v prázdných střevech způsobit.

A to je vlastně i odpověď na javrův dotaz.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv zář 06, 2012 7:31 am 
Offline

Registrován: pát srp 24, 2012 7:07 am
Příspěvky: 53
Dobrý den,
včera jsem si dělala večer první klystýr. Nejdříve jsem dala 0,5 slané vody a šla jsem po pár minutách na záchod. Pak znovu 0,5 slané vody a to už jsem v sobě udržela cca 30 minut. Ani jsem nijak nepociťovala, že bych měla jít na záchod. Což mě docela zarazilo. Ven se dostalo méně, než jsem do sebe dostala. Ale to jsem četla, že je ok.
Hned potom se dostavil pocit úlevy, lehkosti, asi po hodině únava. Co mě zarazilo a nikde jsem nečetla, že mi asi po hodině začalo páchnout z úst a cítila jsem v dechu i slabě sůl. Udělala jsem něco špatně? Nebo je to normální jev?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 06, 2012 8:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
[quote="špour":23zbcz9s]dobrý den,nedávno jsem dostal předepsaná antidepresiva který mi způsobyly spousty nepříjemností,od nespavosti,po průjem,arytmii srdce a nakonec sem i pár dní nebyl schopnej jít na záchod i přes to že mam průjem. antidepresiva jsem přestal brát před týdnem. chtěl bych si kompletně vyčistit tělo abych se co nejdříve zbavil problémů spojenými z prášky. dnes jsem si proved první klystýr heřmánkovým čajem, o obsahu 1,5 litru bez problému,ale dá se říct že jsem ze sebe vytlačil jen vodu. chtěl bych poradit správný postup na očistu střev,a následně celého organismu.... děkuji za radu \":-)\"[/quote:23zbcz9s]
Tak získal jste stejnou nepříjemnou zkušenost jako mnoho dalších čtenářů těchto stránek, že moderní medicína lidi většinou neléčí, ale mrzačí tělesně i duševně, což je v pořádku, tím získává pacienta na stálo, až do jeho úmrtí. To co jste absolvoval se v pohodě dá odstranit pravidelným čištěním střeva a již po prvním klystýru vám muselo být citelně lépe. Klystýry se dají dělat dlouhodobě i denně, to si nastudujte. Samozřejmě budete muset projet i

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv zář 06, 2012 8:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
bombay píše:
Niekde tu som čítal o klystíre s kéfirom? Má to zmysel? Aké sú riziká? Akú mám použiť koncentráciu?

Výborná věc a koncentrace dle libosti, tím se nic pokazit nedá a rizika neexistují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv zář 06, 2012 1:57 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 06, 2012 1:54 pm
Příspěvky: 22
zdravim.
prosim poradte mi. Mam 28rokov. Pocas ZS-5 rokov v detstve som mala
exzem dost skaredy.a sennu nadchu.Po prestahovani sa na vidiek mi zmizol
akoby rukou odobral ale senna nadcha ostala. No a toho roku sa mi
vratil \":(\"
Preto som sa rozhodla zmenit svoj zivotny styl co sa tyka stravy.Len
pred tromi dnami som zacala pit cerstve stavy skor som sa k tejto teme
nijako nedostala \":(\"
a chystam sa na klystyr s urinou.pbjednala som si sacok s hadickou takze
cakam len na to.Pred tym ako vykonam klystyry ma trapi jedna vec.
Posledne tri tyzdne ma
svrbi konecnik.Mam podozrenie na nejkakeho parazita aj ked to nemusi byt
to, ale potom mechapem preco ine by ma svrbel. Mozem aj tak vykonat
klystyry alebo mam predtym urobit nejake opatrenia? Mam namysli
odcervenie alebo mastenie konecnika.ale asi bude najlepsie robit
klystyry a dostat z tela vsetko to svinstvo vsak..Skuste mi prosim
poradit. Okrem exzemu a svrbenia konecnika ma netrapi nic ine.Energie
mam dost a citim sa vcelku fajn.Dakujem krasne za odpoved.Janka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv zář 06, 2012 9:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
javr píše:
Ahoj, chci se zeptat, jestli je možné kombinovat klystýr s půstem. Např. První den třídenného půstu si udělat klystýr urinou. U Šankaprakšalámy se píše, že po vyčištění střev se musí do hodiny jíst, aby nedošlo ke srůstům. Jak je to v případě klystýru, hrozí tam nějaké riziko?
Děkuji za odpověď.
J.

Člen TomIn vám to píše správně, riziko není žádné, čili určitě ano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv zář 06, 2012 9:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
panka píše:
Dobrý den,
včera jsem si dělala večer první klystýr. Nejdříve jsem dala 0,5 slané vody a šla jsem po pár minutách na záchod. Pak znovu 0,5 slané vody a to už jsem v sobě udržela cca 30 minut. Ani jsem nijak nepociťovala, že bych měla jít na záchod. Což mě docela zarazilo. Ven se dostalo méně, než jsem do sebe dostala. Ale to jsem četla, že je ok.
Hned potom se dostavil pocit úlevy, lehkosti, asi po hodině únava. Co mě zarazilo a nikde jsem nečetla, že mi asi po hodině začalo páchnout z úst a cítila jsem v dechu i slabě sůl. Udělala jsem něco špatně? Nebo je to normální jev?

Uvolnění toxinů může pach z úst vyvolat, nicméně ta sůl by tam být nutně neměla, to jste s ní asi nešetřila, příště dávejte méně, nebo použijte vlastní urinu, ta je mnohem lepší a nevysušuje střeva jako sůl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv zář 06, 2012 9:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Janka00 píše:
zdravim.
prosim poradte mi. Mam 28rokov. Pocas ZS-5 rokov v detstve som mala
exzem dost skaredy.a sennu nadchu.Po prestahovani sa na vidiek mi zmizol
akoby rukou odobral ale senna nadcha ostala. No a toho roku sa mi
vratil \":(\"
Preto som sa rozhodla zmenit svoj zivotny styl co sa tyka stravy.Len
pred tromi dnami som zacala pit cerstve stavy skor som sa k tejto teme
nijako nedostala \":(\"
a chystam sa na klystyr s urinou.pbjednala som si sacok s hadickou takze
cakam len na to.Pred tym ako vykonam klystyry ma trapi jedna vec.
Posledne tri tyzdne ma
svrbi konecnik.Mam podozrenie na nejkakeho parazita aj ked to nemusi byt
to, ale potom mechapem preco ine by ma svrbel. Mozem aj tak vykonat
klystyry alebo mam predtym urobit nejake opatrenia? Mam namysli
odcervenie alebo mastenie konecnika.ale asi bude najlepsie robit
klystyry a dostat z tela vsetko to svinstvo vsak..Skuste mi prosim
poradit. Okrem exzemu a svrbenia konecnika ma netrapi nic ine.Energie
mam dost a citim sa vcelku fajn.Dakujem krasne za odpoved.Janka

Však ono to že plesnivíte bohatě stačí, nebo chcete mít ještě něco zajímavějšího. Ty problémy s konečníkem budou patrně z velké kyselosti stolice, to pak je opravdu nepříjemné a klystýrováním se problém rychle odstraní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát zář 07, 2012 7:48 am 
Offline

Registrován: čtv zář 06, 2012 1:54 pm
Příspěvky: 22
dakujem za rychlu odpoved.Dnes rano som si robila test so slinami a su huste biele a pomaly padaju ku dnu \":(\" takze hruza. Chcem sa este opytat k tomu klystyru ci mam merat ph mocu a ci mozem zbierat moc cely den kedze chcem s tou urinou robit klystyr denne. Alebo je vhodnejsie zbierat iba moc s urcitym ph? dakujem krasne za odpoved velmi si cenim ze pomahate zadarmo \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz